Oldal: 63 / 63 ElsőElső ||| 13 53 59 60 61 62 63
Találatok: 1.551 - 1.571 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #1551
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, nem szoktad egész véletlenül széthúzni a tápot, és néha később bedugni azt mint az USB-t akkor csinál elvileg ilyet??
    Hali!

    Én nem de az asszony nincs kizárva 😂😂😂
    Köszi a tippet!!

  2. #1552

    tx gond

    Sziasztok! Újra megpróbálom hátha olvassa valaki!
    Találkoztatok már TM bázisnál olyan jelenséggel hogy a kormány lassú mozdulatoknál akadóssá válik? Lehet hogy megvan gyors mozgásnál is csak kevésbé érződik! Volt aki már javított kormányt ezzel a hibával?
    Köszi előre is!

  3. #1553
    Idézet Eredetileg gregreg79 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Újra megpróbálom hátha olvassa valaki!
    Találkoztatok már TM bázisnál olyan jelenséggel hogy a kormány lassú mozdulatoknál akadóssá válik? Lehet hogy megvan gyors mozgásnál is csak kevésbé érződik! Volt aki már javított kormányt ezzel a hibával?
    Köszi előre is!
    Én nemrég szétszedtem a T300-amat és a szíjon is vannak kisebb fogak. Amikor nagyon lassan mozgatom a kormányt, akkor némileg érezni őket, meg egy kis hangja is van. Nem tudom az "akadás" nálad mennyire jelentős, ha konkrétan nehezen tudod mozgatni az nyilván nem rendeltetésszerű.

  4. #1554
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én nemrég szétszedtem a T300-amat és a szíjon is vannak kisebb fogak. Amikor nagyon lassan mozgatom a kormányt, akkor némileg érezni őket, meg egy kis hangja is van. Nem tudom az "akadás" nálad mennyire jelentős, ha konkrétan nehezen tudod mozgatni az nyilván nem rendeltetésszerű.
    Szia. Sajnos nagyon érezhető ez az akadós mozgás. Ami még fura hogy ha kihúzom az usb-t akkor megszűnik az akadozó mozgás!
    Itt látható mennyire jelentős ez a probléma:
    https://gfycat.com/jauntysmoggydromedary

    Mivel kihúzott állapotban nem érezhető ezért valószínűleg nem a szíjak és fogaskerék állapota a ludas...

  5. #1555
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Lehet, hogy egy időre fel kell függesszem egyetlen hobbimat
    Ma a kormányom, vagyis a kormánykerék a kezemben maradt.
    G27 a kormánykereket tartó műanyag pöckök törtek el az imbuszcsavar alatt, illetve ahogy letéptem a kormánygombok vezetéke is elszakadt.

    Hogyan tudnám gyorsan összerakni? Egy sima alátét jó lehet az imbuszcsavar alá?

    Volt már ilyen valakinek?
    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #1556
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy egy időre fel kell függesszem egyetlen hobbimat
    Ma a kormányom, vagyis a kormánykerék a kezemben maradt.
    G27 a kormánykereket tartó műanyag pöckök törtek el az imbuszcsavar alatt, illetve ahogy letéptem a kormánygombok vezetéke is elszakadt.

    Hogyan tudnám gyorsan összerakni? Egy sima alátét jó lehet az imbuszcsavar alá?

    Volt már ilyen valakinek?
    A vezetékeket vissza kell forrasztani (talán ez eddig is egyértelmű volt ), a kormány rögzítéséhez meg kellene egy 6*50-es osztókörű kormányadaptert találni, vagy gyárta(t)ni egyet. Az is lehet, hogy műanyagnyomtatóval olcsón megoldható lenne.

  7. #1557
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    A vezetékeket vissza kell forrasztani (talán ez eddig is egyértelmű volt ), a kormány rögzítéséhez meg kellene egy 6*50-es osztókörű kormányadaptert találni, vagy gyárta(t)ni egyet. Az is lehet, hogy műanyagnyomtatóval olcsón megoldható lenne.
    Köszi a tippet!A vezetékek egy fehér gyorscsatlakozóba mennek az elszakadt oda majd veszek újat addig nem használom a kormánygombokat.A kormánykerék furatainál 1.5x nagyobb alátéteket vettem, felcsavartam és működik.Elég kokány de már az egész cuccra ráférne egy refresh

  8. #1558

    T300RS

    Sziasztok!

    Sikerült beszereznem egy T300Rs-t
    Mikor bedugom az usb-be azonnal elindul a ventilátorja. Folyamatosan megy, addig még ki nem húzom. Ezen lehet változtatni? Vagy mi lehet a gond. Lehet, hogy buta kérdés, de eddig nem volt ilyenem.

  9. #1559
    Idézet Eredetileg rallyfenegyerek írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Sikerült beszereznem egy T300Rs-t
    Mikor bedugom az usb-be azonnal elindul a ventilátorja. Folyamatosan megy, addig még ki nem húzom. Ezen lehet változtatni? Vagy mi lehet a gond. Lehet, hogy buta kérdés, de eddig nem volt ilyenem.
    A kézikönyvében benne van, hogy hogyan lehet ki-be kapcsolni ezt az üzemmódot (elektronikusan megtalálod a hivatalos Support oldalon is), de én nem javasolnám. A Thrustmaster ajánlása is az, hogy lehetőleg a venti menjen folyamatosan, pláne ha hosszabb etapokat vezetsz le és/vagy erősebb beállításokon használod az FFB-t. Máskülönben inkonzisztens lehet az FFB erőssége, ahogy változik a motor hőmérséklete.

  10. #1560
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg rallyfenegyerek írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Sikerült beszereznem egy T300Rs-t
    Mikor bedugom az usb-be azonnal elindul a ventilátorja. Folyamatosan megy, addig még ki nem húzom. Ezen lehet változtatni? Vagy mi lehet a gond. Lehet, hogy buta kérdés, de eddig nem volt ilyenem.
    MODE+Option vagy START gomb attól függ milyen kormányod van rajta.

  11. #1561
    T300-at használókhoz egy kérdés: 1-2 napja szívat valami a Raceroom-ban a T300-ammal, mert belépek és 1-2 kör után az FFB elkezd önálló életet élni, rásegít, ahol nem kellene, egyenesekben a középen maradásból néha kicsit odébb próbálja rakni az irányt egy-egy kis rántásszerű impulzussal. Firmware-t frissítettem, drivert töröltem és újratelepítettem, ACC-ben kipróbálva minden okés, csak Raceroom-on belül csinálja, de nem azonnal, hanem csak pár perc elteltével.
    Ha valaki már találkozott ezzel a jelenséggel és tudja a gyógyírt rá, ne tartsa magában

  12. #1562
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki már találkozott ezzel a jelenséggel és tudja a gyógyírt rá, ne tartsa magában
    Sajnos én is csak az együttérzésemet tudom kifejezni, hónapok óta érint ez a probléma engem is, mióta frissítettem a legújabb TM firmware-driver kombóra.
    - A fejlesztők tudnak a problémáról, csak az okát nem találják, több béta teszterük is érintett
    - Valamiért a RaceRoom által kibocsátott outputot a TM kormányok egy része rosszul értelmezi és nagy amplitúdójú, alacsony frekvenciájú sinus görbét jelenít meg a kormányon
    - A legtöbbeknél a kockásra fékezett gumi hozza ki, de többen vagyunk, akinél a műfűre/kerékvetőre hajtás után a megcsúszás effekt "ragad a kormányon"
    - Az F4-es kocsi az egyik legérzékenyebb erre, érdemes azzal tesztelni, hogy párszor brutálisan elfékezed vele, vagy durván átdobod a rázón, valamelyik általában előhozza a rángatást
    - Van egy FFB Reset opció, az szerencsére kirántja a kormányt ebből az állapotból, én kitettem az egyik gombra és így életben lehet tartani, ha időben elkapom az első rántást.

    Itt gyűjtik az adatokat a hibajelenségekről:
    https://forum.sector3studios.com/ind...thering.15930/

  13. #1563
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos én is csak az együttérzésemet tudom kifejezni, hónapok óta érint ez a probléma engem is, mióta frissítettem a legújabb TM firmware-driver kombóra.
    - A fejlesztők tudnak a problémáról, csak az okát nem találják, több béta teszterük is érintett
    - Valamiért a RaceRoom által kibocsátott outputot a TM kormányok egy része rosszul értelmezi és nagy amplitúdójú, alacsony frekvenciájú sinus görbét jelenít meg a kormányon
    - A legtöbbeknél a kockásra fékezett gumi hozza ki, de többen vagyunk, akinél a műfűre/kerékvetőre hajtás után a megcsúszás effekt "ragad a kormányon"
    - Az F4-es kocsi az egyik legérzékenyebb erre, érdemes azzal tesztelni, hogy párszor brutálisan elfékezed vele, vagy durván átdobod a rázón, valamelyik általában előhozza a rángatást
    - Van egy FFB Reset opció, az szerencsére kirántja a kormányt ebből az állapotból, én kitettem az egyik gombra és így életben lehet tartani, ha időben elkapom az első rántást.

    Itt gyűjtik az adatokat a hibajelenségekről:
    https://forum.sector3studios.com/ind...thering.15930/
    Köszi. Este kiderül, mennyire tartósas sikerült mindenféle korábbi kormány-pedál profil törlésével és egy újra beállítással megoldanom ezt a nyűgöt. 20-25 perc tesztelésnél eddig jó maradt. Viszont, ha ez úgymond "gyári hiba", akkor valószínűleg nem leszek ettől boldog hosszabb távon

  14. #1564
    Tóth Jani Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 10.
    Város
    Gyöngyös
    Üzenetek
    73
    Én is ugyanebben a cipőben járok hónapok óta a Tx-el, sajnos nekem a profil törlés sem oldotta meg a problémát. Nekem a nagyobb fékezések után bolondul meg az FFB. Jobb híján kicsit próbáltam lejjebb venni az FFb erősségét, de akkor is meg van a jelenség, csak legalább kontrollálhatóbb szinten. Így aztán mellőzöm az RR-t mostanában, és várom a csodát....
    Utoljára módosította: tothjampi; 2020. 12. 03. 20:57.
    "A harmadik bukfenc után elvesztettem az uralmam az autó felett!"

  15. #1565
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    Én is ugyanebben a cipőben járok hónapok óta a Tx-el, sajnos nekem a profil törlés sem oldotta meg a problémát. Nekem a nagyobb fékezések után bolondul meg az FFB. Jobb híján kicsit próbáltam lejjebb venni az FFb erősségét, de akkor is meg van a jelenség, csak legalább kontrollálhatóbb szinten. Így aztán mellőzöm az RR-t mostanában, és várom a csodát....
    Tegnap végül jól működött a versenyen, bevált az újratelepítés, profiltörlés, firmware frissítés, bármi is oldotta meg a problémát.

  16. #1566
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok,

    Sajnos a következő dolog történt tegnap velem a BTCC futamon. Fanatec CSW v2-öt használok CSL Elit P1 kormánnyal szabadedzés közben elment a felfelé váltás csak lefelé váltott a kormány a fülekkel majd azt vettem észre hogy a felfelé váltó kar nem úgy klikkel mint a bal oldali kar. Leszedtem a kormányt a bázisról és azt vettem észre ,hogy még egy csatlakozó pin is letört... majd a ledek is fordított ccc-irtak ki és csak a kék led világított rajta semmi értelmeset nem tudott kiírni.
    (Az egyik futamot végigmentem úgy hogy a felfelé váltást kitettem gombra de rettenetes volt így végigmenni a másodikat inkább feladtam)

    2019 Novemberi vásárlás az Elit kormányom szerintetek van esélyem gariztatni vagy javítattni velük?
    Írtam a Fanatec supportnak már de gondolom hamar kibújnak majd a segítség alól.

    Járt már így esetleg valaki hasonló módon?

  17. #1567
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok,
    Nem tudom érdekel-e esetleg valakit a Fanatec csatlakozó tüske törésem de utána néztem a neten sokan jártak így mint én szóval elég gyakori.

    Fanatec még sajnos nem válaszolt de ez érthető mert hétvége van. Azért én nem bírtam magammal és szét is szedtem a kormányomat ami egy elég egyszerű szerkezet néhány csavar és egy szem csatlakozó leválasztása a lapról már kint is a tüskés csatlakozó. Remélem Fanatecesek lesznek olyan jók és legalább egy ilyen csatlakozót küldenek nekem ha már a meló nagy részét elvégeztem helyettük.

    Szóval gondoltam leírom hátha valakinek segítség lesz a jövőben...

    Csatolt képek Csatolt képek

  18. #1568
    Az előző bejegyzésedről én lemaradtam de igazából csak azt tudtam volna írni amire már rájöttél hogy ez a tüsketörés fanatec-nél típusbetegség
    ha van érvényes garit muszáj lesz csinálniuk valamit
    van egy ismerősöm már jópárszor visszaküldte nekik a kormányt ezz azzal eddig mindig normálisak voltam vele
    de amugy nem tudom mert nincs fanatec-em

    Ui.: amugy van valami illsztés a kormányon? úgy értem ami meggátolja hogy a tüskéket terhelés érje ?

  19. #1569
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése

    Ui.: amugy van valami illsztés a kormányon? úgy értem ami meggátolja hogy a tüskéket terhelés érje ?
    Szia

    Van egy rögzítő csavar ami hajlamos lelazulni nálam is ez történt. Ha sikerül megjavítani menetrögzítővel fogom visszatenni azt a csavart az tuti.

  20. #1570
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Szia

    Van egy rögzítő csavar ami hajlamos lelazulni nálam is ez történt. Ha sikerül megjavítani menetrögzítővel fogom visszatenni azt a csavart az tuti.
    ja értem
    csak azért kérdezem mert amikor előszőr olvastam róla akkor sem tudtam elképzelni mi a szartól törhet le, semmi terhelés nincs a tüskéken de így értem
    mondjuk a csavar mellé is csináltam volna valami stift szerűséget ami mindig fix helyen tarja a kormányt ha érted mire gondolok
    na mind1
    minden esetre nekem fura ez a megoldás

    remélem kapsz hozzá csatit vagy valami!

  21. #1571
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Na sikerült a javítás kicsit lassú volt a support komunikáció a Fanatec-kel de sikerült megbeszélni velük hogy küldjenek csere csatlakozót. Szerdán meg is érkezett. Ma el is végeztem a cserét gond nélkül. Valahogy az az érzésem így is gyorsabb volt mintha elküldtem volna nekik szerelni a kormányt aztán vissza.

    Kár ,hogy közben már nem bírtam magammal és rendeltem egy Universal hub-ot is a biztonság kedvéért... mindegy úgy is akartam egy nagyobb custom kormányt is ráadásul szép lett. (Közben meg megjelent a CSL universal hub is )

    Mindegy most van tartalék ha valami gond lenne. Ja és CSL P1-hez aki teheti használjon menetrögzítőt sok gondtól megóvja magát.
    Új csati:


    universal hub:
    Csatolt képek Csatolt képek

Oldal: 63 / 63 ElsőElső ||| 13 53 59 60 61 62 63

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 2 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 2 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •