Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (53 összesen)

Téma: HGTRM8 - GT - Estoril 2010.11.21

  1. #26
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117
    Viszont még mindig nem látom az ő büntetését, mert persze engem büntettetek, de a veszélyhelyzetet ő okozta, idézem! Ti írtátok!!!

    4850 Fehér Norbert (P13) lecsúszik a pályáról, majd a füvön megcsúszik, így Takács Gyula (P7) elé tér vissza a pályára. Gyula az ütközést intenzív fékezéssel tudja csak elkerülni, ami miatt jelentősen veszített a sebességéből.

  2. #27
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont még mindig nem látom az ő büntetését, mert persze engem büntettetek, de a veszélyhelyzetet ő okozta, idézem! Ti írtátok!!!

    4850 Fehér Norbert (P13) lecsúszik a pályáról, majd a füvön megcsúszik, így Takács Gyula (P7) elé tér vissza a pályára. Gyula az ütközést intenzív fékezéssel tudja csak elkerülni, ami miatt jelentősen veszített a sebességéből.
    Kinek a büntijét?

  3. #28
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Kinek a büntijét?
    Ott szerepel P13. Ti írtátok le, hogy lecsúszott a pályáról és miszter őrmester elé tért vissza akit ezzel erős fékezésre és irányváltoztatásra kényszerített. Én úgy tudom ez büntetést von maga után, ha már nekem kiosztottátok úgy igazságos, hogy az is megkapja aki miatt ilyen helyzetbe kerültünk... Vagy ő is puncsos és neki nem jár? Mert akkor nem firtatom...

  4. #29
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Kinek a büntijét?

    Norbit kellene Gergő érvei szerint büntetni!

    Gergő!

    Norbi akaratán kívül csúszott ott meg és így szerencsétlenül pont a másik versenyző elé keveredett a pályára. A másik versenyző az ütközést elkerülendően fékezett és eltért az ideális pályavonaltól, ahova Norbi becsúszott! Ez első sorban a vételen, hátulról érkező versenyző érdeke volt, hogy az ideális pályavonalat feladja és elvegye a gázt, illetve fékezzen.
    Ergo a veszélyeztetés Norbi részéről önkénytelen volt!

    Viszont Te felvállaltad a kockázatot azzal, hogy gázelvétel nélkül megpróbáltad elkerülni az előtted lévő versenyzőt -hogy ezzel időt ne veszíts-, de nem úgy jött össze!
    Ergo Te tudatosan veszélyeztetted a másikat!

    Érezni a külömbséget?

    Én nem hibáztatlak érte, mert Én is megpróbáltam volna a helyedbe, de nem jött össze, ennyi!

  5. #30
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    ... miszter őrmester elé...
    Gergő, szerintem hagyjad a személyeskedést, mert hiteltelen lenne részedről az esetünkben!
    (Elvárom a megfelelő tiszteletet és kommunikációt köztünk!!!)

  6. #31
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Én az is mondtam, hogy nem muszály megnézni az esetemet mert időn túl volt.
    Csak megjegyeztem, hogy gondolom már nem foglalkoztok vele, mert időn túl volt.
    Nem szokásom időn túl óvogatni ezt tudjátok, meg amúgy sem vagyok egy minden szarért óvó típus.


    Viszont ezek a vonalvágások nevetségesek, de tényleg ha valaki kap büntit akkor úgy lenne igazságos ha mindenki kapna, az pedig hogy a VB sokkal durvábban vágta a vonalakat mint Csicsi az meg hab a tortán, persze emberek vagyunk ezért hibázunk, de ez akkor sem fer szerintem.

  7. #32
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Életkor
    53
    Üzenetek
    298
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ezek a vonalvágások nevetségesek, de tényleg ha valaki kap büntit akkor úgy lenne igazságos ha mindenki kapna, az pedig hogy a VB sokkal durvábban vágta a vonalakat mint Csicsi az meg hab a tortán, persze emberek vagyunk ezért hibázunk, de ez akkor sem fer szerintem.
    Te most miről beszélsz?
    Legyél szíves, olvasd el újra az első hozzászólást.
    Találsz ott olyat, hogy Csicsmányi Tamás büntetést kapott a vonal érintéséért?
    És olyat találsz, hogy Ledzényi László a vonal átvágásáért büntetést kapott?

  8. #33
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Életkor
    41
    Üzenetek
    552
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Ekkora sebességkülönbséget még egyik pályán sem produkált a SC. Hidd el, megnéztem külön külön mindenki felvezető körét több szemszögből is és sehol nem láttam olyan esetet, hogy bárki is olyan sebességkülönbséget produkált volna, hogy az a mögötte lévőkre befolyással lett volna.
    Igaz, mindenki tudhatná már, hogy a SC a nagyobb/lassabb kanyarokban túlzottan lelassul. Azt is tudja mindenki, hogy melyik pályán hol vannak ilyen kanyarok, hiszen prequalozni kell/szoktunk, így a pályát mindenkinek ismernie kellene. Ha pedig ismeri a pályát mindenki, akkor már hamarabb is elkezdhetne kicsit lassítani, vagy legalább nem gázt nyomni!
    A hullámzás megoldható lenne úgy, ha mindenki benyomná a pit limitert és úgy mennénk a felvezetőkörön, sőt nekem sokkal jobban tetszene, ha mindig állórajt lenne.

    Ez igaz, csak én a felvezetőkörön 6 helyet buktam és máskor már az is bünti, ha bemegy valaki a másik mellé...de sebaj én nem vagyok élmenő így kit érdekel az a pár pont...

  9. #34
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Gergő, szerintem hagyjad a személyeskedést, mert hiteltelen lenne részedről az esetünkben!
    (Elvárom a megfelelő tiszteletet és kommunikációt köztünk!!!)

    Taky írj még egy üzit és megvan az 1000!!!

    Amúgy meg tök mind 1, visszacsinálni nem lehet szerintem mind a 3 érintett máshogy csinálná ha újra abban a szituban lenne.

  10. #35
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    1. eset
    A szabályzatban nincs benne, hogy az utolsó autó lemaradhat a többiektől, mert ha igen, akkor így nem tartja a formációt. Az, hogy mögötte nem voltak és mégis oda van írva, az csakis a Ctrl+C Ctrl+V-nek tudható be!
    Ez igy rendben is volna Bazsy, de emlekezz vissza, hogy szerinted miert hoztatok letre ezt a szabalyt. Ha jol ertelmezem azert, hogy a hullamzasbol eredo baleseteket, valamint a jogosulatlan elonyszerzest el lehessen kerulni vele.
    Nem erzem, hogy avval, hogy amig nyomkodtam a Motec gombjait es lemaradtam az elso 24 embertol, jogosulatlan elonyre tettem volna szert vagy epp barkit is veszelyeztettem volna es ezert 20 pontot erdemeljek minuszban.
    Jelzem fontolgatom, hogy egyik versenyen kiprobalom, hogy felvezeto koron beelozok mindenkit es az elrol rajtolok. Lehet igy tobbet fogok nyerni, mint az a 20 pont, amivel buntettek. Na dehat valahol kompenzalni kell nem?
    Es szemelyesen egyikotokkel sincs bajom, mielott bantasnak veszed.
    Csak a szabalyertelmezeseitekkel van, hogy nem ertek egyet.

  11. #36
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Ez igy rendben is volna Bazsy, de emlekezz vissza, hogy szerinted miert hoztatok letre ezt a szabalyt. Ha jol ertelmezem azert, hogy a hullamzasbol eredo baleseteket, valamint a jogosulatlan elonyszerzest el lehessen kerulni vele.
    Nem erzem, hogy avval, hogy amig nyomkodtam a Motec gombjait es lemaradtam az elso 24 embertol, jogosulatlan elonyre tettem volna szert vagy epp barkit is veszelyeztettem volna es ezert 20 pontot erdemeljek minuszban.
    Jelzem fontolgatom, hogy egyik versenyen kiprobalom, hogy felvezeto koron beelozok mindenkit es az elrol rajtolok. Lehet igy tobbet fogok nyerni, mint az a 20 pont, amivel buntettek. Na dehat valahol kompenzalni kell nem?
    Es szemelyesen egyikotokkel sincs bajom, mielott bantasnak veszed.
    Csak a szabalyertelmezeseitekkel van, hogy nem ertek egyet.
    Természetesen megtehetnéd, hiszen ez is egy joghézag a szabályzatban....viszont meg is volna mindenki véleménye Rólad, de nekem biztos. Ezt senkiről sem feltételezzük, de úgy látom, hogy a szabályzatba ezt is bele kell venni legközelebb.
    Elbeszélünk egymás mellett. Értem, hogy nem szereztél előnyt és nem hullámoztattál, de ha nem lehet akkor nem lehet. Ezt meg te értsd már meg légyszíves. Köszi

  12. #37
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Barta Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Te most miről beszélsz?
    Legyél szíves, olvasd el újra az első hozzászólást.
    Találsz ott olyat, hogy Csicsmányi Tamás büntetést kapott a vonal érintéséért?
    És olyat találsz, hogy Ledzényi László a vonal átvágásáért büntetést kapott?
    Ja látom már módosítva lett.
    Csak szerintem nem ez a megoldás...

  13. #38
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ja látom már módosítva lett.
    Csak szerintem nem ez a megoldás...
    Tamás!

    Hallgatjuk, mi lett volna a megoldás! És úgy módosítom! Úgy látom, itt mindenki hülye, csak Te tudod a legjobban! Szóval, hallgatlak!

  14. #39
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Taky írj még egy üzit és megvan az 1000!!!

    Amúgy meg tök mind 1, visszacsinálni nem lehet szerintem mind a 3 érintett máshogy csinálná ha újra abban a szituban lenne.
    1000!

    Én újra ugyan így csinálnám! ...és Gergő helyében újra megpróbálnám Én is! Ez verseny!
    Utoljára módosította: Taky; 2010. 11. 27. 17:09.

  15. #40
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    megkérlek Kígyós úr vegyél vissza az arcodból és fejezd be a puncsos és hasonló megjegyzések kommentálását mert kezdem nagyon unni és még sértő is arra akire írtad + milyen jogon gyanúsítasz meg minket akárkinek a pártolásával illetve szívatásával.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  16. #41
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ja látom már módosítva lett.
    Csak szerintem nem ez a megoldás...
    A 25. hsz-t elolvastad? Ha igen és további kérdésed is van, akkor természetesen állok elébbe!

  17. #42
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen megtehetnéd, hiszen ez is egy joghézag a szabályzatban....viszont meg is volna mindenki véleménye Rólad, de nekem biztos. Ezt senkiről sem feltételezzük, de úgy látom, hogy a szabályzatba ezt is bele kell venni legközelebb.
    Elbeszélünk egymás mellett. Értem, hogy nem szereztél előnyt és nem hullámoztattál, de ha nem lehet akkor nem lehet. Ezt meg te értsd már meg légyszíves. Köszi
    Orulok, hogy te mondtad ki. Valoban bele kell venni, sot most kell belevenni nem majd...
    En megertem, amit te mondasz, de te is ertsd meg nem direkt maradtam le, hogy majd jol rastartoljak a tobbiekre.
    Koszonom

  18. #43
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Nándi! Ezt egy szóval sem mondtam, hogy azért maradtál le, hogy rástartolj a többiekre.....

    Vannak fórumok, melyeket Ti nem láttok, de a háttérben azért igen komoly munka folyik, hogy mindenkinek, igen jól látjátok, MINDENKINEK megfeleljen a szabályzat. DE ilyen soha nem lesz, főleg azok fognak legjobban ágálni, akik rendszeresen szabálytalanok. Itt mindenki tudja, kiről beszélek, akinek meg nem inge ne öltözzön fel vele!

  19. #44
    Czegle Gábor Regisztrált Gabe logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Üzenetek
    549
    Élvezettel olvasgatom a topicot!

    De! Akkor ez már a végleges büntetési lista?

  20. #45
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    A VB az 1. eset mellett döntött, tekintettel arra, hogy a futamok ("A" és "B") összes versenyzőjének a boxból történő kijövetele valóban nem volt annyira veszélyes, kivéve:
    "A" futam
    Ledzényi László
    3096 Átlépi/érinti a boxutcai fehér vonalat kijövetelkor
    Büntetése: 20 pont

    "B" futam
    Rózsás Péter
    3931 Átlépi/érinti a boxutcai fehér vonalat kijövetelkor
    Büntetése: 20 pont

    Ezek alapján módosítottam is az első hsz-t, büntetéseket!
    Tisztelt VB! Látom kívánságműsor van...
    Értem én, hogy van alapja a büntetésemnek: "A Versenybíróság fenntartja a jogot, hogy bárki futamát végignézze és az óvás nélküli szabálytalanságot is büntesse."

    Azért lenne itt még 1 aspektus: A szabályzatban nem találtam olyan részt, hogy különbséget kell/lehet tenni azon esetek között, ahol a boxutcai fehér vonalat valaki úgy lépi át, hogy veszélyeztet másokat, illetve az között, hogy valaki mások veszélyeztetése nélkül lépi át a fehér vonalat.

    Ennek fényében kérem a tisztelt VB-t hogy töröljék a büntetésemet.

    Üdv,
    Peti

  21. #46
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB! Látom kívánságműsor van...
    Értem én, hogy van alapja a büntetésemnek: "A Versenybíróság fenntartja a jogot, hogy bárki futamát végignézze és az óvás nélküli szabálytalanságot is büntesse."

    Azért lenne itt még 1 aspektus: A szabályzatban nem találtam olyan részt, hogy különbséget kell/lehet tenni azon esetek között, ahol a boxutcai fehér vonalat valaki úgy lépi át, hogy veszélyeztet másokat, illetve az között, hogy valaki mások veszélyeztetése nélkül lépi át a fehér vonalat.

    Ennek fényében kérem a tisztelt VB-t hogy töröljék a büntetésemet.

    Üdv,
    Peti
    Ezt ugye te sem gondolod komolyan?
    Pont te kérsz ilyet, aki majdnem kitolta a pályáról a másik versenyzőt???

    A büntetések véglegesek, ezennel ezt a topikot részemről le is zárom és nem kívánok többet foglalkozni vele.
    Koncentráljon mindenki a köv. futamra és legfőképpen arra, hogy a szabályokat maradéktalanul betartsa. Ez főleg azokra vonatkozik, akik már a bajnoki pontversenyben szereplő táblázatban szereplenek! Ez mindkettő bajnokságban 59-59 ember!

  22. #47
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284

    Estoril vonalak ...

    Kapcsolódó fórum: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...ril-2010.11.21


    Eredetileg Traky írta
    Tisztelt VB! Látom kívánságműsor van...
    Értem én, hogy van alapja a büntetésemnek: "A Versenybíróság fenntartja a jogot, hogy bárki futamát végignézze és az óvás nélküli szabálytalanságot is büntesse."


    Azért lenne itt még 1 aspektus: A szabályzatban nem találtam olyan részt, hogy különbséget kell/lehet tenni azon esetek között, ahol a boxutcai fehér vonalat valaki úgy lépi át, hogy veszélyeztet másokat, illetve az között, hogy valaki mások veszélyeztetése nélkül lépi át a fehér vonalat.

    Ennek fényében kérem a tisztelt VB-t hogy töröljék a büntetésemet.

    Üdv,
    Peti

    VB válasza:
    Ezt ugye te sem gondolod komolyan?
    Pont te kérsz ilyet, aki majdnem kitolta a pályáról a másik versenyzőt???

    A büntetések véglegesek, ezennel ezt a topikot le is zárom és nem kívánok többet foglalkozni vele.
    Koncentráljon mindenki a köv. futamra és legfőképpen arra, hogy a szabályokat maradéktalanul betartsa. Ez főleg azokra vonatkozik, akik már a bajnoki pontversenyben szereplő táblázatban szereplenek! Ez mindkettő bajnokságban 59-59 ember!

    De nem toltam ki, besoroltam mögé... tehát nem volt balesetveszélyes manőver.
    Elnézést kérek azért, ha voltak fenntartásaim, véleményem. Az meg nagyon nem volt szimpatikus, hogy (nyilván van rá jogod) lezárod a topikot nehogy reagálhassak...
    - 2 napig a VB sem tudta eldönteni, hogy mi legyen a boxutca vonal vágásokkal
    - értem én, hogy határozni kellett valamit, de nem lett volna célszerűbb azt mondani, hogy a köv. futamtól ...

    Hadd tartsam fenn a jogot, hogy ne tetszen a ha "hercehurca" után (melynek nem voltam szereplője) kapok egy 20 pontos büntit.
    Ennyi erővel továbbá azt is lehetne kifogásolni, hogy az eddigi futamokon "balesetveszélyesen" vágók meg megúszták büntipontok nélkül...

    Nehogy azt gondolja valaki hogy a 20 pont miatt "nyomulok". Sz@rok a pontokra, nem vagyok menő-manó versenyző...

    Üdv,
    Peti
    Utoljára módosította: Traky; 2010. 11. 27. 20:31.

  23. #48
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    Hopp. Újranyitva? Az előbb még zárolva volt ... ezért is írtam ide: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...837#post119837

  24. #49
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    A 25. hsz-t elolvastad? Ha igen és további kérdésed is van, akkor természetesen állok elébbe!

    Most olvastam el, bocsi de nem szoktam visszafele olvasni így nem láttam hogy módosítva lett az a hsz.
    Így visszaszívom amit írtam.
    Viszont örülök, hogy beláttátok a hibátokat és megtört a jég!

  25. #50
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás!

    Hallgatjuk, mi lett volna a megoldás! És úgy módosítom! Úgy látom, itt mindenki hülye, csak Te tudod a legjobban! Szóval, hallgatlak!
    Én csak helikopter vagyok.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •