Oldal: 1 / 13 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (309 összesen)
  1. #1
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Több monitoros rendszerek (Eyefinity, stb..)

    Traky itt részletesen összefoglalta a dolgokat

    Egyelőre a projectem ott megakadt, hogy sehol sem találok Active DP to Single Link DVI adapter-t.
    Én több boltban is érdeklődtem mindenhol azt mondták, hogy csak 20-30 ezerért van...
    Később ha lesz tapasztalatom én is írok egy kis összefoglalót. Kezdem látni a féééényt...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 22. 09:13. Indoklás: helyesírás
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #2
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Gyorsan rákukkantottam az ebay-re, de ott is $100 körül (inkább fölött) lehet csak ilyenekkel találkozni

    http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=dis....c0.m270.l1313

    Egyébként, ha nem bírnám mire elszórni a pénzemet, én ilyet vennék : http://www.crvd.com/
    Utoljára módosította: vlevi; 2010. 09. 28. 16:38.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #3
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Ramiris-ben raktárról lehet kapni kb 5500ft.
    Akármelyik kiskerben elhinted ezt az infót, másnapra meghozzák.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  4. #4
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ramiris-ben raktárról lehet kapni kb 5500ft.
    Akármelyik kiskerben elhinted ezt az infót, másnapra meghozzák.
    Megnéztem, de nem derül ki, hogy aktív-e, meg hogy mennyibe kerül... (HP DisplayPort – DVI-D adapter (FH973AA))
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #5
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem, de nem derül ki, hogy aktív-e, meg hogy mennyibe kerül... (HP DisplayPort – DVI-D adapter (FH973AA))
    EZ kell neked:

    http://www.argep.hu/main.asp?sucheal...&y=8&min=&max=
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #6

  7. #7
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogy

    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #8
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre a projectem ott megakadt, hogy sehol sem találok Active DP to Single Link DVI adapter-t.
    Szóval ha valaki tud valahol, linkelje be az oldalt.
    Én több boltban is érdeklődtem mindenhol azt mondták, hogy csak 20-30 ezerért van...

    Traky help me!!!
    Tegnap nem volt otthon netem. Szerencsére ma reggelre megeszkábálták ...
    Hááát nem megmondtam már a totyikba, ahol Te is aktívkodtál ... ja hogy vissza kéne olvasni 5 hozzászólást
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post112674

    Látom közben megvan. Hajrá!

    Üdv,
    Peti

  9. #9
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap nem volt otthon netem. Szerencsére ma reggelre megeszkábálták ...
    Hááát nem megmondtam már a totyikba, ahol Te is aktívkodtál ... ja hogy vissza kéne olvasni 5 hozzászólást
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post112674

    Látom közben megvan. Hajrá!

    Üdv,
    Peti

    Ha már csináltunk egy ilyen topicot, ismeretterjesztő céllal írhatnátok egy rövid step by step útmutatót Pointerrel az Eyefinity beüzemeléséről. Betehetnénk az első hozzászólásba.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  10. #10
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Vigyázat! Ha jól látom, akkor az általam belinkelt termék nem egyezik meg azzal amit Traky belinkelt.
    Valaki tudja mi a különbség?

    http://www.argep.hu/main.asp?sucheal...&y=8&min=&max=

    vs

    http://www.argep.hu/trend/SAPP/Sapphire-active.html
    Szerintem egyezik, csak szokszor az üzletek és eladók sincsenek tisztában a helyzettel.
    Az egyik linken cikkszámra (vagy valamilyen azonosítóra), a másikban pedig megnevezésre szól a keresés: sapphire active vs. 44000-02-40R

    A lényeg, hogy ha valaki látja a dobozát, vagy megnevezés alaján rendeli, hogy az ACTIVE mindenképpen szerepeljen benne. Nem írnám le még 1x. Itt a link a kábellel kapcsolatban. http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post111950 A 31-es és 47-es hozzászólásban van kép, illetve beszerzési hely.

    A kép újból (megnevezéssel és azonosítókkal):

    DP_to_DVI_active_single link adapter.jpg

  11. #11
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Na így teljesen világos
    Köszi!
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #12
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már csináltunk egy ilyen topicot, ismeretterjesztő céllal írhatnátok egy rövid step by step útmutatót Pointerrel az Eyefinity beüzemeléséről. Betehetnénk az első hozzászólásba.
    Szép, mélyreható és sokrétű írásra nem vállalkoznék. Tömören, hogy mi kell egy 3 kijelzős eyefinity-s rendszerhez:
    - op. rendszer: vista, vagy win7
    - megjelenítők: azonos felbontásra képes kijelzőknek kell lenni
    - videokártya: HD 5400-tól, javasolt minimum: 5850
    - minimum az egyik kijelzőnek a videokártya display port-jától kell kapnia a jelet. Ha nincsen DP bemenetes monitorod, akkor szükség lesz egy DP ---> Active Single Link DVI átalakítóra 1920x1200-as felbontásig (annak a monitornak a max. felbontása, amelyik a DP-ról kapná a jelet). 1920x1200 felbontás felett a sávszélesség miatt már nem elég a Single link átalakító, ilyenkor a drágább Dual linkes kell.
    Jelenleg Magyarországon kapható DP---> Active Single Link DVI átalakító: http://www.argep.hu/trend/SAPP/Sapphire-active.html
    DP_to_DVI_active_single link adapter.jpg
    - kijelző konfigurációk beállítása a catalist ATI driverben lehetséges és itt lehet beállítani a bezel korrekciót is http://support.amd.com/us/kbarticles...ay-groups.aspx
    - bezel korrekciót mindenképpen érdemes használni szimulátorozás esetén (itt további "kutatás" szükséges, hogy hogyan megy és hogyan nem megy. Nekem pl. három teljesen más márkájú monitorral is megy (persze mindegyik azonos felbontáson)Asszem Pointer úrnak vannak ismeretei/tapasztalatai ezügyben)
    bezel_nincs bezel.jpg
    - ha fut a rendszerünk a játékok configját (GTR2, Race) futtatva ki kell választani a szép új, nagy felbontásunkat A játékban lőjük be a FOV-ot úgy, hogy a monitorok keretei ne zavarjanak (CTRL+bal egérgomb nyomvatart+egér mozgatás)

    Hasznos linkek:
    http://sites.amd.com/us/game/technol...eyefinity.aspx
    http://hardforum.com/showthread.php?t=1476711

    Hitelen ennyit gondoltam alapnak. Aztán leht bővíteni, tapasztalatokat beleírni, stb.
    Nem nyitnék új topicot, szerintem ez találó. Nibi, ha gondolod másold ezt át az 1. hozzászólásba, vagy tegyél be hivatkozást erre.

    Üdv,
    Peti
    Utoljára módosította: Traky; 2010. 09. 29. 12:40.

  13. #13
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    XP má nem is jó neki?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  14. #14
    Nos, hátha valakinek van tapasztalata GPL-Matrox Parhelia-3 monitor vonalon. Ha tudtok segítsetek lécci.

    THX
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  15. #15
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    XP má nem is jó neki?
    Ne bánd nagyon, ez alá a GPU alá illik azért erős gépet tenni, ami feltételez 4gb ramot, és mivel dx11 ha nem akarsz semmiről lemaradni akkor mindkét esetben követelmény a win7, de nem kell félni, nagyon stabil, gyors, szép eddig messze legjobb microsoft oprendszer.
    CPU ügyben azt mondanám, hogy egy nagyon gyors duo vagy inkább quad kéne alapnak, ezek sem drágák ma már.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 09. 29. 21:08.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  16. #16
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    A mai napon én is boldog tulajdonosa lettem egy Sapphire Active DP to Single Link DVI adapternek.
    Bár a futárszolgálattal nem vagyok kibékülve... Na de ez már más téma.

    Szóval halad a projectem, csak lassan. A többi dolog is meg van rendelve, de van köztük ami nincs még raktáron... Talán jövő hét vége felé már összeáll a rendszerem.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2010. 10. 07. 18:33.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  17. #17
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Videót, fényképet, élményleírást kérünk majd
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  18. #18
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Videót, fényképet, élményleírást kérünk majd
    Mivel ilyen lelkes vagy írok pár sort az előzményekről, eddig történtekről.

    Nos igazából ez az egész Traky írása alapján fogott meg. Valahogy tőle láttam azt (leírva és képen), amitől igazán megtetszett. Nem tudom miért/mitől de ez van.
    Kis szerencsével pénz is állt a házhoz, így volt kitől kölcsön kérnem. Egy jó ideig fizetni fogom, de gondoltam ha most nem használom ki a lehetőséget akkor soha nem tudom meg milyen is az az Eyefinity.
    Na mikor megemlítettem Kittinek a tervem, annyira nem tudta hova tenni a dolgot, hogy rögtön választanom kellet a gép és közte. Vajon melyiket választottam?!...
    Na persze ez vicc, de azért érdekes dolgokat tudnak mondani a nők, ha meglepik őket.

    Szóval belevágtam!
    Nagy utánajárások, hogy milyen cuccokat is vegyek stb, na ez a része borzalmas. Csak töri az ember az agyát egész nap, mégse jut semmire.
    A szoba átrendezésével kezdtem, vagy ötféle tervet felvázoltam, mire kialakult a mindenkinek megfelelő. Mert hát a nők (Anyám, Kitti) kicsit alakítottak rajta... Na mindegy a szoba másik részét úgysem használom.

    Még nagy a kupi, semminek nincs helye (router, modem, mélynyomó, váltó [na arra kell megint kell egy ötletes találmány ], kábelek, "hangultavilágítás" stb...). Majd szép lassan... Tökölős meló... Illetve most hétvégén nagy részét meg akarom csinálni...

    Na rátérve a lényegre, az aktív DP - DVI kábel már meg van véve, bár ezt nehéz volt beszerezni, mert vagy 3-4 számtech boltot kérdeztem itt Dombóváron, senki se tudta beszerezni, vagy fogalmuk se volt, hogy az mi... Volt amelyik a 30 ezres átalakítót ajánlotta... Pedig még képet is mutattam róla, de hát úgy látszik ez még annyira új dolog felénk, hogy gőzük sincs melyik átalakító mire kell. Na majd ha összeáll a dolog, felvilágosítom őket.
    A vidikari (5850) meg a 2 moncsi meg van rendelve (mégis újakat veszek, találtam nagyon jó áron de még nincsenek raktáron).
    Kis szerencsével nemsokára összeállhat a dolog.

    Röviden tényleg ennyi, képeket majd később mutatok, mikor már nem lesz szana-szét minden.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #19
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Arra figyelj még, hogy iR erőseb proci igényes ha árnyékokat is szeretnél. Nemtom milyen géped van, de ennek a kártyának mág nem elég 2Ghz duo, alá kell tenni 3.5+Ghz duot vagy 3.0+Ghz quadot, ehez lehet picit tuningolni ha nincs zsé
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  20. #20
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Arra figyelj még, hogy iR erőseb proci igényes ha árnyékokat is szeretnél. Nemtom milyen géped van, de ennek a kártyának mág nem elég 2Ghz duo, alá kell tenni 3.5+Ghz duot vagy 3.0+Ghz quadot, ehez lehet picit tuningolni ha nincs zsé
    Hát igen, könnyen lehet hogy így meg a proci lesz a szűk pontom.
    Na majd kiderül mit tudnak együtt, aztán meglátom lesz e upgrade...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  21. #21
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Na megjött a cuccom, nagy nehézségek árán sikerült is beüzemelni mindent (csak nem úgy ahogy én akarom ).
    Xp alatt az ATI driver tök jó, kissé marha gázos, de azért elboldogulni vele, na de mindez WIN7-en egy rakás fos. Sose azt csinálja a monitorokkal amit én akarnék, sőt olyanokat nem is tud, mint az XP driver. Szóval egyelőre nem haladtam semmit, és még nem is kerestem WIN7-es drivereket szinte semmihez... Programot még nem tudtam elindítani, mert pl a jobb moncsin a középsőt adja, meg ilyenek. És egyszerűen nem tudom beállítani.
    Asszem a hétvége simán rá fog menni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  22. #22
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    WIN7-es drivereket szinte semmihez...Asszem a hétvége simán rá fog menni.
    64 bites win7ben tudok csak segíteni, a 10.05 -ös driverrel ment rendesen utoljára az eyefinity, azután meg a 10.09 (ebből is a fixed verzió, (bár elvileg csak crossfire opciókban fejlesztették, de mégis)). Kettő között mind szar.
    32bitesnél, a 10.03 volt jó, majd a 10.06, azóta viszont váltottam, ezt a vonalat nem figyeltem tovább.

    Poi

  23. #23
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Na lassan összeáll minden.
    Végre be is tudtam állítani a moncikat.
    Képekben:
    Ilyen volt:
    Előtte.jpg
    Ilyen lett:
    Utána.jpg
    Aztán itt a teljes:
    Fénykép0514.jpg Fénykép0516.jpg

    Még kell sok apró módosítás, de egyelőre jó így. Még a jobb oldali monitor nincs szintben a többivel, de még nem tudom mi a baj.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  24. #24
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Na lassan összeáll minden.
    Végre be is tudtam állítani a moncikat.
    Képekben:
    Ilyen volt:
    Előtte.jpg
    Ilyen lett:
    Utána.jpg
    Aztán itt a teljes:
    Fénykép0514.jpg Fénykép0516.jpg

    Még kell sok apró módosítás, de egyelőre jó így. Még a jobb oldali monitor nincs szintben a többivel, de még nem tudom mi a baj.
    Már a képen is feljebb van a jobb oldali moncsi sarka! Szal előbb fizikálisan állítsd egymáshoz őket.

  25. #25
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Már a képen is feljebb van a jobb oldali moncsi sarka! Szal előbb fizikálisan állítsd egymáshoz őket.
    Persze, tudom én is.
    Asszem a talpa nincs bedugva tövig.
    Különben se szód le!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Oldal: 1 / 13 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •