Oldal: 4 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (309 összesen)
  1. #76
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése

    Tsak, hogy egy másik nézőpontot is érzékeltessek.Amitől Nibi sikítani fog Ezt ha magamra kéne állítani, akkor az ülést még feljebb tenném, legalább annyira, hogy a kocsi orrát lássam, de legalább érzékeljem, és az ülést annyira előre húznám, hogy a visszapillantó tükör valszeg a középső monitoron nem látszana, vagy csak a széle, ez mondjuk GTL-ben kb 3 kattintást jelent előre és ugyan ennyit felfele.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  2. #77
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Hát kb nekem is így vannak beállítva, mint a képeken/videón. Talán egy kicsit vagyok hátrébb, hogy megfelelően lássam a Motec-et.
    Megpróbálok ilyesmi képet csinálni, bár fingom sincs hogyan lehetne.
    Lökhárítóról meg belső nézetből?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #78
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát kb nekem is így vannak beállítva, mint a képeken/videón. Talán egy kicsit vagyok hátrébb, hogy megfelelően lássam a Motec-et.
    Megpróbálok ilyesmi képet csinálni, bár fingom sincs hogyan lehetne.
    Lökhárítóról meg belső nézetből?
    screenshotot nem nehéz csinálni, vagy használod a beépített screenshot gombot vagy használsz fényképezőgépet. De a videoidból én azt szürtem le hogy semmit sem állítottál, csak rádugtál már az eleve magas fovra még 2 monitort, és minden szanaszét torzult az oldal moncsikon a középsőn meg olyan mintha a hátsó ülésen ülnél
    Motec hozzászólást sem értem, hacsak nem a szélvédőre akarod vetíteni a motecet, akkor az nem fog látszani. Két info van amire szükségünk van, az egyik a fordulatszám a másik hogy hanyadik fokozatban van az autó.
    Ezeket én így oldaottam meg:

    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 03. 15. 13:59.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  4. #79
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Hát ja valami ilyesmim van tervbe de nekem mutatós analog lenne.
    Szanaszét nem torzulnak a dolgok, csak a közeli dolgok. Pl TV kambol az ég világon semmi se torzul.
    Bár én a mai napig nem értem, hogy a monitor miért lenne egyenlő a szélvédővel. Az akárhogy is nézem bőőődületes nagyításnak felel meg.
    Szerintem a monitor egyenlő a szememmel... A moncsin azt kell látnom, amit igazából is látok egy autóban. Na ezért ülök én távolabb, pontosabban használok nagyobb FOV-ot mint te. Mert igazából is látom a verda belső terét, meg így is.
    Kis FOV-val az az érzésem mint ha a fejem a szélvédőbe lenne. Márpedig ritkán vezet úgy az ember egy autóban.
    Csináltam pár beállítást, de igazából kis képen nem adja vissza azt amiről beszélünk.
    1. minimum FOV és full előretolt ülés:
    01 full elöl.jpg
    2. limuzin
    03 full hátul.jpg
    3. így vezetek
    04 így vezetek.jpg
    4. motorházról
    05 motorházról.jpg
    5. lökhárítóról (ez is zoom-ol egy hatalmasat )
    06 lökhárítóról.jpg
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #80
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Na itt a koncepció beli hiba...monitor nem a szemeddel egyenlő, szemed egyenlő a szemeddel a monitoron meg azt kéne látni mintha a monitor egy ablak lenne a túloldalán látható virtuális világra.
    Mivel a monitor kb 80cm-re van a szemedtől ezért pont a szélvédő távolságában van ami pont ideális hogy a szélvédőn kiláss és lásd ami fontos.

    Az autóban azért látod a müszerfalat (igazából nem is látod, csak ha oda fókuszálsz), mert a szemednek jóval nagyobb a függőleges látószöge mint a monitoraidnak. Csak gondolj bele, a monitorok a kormány középpontja felett kezdődnek, akkor hogy láthatod benne a kormány középpontját? Sehogy. Reálisan maximum a müszerfal teteje látszik ott.
    A beállítás amit használsz kb 200 fokos látószögnek felelne meg, egy normál embernek kb 160fok látószöge van, abból 40-50fok éles (amire fókuszálsz), a monitoraidnak meg kb 140fok látószöge van, ha elég közel ülsz hozzá.

    A tökéletes látószög kiszámolható dolog, csak a fáradtságot kell venni hozzá hogy leméred milyen szöget zár be a monitorok széle a szemedhez képest.

    A képeid közül az első és az utolsó hibátlan, a többi rettenetesen eltorzult és minden nagyon nagyon messzinek látszik benne, távolságok eltorzulnak, tükör eltörzul, oldalra teljesen torzan látsz ki, de még a virtuális tükör is eltorzul. A monitorok 70%án csak a tetőt meg a müszerfalat látod, nem pedig a pályát.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #81
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Na itt a koncepció beli hiba...monitor nem a szemeddel egyenlő, szemed egyenlő a szemeddel a monitoron meg azt kéne látni mintha a monitor egy ablak lenne a túloldalán látható virtuális világra.
    Mivel a monitor kb 80cm-re van a szemedtől ezért pont a szélvédő távolságában van ami pont ideális hogy a szélvédőn kiláss és lásd ami fontos.

    Az autóban azért látod a müszerfalat (igazából nem is látod, csak ha oda fókuszálsz), mert a szemednek jóval nagyobb a függőleges látószöge mint a monitoraidnak. Csak gondolj bele, a monitorok a kormány középpontja felett kezdődnek, akkor hogy láthatod benne a kormány középpontját? Sehogy. Reálisan maximum a müszerfal teteje látszik ott.
    A beállítás amit használsz kb 200 fokos látószögnek felelne meg, egy normál embernek kb 160fok látószöge van, abból 40-50fok éles (amire fókuszálsz), a monitoraidnak meg kb 140fok látószöge van, ha elég közel ülsz hozzá.

    A tökéletes látószög kiszámolható dolog, csak a fáradtságot kell venni hozzá hogy leméred milyen szöget zár be a monitorok széle a szemedhez képest.

    A képeid közül az első és az utolsó hibátlan, a többi rettenetesen eltorzult és minden nagyon nagyon messzinek látszik benne, távolságok eltorzulnak, tükör eltorzul, oldalra teljesen torzan látsz ki, de még a virtuális tükör is eltorzul. A monitorok 70%án csak a tetőt meg a müszerfalat látod, nem pedig a pályát.
    Az 1. azért nem torz mert alig van valami a képen ami torzulhatna.
    A 2. meg azért mert semmi nics a képen semmi (!) a közelben ami torzulhatna. Viszont nagyon jól látszik hogy csal a kép a zoomolással... Ez ugyanaz mint amit mondtam, hogy TV kamból semmi se torz, a távolabbi dolgokat simán és valósan jeleníti meg a két moncsi legszélén is.

    Minimum FOV-al (ahogy az 1. képemen is van) képtelen vagyok vezetni, még az autót se tom felfogni, hogy hogy is van éppen fizikailag a térben. Ráadásul annyira elöl vagyok, hogy még a hátulját se érzem. Meg hát semmit.
    Nekem totál olyan hatása van, mint ha a szélvédőn lenne a szemem.
    Na mindegy, majd egyszer talán rájövök miért jó úgy neked.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #82
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    A magyarázat egyszerü, ha beülnél az autóba akkor pont ezt látnád, abban a 140 fokos szögben amiben a monitorok vannak. Többet eleve nem látsz a bukósisak meg a Hans, meg a fejtámla miatt sem, meg hát...ellenőrizd le numerikusan milyen látószöggel mész és ellenőrizd le milyen látószöged van a három monitorral. Ezen felül én TÖBBET látnék abból amit látni kell, nem az üres müszerfalat, tetőt nézem, hanem az utat.

    A 'zoom' magyarázatod meg a 'túl közel' vannak a dolgok egyáltalán nem állja meg a helyét, a Te nézetedben vannak túl messze a dolgok, az egy kétszáz méterre lévő kanyart már annyira eltozítja hogy az se látszik merre fordul a kanyar.

    Itt egy összehasonlító kép, figyeld meg a méretarányokat a Tieden, és a másikon.
    Tieden a müszerek 2-3 újjnyi méretüek. Amazon tenyérnyiek ahogy kell, a tükör pedig valóban kint van oldalt, oda kell nézni hogy látsd, mégse tozz semmi sem.

    Az irgalmatlanul torz müszerek, és össze vissza feliratok pedig egészen elképesztően igénytelenek.

    Tieden az autó orra annyira eltörzult már hogy fél monitor széles, a másikon el se fér a monitoron, ez így van jól, nem is férhet. A fenti kép mérések eredménye, és pontos beállítás után készült, nem hasraütéssel. Iracingben erre van lehetőség...ISI engineben neked kell számolnod, de ha megmondod milyen messze van a monitor, mi a monitorok teljes szélessége és hogy mennyire vannak elfordítva akkor ISI is beállítható.


    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 03. 15. 18:43.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #83
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Sajnos nekem nem volt még xerencsém kipróbálni 3 motiros cuccot, de azt biztosan állíthatóm, hogy Nibi beállításaival:
    1. Tuti nem tudnék normális kört menni!
    2. Tuti biztos, hogy oda is hánynék!

    Tilus által berakott 3 monitoros kép eszméletlen jónak tűnik. Én nem látok többet 1 monitorral, mint azon a képen a középső monitoron látható. Ha akarom tudni, mi folyik körülöttem, akkor "forgatni kell a fejem"

  9. #84
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017


    Ülés pozíció, csak egy példa.De szerintem is ez az a poz., amiből lehet gyorsan "dolgozni".
    S ennek a 1. kép felel meg amit Nibi feltettél, s ami Tilus szerint is kiindulásnak megfelelő.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  10. #85
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus által berakott 3 monitoros kép eszméletlen jónak tűnik. Én nem látok többet 1 monitorral, mint azon a képen a középső monitoron látható.
    Elég sokat szórakoztam vele, hogy megtaláljuk a valósághoz legközelebb álló megoldást, de véleményem szerint megéri azt a pár óra állítgatást. Iracing ebből a szempontból is egyedülálló, mivel a 3 monitor képét külön rendereli, így teljesen elkerülhető a "csillagromboló" effekt, ami ISI-nél a FOV növelésével egyre hangsúlyosabb (még ésszerű számok esetén is zavaró). Fix recept nincs a beállításhoz, a képernyőméret, a képernyők egymással bezárt szöge és a szemtávolság a három változó, amivel kalkulálni kell, ahogy Til is említette.

    Ha szigorú akarok lenni, akkor kicsit még így is csaltam a beállításokkal, mert az indokoltnál pár fokkal hátrébb van tolva a FOV, de így legalább picit jobb oldalon is látom a mellettem zajló eseményeket. Három monitornál el kell felejteni a szoftverből jobbra-balra nézegetést, mert az agyad egyből összezavarodik, önkéntelenül is mozdítod a fejed oldalra, és mégsem azt látod, amit elterveztél. Egyébként ha az ülésből nézed, egyből kisimulnak a vonalak, amik a képen törésnek tűnnek, és a színek is a helyükre kerülnek (TN panelek). Nehéz fotózni, mert ha közelebb mész, nem fér bele a képbe.

    Nem tudnék már 1 monitorral szimezni (majd mindjárt hozzáteszik a többiek, hogy hárommal sem túl gyakran fordul elő mostanában ), nagyon addiktív, ha választani kellene, inkább legyen három, akár még picit elnyújtva is, annyival növeli az élményt. FPS-eket pl. így szoktam tolni.

  11. #86
    Ja és Nibi, megvan még a revburner úgyhogy bizniszelhetünk, de csak akkor, ha előtte normálisan belövöd végre a monitorokat.

  12. #87
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Üzenetek
    415
    Srácok, a miheztartás végett, tegye már fel a kezét az aki 3 (vagy annál több) monitoron tolja. Csak hogy tudjam ki ellen nem kell hogy legyen esélyem sem
    Tilus pedáltunningjáról, meg a hasonlókról nem is szólva

  13. #88
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Gab/// írta Hozzászólás megtekintése
    Ja és Nibi, megvan még a revburner úgyhogy bizniszelhetünk, de csak akkor, ha előtte normálisan belövöd végre a monitorokat.
    Jajj akkor sose lesz az enyém.
    Különben tegnap éjjel gondolkoztam Tilus írásán. Lefekvés előtt túl aktív az agyam, sose tudok tőle elaludni időben. Na és arra jutottam, hogy igaza van, abban az esetben, ha valós méretekről van szó! Azaz ha akkora a kijelzőm, mint amekkora egy igazi autó. Ez esetben a középsőn tényleg csak a szélvédő egy részét látnám, és oldalra tekintgetve látnám az oldalsó ablakokat/tükröket. De mivel nincs akkora moncsim, így KELL a kompromisszum, ami a nagyobb FOV-ot jelenti.
    Kis FOV esetén olyan a feeling, mint ha egy csövön keresztül néznék ki, vagy egy tankból.
    Szóval nekem kell a tér látás (kell hogy lássam a belső teret), hogy kb azt lássam amit valójában látnék, még ha ezzel kicsit távolabbnak tűnik is az út (azt úgy is begyakorlom ).
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  14. #89
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    De mivel nincs akkora moncsim, így KELL a kompromisszum, ami a nagyobb FOV-ot jelenti.
    Akkor csökkentsd a FOV-ot ás told hátrébb picit az ülést...hmm?

  15. #90
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor csökkentsd a FOV-ot ás told hátrébb picit az ülést...hmm?
    Na most már a sok próbálgatásba sehogy se jó.
    De egy biztos: minél kisebb a FOV, annál inkább nem érzem a verda seggét...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  16. #91
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Na mosmá tényleg kezdelek sajnálni, mindjárt..... á mégsem
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  17. #92
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már a sok próbálgatásba sehogy se jó.
    De egy biztos: minél kisebb a FOV, annál inkább nem érzem a verda seggét...
    Nyavalyogsz itt a 3 monitoroddal, más meg örül ha 1el nyomhatja. Szádat befogod, azt örülsz hogy itt lehetsz.

  18. #93
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585

    Angry

    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, a miheztartás végett, tegye már fel a kezét az aki 3 (vagy annál több) monitoron tolja.
    lassan 2 éve 3 monitoron tolom, de én nem eyefinity, hanem a matrox féle rendszer, 19"-os monitorokkal

  19. #94
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már a sok próbálgatásba sehogy se jó.
    De egy biztos: minél kisebb a FOV, annál inkább nem érzem a verda seggét...

    Figy, az egyetlen progi amivel a 3 monitor igazán jól müködik, az az iracing, mérd le amit kér (össz fesztáv, monitorok elfordulása, szemed távolsága) FOV-t autómatikusan beállítja neked a mértenilag is tökéletesre perspektívát, a monitorok méretét, szögét, távolságát is figyelembe véve. Azzal menj egy órát, és ha utána azt mondod hogy az úgy szar akkor használd ahogy akarod, de ha ki sem próbáltad még...akkor nem tudhatod.
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 03. 17. 01:57.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  20. #95
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg megavega írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, a miheztartás végett, tegye már fel a kezét az aki 3 (vagy annál több) monitoron tolja. Csak hogy tudjam ki ellen nem kell hogy legyen esélyem sem
    Tilus pedáltunningjáról, meg a hasonlókról nem is szólva
    Vannak páran 3 moncsival, de a pedállal is
    Monitoroktól gyorsabb nem leszel, csak nagyobb élmény és mezőnyben biztonságosabban lehet tolni, viszont a load cellás pedállal megbízhatóbban ÉS gyorsabban lehet menni.
    Lépést kell tartani a fejlődéssel

    Pedált, Rádi Peti, Sinka Dani, Milán, én és Pénzes Balázs barátom használja, de rendelt már Abarth, Kiss Norbi, Hanyik Szabi, Fekete Zoli, Fehér Norbi, Palotás Sanyi, stb, egyenlőre összesen 15-en Srácok! Ez úton is elnézést kérek a csúszásért!
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 03. 17. 11:17.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #96
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok! Ez úton is elnézést kérek a csúszásért!
    Ha egy üzlet beindul.....

  22. #97
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Figy, az egyetlen progi amivel a 3 monitor igazán jól müködik, az az iracing, mérd le amit kér (össz fesztáv, monitorok elfordulása, szemed távolsága) FOV-t autómatikusan beállítja neked a mértenilag is tökéletesre perspektívát, a monitorok méretét, szögét, távolságát is figyelembe véve. Azzal menj egy órát, és ha utána azt mondod hogy az úgy szar akkor használd ahogy akarod, de ha ki sem próbáltad még...akkor nem tudhatod.
    Próbáltam már beállítani igaz nem volt tökéletes a mérés meg stb, akkor adott egy FOV-ot én azt rögtön magasabbra raktam.

    Laca nem nyavajgok, csak átbeszéljük a tapasztalatokat.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  23. #98
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Üzenetek
    415
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Lépést kell tartani a fejlődéssel

    még a végén rábeszélem magam

  24. #99
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Na mosmá tényleg kezdelek sajnálni, mindjárt..... á mégsem


    Egyébként melyik a jobb? Beruházni egy három monitoros rendszerre vagy simán csak egy hatalmas monitoron tolni?

  25. #100
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ...a load cellás pedállal megbízhatóbban ÉS gyorsabban lehet menni.
    Lépést kell tartani a fejlődéssel

    Pedált, Rádi Peti, Sinka Dani, Milán, én és Pénzes Balázs barátom használja, de rendelt már Abarth, Kiss Norbi, Hanyik Szabi, Fekete Zoli, Fehér Norbi, Palotás Sanyi, stb, egyenlőre összesen 15-en Srácok! Ez úton is elnézést kérek a csúszásért!
    Figyelem, üzleti célú fizetett(len) hirdetést láthattunk....

Oldal: 4 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •