Oldal: 10 / 63 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 226 - 250 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #226
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Üzenetek
    780

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszike!
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  2. #227
    Bohus Ákos Versenyző Aker logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 15.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    19

    Re: Kormánybajok

    Kösz hogy írtatok, nekem van ez a Formula EX-es gubancom, sajnos a 4.40-essel ugyan ez a hiba van....ezzel a kormánnyal meg sajnos inkompatibilis.
    A pedált szétszedtem, hogy esetleg nem piszkos-e de sztem minden oké, a potméter a pedálhoz ilyen becsípőkarral csatizik mint a gombostű, nem tud bepiszkolódni. A biztonság kedvéért áttöröltem és újrazsíroztam...

  3. #228
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Kormánybajok

    A Momo Racing tulajdonosokat kérdezném, hogy ennek a kormánynak is van egy kis kotyogása? Mert most tudnék venni egy Racing-et 10e Ft-ért, ami szerintem teljesen jó ár, csak jó lenne tudni, hogy a Wingman kormányoknál (sárga és piros) tapasztalható kotyogás ennél is van-e?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #229
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A Momo Racing tulajdonosokat kérdezném, hogy ennek a kormánynak is van egy kis kotyogása? Mert most tudnék venni egy Racing-et 10e Ft-ért, ami szerintem teljesen jó ár, csak jó lenne tudni, hogy a Wingman kormányoknál (sárga és piros) tapasztalható kotyogás ennél is van-e?
    Van, de nem vészes engem már nem zavar ( kb. három és fél éve használom)
    A kormány mozog minden irányban (kotyog) de csak egy kicsit ami meg elmegy, mert legalább mozdul nem olyan mű

  5. #230
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Van, de nem vészes engem már nem zavar ( kb. három és fél éve használom)
    A kormány mozog minden irányban (kotyog) de csak egy kicsit ami meg elmegy, mert legalább mozdul nem olyan mű
    lol neked az a mu ha nem kotyog? remelem az igazi autodban nem kotyog

  6. #231
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    lol neked az a mu ha nem kotyog? remelem az igazi autodban nem kotyog
    Ha elolvasod éppen azt írtam, hogy legalább kicsit mozog (vagyis kotyog) tehát nem olyan mű az érzés.
    Az igazi autómban nem kotyog jelenleg szomorú autó nélküli állapotban vagyok

  7. #232
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Kormánybajok

    Akkor ebből azt szűröm le, hogy igen.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  8. #233
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL Help

    Ma a Nürburgringen támadt egy kis probléma a kormányommal.

    Szóval az a gond, hogy a kormány Force Feedback-je rántgat vagy klattyog ha úgy tetszik. Néha beleránt a kormányba, néha meg olyan daráló hangja és kisebbeket ránt. Rögtön az edzés után visszamentem a múlt heti Lime Rock pályára, de ott szinte tökéletesen működött, bár néha volt egy kis "klatyogása" de alig érezhetően, és egyáltalán nem zavart a vezetésben, nem úgy mint a Nürburgringen. Van valakinek ötlete mi lehet ez? Valami beállítás mászott el, vagy a kormány kezd meghalni?
    Jah igen, egy Logitech Formula Force EX-ről van szó.

  9. #234
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Ma a Nürburgringen támadt egy kis probléma a kormányommal.

    Szóval az a gond, hogy a kormány Force Feedback-je rántgat vagy klattyog ha úgy tetszik. Néha beleránt a kormányba, néha meg olyan daráló hangja és kisebbeket ránt. Rögtön az edzés után visszamentem a múlt heti Lime Rock pályára, de ott szinte tökéletesen működött, bár néha volt egy kis "klatyogása" de alig érezhetően, és egyáltalán nem zavart a vezetésben, nem úgy mint a Nürburgringen. Van valakinek ötlete mi lehet ez? Valami beállítás mászott el, vagy a kormány kezd meghalni?
    Jah igen, egy Logitech Formula Force EX-ről van szó.
    Jó sokat szívtok ezekkel a Logitechekkel.
    Én direkt nem akartam ilyet venni, megvettem inkább a számomra ismeretlenül hangzó Saitek-et, de maximálisan elégedett vagyok vele.
    Múltkor azon gondolkodtam, kéne venni egy másodikat, amíg még gyártják és lehet kapni.
    Már ősszel sem volt egyszerű felhajtani.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #235
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Jó sokat szívtok ezekkel a Logitechekkel.
    Én direkt nem akartam ilyet venni, megvettem inkább a számomra ismeretlenül hangzó Saitek-et, de maximálisan elégedett vagyok vele.
    Múltkor azon gondolkodtam, kéne venni egy másodikat, amíg még gyártják és lehet kapni.
    Már ősszel sem volt egyszerű felhajtani.
    Áááá én nagyon elégedett vagyok a Logitechel. Az elöző kormányom egy BTech BJW-350-es volt, na azt havonta egyszer mindig szét kellett szedni. Ezzel a kormánnyal eddig semmi gondom nem volt, de nekem gyanús hogy most is csak valami beállítás mászott el, mint egyszer amikor Mafiaztam, és visszatértem a GPL-hez, a Force beállítások teljesen elmentek. Mindjárt meg is nézem, lehet még garanciám is van rá.

  11. #236
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Kormánybajok

    Bazzz ezekre a kormányokra 1 vagy 2 év garanciát szoktak adni? Mert én ezt a kormányt 2006.05.15.-én vettem, azaz holnaphoz egy évre! Szerintetek ha holnap visszaviszem, még megcsinálják garanciában?

  12. #237
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormánybajok

    Nézd meg azért, hogy nem segít-e az újrainstall, újrakalibrálás, stb...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  13. #238
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Bazzz ezekre a kormányokra 1 vagy 2 év garanciát szoktak adni? Mert én ezt a kormányt 2006.05.15.-én vettem, azaz holnaphoz egy évre! Szerintetek ha holnap visszaviszem, még megcsinálják garanciában?
    Logitech-re elvileg 2 év garancia van.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  14. #239

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Áááá én nagyon elégedett vagyok a Logitechel. Az elöző kormányom egy BTech BJW-350-es volt, na azt havonta egyszer mindig szét kellett szedni. Ezzel a kormánnyal eddig semmi gondom nem volt, de nekem gyanús hogy most is csak valami beállítás mászott el, mint egyszer amikor Mafiaztam, és visszatértem a GPL-hez, a Force beállítások teljesen elmentek. Mindjárt meg is nézem, lehet még garanciám is van rá.
    Ezt a programot, is ráengedheted, nálam volt már hogy segített. Esetleg Szegletnek is ajánlom, ha nem ismeri (fék problémájára gondolok). A lényege, hogy teljesen kisüti a kalibrálást, mintha sosem használtad volna a kormányodat előtte.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  15. #240
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a programot, is ráengedheted, nálam volt már hogy segített. Esetleg Szegletnek is ajánlom, ha nem ismeri (fék problémájára gondolok). A lényege, hogy teljesen kisüti a kalibrálást, mintha sosem használtad volna a kormányodat előtte.
    A fékem most jó, de a komány a hirtelen ellenkormányzást nem szereti, olyankor elmászik a középállás. Majd átnyálazom ezt a témát, bár UT-nek is van ilyen gondja (szintén MOMO Racing), meg azt hiszem a G25 felhasználóknak is. Ha eltekerem mindkét irányba teljesen, akkor visszaáll, csak ugye ezt futamon elég körülményes megtenni. Ha megtalálom a megoldást, jelzem.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  16. #241
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Logitech-re elvileg 2 év garancia van.
    Húú az jól jönne.

    Na elmondom hol tartok:
    Újratelepítettem a kormány szoftvereit, és magát a kormányt is. Újrakalibráltam. Újratelepítettem a GPL-t és azon belül is újrakalibráltam. Eredmény, ugyanaz mint volt. Elkezdtem a Force Feedback-es csúszkákkal játszani, és a képen látható végeredmény a legjobb. Ha így van beállítva nincs hirtelen belerántás, megakadás meg mittudomén. Kipróbáltam mindegyik effectet magában, a Damper Effect-nél nem volt gond, csak nem nagyon éreztem szükségét vagy értelmét, annak mi hivatalosan a feladata? Spring Effect na itt jelentkeztek azok a tünetek, amikről itt írogatok. Az Overall Effect-et pedig ahogy néztem kicsinyke angol szótárammal, az ezeknek az összesége, és úgy is viselkedett a kormány, mintha az összes csúszka 100%-on lenne. A képen látható beállítással majdnem olyan a kormányom, mint amilyen volt. Komolyan mondom, most nem tudom eldönteni mi van. Olyan mintha eddig a GPL nem is használta volna a többi effectet, és most egyszercsak életre keltek, bár ebbe sem vagyok teljesen biztos, mert elég sokat játszottam már Force Feedback-es kormánnyal, de ezeket a tüneteket nem épp a legegészségesebb módon, és hanggal adja elő.

    Mit tanácsoltok a biztonság kedvéért vigyem vissza, vagy ez csak valami beállítási gond?

  17. #242
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Kormánybajok

    Jah a kép lemaradt:
    Csatolt képek Csatolt képek

  18. #243

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    A fékem most jó, de a komány a hirtelen ellenkormányzást nem szereti, olyankor elmászik a középállás. Majd átnyálazom ezt a témát, bár UT-nek is van ilyen gondja (szintén MOMO Racing), meg azt hiszem a G25 felhasználóknak is. Ha eltekerem mindkét irányba teljesen, akkor visszaáll, csak ugye ezt futamon elég körülményes megtenni. Ha megtalálom a megoldást, jelzem.
    Nekem minden gép restart után meg kell egyszer csinálni, hogy gpl-ben full jobbar-balra, és gáz-fék tövig, de utána tartja. Előfordult már kétszer, hogy valami hülyeséget rögzített mégis, és nem volt teljes gáz. A clrcalib program megoldotta.

  19. #244
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: GPL Help

    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a programot, is ráengedheted, nálam volt már hogy segített. Esetleg Szegletnek is ajánlom, ha nem ismeri (fék problémájára gondolok). A lényege, hogy teljesen kisüti a kalibrálást, mintha sosem használtad volna a kormányodat előtte.
    Nah, letöltöttem, megyek kipróbálom.

  20. #245

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Húú az jól jönne.

    Na elmondom hol tartok:
    Újratelepítettem a kormány szoftvereit, és magát a kormányt is. Újrakalibráltam. Újratelepítettem a GPL-t és azon belül is újrakalibráltam. Eredmény, ugyanaz mint volt. Elkezdtem a Force Feedback-es csúszkákkal játszani, és a képen látható végeredmény a legjobb. Ha így van beállítva nincs hirtelen belerántás, megakadás meg mittudomén. Kipróbáltam mindegyik effectet magában, a Damper Effect-nél nem volt gond, csak nem nagyon éreztem szükségét vagy értelmét, annak mi hivatalosan a feladata? Spring Effect na itt jelentkeztek azok a tünetek, amikről itt írogatok. Az Overall Effect-et pedig ahogy néztem kicsinyke angol szótárammal, az ezeknek az összesége, és úgy is viselkedett a kormány, mintha az összes csúszka 100%-on lenne. A képen látható beállítással majdnem olyan a kormányom, mint amilyen volt. Komolyan mondom, most nem tudom eldönteni mi van. Olyan mintha eddig a GPL nem is használta volna a többi effectet, és most egyszercsak életre keltek, bár ebbe sem vagyok teljesen biztos, mert elég sokat játszottam már Force Feedback-es kormánnyal, de ezeket a tüneteket nem épp a legegészségesebb módon, és hanggal adja elő.

    Mit tanácsoltok a biztonság kedvéért vigyem vissza, vagy ez csak valami beállítási gond?
    Szerintem a damper effect a lényege az ffb-nek (persze ez magánügy), ezzel érzékelteti, hogy megcsúszáskor, repülésnél, dombnak felfelé stb. könnyebb a kormány (vagy nem?). A centering spring meg csak középen tartja a kormányt, az olyan mint a régi kormányom gumis ellenállása (nálam ki is van kapcsolva, az igazi autó sem tartja fixen középállásban szerintem).
    Utoljára módosította: Krajsek Milán; 2007. 05. 14. 13:22. Indoklás: centering szó hozzáírva

  21. #246
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a damper effect a lényege az ffb-nek (persze ez magánügy), ezzel érzékelteti, hogy megcsúszáskor, repülésnél, dombnak felfelé stb. könnyebb a kormány (vagy nem?). A spring meg csak középen tartja a kormányt, az olyan mint a régi kormányom gumis ellenállása (nálam ki is van kapcsolva, az igazi autó sem tartja fixen középállásban szerintem).
    Aha, értem. Hát ez a kis program, nem jött be, lefutattam, a Force-okat visszaállítottam 100%-ra, de ugyanúgy nem jó. De miért van Spring Effect, meg Centering Spring Effect? Valami különbség biztos van, mert ha a Spring Effect-et kikapcsolom, akkor nem hülye a kormány.

  22. #247

    Re: Kormánybajok

    Mas jatekoknal pl GTR2 nem probaltad ott er valamit ez a bealitas ? Nalam is ilyen gond van, kezd idegesiteni , ezek szerint ez Force Ex hiba mert sokhelyt olvastam rola.

  23. #248

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Aha, értem. Hát ez a kis program, nem jött be, lefutattam, a Force-okat visszaállítottam 100%-ra, de ugyanúgy nem jó. De miért van Spring Effect, meg Centering Spring Effect? Valami különbség biztos van, mert ha a Spring Effect-et kikapcsolom, akkor nem hülye a kormány.
    Passz hogy a sima spring effect mit jelent, az nekem 100%. Még egy programom van, aztán nem tudok többet segíteni...

  24. #249

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Passz hogy a sima spring effect mit jelent, az nekem 100%. Még egy programom van, aztán nem tudok többet segíteni...
    kimaradt az elöbb...
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  25. #250
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg blory írta Hozzászólás megtekintése
    Mas jatekoknal pl GTR2 nem probaltad ott er valamit ez a bealitas ? Nalam is ilyen gond van, kezd idegesiteni , ezek szerint ez Force Ex hiba mert sokhelyt olvastam rola.
    Nem próbáltam más játékkal, mert más autós nincs is fennt a gépen, csak a Mafia van még ami használja a kormányt, de abban valamiért nem működik a Force. Na mindegy, akkor ez nagyjából eldőlt, holnap szervíz.

Oldal: 10 / 63 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •