Oldal: 2 / 35 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (866 összesen)

Téma: F1 2011

  1. #26
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Mike Gascoyne megszavaztatta a követőit a Twitteren. 77% szerint maradni kellene a jelenlegi versenyzöld-mustársárga színeknél, 15% váltana a fekete-aranyra, 4% a (Gold Leaf) vörös-aranyat látná szívesebben, a maradék 4% pedig egyebet.
    Mondom én Nem értem minek kell erőltetni ezt a JPS designt.

    A Rönóért meg tényleg kár, én jobban örültem volna jövőre egy gyári Rönónak és egy ál Lotinak mint 2 ál Lotinak. Kubicának ez attól félek így egy holtvágány lesz, legalábbis ahhoz képest, ami lehetett volna belőle. Majd jól elbírkózik a középmezőnyben, miközben az eleje sz.rrá nyeri magát.



  2. #27
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Ti erről mind tudtatok?

    http://www.irace.hu/formula-1/formul...tszabalyzatban

    Pl. hogy állítható lesz a hátsó szárny is?



  3. #28
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    - A 107 százalékos szabály olyan formában tér vissza a király-kategóriába, hogy az a versenyző nem indulhat a futamon, aki a Q1 legjobb időeredményének 107 százalékánál lassabban teljesít egy kört a kvalifikáció első szakaszában. Ugyanakkor nem kell attól tartanunk, hogy egy esetleges baleset, vagy műszaki probléma miatt egy-egy top pilóta is kiszóródhat, ugyanis a sportfelügyelők abban az esetben kivételt tehetnek, ha a pilóta a szabadedzésen jobb időt futott, csak a kvalifikáció ezen szakaszában valamilyen oknál fogva akadályoztatva volt.
    Mi ez a baromság.
    - Szigorodtak az agresszív védekezésre, a pályaelhagyásokra és a lekörözésekre vonatkozó szabályok is. Nem engedélyezett az olyan manőver, amely a pozíció megvédése érdekében egynél több irányváltást tartalmaz, illetve a másik versenyző akadályozása is büntetendő. Ide sorolható többek közt a leszorítás és egyéb abnormális irányváltoztatás. (pl. Schumacher és Barrichello esete a Hungaroringen)
    Csak így tovább így sem előznek.

    - Szigorítottak a lekörözéssel kapcsolatos szabályokon is. Jövőre a lekörözés előtt álló versenyzőnek az első adandó alkalommal el kell engednie a mögötte érkezőt. Ha ez nem történik meg, akkor kék zászlót lengetnek a versenyzőnek, és ha ezt figyelmen kívül hagyja, azt a versenybírók azonnal szankcionálhatják. (szemben az eddigiekkel, amikor három kék zászlós figyelmeztetés után büntették a figyelmetlen pilótát)
    Na erre kiváncsi leszek Monacoban.
    Cseszik a forma egyet cseszik nézni kell mást mert ez egyre nevetségesebb
    Utoljára módosította: Lali; 2010. 12. 15. 22:02.

  4. #29
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Ez se rossz:
    "Továbbá, ha a versenyt megszakítják, és már nem indíthatják újra, akkor az a pilóta, aki addig nem használta mindkét keveréket, 30 másodperces időbüntetést kap."


  5. #30
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez se rossz:
    "Továbbá, ha a versenyt megszakítják, és már nem indíthatják újra, akkor az a pilóta, aki addig nem használta mindkét keveréket, 30 másodperces időbüntetést kap."


    Ezt mégis hogy???

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  6. #31
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez se rossz:
    "Továbbá, ha a versenyt megszakítják, és már nem indíthatják újra, akkor az a pilóta, aki addig nem használta mindkét keveréket, 30 másodperces időbüntetést kap."
    Hát ezt is biztos egy hozzáértő találta ki

  7. #32
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    - Szigorodtak az agresszív védekezésre, a pályaelhagyásokra és a lekörözésekre vonatkozó szabályok is. Nem engedélyezett az olyan manőver, amely a pozíció megvédése érdekében egynél több irányváltást tartalmaz, illetve a másik versenyző akadályozása is büntetendő. Ide sorolható többek közt a leszorítás és egyéb abnormális irányváltoztatás. (pl. Schumacher és Barrichello esete a Hungaroringen)
    Csak így tovább így sem előznek.
    Nem ezért nem előztek...hanem mert a másikra fel sem tudtak érni. Vagy ha mégis, pont azért nem lett előzés, mert a másik nem1x úgy ment előtte mintha bólyákat kellene kerülgetnie. Így még az esély is el van véve, hogy hátha lesz vmi, hiszen ha a másik még arra sem ad lehetőséget, hogy betehesd mellé a kocsi orrát, akkor miről beszélünk?

    Úgyhogy jól van ez. Mi sem szeretjük a gpl-ben, ha a másik kacsázik előttünk nem? Attól még lehet védekezni, hogy nem blokkoljuk a másikat. Le lehet térni az ideális ívről, de az akkor legyen egyértelmű, hogy a belső ívet választottad. Sztem ez a korrekt autóversenyzés.

    Am nem is értem, ebben mi a nagy szám...Tudtommal volt már/van ilyen szabály, csak jövőre úgy néz ki szigorúbban veszik

    A többiben igazatok van, tényleg sok már megint a hülyeség És akkor ezeket már a Todt találta ki?
    Utoljára módosította: convar; 2010. 12. 16. 17:16.



  8. #33
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    http://www.irace.hu/formula-1/formul...ak-a-versenyek

    Mondjuk ennél a résznél sztem még ő sem tudja pontosan hogy mit is akart mondani

    "Ugyanakkor, ha az előzés túlságosan kiszámítható lesz, akkor olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy a második kör után egészen a futam végéig egy 'előre gyártott' versenyt látunk."



  9. #34
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.irace.hu/formula-1/formul...ak-a-versenyek

    Mondjuk ennél a résznél sztem még ő sem tudja pontosan hogy mit is akart mondani

    "Ugyanakkor, ha az előzés túlságosan kiszámítható lesz, akkor olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy a második kör után egészen a futam végéig egy 'előre gyártott' versenyt látunk."
    Szerintem arra céloz, hogy eddig az volt számítható, hogy a hátul jövő 99%, hogy nem tud előzni. Most meg majd az, hogy 99%, hogy tud. De csak eddig stimmel az elmélet, ugyanis ettől azért nem mondanám azt, hogy minden körben helycsere lesz...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #35
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem arra céloz, hogy eddig az volt számítható, hogy a hátul jövő 99%, hogy nem tud előzni. Most meg majd az, hogy 99%, hogy tud. De csak eddig stimmel az elmélet, ugyanis ettől azért nem mondanám azt, hogy minden körben helycsere lesz...
    Hát, ne is legyen. Azért ez ne legyen nascar, maradjon csak szépen 2 külön műfaj a kettő. Ebben igaza van Neweynak.

    Am sztem úgy értette, hogy míg eddig az volt biztosra vehető hogy az uccsó körben már úgyse lesz előzés, most meg majd az, hogy lesz. Amit én is kötve hiszek, lásd 2009, hiába volt kers, ha a másiknak is volt, és ez lesz a hátsó szárnnyal is, mert azt is állíthatja majd a másik is

    De majd meglássuk



  11. #36
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    nem azért, én szeretem az f1 et de a nascarba az előzések nagy izgalmat adnak, akár az utolsó kanyar után is megváltozhat az eredmény. majd kiderül szerintem jó ötlet ez a szárny állításos dolog+ a kers szval monzába menni fog a 350km/h fölötti sebesség
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  12. #37
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Azt nem fogja fel egyik nagy szabályalkotó se, hogy nem a KERS-t meg mindenféle bonyolultabb rendszert kéne bevezetni, hanem egy jóval letisztultabb aerodinamikát kéne megszabni. Ez alatt azt értem, hogy a mechanikai tapadást kéne növelni, az aero-t pedig csökkenteni, tehát kivenni ezt a sok kis vackot a kasztniról, mint ami pl. van az első szárnyon is, a sok kis terelőlapocska. Egy GP2, ahol viszonylag az egyszerű az aero, mindig jó futamokat toltak, mint ahogy régebben az F1-ben is, amikor inkább a mechanikai tapadásra mentek ugyebár.

    Lassan tényleg azt fogják elérni, hogy a Ferrari-ba beültethetnek egy Sakon Yamamoto-t is, aki simán VB lesz.

  13. #38
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése

    Lassan tényleg azt fogják elérni, hogy a Ferrari-ba beültethetnek egy Sakon Yamamoto-t is, aki simán VB lesz.
    Azért ez semmilyen technikánál nem fog megtörténni...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  14. #39
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem fogja fel egyik nagy szabályalkotó se, hogy nem a KERS-t meg mindenféle bonyolultabb rendszert kéne bevezetni, hanem egy jóval letisztultabb aerodinamikát kéne megszabni. Ez alatt azt értem, hogy a mechanikai tapadást kéne növelni, az aero-t pedig csökkenteni,...
    Én azt mondom, ne írjuk le előre a 2011 évadot. Sokx mondtam már, hogy ezek 2008ról 2009re megtörténtek, vagy legalábbis jópár intézkedést bevezettek ezügyben. Gondolj csak pl. a 2008as csupaszárny Mekire. Csak jött a dupla diffúzor, ami sajnos az összes ezeknek elvileg köszönhető jótékony aerodinamikai hatást kioltotta. De mostantól ki vannak tiltva. Szal hátha, a remény hal meg utoljára.



  15. #40
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem fogja fel egyik nagy szabályalkotó se, hogy nem a KERS-t meg mindenféle bonyolultabb rendszert kéne bevezetni, hanem egy jóval letisztultabb aerodinamikát kéne megszabni. Ez alatt azt értem, hogy a mechanikai tapadást kéne növelni, az aero-t pedig csökkenteni, tehát kivenni ezt a sok kis vackot a kasztniról, mint ami pl. van az első szárnyon is, a sok kis terelőlapocska. Egy GP2, ahol viszonylag az egyszerű az aero, mindig jó futamokat toltak, mint ahogy régebben az F1-ben is, amikor inkább a mechanikai tapadásra mentek ugyebár.

    Lassan tényleg azt fogják elérni, hogy a Ferrari-ba beültethetnek egy Sakon Yamamoto-t is, aki simán VB lesz.
    Az F1 nem a kiegyenlített feltételekről szól, nem cél a centiméterektől való autózás. Az F1 egyértelműen a technikai újításokról és fölényekről szól, az nyer akinek több pénze és jobb mérnökei vannak. Persze nem utolsó szempont a jó pilóta, de nem jelent egyértelmű győzelmet. Ugye az sem véletlen hogy a TOP pilóták soha nem mennek gyenge csapathoz. Vajon miért?

  16. #41
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Másik érdekes kérdés, hogy ha a Ferrarival (szerintem helyesen) levetették a Marlboro bújtatott reklámcsíkjait, akkor mi a helyzet ezzel az egyértelmű JPS festéssel?
    "Hoppácska!"

    Joe Saward kapott egy érdekes fotót Ausztriából. Bár megegyezés valószínűleg/egyelőre nincs az Imperial Tobacco (a JPS tulajdonosa) és a Lotus Renault GP csapat között.

    Az oldalon lentebb beszúrt marlborós képek azt illusztrálják, hogy nem újdonság az effajta fordított reklám. Addig kell mutatni egy F1-es autót a dobozon, amíg végül az autóról be nem ugrik az eredeti reklámhordozó.

    http://joesaward.wordpress.com/2011/...and-curiouser/
    Csatolt képek Csatolt képek
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  17. #42
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Van itt egy ilyen cikk:

    http://www.motorsportal.hu/forma1/a-...st-c33439.html

    Ebben van pár infó amiről eddig nem hallottam, pl.:

    "A csapatok szövetsége (FOTA) megegyezett abban, hogy jövőre betiltják az állítható első légterelő használatát,..."

    Az oké, arról tudtam hogy a hátsók állíthatóak lesznek de arról nem hogy az elsők meg majd nem A másik:

    "A szabálytervben szerepel, hogy ezzel a lehetőséggel csak a követő pilóta élhet, a csatában vezető nem. Emellett pályánként meghatározzák az aktiválás engedélyezéséhez szükséges minimális távolságot is. A technikai szakemberek szerint ez az érték egy másodperc köré tehető.

    A pilótafülkében egy zöld kijelző tájékoztatja a pilótákat arról, hogy elég közel vannak-e az előző gomb használatához. Az egyenes végén egy másik gombbal vissza kell állítani a szárnyat az eredeti pozíciójába. Amennyiben valaki megfeledkezik erről, a légterelő automatikusan visszaáll az eredeti pozícióba."


    Jobban már nem is lehetne bonyolítani.

    Namost ezekről akkor ti mit tudtok? Mert ugye ez még júniusi történet és nem tudom ezeket elfogadták-e, másrészt meg motorosportalos a cikk, tehát nem tudom mennyire beszámíthatóak ezek az infók.



  18. #43
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Ferrari F150 bemutató most!

    http://newferrarif1.ferrari.com/stan...term=400633747

    Szerk.: Ügyesen visszacsempészték a Marlboro logót.
    Utoljára módosította: Leo67; 2011. 01. 28. 11:24.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  19. #44
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    http://newferrarif1.ferrari.com/stan...term=400633747

    Szerk.: Ügyesen visszacsempészték a Marlboro logót.
    A képet nézve nekem is ez jutott azonnal az eszembe.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  20. #45
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    A képet nézve nekem is ez jutott azonnal az eszembe.
    És a Tata feliratot láttátok a hátsó szárny oldalán?

    Láttam én már karón varjút, de vazz, Tata a Ferrarin?? A Santander meg a Malbóró nem tejel eleget?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #46
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És a Tata feliratot láttátok a hátsó szárny oldalán?

    Láttam én már karón varjút, de vazz, Tata a Ferrarin?? A Santander meg a Malbóró nem tejel eleget?
    mibaj vele? minden csapatnak kell az IT támogatás is...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  22. #47
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És a Tata feliratot láttátok a hátsó szárny oldalán?

    Láttam én már karón varjút, de vazz, Tata a Ferrarin?? A Santander meg a Malbóró nem tejel eleget?
    Tavaly is volt már Tatája a Ferkónak, csak akkor még nem ekkorában.

  23. #48
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És a Tata feliratot láttátok a hátsó szárny oldalán?

    Láttam én már karón varjút, de vazz, Tata a Ferrarin?? A Santander meg a Malbóró nem tejel eleget?
    A Tata-ról ne csak a kocsi jusson eszedbe, attól már kicsit nagyobb ez a cégcsoport...

  24. #49
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    A Tata-ról ne csak a kocsi jusson eszedbe, attól már kicsit nagyobb ez a cégcsoport...
    Nos valóban, nem néztem át a teljes portfóliót. Én azokra a rémes valamikre gondoltam, amiket autó gyanánt szabadítottak az emberiségre.
    Ez nekem olyan nem is tudom... Orbán Viktor sem megy Kiszel Tündés kitűzővel az EU-ba, mert az ciki...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  25. #50
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Nos valóban, nem néztem át a teljes portfóliót. Én azokra a rémes valamikre gondoltam, amiket autó gyanánt szabadítottak az emberiségre.
    Ez nekem olyan nem is tudom... Orbán Viktor sem megy Kiszel Tündés kitűzővel az EU-ba, mert az ciki...
    Vagy nem osztogatja a Donatellácskás naptárat

Oldal: 2 / 35 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •