Találatok: 1 - 14 (14 összesen)

Téma: HGTLM6 - Oran Park Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HGTLM6 - Oran Park Büntetések

    Nem sikerült rosszul a szezonnyitó, elég sok esemény fel lesz itt sorolva, de valódi büntetést szerencsére csak pár esetbe kellett kiosztanunk.


    59', P3-5 - Kiss Szabolcs, Király Zoltán & Sinka Daniel
    Dani megpróbál a T2-ben bebújni Szabi és Zoli közé, azonban elfogy a hely, Dani még időben észre veszi és visszavonulót fúj, közben finoman hozzáér Szabi Triumph-jához, az esetnek következménye nem volt.
    Versenybaleset


    61', P16 - Bordás Sándor
    Sanyi T2 előtti féktávon megcsúszik és Abarth-ja váratlanul balra veszi az irányt, amit a hátulról érkező Sziszkának már nincs ideje elkerülni és finoman fenékbe pöcköli Sanyit. Az esetből gond nem adódott.
    Versenybaleset


    62', P21 - Kababik Csaba
    Csabi is hasonlóan jár mint előtte Sanyi, és megcsúszásától hirtelen balra tartva kap egy sallert a mellette épp érkező Tamástól, akinek Triumph-járól lepattanva Csabi megpördül. Tamás nem tehetett az esetről.
    Versenybaleset


    65', P4 - Király Zoltán
    72', P19 - Belényesi Zoltán
    Két igen hasonló eset, a két Zoli nem veszi észre a mellette fej-fej mellett egyenesen nyomvonalon haladó versenytársát és neki kormányozza az autóját, adva egy vállast ezzel az érintetteknek. Szimulációs versenyben nem sok jelentősége van, de a való életben biztosan felkeresnék őket a garázsban a kollégák vagy egy sallerral, vagy egy csekkel a kezükben (a fényezésért)...esetleg mindkettő! Figyeljünk erre is!
    Nincs büntetés


    90', P6 - Sinka Dániel
    Nibi és Dani egyszerre érkeznek meg a nyújtott jobbosba a híd után, Nibi van belül és kicsit előrébb. Dani szorosan tart Nibire, de Nibi nem fordul olyan szűken, mint Dani számít rá és kicsit összekoccannak, különösebb jelentősége azonban nincs. Dani, körülbelül az vonatkozik rád is, mint az imént a két Zolira.
    Nincs büntetés


    115', P21 - Kababik Csaba
    Csabi a kanyarból kijövet nem alkalmazkodik kellő képen az előtte/mellet haladó János haladási ívéhez és kigyorsításkor Jani Triumph-jának fenekéhez támasztja a Mini orrát. Jani megcsúszik, de meg tudja még menteni a helyzetet - megítélésünk szerint - óriási szerencsével. Csabi, nagy szerencsét, hogy ebből végül nem lett kiforgatás, nem rajtad múlott.
    Csaba büntetése: Figyelmeztetés & 1 kredit levonás


    125', P12 - Berecz Albert
    Lacinak nem sikerül túl fényesen a célegyenes előtti kanyarból való kigyorsítás, amit a mögötte érkező Albert nem reagált le időben. Albert nekimegy hátulról Lacinak, aki kipördül. A büntetésnél figyelembe vesszük, hogy Laci is elrontotta a kanyart, de megítélésük szerint Albertnek ezt látva óvatosabbnak kellett volna rátapadnia Lacira.
    Albert büntetése később...


    388', P9 - Albert Berecz
    Albert a célegyenes végén külső ívről próbálja előzni Zsoltit, azonban nem sikerül mellé előzési pozícióba kerülnie. T1-be fordulva arra számít, hogy Zsolti majd hagy neki helyet, de nem így történ és a T1 kijáratánál Albert Zsolti Abarth-jának fenekébe ütközik és kilöki Zsoltit. Az előzési pozícióhoz szükséges átfedés az egész akció alatt nem állt fent, így Zsoltinak nem is volt kötelessége helyet hagyni Albertnak, aki túl optimistán/bátran/könnyelműen (szabadon választott) ítélte meg a helyzetét. Tudjuk, hogy nehéz tempós kanyar, amit Zsolti se a legoptimálisabb vett, de attól még a szabályaink nem változnak.
    Albert összevont Büntetése: Boxutca áthajtás & 2 kredit levonás


    78', P20 - Belényesi Zoltán
    496', P11-12 - Kozma Csaba
    2342', P19 - Kovács Tamás
    Három elégé hasonló eset, a védekező versenyzők nem túl jó tempóban érkeznek a kanyarhoz, ezt kihasználva a támadó belülről bebújik melléjük és ott próbál előzni. A támadók minden esetben szabályosan haladnak, fennáll az előzési pozícióhoz szükséges átfedés és szorosan a pálya széléhez tartanak az ívről nem lecsúszva, mégis elfogy a hely, mert a védekező pilóta nem veszi észre őket és folyamatosan tart befelé a kanyar csúcspontja felé. Erre figyeljetek oda, a saját érdeketekben!
    Zoltán Büntetése: mivel Zoli pórul járt a figyelmetlensége miatt, így reméljük ez elég tanulság volt, nincs büntetés
    Csaba Büntetése: Csaba olcsóbban megúszta, mivel Szabi a kínos pillanat előtt lefékezett... Figyelmeztetés
    Tamás büntetése: úgy gondoljuk, hogy Laci sajnálatos megpördülésében Laci saját maga is ludas, így... Figyelmeztetés


    2769', P6 - Sinka Dániel
    Dani a T2 csúcspontja előtt rácsúszik az előtte forduló Zolira és kiforgatja Őt. Dani bevárta Zolit, de ezt csak akkor tudjuk méltányolni, hogy ha 3. fél nem szerzett előnyt/hátrányt az esetből... és igen nehéz megítélni, hogy ha ez nincs, akkor Zolinak lett volna-e esélye a futam végén megfogni Tilust. Dani, az bőven elég, ha ilyenkor óvsz magad ellen, egyáltalán nem kell bevárnod az áldozataidat, becsületből sem (azért van az óvás).
    Dániel büntetése később...


    3174', P19 - Kovács Tamás
    Tamás azt kell mondjuk túlzott előzékenységgel engedi el az Őt leköröző Zolit és Dávidot, a T1 előtt majdnem állóra lassítja autóját a pálya belső szélén. Az elengedés után nem veszi észre időben a szintén érkező leköröző Danit és a T1 közepén a versenytempónál jelentősebben kisebb iramban keresztbe hajt át a pályán, ami szabálytalan (lásd pályára való visszatérés szabályai). Dani nem tudja elkerülni és nekiütközik, majd mindketten a füvön végzik.
    Tamás, megnéztük a futamodat és számtalan példát találtunk rá, hogy indokoltan mértékű előzékenységeddel igen kellemetlen helyzetekbe sodortad versenytársaidat. Tudjuk, hogy jót akartál, de kérünk, hogy a lekörözők elengedéséhez ne lassíts versenytempó alá és legfőképpen ne fékezd szinte állóra az autód és ne menj le a pályáról sem, mert ezzel számos igen veszélyes szituációt teremtesz magad körül. Bőven elég, ha mikor a leköröző már éppen mögéd ér pár méterre, akkor picit lazábbra engeded a gázt és óvatosan egyértelmű mozgással lehúzódsz a versenyívről. Link lekörözésekhez.
    Tamás Büntetése: Utolsó rajthely


    3550', P6 - Sinka Dániel
    Dani finoman hátulról meglöki Dávid Abarth-jának fenekét, aki az ütéstől szerencsétlenül a falnak vágódik. Dani maga jelezte az esetet, ezt méltányoljuk a büntetésében.
    Dániel összevont büntetése: Boxutca áthajtás & 2 kredit levonás



    Pár szó a lekörözésekről:
    A futamon sokszor tapasztaltam, illetve a visszajelzésekből hallom, hogy a lekörözött pilóták nem igazán találják el a jó tempót és jó ütemet, hogyan engedjék el a lekörözőket. Ami fontos, hogy mindig figyeljétek a tükröt, tudjátok, hogy ki van mögöttetek és amikor teljesen megérkezik mögétek, akkor lehetőleg még az egyik egyenesben engedjétek el. Viszont ez nem jelenti azt, hogy jelentősen lassítanotok kéne, vagy lemenni a pályáról, ezeket kérjük NE tegyétek, mert nagyon veszélyes. Elég csak finoman pár pillanatra kicsit elvenni a gázt és jól követhetően, egyértelmű mozgással átadni a versenyívet...szintén csak pár pillanat erejéig.


    Kreditek: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...986#post124986
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 12. 05:41.

  2. #2
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Unhappy

    125' -nél én is elrontom a kanyart.. egyszerüen nem létezik hogy kigyorsításon ekkora külömbség legyen a két autó között.. Én úgy hallottam a visszajátszásból, hogy Laci autójának motorja csak bőg, de nem megy- talán üresben van?- ... ettől függetlenül persze, de akkor az összes kigyorsítást csináljam félgázzal??

    388'- nem próbáltam előzni, külső íven vagyok a pálya szélén. Zsolti autóját meg vagy két autónyival odébb dobja a pálya egyenetlensége, nem akart Ő kijönni addig tudta h. ott vagyok... Ezt nagyon nem érzem jogosnak..

    Azt hiszem felakasztom az autó kulcsát egy darabig a falra...
    Utoljára módosította: Berecz Albert; 2011. 02. 12. 13:09.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg yoda73 írta Hozzászólás megtekintése
    125' -nél én is elrontom a kanyart.. egyszerüen nem létezik hogy kigyorsításon ekkora külömbség legyen a két autó között.. Én úgy hallottam a visszajátszásból, hogy Laci autójának motorja csak bőg, de nem megy- talán üresben van?- ... ettől függetlenül persze, de akkor az összes kigyorsítást csináljam félgázzal??

    388'- nem próbáltam előzni, külső íven vagyok a pálya szélén. Zsolti autóját meg vagy két autónyival odébb dobja a pálya egyenetlensége, nem akart Ő kijönni addig tudta h. ott vagyok... Ezt nagyon nem érzem jogosnak..

    Azt hiszem felakasztom az autó kulcsát egy darabig a falra...
    Kedves Albert!

    Ha azért akarod abbahagyni (így a szezon elején) mert már nem élvezed a versenyzést, azt maximálisan megértem és elfogadom... de csak azért szögre akasztani a overállt, mert egyszer kaptál egy keményebb büntit... ezzel te is csak megbünteted magad.


    Ami az eseteket illeti, tisztában vagyunk vele, hogy előtted mind Zsolti és mind Laci is elrontotta a kanyart... a büntetést azért kaptad, mert mindkét eset sejthető volt előre (nem az, hogy Laci üresbe vált, hanem az hogy jelentősen be fog lassulni... és nem az, hogy Zsolti autóját megdobja az út, hanem az, hogy abban a tempós cseles kanyarban két embernek egyértelmű előzési pozíció megléte nélkül kockázatos belemenni), és mindkét eset előtt volt egy döntési pont, ahol te mindkét alkalommal a kockázatokat felvállalva, vagy nem figyelembe véve hajtottál bele, amit úgy gondolunk hogy egy valódi autóban ülve és a veszélyeket felmérve nem (vagy nem így) tettél volna meg, ha másért nem is, mert féltenéd a bőröd.

    A büntetésed egyébként mérsékelve van, mert figyelembe vettük azokat is, amiket te most érvként felhoztál. Dani büntetése is mérsékelve van (okok a leírásban), ezért jött ki egyenlőre a büntitek.


    Egyébként sprint futam lesz... ott a BUÁ nem olyan vészes bünti
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 12. 15:40.

  4. #4
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501
    Hümmm...
    Tényleg büntetném magam, hisz ez a kedvenc bajnokságom!! A mai napig teljes izgalommal várom a futamokat.

    Nem azért keseredtem el mert a bajnokságban eltöltött három év után megkapom az első komoly büntetésemet, hisz ha hibázom vállalom a következményeit. De...

    Mindegy, nem lett jobb kedvem edzés+szauna+masszázs után sem, meg a topikot sem akarom offolni, majd egyszer -máshol- befejezem a gondolatmenetem....
    Utoljára módosította: Berecz Albert; 2011. 02. 12. 18:45.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg yoda73 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azért keseredtem el mert a bajnokságban eltöltött három év után megkapom az első komoly büntetésemet, hisz ha hibázom vállalom a következményeit. De...
    ...hanem hogy gondolom nem érzed jogosnak büntetésed mértékét...

    Azért azt tudnod kell, hogy ezek a büntik itt három különböző ember együttes mérlegelése (kivéve az egyik esetben Zsoltit, mert érintett), ezeket mi hárman így láttuk és amiket felhoztál ellenérveket, azokat is megvitattuk a döntésnél, ez lett a vége, az okokat már leírtam.


    Azt meg nagy örömmel olvasom, hogy eza kedvenc bajnokságod!

  6. #6
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Részemről sajnálom az esetet Albert, mivel azt a kanyart én rosszul vettem. Az, hogy ott ki kapta a büntit az szerintem néhány századmásodpercen múlott.

    Szerintem a büntetés az aszfaltozómunkásoknak járna, mert egy jókora mélyedés volt azon az íven ahol én fordultam, és tényleg az dobott meg.

  7. #7
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Pár szó a lekörözésekről

    Nem másolom most ide a idézetet, de ehez azért annyit hozzátennék, hogy részben egyetértek ezzel, viszont.A kocsik közötti különbség általában azt hozza ki, hogy lekörözésnél a lekőröző lassab kocsival halad az egyenesben, ezéltal esélye sincs a szélárnyékra sem.Tehát ha nem lassít versenytempó alá a lekőrözött, akkor féktáv és kanyar lesz az utolérés helyszíne ami a legrosszabb.!Ráadásul ha küzdelem van azt biztos az elől levő szívja meg és megelőzi a mögötte érkező pilóta, mert a tapasztalatom az, hogy nem érdekli, hogy mi van mert ott most helyet talált és oda beteszi...Természetesen én is abba a csoportba tartozok, de az akkor sem fair Tehát a kigyorsitási szakaszon ha nem versenytempóban gyorsit ki a kollega, akkor ezek elkerülhetők (persze ha van elég hely hozzá!) Viszont ha lehúzódik akkor persze fokozott figyelemmel köll utána gyorsítani.stb...
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    A kocsik közötti különbség általában azt hozza ki, hogy lekörözésnél a lekőröző lassab kocsival halad az egyenesben, ezéltal esélye sincs a szélárnyékra sem.Tehát ha nem lassít versenytempó alá a lekőrözött, akkor féktáv és kanyar lesz az utolérés helyszíne ami a legrosszabb!

    ...Tehát a kigyorsitási szakaszon ha nem versenytempóban gyorsit ki a kollega, akkor ezek elkerülhetők (persze ha van elég hely hozzá!) Viszont ha lehúzódik akkor persze fokozott figyelemmel köll utána gyorsítani.stb...
    Természetesen igazad van az itt leírtakban, én vagyok a ludas, hogy nem definiáltam a versenytempó fogalmát. Véleményem szerint attól még hogy vki kicsit visszavesz és nem 100%-os nyomja ki a szemét a dögnek a segge alatt, az attól még versenytempó... akkor kerül vki versenytempó alá, hogy ha a mezőnyhöz képest jelentősen (szignifikánsan, eheh ) lassabban hajt egy adott szakaszon. Szóval az, ha vki fél pillanatra elveszi a gázt, hogy elférjenek mellette, majd nem nyomja ki a verda szemét az egyenesben, az még általánosan versenytempónak minősül.

  9. #9
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen igazad van az itt leírtakban, én vagyok a ludas, hogy nem definiáltam a versenytempó fogalmát. Véleményem szerint attól még hogy vki kicsit visszavesz és nem 100%-os nyomja ki a szemét a dögnek a segge alatt, az attól még versenytempó... akkor kerül vki versenytempó alá, hogy ha a mezőnyhöz képest jelentősen (szignifikánsan, eheh ) lassabban hajt egy adott szakaszon. Szóval az, ha vki fél pillanatra elveszi a gázt, hogy elférjenek mellette, majd nem nyomja ki a verda szemét az egyenesben, az még általánosan versenytempónak minősül.
    Szabi és mindenki!

    Már korábban le akartam írni a véleményem, mivel eléggé érintett (sáros?) szoktam lenni vastagon én is.
    Ami miatt (én) le szoktam menni a pályáról, az a következő:
    Mögöttem jönnek ezerrel és harcolnak EGYMÁSSAL. Ha nem tudom elengedni őket az egyenesben, akkor egy-egy kanyargósabb részhez érve bizony fel fogom tartani mindkettőt. Ilyenkor több eset is lehetséges:
    a) káromkodnak, de megússza mindenki jelentős(!) veszteség, baleset nélkül
    b) káromkodnak és egy nevető harmadik (negyedik, ötödik, stb.) meglepi őket, vagy csak annyi hátrányuk jön össze miattam, hogy utoléri őket olyan mögülük, aki az én "segítségem" nélkül utol sem érhetné őket
    c) káromkodnak, és valaki hibázik
    d) előző, de utoléréssel súlyosbítva.
    Mint látható, az a) eseten kívül pozíciót, végeredményt lehet dönteni egy-egy lekörözéssel és épp azért vagyok extrém óvatos, hogy ilyen ne legyen. Vagyis ne rajtam dőljön el elöl egy-egy helyezés sorsa. Nem mellesleg még az a) esetben is lehet ilyen. Sőt, simán harc nélkül is utolérhet valaki és a fenti pontok akkor is megállnak.
    Szóval az ilyen túlságos segítőkész manőver háttere (esetemben) ez.

    És még valami: a 107% jó dolog, de az a tapasztalatom, hogy még akkor is rendkívül hamar utolérnek, ha egyébként belül vagyok, és sok lekörözés esetén arányosan több a veszélyes szitu. Ez természetesen a rövid pályákon hatványozottan így van. És a kanyargós, kevés, vagy rövid egyenessel rendelkezők esetén is. Valamint az szokott még nehézséget adni, amikor valami gikszer miatt már az elején nagy hátrányba kerülök és hamarabb ér utol a mezőny, mint "kéne". Ilyenkor még túlságosan egyben van az eleje és van, hogy másodperceket kell állni, mire vissza tudok menni. Gondold el, ilyenkor hogyan lehetne megoldani a lekörözéseket a leköröző szemszögéből!

    Szóval - magam ellen (is) beszélek, de - bizony még a 107% is sok. Igazából 2-3%-os többlettel már biztonsággal lehetne menni az átlag pályákon. Mondjuk Nordschleifén még a 110% sem lenne sok talán. Sok egyenes, hosszú pálya, kevés kör. Ideális ilyen szempontból. A GTR2-ben ezért is jó az esetenként két, de akár három szerver is, mivel nem tud kialakulni ilyen nagy különbség. Tudom, ehhez létszám is kéne. De lehet, hogy elgondolkodnék akár még a 105%-on is, mint limit. Még ha tudom, hogy ezzel sok versenyből ki is rostálódnék személy szerint. Vagy legalább pályáról pályára variálnám az adott pálya alapján. (Tudom, az meg már megint plusz adminisztráció.)

  10. #10
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg koanla írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Mint látható, az a) eseten kívül pozíciót, végeredményt lehet dönteni egy-egy lekörözéssel és épp azért vagyok extrém óvatos, hogy ilyen ne legyen. Vagyis ne rajtam dőljön el elöl egy-egy helyezés sorsa.
    nos, érdekes amit írsz, azonban egy dolgot ne felejtsünk el...EZ VERSENY! Benne van az elfékezés, a lekörözés, a koccanás, gumikopás, boxtaktika ugyanúgy mint a hibátlan futam és még sorolhatnám, ami mind mind befolyásolja a végeredményt, mert ha nem így lenne akkor mindenkinek a prekvalos körét megszoroznánk a futam körszámával aztán annyi, nem kellene órákig versenyezgetni. De szerencsére nem ezt akarjuk, a versenyben pedig benne van hogy nem futod meg X-szer életed legjobb körét hibátlanul, hanem hibázol, küzdesz, előzöl és természetesen lekörözöl. Azt hiszem ezt mindenki el tudja fogadni.
    A lényeg hogy a leköröző ne sodorja veszélybe a nála gyorsabbakat, és természetesen a lekörözötteknek is megvan a maga versenye, Ők is küzdhetnek pozícióért, amit a pálya szélére leállva elég nehéz megvalósítani, szóval ezt is gyakorolni kell és figyelni kell, no meg VERSENYEZNI!!! és akkor nem lesz gond.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg koanla írta Hozzászólás megtekintése
    Mögöttem jönnek ezerrel és harcolnak EGYMÁSSAL. Ha nem tudom elengedni őket az egyenesben, akkor egy-egy kanyargósabb részhez érve bizony fel fogom tartani mindkettőt. Ilyenkor több eset is lehetséges:
    a) káromkodnak, de megússza mindenki jelentős(!) veszteség, baleset nélkül
    b) káromkodnak és egy nevető harmadik (negyedik, ötödik, stb.) meglepi őket, vagy csak annyi hátrányuk jön össze miattam, hogy utoléri őket olyan mögülük, aki az én "segítségem" nélkül utol sem érhetné őket
    c) káromkodnak, és valaki hibázik
    d) előző, de utoléréssel súlyosbítva.
    Szia... sok jó dogot írtál, amiken érdemes lehet elgondolkozni a jövőre nézve, köszönjük a véleményt.

    Viszont a felsorolt a, b, c esetekkel úgy látom nem fedtél le minden variációt. Sajnos az igaz, hogy még a lekörözők hatékony elengedéséhez is kell némi rutin és egy kis ütemérzék, de egyáltalán nem olyan nagy kunszt. A pálya általában mindenhol elég széles 3-4 autó számára is és azt is tudjuk, hogy egy előzéshez milyen minimális sebességkülönbség is elég tud lenni.

    Ha a kanyargós részhez értek, akkor gyakorlatilag nincs más dolgod, mint picit "elrontanod" a kanyart és már le is köröztek:

    • ha a bejáratnál érnek utol, akkor kicsit tovább engeded a gépet és az ideális ívnél nagyobb sugárban fordulsz el
    • Ha pedig a kijáratnál, akkor meg a kanyar csúcspontja után próbálsz továbbra is szorosan a belső íven maradni (ami nem az ideális versenyív) de persze közben nyomod a gázt, nehogy a leköröző idő előtt utolérjen és akkor veszed el kicsit (egy fél pillanatra), amikor a külső ideális íven a kanyarból kifelé ő már melléd ért.
    • vagy ha ekkor még nincs olyan vészesen közel, akkor az egyenesben hagyod elmenni, a pálya szélre húzódva enyhe gázfelengedéssel.

    Persze mindezt ésszerűen és jól követhetően, semmi hirtelen mozdulat. Így biztosan nem fog bukni egyikőtök se néhány tizednél többet egy lekörözéssel.
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 13. 21:16.

  12. #12
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nos, érdekes amit írsz, azonban egy dolgot ne felejtsünk el...EZ VERSENY! Benne van az elfékezés, a lekörözés, a koccanás, gumikopás, boxtaktika ugyanúgy mint a hibátlan futam és még sorolhatnám, ami mind mind befolyásolja a végeredményt, mert ha nem így lenne akkor mindenkinek a prekvalos körét megszoroznánk a futam körszámával aztán annyi, nem kellene órákig versenyezgetni. De szerencsére nem ezt akarjuk, a versenyben pedig benne van hogy nem futod meg X-szer életed legjobb körét hibátlanul, hanem hibázol, küzdesz, előzöl és természetesen lekörözöl. Azt hiszem ezt mindenki el tudja fogadni.
    A lényeg hogy a leköröző ne sodorja veszélybe a nála gyorsabbakat, és természetesen a lekörözötteknek is megvan a maga versenye, Ők is küzdhetnek pozícióért, amit a pálya szélére leállva elég nehéz megvalósítani, szóval ezt is gyakorolni kell és figyelni kell, no meg VERSENYEZNI!!! és akkor nem lesz gond.
    Oké, csak akkor ezt MINDENKI fogadja el. Mármint, hogy a lekörözés a verseny része.
    Nem, nem azért írom ezt, mert akkor innentől leszarom és nem segítek senkit. De eddig bennem az volt (van), hogy ha már leköröz, akkor annyival gyorsabb, hogy nem vagytok egy ligában.
    A pozíciós dologban tökre igazad van. Volt, hogy lekörözésnél a leköröző és a mögöttem lévő, de velem versenyben lévő is megsurrant. ÍJ. :-)
    Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy sokszor azért sem megyek ki például időmérőn, mert az én "gyors" köröm másnak még felvezetőnek is kevés. És mondjuk utolér és a felvezető - gyakorlatilag tét nélküli körében - már annyira menne, hogy szinte letol a pályáról. És még ha igyekszem is úgy kimenni, hogy a felvezető körömet vákuumban kezdem, de mire elérek a célegyenesig, addigra lehet, hogy pont egy gyors kezdi a felvezető körét. Erre semmilyen várakozás nem recept. Na most ugyanez versenyben, immár téttel milyen?
    Egyszóval lehet, hogy épp a biztonságra való törekvés miatt állok a pálya szélén és várok inkább, mint hogy rajtam múljon akár csak egy verseny eleje is.
    Igaz ami igaz, ez sem jó megoldás és tényleg az volna célravezető, ha nem lenne ekkora különbség. És persze az elengedést is kell gyakorolni, hogy jó ütemben legyen. De van akkora tempóbeli diffi, hogy egyszerűen nem tudsz igazán rákészülni sem. Ráadásul a dolog természete olyan, hogy az igazi különbség épp a kanyarokban lesz. Vagyis a kanyargós részeken hatványozottan igaz, hogy pillanatok alatt utolér egy-egy gyorsabb. És ha mégis meg tudom tervezni, akkor inkább az egyenesben menjenek el mellette, mintsem a kanyargósban legyen félreértésből baleset vagy "csak" egy szimpla feltartás.

    Egyébként no offense, meg nem kötözködés, csak felvetésül írtam Neked is és Szabinak is. Mást meg úgy látszik, egyébként sem nagyon izgat. Vagy csak rossz topikban "vitázunk".

    BTW, Szabi: a Te megoldásod a lekörözésre akkor működik, ha nincs 7%-nyi különbség. Az a bizonyos 2-3% már elég arra, amit írsz, de a 6-7% az nagyon nagy különbség. Mármint szigorúan szerintem. A rossz hír persze, hogy jellemzően ennyivel szoktam épp lemaradni általában. :-)
    Utoljára módosította: koanla; 2011. 02. 16. 00:08.

  13. #13
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    András!

    Én kb.10 futamon indultam ebből úgy 2x nem köröztek le. Mostanában hál'istennek csak az első 2-3-at kell elengednem, de nemrég még igen sokan voltak.
    A 7% szerintem mindegy, mert egy rossz boxal, sng-vel vagy kis balesettel is lehet olyan helyzetbe kerülni hogy utolér az eleje. A lekörözést kell okosan csinálni mindenkinek. A lekörözendő tegyen meg amit tud, a leköröző meg várjon vagy villogjon vagy valami, ha feltartották óvjon, de semmiképp ne kényszerítse pálya szélére a prédát. (se így, se úgy)
    Az szerintem is igaz, ha nagyvonalúan akarod elengedni a lekörözőket az bizony súlyos 1-2mp veszteség is lehet, ha pedig túl nagy tömegben érnek utol akkor az már egy elengedő verseny lesz, mert egy tiszta "saját" kört sem tud futni az ember. Én megpróbálom úgy intézni a dolgot, hogy ha észreveszem hogy lőtávolban van valaki mögöttem, akkor megpróbálom egyenesben elengedni (heves villogással jelzem hogy menjen de gyorsan), ha pedig mégis a kanyarban ér utol nagyon, akkor túlengedem a kocsit az íven ahogy Szabi is írta és belül engedem el. Ez az utóbbi időben beválik, alig vesztek vele időt és az élen menők is megszokták (szerintem) hogy nyugodtan foghatják az ívet, nem kell kerülgetni szépen utat hagyok nekik. Mondjuk kellett ehhez hogy az elején Dani meg Laca lelöktek a pályáról.
    Az még véleményem szerint beleférhet, hogy ha egy gyors kanyarkombinációba futnánk épp bele ahol egy gázelvétel igen nagy hátrány lenne, esetleg megtörné a rendszert és le is eshet miatta a pályáról a lekörözendő akkor a véleményem az hogy inkább a leköröző veszítsen itt 2 tizedet azzal hogy kivár 1-2 kanyart, mint az amúgy is rossz pozícióban lévő 3mp-et vagy egy futóművet!

    Na meg most jutott eszembe hogy néhány éve amikor (is) iszonyat unalmas volt a forma1, az jelentette az izgalmat ha elkezdődtek a lekörözések.
    Utoljára módosította: bordiii; 2011. 02. 16. 01:02.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg koanla írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy sokszor azért sem megyek ki például időmérőn, mert az én "gyors" köröm másnak még felvezetőnek is kevés. És mondjuk utolér és a felvezető - gyakorlatilag tét nélküli körében - már annyira menne, hogy szinte letol a pályáról. És még ha igyekszem is úgy kimenni, hogy a felvezető körömet vákuumban kezdem, de mire elérek a célegyenesig, addigra lehet, hogy pont egy gyors kezdi a felvezető körét. Erre semmilyen várakozás nem recept.
    Szerintem ennyire azért ne legyél már jó fej, ez pont annyira a Te versenyed is, mint az övé...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •