Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (104 összesen)
  1. #51
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    ezt láttátok már? 190 km/h-val csapják falhoz az autót
    http://www.youtube.com/watch?v=6dI5ewOmHPQ
    Bírom ezeket az elemzéseket. Osztják az eszet... itt már teljesen mindegy be voltál-e kötve vagy sem. Megjegyzem egy 1.6-s Focus nem tud 190-t.

    Nem erre lettek tervezve a személy, teher és egyéb járművek.

    Én megpróbálnám a hangsebességet is, akkor mi történhet.

  2. #52
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Bírom ezeket az elemzéseket. Osztják az eszet... itt már teljesen mindegy be voltál-e kötve vagy sem. Megjegyzem egy 1.6-s Focus nem tud 190-t.

    Nem erre lettek tervezve a személy, teher és egyéb járművek.

    Én megpróbálnám a hangsebességet is, akkor mi történhet.
    Frontálisan lehet ütközni egy szemből, szintén 90-el érkezővel, úgy azért közelít a 200, mégha nem is ugyan az, mint 190-nel betonfalnak menni. Persze, itt már tényleg majdnem mindegy, hogy be vagy-e kötve. Egy kollégám úgy úszott meg egy nagy zakót, hogy kiesett a kocsiból (azért azt nem próbálnám ki, felért egy (kettő, három?) lottó ötössel). Egy korábbi főnököm haverja, viszont úgy halt meg, hogy kiesett (ráadásként eltörte az előtte ülő főnököm csigolyáit).
    Elrettentésnek, érdekességnek jó. Én azért bekötöm magam.

    A témához annyit, hogy nagyon sok gyerekülés nélkül, sőt biztonsági öv nélkül utazó gyermeket látok. 7 éve, úgy 60-nal (60-ról lassulva, de sokat nem lassulhatott, mert a féknyom nagyjából az ütközéstől látszott) oldalba talált egy autó, majdnem derékszögben. A gyerek, akkorát nyekkent szegény, hogy a nejem majd szívrohamot kapott, fel sem tűnt neki, hogy beverte a fejét, pechére hátul nem volt oldallégzsák, csak elöl. Szerencsére a másik autóban is be voltak kötve. Szóval, amikor ilyet látok, akkor eszembe jut az a bazi nagy csattanás és átfut az agyamon, hogy ezekkel a gyerekekkel mi lesz, ha ugyan az, vagy hasonló történik, mint velünk és a másik autóban ülőkkel.
    Közben eszembe jutott még valami. Nálunk a gyerek mindig középen ül, hátul. Anyám kiszállt a kocsiból és ahogy kikapcsolta a saját övét, azzal együtt a gyerek övét is kicsatolta, nem is vette észre. Senki sem, mert eszünkbe sem jutott (addig), hogy ez is megtörténhet. Az övet, a helyén tartó kis vezető árkocskák pedig elegek voltak ahhoz, hogy az övfeszítőnek ellen álljanak. Szerencsére, már az első kanyarban felkenődött a gyerek az oldalüvegre, nem kis riadalmat keltve. Az ijedségen kívül semmi baja nem lett, de egy életre megjegyezte, megjegyeztük, hogy ha indulunk ellenőrizzük az övet, főleg hátul, mert ott (nálunk) nem jelzi semmi, hogy be van-e csatolva.


  3. #53
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    ezt láttátok már? 190 km/h-val csapják falhoz az autót
    http://www.youtube.com/watch?v=6dI5ewOmHPQ
    És milyen faxa alufelnikkel csapták oda. Arra jó lett volna egy lemezfelni is!
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    A témához annyit, hogy nagyon sok gyerekülés nélkül, sőt biztonsági öv nélkül utazó gyermeket látok.
    Én vagyok akkora szemét rendőr, hogy nem bírságolom az ilyeneket. Csupán anyukának és apukának annyit mondok: (ez a párbeszéd már nem 1x zajlott le)
    Anya, apa: Sír a gyerek az ülésben
    Bazsy : A gyerek amikor a szélvédőnek csapódik egy baleset következtében, a súlyának a többszörösét produkálja. Van a kocsimban fekete fólia, meg tudom mutatni a gyereke hogy néz ki letakarva és akkor lehet sírni majd a temetésén.
    Erre a legtöbb szülő - amit megértek, de leszarom - elkezd sírni, hogy ne mondjak már ilyet! Majd közlöm, hogy ezt a bírságot most költsék gyerekülésre.
    Szvsz ezzel többet értem el, mint ha egy csekket odatoltam volna neki.

  4. #54
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    de csak is kizárólag az emberségeség miatt
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    de csak is kizárólag az emberségeség miatt
    Dehoogy, utána egész nap azon röhög milyen fejet vágtak a szülök mikor rájuk hozta a frász ezzel a szöveggel...

  6. #56
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Nem ezen röhögtem, hanem azon gondolkodtam, mit mondjak a főnökömnek, miért nem bírságoltam meg aznap senkit

  7. #57
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Nekem ez az öreg VW töréstesztje a kedvencem.

    Elsőre legalább 3x megnéztem mert nem értettem, de aztán kiderült tényleg az aminek elsőre látszik.

  8. #58
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    És milyen faxa alufelnikkel csapták oda. Arra jó lett volna egy lemezfelni is!
    A két hátsónak semmi baja!

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ezen röhögtem, hanem azon gondolkodtam, mit mondjak a főnökömnek, miért nem bírságoltam meg aznap senkit
    Ki van adva, hogy egy nap mennyit bírságolást kéne csinálni?
    Utoljára módosította: Matyesz; 2012. 06. 28. 16:42.

  9. #59
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    A két hátsónak semmi baja!



    Ki van adva, hogy egy nap mennyit bírságolást kéne csinálni?
    Veszélyes vizek ezek, nem?


  10. #60
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ki van adva, hogy egy nap mennyit bírságolást kéne csinálni?
    Erre inkább nem válaszolnék!

  11. #61
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Erre inkább nem válaszolnék!
    tehát igen

  12. #62
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    ... Van a kocsimban fekete fólia, meg tudom mutatni a gyereke hogy néz ki letakarva...

    Áááá... a gyereknek bohócmintás kell, nem fekete! :-)
    Amúgy igen, ez elég hatásosnak tűnik.


    Az milyen: gyerek az első ülésre (úgysem megyünk messszire, csak a HÉV-ig), elő a telefon, („megkérdezzük anyát merre jár?”), mindezt a bölcsi és ovi előtti egyirányúban, forgalomban szemben előadva... egyetlen pozitív volt a dologban, hogy mindezt azért viszonylag nem gyorsan mutatta be. Kiskancsó...

  13. #63
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ki van adva, hogy egy nap mennyit bírságolást kéne csinálni?
    Ez így nem teljesen pontos. Mennyit kell csinálni, az van kiadva de ne politizáljunk
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  14. #64
    Lele László Versenyző Lele László logója
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    És milyen faxa alufelnikkel csapták oda. Arra jó lett volna egy lemezfelni is!

    Én vagyok akkora szemét rendőr, hogy nem bírságolom az ilyeneket. Csupán anyukának és apukának annyit mondok: (ez a párbeszéd már nem 1x zajlott le)
    Anya, apa: Sír a gyerek az ülésben
    Bazsy : A gyerek amikor a szélvédőnek csapódik egy baleset következtében, a súlyának a többszörösét produkálja. Van a kocsimban fekete fólia, meg tudom mutatni a gyereke hogy néz ki letakarva és akkor lehet sírni majd a temetésén.
    Erre a legtöbb szülő - amit megértek, de leszarom - elkezd sírni, hogy ne mondjak már ilyet! Majd közlöm, hogy ezt a bírságot most költsék gyerekülésre.
    Szvsz ezzel többet értem el, mint ha egy csekket odatoltam volna neki.
    Ez nagyon tetszett. Valahol erről kellene, hogy szóljon a rendőri feladat. Balesetmegelőzés, bűnmegelőzés.
    Az más kérdés, hogy ebből nem lenne bevétele a rendőrségnek.

    Bazsy! Nem akartok kicsit sűrűbben járni a Teréz u. fele, vagy a kollégáid? Kicsit elegem van már a 30-as övezet leszaróiból, meg abból, hogy hiába négysávúsították a párhuzamos utcát, mégis mindenki erre jön. Itt nem bánnám, ha pusztán pénzbeszedési céllal kijönnétek
    A legjobb, hogy én már nem is jobbra nézek a 30-as övezetben, hanem balra, hogy az ott közeledő barom vajon észreveszi-e, hogy jobbról jövök. 90%-ban csak integetni szoktak, hogy bocsi, de már nem tudtam volna megállni

  15. #65
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Lele László írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon tetszett. Valahol erről kellene, hogy szóljon a rendőri feladat. Balesetmegelőzés, bűnmegelőzés.
    Az más kérdés, hogy ebből nem lenne bevétele a rendőrségnek.

    Bazsy! Nem akartok kicsit sűrűbben járni a Teréz u. fele, vagy a kollégáid? Kicsit elegem van már a 30-as övezet leszaróiból, meg abból, hogy hiába négysávúsították a párhuzamos utcát, mégis mindenki erre jön. Itt nem bánnám, ha pusztán pénzbeszedési céllal kijönnétek
    A legjobb, hogy én már nem is jobbra nézek a 30-as övezetben, hanem balra, hogy az ott közeledő barom vajon észreveszi-e, hogy jobbról jövök. 90%-ban csak integetni szoktak, hogy bocsi, de már nem tudtam volna megállni
    Sajnos tudom miről beszélsz (30-as zóna) Megnézem mit tehetek az ügy érdekében, de ígérni nem tudok semmit!

  16. #66
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Sajnos én már voltam olyan barátom temetésén, akivel csak annyi történt, hogy hajnalban a városi négysávos bevezető szakaszon nem volt bekötve, amikor valószínűleg elaludt. És nem ment gyorsan, de lecsúszott az útról, és nekiment egy villanyoszlopnak
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  17. #67
    Még a másik általános téma, ami szinte mindenkit érint, az a nyári szezonban az M7es. Nem tudom hogy kinek tűnt már fel, de minden hétvégén van egy vagy halálos vagy súlyos ütközés, ami nem utolsó sorban brutális torlódást is okoz.
    (egyszer már előttem volt egy brutál karambol kb. 50m-re, ami a hátulról villógó miatt hamar lehúzódó kocsi kipördüléséből adódott, és a szélső sávban nyugodtan autózót is az árokba vitte...)

    Furcsa hogy semmilyen intézkedést nem láttam még ezellen. Én kapásból beiktatnék végig egy 100-as táblát, és jó pár kilóméterenként kamerázó rendőröket minden hétvégére. (na jó persze , nincs rá pénz sajnos...) Komolyan hiszem hogy mindenki hamarabb leérne 100-al, minthogy mindenki 140-el akar menni aminek a végén hullámzó tórlódások alakulnak ki.

  18. #68
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    ... ami a hátulról villógó miatt hamar lehúzódó kocsi kipördüléséből adódott, és a szélső sávban nyugodtan autózót is az árokba vitte...)

    Furcsa hogy semmilyen intézkedést nem láttam még ezellen...
    Mármint a villogás ellen? :-O Milyen intézkedésre gondolsz? (Nálam nagy kedvenc egyébként, a kamion seggébe beálló, veszettül villogó kretén...)

    Amúgy ha mindenki 140-el akarna menni az nem lenne nagy baj. (Na jó, lehetne 130-al is max, ahogy az írva vagyon.)
    Sokkal nagyobb bajnak tartom, hogy van aki nem akar / mer 90-100-nál gyorsabban. Azt nem vágom miért nem megy valamelyik alsóbbrendű úton?!

  19. #69
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Még a másik általános téma, ami szinte mindenkit érint, az a nyári szezonban az M7es. Nem tudom hogy kinek tűnt már fel, de minden hétvégén van egy vagy halálos vagy súlyos ütközés, ami nem utolsó sorban brutális torlódást is okoz.
    (egyszer már előttem volt egy brutál karambol kb. 50m-re, ami a hátulról villógó miatt hamar lehúzódó kocsi kipördüléséből adódott, és a szélső sávban nyugodtan autózót is az árokba vitte...)

    Furcsa hogy semmilyen intézkedést nem láttam még ezellen. Én kapásból beiktatnék végig egy 100-as táblát, és jó pár kilóméterenként kamerázó rendőröket minden hétvégére. (na jó persze , nincs rá pénz sajnos...) Komolyan hiszem hogy mindenki hamarabb leérne 100-al, minthogy mindenki 140-el akar menni aminek a végén hullámzó tórlódások alakulnak ki.
    A 100-ból elhiheted, hogy még több baleset lenne, mindenki sík ideg lenne, hogy nem lehet rendesen menni, és sokan nem tartanák be, de szintén sokan meg igen, na abból lenne csak sok csörömpölés, hogy a "mezőny" fele 100-zal a többiek meg 140-150-nel hajtanak.


    Ez a 130 most viszonylag jó, mivel 147-től büntetnek, így mindenki 130-145-tel hajt, az meg egy békés, jól kezelhető tempó autópályán, egy mai 1.3-as gép is bőven viszi és mégis haladsz (nem leszel feszült) és 99% be is tartja. De barmok mindig vannak, azoknak mindegy mennyivel mennek, tudnak bajt csinálni.

    Régebben a mi átlagos tempónk 160 körül volt pályán, de így is gyakran volt, hogy megelőztek, közben a jónép tartotta a 120-at, vagy a 100-at, ha annyit bírt a verdája. Na ott sokkal jobban észnél kellett lenni mint most, hogy mindenki fixen 120-140 között mozog.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 06. 30. 14:23.

  20. #70
    Az M7-esen az a gond, hogy hétvégén fullon van, és ott 1 percig nem tudsz 130-al menni. Persze én asztal mellől nem tudom kitalálni mi a jó megoldás, csak hogy semmilyen korlátozást, sem kamerázást nem látok nagyon (max 1. balatonig), és itt lenne értelme szigorítani.
    Pl. Németországban, minden város elején 100-as táblák vannak, és mindenki betartja, és nincs torlódás, pedig van annyi autó ott is mint az M7-esen hétvégén. Én ebből indultam ki.
    És akkor a leállósávon autózásról nem is beszéltünk. Higgyétek el ha kétszer annyi rendőr lenne ott, nem lenne ez az izmozás ami most megy.
    (amúgy megjegyzem a többi autópályán , M1-M3- (M5???)-en teljesen kúltúrált a mezőny!)

  21. #71
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Az M7-esen az a gond, hogy hétvégén fullon van, és ott 1 percig nem tudsz 130-al menni.
    Szabi nagyon szépen kifejtette... Lefordítom: ha van a hülye aki a130-as táblánál 100-al a belső sávban megy és nem képes a kreszt betartva jobbratartási kötelezettségének eleget tenni akkor ez nem is fog változni.
    Amúgy azért van torlódás, mert mindenki ugyan abban az időben jön be a városba és ahol már lámpák vannak ott feltorlódik a sor. Áthaladni a városon nincsen sok lehetőséged, lehet támadni a hidakat. stbstb. Amúgy nem olyan szörnyü a helyzet.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  22. #72
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    (amúgy megjegyzem a többi autópályán , M1-M3- (M5???)-en teljesen kúltúrált a mezőny!)
    A 3-as kevésbé, de az 5-ös tényleg jó.

  23. #73
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    "Amúgy ha mindenki 140-el akarna menni az nem lenne nagy baj."
    Már csak azért sem, mert sok autója szándékosan csal 6-7%-ot, ezért óra szerint nyugodtan mehetsz 140-el, a valódi sebességed akkor lesz 130.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  24. #74
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    (amúgy megjegyzem a többi autópályán , M1-M3- (M5???)-en teljesen kúltúrált a mezőny!)
    M6 a király, Lemehetsz Pécsig és nem találkozol 10 autóval se
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  25. #75
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Sajnos a fejekben nagyon nagy baj van....el is gondolkodtam, hogy elkerülöm az M5-M0-M7 útvonalat és Dunaföldvárnál lépek Dunát.... Csak a plusz idő, üzemanyag és a gyerkőcök rosszulléte a kocsiban történet miatt csak az autópályát kell választanom....
    A király nem Elvis volt...

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •