Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 74 (74 összesen)

Téma: Bogár teszt

  1. #51
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    nálam minden működött bár nem tudom minek nem kellett volnaya és ugy elrepült az a 15 kör hogy ihaly:P
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  2. #52
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    "- ha megvan a sor, elindulunk a felvezető körre - 80-100km/h körül az élen, nagyon lemaradni nemér"
    Pitlimiter???
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #53
    Kovács Miklós Versenyző Mikivan logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    55
    Üzenetek
    43
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    sztem teljesen jó ez a gépezet...nekem tetszik, és működött normálisan szuperminimális beállítással, nem tűnt el, látható volt mindene.

    a repülőrajt pedig igen jónak ígérkezik...szélárnyékból megérkezünk T1-be...
    csak be kell gyakorolni.
    Nálam a grafika eléggé fel van tolva, így 2-3 száz méteren túl az autó eltűnt, de a versenyzői feliratozás pontosan mutatta az autó helyzetét, így nekem ez nem jelentett problémát.

    A repülőrajthoz annyit, hogy nem pepita alakzatban kellene ott felsorakozni?

    Összességében tetszett az autó és a verseny is köszönet a közreműködőknek.

  4. #54
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Mikivan írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam a grafika eléggé fel van tolva, így 2-3 száz méteren túl az autó eltűnt, de a versenyzői feliratozás pontosan mutatta az autó helyzetét, így nekem ez nem jelentett problémát.

    A repülőrajthoz annyit, hogy nem pepita alakzatban kellene ott felsorakozni?

    Összességében tetszett az autó és a verseny is köszönet a közreműködőknek.
    Kedves Mikivan és Mindenki!

    Örömmel olvastam a hozzászólásokat a verseny után, le is töltöttem a visszajátszásokat (nálam ugyan nem működött, mert a Dijon-nak csak a hosszú változatát tolom, amit ráadásul és már keményen áttextúráztam a saját igényeim szerint, meg az AI beállítása is más persze, de megígérem, visszatöltöm az eredeti Dijon.-t is a futam megnézése miatt).
    Apró megjegyzésem, hogy szerintem a hosszú változat hegyről le-hegyre fel parabolája és az azt megelőző "hattyúnyak" adja ennek a pályának talán a legélvezetesebb részét, a kemény visszakapcsolós-pattogva fékezős szűk balosaival, de ebben nem én döntök.
    Ha jól hüvelyeztem ki a hozzászólásokból, akkor végülis rendben van a cucc (a Bogár), remélem, mindenkinek bejön a kezelhetőség, sodortathatóság. Kérek mindenkit (ha nem titok), hogy esetleg a beállításairól adjon közre valami adatot, mert ha pl. mindenki mondjuk koppra legerősebb lengéscsillapítással tolta, és még így is lágy (most csak egy hülye példát mondtam, mindenki érti a lényeget), akkor esetleg még érdemes változtatni a beállítási tartományokon (vagy egy későbbi autónál tudnám hasznosítani a tapasztalatokat). Remélem, mindenki észrevette, hogy ennél a változatnál már minden sebváltó fokozat állítható egyenként is, segítve ezzel a kocsi pályához és vezetési stílushoz való minél jobb igazítását. Használjátok ki a futamra ezt a látszólag elhanyagolható opciót. A legfontosabb hatása, hogy a kanyarból való kijövetelnél a személyenként változó csúszási-farolási igényhez a motor nyomatéka minél jobban igazítható legyen, kinek mi a stílusa és az ízlése, de nagyon fontos a jó áttétel egy kanyarba való ballábas fékezéssel történő beszállásnál is, ahol kemény 70-80% gázzal lépünk be az ívre, egy tizedmásodperc gázelvétellel megindítjuk a farát, aztán ízléssel ráfékezünk a majdnem parkettára tolt gáz mellett, és ballal érzéssel folyamatosan változó erővel fékezve csúsztatgatjuk-fűrészeljük be a bringát az ívbe. Aztán a kanyar kétharmadánál már toljuk kifelé az agyát, és laza csuklóval, nem görcsösen csak ellenkormányzással tartjuk az ideális ívet, esetleg a laposabb rázóköveken óvatosan megcsúsztatva a belső kerekeket (pl. rajt utáni első íven remekül gyakorolható a technika, a célegyenes végén teligázról nagyjából a 100-as visszajelző táblánál ötből töredék másodperc alatt vissza három - parketta, angyalfing gázelvétel - megcsúsztat, padlógáz, kemény kontroll a kormánnyal - következő ív előtt a rázókő kezdetéhez viszonyított ízlésfüggő helyen négy és aztán csak a szemét kell kitolni. Ha jól csináltuk, a belső ív alatti hátsó keréknél százméteres szabályos íves gumicsík és szép füstfelhő a visszapillantóban).
    Nos, ha valakinek lenne építő tapasztalata vagy javaslata, kérek mindenkit, ossza meg itt velünk.
    Előre is köszönöm a már nagyon előrehaladott Volvo nevében is

    Tuza Ervin

  5. #55
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    A volvó nevében szintén gyárihoz közeli látótávolságok kérnénk köszönjük
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  6. #56
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    A volvó nevében szintén gyárihoz közeli látótávolságok kérnénk köszönjük
    Okay. Uccsó kérdés: a jelenlegi bogarak legkevésbé részletes megjelenése (ami már tulképpen csak egy üvegezett üres kaszni-héj, alváz és belső alkatrészek nélkül, csökkentett poligonszámú négy kerékkel, minden más külső-belső alkatrész nélkül), azaz a "D" nézet a jelen verzióban 250 méterig látszik, a takarék-kerékkel együtt. Elég-e ez, vagy még növeljük (esetleg gépkímélés miatt csökkentsük)?
    Annyit tudni kell, hogy a játék felépítése olyan, hogy a saját gépeiteken beállított felbontásoktól és részletességi szintektől függően egy-egy kocsi teljes bemutatótermi pompájában csak kb. 20-50 méterig látszik (típustól függően), efölött egyre kisebb részletezettségű és egyre kevesebb alkatrészt tartalmazó kép jelenik meg az adott autóról (tipikusan ez úgy néz ki, hogy a legrészletesebb változat az "A", a legelnagyoltabb, kiüresített nézet meg a "D", ezt láthatjátok a részletességi csúszkák állásától függően 50-70 méteren túli látótávolságnál.
    Én úgy látom, hogy 250 méternél a kocsi a távolban már csak egy kisebb paca, amolyan képernyőszösz 1920X1200-nál, ennél kisebb felbontáson meg (gondolom) néhány színes pixel, aminek már csak afféle "nyomjelző" szerepe van.
    Az eredeti játékban az alap-autók nagyjából 350-400 méterig "látszódnak" (kevés olyan pálya van valójában, ahol ennél több egyben belátható szakasz van persze, tekintettel pl. a domborzati viszonyokra, de az utcai pályákon pl. 100-120 méter is bőven sok).
    A tapasztalatok alapján várom válaszotokat!

    Tuza Ervin

  7. #57
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Mikivan és Mindenki!
    Apró megjegyzésem, hogy szerintem a hosszú változat hegyről le-hegyre fel parabolája és az azt megelőző "hattyúnyak" adja ennek a pályának talán a legélvezetesebb részét, a kemény visszakapcsolós-pattogva fékezős szűk balosaival, de ebben nem én döntök.
    a bajnoki futam a teljes verzión lesz, ez csak bemelegítés volt

    a kocsi meg sztem ebben a formában már teljesen OK..és ezt fogjuk használni használjuk.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  8. #58
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg b.zotyka írta Hozzászólás megtekintése
    Van valami komoly érv a gyári autók látótávolságával egyező értékek(350-400méter) ellen?Ami jól ki van találva az alap játékban azon szerintem felesleges sőt rossz változtatni.
    Kedves b.zotyka (és minden GTL Közösség Tag)!

    Van egy komoly érv, mégpedig a következő:
    a jelenlegi versenyző-közösség mint láthattuk, igen vegyes gépállománnyal rendelkezik. Azt nekem volt a legnehezebb elfogadnom (de már nagyon túl vagyok rajta, tehát nálam oké), hogy nem lehet fényévekig növelt látótávolság mellett is max. részletességgel nyomatni a játékot. Az összefüggés a következő: adott egy láthatósági távolság (jelen esetben max. 250 méter), és ez egyáltalán érvényesül-e bármely pályán, ha igen, mennyiben befolyásolja a játék menetét és a játszhatóságot illetve a játék élvezetét, valamint az online versenyeken van-e még pozíciókat befolyásoló hatása annak, hogy (esetleg, nagy felbontáson és jó képernyőn, gyors gépen) látom egy négypixeles pötty formájában az előttem 400 méterre haladó ellenfelet?
    Nézzünk egy kifejezetten hosszú pályát, a leghosszabb egyenessel. Ez (vitathatatlanul) Talladega oválisa, ami nem is hivatalos pálya, meg nem is szokásos versenypálya a GTL bajnokságban, de nézzük, mint lehetőséget!
    A leghosszabb egyenes végén a balos ívben kb. 400-450 méterrel előttem futó ellenfelek vannak egyáltalán a látómezőmben, amelyek éppen kivehetők még 1920X1200-on a pálya-textúra foltjai, a palánk feliratainak pixel-maradékai és az árnyék-hatások szürke foltjai közül. Van-e érdemi befolyása a verseny pillanatnyi szituációjára annak, hogy a ráfordító ív elején néhány másodpercig esetleg a távolban éppen eltűnik egy kis pötty az egyenes végi kanyarban? Megingathatatlan meggyőződéssel mondom: semmi. A pillanatnyi helyezésemet úgyis körönként kapom a boxból, és látom a programban. Ha tudom, hogy pl. 17. helyen nyomulok, a velem fullazonos teljesítményű autó utoléréséhez (ha nem hibázik) legalább 10-15 kör kell még gyenge ellenfél esetében is, akkor pedig körről körre egyre közelebb kerülök hozzá, és a stratégiám, előzési helyzetem meghatározásához bőven elég lesz majd 8-10 kör után gondolkodnom, amikor már nagyjából 150-200 méter választ el tőle, és esetleg már látom a tényleges mozgását (fárad-e, kopottak-e a gumijai, mennyire csúszkál, mennyire tartja precízen az íveket, van-e rajta komoly sérülés, amit esetleg majd kihasználok, mert fokozottan lassul, füstöl-e a motorja a melegtől), stb.
    Mindez persze tökugyanígy megvalósul 400 méteres látótávolságnál is, csak éppen: addig a gép minden képnél még kiszámol 5-6-8 olyan ellenfelet, akik valójában alig nagyobbak a pillanatnyi nézőpontomban, mint egy pályamenti fűcsomó. ezzel pedig rendkívül értékes gépkapacitást használok fel a - semmire! Azt is kell tudni, hogy ez a játék a maga nem mai motorjával mindent folyamatosan kiszámol, ami a megadott látótávolságon belül van, és aztán a nézeti kétdimenziós kép fedéseinek értékelése után dönt, hogy nekem mit vetít ki az aktuálisan megjelenő frame-ben (vagyis mit látok a következő tizedmásodperc állóképében). Ebben az az igazi gáz, hogy pl. olyan kocsikat is kíméletlenül végigszámol, amelyek pl. egy domb vagy egy fa takarásában vannak, vagy éppen egy kanyar miatt esetleg már a látómezőm irányához képest mögöttem mennek!
    Ez például a magyarázat arra, hogy miért mennek vacakul egyes (egyébként kiváló) pályák, pl. Cadwell, ami egy csodaszép és izgalmas vonalvezetésű pálya, csak éppen rossz látástávolságokkal textúrázták: olyan pályarészeket is folyamatosan számol a gép, ami pl. a mellettem lévő domb mögött van!
    Remélem, érthetően el tudtam mondani, miért van értelme szigorú és hűvös fizikai érvek és a gépek kímélése (ezt most értsd így: sokak számára egyáltalán a játszhatóság!) miatt visszavenni a látástávolságokat addig, amíg megtaláljuk a mindenki számára viselhető kompromisszumot a két, egymásnak szögesen ellentmondó érvcsomag között!
    Nem egy nagy cucc, hogy három mozdulattal felülírjuk ezeket az értékeket (mármint a server gazdái, Szabi és a többiek - ők tudják, hova kellene nyúlni, ha változtatni akarnak), de szerintem az értelmes versenyezhetőség és a mezőnybeli játékosok gépei által támasztott korlátok és követelmények közötti legjobb kompromisszum már ott van a legutolsó mod-ban.
    Ha egységesen másként dönt a közösség, én azonnal módosítok, és a következő gépeket is ennek megfelelően írom meg, de szeretném mindenkinek élvezettel játszhatóvá tenni a modokat (ha még megbíztok a következő autó, a Volvo újrafaragásával, ami persze úgyis elkészül - majdnem kész).

    Kérlek Benneteket, vitassuk meg ezt a témát!

    Kellemes csapatást

    Tuza Ervin

  9. #59
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    mint mondottam, sztem a legutóbbi verzió amit teszteltünk teljesen jó minden szempontból...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg b.zotyka írta Hozzászólás megtekintése
    Van valami komoly érv a gyári autók látótávolságával egyező értékek(350-400méter) ellen?Ami jól ki van találva az alap játékban azon szerintem felesleges sőt rossz változtatni.
    Én rövidebben válaszolok neked.

    Ervin autói minden paraméterükben részletesebb kidolgozottságúak, mint a gyári gépek ezért több erőforrást is emésztenek fel a géptől, ami így kevesebb FPS-t jelent. Ezt néhányunk gépe már igen nehezen viseli, ezért kell kompromisszumokat kötni és ez a mi kifejezett kérésünk volt Ervin felé, hogy gépbarát legyen a mod.

  11. #61
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én rövidebben válaszolok neked.

    hogy gépbarát legyen a mod.
    Én mégrövidebben válaszolok:a gépbarát nem azt jelenti, hogy 100 m után eltűnik a kocsi....A tavalyi bogárnál nem volt ez probléma.S remélhetőleg a volvó is jól fog sikerülniamúgy meg minden elismerésem Ervinnek a "munkáért".
    Utoljára módosította: tdawe; 2010. 10. 11. 00:26.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Én mégrövidebben válaszolok:a gépbarát nem azt jelenti, hogy 100 m után eltűnik a kocsi....A tavalyi bogárnál nem volt ez probléma.S remélhetőleg a volvó is jól fog sikerülniamúgy meg minden elismerésem Ervinnek a "munkáért".
    A tavalyi Bogárból ezért is készült 2 külön verzió, emlékezz mennyi gubanc volt a különböző fájlvariációkkal, a különböző verziókhoz... Nagyon egyszerűen látjátok ezt a kérdéskört, pedig az egész szimulációs hóbelebanc kompromisszumok kompromisszumok hátánból épül fel, mind Evin részéről, mind az eredeti alkotók részéről (itt jóval több van, amúgy... Ervinbe mi neveltük bele ), csak ezek nagy része direkt nem ilyen szembeötlőek, hogy ne vegye észre a mezei gamer..

    Szóval az se igaz, hogy "ami eddig jól működött"... meg "ami eddig jó volt"... mert a körme alá nézve az se olyan hű de jó ám, csak kevésbé böki a szemeteket..

  13. #63
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Én mégrövidebben válaszolok:a gépbarát nem azt jelenti, hogy 100 m után eltűnik a kocsi....A tavalyi bogárnál nem volt ez probléma.S remélhetőleg a volvó is jól fog sikerülniamúgy meg minden elismerésem Ervinnek a "munkáért".
    Hmmm... még mielőtt parázsabb hangütésre váltana bárki is: az autók KETTŐSZÁTÖTVEN méterig látszódnak a jelen variációban. A kerekek is.
    Ez még a Dijon célegyenesében is elég, mint tapasztalhattátok.
    Kérlek, nézzetek utána pontosabban.
    Engedelmetekkel: Szabi utolsó hozzászólása fedi a teljes valóságot - és talán legyen ez a zárszó...

    Kilinccsel előre!

    Tuza Ervin

  14. #64
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg b.zotyka írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam még mindíg van 30-40 fps külömbség a gyári kocsikhoz képest.Rajtnál 29 ellenfélle(URH)l 46 fps a rajt után sem megy nagyon 56-60 fölé csak mikor néhány bogár feldobta a talpát.A többi autónál a rajtnál sem esik 70 alá és utána 100 fölötti az fps.1680x1050 ben játszom teljesen lebutitott grafikával(kormány sincs).Parázs hangütés nélkül nekem ez a végszó.
    hmmm...érdekes, nekem sokkal jobb fps-t (90-100) produkált a múlt heti tesztfutam mint eddig bármilyen gyári kocsival rendezett futam...és 4 éves konfigom van egy HD2600-al...szóval azért erős a gyanúm hogy azért a nép 99%-ánál működő konstrukcióval nincs akkora probléma.
    40-50 fps-em volt pl a VLM Lemans-i pályáján. tökre élhető és versenyezhető...szóval tényleg végszó.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Én is végeztem ma egy tesztet:

    Több online futamot indítottam 25 fős mezőnnyel utolsó rajhelyről Dijon-ban, mindig csak 1 autótípussal, teljesen azonos beállításokkal és körülményekkel.

    A Bogarak a jólsikerült könnyítő kúrának köszönhetően 5-10%-kal nálam jobban teljesítenek FPS tekintetben, mint az eredeti gyári gépek. Ervin, le a kalappal!


    A Bogarak a nagy egyenesben akkor tűnnek el a képernyőről, amikor már tényleg csak pár pixel paca látszik belölük, bár tény, hogy kicsit hamarabb mint a gyári gépek. Sztem nem zavaró, és tekintettel arra, hogy így is jobban fut a mod, sztem ha 250-ről átállítjuk 300-ra a látótávolságot, akkor azzal az ég világon mindenki elégedet lehet.

    Nekem annyi kérésem lenne még, hogy az ülés egy kicsit lehessen majd előrébb húzni...


    ***********************************
    A végleges mod:

    a jelenlegi napvilágot látott verziók tesztelésre szolgáltak, a végleges a bajnoki futamon használt modot mi fogjuk egy komplett pack-ként letölthetővé tenni itt a fórumon Pénteken. (Ervin kérlek az esetleg változásokat is csak rajtunk keresztül küld el a futamig, ha lesz még egyáltalán ilyen)


    Viszont a jelenlegi utolsó elérhető verzió 99%-osnak tekinthető, akinek bármilyen észrevétele, problémája van a Bogárral kapcsolatban, az még most sürgősen jelezze, mert később már csak Ervin munkáját dicsérő, dicsőítő hsz.-eket áll módunkban elfogadni!



    Ami ennél sokkal fontosabb, hogy gyerekek segítsetek nekem légyszi rávenni Ervint, hogy vegyen részt majd a futamon, mert én akárhogy nyüstölölöm, ne hajalandó beadni a derekát!

    Lehet bombázni e-mailen (tuzaervin@hdsnet.hu), privátban, vagy itt a fórumon, a lényeg, hogy annyi levelet kapjon, hogy Ő is belássa...hamarabb szabadul, ha bedugja az orrát velünk közösen a szerverre és együtt jól, odapörkölünk a Bogárnak!


    Ervin, ezennel itt mindenki előtt tiszteletteljesen felkérlek, hogy gyere el és vegyél részt Te is a futamon!
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 10. 11. 16:08.

  16. #66
    Brandt Tibor Versenyző kishawer logója
    Csatlakozott
    2008. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    597
    Ervin! Gyere!!!


  17. #67
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én is végeztem ma egy tesztet:

    Ervin, le a kalappal!
    A Bogarak a nagy egyenesben akkor tűnnek el a képernyőről, amikor már tényleg csak pár pixel paca látszik belölük, bár tény, hogy kicsit hamarabb mint a gyári gépek. Sztem nem zavaró, és tekintettel arra, hogy így is jobban fut a mod, sztem ha 250-ről átállítjuk 300-ra a látótávolságot, akkor azzal az ég világon mindenki elégedet lehet.
    Nekem annyi kérésem lenne még, hogy az ülés egy kicsit lehessen majd előrébb húzni...
    A végleges mod: Ervin kérlek az esetleg változásokat is csak rajtunk keresztül küld el a futamig, ha lesz még egyáltalán ilyen.
    Viszont a jelenlegi utolsó elérhető verzió 99%-osnak tekinthető, akinek bármilyen észrevétele, problémája van a Bogárral kapcsolatban, az még most sürgősen jelezze, mert később már csak Ervin munkáját dicsérő, dicsőítő hsz.-eket áll módunkban elfogadni!
    ... ezennel itt mindenki előtt tiszteletteljesen felkérlek, hogy gyere el és vegyél részt Te is a futamon!
    Szabikám, mit ne mondjak: érted a módját a dolgoknak (mint a lányom: ha valamire kell egy kis zsé, akkor egy földreszállt angyal, néha meg... - na hagyjuk).
    Nos, komolyra fordítva a dolgot, akkor a következő két apró módosítás lesz még (mindjárt megcsinálom, aztán majd emilben küldöm a linket este-éjjel):
    1. - Vezetőülés állítási tartomány kiterjesztése, főleg előre
    2. - Látótávolság 300 m-re növelése.
    Én már semmit nem akarnék ezeken kívül módosítani, tehát akkor itt a vége, fuss el véle!
    Nem mondom, hogy nem nézek be a versenyre, de az ördög tudja még addig, mit hoz a tegnap...
    Majd jól meglátjuk!

    Kellemes csapatást

    Tuza Ervin
    Utoljára módosította: Sziszka; 2010. 10. 11. 18:35. Indoklás: idézet jav.

  18. #68
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Ha már ennyit foglalkoztál vele akkor szerintem érdemes lenne elindulni a futamon
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  19. #69
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már ennyit foglalkoztál vele akkor szerintem érdemes lenne elindulni a futamon
    Érzékelem a pressziót, veszem vágom, fogom az adást, érzékelem...
    Nos, Szabinak átküldtem a legutolsó kis módosításokat, amik végül a következők lettek:

    - látótávolság egységesen 300 méter kasznira, kerékre
    - jobban előre (és egy kicsit feljebb is) lehet állítani a vezető ülését
    - levettem a jobb oldali tükröt, ezzel is spóroltunk kb. 170 pixelt
    - néhány poligont még kicsipkedtem innen-onnan (pl. kipufogódob, távolabbi nézetekben a csomagtér fogantyúja, stb.), és a belső nézetben sincs ott a jobbos tükör (normál esetben, hacsak nincs Track_IR a fejeden, akkor úgysem látszik a látótérben).
    Remélem, ezzel még gyorsabb lesz a játék.

    Még valami, amit mindenképpen szeretnék itt közzétenni:

    A legnagyobb tisztelet hangján szeretnék Mindenkinek nagy köszönetet mondani a sok kritikai megjegyzésért, építő és előre vivő hozzászólásért, amivel rengeteg inspirációt és ötletet adtatok és nagyon sokat segítettetek kialakítani azt a hajszálpontos egyenest, ami mentén egy nagyon tudatos és egyirányú fejlesztést lehetett megvalósítani az autónál.
    A külföldi barátaim egyöntetű véleménye alapján is a GTL egyik legjobb modjának tartják a korábbi hatpontnullást, ami a Ti segítségetek és ösztönzésetek nélkül valószínűleg egyáltalán nem valósult volna meg. Itt külön szeretném megköszönni Neked és mindenkinek a gyakorlati tapasztalatok megosztását és a valódi autók viselkedésével való összehasonlítás eredményeinek közzétételét.
    Állítom minden túlzás nélkül, hogy ennek a lelkes kis csapatnak a tapasztalatai és kritikái legalább a harmadát adják ennek a verziónak.
    Mindenkinek még egyszer köszönöm, és remélem, a Volvo-nál (meg a későbbi Toyota Levinnél, Corvette Grand Sport-nál, Alpine 1800-nál stb.) mindent hatványozottan vissza tudok adni nektek ezekből a tapasztalatokból.

    Nincs más hátra, mint kilinccsel előre...

    Tuza Ervin

  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Én amit még észrevettem, hogy a FFB érezhetően máshogy működik nálam a Bogárnál, mint a többi autónál. A terhelésváltások nagyon enyhén, illetve kevésbé érezhetően jelentkeznek, miközben az útfelületből származó ütések nagyon átjönnek, a rázókő illetve a kisebb felületi hibák is elég erősen megragadják a kormányt.

    Más is tapasztalt-e ilyet, illetve mitől lehet ez? Olyan, mintha vki belepiszkált volna a PLR fájlban az FFB beállításaimhoz? Vagy esetleg a teljesen átszabott futóműből ered az eltérés?

  21. #71
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én amit még észrevettem, hogy a FFB érezhetően máshogy működik nálam a Bogárnál, mint a többi autónál. A terhelésváltások nagyon enyhén, illetve kevésbé érezhetően jelentkeznek, miközben az útfelületből származó ütések nagyon átjönnek, a rázókő illetve a kisebb felületi hibák is elég erősen megragadják a kormányt.

    Más is tapasztalt-e ilyet, illetve mitől lehet ez? Olyan, mintha vki belepiszkált volna a PLR fájlban az FFB beállításaimhoz? Vagy esetleg a teljesen átszabott futóműből ered az eltérés?
    Kedves Szabi!

    Meg is válaszoltad a kérdést: a teljesen új futómű-geometria és a hozzá rendelt nyomtáv-tengelytáv adatok alapjaiban változtatják meg a kocsi viselkedését, és ezzel kapcsolatban természetesen a FFB effektek értékeit (azaz a kormányerők érzését) is.
    Figyeljetek meg egy könnyen megtapasztalható hatást: ha egy autóval álló helyzetben jobbra-balra koppanásig kiforgatjátok a kormányt, a legtöbb autónál közben erősen változó kormányerőt érezhettek, sőt, pl. a 320-as BMW egyébként igazán kitűnő modjánál annyira torz az első kormány és felfüggesztés geometriája, hogy a kocsi kitekert kormánynál elkezd remegni, és füstölnek a kerekek. Miért van ez? A kormány összekötő adatai kicsit fals értékűek, és a játék "érzékeli", hogy a futómű belelóg a kerékbe (ilyen pedig a valóságban nem lehet, mint tudjuk).
    Azt is lehet tapasztalni, hogy a fenti művelet közben a kocsi eleje picit fel-felemelkedik, esetleg a teljes átforgatás alatt kétszer is, netán leheletnyit meg is billen a két véghelyzet közelében.
    Ha egy futómű geometriája adatait tekintve a lehető legjobban megközelíti az eredetit, akkor ezek a jelenségek sok információt hordoznak: az igazi gépeknek is van csapdőlésük, terpesztésük, ez pedig a kormányzás közben a tengelycsonk helyzetét a vízszintes síkhoz képest folyamatosan (pl. egy Mercedes-nél nem is kis mértékben) változtatja, azaz a felfüggesztést megemeli-lesüllyeszti. Ha jó egy mod, akkor ezek az effektek (ismételt bizonyíték a GTL kiválóságára!) egészen jól követik a valódi gépek viselkedését.
    Én a Bogárnál meredek eltérésekkel építettem meg a futómű-geometriát, mind az eredeti kiadáshoz, mind a GTL alap-autóihoz képest, szigorúan követve a valódi autó futóművének elrendezését és méretezését és a nyomtáv-tengelytáv értékeket is az eredeti autó értékeire állítottam.
    Az eredmény (ezek szerint) "kézzelfogható". Én mindenesetre örülök ennek.
    Korábban írtam a nálam szereplő G20 beállításról, esetleg ezt is érdemes kipróbálni.

    Üdv

    Tuza Ervin

  22. #72
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Ezér végképp utálni fogsz Szabi de ez jár->tudod ez egy bogár és abszolút farnehéz(bár jó súlyozással csodákat lehet vele tenni) az ebből következő dolgokat, és járulékos tervezési sajátosságok,pl.: első futómű, ennek geometriája, tengelytáv stb, meg Ervin leírta
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  23. #73
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Mindez OK, de bevallom nem gondoltam volna, hogy a GTL-ben ilyen komoly mértékben a hatással van a futómű geometriája és beállítása az FFB-re is. (ugye mindenhol azt hallja az ember, hogy az ISI motorban a FFB egy mesterségesen generált effekt és nem igazán a futóműből eredő fizikai számításokból származik, mint az LFS, vagy iR esetében)


    Mindenesetre így kicsit utána kell buherálnom az effekteknek, mert a terhelés váltásokat nem érzem olyan szembeötlően jól, mint eddig és az úthibáktól, rázókötől pedig zakatol a kormányom... de úgy is bele akartam mélyedni a témába, csak eddig nem volt meg hozzá a kellő inspiráció!

  24. #74
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mindez OK, de bevallom nem gondoltam volna, hogy a GTL-ben ilyen komoly mértékben a hatással van a futómű geometriája és beállítása az FFB-re is. (ugye mindenhol azt hallja az ember, hogy az ISI motorban a FFB egy mesterségesen generált effekt és nem igazán a futóműből eredő fizikai számításokból származik, mint az LFS, vagy iR esetében)


    Mindenesetre így kicsit utána kell buherálnom az effekteknek, mert a terhelés váltásokat nem érzem olyan szembeötlően jól, mint eddig és az úthibáktól, rázókötől pedig zakatol a kormányom... de úgy is bele akartam mélyedni a témába, csak eddig nem volt meg hozzá a kellő inspiráció!
    Kedves Szabi!

    Én csak a sok modolgatás során jöttem rá, hogy a FFB mennyire nagyon jól jelez vissza a GTL-ben, és semmiképpen nem tűnik "mesterségesen" generált effektnek: amikor első-második variációban próbálgatom a futóműveket egy-egy új autótípusnál, először (tudom, röhejes) azt nézem meg, hogy a betöltés után még a boxban állva mennyire egyenletes az erőhatás a kormány lassú körbeforgatásánál, ha van az erőhatásban egy-egy döccenés, erőváltás, az azonnal jelzi, hogy nem fog jól menni a kocsi - és rendre nem is megy jól, tanúsíthatom.
    Az biztos, hogy a kocsik force-effektjei ebben a gámában nagyon közvetlenül és szorosan össze vannak kötve a futómű-geometria adatsorával, és mindezt eddig legjobban a GTL-ben éreztem ennyire direkt módon.
    Egyik kedvenc pályámon, a Jo Siffert-en ha átrobogok egy csatornafedélen, annyira közvetlen a visszajelzés a kormányon, mint egy igazi, könnyű elejű szervo nélküli autón. Kiváló cucc a GTL motorja, annyi szent!

    Tuza Ervin

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •