Oldal: 17 / 17 ElsőElső ||| 7 13 14 15 16 17
Találatok: 401 - 423 (423 összesen)
  1. #401
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    G25 beszerelése napján a második gyors körömön 1mp volt a különbség, előtte 1 hete erre gyúrtam már.
    Akkor te aztán hamar megszokod az új cuccot.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #402
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése

    Ellenben azzal amit itt leírsz, ebben semmi nincs amivel ne értenék egyet.
    Az derék, mert ugyanazt írtuk mindketten.
    Ami a legszebb, hogy már Te is ugyanazt a beállítást használod mint mi, de nem tudsz elnézést kérni és leállni.

    Miért nem 250/21-el tolod még mindíg?
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  3. #403
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Az derék, mert ugyanazt írtuk mindketten.
    Ami a legszebb, hogy már Te is ugyanazt a beállítást használod mint mi, de nem tudsz elnézést kérni és leállni.

    Miért nem 250/21-el tolod még mindíg?
    Már válaszoltam erre a kérdésedre.
    Végezetül pedig a véleményem.

    Az én kezemben a DFGT, a jelenlegi pálya autózásban használt összes versenypálya közül, a legélesebb kanyarban (13.47 x 9.24 x 2 =) 249°-ot fordul! A MOMO Racing 240°-jához képest ez eltérést jelent, ami nevetségesen kicsi! Ellenben az irányítás részletessége amit eközben add, több mint 400%-al nagyobb!

    Ezt a 400%-ot minden kanyarban ki is használom! Függetlenül attól hogy meddig tekerem a kormányt!
    Tilus meggyőződése szerint a csoda mégis a 900°-ban van. Abban a 900°-ban amiből a gyakorlatban mindössze plusz -ot használok és azt is csak néhány pályán, körönként legfeljebb egyszer!
    Méghozzá mindezt egy olyan kormány beállítással amit ő itt “A helyes kormánybeállítás!”-ként hirdet...
    Ellentétben veled, aki számtalan csodás képeséget tulajdonítasz itt a 900°-nak.

    Aki eddig hozzászólt kizárólag egyetlen érvet hozott fel a 900°-mellet:
    Másfél óránként egyszer jól jön ha nagyobbat hibázik! Amit követni biztosan nem fogok, de hibát sem látok benne sehol.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 07. 09. 03:10.

  4. #404
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Aki eddig hozzászólt kizárólag egyetlen érvet hozott fel a 900°-mellet:
    Másfél óránként egyszer jól jön ha nagyobbat hibázik!
    Szerintem én sem ezt hozta fel fő érvnek...

    De amúgy ezt se bagatellizáld el, futamonként 2 nagyobb hiba megfogása, az minusz 2 * 20 másodperc hátrány elmaradás, azaz körönként egy hosszabb futamon majdnem 1 másodperc előny..

  5. #405
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Kell-e a 900 fok? Dehogy kell! Nekem már ez a mostani 38 fok is túl sok. Bőven elég lenne 25-27... Mondjuk a fürdőkádban meg éppen a 40-42 fokot csípem. Úszni persze jobb a hideg, 20-22 fokos.



    Kicsit unalmas, hogy ugyanazon megy a vita már évek óta. Egyszer leülhetnétek valahol közösen egy szögmérővel meg egy számológéppel, aztán megoldhatnátok egymás között.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #406
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Ez az abszolút értelmetlen vita, szerintem egyértelmű, hogy a 900 fokkal, és arányosan párosítva a játékban a kormányzárat, precízebben lehet vezetni!

  7. #407
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Aki eddig hozzászólt kizárólag egyetlen érvet hozott fel a 900°-mellet:
    Másfél óránként egyszer jól jön ha nagyobbat hibázik! Amit követni biztosan nem fogok, de hibát sem látok benne sehol.

    Te még egyetlen érvet sem hoztál fel ellene, pedig szerinted "legalább annyi hátránya van mint előnye."
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #408
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Kormány beállítás: a helyes áttétel

    Igyekszem nagyon tömören és világosan összefoglalni a "tudományos" hátteret...
    (a keresőnek: kormányszög, kormányelfordulás, steering lock, steering ratio, áttátel, arányszám, 900 fok, fokon, fokot)


    A való életben a kormányzás áttételére használt arányszám a steering ratio, ami a következő formában néz ki 12:1
    Jelentése: 12 fok kormányelfordításra 1 fokot fordul a kerék.

    A 10:1 egy valamivel direktebb, harapósabb forma autókban használt áttétel (ugyan arra a kormány mozdulatra nagyobbat fordul a kerék), ehhez képest 16:1 pedig egy sokkal elnagyoltabb, tekergetősebb kormányzást eredményez ami inkább az utcaibb/régebbi típusú versenyautókban használatos, viszont ott sem véletlenül.


    Ugyan ezt állítjuk a szimulátorokban a kormány elfordulás és a steering lock állítgatásával, itt a lényeg a két szám egymáshoz viszonyított aránya:
    Kormányelfordulás: 900° - ennyit forog a kormányod kopptól-koppig
    Steering lock/kormányszög: 37.5° - ennyit fordul az autód kereke egy irányba (és ez az oka minden matematikai csavarnak a történetben, hogy a teljes kerékelfordulás ennek valójában a kétszerese... )

    Ha kicsit utánaszámolunk, akkor rájöhetünk, hogy a 900/37,5 pontosan megegyezik a 12:1-es steering ratioval, hiszen a kormányunk összesen 900 fokot, a kerekünk pedig összesen (mindkét irányba) 2 * 37.5, azaz 75 fokot, azaz 900:75 = 12:1

    A 900/37.5 = 24 pedig csak egy a szimulátorozásban használt arányszám, ami pont ugyan azt jelenti, mint az autózásban a 12:1 (a 12:1 és 24 közötti kétszeres szorzó a steering lock "fél"értékéből adódik, ahogy fent is írtam)

    Ezek után vegyük észre, hogy a 540/22.5, a 360/15, a 180/7.5 és a 720/30-as beállítások is pont ugyan azt a 12:1-es (azaz 24-es) áttételt eredményezik, az egyelten különbség köztük csak az, hogy mikor koppan ütközésig a kormányod... de ha egy kanyarban csak 90°-ig tekered ki a volánt, akkor a fent említett összes beállításban pont ugyan úgy fog kocsid a viselkedni, hiszen a kereked pontosan 7.5°-ot fog minden esetben elfordulni.

    (A 180/7.5-ös beállítás ugye a fentiek fényben azt jelenti, hogy a kormányod összesen 180 fokot, a kereked pedig egy irányba 7.5 fokot fordul, tehát összesen 15 fok elfordulásra képes. Ebből adódóan, ha a kormányt 90 fokkal elfordítod, a kereked 7.5 fokot fog fordulni és a 12:1-es arány is kijön: 180 / 15 = 90 / 7.5 = 12 / 1 azaz 12:1)



    Tehát a lényeg:
    A kormányelfodulás és a steering lock változtatásával találd meg az adott kocsival az adott pályán a számodra* legideálisabb áttételt (egyik érték növelése ugyan azt az eredmény hozza, mint a másik csökkentése az áttétel tekintetében), majd ha megvan a számodra optimális arányszám (pl 440/20=22), akkor ezután állítsd be a setupodban a maximális steering lockot (pl.: 32) ezt szorozd fel az arányszámmal és megkapod az ehhez tartozó kormányelfordulásodat 32 * 22 = 704°

    Így a kormányzásod (az áttételed) semmit nem változik a 440/20-hoz képest, viszont ha kell, tovább tudod tekerni a kormányt és ezzel a kereket, és adott esetben egy szép drift-tel megúszhatsz egy megforgást, amihez a 440° már kevés lett volna!

    *az ideálisnak azért vannak határai, a túl direkt kormányzás (pl: 270/15=18, azaz 9:1) nagyon kis és precíz mozdulatok kívánnak meg a sofőrtől, így nehezebb centire pontosan a kiszemelt íven tartani az autót, kezelni a finom túlkormányzottságot, hibamentesen vezetni és kímélni a gumit. Egy körön persze bárhogyan lehet gyorsnak lenni, a nagyobb áttétel előnyei elsősorban hosszútávon egy egész futam alatt mutatkoznak meg és nem egyetlen egy gyors körön.



    ***************************************
    Az egész fenti okfejtés akkor igaz, ha a kormányzásod teljesen lineárisra van állítva: Deadzone = 0, Sensitivity = 50%, Speed Sensitive Steering = 0, Steer Ratio Speed = 0.
    Olyan kormánnyal, ami csak 180-280 fok képes fordulni, ott valószínűleg fel kell majd áldoznod valamit a linearitás oltárán..

    További infók:
    Kormány Kalauz - beállítások
    Tippek, trükkök, turpisságok
    Kell-e az a 900 fok?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 20. 11:26.

  9. #409
    Grat szépen össze foglaltad a lényeget.

  10. #410
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kormány beállítás: a helyes áttétel

    Igyekszem nagyon tömören és világosan összefoglalni a "tudományos" hátteret...
    Egy kis kiegészítés a fenti leíráshoz: Kormány beállítás - a helyes áttétel

    Az Assetto Corsa-ban már nem lehet "steering lock"-ot állítani, viszont ha helyesen (egyformán) állítod be mind a driver-ben és mind az AC Controls menüben a kormányod elfordulását, akkor minden autóban alapvetően helyes áttételt fogsz kapni a hiteles gyári paraméterek szerint. Viszont ha szeretnél eltérni a gyári értéktől (például ha túl ideges neked egy autó irányítása), akkor természetesen van erre mód!

    Ha csökkentet az AC Controls menüben (és nem view menüben) a kormányod elfordulást, akkor ezzel növeled az áttételt és nagyobb mozdulatokkal tudsz majd kormányozni, ha pedig növeled az értéket, akkor egyre harapósabb/idegesebb kormányzást fogsz kapni. Értelem szerűen ha itt fixen hagyod és a kormányod driver-ében kezded állítgatni az elfordulást, akkor is ugyan ezt a hatást tudod elérni, csak éppen fordított irányban... viszont én inkább az AC-ben való állítgatást javaslom, mert így nem kell korlátozunk a kormányunk használati spektrumát... jobb az, ha az mindig gyári a maximum van!
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 14. 20:57.

  11. #411
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Vettem egy G25 kormányt, 900 fokkal. Hát Thrustmaster Rgt ffb után egy álom. Nemrég próbáltam egy dfgt kormányt, 900 fok ott is megvolt, és rögtön éreztem hogy kell ez, össze se lehet hasonlítani a 270 fokkal. Sokkal precízebb lett az irányítás, bár hozzá kellett szokni hogy visszafordítókban már rendesen kell tekerni, na de ez természetesebb érzés. Viszont fogásra meg kidolgozottságra hiába nagyobb de nem jobb a dfgt az rgthez képest. Dfgt kicsit sorjas, muanyagos. Na de ez itt mar off.

  12. #412
    Somosvári András Regisztrált somesz logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5
    Csatlakozom. Miután beállítottam úgy, ahogy neilszab kifejtette hogyan is működik az egész, hát mintha új játékkal játszanék! Piszkosul érződik a különbség, sokkal élvezetesebb az irányítás és lényegesen könnyebb korrigálni. Szóval nagy köszönet, ki is kopiztam magamnak doksiba, hogy "offline" is meglegyen a leírás. Köszönöm!
    "I knew that if there was a way to connect my brain to the racing car, I would be the same driver as before." - Alex Zanardi

  13. #413
    Játszadoztam én is vele az elmúlt napokban, hogy lássam, hogyan befolyásolja a vezethetőséget különböző játékok esetében. Mivel több játékot használok, próbáltam egy olyan beállítást találni, ami mindegyikre jó lehet. Végül úgy néz ki, szimulátorokra egyértelműen a 900 fok a javasolt, nem elfelejtve, hogy Logitech esetében a Profiler programban is át kell állítani az ott gyári érték 200-ról. Ha véletlenül még más is arra vetemedne, hogy elindítson arcade jellegű autós játékokat, akkor viszont azokhoz vissza kell lőni a 200-ra. Az más kérdés, hogy igen gyorsan ki is léptem azokból, mert elég viccesnek éreztem az irányítást ott. Szóval jó az a 900 fok!
    A per pillanat futó BMW M4-es Street Cup esetében javaslom kipróbálni a különbséget, ahol igencsak szükség lehet a gyors korrigálásokra, de még inkább a pontos kanyarív eltalálására.

  14. #414
    Sziasztok Lenne egy kérdésem hogy kell a saját kormányomat és a szimulátorban lévő autó kormányát szinkronizálni úgy hogy mind a kettő ugyan annyit forduljon?
    Válaszotokat ellőre is nagyon köszönöm
    Ui: a kormányom tipusa logitech g27

  15. #415
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Dóka Bence írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Lenne egy kérdésem hogy kell a saját kormányomat és a szimulátorban lévő autó kormányát szinkronizálni úgy hogy mind a kettő ugyan annyit forduljon?
    Válaszotokat ellőre is nagyon köszönöm
    Ui: a kormányom tipusa logitech g27
    Az attól függ, hogy melyik szimulátorról van szó...

    AC, RaceRoom, PCars?

  16. #416
    Ac bocsi😊

    Tapatalk-kal küldve az én SM-G900F-el

  17. #417
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Dóka Bence írta Hozzászólás megtekintése
    Ac bocsi😊
    Szia, itt van leírva (link), a lényeg, hogy azonosan kell beállítanod a AC Controls menüben a kormánytengelyed elfordulását és a kormány driver-ben megadott értéket.

  18. #418
    Koszonom szepen gyors valaszodat

    Tapatalk-kal küldve az én SM-G900F-el

  19. #419
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az attól függ, hogy melyik szimulátorról van szó...

    AC, RaceRoom, PCars?
    Hello!

    Nekem hasonlo a problemam csak Racerommal. Gaming
    softwerben 900 ra allitom az elfordulast de a jatekban az autohoz 540 van allitva alapbol. Ahogy a betolt az aktualis palya az autoval a softwareben az ertek atallitodik 540re de az elfordulas aranya nem stimmel mert 180 fokos elforditasnal a jatekban csak kb 90 fokot fordul. Kormany g29.
    Elore is koszi.

  20. #420
    Idézet Eredetileg norbikra írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!

    Nekem hasonlo a problemam csak Racerommal. Gaming
    softwerben 900 ra allitom az elfordulast de a jatekban az autohoz 540 van allitva alapbol. Ahogy a betolt az aktualis palya az autoval a softwareben az ertek atallitodik 540re de az elfordulas aranya nem stimmel mert 180 fokos elforditasnal a jatekban csak kb 90 fokot fordul. Kormany g29.
    Elore is koszi.
    Settings -> Gameplay Settingsben a 'Steering Animation' 'Match Setup'-ra van állítva?

  21. #421
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    Idézet Eredetileg norbikra írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!

    Nekem hasonlo a problemam csak Racerommal. Gaming
    softwerben 900 ra allitom az elfordulast de a jatekban az autohoz 540 van allitva alapbol. Ahogy a betolt az aktualis palya az autoval a softwareben az ertek atallitodik 540re de az elfordulas aranya nem stimmel mert 180 fokos elforditasnal a jatekban csak kb 90 fokot fordul. Kormany g29.
    Elore is koszi.
    Gyere Discordra, ott megnezzuk.
    Ugy emlkeszem, nekem ugy van beallitva, hogy Logitech szoftverben is 540-re tettem. A masik meg, mikor csatlakozol az adott autoval a szerverhez, nezd meg az Options-ben a kormanyszoget megint.
    Ezzel en is szivtam sokat.

  22. #422
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    409
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Settings -> Gameplay Settingsben a 'Steering Animation' 'Match Setup'-ra van állítva?
    Na errol a beallitasrol nem is tudtam

  23. #423
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Settings -> Gameplay Settingsben a 'Steering Animation' 'Match Setup'-ra van állítva?
    Ez volt a megoldás. Köszönöm szépen!

Oldal: 17 / 17 ElsőElső ||| 7 13 14 15 16 17

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •