Oldal: 1 / 16 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (396 összesen)
  1. #1
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Load cellás pedál G25/G27-hez - PTRacing

    Update: új szállítmány, új árak


    Sziasztok!

    Mint már jónéhányan tudjátok, páran már használjátok is ezt a modot, melyet hosszú hónapok agyalása, kisérletezés, tervezőmunka, fúrás/faragás, tesztelés után Rádi Peti barátommal elkészítettük a load cellás fék átalakítást G25/27 pedálokhoz. Mostantól mindenki számára elérhető, a weboldalon feltüntetett árból 15% kedvezményt tudunk adni fórumozók részére. Ez most jelenleg 27.000.- forintra jön ki.

    Ezt a topicot azért hoztam létre hogy, megbeszélhessük a tapasztalatokat, válaszolni tudjak a kérdésekre, esetleges változtatásokat jelezni tudjam, illetve ha van ötletek amivel lehetne még javítani rajta, akkor azt is osszátok meg velem.

    A pedál kialakításánál az alapkoncepció az volt hogy:

    - Szeretnénk load cellát, azaz magyarított nevén mérleg szenzort a pedálunkba. Ennek előnye legfőképp az, hogy nem a pedál elmozdulását, hanem a terhelését méri. Kb. mint egy nagyon pontos konyhai mérleg. Háttérinfóként annyi, hogy az igazi autóban sem attól függ a fékhatás, hogy mennyire nyomod le a pedált, hanem hogy milyen erővel. A választott mérleg cella 35 kilógrammig tud mérni, ami annyit tesz hogy hatalmas játéktere van, és ezen belül is nagyon pontos.
    - Feltétel volt, hogy a G25/G27 pedál ugyan nagyon masszív kialakításu, de a pedálok hossza gyerekeknek készült. Felnőtt 36-46 lábmérethez ennél sokkal hosszabb pedálok kellenek. Mintának a Wilwood és a Tilton pedáljait használtuk fel, ezeket többnyire túra, GT és formula autókban használják. A pedálok magassága 2 lépésben állítható, így kissebb és nagyobb lábon élőknek is kiválóan ergonómikus.
    - A legfőbb szempont az volt, hogy a rugót fel kell váltani valamivel ami progresszíven keményedik és lényegesen keményebb mint a gyári rugó. A megfelelő cucc egy nagyon tartós és rugalmas gumi lett melyet autó iparban használnak. Ezzel 10-20% lenyomás után elkezd felkeményedni a pedál, ez az igazi hidraulikát, és a fékbetét mozgását hivatott szimulálni.
    - Keménységtől nem kell félni, ugyan jóval keményebb mint a gyári pedál, de még bőven kényelmes, és a maximum fékhatáshoz szükséges erő állítható.
    - PS3 kompatibilis
    - Célok között szerepelt, hogy nagyobb felbontást szeretnénk mint a gyári pedál 256 felbontása.
    Erre a célra Leo Bodnár 10 bites USB vezérlőjét ajánljuk, ez 250Hz-en fut, tehát másodpercenként 250 alkalommal frissít és 1024-es felbontása van, ezen felül nagyon megbízható és nagyon stabil jelet ad a PC felé.

    Az eredmény...elmondhatatlanul sokkal jobb mint a gyári pedál. Rettentően jól adagolható mind a gáz mind a fék, a féket a végtelenségig lehet blokkolás határon tartani és érzésre is nagyon nagyon közel áll az igazihoz, stresszmentessé válik tőle minden féktáv. Később, kevesebb gumikoptatással lehet fékezni és nem csak gyorsabb, de stabilabb köröket lehet vele menni.

    Itt látható a G25 pedál mellett:


    Itt látható 43-as és 46-os cipővel egy összehasonlítás a sima és az átalakított pedállal:


    Egyéb szögekből:


    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 23. 18:47.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  2. #2
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    A következő szállítmány márciusra előrendelhető emailben: ptracing.co.gp@gmail.com
    Raktáron nem fogjuk tartani, csak előrendelni lehet.
    Akik már megrendelték azoknak feltehetőleg csütörtökön tudom átadni! Köszi a türelmet!
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 02. 28. 01:30.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  3. #3
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Tilus lenne egy kérdésem.
    fanatec vs lc pedál,egy kis összehasonlítást irj már légyszi,te próbáltad mindkettőt.
    egyébként maga a pedál talpalapzata'ezt de jól megfogalmaztam":Pmindegy az müa?vagy már fém lett?
    a pedál belsejéről vagy aljáról egy fotót feltennél,köszi
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  4. #4
    Lenne egy kérdésem.

    G25/G27nek muszáj lenni, hogy működjön, vagy ezt a módosítást úgy csináljátok, hogy elküldöm az én pedálom és abból csináljátok meg?

  5. #5
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus lenne egy kérdésem.
    fanatec vs lc pedál,egy kis összehasonlítást irj már légyszi,te próbáltad mindkettőt.
    egyébként maga a pedál talpalapzata'ezt de jól megfogalmaztam":Pmindegy az müa?vagy már fém lett?
    a pedál belsejéről vagy aljáról egy fotót feltennél,köszi
    Te tudod a legjobban, hogy elegem lett a Fanatec termékeiből, egy rémálom volt az állandó problémákkal, de megszerettem a load cellát, és a cél az volt hogy legalább olyat vagy jobbat hozzunk össze. Komplett pedált akartam tervezni, de aztán nézegettük a G25 pedálokat és bőven elég jó minőségü, megbízható, csak rövid és kellett bele a load cella

    Clubsport pedálhoz képest feszesebb a fék, hamarabb és progresszívebben felkeményedik, jobban adagolható, és ami a legfontosabb, nagyon MEGBÍZHATÓAN működik és a leo féle elektronikával nagyon nagyon faszán kalibrálható. Gari miatt sem kell félni csupa nagyon fasza minőségü alkatrészből áll össze és logitechnél cseregarancia van, de a régit nem kérik vissza

    Itt vannak további képek, a fontos részek fémből vannak, de pl Sinka Dani egy kazánlemezre szerelte fel, de akár fejjel lefelé is felszerelhető:
    https://picasaweb.google.com/olomkri...tallationPics#


    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 02. 28. 05:57.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #6
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Lenne egy kérdésem.

    G25/G27nek muszáj lenni, hogy működjön, vagy ezt a módosítást úgy csináljátok, hogy elküldöm az én pedálom és abból csináljátok meg?
    Igen, ez egy átalakítás! Magad össze tudod szerelni, nem nehéz, nem is bonyolult, forrasztani sem kell, csak csavarozni.
    Szükség esetén segítek, vagy összeszerelem!
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  7. #7
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez egy átalakítás! Magad össze tudod szerelni, nem nehéz, nem is bonyolult, forrasztani sem kell, csak csavarozni.
    Szükség esetén segítek, vagy összeszerelem!
    Evvel az a probléma hogy nekem DFP-m van

    Am kösz a választ

  8. #8
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Evvel az a probléma hogy nekem DFP-m van

    Am kösz a választ
    Leo Bodnár csatolóval használható DFP mellett is, csak egy G25 vagy G27 pedált kell szerezned
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #9
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Leo Bodnár csatolóval használható DFP mellett is, csak egy G25 vagy G27 pedált kell szerezned
    Nem ugyanolyan csatlakozójuk van a G25 meg DFP pedáloknak?
    Ami Leo Bodnar oldalán van ott azt írja hogy az a csatlakozó jó DFP meg G25höz is.

  10. #10
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ugyanolyan csatlakozójuk van a G25 meg DFP pedáloknak?
    Ami Leo Bodnar oldalán van ott azt írja hogy az a csatlakozó jó DFP meg G25höz is.
    Na, kezdem előlről!
    Egy G25 vagy egy G27 pedál mindenképp kell!
    Leo bodnár kábellel BÁRMILYEN kormány MELLETT müködik.

    Leo kábel nélkül DFP-be is bekötkető a G25 pedálja. Biesz Zsolt csinált ilyet. A csatlakozó ugyanaz, de a kuplung nem fog müködni, és lehet hogy variázni kell pár lábat, ezt még nem próbáltam. Működni biztosan fog a load cellával is. PS3-al is, sőt még Fanatec kormánnyal is
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 02. 28. 06:05.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #11
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    DFG25 :)

    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ugyanolyan csatlakozójuk van a G25 meg DFP pedáloknak?
    Ami Leo Bodnar oldalán van ott azt írja hogy az a csatlakozó jó DFP meg G25höz is.
    Én pl. egy DFGT-t használok, ami mellett külön USB-ben van egy G25-ös pedál Leo-kábellel csatlakoztatva...

    IMG_3723.jpg

    A "kábel" a pedál csatlakozóját alakítja át USB-re és szoftveresen állítható a bejövő pedál-jel (Leo papa műve)

    (A kormányhoz közvetlenül így -értelemszerűen- nem csatlakozik pedálsor)

    A játékok vezérlésbeállításainál is így két külön eszközként jelenik meg a cucc.
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 02. 28. 01:42.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Én pl. egy DFGT-t használok, ami mellett külön USB-ben van egy G25-ös pedál Leo-kábellel csatlakoztatva...

    IMG_3723.jpg

    A "kábel" a pedál csatlakozóját alakítja át USB-re és szoftveresen állítható a bejövő pedál-jel (Leo papa műve)
    Írt hozzá drivert is? Felbontás mekkora így, ugyan annyi?

  13. #13
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Írt hozzá drivert is? Felbontás mekkora így, ugyan annyi?
    A driver-t le tudod tölteni a http://ptracing.co.gp kezdőlap aljáról...

    A felbontás -ha jól emléxem- 10bit minden tengelyen; és 250 Hz...
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 02. 28. 02:05.

  14. #14
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Írt hozzá drivert is? Felbontás mekkora így, ugyan annyi?
    Pontsítok. Driver nem kell, winwdows standard HID eszköznek ismeri fel, és még azt is tudja hogy ez egy Logitech G25 pedál. Ilyenkor a windows standard kalibrációs rutin müködik, de ez némileg pontatlan.
    Ezért írt leo progit amit feltöltöttem a weboldalunkra: http://ptracing.co.gp a kezdőlap alján megtalálod. Ezzel kalibrálhatod manuálisan a pedált, beosztásonként egyesével beállíthatod a minimum és maximum értékeket, majd ezt elmentheted a kábelbe, és innentől kezdve ez így marad..ellentétbe a logitech megoldással ami minden bekapcsoláskor újrakalibrálja a pedált. Ilyenkor a kimenő RAW értékeket állítod át, ellentétben DiView-al ahol csak a directX érték állítható.

    Ez a legtutibb megoldás, mert holtjátékokat, és a fék esetén a max fékerőt TE adhatod meg, ÉS úgy is marad. Kikapcsolhatod a géped, újratelepítheted a windowst akkor sem változik a kalibrációd.

    A felbontás Leo kábel esetén 1024, ez a bejövő jelre igaz, a kimenő jel ennek 80-90%-a, ezért van az hogy nem tudsz pontosan minden egyes beosztáts kinyomni, mert közte van egy kis átlagolás is. Ez logitech esetén 256 ami szintén a bejövö RAW jelre igaz, a directX ennek a kalibrálás utáni értékét, tehát 80-95%-át látja.
    Kábel kifejezést picit lazán használom, ez tulajdonképpen egy kábelbe integrált flashelhető, maniálisan kalibrálható 10 bites USB vezérlő G25, G27, DFP, DFGT pedálok csatlakozojához, illetve bármihez amire teszel egy 9 pines portot.
    Lábkiosztás, és egyéb infők itt: http://www.leobodnar.com/products/DFPG25conn/

    A frissítés leo esetén 250Hz, logitech esetén 125Hz. Remélem alapos és érthető voltam
    Aki nem értette, ne féljen tőle, nincs is rá szükség, hogy megértsd. Elég ha elhiszitek hogy ez így a legjobb, könnyű kezelni, fixen így marad és atom megbízhatóan működik.

    Így néz ki a kalibrációs progi (érdemes figyelni a kuplungnál, azt iracinghez rövidre kalibráltam, így kevesebb az félreváltás):



    Így néz ki a jatékvezérlők fül:



    És így néz ki az új pedál 'tulajdonságai'

    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 02. 28. 06:10.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Kábel kifejezést picit lazán használom, ez tulajdonképpen egy kábelbe integrált flashelhető, maniálisan kalibrálható 10 bites USB vezérlő G25, G27, DFP, DFGT pedálok csatlakozojához, illetve bármihez amire teszel egy 9 pines portot.
    Lábkiosztás, és egyéb infők itt: http://www.leobodnar.com/products/DFPG25conn/

    A frissítés leo esetén 250Hz, logitech esetén 125Hz. Remélem alapos és érthető voltam
    Jah, jó... én azt hittem ti ezt használjátok hozzá (USB Load Cell Interface BU0836-LC), ezért voltam kicsit képzavarban, de akkor ok!

  16. #16
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Leo kábel nélkül DFP-be is bekötkető a G25 pedálja. Biesz Zsolt csinált ilyet. A csatlakozó ugyanaz, de a kuplung nem fog müködni, és lehet hogy variázni kell pár lábat, ezt még nem próbáltam.
    Annyit pontosítanék, hogy a G25 pedál nem jó 1:1-ben a DFP-hez. Annak olyan a csatlakozója, mint a Momo-é (hasonló, mint a régi soros kábel), a G25-é pedig a VGA csatlakozóra hasonlít. Szóval DFP vagy Momo kábelre kell kicserélni a G25 pedálét, és úgy már jó Momohoz és DFP-hez.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  17. #17
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, jó... én azt hittem ti ezt használjátok hozzá (USB Load Cell Interface BU0836-LC), ezért voltam kicsit képzavarban, de akkor ok!
    Ez is használható készülék, ha valakinek erre van igénye, de a kábeles verzió plug and play, míg ezt kábelezni kell.
    Ezzel végleg elveszik a PS3 kompatibilitás, és azt nem szerettük volna, ezért döntöttünk úgy hogy saját gyártmányu load cella erősítőt és a leo féle kábelt használjuk. Aztán kiderült, hogy a kábelhez írt kalibrációs program mekkora királyság.
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 02. 28. 13:42.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #18
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Sziasztok

    Január eleje óta használom az első pedálok egyikét, eddigi tapasztalataim alapján tökéletesen megbízható és több karbantartást nem igényel, mint az eredeti pedál.

    pár szó a Load cellás pedálról:
    -Sókkal Jóbban adagolható a fék, nem kell lábujjheggyel millimétereket nyomkodva keresni az ideális fékerőt, nyugodtan telitalppal lehet szabályozni a féket.
    -ISI engines játékokban a kanyar íven való fékezést sókkal finomabban lehet vele adagolni és a hosszabb gázpedálnak köszönhetően a gáz is finomabban kezelhető.
    -Iracingben a gumik blokkolása minimálisra csökkent.
    -Iracingben és GTLben is radikálisan csökkent a gumikopás.
    -Heal and Toe tökéletesen alkalmazható anélkül, hogy gázfröccs adás közben túlnyomnád a pedált.

    Csináltam egy kis videót, hogy működik élesben:


    Minden g25/g27 tulajnak csak ajánlani tudom ezt a setet, ár érték arányba az egyik a legjobb load cellás pedál piacon(ha nem a legjobb).

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Csináltam egy kis videót, hogy működik élesben...
    Na de zokniban, fiam??!

  20. #20
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na de zokniban, fiam??!
    Jaja! Én is csak zokniban tudom nyomni.......ezzel nincs semmi baj!
    A király nem Elvis volt...

  21. #21
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Jaja! Én is csak zokniban tudom nyomni.......ezzel nincs semmi baj!
    Miert, van aki mezitlab nyomja?

  22. #22
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Miert, van aki mezitlab nyomja?
    11 fő
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?491
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  23. #23
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Haaat ugy latom ok a kivetel

  24. #24
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok
    Csináltam egy kis videót, hogy működik élesben:
    Kar, hogy a fekpedal nem latszik, hogy mennyire nyomod meg mennyire kell pumpalni. De jo kis video mindenesetre!

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Miert, van aki mezitlab nyomja?
    Nőre sem fekszem zokniban... vagy le sem veszem a cipőt... vagy mindent


    (Egyébként én azért tolom mezitláb, mert úgy kevésbé csúszik... a lábam)

Oldal: 1 / 16 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •