Oldal: 54 / 63 ElsőElső ||| 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.326 - 1.350 (1571 összesen)

Téma: Kormánybajok

  1. #1326
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Köszi a válaszokat.Azt hiszem megpróbálkozok a szétszedéssel.

  2. #1327
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Hát sajnos nem jártam sikerrel.Szétszedtem teljesen,kipucoltam,minden darab csavart ellenőriztem.Minden alkatrész,fogaskerék, stabilan a helyén van.De mint már említettem,ez nem igazán az én asztalom.Szétszedve is próbálgattam,hirtelen mozdulatra rohadtul elmegy az egész.Mindig abba az irányba,amerre mozdítom.Szóval egyfolytában máshogy áll a kormány(csak úgy nem ahogy kell),attól függően,merre mozdítom.Szerintetek kuka,vagy esetleg van még valami tipp.

  3. #1328
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Hát ha nagyon nem boldogulsz vele, akkor talán ő segíthet: Brain75

    De javaslom túrd kicsit a netet, valószínűleg fogsz találni olyan oldalt/fórumot, ahol leírják a tennivalókat...

  4. #1329
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ha nagyon nem boldogulsz vele, akkor talán ő segíthet: Brain75

    De javaslom túrd kicsit a netet, valószínűleg fogsz találni olyan oldalt/fórumot, ahol leírják a tennivalókat...
    Köszi,próbálkozok

  5. #1330
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    99% hogy a pozicionáló tárcsa repedt meg vagy lazán forog a tengelyen.
    Itt egy kis help. G25-ről készült, de a DFGT-ben is igy működik..

  6. #1331
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    99% hogy a pozicionáló tárcsa repedt meg vagy lazán forog a tengelyen.
    Itt egy kis help. G25-ről készült, de a DFGT-ben is igy működik..
    Köszi,próbálkozok.

  7. #1332
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Hát ez nem sikerült.De azért kösz mindenkinek a segítséget

  8. #1333
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35

    Új Dfgt probléma?!

    Régi dfgt kormányom meghibásodott ezért úgy döntöttem rendelek egy újat.Ez ma délután meg is érkezett."Problémám" az lenne,hogy a kormány forgatásnál, kattogó hangokat ad.Ezt a régi kormányomnál nem tapasztaltam.Öcsémnek is volt ilyen kormánya,szerinte sem természetes.Amúgy tökéletesen működik,vezetésnél nem hátráltat,zavar.Illetve öcsémmel folytatott beszélgetés után,már engem is kezd zavarni.esetleg valakinek tapasztalat?

    https://www.youtube.com/watch?v=Ru0R...ature=youtu.be

  9. #1334
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Fura. Olyan, mintha lógna valami a hajtásában, mert nagyon hangos. Ha gondolod, holnap levideózom az enyémet, szerintem az jóval halkabb... (bár ez nem egy csendes fajta, rázókövön olyan hangja van, hogy még a szomszédok is felébrednek rá... )
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  10. #1335
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg atca írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Nemkéne iigy morognia, darálnia. Egyedül a motorhangot, meg egy magasabb -olyan mintha sziij lenne- kéne hallani. Arra a magasra gondolok, amikor hirtelen, gyorsan rángatod. De ilyen recegő, fogaskerekes hangja nemkéne hogy legyen. Ha új, garis a korm, akkor ajánlatos megnézetni.

  11. #1336
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Zsír új,most bontottam ki.Ez azért durva.Visszaküldöm hogy cseréljék ki.Hát ez elég bosszantó....

  12. #1337
    Sziasztok!
    Bár nem kormány,hanem pedál téma,gondoltam talán itt is lesz helye.Egy kb 5-6 éves Logitech Momoról van szó.
    Olyan jellegű problémám lenne,hogy tegnap észrevettem,hogy nem tudok teli gázt adni,ezért megnéztem raceroomban a beállításoknál,majd minden más játékban és a logitech szoftverben is a csúszkákat,és mindenhol iszonyatosan remegett a gázpedál potmétere.Voltak már vele problémák korábban is,picikét remegett és valós 100%os álláson kb 95-97%on vibrált a játék csúszkája.Ilyenkor a felső tartományt egyszerűen DxTweakkel levágtam és annyival rövidebb volt a hasznos pedálutam,plusz minimálisan mindig vibrált a csúszka,ahogy adagoltam a gázt.Előző race07 szezon végére már mindkét pedál aljából levágtam kb 10-15%ot,mert néha befogott a fék vagy a gáz,a gáz tetejéből pedig szintén hiányzott már kb ennyi,viszont ennyire még sosem volt látványos a hiba.Tudok csatolni egy videót az élményről: https://www.youtube.com/watch?v=YHVebwldKZ0,remélem működik a dolog.Még ha le is vágnék a felső tartományból,a vibrálás csak erősebb lenne arányaiban,így ez már számomra abszolút játszhatatlan.
    A kérdés annyi volna,hogy ezzel lehet átmenetileg kezdeni valamit,vagy kuka?Esetleg porosodástól,kosztól gyorsult fel ennyire a romlása,vagy egyszerűen a korából adódóan ennyi volt és kész,nyekk?Azért kérdezem ezeket,mert sosem szedtem még szét ilyesmit,szervízbe pedig azért nem feltétlen vinném,mert ha jól saccolom a munkadíj több lenne,mint amennyit az egész ér.

  13. #1338
    Idézet Eredetileg Godi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Bár nem kormány,hanem pedál téma,gondoltam talán itt is lesz helye.Egy kb 5-6 éves Logitech Momoról van szó.
    Olyan jellegű problémám lenne,hogy tegnap észrevettem,hogy nem tudok teli gázt adni,ezért megnéztem raceroomban a beállításoknál,majd minden más játékban és a logitech szoftverben is a csúszkákat,és mindenhol iszonyatosan remegett a gázpedál potmétere.Voltak már vele problémák korábban is,picikét remegett és valós 100%os álláson kb 95-97%on vibrált a játék csúszkája.Ilyenkor a felső tartományt egyszerűen DxTweakkel levágtam és annyival rövidebb volt a hasznos pedálutam,plusz minimálisan mindig vibrált a csúszka,ahogy adagoltam a gázt.Előző race07 szezon végére már mindkét pedál aljából levágtam kb 10-15%ot,mert néha befogott a fék vagy a gáz,a gáz tetejéből pedig szintén hiányzott már kb ennyi,viszont ennyire még sosem volt látványos a hiba.Tudok csatolni egy videót az élményről: https://www.youtube.com/watch?v=YHVebwldKZ0,remélem működik a dolog.Még ha le is vágnék a felső tartományból,a vibrálás csak erősebb lenne arányaiban,így ez már számomra abszolút játszhatatlan.
    A kérdés annyi volna,hogy ezzel lehet átmenetileg kezdeni valamit,vagy kuka?Esetleg porosodástól,kosztól gyorsult fel ennyire a romlása,vagy egyszerűen a korából adódóan ennyi volt és kész,nyekk?Azért kérdezem ezeket,mert sosem szedtem még szét ilyesmit,szervízbe pedig azért nem feltétlen vinném,mert ha jól saccolom a munkadíj több lenne,mint amennyit az egész ér.
    A videó privát.

  14. #1339
    Idézet Eredetileg Krajcsi Richárd írta Hozzászólás megtekintése
    A videó privát.
    Bocsi,már elvileg jó.Kösz!

    https://www.youtube.com/watch?v=YHVe...ature=youtu.be

  15. #1340
    Tipikus momo pedál probléma. Egyik része, hogy a potméter koszolódik és öregszik, ezen egy kis wd40 segíthet, a másik fele meg az, hogy a pedál tengelye csak egy rugóval van megtámasztva, az évek során ezért a tengely is kopik. Erre segítség lehet, ha a tengelyre raksz egy kis szigetelőszalagot, higy ne tudjon kotyogni, de még ne is szoruljon. Nekem is ilyen volt. 100%-os megoldást ne várj tőle, lehet egyáltalán nem segít, de talán igen.
    Ha szétszeded, vigyázz, mert a szőnyegakasztó bizbasz könnyen kiesik, aztán puzzlezhatsz hogy volt

  16. #1341
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Nekem a G27 pedáljaival volt hasonló problémám, a potik teljes szétszedése és kipucolása hosszabb távon is megoldotta a problémát, a fújkálás csak átmenetileg. Momo pedál szerkezete ugyan más, de ha már úgyis szétszeded, érdemes lehet jobban megvizsgálni, talán annál is bontható. Amúgy a WD40 helyett érdemesebb rendes kontakt tisztító spray-t használni, mivel az nem hagy olajos nyomot, így a kosz is nehezebben ragad újra bele.


  17. #1342
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Itt a Momo leírásában találsz egy PDF-et a javításról: link

  18. #1343
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg atca írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.Olyan problémám lenne,hogy a kormányom(dfgt),folyamatosan elkalibrálódik.Igazából nem is kell hozzá hirtelen mozdulat.Bármelyik pályán egy körön belül elállítódik.Valakinek esetleg volt már ilyen jellegű gondja? A válaszokat előre is kösz.
    Üdv!

    Amikor ilyen problémád volt, mekkora volt az elkalibrálódás mértéke? (mondjuk mittuodmén, körönként hány fok?) Nekem is elkezdett tökéletlenkedni a cucc, pár kör alatt 10-15fokig jut, többet nem mentem vele...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  19. #1344
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35
    Idézet Eredetileg Loloke írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Amikor ilyen problémád volt, mekkora volt az elkalibrálódás mértéke? (mondjuk mittuodmén, körönként hány fok?) Nekem is elkezdett tökéletlenkedni a cucc, pár kör alatt 10-15fokig jut, többet nem mentem vele...
    Hello.Végül is nálam nem fokozatosan kalibrálódott el,hanem egy hirtelenebb mozdulatra.Minden mozdulat után,máshogy állt a kormány.Első kalibrálásnál tökéletesen középre állt.Utána,próbálgattam,hitelen mozdulatnál,akár 60-70 fok is volt az elkalibrálódás mértéke.Próbáltam az itt leírt segítségek alapján helyrehozni,de nem jártam sikerrel.Garancia már nincs rá,maradtam a cserénél.

  20. #1345
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Tegnap felmentem a prekvalra, és ott 4-5 kört mentem összesen, ez idő alatt 20-30 fokot is elcsúszott, de nem vettem észre, hogy mikor mászott el. De így nem tudtam értelmes kört menni (még a saját kereteim között sem), mert folyamatosan mászott a kormányközép jobbra, így meg elég nehéz betalálni kanyarokba...
    Mindegy, hálistennek a kormányom 2018-ig garanciális (3 év logitech rulez'), úgyhogy írtam a supportnak, várom a válaszukat. Bár nem gondoltam, hogy csak 4 hónapot fog megélni...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  21. #1346
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt a Momo leírásában találsz egy PDF-et a javításról: link
    Köszi a segítséget mindenkinek!Szétszereltem a pedált,látszik a kopás a pedálok tengelyén,plusz kipucoltam már mindent.Rendes kontaktspray,szigszalag,ilyesmi akad,viszont szilikonzsír nem nagyon.Ahelyett mi az,amit esetleg tudnék használni,hogy legyen kenése a cuccnak?Nem akarnék emiatt utazni,ha mással is megoldható.

  22. #1347
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Godi írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a segítséget mindenkinek!Szétszereltem a pedált,látszik a kopás a pedálok tengelyén,plusz kipucoltam már mindent.Rendes kontaktspray,szigszalag,ilyesmi akad,viszont szilikonzsír nem nagyon.Ahelyett mi az,amit esetleg tudnék használni,hogy legyen kenése a cuccnak?Nem akarnék emiatt utazni,ha mással is megoldható.
    Szilikonzsírt műanyagra ne is használj, mert nem tesz neki jót. Nekem grafitos gépzsírt ajánlottak (Brian75). Autós boltban kapni párszáz forintért.

  23. #1348
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szilikonzsírt műanyagra ne is használj, mert nem tesz neki jót. Nekem grafitos gépzsírt ajánlottak (Brian75). Autós boltban kapni párszáz forintért.
    A szilikonzsír kimondottan műanyagokhoz való!
    Lásd még: állagmegóvás, pld. műszerfal, gumibelső, -külső.
    A grafitos is jó, viszont koszol, ha csak ránézel is fekete lesz az ujjad
    Műanyag-csapágynál a külső rész éleit polírpapirral(400+) le kell törni, és kívülre szivacskarikát applikálni. Jó helyette a vastagabb pamutfonal is. Ez nem engedi kifolyni a kenőanyagot és a por sem jut be.

  24. #1349
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    A szilikonzsír kimondottan műanyagokhoz való!
    Lásd még: állagmegóvás, pld. műszerfal, gumibelső, -külső.
    A grafitos is jó, viszont koszol, ha csak ránézel is fekete lesz az ujjad
    Műanyag-csapágynál a külső rész éleit polírpapirral(400+) le kell törni, és kívülre szivacskarikát applikálni. Jó helyette a vastagabb pamutfonal is. Ez nem engedi kifolyni a kenőanyagot és a por sem jut be.
    Nem értek hozzá, de én ezt vettem alapul:
    http://itcafe.hu/tema/a_nagy_kormany...055-15055.html
    És igen, grafitzsíros kézzel sose töröld meg a homlokod

  25. #1350
    Brian papa ezt erősen benézte
    Első pár találat között van EZ, profin összefoglalja a hátrányokat, előnyöket és tulajdonságokat.
    1. Minden zsír gyűjti a port.
    2. Elzárja a műanyagokat a levegőtől, ezért nem "száradnak ki".
    3. Az elvékonyodás nem a kenőanyagfajtától függ, hanem a típustól.
    4. Újra, elsősorban műanyag- és gumialkatrészek kenésére és állagmegóvására való!
    Bővebben a linken.

Oldal: 54 / 63 ElsőElső ||| 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •