Oldal: 5 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (309 összesen)
  1. #101
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Figy, az egyetlen progi amivel a 3 monitor igazán jól müködik, az az iracing, mérd le amit kér (össz fesztáv, monitorok elfordulása, szemed távolsága) FOV-t autómatikusan beállítja neked a mértenilag is tökéletesre perspektívát, a monitorok méretét, szögét, távolságát is figyelembe véve. Azzal menj egy órát, és ha utána azt mondod hogy az úgy szar akkor használd ahogy akarod, de ha ki sem próbáltad még...akkor nem tudhatod.
    Valami nem frankó.
    Ez a normál, ahogy használom (kb):
    01 normal.jpg
    Ez iRszerint:
    02 iR szerint.jpg
    Így nem nyújtja el a külső tükröt, bár a belső tér hát elég necces... De a lényeg, hogy nagy különbség nincs a 2 beállítás között. Most akko mi van?

    Ja és még mindig nagyon hiányzik nekem az iR-ből az ülés magasság állítás...
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2011. 03. 17. 18:03.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #102
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése


    Egyébként melyik a jobb? Beruházni egy három monitoros rendszerre vagy simán csak egy hatalmas monitoron tolni?
    "Egyébként melyik a jobb? Beruházni egy három monitoros rendszerre vagy simán csak egy hatalmas monitoron tolni?"
    Ha lesz kedvem előbányászni az asztal alól a pedál vezetékeit, és találok stabil rögzítési pontot a szoba közepén, akkor megmondom, hogy milyen az, amikor 40"-s tévén nyomulok
    A méretkülönbség egyébként ennyi, egy 22"-shoz képest.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #103
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lesz kedvem előbányászni az asztal alól a pedál vezetékeit, és találok stabil rögzítési pontot a szoba közepén, akkor megmondom, hogy milyen az, amikor 40"-s tévén nyomulok
    A méretkülönbség egyébként ennyi, egy 22"-shoz képest.
    Elképzeltem mellé az én 17" monitorom

  4. #104
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Valami nem frankó.
    Ez a normál, ahogy használom (kb):
    01 normal.jpg
    Ez iRszerint:
    02 iR szerint.jpg
    Így nem nyújtja el a külső tükröt, bár a belső tér hát elég necces... De a lényeg, hogy nagy különbség nincs a 2 beállítás között. Most akko mi van?

    Ja és még mindig nagyon hiányzik nekem az iR-ből az ülés magasság állítás...
    Ülés magasság állításra van progim, msn-en keress miatta
    Viszont a fenti képet tuti nem az iracing számolta ilyenre, azon szemlátomást 167-es FOV van.
    Csinálsz az options alatt a graphics menüről egy képet, és írd le milyen messze ülsz a monitortól, írd le hány fokkal vannak beforgatva, és milyen szélesek összességében. Aztán mondom mit kéne állítanod.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  5. #105
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ülés magasság állításra van progim, msn-en keress miatta
    Viszont a fenti képet tuti nem az iracing számolta ilyenre, azon szemlátomást 167-es FOV van.
    Csinálsz az options alatt a graphics menüről egy képet, és írd le milyen messze ülsz a monitortól, írd le hány fokkal vannak beforgatva, és milyen szélesek összességében. Aztán mondom mit kéne állítanod.
    Hát többször állítottam mert mindig butaságokat adott ki, meg hát én is elszámoltam ezt-azt.
    Aztán valahogy mégis beállt a 160 körülire, fene se érti...
    Viszont asszem először olyan FOV-ot adott, hogy még az autó elejét se láttam.
    Elhiszem hogy az neked jó, de én úgy nem tudok vezetni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #106
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Nibi és ezzel a beállítással tudsz? me akkor emelem kalapom/1. kanyart nem tudnám bevenni/
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  7. #107
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi és ezzel a beállítással tudsz? me akkor emelem kalapom/1. kanyart nem tudnám bevenni/
    Hát így tolom mindig. Ezzel nyertem tegnap is.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #108
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát többször állítottam mert mindig butaságokat adott ki, meg hát én is elszámoltam ezt-azt.
    Aztán valahogy mégis beállt a 160 körülire, fene se érti...
    Viszont asszem először olyan FOV-ot adott, hogy még az autó elejét se láttam.
    Elhiszem hogy az neked jó, de én úgy nem tudok vezetni.
    Akkor megint nem csináltál semmit. Mérd le az üléspozidat, én elmondom mit hova kell írni..
    Így nyomják a profik 3 monitoron:

    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #109
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Hát ezt a videót nézve:
    Nagyon messze ül a moncsitól.
    90 cm-re van a szemem tőle. 140-ről sztem én is élvezném azt a FOV-ot. Csak netezni nehézkes olyan messziről...
    Bár még mindig meglenne az a problémám, hogy nem látom a belső teret, amire viszonyítok mindent.
    MSN-en megpróbáljuk belőni, bár hányni nem szeretek ,de a kedvedért kipróbálom az automatikusan kiszámított FOV-ot.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #110
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Minél messzebb ülök, annál kisebb a FOV iR szerint. Ami érthető. Most így sok sok időpazarlás után csak lesnek a dolgok.
    De erre a 90 cm-es távra akkor is ad 170°-ot... Egyelőre hátrébb nem tudok ülni, ahhoz komolyabb átalakítás kell.
    De a lényeg, hogy iR szerinti beállítás esetén ugyan nagy a FOV (szerintetek), de tényleg semmit se nyújt el, gyönyörű szép kerekek a külső tükreim. Cserébe jó nagyot tör a képen ahol összeérnek a moncsik, igazából nem látni, de érzékelni jócskán, hogy furán folytatódik a tér... Menet közben még nem próbáltam, lehet (remélem ) ha valaki szorosan mellettem előttem van akkor ez a belső térhajlítás csak előnyös dolog és megszokható. Azaz az autókat se nyújtja el.
    Na mutatom mire jutottam:
    Eyefinitys széleket beleszámítós (5304*1050) beállítás (azaz alap):
    01 normal.jpg
    iR " beállítás varázsló" szerinti (5040*1050):
    02 iR szerint.jpg
    És ami alapján kiszámolta:
    02 iR.JPG

    Most ez jó lenne beállítani Simbinben is...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  11. #111
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Most ez jó lenne beállítani Simbinben is...
    Isten őrizz!! Senki sem szeret a hátsó ülésről vezetni.

    Nézegettem a beállításaidat, és mivel ezek ugye viszonylag egyszerű matematikai számítások eredményei, fura volt, mert semmilyen szubjektív változó nem lehetne közöttük, ami ennyire befolyásolja a kapott látványt. Mindenkinél hasonló számoknak kellene kijönni, nyilván a képméret, szemtávolság és a bezárt szög függvényében.

    Nem is ragozom tovább, mert csak feltűnt, hol a hiba: a monitor méreteihez egynek az adatait kell beütnöd, nem pedig a hármat összeadva. Drasztikusan más eredményt számol majd, meglátod. Jelenleg úgy kalkulál a szoftver, mintha három darab, egyenként közel másfél méter széles kijelzőt néznél 90 centiről, persze, hogy kijön a 180 fok körüli FOV. Ha kicsit nagyobb szöget állítanál be, még visszapillantó sem kéne.

    A másik pedig az Interface Zoom: 150% ???? És csodálkozol, hogy olyan mintha zoomolna?

    Belinkeltem az én aktuális beállításaimat segítségként, hasonlítsd össze az eredményt:

    iracing.jpg

    - közelebb ülök
    - nagyobbak a monitorok
    - nagyobb az egymással bezárt szögük
    - mégis kisebb a FOV

    Szerintem, ha beírod a valós méreteket, egyből a helyére kerül minden, és onnan picit még lehet finomhangolni, hogy tökéletesen együtt fussanak a vonalak. Teljesen természetes képet kell, hogy kapjál, torzítások és törések nélkül. (Nálam a valós számokhoz képest a monitor méreténél és a szögeknél is kellett pár mm-t, illetve 1-2 fokot kellett módosítani, hogy abszolút 100%-os legyen, úgyhogy ezzel azért érdemes kicsit eljátszani.)

    Ahogy a korábban belinkelt képen is látod, a Mazdában nemhogy a kormányoszlopot, de még a Motecnek is csak a felső harmadát látom a helyes beállításokkal, és ez így van jól. Elsőre tuti nagyon szokatlan lesz, és nem fog tetszeni, mert évek óta máshoz vagy szokva. De adj neki egy kis időt, mert ez így minden, csak nem szimuláció.

  12. #112
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Úgy értem a jót kéne beállítani Simbinben is, hogy lássam mi a különbség.
    Na ha csak 1 moncsit kell megadni akkor már totál más eredmény jön ki.
    De így kisül a szemem, olyan hatalmas minden... El nem tudom képzelni hogy így vezessek. Illetve majd 2 méterről kajak lenne.
    FOV 88.jpg

    Interface zoom meg kő, nemá szarul lássak valamit a nagy koncentrálás közben.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  13. #113
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Lotusba ami kényelmes:
    FOV 150 OW.jpg

    És iR szerint:
    FOV 88 OW.jpg
    Így pályán se tudok maradni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  14. #114
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    De így kisül a szemem, olyan hatalmas minden... El nem tudom képzelni hogy így vezessek. Illetve majd 2 méterről kajak lenne.
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Interface zoom meg kő, nemá szarul lássak valamit a nagy koncentrálás közben.
    Próbáld megtalálni az ellentmondást. Nem segítek!

    A Lotus-os képpel pedig mi a baj? Végre kezd hasonlítani az eredetihez. Virtual mirror kikapcs, cockpit mirror pedig be, így már talán látsz is bennük valamit. Told néhány fokkal hátrébb a FOV-ot ehhez képest, ha úgy jobban tetszik (2-3-ra gondolok, nem 30-ra ), gyakorolj 1-2 órát ezekkel a beállításokkal, és utána mondd el, mit gondolsz. Pár kör alatt nem fog átállni az agyad rá.

    Mondok egy példát, vettem egy új egeret, és két napig szentségeltem, milyen rossz és kényelmetlen, pedig direkt bal kézhez lett kitalálva (igen, bal kezes vagyok ). Aztán hirtelen jó lett, és sokkal jobb, mint a régi, pedig semmit nem csináltam, csak használtam folyamatosan. Ugyanez volt a kormánnyal, pedállal, mindennel. Ha az ülést egy fokkal másképp állítom, már az is zavaró elsőre. De te annyira ellenkezel, hogy szerintem nem is szeretnél változtatni.

  15. #115
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Gab/// írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáld megtalálni az ellentmondást. Nem segítek!

    A Lotus-os képpel pedig mi a baj? Végre kezd hasonlítani az eredetihez. Virtual mirror kikapcs, cockpit mirror pedig be, így már talán látsz is bennük valamit. Told néhány fokkal hátrébb a FOV-ot ehhez képest, ha úgy jobban tetszik (2-3-ra gondolok, nem 30-ra ), gyakorolj 1-2 órát ezekkel a beállításokkal, és utána mondd el, mit gondolsz. Pár kör alatt nem fog átállni az agyad rá.

    Mondok egy példát, vettem egy új egeret, és két napig szentségeltem, milyen rossz és kényelmetlen, pedig direkt bal kézhez lett kitalálva (igen, bal kezes vagyok ). Aztán hirtelen jó lett, és sokkal jobb, mint a régi, pedig semmit nem csináltam, csak használtam folyamatosan. Ugyanez volt a kormánnyal, pedállal, mindennel. Ha az ülést egy fokkal másképp állítom, már az is zavaró elsőre. De te annyira ellenkezel, hogy szerintem nem is szeretnél változtatni.
    Hát én látok benne jót, de nem így ahogy van...
    Azaz ha hátrébb ülnék jóóóval akkor talán el tudnám képzelni, hogy ilyen kis FOV-al menjek. Így képtelen felfogni az agyam ezt a gyors mozgást és közelséget, meg hogy semmit se látok a verdából.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  16. #116
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Lotusba ami kényelmes:
    FOV 150 OW.jpg

    És iR szerint:
    FOV 88 OW.jpg
    Így pályán se tudok maradni.
    Ok, nézz rá mégegyszer ezekre a képekre.
    Szerinted milyen messze van a kék ruhás nyalókás ember valójában? Méterben?
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  17. #117
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, nézz rá mégegyszer ezekre a képekre.
    Szerinted milyen messze van a kék ruhás nyalókás ember valójában? Méterben?
    3?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #118
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    3?
    Az az emberke közvetlenül az első szárny csücskében áll, 2 méterre sincs tőled, hozzávetőlegesen 35-40fokos szögben jobbra előtted van. Tehát 1 és 2 óra közötti pozicióban.
    Most nézz rá újra mindkét képre, ahhoz képest ahol ülsz, melyiket látod a fenti információ tudatában jó szögben és távolságban?
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  19. #119
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Találtam egy kiváló képet. A téma a magas FOV azaz látószög hatása a perspekítára.
    Jól látszik amint eltorzul a tér, a közeli dolgok nagyon közelinek, a távoliak nagyon távolinak látszanak.
    Ezért van az, hogy magas fovnál az oldalt, de közel lévő dolgok kinyúlnak a távoliak meg roppant messzinek tünnek, és ezért van az is, hogy a térérzékelés erősen csalóka.

    Persze mindenhez hozzá lehet szokni, de remélem nem kérdés, hogy melyik a helyes megjelenítés:

    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  20. #120
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Találtam egy kiváló képet. A téma a magas FOV azaz látószög hatása a perspekítára.
    Jól látszik amint eltorzul a tér, a közeli dolgok nagyon közelinek, a távoliak nagyon távolinak látszanak.
    Ezért van az, hogy magas fovnál az oldalt, de közel lévő dolgok kinyúlnak a távoliak meg roppant messzinek tünnek, és ezért van az is, hogy a térérzékelés erősen csalóka.

    Persze mindenhez hozzá lehet szokni, de remélem nem kérdés, hogy melyik a helyes megjelenítés:
    ...és a játékban honnan tudjam, hogy mikor jó?

  21. #121
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    ...és a játékban honnan tudjam, hogy mikor jó?
    ISI progiban nem írja számszerüen, de ajánlani csak azt tudom hogy a számodra még kényelmes legalacsonyabb fov mellett told hátra az ülést. Keresd meg ami még kényelmes.

    Iracing esetén autómatikusan kiszámolja ha medagod a monitor szélességét és távolságát.

    Monitor esetén mindenképp valamilyen kompromisszumot kell hozni. Tévén már lehet 50 körüli vízszintes fovval menni, ami már roppant közel van a valósághoz.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  22. #122
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Helyes FOV a gyakorlatban.



    Nem kell hozzá 3 gigantikus projector hogy jó legyen.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  23. #123
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Helyes FOV a gyakorlatban.



    Nem kell hozzá 3 gigantikus projector hogy jó legyen.
    Lejjebb kéne süllyeszteni a moncsikat jó 10-15 centivel, hogy jó legyen. Meg kicsit nagyobb volt a képen a cucc, mint a valóságban...

  24. #124
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Illetve:





    ja de hülye vagyok, ezekhez nem kell ejjefiniti...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 03. 23:18.

  25. #125
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lejjebb kéne süllyeszteni a moncsikat jó 10-15 centivel, hogy jó legyen. Meg kicsit nagyobb volt a képen a cucc, mint a valóságban...
    A fejednek pont a monitorok közép magasságában kell lennie, szerintem csak 5-10 centit kéne nőnie a srácnak

    A méret részét nem értem egyáltalán, szerintem pont jó így.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 5 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •