Oldal: 47 / 63 ElsőElső ||| 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.151 - 1.175 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #1151
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Herrhold írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Az elmúlt időszakban igen "lógott" a kormányom. ma rászedtem magam és belenéztem. A képek sajna önmagukért beszélnek. Melléklet 8898Melléklet 8897Melléklet 8896
    Gondolom ez az alkatész nem csereszabatos és mivel elég macerás lenni ki/be szerelni , van e valakinek vmi konstruktív javaslata a hibás alkatrész javításához? Én első sorban vmi speciális , rideg kemény műanyag ragasztóra loctite-ra vagy vami hasonló megoldásra gondoltam.

    Javaslataitokat előre is köszi!
    Valami komolyabb kétkomponensű ragasztóval megpróbálhatod összeragasztani és egy fém körgyűrűvel megerősítheted. Valahogy így: http://hardverapro.hu/dl/upc/2013-03...5_dsc03402.jpg

  2. #1152
    Kegyes Mihály Regisztrált Herrhold logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 09.
    Város
    DEBRECEN
    Üzenetek
    49
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Valami komolyabb kétkomponensű ragasztóval megpróbálhatod összeragasztani és egy fém körgyűrűvel megerősítheted. Valahogy így: http://hardverapro.hu/dl/upc/2013-03...5_dsc03402.jpg
    Köszi a tippet! Esztergáltatok rá egy gyűrűt.

  3. #1153
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Nem biztos ide való,de itt hátha előbb felfedezi valaki.. Valakinek volt mát olyan,hogy a fékpedálja egyfolytában fogott kicsit? kb 10% nyit.. G25. Mi a teendő, ha igen? Így elég nehéz haladni..

  4. #1154
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Nem biztos ide való,de itt hátha előbb felfedezi valaki.. Valakinek volt mát olyan,hogy a fékpedálja egyfolytában fogott kicsit? kb 10% nyit.. G25. Mi a teendő, ha igen? Így elég nehéz haladni..
    szoftveres: USB kihúz, bedug, játék elindít, fék gáz megcserélése a kiosztásnál, kis nyomkodás, majd vissza.
    hardveres: szétszedni, hátulról sűrített levegővel megfújni a potmétert. WD40-is lehet, de azzal csak nagyon módjával.


    Egyébként bármelyik fórumba írsz, megjelenik a legfrissebb fórumtémák között és biztosan meg fogja látni mindenki!

  5. #1155
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Ideiglenesen az is megteszi ha a fék holtjátékát (deadzone) nagyobbra veszed.

  6. #1156
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ideiglenesen az is megteszi ha a fék holtjátékát (deadzone) nagyobbra veszed.
    Próbáltam úgy sem volt az igazi.. rájöttem mi a baj.. ilyet Európa nem baxott a műanyag kicsit deformálódott rajta ,szerintem a bekeményítés miatt vagy a Loadcellás pedál kicsit vastagabb lehet és nem engedi vissza rendesen a pedált. Hamarosan hoznak egy reszelőt és kireszelem a műanyagot..

    Azért köszönöm nektek a helpet.

  7. #1157
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam úgy sem volt az igazi.. rájöttem mi a baj.. ilyet Európa nem baxott a műanyag kicsit deformálódott rajta ,szerintem a bekeményítés miatt vagy a Loadcellás pedál kicsit vastagabb lehet és nem engedi vissza rendesen a pedált. Hamarosan hoznak egy reszelőt és kireszelem a műanyagot..

    Azért köszönöm nektek a helpet.
    Ha load cellás, akkor feltehetőleg lehet külön kalibrálni a kezdő és végpontokat és nem kell reszelni.

  8. #1158
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha load cellás, akkor feltehetőleg lehet külön kalibrálni a kezdő és végpontokat és nem kell reszelni.
    pláne, ha működne a loadcella .. arra várok ,most jöjjön a másik Tilustól Nem megy minden zökkenőmentesen

  9. #1159
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    pláne, ha működne a loadcella .. arra várok ,most jöjjön a másik Tilustól Nem megy minden zökkenőmentesen
    Tudom, beszéltem ma vele, megtalálta hogyan szűrhető ki a hiba, intézkedik...

  10. #1160
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kormányok, pedálok, cockpit, stb itt:

    GTR-Masters fórum --> Szimulátorok --> Szimulátor hardverek
    Sziasztok,


    Win7 64, G25, "No devices detected"

    A következőket követtem el:

    • Kormány bedug, legfrissebb Gaming Software feltelepít, nem jött be, uninst
    • Kormány bedug, legfrissebb Gaming Software feltelepít XP SP3 compatibility módban, "Run as administrator" kipipálva, nem jött be, uninst
    • Hmmm.. itt már akkor tudatosult, hogy a jó öreg plug and play nem fog most bejönni. Win-ben a Device Manager-ben felismerte, mint G25, és fel is tett hozzá egy valami hitvány drivert. A felület u.az, mint annó Win98-on, separate brake/throttle, meg clutch-ról nem is álmodhatok. Na mindegy, innen töröltem a driver-t, kihúztam a kormányt, a Win elvileg nem tud róla. Reboot, Gaming Sowtware feltelepít XP compatibility módban, majd ezek után kormány bedug. Eredmény még mindig az, hogy nem látja a Gaming Software.


    Nekem olyan, mintha a Win gyári driver-e blokkolná a felismerést. Van valami trükk, amivel ezt az összeállítást működésre lehet bírni? Vagy csak XP?

    Köszi, és bocs, ha már kérdezték (biztos megvan valahol, de nem találtam most a help topikot).
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  11. #1161
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,


    Win7 64, G25, "No devices detected"

    A következőket követtem el:

    • Kormány bedug, legfrissebb Gaming Software feltelepít, nem jött be, uninst
    • Kormány bedug, legfrissebb Gaming Software feltelepít XP SP3 compatibility módban, "Run as administrator" kipipálva, nem jött be, uninst
    • Hmmm.. itt már akkor tudatosult, hogy a jó öreg plug and play nem fog most bejönni. Win-ben a Device Manager-ben felismerte, mint G25, és fel is tett hozzá egy valami hitvány drivert. A felület u.az, mint annó Win98-on, separate brake/throttle, meg clutch-ról nem is álmodhatok. Na mindegy, innen töröltem a driver-t, kihúztam a kormányt, a Win elvileg nem tud róla. Reboot, Gaming Sowtware feltelepít XP compatibility módban, majd ezek után kormány bedug. Eredmény még mindig az, hogy nem látja a Gaming Software.


    Nekem olyan, mintha a Win gyári driver-e blokkolná a felismerést. Van valami trükk, amivel ezt az összeállítást működésre lehet bírni? Vagy csak XP?

    Köszi, és bocs, ha már kérdezték (biztos megvan valahol, de nem találtam most a help topikot).
    Érdemes lenne a kormányt másik PC-vel kipróbálni. Nekem is ezt csinálta a G27, Win 7 64,van nekem is. Elküldtem a kormányt szervizbe, állítólag kicserélték az egész belsejét, de hibát nem találtak. Nem tudom azóta sem mi volt a baja, igaz mostanában, több játék alatt, egyszerűen úrakalibrál.
    .

  12. #1162
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Érdemes lenne a kormányt másik PC-vel kipróbálni. Nekem is ezt csinálta a G27, Win 7 64,van nekem is. Elküldtem a kormányt szervizbe, állítólag kicserélték az egész belsejét, de hibát nem találtak. Nem tudom azóta sem mi volt a baja, igaz mostanában, több játék alatt, egyszerűen úrakalibrál.
    Nem hiszem, hogy HW problema, viszont a Windows programot meg tovabbra sem tudom ravenni, hogy ne ismerje fel, a Gaming Software-t meg arra, hogy felismerje. Senkinek nem jott ez meg elo?
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  13. #1163
    Újratelepítettem ma a Logitech szoftvert (Win8), de nem látja a kormányt, pedig csatlakoztatva van.
    Valamelyik régebbi verziót kellene esetleg használnom?Mondjuk nem emlékszem melyik volt fent előtte.

  14. #1164
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Újratelepítettem ma a Logitech szoftvert (Win8), de nem látja a kormányt, pedig csatlakoztatva van.
    Valamelyik régebbi verziót kellene esetleg használnom?Mondjuk nem emlékszem melyik volt fent előtte.

    Mi nem látja? A GTL, vagy a Windows? Van ami látja?

  15. #1165
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi nem látja? A GTL, vagy a Windows? Van ami látja?
    Windows nem látja (profiler, és eszközkezelő sem) viszont játékban működik, de FFB nélkül...

  16. #1166
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Windows nem látja (profiler, és eszközkezelő sem) viszont játékban működik, de FFB nélkül...
    Hát akkor ez nem GTL probléma...miért ide írod?

    A Windows-nak akkor is látnia kell a kormányt, ha nem teszed fel a Logi szoftvert. Javaslom húzzál ki és szedjél le mindet, aztán kezd elölről..

  17. #1167
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát akkor ez nem GTL probléma...miért ide írod?

    A Windows-nak akkor is látnia kell a kormányt, ha nem teszed fel a Logi szoftvert. Javaslom húzzál ki és szedjél le mindet, aztán kezd elölről..
    Gondoltam hátha tud valaki segíteni...
    Egyébként egy régebbi profiler telepítése megoldotta a dolgot.

  18. #1168
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam hátha tud valaki segíteni...
    Egyébként egy régebbi profiler telepítése megoldotta a dolgot.
    Igen, de az ilyen problémákra van külön topik, legközelebb kérlek a megfelelő helyre írj, ott is ugyan úgy segítünk..


    Szerk: áthelyeztem a megfelelő topikba
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 09. 25. 15:42.

  19. #1169
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam hátha tud valaki segíteni...
    Egyébként egy régebbi profiler telepítése megoldotta a dolgot.
    Egyébként újratelepítésnél mindig elmegy az FFB. A megoldást itt megtalálod (bár látom már valahogy megoldottad).

    (Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ez sem a kormány topicban van, így aki éppen nem olvasta az nem is találja meg. )

  20. #1170
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Sziasztok!

    Fanatikus MOMO Force rajongót keresek. Akinek van némi tapasztalata az alábbi alkatrész megjavításáról. Tudom halvány esély van rá.
    Létezik olyan anyag vagy akármi amivel meg lehet ragasztani. Ez egy igen erős igénybevételnek kitett alkatrész. Aki kicsit képben van
    az tudja, hogy a kormány egyik alkatrésze. Mondhatnánk úgy is hogy a kormánytengely, bár tengelyre kevésbé hasonlít.

    IMG_20131115_213952.jpgIMG_20131115_214049.jpg

    Persze várom mindenki más ötletét. Legyen az műszaki szaki, vagy laikus megadriver...

    Egy órája szedtem elő a dobozából hosszú idő után, egy percet nem használtam. Így vettem ki a dobozból.



    Előre is köszi!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: vmaxter; 2013. 11. 15. 23:14.

  21. #1171
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Fanatikus MOMO Force rajongót keresek. Akinek van némi tapasztalata az alábbi alkatrész megjavításáról. Tudom halvány esély van rá.
    Létezik olyan anyag vagy akármi amivel meg lehet ragasztani. Ez egy igen erős igénybevételnek kitett alkatrész. Aki kicsit képben van
    az tudja, hogy a kormány egyik alkatrésze. Mondhatnánk úgy is hogy a kormánytengely, bár tengelyre kevésbé hasonlít.

    IMG_20131115_213952.jpgIMG_20131115_214049.jpg

    Persze várom mindenki más ötletét. Legyen az műszaki szaki, vagy laikus megadriver...

    Egy órája szedtem elő a dobozából hosszú idő után, egy percet nem használtam. Így vettem ki a dobozból.



    Előre is köszi!
    Pesten van egy Logitech kormány szervíz. Hardveraprón megnézem neked,ha érdekel ott hírdeti magát.

    http://hardverapro.hu/apro/logitech_z-5500_javitas
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 16. 00:34.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  22. #1172
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Pesten van egy Logitech kormány szervíz. Hardveraprón megnézem neked,ha érdekel ott hírdeti magát.

    http://hardverapro.hu/apro/logitech_z-5500_javitas
    Bepróbálkozom nála. Bár nem tartom valószínűnek, hogy ilyen jellegű hibát bevállalna, de hátha van ötlete!

    Köszönöm!

  23. #1173
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Fanatikus MOMO Force rajongót keresek. Akinek van némi tapasztalata az alábbi alkatrész megjavításáról. Tudom halvány esély van rá.
    Létezik olyan anyag vagy akármi amivel meg lehet ragasztani. Ez egy igen erős igénybevételnek kitett alkatrész. Aki kicsit képben van
    az tudja, hogy a kormány egyik alkatrésze. Mondhatnánk úgy is hogy a kormánytengely, bár tengelyre kevésbé hasonlít.

    IMG_20131115_213952.jpgIMG_20131115_214049.jpg

    Persze várom mindenki más ötletét. Legyen az műszaki szaki, vagy laikus megadriver...

    Egy órája szedtem elő a dobozából hosszú idő után, egy percet nem használtam. Így vettem ki a dobozból.



    Előre is köszi!
    Gondolom műanyagból van.....?
    Különben ha alu vagy egyszerű fém akkor hegeszthető.
    Persze még itt is vannak meglepetések de az már megint egy más kategória.
    Most jön a de ,ha műanyag sincs gond mert az is hegeszthető ,persze nem minden estben.
    Ez alatt azt kell érten milyen műanyagból van.
    A ragasztásnál sokkal tartósabb és jobb,az autó iparban és máshol is ezt alkalmazzák.
    Én is foglalkozom vele mivel a kocsiknál a műanyagokat nem mindig cserélik az ára miatt és így sokat spórolnak ha össze hegesztjük,a törött repedt elemeket.
    Ez álltalában rá van írva minden műanyag alkatrészre legalább is az autókénál igen,milyem műanyagból készült majd minden esetben ilyen jelej közé írják az összetevőt-ket mert sajna van hogy többet össze kevernek >...< ilyen jelek közé lesz írva ezt nézd meg mit írtak oda és írd le és akkor már többet tudok mondani róla és tudok tanácsot adni hogyan tovább.
    De ha nincs ráírva akkor sincs gond ,mert kilehet deríteni hogy egyálltalán hegeszthető é,csak ehhez már szakember kell aki csinált ilyet,vagyis foglalkozik műanyag hegesztéssel.
    Üdv.

  24. #1174
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom műanyagból van.....?
    Ez álltalában rá van írva minden műanyag alkatrészre legalább is az autókénál igen,milyem műanyagból készült majd minden esetben ilyen jelej közé írják az összetevőt-ket mert sajna van hogy többet össze kevernek >...< ilyen jelek közé lesz írva ezt nézd meg mit írtak oda és írd le és akkor már többet tudok mondani róla és tudok tanácsot adni hogyan tovább.
    De ha nincs ráírva akkor sincs gond ,mert kilehet deríteni hogy egyálltalán hegeszthető é,csak ehhez már szakember kell aki csinált ilyet,vagyis foglalkozik műanyag hegesztéssel.
    Üdv.
    Sajnos az általad említett jeleket nem találtam, rajta. Ami viszont van az a következő: recycle formájú háromszögbe írt 7-es szám, CAV.1 felirat egy másik helyen és egy sorszámszerűség: 001872. Egyebet nem találtam. Azonban - a képen nem emlékszem mennyire látható - a kisebbik felén egy vezeték megy át egy lyukon, két csatival a végén. Azt nem tudom kihúzni belőle. így vajon lehet hegeszteni?

  25. #1175
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos az általad említett jeleket nem találtam, rajta. Ami viszont van az a következő: recycle formájú háromszögbe írt 7-es szám, CAV.1 felirat egy másik helyen és egy sorszámszerűség: 001872. Egyebet nem találtam. Azonban - a képen nem emlékszem mennyire látható - a kisebbik felén egy vezeték megy át egy lyukon, két csatival a végén. Azt nem tudom kihúzni belőle. így vajon lehet hegeszteni?
    Attól függ milyen a műanyag,mert a heg.hőmérsékletet is annak fügvényében állítom.Így a kábel ha nem kivehető eléggé necces hogy kibírja , de ha félre lehet tolni valamennyire a heg.helytől akkor van rá esély.
    A lényeg hogy BETŰKET kell keresni kiírva az álltalam említett >..<jelek között de találkoztam már olyannal is hogy "háromszögbe" írták.
    De számból nem derül ki, amit írtál az nem arra vonatkozik.
    Még azért jól nézd át mert van úgy hogy nagyon eldugott pici helyekre írják rá.
    Nagyvonalakban ilyet kellene keresni, " PP", "PP-epdm"...habár ehhez az túl lágy,így itt nem hinném hogy bírná, "PC-Pbt", "ABS", "ABS-PC", "PA"
    Én győr környékén lakom ha erre jársz szívesen segítek.,ha ez messze van.Privátban írj.
    Akkor csak azt tudom javasolni hogy a közeledbe keress fel egy műanyag javítással foglalkozó embert, céget és ott hamar kiderül még ha jelzés ninc is rajt, hogy javítható hegeszthető é.

Oldal: 47 / 63 ElsőElső ||| 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •