Oldal: 3 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (423 összesen)
  1. #51
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    Kell-e az a 900 fok?

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése


    Erre már nem is emlékeztem. (Szerencsére az egész témára sem...)


    a téma eredeti kérdésére a válaszom röviden: Bizony kell... !

    (sőt inkább azt mondanám: csak jól jöhet)
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2010. 11. 13. 19:48.

  2. #52
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Amikor megvettem a G25-öt a Momo után egyből el kezdtem állítgatni a szöget, de végül maradtam az alap 270°-nál. Én pl kis mozdulatokkal szeretek kormányozni, valahogy nem jön be a targonca szimulátor mód(900°). Félreértés ne essék biztosan többen vagytok úgy hogy ezzel időt lehet nyerni és jobban átjön a szimulátor mód, de nekem egyáltalán nem feküdt.
    Szerintetek Monaco-n lenne értelme magasabb értékre állítani(WTCC)?

    ui.: ha már a topik témájánál vagyunk, igen mindenképpen előnyt jelent a 900°-os kormány, mert ha nem is használjuk de legalább van.

  3. #53
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor megvettem a G25-öt a Momo után egyből el kezdtem állítgatni a szöget, de végül maradtam az alap 270°-nál. Én pl kis mozdulatokkal szeretek kormányozni, valahogy nem jön be a targonca szimulátor mód(900°). Félreértés ne essék biztosan többen vagytok úgy hogy ezzel időt lehet nyerni és jobban átjön a szimulátor mód, de nekem egyáltalán nem feküdt.

    Szerintetek Monaco-n lenne értelme magasabb értékre állítani(WTCC)?
    Én vezettem már targoncát, nem jönnél ki vele 900 fokból...


    De egyébként miért nem csinálod azt, hogy mind a steering lock-ot és mind a kormányelfordulást egyformán a 3-szorosára állítod? Így semmi változást nem fogsz észrevenni azon kívül, hogy tovább is tudod tekerni...

    Aztán meg meg lehet próbálni szép lassan csökkenteni a steering lockot, ha mondjuk túlságosan túlkormányzottnak, idegesnek érzel egy setupot...

  4. #54
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    ...valahogy nem jön be a targonca szimulátor mód(900°)..
    Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy Ti a valóságban hogyan vezethetitek a kocsitokat, amikor ezt így gondoljátok!? Van vmi fogantyú is a kormányon, hogy 100-as tempónál könnyebben tekerd el háromszor pl. balra? (ugye, hogy nem!)

    Ezt a kormányszög kérdést még Te mindig nem érted! Ahogy mondja szabi, mindkettőt párhuzamosan állítsd!

  5. #55
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Van vmi fogantyú is a kormányon, hogy 100-as tempónál könnyebben tekerd el háromszor pl. balra? (ugye, hogy nem!)


    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a kormányszög kérdést még Te mindig nem érted! Ahogy mondja szabi, mindkettőt párhuzamosan állítsd!
    Pontosan... Hidd el, Bozso, nem kell majd körbepörgetned egy kanyar előtt a kormányt, hiszen ugyanazt az arányt is használhatod, viszont egy visszafordítónál jobban be fogod tudni kormányozni...

    A speed sensitive steeringet is kikapcsolhatod... És akkor a kormányzás direktebb lesz, és ismét nagy utat tehetsz a 'Get Real' irányába... Semmiképp ne félj tőle, csak próbáld meg, nem rosszat akar itt senki. Annyit még, hogyha használsz center sping effectet, akkor azt gyengítsd, mert kormyányzásnál meg fogod fordítani az íróasztalt (hacsak nem fix cockpited van - az megcsavarodni fog)
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2010. 11. 14. 12:21.

  6. #56
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    Jó előny a magasabb szög. Nekem is 270 van sajna ,benn hagyom a sebesség érzékenységet. Szegény ember avval főz amije van.E nélkül a gplben nem is sikerül full mezőnynel kipattanni a boxból kocc nélkül .

  7. #57
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek Monaco-n lenne értelme magasabb értékre állítani(WTCC)?
    Igen. A Loews (újabb nevén Grand Hotel) kanyarban persze jobban alá kell, hogy tekerd, de arányosan nagyobb steering lock-kal lesz is értelme nagyobbat kormányozni...

  8. #58
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Erre szokták azt mondani, csöndben maradtál volna, bölcs maradtál volna......
    Semmi bunkóság nem volt abban az írásban, melyre te úgy gondolsz, hogy olyan.Az, hogy valaki a véleményét megossza, még nem az, sőt végképp nem okoskodás.De mint írtad sokat tanultál saját károdból, hajrá Kipróbáltad, nem jött be.Nem vagyunk egyformák.Viszont ha valaki segítő szándékkal ír valamit, bennem pl fel sem merülne az a jelző, ami benned felmerült.Erre, meg azt szokták mondani, mindenki magából indul ki.
    Ha neked mindennapos hogy lebaromságozzák a véleményed akkor az a te dolgod. Én nemtűröm el senkinek. Van skype, teamspeak, kocsma. Ott a barátokkal meglehet vitatni hogy ki milyen hülye, lehet egymást barmozni. Jóesélyel soha senki nemtudjameg. Ott magunközt vagyunk, mi döntjük el hogy mit engedünkmeg magunknak / egymásnak. Ez viszont a fórum. Úgygondolom hogy mindenkinek kijár egy minimális (!) tisztelet. Függetlenül attól hogy kinek van igaza! Ez csak inteligencia kérdése. Szerintem nem véletlen hogy én nem emlékszem hogy Wéber Gabi, vagy Michelisz Norbi valahais tett hasonló megnyilvánulást itt a fórumban, pedig nekik volna mire nagyképűnek lenni.

  9. #59
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Hát én úgy vélem, hogy mindig érdemes megfigyelni több onboard felvételt is abból a szériából, amit az ember éppen hajt, és ha azt tapasztalja, hogy ott nagyságrendekkel többet tekergetik a volánt, akkor valószínűleg az nem véletlen és úgy van jól. Elvégre, ha ez így nem lenne ideális, akkor nem hülyék ezek, nem így használnák.
    Érdekesnek tartom én is ezeket a viedókat, szeretem is. De azok valódi autók, ez pedig szimulátor. Szerintem is érdemes közelíteni a valóságot, de szerintem az embernek vannak saját korlátai és vannak erősségei. Mindenkinek ezen belűl kell megtalálni azt a határt ahhol a legjobban teljesít. Hiába adná ide nekem valaki Huttu kormányát, a beállításokkal, meg setup-al együnt. Én nem tudnék vele wr-t menni. De lehet még egy épkézláb kört sem. Abban egyetértünk hogy a jobbaktól kell tanulni, de nem utánozni kell őket, hanem hasznosítani ami számodra előnyös. Emellet azt is érdemes megemlíteni hogy akármenyirejók a mai szimulátorok, az igazit másképp kell vezetni.
    Nem az a fő előnye a nagyobb elforgathatóságnak, hogy a 270/15-öt 540/30-ra tudod cserélni, hanem az, hogy a 270/15 túl direkt
    Hát akkor kapaszkodj meg mert én 270/21-et használok a legtöbb pályán. És 0 speed sensetiv steering. Kötöttem egy ésszerű kompromisszumot, a pontosságból beáldoztam a fordulékonyság javára. Mert azért azt érdemes leszögezni hogy itt század másodpercekről beszélgetünk egy-egy kigyorsításon. Ami nyilván a kör végére lehet 0.5-1sec is pályától föggően. Én általában olyan 200°-ot használok ki a momo-ból a maradék 70-et csak visszafordítókban, vagy ha korrigálni kell. A korrigálásoknál meg szerintem legfeljebb néhány wtcc-snek tudok újjatmondani azzal, hogy hátsókerekes autónál amit nemlehet megfogni 270-el, azt nemlehet megfogni 900-alsem. Hátsókerekesnél egy durva 70-80fokba kifordult autótis visszalehet hozni egyenesbe, anélkül hogy a kormányon 1 fokotis fordítanál.
    Ja és persze fontos megjegyeznem, hogy 270/15-ről átszokni 270/11-re (~900/36), nem pár órás meló, ha már ott a több éves rutin az ember kezében... de a tapasztalatok azt mutatják, hogy megéri időt szánni rá és egy komolyabb próbát tenni.
    Ha lesz kormány upgarade akkor valószínű úgyis ilyen lessz és akkor biztos hogy mindent kipróbálok. De prost az ex-el is mindenkit legyalázott prequalon, úgy hogy biztos hogy nem a momo a hibás, hanem én csinálok valamit rosszul ha lemaradok.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát akkor kapaszkodj meg mert én 270/21-et használok a legtöbb pályán. És 0 speed sensetiv steering. Kötöttem egy ésszerű kompromisszumot, a pontosságból beáldoztam a fordulékonyság javára. Mert azért azt érdemes leszögezni hogy itt század másodpercekről beszélgetünk egy-egy kigyorsításon. Ami nyilván a kör végére lehet 0.5-1sec is pályától föggően.
    Hát, az kemény!

    Akkor neked iszonyatosan precízen kell vezetned és sokkal nehezebb dolgod van a kanyarokban, hogy tökélestesen a kiválasztott íven tarts az autót, valamint az apró kis korrekciók is igen nagy önuralmat igényelnek a részedről. Minden elismerésem, ha te így sikeres vagy!

    A korrigálásoknál meg szerintem legfeljebb néhány wtcc-snek tudok újat mondani azzal, hogy hátsókerekes autónál amit nem lehet megfogni 270-el, azt nem lehet megfogni 900-al sem. Hátsókerekesnél egy durva 70-80fokba kifordult autótis visszalehet hozni egyenesbe, anélkül hogy a kormányon 1 fokotis fordítanál.
    Hát nálunk a GTL-ben folyamatosan sodródnak az autók, és nem egy típust nem egy kanyarban állandó finom driftben kell tartani, ahhoz hogy eredményes legyél, és ez csak folyamatos nagyon finom korrekciókkal lehetséges, ami túl direkt kormányzással sztem csak nagyságrendekkel nehezebben kivitelezhető.

    Emellett ha megindul a feneke akkor van hogy kell az a 800-900 fok, hogy meg lehessen fogni... ezt a minap is tapasztaltam, épp elég volt. (Persze ilyenkor ebből visszaszedni egyenesebe az igazán nagy kihívás) A gázzal/fékkel játszani nem mindig elég..
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 11. 30. 11:48.

  11. #61
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    A G27-t 360°-on használom. Azért, mert az EX után ezt tudtam megszokni.
    Próbáltam az 540-et és a 450-t is, de nem volt jó. Ebből a vitából az jön le, hogy a szárnynélküli gépeknél előny a minél nagyobb szög, a többinél nem életbevágó.

  12. #62
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Itt egy nagyon érdekes eszmefuttatás következik. Ugyanis kezded evvel, majd leírod ugyan azt(!) amit én is írtam... Csak te belekeverted az F1-et meg a gokartot... Igen! Pontosan erről beszéltem hogy 270/15 az pont annyi mint 540/30, csak tovább tudod tekerni a kormányt. (pont) Ezzel végetértek a különbségek. Megmondom őszintén nem hiszem el hogy ezt pont te nemérted. Viszont valóban 2x akkora megcsúszást is meglehet vele fogni.
    Erről van szó. Én nem megyek 540/30-al, eszembe se jutna. 30/36 környékét 720-900 fokra célzom be, ezzel valóban felbontás előnyt szerzek, a finom részeken pontosabban tudom pozicionálni az autót, a finom megcsuszásokat pontosabban tudom kezelni. A szükebb kanyarokban is el tudok fordulni 360fok környékén. Ezt még átfogás nélkül tudom teljesíteni, és ahogy írtad..nagyobb megcsúszások korrigálására is marad elég kormánymü, mert a 15-el ellentétben 30-36 fok áll rendelkezésre. Ami a legfontosabb és minden szájkaratén felül áll...az általam ajánlott beállítás áll a legközelebb az igazi versenyautókban találhatóhoz. Elcsépelt szóval realiszikus.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 11. 14. 17:40.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  13. #63
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Arra ugyan emlákeztem hogy nemvoltál egy UFO palánta, na de hogy ekkorát csalódjak! 5 verseny után a 18. helyen állsz? Te tényleg errevagy ilyen nagyképű? Ennél még én is jobbanállok NGT-be. Azthiszem érdemes átgondolnod bizonyos dolgokat. Kicsit több szerénységgel és több gyakorlással, talán még szezon végére beverekedheted magad a Top10-be. (Megneírd a karriered! )
    Feltünt, hogy nem indultam el a GTL futamokon? Ez azért van mert másik bajnokságban indulok mostanában. Miért? Mert ezt annyiszor megnyertem már, hogy új kihívást kerestem.
    Rossz statisztikát böngésztél eddig: http://iracers.precise-division.net/.../?kategoria=01
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #64
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Igen. A Loews (újabb nevén Grand Hotel) kanyarban persze jobban alá kell, hogy tekerd, de arányosan nagyobb steering lock-kal lesz is értelme nagyobbat kormányozni...
    Na akkor mit is állítsak elsőre? Jelenleg 270°-on van a Logitech Global Device Settings-ben:
    Névtelen.jpg

    Itt mit állítsak és a játékon belül mit állítsak? Jó lenne ha kisebb léptékekkel próbálnám ki a nagyobb szöget ne hogy túl nagy legyen a változás elsőre.

  15. #65
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz hogy bevegyen egy kanyart, tekerje körbe 3szor a kormányt az, akinek 2 annya van!!!
    Szuper, hogy ezt így nagy betűkkel hoztad, ebből látszik mennyire nem érted miről van szó.
    Ha neked mondjuk 720/30-al át kell fognod a kormányt futam közben..akkor valamit elrontottál, viszont..marad esélyed korrigálni, de...3szor eleve nem lehet átforditani a 900 fokot, mert az összesen sincs 3 fordulat, irányonként 360 fokról, azaz 1 fordulatról beszélünk
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  16. #66
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor mit is állítsak elsőre? Jelenleg 270°-on van a Logitech Itt mit állítsak és a játékon belül mit állítsak? Jó lenne ha kisebb léptékekkel próbálnám ki a nagyobb szöget ne hogy túl nagy legyen a változás elsőre.
    Ha a kormányelfordulást (driverben) és a steering lockot (setupban) egyenlő szorzóval növeled, akkor nem lesz különbség a kormányzásodban, csak tovább tudod majd tekerni mint eddig. Itt az arányok a fontosak: 270/15 = 540/30 = 810/45 = 18 = nincs különbség az áttételben, csak a végértékben

    Ha abba az irányba akarsz elmozdulni, amit mi javaslunk és szerintünk élethűbb, precízebb vezethetőséget eredményez, akkor az arányokon kell változtatnod, vagy csökkenteni a a steering lock-ot (kormányszög/kormányzár), vagy növeli a kormányelfordulást... apránként...fokozatosan.

    Én a GTL-ben minden egyes setuppal 830/34-ról indulok, majd fokozatosan csökkentem a steering lockot a setupolás során, amíg úgy nem érzem, ez a jó arány nekem. (jellemzően ~32 körül szokott lenni, de kocsi és pálya függő)


    Jah és sebességérzékeny kormányzás ki, deadzone ki, érzékenység 50% és a PLR-ben kapcsold ki a rásegítést, mert az bezavarhat 90km/h alatt, korábban leírtuk, hogy hol kell!

    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 11. 14. 18:08.

  17. #67
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Itt mit állítsak és a játékon belül mit állítsak? Jó lenne ha kisebb léptékekkel próbálnám ki a nagyobb szöget ne hogy túl nagy legyen a változás elsőre.
    Erre Tilus -gondolom- azt mondaná, kezd a legnagyobbal, amivel arányban tudsz maradni a játékon belüli steering lock-kal...
    Ez a Race-ben max. 33.0 Ekkor: (ha pl. eddig a 270-nél pl. 13,5 volt) a 660-nal kezdve tulajdonképpen ugyanaz marad az arány
    és egy irányba 330 fokot fordítva a kormányt 33 fokos kerékelfordulást érhetsz el (de a játékon belül ezt a sebességérzékeny cuccot lődd ki 0%-ra)
    (Speed sensitive steering), de 540/27-tel is ugyanez lesz az arányod, egészen -adott irányba- 3/4 környi(270fok) kormány-fordításig...

    A steering lock pedig minél nagyobb, -értelemszerűen- annál nagyobb a kormányozhatóság maximuma... tehát a 900 fokos kormyányszög nem targonca (kivéve ha nem jól közelítjük meg),
    csak egy lehetséges jó, és egy jó lehetőség egyben.
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2010. 11. 14. 18:10.

  18. #68
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A korrigálásoknál meg szerintem legfeljebb néhány wtcc-snek tudok újjatmondani azzal, hogy hátsókerekes autónál amit nemlehet megfogni 270-el, azt nemlehet megfogni 900-alsem. Hátsókerekesnél egy durva 70-80fokba kifordult autótis visszalehet hozni egyenesbe, anélkül hogy a kormányon 1 fokotis fordítanál.
    Tényleg nem mondasz újdonságot. Padlófékkel meg lehet fogni sok mindent...ez a GTR2 hibája, de ne légy ennyire szűk látókörü, léteznek egyéb programok is..itt nem fogod meg így az autót.
    A különbség az, hogy 900 fok esetén padlógázon is megfoghatod, és itt jön képbe, hogy tényleg valamit rosszul csinálsz. 270/21 alapvető hiba, ilyen kormánymű még gokarton sincs.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  19. #69
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    A G27-t 360°-on használom. Azért, mert az EX után ezt tudtam megszokni.
    Próbáltam az 540-et és a 450-t is, de nem volt jó. Ebből a vitából az jön le, hogy a szárnynélküli gépeknél előny a minél nagyobb szög, a többinél nem életbevágó.
    Az a kérdés, hogy ehez lineáris-e az érzékenység, használsz e sebesség érzékeny kormányt, illetve mi van a kormánynak beállítva a setupban? Kiváncsi lennék.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  20. #70
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Az a kérdés, hogy ehez lineáris-e az érzékenység, használsz e sebesség érzékeny kormányt, illetve mi van a kormánynak beállítva a setupban? Kiváncsi lennék.
    alap 50%, seb érz. 0, lock GTR-ben 18-19.5 körül

  21. #71
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor mit is állítsak elsőre? Jelenleg 270°-on van a Logitech Global Device Settings-ben:
    Névtelen.jpg

    Itt mit állítsak és a játékon belül mit állítsak? Jó lenne ha kisebb léptékekkel próbálnám ki a nagyobb szöget ne hogy túl nagy legyen a változás elsőre.
    Sajnos rosszl van beállítva a teljes profilered. Ebből indulj ki! Drasztikusan javulni fog a FF visszajelzése is:


    Autótól is függ! Attól függ mi az autónál a beállíható legnagyobb érték.

    setupban 30-40fok esetén 900fokra állítsd
    setupban 25-30fok körül a 720-at próbáld meg
    20-25fok küröl 540

    Számolj be a tapasztalatokról.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  22. #72
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    alap 50%, seb érz. 0, lock GTR-ben 18-19.5 körül
    Szuper, GTR2-ben 35fok a max? Jól emlékszem?
    Ez esetben..ha nem akarsz nagyon hosszan hozzászokni, kezd 720-el és maximum lock.
    Én 900-al mennék, de azt már szoknod kéne pár órát mire jobb eredményekre jutsz.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  23. #73
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Az a kérdés, hogy ehez lineáris-e az érzékenység, használsz e sebesség érzékeny kormányt, illetve mi van a kormánynak beállítva a setupban? Kiváncsi lennék.
    Egyébként Tilus!

    Végiggondolva, sztem az lenne az igazán király, ha mondjuk a versenyen normál körülmények között használt sávban a kormányzás full lineáris lenne, de ezen tartomány után exponenciálisan nőne a kerékelfordulás javára az arány, hogy az extrém helyzetekben villámgyorsan ki lehessen csapni a max kerékszöget, viszonylag kisebb mozdulattal és vissza is lehessen rántani onnan, ami a fő nehézség sztem... ehhez mit szólsz?

    Tehát mondjuk 360 (180-180) fokig lineáris, aztán bedurvul...
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 11. 14. 18:16.

  24. #74
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos rosszl van beállítva a teljes profilered. Ebből indulj ki! Drasztikusan javulni fog a FF visszajelzése is:


    Autótól is függ! Attól függ mi az autónál a beállíható legnagyobb érték.

    setupban 30-40fok esetén 900fokra állítsd
    setupban 25-30fok körül a 720-at próbáld meg
    20-25fok küröl 540

    Számolj be a tapasztalatokról.
    Én Force Feedback-et nem használok mert rontja a köridőmet plussz birkózom a kormánnyal, ff nélkül is elfáradok egy nehezebb verseny után.
    Eddig az 540/30 jónak tűnik, más érzés de tényleg mintha jobb lenne amit így pár kör után köridőbe még nem mérhető. Most rajta vagyok a témán.

  25. #75
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként Tilus!

    Végiggondolva, sztem az lenne az igazán király, ha mondjuk a versenyen normál körülmények között használt sávban a kormányzás full lineáris lenne, de ezen tartomány után exponenciálisan nőne a kerékelfordulás javára az arány, hogy az extrém helyzetekben villámgyorsan ki lehessen csapni a max kerékszöget, viszonylag kisebb mozdulattal és vissza is lehessen rántani onnan, ami a fő nehézség sztem... ehhez mit szólsz?

    Tehát mondjuk 360 (180-180) fokig lineáris, aztán bedurvul...
    Linearitással beállítható így is, de én rosszul vagyok tőle, örülök, hogy végre nem kell alkalmazni, mentem így GPL-el évekig.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 3 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •