Szavazás eredménye: Ezeken a napokon megyek a Hungaroringre:

  • pénteken (június 3.)

    4 6,67%
  • szombaton (június 4.)

    19 31,67%
  • vasárnap (június 5.)

    58 96,67%
Szavazók
60 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 40 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (986 összesen)

Téma: FIA WTCC 2011

  1. #1
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    FIA WTCC 2011

    Erről tud valaki valami közelebbit?

    Norbert Michelisz set for a change of car

    Tényleg gondolkodnak a Seat helyett a BMW-n?
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  2. #2
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    na ez érdekes :O

  3. #3
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659
    Én arról hallottam, hogy a TDI ez mehet a levesbe, körönként 2-3 mp-vel gyorsabb az 1.6T. Mivel a BMW-nek van a legkedvezőbb ügyfél programja, ezért ez a döntés valószínűsíthető.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  4. #4
    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Én arról hallottam, hogy a TDI ez mehet a levesbe, körönként 2-3 mp-vel gyorsabb az 1.6T. Mivel a BMW-nek van a legkedvezőbb ügyfél programja, ezért ez a döntés valószínűsíthető.
    Viszont Tarquini és a Sunred plusz 5 autója TDIvel fog menni? :O

  5. #5
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont Tarquini és a Sunred plusz 5 autója TDIvel fog menni? :O
    2 lehetőség van nekik:

    a) Jövőre még lesz S2000-es pontozás is, úgyhogy lehet, hogy a SEAT-os brigád abban a pontozásban fog indulni.

    b) A Skoda asszem fejleszt(ett) ki egy 1.6-os turbó-benzines mocit, és mivel ugye egy konszern égisze alatt van a két márka, így az lehetséges, hogy a Skoda mocit beledobják a SEAT-ba, s akkor nekik is 1.6-os motorjuk lesz.

  6. #6
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    2 lehetőség van nekik:

    a) Jövőre még lesz S2000-es pontozás is, úgyhogy lehet, hogy a SEAT-os brigád abban a pontozásban fog indulni.

    b) A Skoda asszem fejleszt(ett) ki egy 1.6-os turbó-benzines mocit, és mivel ugye egy konszern égisze alatt van a két márka, így az lehetséges, hogy a Skoda mocit beledobják a SEAT-ba, s akkor nekik is 1.6-os motorjuk lesz.
    Az oké, hogy van motor, de az belefér-e a Seatba és, hogy a többi alkatrészt, hogy varázsolják bele??

  7. #7
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514
    Mi lenne ha felhivnánk Norbit,és megkérdezzük?
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  8. #8
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Az oké, hogy van motor, de az belefér-e a Seatba és, hogy a többi alkatrészt, hogy varázsolják bele??
    Mivel a két márka motorjai ugyan azok az utcai kivitelben így valszeg mindegyik kompatibilis vagy ha nem akkor van hozzá átalakító kitt amivel a felfogatási pontokat rakják max arrébb.

    Amúgy a bmw nekem szimpibb mint a seat, amúgy a csúcs egy chevy lenne, de gondolom anyagilag sokkal drágább...

    Amúgy én örülni fogok ha marad 1-2tdi is, legalább a sok elfogult dízelt istenítőnek is világos lesz, hogy csak addig volt esélye a dízelnek amíg benzin oldalon tiltva volt a turbó!
    LeMansban is azért nyer az audi meg a pug csak.
    Egy biturbó aston lightos 1000Le-vel úgy tolná le őket mint a szar és hiába fogyasztana többet az egyenesekben meg gyorsulásban mint ha állna a többi úgy menne el...

  9. #9
    Dugmonics Róbert Regisztrált Robgrh logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 11.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    9

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a két márka motorjai ugyan azok az utcai kivitelben így valszeg mindegyik kompatibilis vagy ha nem akkor van hozzá átalakító kitt amivel a felfogatási pontokat rakják max arrébb.

    Amúgy a bmw nekem szimpibb mint a seat, amúgy a csúcs egy chevy lenne, de gondolom anyagilag sokkal drágább...

    Amúgy én örülni fogok ha marad 1-2tdi is, legalább a sok elfogult dízelt istenítőnek is világos lesz, hogy csak addig volt esélye a dízelnek amíg benzin oldalon tiltva volt a turbó!
    LeMansban is azért nyer az audi meg a pug csak.
    Egy biturbó aston lightos 1000Le-vel úgy tolná le őket mint a szar és hiába fogyasztana többet az egyenesekben meg gyorsulásban mint ha állna a többi úgy menne el...
    Teljesen igazad van,abszolút egyet értek.Versenyautóba benzin kell...szerintem az utcaiba is...

  10. #10

  11. #11
    Azért valószínű nem csak dönteniük kell, hanem több is van a háttérben. Remélem összejön a BMW

  12. #12
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Robgrh írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen igazad van,abszolút egyet értek.Versenyautóba benzin kell...szerintem az utcaiba is...
    Így van szerintem is!

    Remélem összejön a bmw neki és nem kell a másodhegedűs szerepét játszani mint tavaly...

  13. #13
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Így van szerintem is!

    Remélem összejön a bmw neki és nem kell a másodhegedűs szerepét játszani mint tavaly...
    A pozitív irány egyértelműen a bimer remélem összejön.

  14. #14
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Robgrh írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen igazad van,abszolút egyet értek.Versenyautóba benzin kell...szerintem az utcaiba is...
    Az utcaiba tökéletes a dízel, mert kevesebbet fogyaszt Ilyen 1xű. Mások a szempontok a versenypályán és más a közlekedésben. Sztem



  15. #15
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Az utcaiba tökéletes a dízel, mert kevesebbet fogyaszt Ilyen 1xű. Mások a szempontok a versenypályán és más a közlekedésben. Sztem
    Aha, meg fél millával drágább ugyanaz a kocsi, mert dízel motorja van. Ez csak annak éri meg, aki mocskos sokat megy vele. Plusz ha valami elromlik, általában az is költségesebb.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #16
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Aha, meg fél millával drágább ugyanaz a kocsi, mert dízel motorja van. Ez csak annak éri meg, aki mocskos sokat megy vele. Plusz ha valami elromlik, általában az is költségesebb.
    Igaz, persze pro és kontra, mind2 megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is, és nyilvánvaló, hogy a felhasználás mikéntjétől is függ a dolog, hogy megéri-e a dízel vagy sem.

    Csak azzal nem értek egyet, hogy a dízel technológia eleve nem való sehova, nem jó semmire, én ennyire nem vagyok ellene, mert ez nem így van.



  17. #17
    egy kis plusz hétvégi infó a nemzetközi sajtóból:
    http://www.touringcartimes.com/article.php?id=5727

  18. #18
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg mpeter írta Hozzászólás megtekintése
    egy kis plusz hétvégi infó a nemzetközi sajtóból:
    http://www.touringcartimes.com/article.php?id=5727
    #1-es hsz...

  19. #19
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Na, témánál vagyunk. Müller már nyafog az új motor miatt, most az a baja, hogy túl erős

    ""It is hard to find the right mapping of the engine. The turbo provides more torque at lower revs which makes it difficult to make the tyres last," said Muller."

    Champion Yvan Muller criticizes new engines
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  20. #20
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Na, témánál vagyunk. Müller már nyafog az új motor miatt, most az a baja, hogy túl erős

    ""It is hard to find the right mapping of the engine. The turbo provides more torque at lower revs which makes it difficult to make the tyres last," said Muller."

    Champion Yvan Muller criticizes new engines
    Persze, ez már azért van, mert érzi, hogy idén nem lesz világbajnok, aztán ki kell találnia valamit, amire foghatja

  21. #21
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, ez már azért van, mert érzi, hogy idén nem lesz világbajnok, aztán ki kell találnia valamit, amire foghatja
    Na de arra, hogy túl erős a motor?
    Nyafogós francia...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  22. #22
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Na de arra, hogy túl erős a motor?
    Nyafogós francia...
    Hát jah Még most arra nem tudja fogni, hogy a versenytársak 'túl erősek'

  23. #23
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    itt az ideje hogy valaki végre jól szétalázza a pályán a csigazabálót és nem úgy nyer vb-t hogy megy sírni az FIA-nak, itt az idő Norbinak hogy VB legyen,csak tudnánk már végre milyen vassal. egyébként nem tartom rossz választásnak a bmw-t , a galardoval is jól ment a ringen az meg kicsit erősebb mint egy wtcc-s bmw. na de meglátjuk. azt már lehet tudni hogy a bmw sec6 al vagy h5 ös váltóval megy idén?

    ami még eszembe jutott ha erős neki az 1.6 turbo akkor a tdi seat nem volt erős?
    Utoljára módosította: Wega; 2011. 02. 15. 10:52.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  24. #24
    Böszörményi Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 08. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    itt az ideje hogy valaki végre jól szétalázza a pályán a csigazabálót és nem úgy nyer vb-t hogy megy sírni az FIA-nak, itt az idő Norbinak hogy VB legyen,csak tudnánk már végre milyen vassal. egyébként nem tartom rossz választásnak a bmw-t , a galardoval is jól ment a ringen az meg kicsit erősebb mint egy wtcc-s bmw. na de meglátjuk. azt már lehet tudni hogy a bmw sec6 al vagy h5 ös váltóval megy idén?

    ami még eszembe jutott ha erős neki az 1.6 turbo akkor a tdi seat nem volt erős?
    A tdi ha jol tudom, nem volt meg 300 lo folytassal ugye, ezek az 1.6ok meg 310et tudnak. Igy valoban jobb lenne a bimmer.

  25. #25
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Böszörményi Péter írta Hozzászólás megtekintése
    A tdi ha jol tudom, nem volt meg 300 lo folytassal ugye, ezek az 1.6ok meg 310et tudnak. Igy valoban jobb lenne a bimmer.
    Nem a csúcsteljesítmény a lényeg. Benzines turbó sokkal szélesebb tartományban nyomatékos (és erősebb is) és nagyobb a turbó luk, illetve hirtelen jön meg az ereje, és ez elsőkerekes autóban már nehezen uralható, illetve felzabálja a gumit kigyorsításokon. Ezért írta azt hogy a motorvezérlés térképét nehezebb ideálisra megírni, mert azzal nagy mértékben variálható a teljesítményleadás karaktere. Nem feltétlenül az lesz a jó ha max teljesítményre/nyomatékra hangolják az autót. Az elsőkerekeseket legalábbis.

    Hátsókerekes nem lehet elég erős. Kemény súlybüntetésekre számíthat a bmw, különben körbe alázná a mezőnyt. Szégyen hogy így akarják kiegyenlíteni a mezőnyt, dehát már évek óta ez van. Minden évben a bmw nyert volna ha egyenlőek a feltételek...én csak azt nem értem, hogy akkor a többi nyomi autógyár sírás és bevásárló kocsik helyett miért nem épít rendes autókat?
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 1 / 40 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •