Oldal: 58 / 63 ElsőElső ||| 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.426 - 1.450 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #1426
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!
    Tudna valaki segíteni h. a DFGT-t miért kezdte nem 900 fokosnak látni az AC?
    Bármit csinálok csak 260 - v. hány - fokosnak ismeri fel.
    Mi lehet a megfejtés ?
    Szia! nekem rendszeresen a driver szokott meghülyülni. Amikor nekem ilyen van akkor a driver valami más kormányt lát helyette. igaz DFGT-t ír ki, de valami más kormány képe van kint. Én ilyenkor újra húzom a drivert. Más megoldás eddig nem segített.

  2. #1427
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! nekem rendszeresen a driver szokott meghülyülni. Amikor nekem ilyen van akkor a driver valami más kormányt lát helyette. igaz DFGT-t ír ki, de valami más kormány képe van kint. Én ilyenkor újra húzom a drivert. Más megoldás eddig nem segített.
    Az a gond hogy akármit csinálok a driver csak jobbra - balra 90 fokos elfordulást érzékel. Ezt már közvetlenül a telepítés utáni kalibrációnál csinálja, ahol csak leokézni tudnám a rossz értéket.
    Ezen kívül minden tökéletesen működne.

  3. #1428
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Sziasztok! 2 hete van a Thrustmaster TX-em. Az mennyire nóóórmáális, hogy játék közben egyszer csak megszűnik az FFB.... szerintem nem az. Azt nem tudom, hogy ez most szoftveres vagy hardveres probléma lehet. Valakinek volt már ilyen? Olyan szinten megszűnik létezni, hogy a Windowsban sem csinál semmit test force gombokra. Usb ki, usb be, újrakalibrálja magát, majd random ideig megy. Ez 5 perc vagy 2 óra is lehet. A raceroomot szoktam használni, de kíváncsiságból felraktam a race07-et. Ott 2 óra próba után egyszer sem jött elő ez a probléma. Bár úgy érzem nincs is olyan szinten az ffb erő mint a raceroomban. Levettem az ffb-t 40%-ra, így mintha ritkábban csinálná a megszűnést mint pl 50%-on. Valakinek valami ötlet? A kormány házon semmi melegedést nem érzek.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  4. #1429
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! 2 hete van a Thrustmaster TX-em. Az mennyire nóóórmáális, hogy játék közben egyszer csak megszűnik az FFB.... szerintem nem az. Azt nem tudom, hogy ez most szoftveres vagy hardveres probléma lehet. Valakinek volt már ilyen? Olyan szinten megszűnik létezni, hogy a Windowsban sem csinál semmit test force gombokra. Usb ki, usb be, újrakalibrálja magát, majd random ideig megy. Ez 5 perc vagy 2 óra is lehet. A raceroomot szoktam használni, de kíváncsiságból felraktam a race07-et. Ott 2 óra próba után egyszer sem jött elő ez a probléma. Bár úgy érzem nincs is olyan szinten az ffb erő mint a raceroomban. Levettem az ffb-t 40%-ra, így mintha ritkábban csinálná a megszűnést mint pl 50%-on. Valakinek valami ötlet? A kormány házon semmi melegedést nem érzek.
    Valakinek volt korábban hasonló baja, de és ugyanígy a Raceroomban csak. Ott egy Raceroom configot kellett törölni a dokumentum mappában. Minden viszaáll alap helyzetre. Autó setupokat és replayeket másokd át hogy meglegyen. Visszaáll alaphelyzetre mindne, úja be kell állítani a kormányt, gombokat, grafikát meg ilyesmit. Ott akkor elmúlt a probléma. Valami controls setup bug vagy probléma volt.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  5. #1430
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Hasonlót csinált nálam, amikor USB elosztóba dugtam a kormányt (t500) az egér meg a bill. mellé. Kellett neki a saját. (pedig mindennek van saját tápja még az elosztónak is ami 3.0-ás, meg az alj is).

  6. #1431
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Az usb simán a gépbe van dugva nincs mellette semmi, ezt már kipróbáltam, ugyanazt csinálta. Most megnézzem a Peti féle változatot, hogy törlöm a config-ot...
    Config törlés sem javított rajta. Megint nincs ffb. És mindig akkor megy el, amikor a kormány 90 foktól jobban ki van fordítva, és az autónak viszonylag nagy az oldal terhelése. Legalábbis a kormány érzet szerint. Valaki tudna akinek Thrustmastere van küldeni egy raceroom controls setupot, hogy ő hogy használja és ha nála működik akkor elvileg nálam is jónak kellene lennie. Bár szerintem semmi extrém beállítást nem használok.
    Utoljára módosította: tothjampi; 2016. 12. 02. 18:52.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  7. #1432
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Meg van a hiba forrása. Ha a raceroom-ban a general force feedback settings-ben, a force feedback spring-et minél feljebb veszem, annál hamarabb kiugrik az ffb. Ha nulla, akkor eddig még nem tapasztaltam hibát, de már 10-nél elő jön, és 40-nél kb 4 kanyar.... ezt most spa-ban a formula autóval próbálgatom. Erre van valami ötletetek?
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  8. #1433
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Usb3.0ba van dugva, vagy Usb2.0ba? Kerülni kell a 3.0t, mert gondok vannak vele. Ezt nézd még meg hogy milyenben van. Divert leszedni és a legfrissebbet újratelepíteni, még akkor is ha a legrissebb van fent. Vagy lehet Windows bug és a legvége és gy Win újratelepítés lesz. Vagy ha van rá lehetőséged más gépen kipróbálni akkor tedd át. Ha ott is csinálja akkor hardware hiba lesz. Nemtudom hogy van e lehetőség a kormányon firmware-t frissíten. Ha igen egy olyat is kellene. Ha ezek sem akkor passz.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  9. #1434
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Usb2, nekem még csak az van a gépben. Viszont most a race07-ben is felvettem a force feedback -et 100%-ra és ott is elment. Én is arra gondoltam, hogy feltrappolok vele öcsémhez, és nála is kipróbáljuk. Ha ott se klafa akkor bizony szerviz lesz belőle.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  10. #1435
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    Usb2, nekem még csak az van a gépben. Viszont most a race07-ben is felvettem a force feedback -et 100%-ra és ott is elment. Én is arra gondoltam, hogy feltrappolok vele öcsémhez, és nála is kipróbáljuk. Ha ott se klafa akkor bizony szerviz lesz belőle.
    Próbáld meg fixre kapcsolni a ventit. A forgókapcsoló (manettino) jobbra + Mode gomb, ha sikerült maxra pörög és villan egyet a bázison a led (kikapcsolni ugyanígy tudod majd). Ha full hűtésen nem jön olyan sűrűn elő, akkor biza túlmelegedés lesz és érdemes gariztatni. Esetleg még a táp csatlakozóját nézd meg, hogy valóban rendesen be van-e nyomva, elég passzentos, be tudja csapni az embert.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  11. #1436
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg fixre kapcsolni a ventit. A forgókapcsoló (manettino) jobbra + Mode gomb, ha sikerült maxra pörög és villan egyet a bázison a led (kikapcsolni ugyanígy tudod majd). Ha full hűtésen nem jön olyan sűrűn elő, akkor biza túlmelegedés lesz és érdemes gariztatni. Esetleg még a táp csatlakozóját nézd meg, hogy valóban rendesen be van-e nyomva, elég passzentos, be tudja csapni az embert.
    én füleltem eddig, hogy hallok-e ventilátor zúgást, de inkább csak valami féle susogást hallottam, csodálkoztam is ilyen csendes a ventillátora. Kipróbáltam a forgókapcsolós megoldást, fel is pörgött a ventilátor és szépen ment a kormány gond nélkül. Visszakapcsolva megint olyan mintha teljesen leállna nem hallok semmit. Ez ki-be kapcsolgatna vagy mindig pörögni kellene neki legalább egy kicsit? Viszont tovább próbálva a játékot már nem ment el az ffb. Igaz már csak egy 15 perc körülit használtam megint kikapcsolt ventivel, de máskor ennyi idő után simán eltűnt. Ilyen speckó gomb combókat honnan lehet meg tudni, mert a leírásában nem írtak ilyenről. Bár az eredeti az nagyon angol nekem. Hálás köszönet a jó tippért, majd ha ráérek próbálom még a ventillátoros megoldást, és ha anélkül továbbra is elmegy, akkor viszem doktorhoz.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  12. #1437
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    én füleltem eddig, hogy hallok-e ventilátor zúgást, de inkább csak valami féle susogást hallottam, csodálkoztam is ilyen csendes a ventillátora. Kipróbáltam a forgókapcsolós megoldást, fel is pörgött a ventilátor és szépen ment a kormány gond nélkül. Visszakapcsolva megint olyan mintha teljesen leállna nem hallok semmit. Ez ki-be kapcsolgatna vagy mindig pörögni kellene neki legalább egy kicsit? Viszont tovább próbálva a játékot már nem ment el az ffb. Igaz már csak egy 15 perc körülit használtam megint kikapcsolt ventivel, de máskor ennyi idő után simán eltűnt. Ilyen speckó gomb combókat honnan lehet meg tudni, mert a leírásában nem írtak ilyenről. Bár az eredeti az nagyon angol nekem. Hálás köszönet a jó tippért, majd ha ráérek próbálom még a ventillátoros megoldást, és ha anélkül továbbra is elmegy, akkor viszem doktorhoz.
    Manual-ba benne kell lennie mindennek. A hűtés elméletileg automatikus, ha elér egy hőmérssékletet, akkor bekapcsol, mondjuk én mindig magamnak kapcsolom be és ajánlott is. A ventillátor 100x lassabban megy tönkre, mint bármi más, ami melegszik.

  13. #1438
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    én füleltem eddig, hogy hallok-e ventilátor zúgást, de inkább csak valami féle susogást hallottam, csodálkoztam is ilyen csendes a ventillátora. Kipróbáltam a forgókapcsolós megoldást, fel is pörgött a ventilátor és szépen ment a kormány gond nélkül. Visszakapcsolva megint olyan mintha teljesen leállna nem hallok semmit. Ez ki-be kapcsolgatna vagy mindig pörögni kellene neki legalább egy kicsit? Viszont tovább próbálva a játékot már nem ment el az ffb. Igaz már csak egy 15 perc körülit használtam megint kikapcsolt ventivel, de máskor ennyi idő után simán eltűnt. Ilyen speckó gomb combókat honnan lehet meg tudni, mert a leírásában nem írtak ilyenről. Bár az eredeti az nagyon angol nekem. Hálás köszönet a jó tippért, majd ha ráérek próbálom még a ventillátoros megoldást, és ha anélkül továbbra is elmegy, akkor viszem doktorhoz.
    A TM oldalán vannak extra leírások, ott találtam anno ezt a trükköt is, de elvileg a normál kézikönyvben is benne kell lennie. Még annyit nézz meg, hogy a legfrissebb firmware és driver van-e telepítve, ha nem, akkor frissíts egyet, voltak ventit érintő módosítások benne.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  14. #1439
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Igen a legújabb driver+firmware van fent. A kézikönyvében nem sok mindent írnak, csak annyit hogy van benne hőérzékelő. Amúgy úgy van ahogy mondtad. Ha megy a venti maxon, sokkal ritkábban csinálja, de csinálja. Úgyhogy szerviz lesz belőle, de majd csak jövő év elején, mert attól tartok ha most beadom, idén nem látom viszont... bár rá kérdezek kb mennyi idő lenne. Végre itthon lennék év végén egy kis szabin, és jó lenne kicsit használni, amennyit enged.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  15. #1440
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Kedves Barátaim....

    Hetek óta küszködök megmagyarázhatatlan pedál problémámmal. G27 moddingolt pedálom van... évek óta gondtalanul működik... működött. A jelenség az, hogy egyik indítás után nem látja a fékpedált. Csak a féket! A gáz és a kuplung rendben van. Igen.... lecseréltem az elektronikát és az usb kábelt is, és átdugtam másik usb-be, próbáltam 3.0 és 2.0-be is. Semmi. Már a Spa-i futam előtt is napokat szartam el arra, hogy ide-oda rohangáltam Cipurhoz. A versenyre érdemben készülni nem tudtam. A dologban az az érdekes, hogy Cipurnál tök jól működik. Rádugja, megy. Ezekután hazaviszem egy ideig megy, majd nem megy. Most pl ment két hetet, majd tegnap újból megadta magát. Próbáltam több fajta szoftver tiltást és a Logitech drivert is újra installáltam. Semmi. Nem megy. Cipurral már 3 alkalommal játszottam el, odamentem, bedugta, ment. Hazamentem egy ideig ment, majd nem ment.

    Még egy win 10 reinstall van hátra... de semmi kedven a dologhoz... meguntam ennyi időt elszarni a nagy semmire. Szóval srácok feladtam... nem érdekel most... nem megyek versenyre... majd jövő héten ha lesz kedvem nekifogok. Ha valakinek van épkézláb ötlete kérem segítsen...

    Egyszerűen agyhugykövem van attól amit csinál... és napokat szartam el a semmire...

    Köszi
    Joe

  16. #1441
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Amióta újratettem a gépet nem megy a keystroke és a command rész Driving Force GT-vel. Eddig azt hittem, hogy csak Assetto Corsában, de ahogy látom máshol se. Driver újratelepítést próbáltam, de nem segített. Ötlet?

    Arra már rájöttem, hogy ha persistent-re beállítom, akkor működik, tehát nem érzékeli hogy fut az AC, Rf2. A kérdés hogy miért...
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 07. 23:40.

  17. #1442
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amióta újratettem a gépet nem megy a keystroke és a command rész Driving Force GT-vel. Eddig azt hittem, hogy csak Assetto Corsában, de ahogy látom máshol se. Driver újratelepítést próbáltam, de nem segített. Ötlet?

    Arra már rájöttem, hogy ha persistent-re beállítom, akkor működik, tehát nem érzékeli hogy fut az AC, Rf2. A kérdés hogy miért...
    Nekem mindig is csak így ment win7 alatt.
    Azóta már rég Win10 van, de mivel megszoktam nem is próbáltam az automata játékfelismerést.

    Sőt, van hogy így is elmúlik a billentyű leütés makró fícsör, ilyenkor újra ki kell választanom a profiler-ben az épp aktuális játékot, ezután megint megy minden szépen és jól.

    szóval úgy tűnik ez egy (régi) profiler bug. lehet eddig szerencséd volt

  18. #1443
    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy ide írok, de új vagyok, még nem fedeztem fel teljesen a fórumot. Segítséget kérnék.

    Race 07-el játszom, de elvesztettem a DFGT-m beállításait (netről lestem) és egész egyszerűen nem találok vissza a megfelelőhöz. Tudna nekem valaki ajánlani pár beállítást, vagy akár privátban elmagyarázni, pontosan hogy kell használni a DFGT gyári progiját?

    Előre is köszönöm!

  19. #1444
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg Vorangee írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Pl.: https://logout.hu/cikk/kormany_kalau...allitasok.html

  20. #1445
    Köszönöm, remélem ez segít!

  21. #1446
    Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni a Logitech G25 típusú kormányommal kapcsolatban.
    A következő lenne a problémám: összerakom, minden csatlakozót bedugok a megfelelő helyre, viszont amikor bedugom a tápot, akkor ugye kalibrálnia kéne a kormánynak, viszont nem kalibrál, hanem csak teljesen eltekeri balra és ott megáll. A kormányon lévő gombokat, illetve a váltót és a pedált érzékeli, viszont ahogy tekerem a kormányt azt már nem. Bármerre tekerem mindig úgy mutatja hogy középen van. Közben a váltón a LED halványan világít. Próbáltam másik táppal, és másik USB aljzatba dugni, sajnos ezek nem oldották meg a hibát, illetve már a 2 motort is kicseréltem a kormányban, ezáltal annyiban változott a helyzet hogy akadozva tekeri el balra a kormányt. Amikor szétszedtem akkor megnéztem és belül minden csatlakozó a helyén van. Elvileg játék közben egyszercsak megállt a kormány és azóta produkálja ezeket a jelenségeket. Valaki találkozott már ilyennel esetleg valakinek van ötlete hogy mi okozhatja ezt a problémát? Előre is köszönöm.

  22. #1447
    Szeredi Norbert Versenyző Norbi82 logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    104
    Idézet Eredetileg bdav írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni a Logitech G25 típusú kormányommal kapcsolatban.
    A következő lenne a problémám: összerakom, minden csatlakozót bedugok a megfelelő helyre, viszont amikor bedugom a tápot, akkor ugye kalibrálnia kéne a kormánynak, viszont nem kalibrál, hanem csak teljesen eltekeri balra és ott megáll. A kormányon lévő gombokat, illetve a váltót és a pedált érzékeli, viszont ahogy tekerem a kormányt azt már nem. Bármerre tekerem mindig úgy mutatja hogy középen van. Közben a váltón a LED halványan világít. Próbáltam másik táppal, és másik USB aljzatba dugni, sajnos ezek nem oldották meg a hibát, illetve már a 2 motort is kicseréltem a kormányban, ezáltal annyiban változott a helyzet hogy akadozva tekeri el balra a kormányt. Amikor szétszedtem akkor megnéztem és belül minden csatlakozó a helyén van. Elvileg játék közben egyszercsak megállt a kormány és azóta produkálja ezeket a jelenségeket. Valaki találkozott már ilyennel esetleg valakinek van ötlete hogy mi okozhatja ezt a problémát? Előre is köszönöm.
    Lehet hogy elrepedt vagy eltört a jeladó tárcsa és elforog a tengelyén. Ha szerencséd van meg lehet ragasztani.

  23. #1448
    http://www.mikeschmeee.com/FILES/IMAGES/LG25OED1.jpg
    Erre a kis tárcsára gondolsz ha jól sejtem? Erre én is gondoltam, nekem ez nincs eltörve és ahogy a motor forog úgy forog ez a tárcsa is, tehát nem hiszem hogy ezzel lenne a probléma.

  24. #1449
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Többször is előfordult a kormánnyal, de mostanában inkább a váltóval, hogy újra kell kalibrálnom a játékokat. Most leginkább a H és a kormányváltó közötti váltás az amikor ezt mindig meg kell tennem Assetto Corsa-ban, eléggé idegesítő. Másnál is van ez? Jó lenne csak a checkboxot állítani

  25. #1450

    Thrustmaster TMX probléma

    Sziasztok!

    Pár napja kezdte a kormányom ,hogy lendületesebb jobbra fordításnál furcsa hangot ad. Eddig ezt nem csinálta és a balra tekerésnél sincs ilyen gond.
    Mit gondoltok mi okozhatja? A kormány még garanciális, szerintetek érdemes lenne visszavinni vagy nem foglalkoznak ilyen dologgal?

    A jelenségről csináltam egy vidit:

    "Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors." Mario Andretti

Oldal: 58 / 63 ElsőElső ||| 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •