Találatok: 1 - 10 (10 összesen)

Téma: Historic Skin

  1. #1
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181

    Historic Skin

    Hosszú évek folyamán különböző helyekről leszedtem mindenféle historic skint.

    A könyvtár amibe az anyagot tárolom, majd 10gb. Ebben persze vannak modok is, szóval kb 8gb Historic skinnel rendelkezem. Ezeket természetesen autónként kategorizálva tárolom. Sokat használtam belőlük, sokat nem.

    Az jutott eszembe, hogy esetleg a következő szezonba lehetne használni ezekből is egy adagot, mert a jelenlegi minták közül van egy-két kritikán aluli (véleményem szerint).

    Természetesen, ha bárkit is érdekel, bármilyen, akkor szívesen adok-küldök.

    Ha ilyen javaslatot elfogadtok, akkor eljuttatok egy adagot Szabihoz pl.

  2. #2
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hosszú évek folyamán különböző helyekről leszedtem mindenféle historic skint.

    A könyvtár amibe az anyagot tárolom, majd 10gb. Ebben persze vannak modok is, szóval kb 8gb Historic skinnel rendelkezem. Ezeket természetesen autónként kategorizálva tárolom. Sokat használtam belőlük, sokat nem.

    Az jutott eszembe, hogy esetleg a következő szezonba lehetne használni ezekből is egy adagot, mert a jelenlegi minták közül van egy-két kritikán aluli (véleményem szerint).

    Természetesen, ha bárkit is érdekel, bármilyen, akkor szívesen adok-küldök.

    Ha ilyen javaslatot elfogadtok, akkor eljuttatok egy adagot Szabihoz pl.
    Ha már a Mercedes terítéken van, kérlek, nézd meg, van-e hozzá használható festés.

    Köszönöm.
    Tuza Ervin

  3. #3
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már a Mercedes terítéken van, kérlek, nézd meg, van-e hozzá használható festés.

    Köszönöm.
    Tuza Ervin
    Fényképeim nincsenek, de Mercihez skin csak az van amit Te csináltál. A többi megjelent skin fantázia.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az jutott eszembe, hogy esetleg a következő szezonba lehetne használni ezekből is egy adagot, mert a jelenlegi minták közül van egy-két kritikán aluli (véleményem szerint).
    Szia,

    hát ezzel akkor tudunk mit kezdeni, ha elmondod konkrétan, hogy szerinted mely skinek vacakok a jelenlegi packben, és ha elküldöd, mit ajánlasz helyettük...

  5. #5
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,

    ...szerinted mely skinek vacakok a jelenlegi packben, és ha elküldöd, mit ajánlasz helyettük...
    Mondjuk ezt a szezont már ezzel a szériával kell futni minden képp...
    De nekem spec ezek nem tetszenek (ha historic, ha nem):
    Ferrariból 15; 7; 28
    Jaguar 62; 66; 822
    Shelby 66; 05; 59
    TVR 2; 5; 28; 422

    Mit ajánlok:
    Elviszem Neked, az autókat (priviben megbeszéljük), és a következőbe kiválogatunk párat.

  6. #6
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Fényképeim nincsenek, de Mercihez skin csak az van amit Te csináltál. A többi megjelent skin fantázia.
    Oh, bocs, Joe, félreértettelek. Azt hittem, valódi autók fényképeiről van szó, de most már világos a kép.
    A "történelmi" skinekkel azért nem árt vigyázni: először is a neten fellelhető tengernyi fotó közül igencsak nehéz kimazsolázni a valóban eredeti autók képeit, annyi az "utánérzés", a kit-car (ami nyomokban persze emlékeztet egy valaha volt létező autóra - néha olyan távolságból, mint amennyire az aszpirin meg a homeopátiás fejfájás elleni cukorgolyó helyezkedik el...
    Én egy-egy típus történetének feltúrásához leginkább könyveket és komoly folyóiratokat (Motor Klassik, Classic Car, Hot Rod, Classic and Sportscar, hasonlók) nézek át, meg a speciális márka-folyóiratokat (Super Chevy és társai).
    Innen is erős forráskritikával kell megválogatni a valódi, eredeti festéseket, amikben az az igazi gáz, hogy minden versenyen (szinte) más-más festések és főleg matricázások voltak ugyanazon a kocsin is, nem beszélve a felnikről, gumikról!
    Az viszont tény, hogy az eredeti GTL NEM az eredeti festéseket veszi/vette alapul, hanem a napjainkban is nagy látványosságnak számító veterán versenysorozatot, ahol azért rendesen szétfaragott és erősen modernizált gépek mennek félhülye tehetségtelen milliomosok alatt a futamokon. Ezek a versenyek mindenről szólnak, csak az autentikus versenygépekről nem. A buli alapvető célja a procc, a képmutatás, a pénzszórás.
    Ha elolvassa az ember pl. Jim Hall életrajzát (tudjátok, a Chaparral atyja), akkoriban hátborzongató kényszer-megoldások árán álltak rajthoz fillérekből egy-egy klubfutamon... Persze, pl. a Ford gyári gépei mögött akkor is volt zsé rendesen, de a hőskor baromira nem erről szólt!
    Én azért szeretem ezt a játékot, mert valójában a könyveimben olvasott sztorikat és érzést lehet valamelyest visszaidézni egy jól sikerült mod-dal, és ebbe valóban nem férnek bele a mostanában világot látó idióta festések (persze, a Mercedeshez is kijött már vagy hat-hét szerencsétlen rémálom, de mi jól nem is tettük be a mostani saját, külön bejáratú mod-unkba).
    Én alapvetően azért vagyok büszke magamban a Volvo-ra és pl. a mostani Mercire, mert ez tényleg csak a miénk. Itt, ebben a frankó kis közösségben!
    És, mikor kiküldöm a külföldi "elismert" fejlesztő kollégának az új verziókat, csak finom elismerések és dicséretek jönnek: mindenki elismeri a (többé-kevésbé) autentikus korhűséget és a verdák feeling-jét.
    Szerintem erre itt joggal lehetünk büszkék, ebben a csapatban (elvégre mindenki hozzátette a magáét az eddig kiadott dolgokhoz)!
    No, jól elkanyarodtam itt a festésektől... bocs!

    Tuza Ervin

  7. #7
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    ....igencsak nehéz kimazsolázni a valóban eredeti autók képeit, annyi az "utánérzés", a kit-car

    No, jól elkanyarodtam itt a festésektől... bocs!

    Tuza Ervin
    Nincs ezzel semmi gond Ervin.
    Mazsolázzuk ki. Szórjuk ki a szemetet, ami sok memót eszik, ratyi a matricázása, stb.
    Van egy rakat. X éve amit látok és ráírták, hogy Historic, letöltöttem. Persze van olyan autó amiből csak pár van, és van amiből rengeteg.

    Válogassunk, azért vannak. De én spec azt gondolom jobban mutatna a futam, ha kicsit korhűbb festések lennének. Azért ajánlottam fel.
    Ettől persze nem megyek gyorsabban, de jobban esik, mikor bedobnak egy milkát.

  8. #8
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ezt a szezont már ezzel a szériával kell futni mindenképp...
    De nekem spec ezek nem tetszenek (ha historic, ha nem):
    Ferrariból 15; 7; 28
    A GTL-ben ezzel az autóval (meg a különben gyönyörű Mercedes kétülésessel) van a legnagyobb baj: ez(-ek) a gép(-ek) ugyanis a maguk korában alig-alig futottak versenyeken (Ferrari márka ide vagy oda), és akkor is szinte teljesen sikertelenek voltak.
    A P@G-ben van ugyan néhány eredeti(-nek látszó) festés a kettőhetvenötöshöz, de ez a gép igazából csak a Beverley Hills-en mutatott jól az esti korzózáskor (biztosan emlékeztek, annak idején Walter Matthau parádézott egy ilyennel valamelyik filmje elején - bukósisakban a tengerpart melletti sétálóúton, nagyjából hússzal slattyogva...)
    Például ennek az autónak nincs helye egy ilyen játékban, amelyikből még mindig erősen hiányzik pl. a 356-os Porsche, a Ford Mk. IV, a P3/P4 Ferrari, a kis Dino, a Birdcage... hogy csak a hatvanas évek végének nagy legendáiból merítsünk.
    Hagyjuk, örüljünk a kb. minimum kétszáz, még feldolgozatlan kitűnő autónak (amik ugyan megvannak már évek óta, csak a tisztességes megírásuk egyenként több hónap lenne).
    Álmaimban én is kergetek egy Firebird - Chevelle - Camaro - Charger - Challenger - Boss - GTO - Corvette nagyvas-futam kéjmámort, de a törpék is ugyanúgy vonzanak, a kis Gordini R8, a Simca 1000, az Abarth, Fulvia legmérgesebb verziói, a Nusi tisztességesen kiadott fizikával vértezett változata... Ezek ráadásul már évek óta kint vannak, de mindegyikben vannak olyan hibák, ami miatt sem egymással, sem az alapjátékkal nem illeszkednek.
    Én ezért szoktam itt üzengetni a sorok között, hogy jöjjön már öt-hat tehetséges (és időmilliomos) ifjú erő, akivel egy autó tökéletességig vitt kifaragása nem kerülne egy hónapnál több időbe.
    De az álmok mindig álmok maradnak, mint tudjuk.

  9. #9
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    ....a maguk korában alig-alig futottak versenyeken (Ferrari márka ide vagy oda), és akkor is szinte teljesen sikertelenek voltak.
    A P@G-ben van ugyan néhány eredeti(-nek látszó) festés a kettőhetvenötöshöz...
    Nos a mostani verseny után látom, hogy miért is. Egyszerűen nem megy, tapad az ívekben.

    A Ferkához nekem is csak 4-5 festésem van. A Mercihez csak 2, vagy 3. DE!!! akkor is jobbak mint egyik-másik a mostaniak közül. Ezeket a következő szezonra le kéne cserélni.(szerintem)

    Nézd csak meg. TVR Kiss, meg mittom én milyen FM rádió felirattal, Jaguár valami nonfiguratív akármivel, tragédia.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nos a mostani verseny után látom, hogy miért is. Egyszerűen nem megy, tapad az ívekben.

    A Ferkához nekem is csak 4-5 festésem van. A Mercihez csak 2, vagy 3. DE!!! akkor is jobbak mint egyik-másik a mostaniak közül. Ezeket a következő szezonra le kéne cserélni.(szerintem)

    Nézd csak meg. TVR Kiss, meg mittom én milyen FM rádió felirattal, Jaguár valami nonfiguratív akármivel, tragédia.
    Hát a csókos szájú TVR sztem jópofa (bár sose mennék vele ), a Energizer-es energianyalábos lila Jag meg egyszerűen vagesz. Kellenek a hisztorikus skinek persze a hangulat, a feelig, meg a retró miatt, de azért tegyük hozzá, hogy nem állt meg a világ 1976-ban, és attól még hogy vmi "historic", még nem jelenti azt, hogy szép is, jó is....

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •