Találatok: 1 - 6 (6 összesen)

Téma: HGTLM6 - Brands Hatch Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HGTLM6 - Brands Hatch Büntetések

    1. futam

    60', P9 - Rádi Péter

    Peti féktávon kissé rácsúszik Lacira és finoman lekoccolja az Alfája fenekét, az esetből ezúttal gond nem származott.
    Péter büntetése: 1 kredit levonás


    350', P6 - Sinka Dániel
    Dani az utolsó balos kanyarban többször is finoman megtolja hátulról az előtte forduló Szabi autóját, melynek végül kiforgatás lesz a vége, Szabolcs több pozíciót elbukik.
    Dániel büntetése: Utolsó Rajthely & 2 kredit levonás


    1895', P7 - Horváth József
    Józsi a verseny utolsó kanyarjában hátulról meglöki Matyit, aki megpördül és a kavicságyban végzi az esetet, jelentős helyezéseket elbukva ezzel a befutónál.
    József büntetése: később...


    2. futam


    Rajt'

    P1 - Nagy Mátyás
    Matyi a "Zöld Zászló" jelzés kiadása előtt a megengedett tempó fölé kezd gyorsítani, mellyel idő előtt ellép a mezőnytől, megzavarja a többi versenyző rajtprocedúráját és szabálytalan módon befolyásolja a rajt kimenetelét.
    Mátyás büntetése: 3 kredit levonás


    P8 - Knyihár Balázs
    Balázs a repülőrajt során a célvonal előtt megelőzi az előle rajtoló Dánit, ami szabálytalan.
    Balázs büntetése: 2 kredit levonás

    ******************************

    383', P6-P7 - Király Zoltán vs. Knyihár Balázs
    Balázs belülről érkezik a T1-ben Zoli mellé, jelentős átfedéssel halad Zoli mellett, megítélésünk szerint nem fékezi el magát és kellően szűken tudja tartani a Healey-t. Bár az ütközés pillanatában még van hely a pályán bőven Bazsinak, a VB azonban úgy ítéli meg, hogy Zoli egyértelműen olyan ívet vesz fel, melyben a kanyarban nem biztosít elegendő helyet Balázsnak, ezzel szabálytalanul hárítva el egy előzési kísérletet.
    Zoltán Büntetése: Figyelmeztetés


    398', P6 - Niebel Zoltán

    Nibi elméri a T2-őt és kisodródik, majd olyan íven kezdi a kigyorsítását, mellyel az éppen érkező Dani autójának ütközik, annak ellenére, hogy rengeteg hely állt még Nibi rendelkezésére a pályán. A VB figyelembe veszi, hogy a versenyzők az éles kanyarban nem láthatták egymást.
    Zoltán büntetése: 1 kredit levonás


    400', P11-P12 - Lakatos László vs. Tarr Dávid

    Dávid és Laci fej fej mellett haladnak kifele a T2-ből, eközben a két kocsi nyomvonala találkozik és oldalba lökik egymást. Mivel mindkét pilóta közeledett a másik felé és egyikük sem volt egyértelműen előrébb a másiknál, így...
    Versenybaleset


    403', P11 - Tarr Dávid
    A T3 elé érkezve Dávid fél autóval Laci előtt halad belső íven, erőteljesen jobbra tart, Laci pedig egyenesen és a két autó összeütközik. Laci számára lett volna még hely jobb oldalt és nem is reagálta le kellő módon az esetet, azonban Dávid manővere elég hirtelen és gyors ütemű volt és olyan ívet is vett fel, melyben biztosan nem maradt volna elegendő hely a mellette autózó Lacinak.
    Dávid büntetése: 1 kredit levonás


    478', P7 - Knyihár Balázs
    Bazsi az utolsó kanyarban megpróbál beszúrni Zoli mellé belső íven és közben megpöcköli Zoli Cortinájának fenekét. Balázs nem volt előzési pozícióban, így őt terheli a felelősség.
    Balázs büntetése: Figyelmeztetés


    689', P11 - Horváth József
    Józsi az utolsó balos kanyarban előzni próbál, azonban túl nagy lendülettel érkezik, nem tudja belül tartani az autóját és Laci Alfáját palánknak használva abszolválja a kanyart és vele az előzést, ami így szabálytalan.
    József büntetése: később...


    1564', P10 - Horváth József

    Józsi ugyan ebben a kanyarban a féktávon hátulról Dávidnak ütközik, Dávid szerencsére némi drift és gépészkedés árán megússza a megpördülést. Ennél jóval kisebb pöccintésekből is láttunk már kilökéseket, ezért nem tudunk ez ügyben elnézőek lenni.

    Józsi, a 2 futamon több alkalommal is igen agresszíven támadtál, veszélyeztetve ezzel a versenytársaid "testi" épségét és a versenyen való szereplésüket. Szerencsére csak az egyik incidensed végződött jelentős kárral, viszont a többi eset sem rajtad múlott. Büntetésedben méltányoljuk azonban, hogy minden esetet magad jeleztél felénk.
    József összevont büntetése: Boxutca áthajtás, emellett egy Figyelmeztetés és 1 kredit levonás.




    A kredites táblázat holnap (ma)...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 04. 08. 12:04.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi elméri a T2-őt és kisodródik... A VB figyelembe veszi, hogy a versenyzők az éles kanyarban nem láthatták egymást.
    Mondjuk azt is tudjuk, hogy 3 monitorral tolod...

  3. #3
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    403', P11 - Tarr Dávid
    A T3 elé érkezve Dávid fél autóval Laci előtt halad belső íven, erőteljesen jobbra tart, Laci pedig egyenesen és a két autó összeütközik. Laci számára lett volna még hely jobb oldalt és nem is reagálta le kellő módon az esetet, azonban Dávid manővere elég hirtelen és gyors ütemű volt és olyan ívet is vett fel, melyben biztosan nem maradt volna elegendő hely a mellette autózó Lacinak.
    Dávid büntetése: 1 kredit levonás


    Úgy voltam vele, hogy többet nem írok semmit, mert ....<- ide képzeljetek el minden szép és kellemes jelzőt....
    Tehát ti következtetésekre vonogattok le kreditet, gratulálok ez igen, taps.Ugyanis a magyarázat következtetésre alapul.Az tény, hogy a kocsim hátuljával hozzá értem Lacihoz, viszont fogalmam sem volt, hogy ott van, mivel holttérben volt.Ez az egyik, a másik, a V8 hangja igencsak elnyomja az alfáét. Tehát ti minden körülményt figyelembe vesztek, kétségeim nincsenek eziránt, mert NEM De semmi baj, kreditvonogatáshoz nagyon értetek, csak így tovább ez a helyes ösvény.Ráadásul még azt írjátok Laci nem reagálta le, merthgy hirtelen volt a mozdulatom.Ja és mégvalami jóval előrréb voltam és ismét én kapok levonást, versenybaleset helyett, ez is szép teljesítmény.De sebaj ügyesek vagytok.....
    Reagálnotok kár, mert ez nem vita tárgya, mármint a véleményem kinyílvánitása.. további szépnapot
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Az tény, hogy a kocsim hátuljával hozzá értem Lacihoz, viszont fogalmam sem volt, hogy ott van, mivel holttérben volt.Ez az egyik, a másik, a V8 hangja igencsak elnyomja az alfáét. Tehát ti minden körülményt figyelembe vesztek, kétségeim nincsenek eziránt, mert NEM
    Igazad van, ezt nem vettük figyelembe... nem véletlenül. Tekintve, hogy alig pár méterrel korábban még fej-fej mellett haladtatok és ezért egyáltalán nem lehet mentség a számodra az, hogy nem láttad, hallottad, hogy ott van. Ennél te már jóval profibb vagy, tudhatod, ha nincs a tükrödben, akkor jó eséllyel melletted van.

    Tehát ti következtetésekre vonogattok le kreditet, gratulálok ez igen, taps.Ugyanis a magyarázat következtetésre alapul.
    Még következtetni se kellett hozzá, hogy lássuk nem maradt volna neki hely, elég volt a replay-t az ütközés után pár századdal tovább lépteni.

    Ráadásul még azt írjátok Laci nem reagálta le, merthgy hirtelen volt a mozdulatom.Ja és mégvalami jóval előrréb voltam és ismét én kapok levonást, versenybaleset helyett, ez is szép teljesítmény.
    Az esetben Laci is hibás, hogy nem húzódott kívülre. Mérlegeltük, hogy a mozdulatod mennyire volt hirtelen és hogy amennyiben Laci tudta volna követni, akkor is leszorítottad volna.

    A leszorításrét minimum 2 kredit szoktunk adni, de tekintve, hogy meglátásunk szerint 2:1 arányban voltatok itt ludasok, így összességében mérsékeltük a büntetéseket.

    De sebaj ügyesek vagytok.....
    Köszönjük
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 04. 08. 16:23.

  5. #5
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk azt is tudjuk, hogy 3 monitorral tolod...
    Attól még nem látok ki szélesebben, de majd rájössz.
    Meg eléggé a határon jöttem kifelé, és egy kicsit jobban fordult így, mint vártam, mivel elúszott a segge.
    Amúgy Király Zolinak mentem neki.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #6
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Józsi, a 2 futamon több alkalommal is igen agresszíven támadtál, veszélyeztetve ezzel a versenytársaid "testi" épségét és a versenyen való szereplésüket. Szerencsére csak az egyik incidensed végződött jelentős kárral, viszont a többi eset sem rajtad múlott. Büntetésedben méltányoljuk azonban, hogy minden esetet magad jeleztél felénk.
    József összevont büntetése: Boxutca áthajtás, emellett egy Figyelmeztetés és 1 kredit levonás.
    A büntetéssel egyetértek. Igazatok van, valóban hibáztam több esetben, azonban ezt nem agresszivitásból tettem, hanem inkább az előzési tapaztalatlanságból. A versenyen gyorsnak éreztem magam, azonban sok hibát vétettem. Ez fakad abból is, hogy Dani és Zoli is kergetett egy ideig, elfáradtam, és nagyon akartam jól menni. Ezek miatt többször hibáztam, így hátra kerültem, ezért előznöm kellett.
    1. Matyinál gondoltam Zoli feltartja, és én beszúrok szűken neki lendületből, hátha elmegyek mellette a célig. Sajnos összeakadtunk és kilöktem. Ezt az esetet nagyon sajnálom.
    2. Lakatos Laci esetében lendületben voltam, szélesre vette az ívet, beszúrtam, de picit gyors volt a tempó, lecsúsztam az ívről. Szerencsére már jócskán bennt voltam, és nem a hátulját löktem meg.
    3. Dávid ekkor már elkoptatta a gumiját, és annyira lassú volt az ívben, hogy magam is meglepődtem és belekoccoltam.

    A büntetést mint már írtam jogosnak tartom, megpróbálok majd (ha megint jól szerepelk és versenyen béna vagyok) több odafigyelést mutatni.

    Bocsánat mindenkitől!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •