Oldal: 7 / 7 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7
Találatok: 151 - 163 (163 összesen)
  1. #151
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Igazabol a guminyomasnal es homersekletnel szerencsesebb ha nem az erzetedre hagyatkozol, hanem nezed a konkret ertekeket a garazsban vagy a MoTeC-ben (utobbi sokkal jobb mert a palya minden egyes centimeteren latod hogy mennyi az aktualis ertek). Az idealis nyomas 180-190 Kpa (a MoTeC I2pro guide 200-at ir de az lehet hogy kicsit sok, bar nem tudom) az idealis homerseklet 90-100 fok (bar ez gumifajtankent valtozik, ertsd Pirelli, Michelin, Dunlop). Ennek az eloszlasat a Camber-el (kerekek fuggoleges dolese) tudod szabalyozni, a lenyeg az, hogy a kerekek belso es kulso szele kozott 5-10 fok kulonbseg legyen a belso szel javara, a kozepe meg valahol a ketto kozott. A gumikat a nyomas csokkentesevel tudod jobban melegiteni, de ebbe meg kemenyen beleszol a rugoero, a roll-bar-ok, damperek, nem mindegy hogy kemenyre vagy lagyra van beallitva az auto rugozasa. Ha a kozepso gumihomerseklet nagyobb mint a belso csokkenteni kell a guminyomast, ha a kozepso gumihomerseklet alacsonyabb mint a kulso novelni kell a nyomast.
    Nagyon köszi a kimerító választ, az eloszlásokat 8külső-belső, tudtam, meg a dőlés állítást is, csak ez az ideális nyomás, meg az általa okozott változások jöttek nagyon jól. Köszi, és a motec télleg nagyon hasznos ebben, csak tegnap jöttem rá én is, hogy az i2pro-t kellene inkább használnom.ű

    Ja és az a nyomi i2pro, a gtr-hez adott motecben tárolja a fájlokat, nem az i2proban, holl kell átállítanom és mit, hogy a motec fájlok az i2pro-ba kerüljenek automatikusan, lehet a gtr a ludas? a gtr2demo ugyanezt tesz, az adatokat a gtr motecjebe teszi.

  2. #152
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg vlori írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Ja és az a nyomi i2pro, a gtr-hez adott motecben tárolja a fájlokat, nem az i2proban, holl kell átállítanom és mit, hogy a motec fájlok az i2pro-ba kerüljenek automatikusan, lehet a gtr a ludas? a gtr2demo ugyanezt tesz, az adatokat a gtr motecjebe teszi.
    A GTR-ben a User Data\... .plr file-ban a:
    "MoTeC LogFolder="G:\GTR\MoTeC\Logged Data"
    ez mondja + hogy hová log-oljon.

  3. #153
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A GTR-ben a User Data\... .plr file-ban a:
    "MoTeC LogFolder="G:\GTR\MoTeC\Logged Data"
    ez mondja + hogy hová log-oljon.

    THX

  4. #154
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    re: Autó setupolás

    Nem pont ide passzol de nem akartam új topic-ot nyitni.
    Mentem pár kört Le Mans-ban. Gondoltam senki nem lessz olyan elvetemült rajtam kívül hogy itt ngt-vel álljon rajthoz, úgyhogy kipróbálhattam a gt-ket. A salen egész kezelhetőnek tűnt szóval elkezdtem vele körözgetni. A gondom hogy a második körre a fékek akár mit csinálok 500-600-fok körülire melegszenek elől, és itt szépen elszáll a fék erő... Még 50-50% fék eloszlásnál is. Kipróbáltam hogy maxra vettem a hütést de ugyan az. Aztán betettem 1-es re mire szépen felmelegedtek a fékek 600-800 fok közé, de ahelyet hogy elszáltam volna szépen vette a normál féktávokat... Na úgy hogy most már végkép nem értem. Valaki felvilágosít6na hogy akkor most mi is a történet... (Ha már így ki taktikázott gondoltam bosszúbol le olvasztom a fékeket. 2700-fok ig sikerült feltornázni de nem történt semmi...)

  5. #155
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem pont ide passzol de nem akartam új topic-ot nyitni.
    Mentem pár kört Le Mans-ban. Gondoltam senki nem lessz olyan elvetemült rajtam kívül hogy itt ngt-vel álljon rajthoz, úgyhogy kipróbálhattam a gt-ket. A salen egész kezelhetőnek tűnt szóval elkezdtem vele körözgetni. A gondom hogy a második körre a fékek akár mit csinálok 500-600-fok körülire melegszenek elől, és itt szépen elszáll a fék erő... Még 50-50% fék eloszlásnál is. Kipróbáltam hogy maxra vettem a hütést de ugyan az. Aztán betettem 1-es re mire szépen felmelegedtek a fékek 600-800 fok közé, de ahelyet hogy elszáltam volna szépen vette a normál féktávokat... Na úgy hogy most már végkép nem értem. Valaki felvilágosít6na hogy akkor most mi is a történet... (Ha már így ki taktikázott gondoltam bosszúbol le olvasztom a fékeket. 2700-fok ig sikerült feltornázni de nem történt semmi...)
    Speedbug...

  6. #156
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Autó setupolás

    Sziasztok!

    A LeMans-i pályához volna vkinek setupja...bármilyen autóhoz érdekelne!

    Előre is köszi!

  7. #157
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A LeMans-i pályához volna vkinek setupja...bármilyen autóhoz érdekelne!

    Előre is köszi!
    Saleen, illetve Aston setupot próbáltam összehozni. 3.52 körül tudok menni velük, de azt hiszem a setupokban jóval több van. Az aston igazi kezesbárány lett.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  8. #158
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Saleen, illetve Aston setupot próbáltam összehozni. 3.52 körül tudok menni velük, de azt hiszem a setupokban jóval több van. Az aston igazi kezesbárány lett.

    Köszi szépen, mindjárt ki is próbálom!

  9. #159
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen, mindjárt ki is próbálom!
    Na, megtörtént a próba. Eddig ezen a pályán összesen 6 kört mentem, tehát eddig még nem volt időm gyakni.

    Rögtön a te setupoddal mentem, eddig 4.07-et sikerült kicsikarni (DB9), de sztem lesz ez még kevesebb is, csak tovább kell gyakni!!!!!!!!!

    Köszi még 1x!

    Holnap este találkozunk, addig mindenkinek jó gyakorlást!!!

  10. #160
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Saleen, illetve Aston setupot próbáltam összehozni. 3.52 körül tudok menni velük, de azt hiszem a setupokban jóval több van. Az aston igazi kezesbárány lett.

    Nagyon köszi a setupot, nagyot lehet vele menni, de az egyenesben lassú voltam a többiekhez képest, igaz a kanyarokban pedig gyors. 3.50-et mentem vele az astonnal.

    Még 1x nagyon köszi, szuper volt!!!

    Ja, az aston télleg kezesbárány!!!

  11. #161
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon köszi a setupot, nagyot lehet vele menni, de az egyenesben lassú voltam a többiekhez képest, igaz a kanyarokban pedig gyors. 3.50-et mentem vele az astonnal.

    Még 1x nagyon köszi, szuper volt!!!

    Ja, az aston télleg kezesbárány!!!
    Örülök, hogy bejött. Sajnos a futamon nem tudtam indulni, de így hogy segített a setupom, legalább tesztpilótaként jó munkát végezhettem az Aston csapatnak. Az DBR9 egyébként mindenképpen lassabb picit végsebesség ügyileg (kb 10Km/h-val), mint pl a saleen, még 0 szárnyal is.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  12. #162
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy bejött. Sajnos a futamon nem tudtam indulni, de így hogy segített a setupom, legalább tesztpilótaként jó munkát végezhettem az Aston csapatnak. Az DBR9 egyébként mindenképpen lassabb picit végsebesség ügyileg (kb 10Km/h-val), mint pl a saleen, még 0 szárnyal is.

    Nem akarlak fényezni, de sztem isteni tesztpilóta vagy!!!

    A Saleennel nem próbáltam, csak Attyssal beszélem, aki azt mondta, hogy a F550-el - ha jól emléxem azzal ment - 318 volt a vége, míg nekem 305.

    Csak enyit akartam mondani.

    Köszike még1x

  13. #163
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026

    Re: Autó setupolás

    Sziasztok!

    Végigolvasva a topicot, sok új és hasznos információt kaptam az autók beállításáról. Mind szinte mindenkiben, bennem is maradtak még kérdések, amik a következők:

    - Stabilizátor: Idézet Wéber Gábortól „Az autó összdinamikájának kialakításában nagyon fontos az első és hátsó stabilizátor. Alaphelyzetben az első stabilizátor kicsit keményebb a hátsónál, de az arányok változtatásával az alulkormányzott autóból könnyen túlkormányozott varázsolható, vezetési stílus és pálya függvényében.”
    1.) Mit jelent számokban az alaphelyzet?
    2.) Mikor tudom, hogy megfelelően van hangolva az első és hátsó stabilizátorom? (itt nem arra gondolok, hogy alul, vagy túlkormányzott-e az autó, hanem hogy megfelelő erősségű, vagy lágyságú az autó összképét tekintve)

    - Kerék szét,- és összetartás: Hogyan érdemes elkezdeni a beállítását, és miből tudom, hogy optimális-e az a beállítás?

    Most hírtelen ennyi, ami leginkább érdekelne és a válaszokat előre is köszönöm:

    Üdv.

    Takács Gyula
    (Taky)
    Utoljára módosította: Taky; 2006. 10. 05. 03:09.

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ||| 3 4 5 6 7

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •