Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 43 (43 összesen)

Téma: HGTLM6 - Donington Büntetések

  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt eddig soha nem vettétek figyelembe ilyen szituációban, ráadásul ez eléggé szubjektív, hogy tényleg lassú vagy nem.
    Amúgy ilyen esetben csak akkor sikerülhet az előzés, ha az elől levő játékos helyet hagy és nem fordul el simán.Eddig minden esetben ha ilyen történt, felelőtlen előzésnek ítéltétek.Ezt csak azért írom le mert most ellent mondtál önmagadnak.
    Egy szóval sem mondtam, hogy figyelembe vettük a büntetéskor, hogy az elől haladó mennyire ügyesen veszi azt a bizonyos féktávot/kanyart. Csak arra reagáltam, hogy 2 autó távolságot ledolgozni egy féktávon nem csak úgy lehet, hogy a támadó lapot húz 19-re, hanem úgy is, ha az elől haladó lassú. Természetes a büntetésben az elől haladó lassúsága csak akkor mutatkozik meg, ha az váratlan/indokolatlan fékezésből, vagy versenytempó alatti haladásból származik, tehát egy normál esetben a büntetés szempontjából ez mindegy (lásd Spa-ban ezt szoptam be én is erőteljesen).

    Tehát ahogy én látom, nincs ellentmondás..


    És persze, nyilván az elől lévőtől is függ a dolog, de pont ezért csak is az előzési pozíció fennállása esetén van helyhagyási kötelezettsége, de akkor azért a támadó már jelentős átfedésben van a védekező mellett, két autónak meg csak el kéne férni egymás mellett a pályán, nem? ...így nyilvánvaló, hogy mindkettőjük bizonyos mértékű közreműködése szükséges..
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 01. 16. 23:26.

  2. #27
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak arra reflektáltam, hogy nehezményezted a büntetésedet, pedig ha visszanézed az idényt, akkor láthatod, hogy ez a standard büntetési tétel a hátulról érkező egyértelműen egyoldalú felelőtlenségből származó ütésekért: Figy + x kredit.
    Szerintem az nem felelőtlenség, ha számítok arra, hogy kapok valamennyi helyet elkanyarodni és az elől levő játékos nem az ideális íven autózik, hanem kicsit elronva azt helyet hagy.Attól nem lesz lassabb szerintem.Viszont elkerülheti, hogy kiforgassák.Ugyan is aki mögötte jön, szintén alkalmazkodik az előtte és mögötte zajló eseményekhez, tehát nem lassulhat be oly mértékben, hogy a mögöttes forgalom nekimenjen.Tehát nem lehet kijelenteni, hogy : "...hátulról érkező egyértelműen egyoldalú felelőtlenségéből...".Ez soxor nem állja meg a helyét, szerintem.Bár az is lehet én látom túl optimistán
    Utoljára módosította: tdawe; 2011. 01. 16. 23:29.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az nem felelőtlenség, ha számítok arra, hogy kapok valamennyi helyet elkanyarodni és az elől levő játékos nem az ideális íven autózik, hanem kicsit elronva azt helyet hagy.Attól nem lesz lassabb szerintem.Viszont elkerülheti, hogy kiforgassák.Ugyan is aki mögötte jön, szintén alkalmazkodik az előtte és mögötte zajló eseményekhez, tehát nem lassulhat be oly mértékben, hogy a mögöttes forgalom nekimenjen.Tehát nem lehet kijelenteni, hogy : "...hátulról érkező egyértelműen egyoldalú felelőtlenségéből...".Ez soxor nem állja meg a helyét, szerintem.
    Hát, az ideális ív az az, hogy a kanyar csúcspontját a lehető legbelül veszed, így ha helyet kell hagynod vkinek, akkor csak egy lasabb íven tudsz fordulni. Pont ezért van érvényben ez az előzési pozíció dolog. Nem várhatjuk el az elől lévőtől, hogy folyamatosan hátra figyeljen és mindig feladja a saját versenyívét és tempóját csak azért, mert hátulról vki próbálkozik, és dugdossa be az orrát ahol éri, ami azért valljuk be, nem egy nagy teljesítmény és még veszélyes is.

    Az előzési pozíció (megfelelő átfedés) elérésével szerez jogot arra az előző, hogy az elől haladónak figyelni kelljen rá és ha már ideáig eljutott, akkor ne legyen leszorítva a pályáról és mindketten elfordulhassanak a pályán. Azt, hogy mit tekintünk előzési pozíciónak, azt közösen beszéltük meg annó a HGTLM4 Ötletelés topikban: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...ll=1#post74377

    Akkor a végeredmény az volt, hogy fél autó átfedés már egyértelműen előzési pozíció... a harmad, vagy első tengellyel a hátsó tengely vonalának elérése az hátáreset (F1 szabály), de ami ennél kisebb átfedés, az már biztosan nem az.

    Ennek pont az a lényege, hogy elkerüljük a felelőtlen beszúrogatásokat, az előzni vágyónak mérlegelni kell, hogy el tudja-e érni az előzési pozíciót a prédával szemben, ha nem akkor jobb, ha eleve takarodót fúj és később próbálkozik. A "szorosan a pálya szélén ívről nem lecsúszva" szabály pedig biztosítja azt, hogy ne lehessen úgy előzési pozíciót felelőtlenül "kicsikarni", hogy közben meg ne tudd bevenni a kanyart. Ki van ez találva! (és nem mi találtuk ki...)


    A te T1-es eseted szimpla felelőtlen orrbedugás volt, ahol nem lett volna keresni valód (ezt kedvesen írom ), a másik eseted amit utólag láttam az első futamon... hát ott sem érted el az előzési pozíció megállapíthatóságához szükséges minimális limited, ott is inkább takarodót kellett volna fújnod, vagy legalább erőteljesebben a pálya széle felé húznod...

    Ezen felül az a megállapításod nagy igazság, hogy az elől haladó okosabban teszi, ha inkább helyet hagy a saját érdekében, minthogy kiforgassák... én is sokszor figyelem a tükröt és ha olyan jön mögöttem, akiben nem bízok, akkor hiába lenne jogom szűkebben fordulni (mert nincs mellettem pozícióban a támadó) én akkor is inkább az irhámat mentem. De ez a támadási módszer attól még szabálytalan és egyáltalán nem tamogatandó, ezért ha ebből gubanc van, akkor azt szigorúan büntetjük.
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 01. 17. 00:19.

  4. #29
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A te T1-es eseted szimpla felelőtlen orrbedugás volt, ahol nem lett volna keresni valód (ezt kedvesen írom ), a másik eseted amit utólag láttam az első futamon... hát ott sem érted el az előzési pozíció megállapíthatóságához szükséges minimális limited, ott is inkább takarodót kellett volna fújnod, vagy legalább erőteljesebben a pálya széle felé húznod...
    .
    Látom ez a felelőtlen szócska a kedvenced Miért feltételezel mindíg előzési szándékot?Ezt monnyuk már máskor is meg akartam kérdezni
    A többit amit láttál, valszeg az is volt ez pont nem, meg még volt egy de az más amúgy meg hiába húztam én bármerre, a fék jobban húzott egy irányba....
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #30
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Miért feltételezel mindíg előzési szándékot?
    nyilván mert udvariasabb..
    de ezek után nálad a szimpla "ba...sz volt és kilökte a másikat" kifejezést fogjuk használni...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  6. #31
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy értettem ahogy mondod, nem csúsztál túl, nem kellett elvennem a gázt, csak egy kicsit kellett a kormányba belenyúlnom mert pontosan éppen befértél. Ki is emeltem, hogy te meg TUDOD csinálni. Szándékosan, előre kitervelten, aljas indokból.
    Ezért is "like"-oltam a manővert.
    Más(ok) viszont nem biztos hogy megtudnák, de ez nem tartja vissza őket a megpróbálástól. Ezért nem szeretem az ilyen előzéseket. Érted. Érted?...
    Hát abban a helyzetben éreztem magamban a csííííít.
    Újra lehet nem tenném meg.
    Aljasság volt benne, de tervezés az nem sok.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #32
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...két autónak meg csak el kéne férni egymás mellett a pályán, nem? ...így nyilvánvaló, hogy mindkettőjük bizonyos mértékű közreműködése szükséges..
    Ez tény! Ha Zoli kicsit is keményebb/figyelmetlenebb (me hát azé mégis bedobáska volt), csúnya vége lehetett volna valamelyikünknek.
    De lenyelte a békát, hogy ott alul maradt és hagyott helyet.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #33
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nyilván mert udvariasabb..
    de ezek után nálad a szimpla "ba...sz volt és kilökte a másikat" kifejezést fogjuk használni...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Miért feltételezel mindíg előzési szándékot?Ezt monnyuk már máskor is meg akartam kérdezni
    Végüli tök mindegy milyen szándékból szúrsz be vki mell, ha csak ijesztgeted, vagy az idpt akarod tőle megkérdezni az ablakon keresztül... az végül is tök mindegy, a lényeg hogy beszúrsz, amivel jelentősen kockáztatod az Ő testi épségét és versenyét, ezért muszáj vmilyen szabályt alkatni és egy határvonalat meghúzni, hogy mit szabad és mit nem.

    Látom ez a felelőtlen szócska a kedvenced

    A többit amit láttál, valszeg az is volt ez pont nem, meg még volt egy de az más amúgy meg hiába húztam én bármerre, a fék jobban húzott egy irányba....
    A fék működése és a kocsid viselkedése adott, a verseny része, ennek tudatában még annyira sem kellet volna belemenned egy ilyen helyzetbe. A "felelőtlen" szót pedig azért használom, mert mint Sziszka írta... udvarias vagyok ..de tetszik Sziszka javaslata
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 01. 17. 00:32.

  10. #35
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nyilván mert udvariasabb..
    Sziszka, ez egy kicsit értelmezhetetlen a kérdésre Meg fogalmazom másképp. De látom Szabi már válaszolt is
    Ha valaki olyan pozícióba kerül mint én a t1-ben, az miért feltételezhetően előzési szándék? Mert nagyon sokszor nem előzési szándék, hanem valami egészen más pl.:nézelődés, kukucskálás, hátha a másik lecsúszik és hely lesz stb.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  11. #36
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy meg hiába húztam én bármerre, a fék jobban húzott egy irányba....
    Felvonulók kérték!
    Dávidnak szeretettel...
    részemről befejeztem mert értelmetlen....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #37
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A fék működése a kocsid viselkedése adott, a verseny része, ennek tudatában mégannyira sem kellet volna belemenned, egy ilyen helyzetbe. A "felelőtlen" szót pedig azért használom, mert mint Sziszka írta... udvarias vagyok
    Na ja, el sem kellett volna induljak...
    Ha a felelőtlen szót használod, az nem biztos, hogy udvarias, max egyszerű megfogalmazás egy szóval.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  13. #38
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Felvonulók kérték!
    Dávidnak szeretettel...
    részemről befejeztem mert értelmetlen....
    ajándék kööszii
    Látod nem értelmetlen

    ui.: a viden levő narancsárga autóról, ha valaki megmonnya milyen gyártmány és típus, akkor kap tőlem egy milkát a találkozón(ha a szerkezeti felépítését is, akkor meg egy sörröl is szó lehet)!
    Utoljára módosította: tdawe; 2011. 01. 17. 00:45.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Na ja, el sem kellett volna induljak...
    Ha a felelőtlen szót használod, az nem biztos, hogy udvarias, max egyszerű megfogalmazás egy szóval.
    Te minek hívnád azt, ha vki belemegy olyan szituációba, amivel - ha elrontja - másnak okozhat kárt és igen jó esély van rá, hogy nem fog neki sikerülni? Más kárára történő aránytalanul nagy kockázatvállalásnak? Ez kicsi hosszú, a b...sz meg csúnya!

    De mondjuk jól (azaz felelőtlenül) eldumálgattam veled itt a időt , ahelyett, hogy belemerültem volna a Tavaszi szezon versenynaptárának véglegesítésébe... na, ezé' majd kapok a pofámra Sziszkától...

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Felvonulók kérték!
    Dávidnak szeretettel...
    Hát ha egy vmit hozhatnék el abból a garázsból, akkor Rihanna felőlem oda is penészedhet...

  16. #41
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    ui.: a viden levő narancsárga autóról, ha valaki megmonnya milyen gyártmány és típus, akkor kap tőlem egy milkát a találkozón
    ©koda Rapid VR6 alias Rabbit?
    Kicsit szokatlan egy ilyen klipben, de lehet azt hoznám el onnan...


    ohhh....úgytűnik cseheknél forgatták a klippet, mert a ferkán cseh rendszám van...
    Utoljára módosította: Sziszka; 2011. 01. 17. 09:31.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  17. #42
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ©koda Rapid VR6 alias Rabbit?
    Kicsit szokatlan egy ilyen klipben, de lehet azt hoznám el onnan...
    ohhh....úgytűnik cseheknél forgatták a klippet, mert a ferkán cseh rendszám van...
    nyert. De aztán ott legyél a találkozón nem úgy ám mint tavaly (nem adtál sok eséjt másoknak)
    Utoljára módosította: tdawe; 2011. 01. 17. 23:22.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  18. #43
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    T
    De mondjuk jól (azaz felelőtlenül) eldumálgattam veled itt a időt , ahelyett, hogy belemerültem volna a Tavaszi szezon versenynaptárának véglegesítésébe... na, ezé' majd kapok a pofámra Sziszkától...
    Tőlem...majd a többiektől...
    vártam a TS-en 11-ig...most már tied a pálya
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •