Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (49 összesen)
  1. #1
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Tévékészülékek

    Gondoltam, nyitok egy ilyen témát, mert átnyálaztam a fórumot, és sehol sem találtam olyat, ahova a kérdésem illene. Talán nem vagyon túlságosan off, elvégre néhányan nyomjátok tévén is a játékokat

    Ki, mit tud a Samsung UE40 C5000 tévéről? Az adatai alapján elég jónak tűnik, ráadásul a Mediamarktban november 17-től 180ezerért adják, 0%THM-el. Árgépen 200 körüli árakat látok. Állítólag "mindent" tud. CI Slotos digitális tunere van, hálózatba köthető, a kézikönyve szerint USB-ről, hálózatról lejátszik 1920-as MKV állományt, tehát engem bőven-bőven kiszolgálna. Fogyasztása is tetszik, szintén a kézkönyv alapján 75W, ami nem több a mostani 70centis képcsöves tévém fogyasztásánál. 3D abszolút nem érdekel. Ja, és még pont elfér ott, ahol a mostani tévém van. Ez sem utolsó szempont
    Vajon mi lehet, amit egy 250-300 ezer forintos tévé tud, és nekem hiányzana? Csak a nagyobb méret? Vagy van még valami, a 3D-n kívül, ami ezekben a tévékben szokott lenni?
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  2. #2
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam, nyitok egy ilyen témát, mert átnyálaztam a fórumot, és sehol sem találtam olyat, ahova a kérdésem illene. Talán nem vagyon túlságosan off, elvégre néhányan nyomjátok tévén is a játékokat

    Ki, mit tud a Samsung UE40 C5000 tévéről? Az adatai alapján elég jónak tűnik, ráadásul a Mediamarktban november 17-től 180ezerért adják, 0%THM-el. Árgépen 200 körüli árakat látok. Állítólag "mindent" tud. CI Slotos digitális tunere van, hálózatba köthető, a kézikönyve szerint USB-ről, hálózatról lejátszik 1920-as MKV állományt, tehát engem bőven-bőven kiszolgálna. Fogyasztása is tetszik, szintén a kézkönyv alapján 75W, ami nem több a mostani 70centis képcsöves tévém fogyasztásánál. 3D abszolút nem érdekel. Ja, és még pont elfér ott, ahol a mostani tévém van. Ez sem utolsó szempont
    Vajon mi lehet, amit egy 250-300 ezer forintos tévé tud, és nekem hiányzana? Csak a nagyobb méret? Vagy van még valami, a 3D-n kívül, ami ezekben a tévékben szokott lenni?
    Mindent tud amit egy mai új modellnek tudnia kell, a tunereket tekintve a DVB-T(CI - Common Interface + kártyanyílás) az a Mindig TV-hez kellhet a vezetékes digitális tuner pedig a DVB-C ami egyben a coax bemenet is.
    A színek egy kicsit mesterkéltek de biztosan találni fogsz olyan beállítást ami feküdni fog neked. Egyébként most az LG TV-k is jó vételek az 5év garival.

    ui.: az LG és Samsungok verhetetlenek funkciókban, a képminőségük már hagy némi kívánni valót maga után.
    Utoljára módosította: Bozso; 2010. 11. 15. 21:47.

  3. #3
    vagy ha nem akarod erőltetni a videó lejátszást, akkor sokat spórolhatsz, vagy vehetsz nagyobb méretet, és egy Asus Oplay HD-t pedig vehetsz hozzá 20-30e-ért, amivel szinte mindent lejátszhatsz tökéletes minőségben.

  4. #4
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Hát ez az én nagy dilemmám, hogy nem tudom, mi kell nekem
    Miért nem csinálnak olyan tévét, ami veszi az adást, oszt jónapot?

    Videólejátszás azért mégiscsak jó lenne, ha nem a számítógépről kellene nézni. Minek zúgjon a gép, ha nem muszáj. Ez a hálózatos izé nem tudom mi. Képes látni a gépemen lévő cuccokat? Persze akkor meg zúg a gép
    Nagyobbat semmiképp sem akarok, mert nem fér el
    Viszont a géppel mindenképp összekötöm, ha már van egy rakás Hdmi, DVI bemenet, bár az mostanság már mindegyik tévén van.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  5. #5
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Ja, egyébként szerintetek miért van, az, hogy a Mediamarktos katalógust ma bedobták a postaládánkba, de a weboldalukon az van, hogy hamarosan????
    Én azt hittem, az internet gyorsabb, mint a posta, de rendszeresen 3-4 nap késéssel kapom meg hírlevélben a szórólapot tőlük
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  6. #6
    Knyihár Balázs Versenyző Bazsi logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 12.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    544
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez az én nagy dilemmám, hogy nem tudom, mi kell nekem
    Miért nem csinálnak olyan tévét, ami veszi az adást, oszt jónapot?
    Úgy tudom létezik olyan tv ami fel is vesz, van benne merevlemez, de ad 1. méregdrága ad. 2 meg vannak erre a specifikus cuccok szal nem igazából éri meg csinálgatni! A tv-s film lejátszással az a gond, hogy a mai formátumoknak pl lehet hogy megfelel, de mi van ha kitalálnak vmi újat, meg vagy vele lőve, mert nem viszi, míg a médialejátszókat szokták szépen frissítgetni, fejlődgetnek, meg van hozzá a támogatás.

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Videólejátszás azért mégiscsak jó lenne, ha nem a számítógépről kellene nézni. Minek zúgjon a gép, ha nem muszáj. Ez a hálózatos izé nem tudom mi. Képes látni a gépemen lévő cuccokat? Persze akkor meg zúg a gép

    Asus O playem van nekem is, de igazából a kulcsszó médialejátszó, ami mindent, de tényleg szinte mindent lejátszik. Ha van egy nagyobb pendriveod - de ami még jobb egy hordozható vinyód - akkor a gépnek se kell mennie. Össze kell kötni a géppel az asust és akkor látja fájlokat a pc-n, tudsz másolni a gépről a vinyóra/pendrivre-ra, igazából én nagyon szeretem! Ja és nincs benne ventilátor - csendes, és van benne DTS downmix, kiküldi a dts jelet a tvre nem kell feltétlenül erősítő hozzá.

  7. #7
    Mindennek az alfája és omegája a panel.
    Samsungnál S-PVA legyen benne, LG -nél IPS....nagy baj akkor nem lehet...
    Utána kell olvasni, melyik modellbe mit raknak.

  8. #8
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Ja, a veszi az adást nem úgy értettem, hogy felveszi! Hanem, hogy kiköpi a képernyőre, és kész
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  9. #9
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Hát ez a videólejátszás valóban érdekes játék
    Valami FAQ-ban olvastam, hogy a H264-es mkv-t lejácca, de az x264-et nem. Igazából nem tudom mi a különbség, de már rögtön van, amit biztosan nem tud.
    Másik kérdés, hogyan adom alá a 13 gigás star treket? FAT32-s vinyón eleve halott a dolog, NTFS-t, ext3-t pedig nem hiszem, hogy kezelné.
    Tényleg érdemesebb nézni valami olyan tévét, amiben ezek az extra hókuszpókuszok egyáltalán nincsenek benne, de olcsóbb és a maradék pénzből valami lejátszót nézni. Vagy pedig elég, ha HDMI-n a gépre van kötve. Úgyis itt van a tévé a számítógéptől 2 méterre.

    De az az igazság, hogy 37-40" méretű LED-es tévék olcsóbban nemnagyon vannak. A LED azért lenne érdekes, mert pár Wattal kevesebbet fogyaszt.
    Utoljára módosította: vlevi; 2010. 11. 16. 01:13.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  10. #10
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Mindent tud amit egy mai új modellnek tudnia kell, a tunereket tekintve a DVB-T(CI - Common Interface + kártyanyílás) az a Mindig TV-hez kellhet a vezetékes digitális tuner pedig a DVB-C ami egyben a coax bemenet is.
    A színek egy kicsit mesterkéltek de biztosan találni fogsz olyan beállítást ami feküdni fog neked. Egyébként most az LG TV-k is jó vételek az 5év garival.

    ui.: az LG és Samsungok verhetetlenek funkciókban, a képminőségük már hagy némi kívánni valót maga után.
    Látom képben vagy
    Lenne kérdésem, LG háttérvilágítása milyen mostanában? Samsungot nagyon jól be lehetett lőni feketék szempontjából (PC-s használatra), de az LG-k amikkel összefutottam túl fényesek voltak, és nem lehetett értelmes kormpromisszumoz hozni, mindíg világított a fekete.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #11
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a géppel mindenképp összekötöm, ha már van egy rakás Hdmi, DVI bemenet, bár az mostanság már mindegyik tévén van.
    Minden media file csak akkor fog menni, ha a pc-t dugod rá, így biztos nincs szívás a feliratokkal meg a codecekkel..már csak azért is jó, mert kurvajó versenyezni is így
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #12
    Nagy Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 01. 03.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    509
    Nekem LG pk550 van. Mindent lejátszik(kivéve a BD25-50 formátumot), de nem ad ki 5.1 hangot, nem kezel 1-2 feliratot, és nem ismeri a dts hangot. Kell vennem egy médialejátszót(LG DP1). egyébként tükörfényes a képernyő, fényes nappal szinte nézhetetlen.

  13. #13
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Minden media file csak akkor fog menni, ha a pc-t dugod rá, így biztos nincs szívás a feliratokkal meg a codecekkel..már csak azért is jó, mert kurvajó versenyezni is így
    Ezt hidd el, ki fogom próbálni
    Mármint a versenyzést eclipsee_
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  14. #14
    Mondjuk amikor én vettem kb. 1 éve akkor az LG nagyon nem győzött meg. Volt ez a fényesség, meg a csatornákat is lassan vált, ami nagyon zavaró, valamint design-ban is elmaradt. Ezt a fekete dolgot meg nem értem, mert nekem a B550-es Samsungomon is tökéletes a fekete mióta digitális adást nézek.
    Ahogy néztem a 40"esek jóval drágábbak, viszont ezek az alap videó opciók már mindegyikbe benne van, tehát nehéz lesz olyat választani ami sima tévé Szerintem vagy 40"-es Samsung, vagy nézel egy 32"-es Sharpot, egy új modellt!

  15. #15
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Ha már nincs LCD-re korlátozva a dolog, akkor szeretném kicsit reklámozni a plazmákat.

    Ha fontos a képminőség, akkor szerintem egyértelműen a plazma a nyerő. Egyrészt a technológiából adódóan igazán fekete a fekete, míg az LCD-k esetében ez csak a csúcsmodellek esetében mondható el vagy még ott sem. E mellett nem csak fekete a fekete, hanem a sokkal magasabb kontraszt lehetősége miatt (is) be tudod állítani úgy a képet, hogy sötét jelenetek esetén sem vesznek el az apró részletek. LCD-nél ez nem ilyen egyszerű. Ezen kívül ami még fontos, hogy a plazmáknál nem sok esélyed van után húzást tapasztalni, míg az LCD-k között még az újak is elhasalnak a legtöbb esetben pl. egy teniszmeccsen. Persze ez mondjuk film nézés közben nagyon ritkán tud zavaró lenni, de ha labdás sportokat is nézel ott elég általánosan fel tud merülni mint probléma.

    Én próbáltam a versenyzést egy 82es LCD-n közelről, de nem jött be, mármint élményként jó volt, de valahogy hosszútávon nem vált be, kicsit zavaró volt.

    2 hátránya azért van szintén a technológiából adódóan a plazmáknak, de azért nem annyira jelentősek ezek mint amennyire hangsúlyozni szokták. Első a beégés, ez az új típusoknál már gyakorlatilag nem jelent veszélyt, ghosting gyakran előfordul de nagyon gyorsan el is múlik. A másik a fogyasztás, de az sem annyira vészes. Nekem egy 127es LG plazmám van ami átlagban 150-170w körül eszik normális beállítások mellett. Ez általam mért adat, nem hiszem hogy a 70w-s katalógus adat 100% reális lenne a kérdéses LCD esetében, vagy inkább valami nagyon energiatakarékos beállítás mellett esetleg. A plazmán is van max energiatakarékos üzemmód akkor az is kicsit kevesebbet eszik.
    Még a felbontás kérdés érdekes, 42" plazma esetében ritka a full HD felbontás, de nem is nagyon muszáj ragaszkodni hozzá, ebben a méretben ha 2-2,5m távból nézed, akkor már nem veszed észre a különbséget a full HD és a HD ready felbontás között, arról nem is beszélve hogy ezt csak akkor van esélyed észrevenni ha nagyon jó minőségű full HD felbontású forrásról nézed !
    egyébként ha ragaszkodsz a full HD-hoz akkor is van egy nagyon jó vétel ebben az árkategóriában:
    http://www.edigital.hu/Plazma_televi...ia-p52727.html

  16. #16
    Azért az jó, hogy az LCD hibái ugye hatalmasok, a Plazma gondjait meg lazán elbagatellizálod... !
    Lehet venni jó LCD -t és plazmát is, de mondjuk 200 alatt könnyebben választanék jó LCD -t, mint plazmát.

  17. #17
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Levike írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az jó, hogy az LCD hibái ugye hatalmasok, a Plazma gondjait meg lazán elbagatellizálod... !
    Lehet venni jó LCD -t és plazmát is, de mondjuk 200 alatt könnyebben választanék jó LCD -t, mint plazmát.
    Az a jó, hogy egy szóval nem írtam, hogy az LCD hibái hatalmasak lennének.
    Egyébként meg szerintem pont fordítva van, képminőséget nézve 200 alatt könnyebb jó plazmát venni mint jó LCD-t, pontosabban egy 200 alatti plazmának valószínű hogy szebb a képe mint egy LCD-nek. Persze ez méretfüggő is, mert hogy 127 centis jó plazmát kapsz 180ért (természetesen nem csúcskategóriáról beszélek), kiváncsi vagyok hogy milyen lcd-t kapsz ennyiért ilyen méretben. 106 centis LCD és plazma is akad jó hasonló áron, kisebb méretben meg már az LCD a nyerő.
    Egyébként meg annyiban lehet összegezni, hogy képminőségben a plazma a nyerő. Attól függően hogy kinek mi a fontos tudja ezt kompenzálni az LCD, mint pl. fogyasztás, funkciók, egyéb apróságok...

  18. #18
    Hát nem tudom a plazmák felbontásától nem vagyok elájulva...

    http://tvstore.hu/index.php?item=cik...50%20le40c-650

    Ez pl. már egy egészen jó LCD ennyi pénzért...mondjuk azt kell megvenni, amin SQ, vagy SX van feltüntetve paneltípusnak, azok S-PVA -sok. Garantáltan nem lassú, és tűéles, szép képe lesz, szinte nulla input laggal. És 1080p -s.
    Nem mondom, hogy rossz a plazma sőt 3d-re elvileg még jobb is lehet mint az LCD a jövőben, de igazán jó plazmát nem sokan gyártanak és nem is olcsón.
    A Full HD pedig ebben a képméretben egyáltalán nem mellékes, pláne ha nagyfelbontású filmeket is szeretnél nézni rajta.

    http://tvstore.hu/index.php?item=cik...0%20TX-P42G20E

    Ez mondjuk már nem egy rossz plazma, de bőven nem a csúcs.

  19. #19
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Levike írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem tudom a plazmák felbontásától nem vagyok elájulva...

    http://tvstore.hu/index.php?item=cik...50%20le40c-650

    Ez pl. már egy egészen jó LCD ennyi pénzért...mondjuk azt kell megvenni, amin SQ, vagy SX van feltüntetve paneltípusnak, azok S-PVA -sok. Garantáltan nem lassú, és tűéles, szép képe lesz, szinte nulla input laggal. És 1080p -s.
    Nem mondom, hogy rossz a plazma sőt 3d-re elvileg még jobb is lehet mint az LCD a jövőben, de igazán jó plazmát nem sokan gyártanak és nem is olcsón.
    A Full HD pedig ebben a képméretben egyáltalán nem mellékes, pláne ha nagyfelbontású filmeket is szeretnél nézni rajta.

    http://tvstore.hu/index.php?item=cik...0%20TX-P42G20E

    Ez mondjuk már nem egy rossz plazma, de bőven nem a csúcs.

    A felbontásban az olcsóbb plazmák nagy átlagát nézve igazad van, viszont szerintem a felbontás koránt sem annyira kardinális kérdés. Én mielőtt megvettem az LG 50PJ550-t ami csak 1366*768 felbontást tud nagyon sokáig gondolkoztam hogy csak full HD kellene, ezért nagyon sokat nézegettem a különbséget a kettő között és azt tapasztaltam hogy igazat mondanak "a fórumokon", ha 2,5m távolról nézed akkor ebben a méretben(127cm) sem veszed észre a különbséget a 768as és az 1080as felbontás között, feltételezve hogy nagyon jó minőségű 1080p forrásról nézed. Ha ennél kisebb felbontású a forrás akkor pedig már elméleti előnye sem igen lehet az 1080as felbontásnak.
    Persze nem azt akarom mondani, hogy egy 1080p-s TV-n egy 1080as felbontású film nem szebb mint ugyanaz egy 768as TV-n, mert természetesen szebb.
    A kérdés az, hogy az összes TV nézés közül arányosan mennyi az 1080p forrás ? Én próbálom mindenből a legjobb minőségűt letölteni, akarom mondani megvenni, de nem könnyű mindenből 1080ast szerezni, a TV adásról már nem is beszélve, sorozatok esetében meg egyébként is 720p a max ami elérhető.
    Persze valószínű pár év múlva már könnyebb lesz 1080as cuccokhoz jutni, de úgy vagyok vele hogy most veszek olcsóbban egy TV-t és majd pár év múlva lecserélem minthogy most kiadok rá "nagy pénzt" és pár év múlva így is úgy is tele lesz a piac jobb tévékkel...

    Egyébként az S20as Pana amit fentebb linkeltem 175ért 1080p-s.
    Utoljára módosította: Kennystyle; 2010. 11. 16. 12:37.

  20. #20
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Látom képben vagy
    Lenne kérdésem, LG háttérvilágítása milyen mostanában? Samsungot nagyon jól be lehetett lőni feketék szempontjából (PC-s használatra), de az LG-k amikkel összefutottam túl fényesek voltak, és nem lehetett értelmes kormpromisszumoz hozni, mindíg világított a fekete.
    A háttérvilágítás nem gyártó függő hanem technológiai kérdés, minden gyártó forgalmaz hagyományos CCFL fénycsöves és LED-es LCD megoldásokat. Az "olcsó" led világítás abból áll hogy csak a képernyő két oldalán vannak led diódák és diffúzor segítségével oszlatják el a kijelző belső részére a fényt(Edgelit-backlit). Aztán vannak azok a ledes megoldások ahol az egész kijelző felületén diódák vannak bizonyos területet lefedve RGB színenként, de itt sincs annyi dióda ahány pixel(RGB LED-WLED).
    A plazmának nincs háttérvilágítása mivel ott a pixelekben lévő gázok adják a fényt ezért homogénebb a kép az lcd-vel szemben.
    Hogy most melyik gyártó készít jobb kijelzőt ez szubjektív kérdés, kinek a pap kinek a papné. Az biztos hogy minden gyártónak vannak jó készülékei, kérdés hogy kinek mennyit ér meg a jó.
    Egyébként nekem is plazmám van méghozzá egy LG 50PK250 és a méretéhez ill árához képest nagyon jó TV. Nyilván vannak jobbak is de nálam a 200k volt a lélektani határ min 50"-al, ennyiből erre futotta. Ha lett volna pénzem akkor egy Pana 50G20-at vettem volna de sajnos nem volt.

    Én azt mondom hogy ha valaki sokat játszik(szimulátor) vagy sok statikus képet néz a TV-n(internet, world, exel stb) annak jobb vétel lehet az LCD mert nincs ghosting vagy rosszabb esetben beégés.
    Aki viszont csak átlagos időt tölt szimulátorozásra és internetre, de sokat néz TV műsorokat és filmeket annak pedig egy behemót Plazma lehet a befutó.

    A lényeg amire LCD-nél figyelni kell:
    24p más néven 24Hz-et tudja(BD filmeknél 24 képkockás filmeknél fontos)
    Min 100Hz-es kijelző (ez az után húzást mérsékli más néven input lagot)

    A plazmánál lehetőleg a legújabb modellek közül válasszunk, 24p legyen a többi úgy is jobb mint az lcd-nél. Ami még fontos a plazmánál az a bejáratási idő ami kb 500 óra, ez idő alatt kerülni kell a hosszan tartó állóképeket és célszerű maximális energiagazdálkodásban használni(alacsonyabb kontraszt és fényerő). A plazmát csak állítva szabad szállítani habár ezt én is csak azután hallottam miután fekve hazavittem a boltból.

    ui.: még kiegészíteném a 24p-vel kapcsolatban a hsz-t. Ha netalántán nem tud a tv 50Hz-nél kisebb frekit akkor sincs nagy baj de akkor kell venni egy jó minőségű Blu-Ray lejátszót ami már 50 v 60Hz-et küld a TV-nek. Ugye ilyenkor a lejátszó végzi el a képbeillesztéseket korrekciót hogy idővel ne csússzon a kép és a hang vagy ne legyen röccenés a lejátszásban. Ezeket az eljárásokat hívják Pull Down 2:2, 3:2, 5:5 stb minden gyártónak a sajátja. Fontos hogy csak a felső kategóriás BD lejátszók tudják ezt megfelelő minőségben, de akár használhatjuk olyan tv-nél is amelyik ettől függetlenül tud 24p-t.
    Utoljára módosította: Bozso; 2010. 11. 16. 17:46.

  21. #21
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Plazma vs LCD vitában totálisan egyetértek. Olcsó plazmák kontrasztja, színei magasan verik az LCD-ket.
    Tévézésre, video nézésre nagyon jók, pc-re kötni viszont az LCD-t előnyösebb, ebben is egyet értünk.

    Azon felül, hogy nagyjából ismerem a háttérvilágítási technikákat...korábban az LG-nél mégis megfigyelhető volt, hogy a háttérvilágítás túl fényes legalacsonyabb értéken is. Azonos (legalsó) árkategóriáról beszélünk, azonos technológiával. Egyértelmü volt számomra, hogy szándékosan ilyen, és konziszens volt a gyártó különböző modelljein..anno még mérést is találtam és legalacsonyabb háttérvilágítással is 3x olyan fényes volt az LG, ezálltal a feketék nem voltak elég mélyek, kvázi csaknem egyenletesen átvilágította a panelt. Erre irányult a kérdés.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  22. #22
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117
    Tény, hogy az LG nem alkalmazott olyan mély feketét, de a felsőbb (világosabb) összeállításokban iszonyatos nagy színátmenetre és ezért gyönyörű (nem mindig valósághű, de gyönyörű) színekre ment rá. És bizony volt olyan időszak is amikor az LG-nél sokkal mélyebb volt a fekete mint a többi gyártónál

  23. #23
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Plazma vs LCD vitában totálisan egyetértek. Olcsó plazmák kontrasztja, színei magasan verik az LCD-ket.
    Tévézésre, video nézésre nagyon jók, pc-re kötni viszont az LCD-t előnyösebb, ebben is egyet értünk.

    Azon felül, hogy nagyjából ismerem a háttérvilágítási technikákat...korábban az LG-nél mégis megfigyelhető volt, hogy a háttérvilágítás túl fényes legalacsonyabb értéken is. Azonos (legalsó) árkategóriáról beszélünk, azonos technológiával. Egyértelmü volt számomra, hogy szándékosan ilyen, és konziszens volt a gyártó különböző modelljein..anno még mérést is találtam és legalacsonyabb háttérvilágítással is 3x olyan fényes volt az LG, ezálltal a feketék nem voltak elég mélyek, kvázi csaknem egyenletesen átvilágította a panelt. Erre irányult a kérdés.
    Ja nem feltétlenül csak neked válaszoltam, gondoltam hátha sokaknak újdonság amit olvasnak.
    A kérdésedre most is csak azt tudom mondani hogy szubjektív, el kell menni a boltba és amelyik tv megtetszik a technikai paraméterével, árával és képminőségével együtt azt kell megvenni. Óriási a választék pont ezért nehéz is választani.

    Ha LCD tv a tét és engem kérdezel akkor én valószínű hogy Samsungot vagy Sony-t vennék, de most az LG 5év garit ad ami megint csak kiegyenlíti a mérleg nyelvét.

  24. #24
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ja nem feltétlenül csak neked válaszoltam, gondoltam hátha sokaknak újdonság amit olvasnak.
    A kérdésedre most is csak azt tudom mondani hogy szubjektív, el kell menni a boltba és amelyik tv megtetszik a technikai paraméterével, árával és képminőségével együtt azt kell megvenni. Óriási a választék pont ezért nehéz is választani.

    Ha LCD tv a tét és engem kérdezel akkor én valószínű hogy Samsungot vagy Sony-t vennék, de most az LG 5év garit ad ami megint csak kiegyenlíti a mérleg nyelvét.
    Én anno Samsung mellett döntöttem, de előtte vettem egy LG-t is, amit az említett gond miatt lepasszoltam faternak. Az a baj, hogy PC-re dugva a boltban nemigen próbálhatod ki, ha mégis akkor sem fogod látni mert ehez sötétnek kéne lenni a szobában, míg az áruházláncokban átalában fényárban úszik minden és pont a lényeg nem látszik.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #25
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Kár, hogy napközben nem tudom olvasni a fórumot, csak esténként...
    Ma volt alkalmam megtekinteni ezt a tévét a MM-ban. Szar látni az 5-600ezer forintos tévék mellett ennek a képét, mert tényleg látható a különbség.
    A plazmát ismerem, és most össze is tudtam hasonlítani, az Eurosporton focimeccs ment, és hát tényleg, azon gömb alakú maradt a labda, míg az összes LCD-n, kivétel nélkül megnyúlt. De ezzel nincs mit tenni, ez sajna ilyen, és sosem lesz ez megoldva. De most ránézek, hogy a CRT-s tévémen milyen a focimeccs. Sosem láttam még rajta olyat (nem nézek focit), de most kíváncsi leszek rá. Hát igen, itt is gömb az a labda...
    Edigitalt néztem, nincs náluk FullHD-s plazma, csak 42"-ban. Az pedig nem fér el. Már a 40 is necces, 37 lenne az igazi. 32"-t nagyon nem akarok, mert annak függőlegesen semmivel sem nagyobb a képe, mint a mostani 70 centis, 28"-s CRT tévémnek.

    De most visszamegyek, és megnézem a http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p53908.html tévét is. Igaz, ez nem LED, csak sima LCD, de nem 5-ös, hanem 6-os sorozatú panel... De a fogyasztása a duplája a "vitaindító" LED-esnek...

    Na, nem írogatok tovább, megyek tévét (mármint készüléket) nézni
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •