Oldal: 10 / 10 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10
Találatok: 226 - 242 (242 összesen)
  1. #226
    Megint én )) Igen:P

    WTCC 2011 game topikban olvastam,kiemeltem a számomra fontos gondolatot. Ezt sehol sem olvastam korábban, de eszembe jutott. Verpeléthy Józska annyira hosszú első fokozatokat épített a BMW setupba(Brno) , h fél óra lenne mire felpörögne,ezért szoktam kuplungot rugdosni. De odáig nem jutottam el, hogy ezt kanyarkijáratnál is meglépjem. Szoktátok ezt alkalmazni? Köszönöm...szerk: De gyanús volt nekem, régebben kérdeztem itt, h szoktatok -e csúsztatott kuplungot használni, de nem válaszoltatok....Ez nem bírálat, csak nem esett jól ))

    rbal
    Regisztrált Csatlakozott2010. 07. 14.Üzenetek4
    Szerintem ez a kuplungolásosdi váltásoknál, megszokás, vagy stílusfüggő. Norbi sztem nem kuplungol, ballábbal fékez (hisz szimulátoron nőtt fel ). Ezek a mai vasak sem igénylik sztem már egyáltalán a kuplungot, csak indulás-megállás alkalmával. Pl én Rally evo9-nél tudom, hogy egyáltalán nem kell kuplungolni, csak határozottan berángatni a kart a sebességbe. Lehet kuplungolni, az hosszabbítja a váltó élettartamát, csak az ugye akkor lassabb a váltás. Meg a kuplungba akkor kell belerúgni, ha pl kanyarban nagyon leesik a fordulatszám, és egy picit fel kell pörgetni a motort, hogy húzzon a ménes.

    Utoljára módosította: Enzooka; 2012. 04. 18. 03:23.

  2. #227
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    128
    Nem driftelünk, hogy kuplungot kelljen rugdosni - de ez csak az én véleményem.

  3. #228
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Enzooka írta Hozzászólás megtekintése
    Megint én )) Igen:P

    WTCC 2011 game topikban olvastam,kiemeltem a számomra fontos gondolatot. Ezt sehol sem olvastam korábban, de eszembe jutott. Verpeléthy Józska annyira hosszú első fokozatokat épített a BMW setupba(Brno) , h fél óra lenne mire felpörögne,ezért szoktam kuplungot rugdosni. De odáig nem jutottam el, hogy ezt kanyarkijáratnál is meglépjem. Szoktátok ezt alkalmazni?
    Mivel az egyes nyilván úgy van beállítva, hogy a leglassabb kanyarban helyén legyen a fordulata, a többi fokozat ezáltal meg eleve magasról indul, így rugdosás is értelmét veszti.

    Egy kivétel van, ha megpördülésből/kicsúszásból gyorsítasz vissza és valóban nagyon hosszú az egyesed...

  4. #229
    Idézet Eredetileg Mrsoska írta Hozzászólás megtekintése
    Nem driftelünk, hogy kuplungot kelljen rugdosni - de ez csak az én véleményem.
    na igen...100 videot megnéztem, ahol látszik a pedálhasználat is, egy esetben nem sikerült észrevennem, h ilyen csináltak volna, ugyanakkor pedig kézenfekvő lenne, legalábbis az amatőr logikám ezt súgja.

  5. #230
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Enzooka írta Hozzászólás megtekintése
    na igen...100 videot megnéztem, ahol látszik a pedálhasználat is, egy esetben nem sikerült észrevennem, h ilyen csináltak volna, ugyanakkor pedig kézenfekvő lenne, legalábbis az amatőr logikám ezt súgja.
    Ilyet csak akkor csinálnék ha nem sajnálom a kuplungot és nagyon rossz fokozatban van az autó.
    Meg driftre
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #231
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyet csak akkor csinálnék ha nem sajnálom a kuplungot és nagyon rossz fokozatban van az autó.
    Meg driftre
    ez jogos... ha ez kell, hogy felpörögjön a motor, akkor miért nem váltok vissza egyet?! Természetesen nem arról beszélek, mikor egyesben fordulok, az úgyis elég ritka.

  7. #232
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Enzooka írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen nem arról beszélek, mikor egyesben fordulok, az úgyis elég ritka.
    Pedig körönként minimum egyszer úgy kéne...

  8. #233
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg Enzooka írta Hozzászólás megtekintése

    WTCC 2011 game topikban olvastam,kiemeltem a számomra fontos gondolatot. Ezt sehol sem olvastam korábban, de eszembe jutott. Verpeléthy Józska annyira hosszú első fokozatokat épített a BMW setupba(Brno) , h fél óra lenne mire felpörögne,ezért szoktam kuplungot rugdosni. De odáig nem jutottam el, hogy ezt kanyarkijáratnál is meglépjem. Szoktátok ezt alkalmazni? Köszönöm...szerk: De gyanús volt nekem, régebben kérdeztem itt, h szoktatok -e csúsztatott kuplungot használni, de nem válaszoltatok....Ez nem bírálat, csak nem esett jól ))
    Ha vége a bajnokságnak, akkor visszamegyek Brno-ba és csinálok a sec-esre is egy setupot olyan rövid egyessel, hogy ha csak rágondolsz a gázpedálra már elforog a hátsó kerék.

  9. #234
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Ha vége a bajnokságnak, akkor visszamegyek Brno-ba és csinálok a sec-esre is egy setupot olyan rövid egyessel, hogy ha csak rágondolsz a gázpedálra már elforog a hátsó kerék.
    lol

  10. #235

    Ezt szeretném, ha megnéznétek.

    Az a címe a videonak,hogy: How to Drive Really Really Fast

    Nos, ha jól értem, arról van szó, h megnézed a kanyar bejáratát és túlforgatod a kormányt az ideálisnál, majd korrigálsz () Kommenteket olvasva.. nincs mindenki elragadtatva a technikától. Mit gondoltok

    Szer: de.. ha elképzelem a technikát, akkor a go-kartosok jutnak eszembe.. Mintha ők így esnének be a kanyarokba.

    áhh..nem is kell mondanotok semmit.. ez működik.. DD enzooka olyan gyors, mint még sose ))
    Utoljára módosította: Enzooka; 2012. 04. 28. 08:35.

  11. #236
    Nah utána néztem egy kicsit jobban és kiderült ez teljesen alap dolog. Tehát mondhatjuk mindenki tudja ezt, csak én nem

  12. #237
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    ACC GT

    Talán ez lesz a legmegfelelőbb topik a kérdésemnek...
    Assetto Competizone, GT3.

    1. Berántás, túltekerés
    Már nálunk is a régmúltban előkerűltek olyan UFO versenyzők, akik a kanyarbejáraton-közepén, berántják a kormányt, teljesen túlfordítják azt, mintha nem lenne holnap. Megnéztem a zengős top2 pilóta kvalis gyorskörét, és itt is felfedeztem. Leglátványosabb Csincsik-nél a Lesmo-k. Szóval van ennek valami tudományos alapja hogy miért jó túltolni, alulkormányozottá tenni a kocsit, darálni az elsőt a kanyarokban? Kunos-os Aris videóiban pont arról beszélt, hogyha a puklin jóval túltolod, akkor az a gumi tapadásvesztéével jár. Tehát még rövidtávon sem illene így a leggyorsabbnak lenni. Vagy lehetséges ezeknél a srácoknál is gyorsabban menni?

    2. V kanyarvétel
    A fentebbi videóban, és én is úgy tapasztalom, hogy ha picit megkezdve a kanyarodást, de még viszonylag egyenesen "esek be" egy kanyarba, attól gyorsabban megáll a kocsi, mintha pl nyíl egyenesen fékeznék. Ami nekem ellentmond a fizikának (de nem erősségem). Vagy ez a túl magas ABS miatt lehet? A kanyarcsúcson jobban lefékezve valahogy befordítani a kocsit, és egyenesen ki, tehát V formában bevenni egy kanyart tűnik a leggyorsabbnak. Kérdésem hogy GT3-as kocsiknál, való életben nem ívesen, elipsziseket leírva, "normálisan" kanyarodnak ezek az aero-ban erős kocsik?

    De lehet rosszak a meglátásaim, segítsetek
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 12. 08. 21:34.

  13. #238
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Teljesen jok a meglatasaid es igazad van.

    Viszont a szimulatorversenyzes nem arrol szol, hogy a leheto legelethubben menj, hanem hogy a leggyorsabban, az adott program hibait es lehetosegeit teljesen kihasznalva.

    Ebben a programban ez mukodik. Semmilyen osszefuggesben nincs a fizikaval.

    Annyiban igaz a V-alaku kanyarodas, hogy az a kigyorsitasra helyezi a hangsulyt, ami a kiporgesgatlo miatt lehet fontos, igy szol bele a legkevesbe.

  14. #239
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Talán ez lesz a legmegfelelőbb topik a kérdésemnek...
    Assetto Competizone, GT3.

    1. Berántás, túltekerés
    Már nálunk is a régmúltban előkerűltek olyan UFO versenyzők, akik a kanyarbejáraton-közepén, berántják a kormányt, teljesen túlfordítják azt, mintha nem lenne holnap. Megnéztem a zengős top2 pilóta kvalis gyorskörét, és itt is felfedeztem. Leglátványosabb Csincsik-nél a Lesmo-k. Szóval van ennek valami tudományos alapja hogy miért jó túltolni, alulkormányozottá tenni a kocsit, darálni az elsőt a kanyarokban? Kunos-os Aris videóiban pont arról beszélt, hogyha a puklin jóval túltolod, akkor az a gumi tapadásvesztéével jár. Tehát még rövidtávon sem illene így a leggyorsabbnak lenni. Vagy lehetséges ezeknél a srácoknál is gyorsabban menni?

    2. V kanyarvétel
    A fentebbi videóban, és én is úgy tapasztalom, hogy ha picit megkezdve a kanyarodást, de még viszonylag egyenesen "esek be" egy kanyarba, attól gyorsabban megáll a kocsi, mintha pl nyíl egyenesen fékeznék. Ami nekem ellentmond a fizikának (de nem erősségem). Vagy ez a túl magas ABS miatt lehet? A kanyarcsúcson jobban lefékezve valahogy befordítani a kocsit, és egyenesen ki, tehát V formában bevenni egy kanyart tűnik a leggyorsabbnak. Kérdésem hogy GT3-as kocsiknál, való életben nem ívesen, elipsziseket leírva, "normálisan" kanyarodnak ezek az aero-ban erős kocsik?

    De lehet rosszak a meglátásaim, segítsetek
    Az hogy mitörténik mikor berántod a kormányt az nagyban függ a setup-tól és az autótól. Pl egy orr nehéz utcai autót akármeddig alátekerhetsz, utcai gumikon nem veszítesz semmit.
    A legtöbb tapadást a pálya autózásban használt gumik többsége olyan 6-8fokos slip angle-nél adja. Mivel kanyar kijáraton az első gumiknak semmi köze a gyorsuláshoz, ott azt csinálsz velük amit akarsz, amíg nem tolja le az orrát az ívről.
    A kormányt két okból szokták túltekerni. Ha több súlyt teszel a külső kerekekre több rajta a tapadás is. A 6fokos slip angle a hátsó gumikra is igaz, ha itt tartod őket, akkor több a tapadás kigyorsításhoz.

    Mindig lehet gyorsabban menni. Senkinek sincs annyi szabad ideje hogy minden kanyarban megtalálja az elméleti leggyorsabb ívet. Még a GTR2-es időkben volt szerencsém megkaparintani egy Huttu WR kör MOTEC-et a setup-al. Egy hétig orrvérzésig gyakoroltam, aztán I2 Pro-ban végig kockáztam. Átlag 0.05sec et kaptam tőle minden kanyarban, 1 kanyarban teljesen más íven mentem, ott ő kapott tőlem 0.1sec-et. Megnyugtató hogy még ő sem tud tökéletes kört menni.

    A legrövidebbet fékezni mindig egyenesen lehet. Ha megnézed a late breaking-nél szinte kivétel nélkül hosszabb lesz a fékút. Az hogy később fékezek, nem egyenlő azzal hogy rövidebb a fékút.
    Valamint féktávon is érvényes, hogy a 6fokos slip angle nél kapod a legtöbb tapadást, de ezt általában már csak a fékút végefelé tudod kihasználni.
    Az ideális ív formája alapvetően az autó gyorsulásától függ. Minél jobb a gyorsulás, annál inkább a V kanyarvétel hoz jobb köridőt.
    Ezek az autók 500kg+ leszorító erőt generálnak az egyenesek végén. Ami soknak hangzik, de ha összehasonlítom egy 90-es évek beli GT1-el amik 1000kg+ leszorító erőt generáltak, az akkori autók porig aláznák a mostani mezőnyt. Szóval annyira mégsem jók ezek a GT-k kanyarokban.
    A valóságban (és a szimulációban is) ez sohasem fekete fehér, tehát sem a V, sem az ovál nem a legyorsabb ív. A leggyorsabb ív általában a kettő közötti átmenetben van valahol, az autó és a kanyar függvényében. Amit megtalálni leginkább tapasztalat és szabadidő kérdése, a delta azonnal megmondja ha gyorsabb ívet találtál egy kanyarhoz.

  15. #240
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az hogy mitörténik mikor berántod a kormányt az nagyban függ a setup-tól és az autótól. Pl egy orr nehéz utcai autót akármeddig alátekerhetsz, utcai gumikon nem veszítesz semmit.
    A legtöbb tapadást a pálya autózásban használt gumik többsége olyan 6-8fokos slip angle-nél adja. Mivel kanyar kijáraton az első gumiknak semmi köze a gyorsuláshoz, ott azt csinálsz velük amit akarsz, amíg nem tolja le az orrát az ívről.
    A kormányt két okból szokták túltekerni. Ha több súlyt teszel a külső kerekekre több rajta a tapadás is. A 6fokos slip angle a hátsó gumikra is igaz, ha itt tartod őket, akkor több a tapadás kigyorsításhoz.
    A végig alátekerésre valami olyasmit gondoltam még, hogy az első fázisban ugye túlságosan befordul a kocsi, egyensúlyt veszít, nyugtalan lesz, a hátulja megindul, viszont a továbbra is túltekert kormány miatt alulkormányzottság lép fel, ami pont hogy megnyugtatja a kocsit. Tehát már az elején kijárat fele néz a kocsi, mégis nyugodt marad a kanyar közepén, kijáratán.

    De ennek van is az életben az az alonso-s variációja, hogy kanyarbejárat kezdetén rántja be a kormányt, hogy meginduljon a kocsi tekeredése, de ott a kanyar többi részén már visssza is kell venni a kormányszögből, adott esetben ellenkormányozni is szükséges.



    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A legrövidebbet fékezni mindig egyenesen lehet. Ha megnézed a late breaking-nél szinte kivétel nélkül hosszabb lesz a fékút. Az hogy később fékezek, nem egyenlő azzal hogy rövidebb a fékút.
    Valamint féktávon is érvényes, hogy a 6fokos slip angle nél kapod a legtöbb tapadást, de ezt általában már csak a fékút végefelé tudod kihasználni.
    Az ideális ív formája alapvetően az autó gyorsulásától függ. Minél jobb a gyorsulás, annál inkább a V kanyarvétel hoz jobb köridőt.
    Ezek az autók 500kg+ leszorító erőt generálnak az egyenesek végén. Ami soknak hangzik, de ha összehasonlítom egy 90-es évek beli GT1-el amik 1000kg+ leszorító erőt generáltak, az akkori autók porig aláznák a mostani mezőnyt. Szóval annyira mégsem jók ezek a GT-k kanyarokban.
    A valóságban (és a szimulációban is) ez sohasem fekete fehér, tehát sem a V, sem az ovál nem a legyorsabb ív. A leggyorsabb ív általában a kettő közötti átmenetben van valahol, az autó és a kanyar függvényében. Amit megtalálni leginkább tapasztalat és szabadidő kérdése, a delta azonnal megmondja ha gyorsabb ívet találtál egy kanyarhoz.
    Late braking = trail braking. Kanyarba befékezés, ugye?

    Elméleti síkon, tételezzük fel hogy egy kocsinak egészen 6 fokos a toe-ja (elöl legyen negatív, hátul pozitív, ittmost mindegy). Ha jól értem az egyenlő lenne azzal hogy a kereket 6 fokos szögbe kormányoznám. Ha 200-ról 0-ra kéne megállnom, egy egyenes vonalban, akkor ezzel az abszurd összetartással hamarabb tudnék megállni, mint egy egyenes/egészséges toe-val?

    Vagy mondjuk egy nagy, egyenes féktáv közben elkezdenék cikázni (jobbra-balra 6 fokra ringatózni) akkor elöbb tudnék megállni a kocsival, mint a standard?

    Namind1. Számomra mindig is nehéz eldönteni hogy ezek a kocsik mechanikai tapadással mennek, lehet velük gépészkedni, túltolni, eröltetni, vagy inkább aero, sínautók, és button-osan, finoman kell őket vezetni. Azaz melyik a kifizetődöbb az ACC-ben.

  16. #241
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A végig alátekerésre valami olyasmit gondoltam még, hogy az első fázisban ugye túlságosan befordul a kocsi, egyensúlyt veszít, nyugtalan lesz, a hátulja megindul, viszont a továbbra is túltekert kormány miatt alulkormányzottság lép fel, ami pont hogy megnyugtatja a kocsit. Tehát már az elején kijárat fele néz a kocsi, mégis nyugodt marad a kanyar közepén, kijáratán.

    De ennek van is az életben az az alonso-s variációja, hogy kanyarbejárat kezdetén rántja be a kormányt, hogy meginduljon a kocsi tekeredése, de ott a kanyar többi részén már visssza is kell venni a kormányszögből, adott esetben ellenkormányozni is szükséges.
    Én is nézegettem sokat Huttu videókat, szereztem tőle MOTEC-et, setup-ot. De nem ettől lettem gyorsabb. Csupa felesleges dolgot néztem, azt ami meg fontos lett volna nem láttam, hiába volt a szemem előtt. Nem éreztem és így nem is tudtam hogy számít. Én azt mondanám hogy kicsit túl misztifikálod a dolgot és olyasmiben is jelentést keresel, ami nem biztos hogy jelent valamit.

    Late braking = trail braking. Kanyarba befékezés, ugye?
    Igen.

    Elméleti síkon, tételezzük fel hogy egy kocsinak egészen 6 fokos a toe-ja (elöl legyen negatív, hátul pozitív, ittmost mindegy). Ha jól értem az egyenlő lenne azzal hogy a kereket 6 fokos szögbe kormányoznám. Ha 200-ról 0-ra kéne megállnom, egy egyenes vonalban, akkor ezzel az abszurd összetartással hamarabb tudnék megállni, mint egy egyenes/egészséges toe-val?

    Vagy mondjuk egy nagy, egyenes féktáv közben elkezdenék cikázni (jobbra-balra 6 fokra ringatózni) akkor elöbb tudnék megállni a kocsival, mint a standard?

    Namind1. Számomra mindig is nehéz eldönteni hogy ezek a kocsik mechanikai tapadással mennek, lehet velük gépészkedni, túltolni, eröltetni, vagy inkább aero, sínautók, és button-osan, finoman kell őket vezetni. Azaz melyik a kifizetődöbb az ACC-ben.
    Igen, ha egyenesen mész, mondhatjuk hogy 6 fokos toe az 6 fokos slip angle.
    Nem, nem biztos hogy a 6 fokos toe rövideb féktávot jelentene. A gumit nem lehet akármeddig terhelni. Van egy határ ami felet már nem tud több tapadást adni és mert a féktáv nagy részén olyan erővel préseli a kereket az aszfalthoz az autó, hogy a féktárcsák nem tudják blokkolni a kerekeket. Amikor elkezd lassulni az autó (legyen pl 90kmh) akkor csökken le annyira az aero, hogy a fékek képesek blokkolni a kerekeket. Tehát a slip angle-nek gyakorlatilag csak kanyar bejáraton van jelentősége, amikor nem csak a lassuláshoz hanem már az irányváltáshoz is kell a tapadás.

    Ha valaki gyorsabb akar lenni akkor ahhoz kizárólag 4 dologra van szüksége. Szabadidő, körözni és még körözni és még körözni.
    Nem mondom hogy hotlapokat nézni nem hasznos, vagy hogy a MOTEC haszontalan. Az sem baj ha tudod mi a slip angle. De ha nem tudod, gyakorlással akkor is gyorsulni fogsz. Legfeljebb nem fogod tudni hogy miért működik amit csinálsz.
    Szóval ezek mind hasznos dolgok, amíg nem töltesz velük túl sok időt. Ha gyorsulni akarsz, akkor igazából csak 3 dolog kell.
    - Menni körbe
    - Folyamatosan figyelni magad és az autót
    - Folyamatosan figyelni a deltát

    A delta mindent elmond amire szükséged van. Elég kör után elkezded érezni, hogy mit vár tőled az autó és a pálya, a delta pedig megmondja hogy tévedtél, vagy jól érezted.
    A gyors kör egy memória játék. Figyeled, saját magad, hol fékezel, mikor fordulsz rá a kanyarra, lassan, vagy gyorsan nyomos le a féket, milyen ütemben fordítod a kormányt, a rázókő széléről kezded meg a kanyart, vagy akkor adja ki ha előtte 10 centivel beljebb húzódsz és onnan fordulsz rá, stb... a delta pedig megmondja hogy jól csináltad vagy rosszul.

    Ahogy tomi is írta, nem valódi autót vezetsz, hanem szimulátort. Amikor a delta mínuszba marad az egyenes végén, akkor azt úgy kell csinálni.


  17. #242
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Ez meg ide vag, ha melyebben is erdekel valakit a tema.


Oldal: 10 / 10 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •