Oldal: 1 / 63 1 2 3 4 5 11 51 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Unhappy Kormánybajok

    Másfél éves Logitech Wingman Formula Force GP kormányom elkezdett vacakolni

    A középállástól balra és jobbra kb. 10-10 fokban nincs semmi force feedback, 'lötyög' az egész, ráadásul egy egész kicsi késése is van ebben a tartományban. Külön érdekes, hogy 'bekapcsoláskor' még jó, aztán rövid időn belül elszáll. Járt már így valaki? Mit lehet ezzel kezdeni?

  2. #2

    Re: Kormánybajok

    MOMO-t venni!

  3. #3

    Re: Kormánybajok

    Inkább MOMO Racinget ne, mert azzal több lesz a gond, mint az öröm!
    A Force meg nem kapható már 2.5 éve (((((((((((((((((((((((
    Nem is tudom van-e egyáltalán normális kormány a piacon!

  4. #4

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Ratesz írta
    Inkább MOMO Racinget ne, mert azzal több lesz a gond, mint az öröm!
    A Force meg nem kapható már 2.5 éve (((((((((((((((((((((((
    Nem is tudom van-e egyáltalán normális kormány a piacon!
    Szerintem a MOMO Racing ha működik, nagyon fasza kormány. Én megszerettem, bár tudom hogy nagyon fogom utálni ha elromlik a pedálja De majd monyákolunk

  5. #5

    Re: Kormánybajok

    Tényleg szuper a momo racing, pedált leszámitva.Egyébként én irtam logitech képviselöjének, hogy felháborito amit a pedál müvel és erre irt nekem, hogy logitech-el ilyen probléma még soha nem volt én szolok elöször(hülyének nézett), hogy biztos szarul telepitettem, ekkor mondtam neki hogy tessék felmenni a GTR masters.hu ra ahol kb 25-en használnak ilyet és kérdezze meg vajon hány embernek romlott már el a pedálja, na innentöl kezdve nem levelezünk :P

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Tényleg szuper a momo racing, pedált leszámitva.Egyébként én irtam logitech képviselöjének, hogy felháborito amit a pedál müvel és erre irt nekem, hogy logitech-el ilyen probléma még soha nem volt én szolok elöször(hülyének nézett), hogy biztos szarul telepitettem, ekkor mondtam neki hogy tessék felmenni a GTR masters.hu ra ahol kb 25-en használnak ilyet és kérdezze meg vajon hány embernek romlott már el a pedálja, na innentöl kezdve nem levelezünk :P
    Még mielőtt beruháznék, megosztanátok velem, hogy mi is a probléma azzal a Momo Racing pedállal?
    Van más, használható alternatíva (itthon)?

  7. #7

    Re: Kormánybajok

    Nekem csak annyi volt a bajom , hogy 3x kellett visszavigyem mert elromlott a poti(két honapon belül), ez a 3-om visszavitel amellett hogy egy rakás pénzbe került(nyilván nem ingyen van a benya) még egy csomo idömet is elvette, nem beszélve arrol az idegeskedésröl amit az okozott, hogy nem tudtam rendesen játszani!
    A vége az lett, hogy vettem egy BRD-pedált, azota nincsen semmi bajom

  8. #8
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Nekem csak annyi volt a bajom , hogy 3x kellett visszavigyem mert elromlott a poti(két honapon belül), ez a 3-om visszavitel amellett hogy egy rakás pénzbe került(nyilván nem ingyen van a benya) még egy csomo idömet is elvette, nem beszélve arrol az idegeskedésröl amit az okozott, hogy nem tudtam rendesen játszani!
    A vége az lett, hogy vettem egy BRD-pedált, azota nincsen semmi bajom
    Na, oké, megnéztem mi ez a BRD-cucc. Meghívhat valaki egy ilyen kormány/pedál szettre
    https://shop.interactiveracing.com/

    Sajnos max. 30-40 ezer forintom van erre a dologra...

  9. #9

    Re: Kormánybajok

    Egyébként a pedál kialakításra még jobb is, mint a Force, ugyanis annak nagyon rövid a pedálútja! De legalább nem romlik el! Alu rulez! :P

  10. #10
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Leo67 írta
    Másfél éves Logitech Wingman Formula Force GP kormányom elkezdett vacakolni

    A középállástól balra és jobbra kb. 10-10 fokban nincs semmi force feedback, 'lötyög' az egész, ráadásul egy egész kicsi késése is van ebben a tartományban. Külön érdekes, hogy 'bekapcsoláskor' még jó, aztán rövid időn belül elszáll. Járt már így valaki? Mit lehet ezzel kezdeni?
    Na, azt vettem észre, hogy valamelyik sebváltó/pedál rontja el, amikor először használom.
    Nem konyítok a nyomtatott áramkörökhoz, de ez azt jelenti, hogy vmi kis bigyó romlott el azon a zöld izén ott belül?

  11. #11
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Kormánybajok

    Megadta magát a MOMO Racing pedálom! Nem tudom egyenletesen tartani a gázt, mert ugrál és szaggat, továbbá ha tövig nyomom, akkor is csak kb. 80%-ig megy fel!

    Hallottam hogy már mások is jártak így. MIT KELL ILYENKOR CSINÁLNI VELE???

    Köszi a segítséget előre is!

  12. #12

    Re: Kormánybajok

    Irtad, hogy van 30-40 rugod erre a dologra, nincs mese be kell ruházni egy ujra, most elviszed ezt valahova és ki tudja mennyiért fogják megcsinálni meg az utánajárkálás stb, még belegondolni is szörnyü, szerintem

    /ez az üzi Leo67-nek ment/
    Utoljára módosította: K.András; 2005. 07. 06. 13:21.

  13. #13

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Megadta magát a MOMO Racing pedálom! Nem tudom egyenletesen tartani a gázt, mert ugrál és szaggat, továbbá ha tövig nyomom, akkor is csak kb. 80%-ig megy fel!

    Hallottam hogy már mások is jártak így. MIT KELL ILYENKOR CSINÁLNI VELE???

    Köszi a segítséget előre is!
    Nekem egy darabig az segitett, ha kihuztam a kormány hátuljábol a pedál zsinorját majd ujra bedugtam! Eleinte volt hogy napokat ment rendesen aztán sajnos elkezdte egyre sürübben csinálni én meg egyre sürübben ki-be dugdostam, amikor tarthatatlan lett a helyzet tehát a napi ki-be dugdosás 5-10 között volt akkor eldurrant az agyam, pedált két lábbal jol megtapos nyekkenésig majd vittem cserére , igaz 3. cserénél ha nem vagyok észnél még jol megkocsikáztattak volna, el akart küldeni a a szervizbe én meg rávágtam hogy onnan küldtek ide, mondtam széria hiba nem foglakoznak már vele cserélni kell, akkor megvakarta a fejét az emberke és adott egy másikat...
    Utoljára módosította: K.András; 2005. 07. 06. 13:24.

  14. #14
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg K.András írta
    Irtad, hogy van 30-40 rugod erre a dologra, nincs mese be kell ruházni egy ujra, most elviszed ezt valahova és ki tudja mennyiért fogják megcsinálni meg az utánajárkálás stb, még belegondolni is szörnyü, szerintem
    Jaja, én is azt hiszem, jobban kijövök, ha újat veszek...

  15. #15
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Megadta magát a MOMO Racing pedálom! Nem tudom egyenletesen tartani a gázt, mert ugrál és szaggat, továbbá ha tövig nyomom, akkor is csak kb. 80%-ig megy fel!

    Hallottam hogy már mások is jártak így. MIT KELL ILYENKOR CSINÁLNI VELE???

    Köszi a segítséget előre is!
    Nem kell mindjárt szervízbe vinni, mert valószínű, hogy csak a pedálok mozgását érzékelő potméter(ek) koszolódtak be. Ez a momo pedál hibája, mert elég nyitott szerkezet, és az érintkezők, a rajtuk összegyülő por miatt nem egyenletesen adják a jelet. Ha van otthon kontaktspray + csavarhúzó, (és nem félsz használni,) akkor szét kell szedni a talpazatot, és befújni a spray-vel a potmétereket. Nálam segített, és még csak 1× kellett megcsinálnom a 2 hónap alatt, amióta megvettem, de a régi pedálomnál is havonta megcsináltam ezt a műveletet, és 3 évesen is tökeletesen működik (most már az unokaöcsémnél).

    Remélem nálad is csak ennyi a hiba.

  16. #16
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Kormánybajok

    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
    Ez a kontaktspray-es dolog bevált, most úgy néz ki, hogy működik rendesen!

  17. #17
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
    Ez a kontaktspray-es dolog bevált, most úgy néz ki, hogy működik rendesen!
    Ti milyen spray-t használtok?

    Én erre a célra WD-40 nevű spray-t használom, de ha van ennél jobb mondjátok meg mi az. Egyébként a WD-40 leírásában ezt lehet olvasni: javít az elektromos érintkezések minőségén, a mozgó alkatrészeknek kenést biztosít.

    Én ezt bárkinek bátran ajánlom, én rendszeresen használom, ha valami szorul vagy nem megfelelően "mozog".

  18. #18
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg Ace576 írta
    Ti milyen spray-t használtok?
    Én "preciziós kontakt tisztító" sray-t használok.
    Erre az van írva, hogy "nagyérzékenységű elektromos és elektronikus berendezések, számítógépek, tv, rádió, . . . kontaktusainak és alkatrészeinek tisztítására alkalmas". Gyorsan és foltmentesen szárad.
    Ez nem keni az alkatrészt, de az elektronikus egységeket általában nem is kell (szabad), mert hamarabb visszaragad rá a por, ami újra hibát okoz, és esetleg éppen a kenő réteg az ami a feszültséget átviszi egyik alkatrészről a másikra, ami akár zárlatot is okozhat.
    Ez nem bíztos, de mintha ezt hallottam volna apámtól (,aki elektroműszerész ).

    Azért érdekelne, hogy mi van a WD40-re írva, mert lehet, hogy az is tökéletesen megfelel erre a célra, bár annak szerintem jobban a kenő tulajdonságai vannak előhozva.

  19. #19
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Üzenetek
    329

    Re: Kormánybajok

    Idézet Eredetileg White írta
    Azért érdekelne, hogy mi van a WD40-re írva, mert lehet, hogy az is tökéletesen megfelel erre a célra, bár annak szerintem jobban a kenő tulajdonságai vannak előhozva.

    Szóval ez van a Wd-40 hátulján: "Wd-40 univerzális kenő, védő, kontatktjavító és tisztító.
    Kiszorítja a nedvességet, párát, megszünteti a sercegő zajokat a kapcsolókban, megakadályozza a kóboráram létrejöttét, javit az elektromos érintkezések minőségén, elősegíti a nedves motorok beindítását. Kenőhatása révén megszüntet minden nyikorgó zajt, a mozgó alkatrészeknek kenést biztosít. Feloldja a zsíros lerakódásokat, kátrány, enyves, ragacsos szennyeződéseket és ragasztóanyag maradványt. Korrózió ellen védő réteget képez minden felületen. Meglazítja a berozsdásodott, beszorult alkatrészeket."

    Na ez van a WD-40 hátulján. Én régóta alkalmazom és meg vagyok vele elégedve. Annak a spray-nek amit te írtál pontosan ez a neve??? Illetve azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudom megvenni???

  20. #20

    Re: Kormánybajok

    Csűr is WD-40-et használ és neki is megoldotta asszem.

  21. #21
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: Kormánybajok

    Beszéltem du apámmal, és azt mondja, hogy jó a WD40 is, csak olajosabb és nem illan el a felületről. Ezért abban jobb, hogy könnyebben csúszik a potméter, de viszont ez miatt a por megragad rajta, és hamarabb előhozza az érintkezési hibát. Ahogy én néztem a potmétereket elég kis mozgást végeznek, úgyhogy nincs olyan nagy szükség a csúszós felületre, annál inkább a pontosabb és megbízható működésre. Persze ez miatt nem kell venni "preciziós kontakt tisztítót", inkább azt kellene megoldani, hogy a por ne tudjon olyan könnyen bekerülni potméterekbe.


    Idézet Eredetileg Ace576 írta
    Annak a spray-nek amit te írtál pontosan ez a neve??? Illetve azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudom megvenni???
    Precíziós kontakt tisztítónak hívják, nincs más neve. Nem tudom hol lehet venni, mert apámtól nyúltam le , de majd azt is megtudom, hogy hol, milyen boltokban lehet kapni.

  22. #22

    Re: Kormánybajok

    Engem is érdekelne hol lehet venni mert gondolom előbb-utóbb feladja magát az enyém is

  23. #23

    Re: Kormánybajok

    Sziasztok!

    Nálam is ez volt a probléma csak ugy jelentkezett,hogy a fék mindig fogott kb 10%-ot tehát ha levettem a lábam egyből fékezett.Összecsomiztam,visszavittem kicserélték...
    De valóban felháboritó hogy végülis most ez a csúcsmodell és szétmegy arrol nemis beszélve hogy 5 hónap használat után elkezdett kotyogni tengelyirányban a kormány.
    Eddig ezzel toltam de szegény kiöregedett és a padláson pihenget.
    Amugy nagyon jókis kormány a momo hátmég ha aluból lenne,és csapágyazva..

  24. #24

    Re: Kormánybajok

    Hehe, nekem 2 nap után kezdett el lötyögni De nem zavaró, egyáltalán.

    Egyébként ezelőtt nekem MS Sidewinder volt, de fényévekkel jobb, pontosabb, kényelmesebb a MOMO. Nagy kár a szériahiba miatt.

  25. #25
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Kormánybajok

    Én a Wd-40-et használtam, de qrva jó (eddig), nemtom meddig fogja bírni, de első próbálkozársra 10 perc alatt végeztem a munkával, ami havonta 1x kibírható!
    Ezen a pedálbajon kívül csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a MOMO-ról, mert 8 hónap alatt semmi holtjátéka nincs, a motor ugyanúgy húzza mint újkorában, szóval nagggggyon király!

Oldal: 1 / 63 1 2 3 4 5 11 51 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •