Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (242 összesen)
  1. #1
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697

    Vezetéstechnika

    Sziasztok.
    Úgy gondolom hogy megér egy misét a következő téma, ezért bátorkodtam új topikot nyitni.
    A kérdésem elsősorban azokhoz intézném akik itt a mastersen mindkét bajnokságban részt vesznek(wtcc,gtr) és mindkét helyen az élmenők közé tartoznak.Azt nem értem hogy a WTCC autókkal kb. 1,5 másodpercet kapok körönként az első helyezettől, GTR-ben ez 5-6 másodperc. Tudom velem van a baj, de, mit kell másképp csinálni egyik illetve másik játékban(autónál), estleg mit kell állítani szoftveresen,profilerben,játékban, értem ezalatt a kormány és pedálok érzékenységét.Továbbá pedál-kormánykezelés, mikor és mennyire kell nyomni a gáz vagy fékpedált, hogyan kell fékezni és kigyorsítani.Mindkét játékban szoktam nézni a versenyzőtársakat, ki hogyan megy, mikor fékez, milyen sebességi fokozatban vesz egy-egy kanyart, általában hasonlóan váltok, fékezek, persze kívülről úgy tűnik, és mégis köridőkben évszázad különbség van.
    Segítségeteket előre is nagyon megköszönöm.
    .

  2. #2
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Az a szoftveres hozzáértés nekem is nagyon hiányzik.

  3. #3
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Úgy gondolom hogy megér egy misét a következő téma, ezért bátorkodtam új topikot nyitni.
    A kérdésem elsősorban azokhoz intézném akik itt a mastersen mindkét bajnokságban részt vesznek(wtcc,gtr) és mindkét helyen az élmenők közé tartoznak.Azt nem értem hogy a WTCC autókkal kb. 1,5 másodpercet kapok körönként az első helyezettől, GTR-ben ez 5-6 másodperc. Tudom velem van a baj, de, mit kell másképp csinálni egyik illetve másik játékban(autónál), estleg mit kell állítani szoftveresen,profilerben,játékban, értem ezalatt a kormány és pedálok érzékenységét.Továbbá pedál-kormánykezelés, mikor és mennyire kell nyomni a gáz vagy fékpedált, hogyan kell fékezni és kigyorsítani.Mindkét játékban szoktam nézni a versenyzőtársakat, ki hogyan megy, mikor fékez, milyen sebességi fokozatban vesz egy-egy kanyart, általában hasonlóan váltok, fékezek, persze kívülről úgy tűnik, és mégis köridőkben évszázad különbség van.
    Segítségeteket előre is nagyon megköszönöm.
    Szia!

    Igazából emiatt ne bánkódj, mert én a WTCC-ben kapok nem az élmenőüktől, hanem a középmezőnytől is 1-2 mp-et. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, de éppen ezen ok miatt nem is tetszik annyira a WTCC. Mondjuk, gyakorlás kérdése lenne biztos, de azt az időt én inkább a GTR2-re fordítom

  4. #4
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Igazából emiatt ne bánkódj, mert én a WTCC-ben kapok nem az élmenőüktől, hanem a középmezőnytől is 1-2 mp-et. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, de éppen ezen ok miatt nem is tetszik annyira a WTCC. Mondjuk, gyakorlás kérdése lenne biztos, de azt az időt én inkább a GTR2-re fordítom
    Hát ez csúnya dolog.

    Amúgy az autók JÓVAL gyorsabbak a GTR-be. És minél gyorsabb autóval megyünk, annál nagyobb lesz az élmenők és a vége közti különbség...
    PL F1-be szrt se érnék (érek).
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #5
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Úgy gondolom hogy megér egy misét a következő téma, ezért bátorkodtam új topikot nyitni.
    A kérdésem elsősorban azokhoz intézném akik itt a mastersen mindkét bajnokságban részt vesznek(wtcc,gtr) és mindkét helyen az élmenők közé tartoznak.Azt nem értem hogy a WTCC autókkal kb. 1,5 másodpercet kapok körönként az első helyezettől, GTR-ben ez 5-6 másodperc. Tudom velem van a baj, de, mit kell másképp csinálni egyik illetve másik játékban(autónál), estleg mit kell állítani szoftveresen,profilerben,játékban, értem ezalatt a kormány és pedálok érzékenységét.Továbbá pedál-kormánykezelés, mikor és mennyire kell nyomni a gáz vagy fékpedált, hogyan kell fékezni és kigyorsítani.Mindkét játékban szoktam nézni a versenyzőtársakat, ki hogyan megy, mikor fékez, milyen sebességi fokozatban vesz egy-egy kanyart, általában hasonlóan váltok, fékezek, persze kívülről úgy tűnik, és mégis köridőkben évszázad különbség van.
    Segítségeteket előre is nagyon megköszönöm.
    Szerintem!!!
    Gtr2-ban sokkal többet jelent egy jó setup mint Race-ban. Ez is sokat számít.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  6. #6
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez csúnya dolog.

    Amúgy az autók JÓVAL gyorsabbak a GTR-be. És minél gyorsabb autóval megyünk, annál nagyobb lesz az élmenők és a vége közti különbség...
    PL F1-be szrt se érnék (érek).
    Nibi, szerintem pont ott hibádzik, hogy épp azt írta Bazsy, hogy GTR-ben viszonylag elmozog, de a WTCC-ben még a közepétől is kap. Ha jól értem, a GTR szerinted is gyorsabb.
    De talán nem is ez a lényeg, hanem az indító hozzászólás. Nekem is megfoghatatlan, hogy miért kapok még azon a pályán és autóval is 4-5%-okat (talán szerencsésebb ezt százalékban mérni, mint másodpercekben, mert azért a pálya hosszától is függ(het) a hátrány.), amelyet/amelyeket viszonylag sokat gyakoroltam. Visszanézve a különböző replayeket, vagy akár prekvalon "beülve" valaki más autójába azt látom, hogy nagyjából azonos ívek, azonos fékpontok, stb. De az én apexem mégis kisebb, fétkávon bizonytalanabb a mozgásom, kigyorsításokon pedig lassabb vagyok. Na EZ miért van!
    Valószínűleg a sok kicsi sokra megy szindróma lehet, de akkor is érdekes, hogy látszólag(!) azonos tempó mégis mennyire ég és föld. Bár nyilván nüanszokon múlik a köridő és minden méteren gyorsank kell lenni, hogy a végén szép köridőd legyen, de mégis furcsa.

  7. #7
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    ez akkor a legdurvabb ha mar csak 1-2 tizedre vagy a legjobbaktol, nezed öket, es kopp ugyanugy mesz, de teljesen mindenhol, mindig, es akkoris +2tizeddel ersz be

  8. #8
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Na igen, ezt már én is próbáltam, beleülni valakinek az autójába, és kb 10-ből 8-szor fogalmam sincs mi lehet velem a baj, mert úgy látom ugyanazt csinálom, ugyanakkor, és ugyanott. De csak úgy látom, mert a ronggyá hajtott pályákon is, nemhogy 1-2 mp, 3-4-5 mp-eket kapok. Ennyi mp difi, viszont kétlem hogy a setup függvénye, esetleg mégis, meg a mínusz minimum 3-4 év rutin?

  9. #9
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    a setup wtccbe nem szamit annyit mint egy gt autonal... egy et minimalis valtoztatassal kb ugyanolyan setup kell mindegyik palyara, valoban szerintem is a rutin a fö szempont. en nem valtoztattam szinte semmi különlegeset a vezetesi stilusomon, csak versenyröl versenyre több versenykilometer van bennem, es tudatalatt biztosan valtozok egy picit mindig, es kb 2 ev kellett nekem, hogy mostmar neha tudok a gyözelmekert harcolni

  10. #10
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    a setup wtccbe nem szamit annyit mint egy gt autonal... egy et minimalis valtoztatassal kb ugyanolyan setup kell mindegyik palyara, valoban szerintem is a rutin a fö szempont. en nem valtoztattam szinte semmi különlegeset a vezetesi stilusomon, csak versenyröl versenyre több versenykilometer van bennem, es tudatalatt biztosan valtozok egy picit mindig, es kb 2 ev kellett nekem, hogy mostmar neha tudok a gyözelmekert harcolni
    Érezhető, legalábbis a setup "mindegysége", mert személy szerint megvan az alap sémám, amin pályán belül kicsit tolok, ide-oda, de nagyon minimális tizeddel javulok, romlok, ami kb biztos, hogy egy elrontott, nem ideális íven vett kanyar, vagy épp féktávon múlik. Viszont mikor itt elkezdtem még durva 10 mp volt prekvalin a hátrányom, ma már átlag 4 mp, ami rengeteg, de küzdök. Szóval a már sokszor, sokak által említett km-ek száma, ami alatt szerintem többé-kevésbé az ember ráérez a technikára is, ami viszont ahány ember, annyi féle.

  11. #11
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg koanla írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi, szerintem pont ott hibádzik, hogy épp azt írta Bazsy, hogy GTR-ben viszonylag elmozog, de a WTCC-ben még a közepétől is kap. Ha jól értem, a GTR szerinted is gyorsabb.
    Na várjál mán kicsit.
    Attól, hogy Bazsy ott lassabb az nem támaszt alá semmit! Elsőkerekesekkel nem tud menni, ennyi...
    Akkor is igaz a mondásom, hogy minél gyorsabb az autó, annál nagyobbak a különbségek.

    De a GT és a WTCC autókat teljesen másképp kell kezelni! Összehasonlíthatatlanok.
    Sőt talán még az is igaz lehet, hogy a WTCC autókat kell jobban setupolni! Mivel lassúak, így minden apróság a setupban, ami a vezetési stílusodnak megfelelőbb, aranyat ér! Pláne, hogy ott az első kerekekkel csinálsz mindent. Ergo ha kicsit elrontod, nagyon elrontottad.
    Ezért sokkal precízebben kell kezelni a WTCC verdákat.
    GTR-be ha driftelsz az se baj, had szóljon. WTCC (elsőkerekessel) ha már nagy a drift akkor sokat buksz.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  12. #12
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na várjál mán kicsit.
    Attól, hogy Bazsy ott lassabb az nem támaszt alá semmit! Elsőkerekesekkel nem tud menni, ennyi...
    Kikérem magamnak, hogy odáig süllyedjek, hogy FWD-vel menjek WTCC-ben

  13. #13
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Én, mint stabil "B" szerós is hozzászólok
    A kigyorsításokon nagyon-nagyon sok számít. Még akkor is van különbség, ha a replay alapján azt látod, hogy te ugyanott ugyanúgy gyorsítasz, mint a másik. Lehet, hogy pont ott a hiba, hogy erőlködsz azon, hogy a kanyar elején tartsd a lépést, ami miatt a tökéletes kigyorsítás kárára megy, és nem sikerül csak úgy 98-99%-osra. Nem véletlen írtam 98-99%-ot. Egy 1:40-es körön, ha 1%-al lassabb vagy, az pont 1másodperc!
    Képzeld el egy Pannóniaringen, Brnoban, ahol baromi hosszú a célegyenes, és relatíve nagy sebességgel (4-es fokozat) fordulsz rá. Ha itt 3-4km/h-val lassabb vagy, akkor azt a 3-4km/h sebességkülönbséget végigcipeled magaddal az egész egyenesben.
    Próbáld ki, hogy letöltesz egy Time attackot. Ha kifordulsz a célegyenesre, és hasítasz padlógázon, akkor is előfordulhat (vele mindíg ), hogy a "szellemautó" 1-2 tizedet rádver az első féktávig. Namost, ha van 10 kanyar, rögtön meg is van az az 1-2 másodperc.
    Persze az is számít, hogy a kanyarban milyen sebességet tudsz tartani.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  14. #14
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Kikérem magamnak, hogy odáig süllyedjek, hogy FWD-vel menjek WTCC-ben
    Köszönöm minden lesüllyedt FWD-os nevében!

  15. #15
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm minden lesüllyedt FWD-os nevében!
    Bezzeg, amikor egy hajtűből kifelé elmegy az FWD-sek mellett az összes bömös, akkor meg megy a sírás-rívás!
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  16. #16
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Bezzeg, amikor egy hajtűből kifelé elmegy az FWD-sek mellett az összes bömös, akkor meg megy a sírás-rívás!
    Az más!
    Amúgy "várom már" a pillanatot, mikor megtanulok vezetni legalább egy fwd-st, mert akkor végre elkezdhetek majd nyúzni egy bömöst

  17. #17
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Kikérem magamnak, hogy odáig süllyedjek, hogy FWD-vel menjek WTCC-ben
    Hú akkor lassabb vagy mint gondoltam.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #18
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Bezzeg, amikor egy hajtűből kifelé elmegy az FWD-sek mellett az összes bömös, akkor meg megy a sírás-rívás!
    Ha elmegy...! Vagy ha megforog...!

  19. #19
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Én, mint stabil
    A kigyorsításokon nagyon-nagyon sok számít. Még akkor is van különbség, ha a replay alapján azt látod, hogy te ugyanott ugyanúgy gyorsítasz, mint a másik. Lehet, hogy pont ott a hiba, hogy erőlködsz azon, hogy a kanyar elején tartsd a lépést, ami miatt a tökéletes kigyorsítás kárára megy, és nem sikerül csak úgy 98-99%-osra. Nem véletlen írtam 98-99%-ot. Egy 1:40-es körön, ha 1%-al lassabb vagy, az pont 1másodperc!
    Hogy ez milyen alapigazság! Tipikus hibám ez a minél később fékezés, ami erősen a kigyorsítás kárára megy.Próbálok úgy fékezni, mint a "hozzáértők" , de hát nekik sikerül, nekem meg általában nem annyira, aztán a kigyorsításnál a kasztni meg még menne tovább, de a kerekek már szinte derékszögben állnak. És ha ennek ellenére jól sikerül, az csak kívülről néz ki úgy ( íven sikerül kanyarodni) , de valójában ezzel az erőlködéssel tizedek mennek el.
    De ezek nagyon setup függőek is.Nyáron volt Donington fun, ahol a Lotussal napokig szenvedtem a setuppal, hogy legaláb 2 sec körnékére utolérjem az ufókat, de saját settel nem ment.Aztán Bazsy setupjával minden erőlködés nélkül javultam vagy 1,5 sec-et (kössz Bazsy).

  20. #20
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Aztán Bazsy setupjával minden erőlködés nélkül javultam vagy 1,5 sec-et (kössz Bazsy).
    Szívesen

  21. #21
    Nagy László 2 Regisztrált crack1991 logója
    Csatlakozott
    2011. 02. 08.
    Város
    Hajdúszoboszló
    Üzenetek
    10
    Sziasztok nekem annyi lenne a kérdésem h még nem sikerült elsajátítanom ezt a bizonyos heel and toe brakinget ez nagy gáz nagyon sok időt veszítek nélküle?

  22. #22
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg crack1991 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok nekem annyi lenne a kérdésem h még nem sikerült elsajátítanom ezt a bizonyos heel and toe brakinget ez nagy gáz nagyon sok időt veszítek nélküle?
    A szimulátoros játékban semmit, a való életben a váltót kímélnéd vele.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  23. #23
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    A szimulátoros játékban semmit
    Van olyan sim, ahol azért a semminél többet jelent...

  24. #24
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    A szimulátoros játékban semmit, a való életben a váltót kímélnéd vele.


  25. #25
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Ne fogd vissza magad, biztos ennél bővebben ki tudod fejteni és esetleg segítségére lehetsz a kérdezőnek
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •