Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (116 összesen)

Téma: Mercedes-Benz 300 SEL 6.3

  1. #26
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    A kocsiról annyit hogy nagyon tetszik, bejön a Mercedes érzés a célkereszttel!
    A gumik nagyon hamar felmelegszenek és kopnak is, bár mondjuk nem annyira mint a Daytona-nál. A fékek szintén hajlamosak a melegedésre, de nem vészes, kezelhető. A difinél nekem kicsit hiányzik hogy nem lehet 30%-nál nagyobb a motorfék. [/QUOTE]

    Kedves bordii!

    Köszönöm a hozzászólást, még egyszer grat a roppant hangulatos videóhoz és a hozzá választott zenéhez - kifinomult ízlésre valló munka, hip-hip-hurrá!
    A diffihez: eredetiben ez egy automata-váltós bringa(!) és (mint tudjuk) az automatánál gyakorlatilag nincs motorfék. Ezt azzal is igyekeztem modellezni, hogy a váltó karakterisztikáját (fel-és visszakapcsolási idők és jelleggörbe) "felpuhítottam", azaz lassú, amolyan "nyúlós-vajas" váltást próbáltam beoperálni a fizikába - remélem, sikerrel (ezek szerint).
    A fékekhez: mivel ez egy brutálnehéz csatacirkáló, és a motorfék se segít a visszakapcsolásoknál, valamint eredetiben csak 15 collos felnik voltak rajta (igaz, olyan szélesek, mint egy drag gépen...), ennek megfelelően (és az 1970-es technológiai színvonallal összhangban) a fékek hajlamosak (kell, hogy legyenek) a túlmelegedésre, és ezzel is a játék izgalmát szeretném fokozni, kelljen már taktikázni egy kicsit a vassal, ne menjen már minden olyan savanyúan simán, mint a GTL alap-autóinál!
    Ez volt az elv a fizika megírásánál.
    Remélem, bejön mindenkinek, de azért írjátok meg, ha nagyon kellemetlen lenne valami a beállításokban!

    Üdv

    Tuza Ervin

  2. #27
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Csövi

    Annyit tennék még hozzá hogy a hangjánál kicsit zavaró, hogy amikor elveszem a gázt teljesen lecsendesedik és nem érzékelem rendesen a fordulatszám esést, mert nagyon halkan hallom és néznem kell a műszereket hogy épp mekkora a fordulat. Gázon ordít rendesen azzal nincs baj.

    bordi

  3. #28
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 03. 25.
    Város
    Sajószöged
    Üzenetek
    9
    Kedves Ervin!

    Kipróbáltam a verdát, nekem nagyon bejön!
    Kérlek szépen csinálj hozzá lemez felnit is, ha nem túl nagy kérés.

    Köszi!

    TomAss

  4. #29
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A diffihez: eredetiben ez egy automata-váltós bringa(!) és (mint tudjuk) az automatánál gyakorlatilag nincs motorfék. Ezt azzal is igyekeztem modellezni, hogy a váltó karakterisztikáját (fel-és visszakapcsolási idők és jelleggörbe) "felpuhítottam", azaz lassú, amolyan "nyúlós-vajas" váltást próbáltam beoperálni a fizikába - remélem, sikerrel (ezek szerint).
    Ő ez hogy jött ki, hogy aut. váltóban "gyakorlatilag"?? Mert nem csak elméletileg, de gyakorlatilag is van motorfék na sebaj
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #30
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ő ez hogy jött ki, hogy aut. váltóban "gyakorlatilag"?? Mert nem csak elméletileg, de gyakorlatilag is van motorfék na sebaj
    Az autóim 95%-a automata váltós volt.
    Nem fűzök hozzá semmit - gyakorlatilag (az automata működési elvéből eredően, még 12 collos race-konverterrel is) nincs érdemleges motorfék.
    Pedig egy 12 collos TCI race-converter olyan keményen vált, mint egy kéziváltós autó (jobban is gyorsul vele a gép, mint kézi kapcsolással!), aminek egyszerűen leugrottál a kuplungjáról. Persze felfelé. Ugyanis visszaváltásnál nyálaz valamit, de az MESSZE nem az a megállító erejű motorfék, amit pl. egy 15 collos Centerforce kuplung adott a 6.600-ra felfúrt Camaro-mon (470 pacival).
    Szavaiddal: na, sebaj...

  6. #31
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Ervin!

    Kipróbáltam a verdát, nekem nagyon bejön!
    Kérlek szépen csinálj hozzá lemez felnit is, ha nem túl nagy kérés.

    Köszi!

    TomAss
    Már majdnem készen van, sztem holnap-holnapután már ki is rakom, de most fontosabb a szívós pixelirtás!
    Kis türelem, és még jönnek újabb történelmi skinek is.

  7. #32
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Csövi

    Annyit tennék még hozzá hogy a hangjánál kicsit zavaró, hogy amikor elveszem a gázt teljesen lecsendesedik és nem érzékelem rendesen a fordulatszám esést, mert nagyon halkan hallom és néznem kell a műszereket hogy épp mekkora a fordulat. Gázon ordít rendesen azzal nincs baj.

    bordi
    A hanggal egyelőre szinte semmit nem foglalkoztam, csak a külső nézetben beállított visszhangokat meg térbeli visszahatásokat módosítottam kicsit. Előbb a fizika, utána az optika, a legvégén (esetleg) a hang.
    Az eredeti hangot egyébként Citytea csinálta (egy német fejlesztő), akivel váltunk leveleket, de egyelőre még nem akartam ezzel zavarni őt.
    Nem tudom, milyen lehetett egy ilyen kétujjnyi szőnyegekkel kirakott luxusbatárban a valódi belső hang, azt is el tudom képzelni, hogy ehhez hasonló, mint amit kaptunk hozzá. A motor messze nem volt annyira "kifeszítve", mint pl. egy ezerhatos vagy egy kétliteres, így érthető, hogy pl. visszadurrogási effektek sincsenek a hangban.
    Lehet, hogy jól van ez így...
    Annak idején az én 280 SE-mben (igaz, egy későbbi, W126-os volt) annyira nem lehetett hallani a motort (persze, széria motor volt, 185 lóerővel, az a gyönyörű kétvezértengelyes sorhatos), hogy néha ráindítóztam a forgalomban a járó motorra!

  8. #33
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    ....néha ráindítóztam a forgalomban a járó motorra!
    Párszor én is játam így, mikor a szocreálból átültem egy komolyabb autóba. Azután már megnéztem a furdulatszám mérőt...

    A Merci mesés. Ha kiírtottál minden pixelt és felteszed, akkor a grafikával is elbíbelődünk. "Sajnos" nekem nem szaggat egyébként ez a verzió sem, de nem is ebbe az irányba akarok kukacoskodni.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2011. 02. 11. 10:03.

  9. #34
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A hanggal egyelőre szinte semmit nem foglalkoztam, csak a külső nézetben beállított visszhangokat meg térbeli visszahatásokat módosítottam kicsit. Előbb a fizika, utána az optika, a legvégén (esetleg) a hang.
    Az eredeti hangot egyébként Citytea csinálta (egy német fejlesztő), akivel váltunk leveleket, de egyelőre még nem akartam ezzel zavarni őt.
    Nem tudom, milyen lehetett egy ilyen kétujjnyi szőnyegekkel kirakott luxusbatárban a valódi belső hang, azt is el tudom képzelni, hogy ehhez hasonló, mint amit kaptunk hozzá. A motor messze nem volt annyira "kifeszítve", mint pl. egy ezerhatos vagy egy kétliteres, így érthető, hogy pl. visszadurrogási effektek sincsenek a hangban.
    Lehet, hogy jól van ez így...
    Annak idején az én 280 SE-mben (igaz, egy későbbi, W126-os volt) annyira nem lehetett hallani a motort (persze, széria motor volt, 185 lóerővel, az a gyönyörű kétvezértengelyes sorhatos), hogy néha ráindítóztam a forgalomban a járó motorra!
    Nincs vele nagy baj, csak kicsit hangosabbra kellene venni a "motorfék" hangot. Csak egy kicsit...
    (ha már a motorféket nem, legalább a hangját )

  10. #35
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Ilyen lett a lemezfelni (még rajzolok hozzá majd különféle gumikat, esetleg színezhetjük is, de akkoriban leginkább még egyetlen másik szín volt elérhető: a fekete...)
    Csatolt képek Csatolt képek

  11. #36
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs vele nagy baj, csak kicsit hangosabbra kellene venni a "motorfék" hangot. Csak egy kicsit...
    (ha már a motorféket nem, legalább a hangját )
    Rendben, még rágyúrok majd a hangra, de a Szabival egyeztetett céltudatos és tervszerű fejlesztés szerint haladva, először a maximális játszhatóság a véglegesített fizikával, aztán az optikai finomítások, és a végén a hang.
    Kérlek Benneteket, tartsuk ezt a menetrendet, mert ha a csapat ezt a gépet szeretné majd futtatni egyszer valahol, akkor a tuti kész géppel lehessen hetekig gyakorolni (élvezkedni).

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 02. 11. 14:40.

  12. #37
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, még rágyúrok majd a hangra, de a Szabival egyeztetett céltudatos és tervszerű fejlesztés szerint haladva, először a maximális játszhatóság a véglegesített fizikával, aztán az optikai finomítások, és a végén a hang.
    Kérlek Benneteket, tartsuk ezt a menetrendet, mert ha a csapat ezt a gépet szeretné majd futtatni egyszer valahol, akkor a tuti kész géppel lehessen hetekig gyakorolni (élvezkedni).

    Tuza Ervin
    Persze, nem is azért mondtam hogy azonnal de mán, csak hogy írd fel a listára.

  13. #38
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Itt egy újabb eredeti minta utáni festés (nos, igen. ezek a gyári Mercik eléggé egy kaptafára készültek akkoriban...).
    A neten vannak még bizonyos "utángyártott" példányok, agyontuningolt, mai modern technikával "újragondolt" motorokkal meg fékekkel, turbóval, ezerféle elektronikus ketyerével, de... én azt hiszem, ennek a bicajnak a feelingje nem engedi meg ezeket a torz képződményeket.
    Még majd csinálok egy pár festést, zömmel a W110 (korábbi, inkább ralikon használt) típusok alapján, a márka iránti tiszteletből, de valójában nem ez a lényeg, hanem a minél jobb fizika és a minél kellemesebb vezetési élmény egy esetleges későbbi futamon.
    Hajtsátok, élvezzétek!
    Aztán írjátok a véleményeket - kíméletlenül!

    Szép estét!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek

  14. #39
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    nincs érdemleges motorfék.
    ...
    Vezettél már teherautót, buszt? Vagy dízelt, vagy fos alfát?Mert ezekben mindben van gyakorlatilag motorfék.(aut váltó)
    A leírással nem azt állítom, hogy ugyan olyan erősnek érzed mint a kéziváltóson, de gyakorlatilag is van motorfék na sebaj
    Ha nincs nyál, a motor akkor is jár, csak fékezi önmagát.
    ui.: a nincs érdemlegesben benne van, hogy van motorfék
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  15. #40
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Vezettél már teherautót, buszt? Vagy dízelt, vagy fos alfát?Mert ezekben mindben van gyakorlatilag motorfék.(aut váltó)
    A leírással nem azt állítom, hogy ugyan olyan erősnek érzed mint a kéziváltóson, de gyakorlatilag is van motorfék na sebaj
    Ha nincs nyál, a motor akkor is jár, csak fékezi önmagát.
    ui.: a nincs érdemlegesben benne van, hogy van motorfék
    Be is tudsz állítani 35%-ot a Merciben. Ennyi van az automatában a kéziváltóshoz (ami max. 100% lehet a játékban)képest.
    Innen tehát minden rendben.

  16. #41
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Még egy "bélyeges" festés (mellékelem az eredetit is, volt ilyen).
    Már kicsit én is unom ezeket a vörös vaddisznókat, a továbbiakban már nem csinálok több piroskát.
    Ha futtatjátok a gépet (majd) akkor időben kirakom a template-ket.
    Akkor aztán mindenki festegethet kedvére.
    Csatolt képek Csatolt képek

  17. #42
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 03. 25.
    Város
    Sajószöged
    Üzenetek
    9
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyen lett a lemezfelni (még rajzolok hozzá majd különféle gumikat, esetleg színezhetjük is, de akkoriban leginkább még egyetlen másik szín volt elérhető: a fekete...)
    Remek lett a felni! Fekete színben is ütős lesz, és ez a Merci skin is ott van a toppon.
    Számomra igy adja vissza igazán a kor hangulatát.

    Köszi!

    TomAss

  18. #43
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Be is tudsz állítani 35%-ot a Merciben. Ennyi van az automatában a kéziváltóshoz (ami max. 100% lehet a játékban)képest.
    Innen tehát minden rendben.
    Szerintem ott az egy fordítási hiba lesz, a 35%-os diffizár állítás fékezéskor az nem egyenlő a motorfékkel... mármint azzal a fékező hatással, amit a hajtott kerék fejt ki, mikor nem a gázon állsz éppen. Vagy tévedek?

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    Remek lett a felni! Fekete színben is ütős lesz, és ez a Merci skin is ott van a toppon.
    Számomra igy adja vissza igazán a kor hangulatát.

    Köszi!

    TomAss
    Nem akarsz jönni futamra?

  20. #45
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ott az egy fordítási hiba lesz, a 35%-os diffizár állítás fékezéskor az nem egyenlő a motorfékkel... mármint azzal a fékező hatással, amit a hajtott kerék fejt ki, mikor nem a gázon állsz éppen. Vagy tévedek?
    Nem tévedsz, ott a diffi zárat állítod, hogy mennyi előfeszítést adjon gázadás ill. elvétel folyamán.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  21. #46
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tévedsz, ott a diffi zárat állítod, hogy mennyi előfeszítést adjon gázadás ill. elvétel folyamán.
    Kedves Barátaim!

    Ideje tisztázni egy dolgot, ami a GTL-ben nincs igazán jól kitalálva, de mindegy, be kell állítani egy jó középértéket, és azzal jól elmegy a verda.
    Mi is a diffizár a játékban és mi is a diffizár toló-ill. húzó üzemmódban a valóságban?
    A diffizár a valódi autóknál azt jelenti, hogy a differenciálmű üzemszerű működése közben, azaz ívben (mivel egyenes menetben a differenciálmű nem dolgozik, hanem egy kvázi-összeékelt szöghajtásként működik) milyen erőkülönbséget közvetít a kanyar külső és belső ívén különböző fordulatszámmal dolgozó meghajtó kerekekre.
    Az egyszerű differenciálmű a maga zsenialitásán túl azért nem jó szerkezet, mert a működési elvéből adódóan mindig csak az egyik kerékre ad tényleges kihajtást (gondoljátok végig a működését!). Minden gyakorlati differenciálmű bizonyos önzárást ugyan mutat a belső súrlódása miatt, de ez a lényeget tekintve elhanyagolható.
    Az önzáró diffiket azért találták ki, hogy az eltérő tapadási viszonyok és az eltérő fordulatszámok esetén is legyen hatásos, kézzelfogható nyomaték azon a keréken is, amelyik az elméleti differenciálműnél üresen forogna (gondoljátok meg, miért nem tudtok elindulni egy olyan hétköznapi kocsival, amelyiknek az egyik kereke pl. jégen áll!).
    Egy kemény versenygépnél, a hátsó gumik bizonyos slipje árán megfelelő mértékig (néha 50-60%-ig is akár!) zárják a két kihajtó tengelyt, hogy a csúszkáló-faroló verdán legyen használható erejű kihajtás mindkét féltengelyen (összkerekeseknél meg méginkább hatványozott a helyzet).
    Vezettetek már GAZ 69-et vagy Jeep-et! Ott azt is meg lehet tenni, hogy minden tengelyt összereteszelünk, de egy kemény burkolat esetén könnyen darabjaira szakadhat az egész hajtáslánc.
    Ezért kell a diffizár értékét egy ésszerű határon korlátozni.
    Ezt a játékban általában 30-40% közötti értékkel szimulálja a program.
    Itt jön szembe velünk a játék másik diffizár-értéke, amit nemes egyszerűséggel a tolóüzemi diffizárnak is nevezhetnénk.
    Ez azonban a hatvanas-hetvenes években (ekkor még nem voltak elektronikusan szabályzott differenciálok és erőátvitelek) elvileg és gyakorlatilag ugyanaz az érték kellene, hogy legyen, mint a húzó üzemmód értéke, hiszen aki szedett már szét önzáró cuccost (én azért bontogattam párat...), az tudja, hogy a belső súrlódást előidéző mechanikák baromira nem tudják azt, hogy ők most éppen húznak-e vagy tolnak. Innen tehát a játékban lévő másik diffizár-érték egyértelműen a motorfék-hatást jelenti!
    Ha ezt a "tolóüzemi diffizár" értéket pl. 100%-ra húzunk (a Merciben szándékosan írtam olyan értékeket, hogy ezt ne lehessen megtenni, mindjárt látjátok, miért), akkor gyakran előfordul, hogy hirtelen gázelvételnél a kocsi fara kitör, megzabosodik. Miért?
    Mert a szinte beékelt erőátvitel és a hirtelen fulladó-fékező motor (minél nagyobb teljesítményű, annál inkább) szinte csúszóra fékezi a meghajtott tengelyt! Ennek egyenes következménye a megcsúszás.
    Ezek tükrében nyilvánvaló, hogy miért szerepelnek ezek az értékek a Merci beállítási tartományaiban.
    Az egyik felvetésen gondolkodva mindjárt toltam pár kört a kedvenc és ismert pályáimon, és azt tapasztalom, hogy a hatásos és jól érzékelhető motorfék, ami még "belefér" az automata hajtáslánc szimulációjába (kis túlzással persze, de legyen a gép a játékba illeszthető) kanyar előtti fékezés pillanatában visszapakolt váltóval éppen megfelel annak, amilyen egy "keményített" automatával szerelt amerikai nagyvas volt alattam a régi időkben (ehhez hasonló tömegű és teljesítményű, TH400 váltóval és "semi-race" konverterrel szerelt Olds Delta 88-ról beszélek).
    Azt gondolom, pont jól vezethető ez a beállítás és ráadásul igencsak megfeleltethető a korabeli történelmi autó viselkedésének.
    Más: kész a fekete lemezfelni is, meg a textúrákat is tisztáztam nagy részben.
    Ma éjjel lesz kis időm, kiadom a 0.95 beta változatot, amiben kizárólag optikai fejlesztések lesznek.
    Bordiii-nak: sajna, nem vagyok nagy hangbűvész, kicsit taknyoltam a hangon, de szerintem tökugyanolyan, mint a régi. Éljünk együtt ezzel: ma kiadták az eredeti német verzió újabb fejlesztését, de az nem is tartalmaz hangot, így gondolnám, ők is jónak ítélik ezt a sound-ot.
    Kellemes csapatást!
    Tuza Ervin

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Barátaim
    Ideje tisztázni egy dolgot, ami a GTL-ben nincs igazán jól kitalálva, de mindegy, be kell állítani egy jó középértéket, és azzal jól elmegy a verda...

    ..Itt jön szembe velünk a játék másik diffizár-értéke, amit nemes egyszerűséggel a tolóüzemi diffizárnak is nevezhetnénk.
    Ez azonban a hatvanas-hetvenes években (ekkor még nem voltak elektronikusan szabályzott differenciálok és erőátvitelek) elvileg és gyakorlatilag ugyanaz az érték kellene, hogy legyen, mint a húzó üzemmód értéke, hiszen aki szedett már szét önzáró cuccost (én azért bontogattam párat...), az tudja, hogy a belső súrlódást előidéző mechanikák baromira nem tudják azt, hogy ők most éppen húznak-e vagy tolnak. Innen tehát a játékban lévő másik diffizár-érték egyértelműen a motorfék-hatást jelenti!
    Ha ezt a "tolóüzemi diffizár" értéket pl. 100%-ra húzunk (a Merciben szándékosan írtam olyan értékeket, hogy ezt ne lehessen megtenni, mindjárt látjátok, miért), akkor gyakran előfordul, hogy hirtelen gázelvételnél a kocsi fara kitör, megzabosodik. Miért?
    Mert a szinte beékelt erőátvitel és a hirtelen fulladó-fékező motor (minél nagyobb teljesítményű, annál inkább) szinte csúszóra fékezi a meghajtott tengelyt!
    Szia, ezzel azt akarod mondani, hogy a magyar fordításban direkt/véletlenül kijavították az eredeti angol "Coast" néven futó paramétert a valós tartalmi magyar megfelelőjére?

    Tehát a GTL-ben a Coast értéknek semmi köze a diffihez, szimplán a motorfék a hajtott tengelyre kifejtett ellenállását/erejét lehet vele szabályozni?

    (...mint a modern távolsági buszokban...hehe )

  23. #48
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, ezzel azt akarod mondani, hogy a magyar fordításban direkt/véletlenül kijavították az eredeti angol "Coast" néven futó paramétert a valós tartalmi magyar megfelelőjére?

    Tehát a GTL-ben a Coast értéknek semmi köze a diffihez, szimplán a motorfék a hajtott tengelyre kifejtett ellenállását/erejét lehet vele szabályozni?

    (...mint a modern távolsági buszokban...hehe )
    Kedves Szabi!
    Ahogyan a verda mozog a játékban (mármint a Mercedes), nekem ez a meggyőződésem.
    Alapvetően onnan eredhet a hiba (félreértés?), hogy a GTR és a GTR2 esetében (amik az ikertestvérei a GTL-nek), elképzelhető, hogy a késői generációk VALÓBAN állítható tolóüzemi diffizárását (elektronikusan általában, bár a Torsen-diffi-nek is van ilyen modifikációja az Audi-nál) akarták szimulálni a készítők.
    Én azt javaslom, hogy tekintsük a második értéket tolóüzemi motorféknek: ahogy fentebb is leírtam, a kanyar előtti fékezést megelőzően a visszaváltás (akár kettővel is) határozottan megfogja és stabilizálja a gép farát.
    Persze, ki kell próbálni, nekem (természetesen alap-setup-pal) megfelelően érezhető.

    Tuza Ervin

  24. #49
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Ja, igen: ilyen lett a fekete lemezfelni.
    És, ha már horgásztam hozzá a neten egy frankó kis GoodYear gumit, azt jól rá is feszítettem.
    Csatolt képek Csatolt képek

  25. #50
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, ezzel azt akarod mondani, hogy a magyar fordításban direkt/véletlenül kijavították az eredeti angol "Coast" néven futó paramétert a valós tartalmi magyar megfelelőjére?

    Tehát a GTL-ben a Coast értéknek semmi köze a diffihez, szimplán a motorfék a hajtott tengelyre kifejtett ellenállását/erejét lehet vele szabályozni?

    (...mint a modern távolsági buszokban...hehe )
    Amúgy a "COAST" az angolban (mint mindenki tudja) a szabadonfutó megjelölése.
    Értse mindenki, ahogy tudja, de ez szerintem semmiképpen se tolóüzemi diffizár...

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •