Oldal: 5 / 63 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #101
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Cool Face írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!

    Találtm olyan szervízt (CHS) ahol meg tudják javítani a kormyányomat (MOMO), mert a gari lejárt róla és a potméter meg a rugó elromlott.Csak felkéne küldenem Pestre, mert én vidéken lakom. A gond csak az, hogy előtte egy másik szervíz összebarmolta a kormányt és szinte nem is csináltak vele semmit. Én így össszegányolva nem igazán akarom felküldeni, de ha nagyon kell megteszem. Mit tudnátok ajánlani, mert viszont az alkatrészeket nem akarják leküldeni azzal a címszóval, hogy ők nem alkatrészt árúlnak hanem ők "csak" egy szervíz.Még a munka díjat is kifizettem volna, de nem küldték le!!! Kérlek segítsetek!
    Szia! Nekem is Momom van, meg van egy leharcolt Sárga Logitech Wingmanem, sztem ezek rúgói megegyeznek, szal ha tudnál valahonnét szerezni egy wingman pedált akkor már nyert ügyed van... (egyébként nekem most a Momó pedál rugója is a Sárga Logi. Wingmanből lett kibányászva...)
    Ha nem tudsz sehonnét akkor el tudom küldeni postán az egyiket...

    Bár nem mondtad, hogy melyik rúgó ment szét a pedálban, mivel van 2db ami egyforma, (gáz+fék) meg van egy ami spec. ez a fékhez... na ha ez a fékes spec. rugó ment szét akkor passz...

  2. #102

    re: Kormánybajok

    Sziasztok!

    Sikerült a garis csere. (Igértem, beszámolok)

    A 3. (harmadik) MOMO Racing kormányomra azt mondom jó. Az első balra húzott, a második bizonyos napokon nem reagált ha bedugtam, csak sípolt...
    Most a jelenlegi úgy tűnik működik (lekopogom...) de hozzáteszem, hogy ennek meg beteges a fogaskerék hangja. Kicsit félek is, hogy jól fogazza-e le magát az elkövetkezendő napokban. Fog-e még működni majd egy év múlva. Nem eszik-e meg a fogaskerekek egymást...
    Lényeg a lényeg, eddig nálam a statisztika háromból egy. Barátomnak kettőböl egy. Az interneten olvastam, van aki nyolc momot üzemeltet (gondolom valami bérelhető jjátékterem) és ebből kettő rosszul kalibrál, elcsúszik a center...
    A kormány jó, de nem hozza a Microsoft SideWinder kormányok minőségét. Én azt hat évet rúgtam, ütöttem (még fiatal voltam, mikor megkaptam) . Nem kíméltem, FlatOut, stb... Jópárszor felbuktam benne (és barátnőm is) akadtunk a kábelébe is, de még működik, leszámítva a váltógombokat. (A kormány szobám egyik átjárója mellett van, azért volt a sok rugdosás... )
    Nekem tanulságként az jött le, hogy ahol a MOMO Racing-okat gyártották/gyártják, még NEM IS HALLOTTAK MINŐSÉGBIZTOSÍTÁSról.

    Röviden ennyi. Remélem már majd nem sok vízt kavarok ebben a fórumtopicban, mint hozzászóló... (Kiv. ha segíteni tudok...)

    Szevasztok, jó versenygést! Remélem a következő GTR futamon nem fog esni, mert akkor X)
    Utoljára módosította: Beda Tibor; 2006. 09. 06. 18:53.

  3. #103

    re: Kormánybajok

    Ne aggódj,fél éven belül úgyis beszarik.Nekem két év alatt négyszer cserélték.

  4. #104
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Böjtös Géza írta Hozzászólás megtekintése
    Ne aggódj,fél éven belül úgyis beszarik.Nekem két év alatt négyszer cserélték.
    Vegyetek DFP-t! Nem kerül többe mint a momo és szerintem(mondjuk nem vezettem még momoval) jobb is! Nekem is volt egy sárga Wingman-em és annak a fék szarta össze magát, meg volt olyan amikor nem tudtam normálisan centerezni a kereket! Elötte volt(vagyis van) egy http://trust.com/products/product.aspx?artnr=10684 kormányom ami annó kb 7-8 éve volt 35-37k a metroba. Akkor kaptam meg asszem az első p2-es gépemet, és onnantól kezdve nem volt neki kegyelem! Komolyan mondom amit az a kormány kibírt azt nem sok tenné meg! Millió óra Colin2 meg miegymás után végül is a Win xp megjelenése és gépre rakása után nem tudtam használni, mert nem ismeri fel az xp, pedig a gyártó szerint fel kellene! Komolyan mondom, egy gondom volt vele, mégpedig az, hogy a váltókar középre húzó rugója mindig eltört! Attól még működött a váltó csak nem húzták vissza középre! Mondjuk én mindig a szekvenciális váltót használtam rajta. Most láttam a gyártó honlapján, hogy létezik belőle olyan ami usb-vel is tud csatlakozni a gépre!(gondolom ők is rájöttek, hogy a sima soros portot nem akarja szeretni)<---Bezony ez még soros porton üzemelt mint az egér! Jó még 1 probélma(már akinek ez az) mivel elég gyik volt a gépem ezért nem használtam az FF-et mert iszonyuan belasitotta a gépet, és mára már kissé nyikorgóssá vált a kormány, de engem nem zavart! De olyan, hogy tönkremegy a poti na hát az az ami ennél elképzelhetetlen lett volna számomra! Ha a DFP-m annyit kibír mint ez akkor nagyon elégedett leszek! Mondjuk ez a kormány még anyagból készült(jó régi orosz módra), nem úgy mint ezek az ultrakönnyü valamik, az kb durván 5ször volt nehezebb mint a DFP!

  5. #105

    re: Kormánybajok

    én is momo racing tulaj vagyok, már lassan 3 éve, meglepő lehet, de elégedett vagyok vele, egyszer sem cseréltettem és tökéletesen működik. a következő dolgok kellenek a momo racing tökéletes működéséhez:

    - én leragadtam a 4.40-es profilernél (igen, érdemes feltelepíteni)
    - van egy ún. pedalfix, ami szoftveresen kijavítja a pedál tipikus hibáit ("remegő" pedál, nincs full gáz/fék), ezt már korábban belinkeltem ebben a topikban. ezt a driver feltelepítése után érdemes felrakni természetesen.
    - az usb-re gép bekapcsolás előtt kell rádugni, mielőtt belépsz a játékba az adaptert is csatlakoztasd, mert különben az ffb nem mindig oké
    - miután beléptél a játékba (de akár előtte is lehet), a pedalfix esetén kalibrálni kell a kormányt: full balra.jobbra, gáz és fék lenyomása, majd a kormány megint full balra-jobbra. nekem így sosincs gond a kalibrációval, nem mászik el a középállás sem.

    - ha ezek után jelentkezik a tipikus pedálhiba, akkor kell barkácsolni. szétszeded és a pedálok tengelyének két oldalára tekersz egy-egy réteg szigetelőszalagot (cellux is jó lehet, de az vékonyabb szerintem)
    - utána keresel vmi szilárd, de azért rugalmas és formázható anyagot (sziloplaszt pl tökéletes, mert egy idő után veszít a rugalmasságából és jól tart) és telenyomod a potilábaknak a helyét vele, úgy, hogy a potik fixálva legyenek.
    - sziloplaszt helyett vannak akik papírzsepit használnak, kinek mi tetszik
    - ha mindezzel megvagy, fogsz egy kis kontakt sprét, pl wd-40 tökéletes, bármelyik teccsóba kapható és jól befújod a potik forgó részét.

    természetesen ez garivesztéssel jár, de ha újonnan jól működött a kormány és a pedalfix ideiglenesen segített rajta (nekem anno 4-5 hónapig tünetmentes volt a pedál megvétel után), akkor ezzel a módszerrel tuti jó lesz és nem kell cseréltetni szaladgálni meg idegeskedni.

    elég szánalmas, hogy egy 30K-s kormánnyal ennyi nyűg van, de ha megoldottad a problémáit, utána tényleg nagyon fasza kormány.

  6. #106

    Re: Kormánybajok

    Hello!
    Nekem van egy 3 éves MOMO kormányom amiben elromlott a potméter és a rugó (speckó fékrugó) eltörött benne, na most megtudnák csinálni csak macerás. Már régebben említetettem, hogy miért. Szerintetek megérné megcsináltatni v. vegyek egy valami jobbat amivel semmi gond nem lenne soha? Amúgy a kormány tőkéletes semmi gond nincs vele a fent említett hibáin kívül. Esetleg van valami olyan pedál amit külön is meglehet venni a boltban és nem szükségeltetik hozzá átalakítás és lehet használni a MOMO-hoz?Amúgy vennék egy másik kormányt mondjuk egy DFP-t csak sajnálom kidobni a MOMO-t valahogyan el lehetne adni v. valakinek kell?

  7. #107

    Re: Kormánybajok

    Meg kell néznetek ilyet még nem láttam!Mikor dobták ezt picra?
    http://www.logitech.com/index.cfm/pr...ONTENTID=11867

  8. #108
    Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 12.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    676

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Cool Face írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!
    Nekem van egy 3 éves MOMO kormányom amiben elromlott a potméter és a rugó (speckó fékrugó) eltörött benne, na most megtudnák csinálni csak macerás. Már régebben említetettem, hogy miért. Szerintetek megérné megcsináltatni v. vegyek egy valami jobbat amivel semmi gond nem lenne soha? Amúgy a kormány tőkéletes semmi gond nincs vele a fent említett hibáin kívül. Esetleg van valami olyan pedál amit külön is meglehet venni a boltban és nem szükségeltetik hozzá átalakítás és lehet használni a MOMO-hoz?Amúgy vennék egy másik kormányt mondjuk egy DFP-t csak sajnálom kidobni a MOMO-t valahogyan el lehetne adni v. valakinek kell?
    hali!!

    én is elrottyantottam a fékrugómat....
    csináltattam egy ismerős ismerősével ugyanolyan rugót de már asszem nem dolgozik ott.
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

  9. #109

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Tomi írta Hozzászólás megtekintése
    hali!!

    én is elrottyantottam a fékrugómat....
    csináltattam egy ismerős ismerősével ugyanolyan rugót de már asszem nem dolgozik ott.
    A rugó mellékes a potméterrel van a gond

  10. #110

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Cool Face írta Hozzászólás megtekintése
    Meg kell néznetek ilyet még nem láttam!Mikor dobták ezt picra?
    http://www.logitech.com/index.cfm/pr...ONTENTID=11867
    Ez a várva várt G25, októberben érkezik állítólag. 300 USA Dollár lesz az ára, ami a magyar viszonyokat ismerve nálunk olyan 80-90e Ft-ot jelenthet, de lehet hogy 100-at is.
    Brnoban volt alkalmunk tesztelni, úgy tűnik ez lesz a top modell az eddigi Logitech kínálatban!

  11. #111
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Question Re: Kormánybajok

    Nincs valakinek elfekvőben egy piros Wingman vagy ahoz passzoló használható állípotban lévő pedálja? Bács és Csongrád megye volna a jó elsősorban. Az se baj ha kicsit pontatlan csak javítható legyen, az enyém végső halált halt.

    Vagy tudja-e valaki az ebbe való poti adatait? Ami alapján lenne esélyem kérni egy boltban. Vagy ki tudja mérni egy szakember?
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  12. #112

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs valakinek elfekvőben egy piros Wingman vagy ahoz passzoló használható állípotban lévő pedálja? Bács és Csongrád megye volna a jó elsősorban. Az se baj ha kicsit pontatlan csak javítható legyen, az enyém végső halált halt.

    Vagy tudja-e valaki az ebbe való poti adatait? Ami alapján lenne esélyem kérni egy boltban. Vagy ki tudja mérni egy szakember?
    Komám! Hányszor írtuk le itt ezeket az adatokat???? Tessék kikeresni!
    Nekem van egy elfekvő pedálom, de már azon se használt a spray meg a kitömés...

  13. #113
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Arrow Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Komám! Hányszor írtuk le itt ezeket az adatokat???? Tessék kikeresni!
    Nekem van egy elfekvő pedálom, de már azon se használt a spray meg a kitömés...
    Akkor bocs.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  14. #114
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs valakinek elfekvőben egy piros Wingman vagy ahoz passzoló használható állípotban lévő pedálja? Bács és Csongrád megye volna a jó elsősorban. Az se baj ha kicsit pontatlan csak javítható legyen, az enyém végső halált halt.

    Vagy tudja-e valaki az ebbe való poti adatait? Ami alapján lenne esélyem kérni egy boltban. Vagy ki tudja mérni egy szakember?
    Nekem van egy piros wingmanom, ami teljesen jó állapotban van, és amint kapni lehet majd a G25-öt, eladó is leszen. Kalocsán. Asszem most lesz két éves, tökéletesen működik, egyszer kellett eddig kipucolnom, csak a fanatizmusom közben megnövekedett, azért vágyom a G25-re. Szóval ha tudsz még kb egy hónapot várni, akkor meg tudunk majd szerintem egyezni.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  15. #115
    Szekér Ottó Regisztrált sped logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    41

    Re: Kormánybajok

    Sziasztok!

    Nem tudnánk esetleg tömegesen G25-kedvezményt kiharcolni? Gondolom elég sok itthoni simest érdekelne a kormány, nagytudású szervezőink pedig rendelkeznek kapcsolatokkal... Hm. Igény lenne rá? Felvetés megvolt.

  16. #116

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg sped írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nem tudnánk esetleg tömegesen G25-kedvezményt kiharcolni? Gondolom elég sok itthoni simest érdekelne a kormány, nagytudású szervezőink pedig rendelkeznek kapcsolatokkal... Hm. Igény lenne rá? Felvetés megvolt.
    Már bennünk is felvetődött a gondolat, de konkrét fejlemény még nincs, így egyelőre ígérni sem tudok semmit.

  17. #117
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Kormánybajok

    Sziasztok!!

    Nekem egy Logitech Wingman Formula Force GP-m van, januárban lesz 7 (HÉT!!!) éves, és eddig semmi bajom nem volt vele!!!!

    Pontosabban annyi lett kb. 1 hónapja, hogy bedugva hagytam az adapterét, ami felmelegedett és szét is égett, de ez orvosolva lett a szomszédom által!

    Egyébként én is használom rendszeresen, rendesen kapja tőlem az "észt".

    Akartam MOMO-t venni, de elkeserít, hogy mennyi baj van vele! Meg is gondoltam magam, majd ha emez besz@rik, akkor beruházok vmibe.

  18. #118
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs valakinek elfekvőben egy piros Wingman vagy ahoz passzoló használható állípotban lévő pedálja? Bács és Csongrád megye volna a jó elsősorban. Az se baj ha kicsit pontatlan csak javítható legyen, az enyém végső halált halt.

    Vagy tudja-e valaki az ebbe való poti adatait? Ami alapján lenne esélyem kérni egy boltban. Vagy ki tudja mérni egy szakember?

    Szia!

    Ákosnak van eladó kompletten piros kormánya, sztem meg tudnátok egyezni!

    Próbáld meg nála!

  19. #119

    Cool Re: Kormánybajok

    Hello!

    Logitech MOMO Racing kormányok folyamatosan eladók áron alul!!!Garanciával illetve nélkül.Akit érdekel az keresen meg priviben!

  20. #120

    MSFF Kormánybajok

    Üdvözletem sracok. MSFF kormányom van de a GPL ben nincs Forcefeedback hatas, hiaba modosítottam a CORE.ini fajlt úgy, ahogy kéne, hol van Force hol nincs (100 esetbol 98 szor nincs) (minden más játékban működik a Forcefeedback.) Van ötletetek?
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  21. #121
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: MSFF Kormánybajok

    Idézet Eredetileg ATM1990 írta Hozzászólás megtekintése
    Üdvözletem sracok. MSFF kormányom van de a GPL ben nincs Forcefeedback hatas, hiaba modosítottam a CORE.ini fajlt úgy, ahogy kéne, hol van Force hol nincs (100 esetbol 98 szor nincs) (minden más játékban működik a Forcefeedback.) Van ötletetek?
    Ötletem nincs, de nem értem miért kellett ennek új topik. Főleg, hogy egyszer már betaláltál vele ide...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  22. #122

    Re: Kormánybajok

    Sziasztok!

    Akinek van otthon MOMO Racing-ja, biztos észrevette már, hogy mindig elcsúszkál az asztalról játék közben. Két kérdésem lenne:

    1. Van valakinek olyan ötlete, ami bevált már ezzel kapcsolatban?

    2. A műanyag "csavarok" fejének formájához létezik valamilyen eszköz, vagy csak véletlenül néz ki úgy, ahogy? Igaz hogy az egész műanyag, de úgy néztem, ha lenne hozzá szerszám, az illeszkedő felület elég nagy lehetne. Tudja valaki hogy mi való hozzá?

    Ez lett volna a kérdésem, további jó kocsikázást!

  23. #123

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg BedaTibor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Akinek van otthon MOMO Racing-ja, biztos észrevette már, hogy mindig elcsúszkál az asztalról játék közben. Két kérdésem lenne:

    1. Van valakinek olyan ötlete, ami bevált már ezzel kapcsolatban?

    2. A műanyag "csavarok" fejének formájához létezik valamilyen eszköz, vagy csak véletlenül néz ki úgy, ahogy? Igaz hogy az egész műanyag, de úgy néztem, ha lenne hozzá szerszám, az illeszkedő felület elég nagy lehetne. Tudja valaki hogy mi való hozzá?

    Ez lett volna a kérdésem, további jó kocsikázást!
    Én felcsavaroztam a gyári módon és az életben soha nem mozdult el, szóval nem ismerem a problémát (hála istennek).

  24. #124

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Én felcsavaroztam a gyári módon és az életben soha nem mozdult el, szóval nem ismerem a problémát (hála istennek).
    Helló!
    Ha jól értem nem szoktad leszedni. Bárcsak nekem is lenne rá helyem. Van hogy naponta 3x fel-le teszegetem szerencsétlent... Ha lesz rá időm, kitalálok valami modot, és majd megosztom veletek az okosságot.

  25. #125
    Szekér Ottó Regisztrált sped logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    41

    Question Re: Kormánybajok

    Sziasztok!

    Nem feltétlenül kormánybaj, de lehet hogy tudtok rá megoldást. Mint azt az odatartozó topikban megemlítettem, Logi Force EX-em van (kb. ugyanaz mint a GP). Miután megvettem két hétig szívtam az ff-el mert bal kanyarnál mindig, apró kattanásokkal elengedett... rájöttem hogy vissza kell venni 80% alá a force erejét és nincsen vele gond. A másik problémám viszont azóta se tudtam megoldani, nevezetesen azt, hogy (észrevételem szerint) egy-egy erősebb force-hatásnál a monitor képe megugrik oldalra, mintha nem kapna elég feszültséget. Ezt csak a GTR és a GTR2 alatt produkálja (ezért gondolom hogy a kormány a ludas valahol). Ja, Samsung LCD monitorom van, ezek talán érzékenyebbek a feszültségingadozásra.... Valaki, valami ötlet?

Oldal: 5 / 63 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •