Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (116 összesen)

Téma: Mercedes-Benz 300 SEL 6.3

  1. #51
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Elnézést mindenkitől, de már nem tudtam elkészíteni az ígért bétát, de sebaj, egy-két napon belül pótolom (most kicsit összesűrűsödtek a tennivalóim).
    Cserébe itt egy új történelmi skin és ködlámpa-variáció.
    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #52
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Cserébe itt egy új történelmi skin és ködlámpa-variáció.
    Tuza Ervin
    lehet hülyeség, én a "szebb futásárt" beáldoznám a ködlámpák pixeleit simán
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #53
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    .... ködlámpa-variáció.
    Tuza Ervin
    Ez már igencsak hasonlít egy karácsonyfára!

    Egyébként nekem nagyon tetszik ez a skin (is).

  4. #54
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez már igencsak hasonlít egy karácsonyfára!

    Egyébként nekem nagyon tetszik ez a skin (is).
    Pedig ezek még csak most jönnek (oké, tudom, hogy ez az elődtípus, de a 300 SEL 6.8-hoz egész egyszerűen nincs több történelmi skin...)!
    Sziszka jelzésére: természetesen van benne sok igazság, úgyhogy ha ez lesz a kiválasztott gépezet, akkor nyilván "lefosztom" a bringát, ami annál is inkább könnyű lesz, mert csak a .car fájlokat kell rátölteni, semmit nem kell kitörölni, lecserélni!
    A futamra ez csak egy kis 20-30 kilobájtos peccs lesz - ha ez lesz a dobogós bicaj!
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #55
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Ez meg mindennek a teteje (ködlámpailag)...
    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #56
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Újabb... karácsonyfa.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 16. 00:46.

  7. #57
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Ez a szépség meg Argentínában tarolt, némelyik futamon egy igazi bárónő vezette (Ewy Rosqvist baroness).
    Csatolt képek Csatolt képek

  8. #58
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Uccsó skin.
    Rendeztem a végleges (előtti pillanatban lévő) verziót, a fizikában gyakorlatilag nincs változás, csak a melegedéseket és a fogyasztást finomítottam hangyányit. A gép elméletileg kb. 70-72 litert nyal be a finomabbik málnából, ez (sztem) reális vagy ahhoz közeli érték (mechanikus einspritz mellett biztosan bepuszilt ennyit versenyben egy közel hétliteres vényóc).
    Kicsi piszkálás még történt a hangban, de nem lényeges: ez a hang alapvetően készen van így, ahogy Citytea barátunk kiagyalta, csak az egyes fordulatszám-tartományok hangsávjának széleit korrigáltam még, meg igazítottam a külső doppler-effekten, és valamelyest erősítettem a belső nézeti hang erősségén, de valójában töredelmesen bevallom: nem tudok mp3 fájlokat szerkeszteni (mondjuk, meg se próbáltam még...), de szerintem jó ez így.
    A 0.95 beta először a szerkesztőkhöz kerül, próba után Ti is megzavarhatjátok.
    Őszintén remélem, tetszeni fog.
    Sziszka utolsó hozzászólásán elgondolkodva azon töröm a fejem, hogy ha belassulna a gépek egy részén egy nagyobb mezőny, akkor ebből is mindenképpen csinálok egy "lájtos" verziót kütyük és karácsonyfadíszek nélkül, aztán a csupasz gépek (remélem) ezerrel fognak hasítani.
    De azért valljuk be, így szépek ezek az őshüllők, lámpákkal, ketyerékkel!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek

  9. #59
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Bocs, még ilyen felni is lesz (meg Firestone gumik).
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 16. 19:44.

  10. #60
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 03. 25.
    Város
    Sajószöged
    Üzenetek
    9
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarsz jönni futamra?
    Hát, én teljesen amatőr vagyok, csak az új autókat próbálgatom néha.
    Nem sok keresnivalóm van a profik között.
    Amúgy fogalmam sincs hogyan lehet szerverhez csaklakozni, azt tudom hogy az eredeti GTL szerver már nem működik.

  11. #61
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    ... azt tudom hogy az eredeti GTL szerver már nem működik.
    Nagyon jól működik az!

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, én teljesen amatőr vagyok, csak az új autókat próbálgatom néha.
    Nem sok keresnivalóm van a profik között.
    Amúgy fogalmam sincs hogyan lehet szerverhez csaklakozni, azt tudom hogy az eredeti GTL szerver már nem működik.
    Szia,

    Nem csak profik vannak közöttünk, vannak kezdők, folyamatosan csatlakoznak új emberek is, szóval elég nagy valószínűsége van, hogy lesz kivel küzdened a futamokon. (...és hidd el, a 15. helyért is legalább akkora móka megküzdeni vkivel, mint az 5.-ért )

    Itt vannak az előző szezonunk eredményei, a kis sárga/piros lapokra kattintva meg tudod nézi a köridőket. Ha már a mezőny utolsó harmadába, negyedébe beleférsz...akkor biztosan van keresnivalód köztünk, és a versengés és a rutinos pilóták elcsöpögtetett tanácsainak hatására bizotsan sokat fogsz fejlődni.

    Ha egy kicsit is érdekel a dolog, akkor mindenképes érdemes kipróbálni magad, hús-vér emberek ellen küzdeni egy bajnoki futam olyan élmény bomba egy offline körözgetéshez képest, hogy a kettőt nem lehet egymáshoz hasonlítani. Ennek Moneytoo a legfrisebb megmondhatója, Ő is Ervin autói kapcsán tévedt közénk nemrég, elhívtuk futamra... és azóta le sem tudjuk vakarni

    Ami kell hozzá:
    - GTL 1.1, amivel fel tudsz menni online (működik a multiplayer, próbáld csak ki, csak újra kell magad regisztrálnod a GTL multi képernyőjén. Adatoknak bármit megadhatsz.)
    - HGTLM6 Pack - kocsik, pályák csomagja, amiket használunk a bajnokságban, eredeti fájlokat nem módosít a GTL-ben (link a szabályzatban)
    - Szabályzat tudása, elfogadása: HGTLM6 Versenyszabályzat (elsőre megterhelő olvasmány, de sok-sok év tapasztalata rejlik benne, ez garantálja versenyeink minőségét és a résztvevők kölcsönös szórakozását)
    - Szervertagság - csak szervertagok kapják meg a szerverjelszót, a befolyt összegből tartjuk fent a szervert, a honlapot, a fórumot és ebből finanszírozzuk a díjakat (kupák, főnyeremény), ennek díja: 2000 Ft.

    Bővebben itt találsz mindent: HGTLM6 - Tavaszi Szezon
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 17. 13:00.

  13. #63
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,

    Nem csak profik vannak közöttünk..
    najah..itt van pl. Szabi is

    ilyen magas labdát nem lehetett nem lecsapni...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #64
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    najah..itt van pl. Szabi is

    ilyen magas labdát nem lehetett nem lecsapni...
    Így benyelni a cuclit... szegény Szabi!
    No, mindegy. Arról tessék itten értekezni, Tisztelt Szervező Urak, ha javasolhatok most éppen, hogy van-e értelme tovább spilázni az aktuális nagyvasat (olyan mercédeszhez hasonló tárgyra gondoltam per hecc).
    Most éppen ezek vannak gyártás alatt (mármint festések): /ld. mellékletek/
    Magamnak persze megcsinálom frankóba', de rágyógyuljunk-e pl. a lecsontolt alapmerdzsóra (a la Beetle anno)?
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 007.jpg (182,1 KB, 7 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 010.jpg (31,9 KB, 6 megtekintés)

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    najah..itt van pl. Szabi is

    ilyen magas labdát nem lehetett nem lecsapni...
    Ha az magaslabda volt...akkor ez mi... Hmm Sziszka?

    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 17. 15:10.

  16. #66
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Arról tessék itten értekezni, Tisztelt Szervező Urak, ha javasolhatok most éppen, hogy van-e értelme tovább spilázni az aktuális nagyvasat (olyan mercédeszhez hasonló tárgyra gondoltam per hecc).
    Most éppen ezek vannak gyártás alatt (mármint festések): /ld. mellékletek/
    Magamnak persze megcsinálom frankóba', de rágyógyuljunk-e pl. a lecsontolt alapmerdzsóra (a la Beetle anno)?

    Szia, most nem igazán van már értelme hozzányúlni.. holnap kikerül a link, letöltik a srácok, kipróbálják... után meglátjuk milyen a fogadtatása. Lassan kiírjuk a szavazást a Zöld poklos futamra, ha ott jól szerepel, akkor lesz értelme további energiát beleinvesztálni. Egyébként szerintem elégendő skint készült már a géphez, nem nagyon kell több...

  17. #67
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Én már a legelső verzióra is azt mondtam hogy Nordschleifére vele, ha rendbe lesz az FPS.
    Ezt tartom továbbra is...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #68
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Én már a legelső verzióra is azt mondtam hogy Nordschleifére vele, ha rendbe lesz az FPS.
    Ezt tartom továbbra is...
    Megnyomtam a gondolatbeli "Accept" gombot.

  19. #69
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Életkor
    42
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, én teljesen amatőr vagyok, csak az új autókat próbálgatom néha.
    Nem sok keresnivalóm van a profik között.
    Amúgy fogalmam sincs hogyan lehet szerverhez csaklakozni, azt tudom hogy az eredeti GTL szerver már nem működik.
    gyere, nem fogod megbánni

  20. #70
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Én már a legelső verzióra is azt mondtam hogy Nordschleifére vele, ha rendbe lesz az FPS.
    Ezt tartom továbbra is...
    Toltam pár kört alap-setuppal a Schleife-n, a 2007-es Tourist változaton.
    Nem tudom, Ti melyik variációt fogjátok használni, nekem ez a kiadás tűnik talán a leggondosabban kidolgozottnak és (bár még sosem jártam rajta) a képek alapján a legélethűbbnek.
    Érdekes élmény ezen a viszonylag keskeny pályán végig hasítani Mercedes-szel. Ami elsőre izgalmasabb mindennél: az autó méretéhez szinte szűk a pálya, de valami eszement módon lehet rajta nyomulni a SEL-el. Pont jók a tömegek és az inerciák a huppanókon, nem könnyül el a gép, megmarad a tömege, igen szépen befekszik az ívekbe (a két Karussel igazi élmény vele).
    A fékeket rendesen lehet izzítani, de más gond nem lehet a vassal.
    Hogy aztán hogyan fogtok rajta előzni... az biztos, hogy a futam végére senkinek se lesz lámpája, ütközőléce, hűtőrácsa.
    Én általában körönként két-három alkalommal sturcoltam meg valamelyik korlátot, bár a pályát alig ismerem, nem szoktam használni. Az viszont tény, hogy (szerintem) nagyon szépen foszlik rajta a kaszni, egymás után ütemesen vesztettem mindig egy-egy lámpaburát, ketyerét.
    Szerintem igencsak élvezetes lesz (lenne) egy ilyen fun-race, ezen a jellegerős csíkon! Nem beszélve a típustiszta német szellem feelingről...
    Én csak sok sikert kívánok hozzá (meg a gépemnek a szavazáson - bocsi...).
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 17. 23:42.

  21. #71
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Tölthető a Mercedes 300 SEL 6.3 v0.95 beta:
    http://tradergamer.atw.hu/Mercedes_300SEL_0_95_beta.zip (az előző verzió mappáját töröljétek a játékból telepítés előtt)

    Szeretnék kérni minden a bajnokságban résztvevő versenyzőt, hogy töltse le és nézze meg, hogy:

    • megfelelő sebességgel fut-e a gépén a Merci, van-e érezhető FPS visszaesés
    • tapasztal-e bármi bugot a kocsiban (megjelenés, látótávolságok, lámpák, fékek, törés/ütközésmodell, stb)


    Emellett persze kíváncsiak vagyunk arra is, hogy mennyire jön be nektek a dög vezetése, viselkedése, de most elsősorban azt szeretnénk tudni, hogy mindenki gépén teljesíti-e játszhatósági követelményeket. Amennyiben pozitív visszajelzések érkeznek, akkor szerepelni fog az autó a nordschleife-i kívánságautó szavazásban.



    Ervin levele:
    *****************************************
    Kedves Barátaim!

    „Sajtó alá rendeztem”, azaz kiadható verzióvá gyúrtam a Mercedes 300 SEL-t.

    Átadom Nektek, hogy gyurmázzatok vele, gyötörjétek, nyírjátok ki. A korábbiakhoz képest 95%-ban optikai jellegű a javítás, és természetesen tartalmazza az összes azóta megszerkesztett skineket, de jócskán van egyéb gépkímélő megoldás is benne.

    Nézzük először a fizika változásait!

    • Kis korrekciókat csináltam a fékek hűtésében, így kevésbé fognak felizzani egy sikánosabb pályaszakaszon, de azért bőven pirosodnak a sávok, ha az ember gáz alatt fékezgetve fűrészeli be a kanyarba a gépezetet. A fékek felmelegedési sebességét és a visszahűlés együtthatóit nem változtattam, csak a fékekhez vezetett hűtőlevegő mennyiségét állítottam valamivel nagyobbra.
    • Ugyanígy picit korrigáltam a hűtésen is a víz és az olaj vonatkozásában, aminek az eredményeképpen esetleg egy Brianza 10 km-en a hosszú egyenesekben visszahűlhet (a korrigált fogyasztás és a hosszabb áttétel kiválasztása miatt) akár 72-75°C-ig, de általában tartja a 85-90 közötti értéket egy átlagos pályán, a belét kitaposva és túlforgatva is.
    • A fogyasztást talán eltúlzottnak lehetett találni, ezért minimális csökkentést csináltam az .eng fájlban, jelenleg a 120 liter kb. 170 versenykilométerre elég. Ez átszámítva kb. 71-72 literes (!!) fogyasztást ad, ami azért borzalmasan soknak látszik, de egy magasabb kompressziójú, kihegyezettebb 383-as blokk nálam még országúton is benyalta a maga negyvenesét egykoron, tehát szerintem nagyjából reális lesz ez az érték.

    Ennyi az összes változás, a gép futása szerintem pontosan megfelelő, én már nem nyúlnék hozzá. Ne feledjétek, hogy kétféle gumi közül lehet választani, esetleg eltérő gumiválasztással elöl és hátul, próbáljátok ki mindkettőt, mert meglehetősen komoly eltérések vannak köztük. A gumik melegedése pont jó (-nak látszik), a kopását (ha úgy ítélitek meg) valamivel csökkenthetjük, bár így izgalmas a futam.

    A diffi és a motorfék értékeken a fórumon leírtak miatt nem változtattam, esetleg (ha indokoltnak látjátok), adhatunk kicsivel több motorféket, bár a kanyar előtti (fékezéssel összhangban visszapakolt) váltásnál éppen arányosnak vélem az érzést, amivel pont megfogja a kicsit elindulni kezdő hátulját, persze, ha előtte jó aszimmetrikusra izzítottuk a fékeket, akkor nem sokat segít a puha erőhatás.

    Próbálgassátok, aztán értekezzünk!


    Lássuk az optikai elemeket!

    • A kocsihoz 21 skin-t készítettem, a zöld kivételével létező gépek fényképei alapján, volna még vagy 6-8 hasonló, de ezek inkább már csak a meglévők ikertestvérei lehetnének, vagy külsőre csontszéria verdák elnagyolt rajtszámmal stb.
    • A textúrákat viszont alaposan redukáltam, a képméreteket a láthatóság és a látótávolság függvényében jelentősen csökkentettem, a kaszni festéséhez is kétféle képméret tartozik, amit a gép a kellemesebb teljesítménnyel hálál meg (nálam legalábbis).
    • A kevésbé lényeges képeket nem ritkán negyedeltem, pl. a Volvo-nál előszeretettel használt 1024X1024 kerék-ábrákat alapon is 512X512-vel raktam be, és a távolabbi nézetekhez tartozó képek kíméletlenül 256X256-ra zsugorodtak. (Köszönöm a tippet Szabinak, szerintem nagyon sokat javít a gép teljesítményén.)
    • A kaszni is csak 2048X1024-ben van meg, de ezt a képet a gép csak az első 10 méteren használja, aztán vált a 512X1024-re, és a távolabbi nézetekben ebből gazdálkodik (a Volvo-ban 2048X2048 volt az egyetlen skin egy-egy kocsinál...).
    • Sokkal takarékosabbra vettem a látótávolságokat is, a legrészletesebb nézetek általában csak 10-20 m-ig jelennek meg, utána kíméletlenül „butít” a gép. A legtávolabbi megjelenítés egységesen 350 méter, persze, itt az alkatrészek kb. 70%-a már nem látszik, és a kerekek is háromféle részletezettséget kaptak. A
    • A belső nézet hihetetlenül pixeldús még mindig persze, hála a precíz német barátainknak (egészen biztosan AutoCAD-del csinálták meg, annyira eszelősen részletezett). Annyira sok munka a lepucolás, hogy arra egyszerűen nincs időm. Csak egy adat: a jobb oldali elefántfül gombját kb. másfél óra (!) volt eltüntetni, pixelenként három kattintás plusz a gép minimális késlekedése... Őrület, hogy minden alkatrésznek megcsinálták a hátulját is, ami soha nem fog látszódni. Amit lehetett és külön címzett textúrával volt jelölve, azt kidobáltam (pl. a műszerek üvegezését, ami nyilvánvalóan pont nem látszik a dolog jellegénél fogva), de elegem lett a végén. Ez az oka annak, hogy a belső nézetben a csőváz minden autónál fekete, meg hasonló kis apró „malőrök”.

    Én azt gondolom, hogy ha a skacoknak bejön a fűrész, akkor inkább lefosztom a Bogárhoz hasonlóan a külső nézetet (fájó szívvel persze), és kicsit még megnyirbálom a látótávolságokat, de ez a maximum, amit el tudok követni. Ha ezt kéritek, akkor csak a 1 db fájlt kell picit cizellálni és minden maradhat a régiben, senkinek nem fog gondja lenni belőle, mikor kiadjuk a spar-Mercit. Itt nem állhat fenn az a grimbusz, mint a Volvo különböző verzióinál, mikor ezt-azt felülírt, mást meg nem, aztán jól elállítódtak a gépezetek, emlékszünk rá, sajnos...

    Tartsuk a tervszerű fejlesztés ütemezését, ami eddig, úgy gondolom, jól működött.A link ugyanúgy tartalmazza a teljes hangot is, hátha valakinek nincs fent az előző verzió.


    Kellemes csapatást!



    Ervin
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 02. 18. 11:04.

  22. #72
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Sziasztok, szia Ervin,

    Kipróbáltam az "autód". Hajtottam sokat.

    Én nem tudok mást mondani, ez versenyre való. Pontosabban hosszú egyenesekbe. Vezettem mert élvezetes, nehéz, nyomatékos. Szépen törik, hullanak az alkatrészek, horpad, kigyullad, elhagyja a kerekeit, stb. Ez még jobb is, mint a Abarth (eddig az volt a kedvencem). Véleményem alapján idáig a legjobb munkád! Tökéletes a szememben.

    Pár apróbb észrevétel:

    - a műszerfalon nem ég a világítás, ha felkapcsolod a lámpát,
    - a motor nagyon könnyen pörög, ha üresben rálépsz,
    - a régebbi hang szerintem jobb volt,
    - visszaváltásnál van durrogás, de láng nincs. Szerintem a durrogás sem kell.

    Én nem tudom tovább magasztalni. Nagyon jó lett. Köszönjük.

  23. #73
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, szia Ervin,

    Én nem tudok mást mondani, ez versenyre való. Pontosabban hosszú egyenesekbe. Vezettem mert élvezetes, nehéz, nyomatékos. Szépen törik, hullanak az alkatrészek, horpad, kigyullad, elhagyja a kerekeit, stb.
    - a műszerfalon nem ég a világítás, ha felkapcsolod a lámpát,
    - a motor nagyon könnyen pörög, ha üresben rálépsz,
    - a régebbi hang szerintem jobb volt,
    - visszaváltásnál van durrogás, de láng nincs. Szerintem a durrogás sem kell.
    Kedves Joe!

    Köszönöm, majd írok priviben is, de most "dobozok közt élek" a költözés miatt.
    Idő híján nem tudtam a géppel érdemben foglalkozni az elmúlt napokban, csak a kormányt gyomláltam pár (száz) pixelt illetően, a véglegesben már ez a változat lesz (semmi változás nem látszik, csak kevesebb gépkapacitást igényel a belső nézetben).
    A hangról: a durrogás benne volt az előző verzióban is, talán kevésbé jött elő.
    Ha azt a változatot szavazzátok meg, semmi akadálya, hogy visszarakjuk, magát a GameData/Suond/...hangfájlt nem kell kiirtani, az ugyanis változatlan.
    A műszerfali világítás eddig sem ment egyetlen korábbi gépemben sem (mivel a verseny nappal lesz, nem is volt lényeges), szerintem nem túl lényeges (bár megoldható). Az eredeti német kiadásban sincs benne (asszem...).
    A motor felpörgést esetleg lehet korrigálni, de annak az az ára, hogy menetben is "lustább" lesz a gép, gyengébb lesz a gyorsulás és hosszabb a leforgás (a gázelvétel utáni fordulatvesztés). Nem tudom, érdemes-e belenyúlni? Én mindenesetre csinálok magamnak egy ilyen verziót valamelyik éjjel, és kipróbálom, de annak idején az amerikai típusokat is először ilyen lomhább motorral írtam meg, aztán gyorsan visszavettem a jóból, mert dögunalmas és nyúlós lett a karakterisztika.
    A valóságban hihetetlen gyorsan fel tud ám pörögni egy hétliteres vényolcas, ha elegendően magas a kompresszió... Én is megdöbbentem egykoron, mikor egy jóbarátunk kisteherautójába bepajszeroltunk egy 7,4-es V8-at (csak enyhe tuninggal, kb. 450 lóval). Hihetetlen "ugrós" motor volt, csak pillogtam az első gázfröccsök után!
    Egy dolgot viszont nem vettél észre, bár korábban tettél jelzést ebben az irányban: sajnos, valamilyen rejtélyes okból egyes pályákon az ott beállított reflexiók miatt nem látszott a féklámpa, hátsó világítás és a tolatólámpa.
    Azóta átírtam ezt a három fényforrást, és most már, a véglegesben kiadandó változatban garantáltan rendben lesznek a hátsó világítások.

    Kellemes csapatást Mindenkinek!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 21. 13:11.

  24. #74
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    A mezőny bálnája... tényleg rohadt nagy egy kaszni!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 21. 17:29.

  25. #75
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    A féklámpa-effekthez:
    vicces, hogy az eredeti is alig látszik!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 21. 17:30.

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •