Oldal: 6 / 7 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 126 - 150 (163 összesen)
  1. #126

    Re: Autó setupolás

    Tényleg gyakorolni hogyan szoktatok?Benzin gumikopás sérülés kikapcs, és megtenni minél több kört "határon" vagy esetleg rendesen tankolás kijösz bemész stb?Én eddig rendesen gyakoroltam, de kezdek gondolkozni hogy én is kiprobálom milyen ha benyo nélkül begyakorlom a pályát, annyival biztos könnyebb hogy ha esik az ember akkor nem kell ujra felvezetöt menni meg ilyenek...A rank idöim nagyrésze is rendesen készült, lehet sokkal jobb lenne ha kikapcsolnám, mit gondoltok a dologrol csalásnak minösül?Bár elég sok embernek van 3-4 ezer körböl kétszer olyan jo rankja mint nekem, kétlem hogy ne ugy futották volna, nekem meg van 10 ezer felett, gondolom a boxba járkálások miatt...

  2. #127

    Re: Autó setupolás

    megöltem a topikot

  3. #128
    Knyihár Balázs Versenyző Bazsi logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 12.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    544

    Re: Autó setupolás

    Tsá.
    Kellene egy kis segítség a setuppal kapcsolatban.
    1, Nem igazán értem a felfüggesztés beállításait (kirugozás, berugózás,határolók, össztartás)-ezek miben módosítják a kocsi viselkedését
    2, Motec szoftvert hasznűljátok, mert lehet hogz hasznos csak tudni érteni kellene mit mutat foleg a felfüggesztes terén
    koszi

  4. #129

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Bazsi írta
    Tsá.
    Kellene egy kis segítség a setuppal kapcsolatban.
    1, Nem igazán értem a felfüggesztés beállításait (kirugozás, berugózás,határolók, össztartás)-ezek miben módosítják a kocsi viselkedését
    2, Motec szoftvert hasznűljátok, mert lehet hogz hasznos csak tudni érteni kellene mit mutat foleg a felfüggesztes terén
    koszi
    Én ezen az oldalon okosodtam kicsit:http://hungpl.hsw.hu/index.php?page=setup_guide
    DE vigyázat, a difi (Gáz/Fék) résznél van kis eltérés a GTR-hez képest. Szóval ott valami pont fordítva érvényesül mint a GPL-ben.
    Remélem nem haraxik meg senki, de ezen az oldalon is van pár dolog:http://indexf1.hu/new/index.php?&act...owto=19&mode=1

    /Tisztelt rendezőség! Ha "idegen" oldal linkjét nem preferáljátok viszont látni ebben a fórumban, kérlek szóljatok, kiszerkesztem. Ez esetben Bocsika!/

  5. #130

    Re: Autó setupolás

    Ebben a doksiban is vannak hasznos infok.Melléklet 364
    Némi-nemű angoltudás elengedhetetlen hozzá.
    Utoljára módosította: Antal István; 2006. 03. 09. 09:04.

  6. #131

    Re: Autó setupolás

    MoTeC téren nekem is elkelne egy kis segítség.
    A manualt elolvastam már (.../GTR/MoTeC/Manual/), de jó lenne ha néhány tippet kahatnék nálam gyakorlottabbaktól, hogy a milliónyi opció, kapcsoló, táblázat közül mit kell néznem. Ha nem tartjátok fontosnak, vagy nem használjátok, akkor csak szóljatok, hogy: "Te, inkább gyakorolj többet, és hagyd a motec-et!"

  7. #132

    Re: Autó setupolás

    Attys!

    Ajánlom figyelmedbe a Motec Beginners Guide-ot
    http://www.m4driving.it/download/9305.html vagy innen
    http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=188377
    Kicsit tudományos, de sokmindent részletesen elmagyaráz. Asszem jónéhány hozzászólással lejjebb már volt róla szó.
    Egyébkén Én is kiváncsi lennék arra, hogy a gyakorlotabb játékosok milyen mértékben használják a Motec-et?

  8. #133
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Autó setupolás

    Összedobtam a futamokon használt setupjaimat, mert kérték páran.

    Egészségetekre

    http://www.gtr-masters.hu/download/s...trm2setups.zip
    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2005. 10. 25. 20:11. Indoklás: Link módosítása

  9. #134
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Kösz Tomi!

  10. #135

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg nagy attila írta
    Hétfőre (B liga) Spa-ra nem tud valaki segiteni egy jó setuppal, vagy hogy mit hogyan állitsak, ez óriási probléma nekem, közel 10mp körönként a hátrányom. Tudom nem mint Setup, de ennyire béna nem lehetek, vagy igen ?:heyjoe67_
    Itt találsz beállításokat:http://gtr-masters.hu/index.php?page=download&cat=setup
    Ajánlom figyelmedbe Hum Peti spa-i replay-ét. Megnéztem párszor, és nem azt mondom, hogy 10mp-t javultam egyből, de sokkal könyebben elérem az eddigi legjobbam. Lehet találni több apró részletet is, ha figyelsz, ahol tudsz majd faragni. A setup-ról annyit, hogy pl a 3as kanyar (a visszafordító a lejtőn) előtti féktávon egy egész autónyit le tudok spórolni -szintén Hum Péter setupja segítségével természetesen. Persze kicsit finomítanom kellett a tudásomhoz, mert nekem kicsit durva volt.

  11. #136

    Re: Autó setupolás

    Olvastam valaki élménybeszámolójában, hogy boxkiálláskor valahogy le tudta ellenőrizni a gumi kopásának mértékét. Na erre lenne szükségem. Sajnos nem tudom, hogy tudom megnézni, hogy egy adott terhelés alatt meddig lenne jó a gumi.

  12. #137
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Amikor kiállsz a boxba, akkor kitesznek eléd egy táblát, amin beállíthatod hogy mennyi benzint kérsz, milyen gumikat, illetve a szerelések meddig fogak tartani. Ezen a táblán jobb oldalt van egy autó felülnézetben és a négy kerék mellett számok jelzik hogy mennyire kopottak a gumik.

    Nem érdemes sokáig nézelődni, mert az idő viszont megy...

  13. #138

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Amikor kiállsz a boxba, akkor kitesznek eléd egy táblát, amin beállíthatod hogy mennyi benzint kérsz, milyen gumikat, illetve a szerelések meddig fogak tartani. Ezen a táblán jobb oldalt van egy autó felülnézetben és a négy kerék mellett számok jelzik hogy mennyire kopottak a gumik.

    Nem érdemes sokáig nézelődni, mert az idő viszont megy...
    Köszi. Majd gyakorlom a gyors adatleolvasást

  14. #139
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Autó setupolás

    Kérdés:Mi az a CASTER?És miben befolyásolja a kocsit?
    Igaz,ez GTL....

  15. #140

    Re: Autó setupolás

    nincs valakinek setup maseratihoz főleg monza kellene

  16. #141

    Re: Autó setupolás

    senkinek sincs maserati mc12 beállítása?????

  17. #142

    Re: Autó setupolás

    Sziasztok!


    Kezdő vagyok, gyakorlok szorgamasan/1200-kör Enna/ és felmerült pár kérdés:

    1. Egy jó qual.setup-on mit érdemes változtatni verseny előtt?

    2. Nem kerülnek be a köreim a Motec-be, valami ötlet?

    Válaszaitokat előre is köszönöm.

  18. #143

    Re: Autó setupolás

    A sok GTR gyakorlás közben azért szakítok időt a helyesírásra is

  19. #144
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Autó setupolás

    A vasárnapi versenyre állítgatom a Seatot, de nem sok sikerrel, rettenetesen alulkormányzott.

    A stabilizátorokon már állítottam, a rugózás, és a szárnyak is be vannak lőve, de még mindig nem jó, és már nem tudom mit tehetnék még.

    Ha van valakinek ötlete (esetleg egy jó setupja ) nagyon megköszönném.

  20. #145

    Re: Autó setupolás

    A következő két hónap során, a GTR2 megjelenéséig fog készülni egy részletes setup guide, amit Wéber Gábor fog lektorálni és ezután kerül majd fel az sitera.

  21. #146
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Üzenetek
    203

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    A következő két hónap során, a GTR2 megjelenéséig fog készülni egy részletes setup guide, amit Wéber Gábor fog lektorálni és ezután kerül majd fel az sitera.
    Az nagyon királyság lessz!!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  22. #147
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    A következő két hónap során, a GTR2 megjelenéséig fog készülni egy részletes setup guide, amit Wéber Gábor fog lektorálni és ezután kerül majd fel az sitera.
    Ez remek!

    Addigis nincs valami ötlet?

  23. #148

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta
    Ez remek!

    Addigis nincs valami ötlet?
    puha gumi, kevés benya...

  24. #149
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    re: Autó setupolás

    Sajna nem érzem, hogy pontosan mi változik, ha változtatom a guminyomást.
    Hogxan változtassam a nyomást, hogy a kerékhőmérséklet növekedjen, vagy csökkenjen. Ja, és a nyomás változtatás ugyanolyan, vagy különböző hatással van a gumiszélein, illetve a közepén, gyanítom nem, de mondjátok már el lécci.

    Próbálgatom a GTR2 demo-ban a huingaroringet, de nem nagyon érzem (a nyomás okozta) a változást(
    1.34 körül járok f550-el, remélem ez nem annyira szar.

  25. #150

    re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg vlori írta Hozzászólás megtekintése
    Sajna nem érzem, hogy pontosan mi változik, ha változtatom a guminyomást.
    Hogxan változtassam a nyomást, hogy a kerékhőmérséklet növekedjen, vagy csökkenjen. Ja, és a nyomás változtatás ugyanolyan, vagy különböző hatással van a gumiszélein, illetve a közepén, gyanítom nem, de mondjátok már el lécci.

    Próbálgatom a GTR2 demo-ban a huingaroringet, de nem nagyon érzem (a nyomás okozta) a változást(
    1.34 körül járok f550-el, remélem ez nem annyira szar.
    Igazabol a guminyomasnal es homersekletnel szerencsesebb ha nem az erzetedre hagyatkozol, hanem nezed a konkret ertekeket a garazsban vagy a MoTeC-ben (utobbi sokkal jobb mert a palya minden egyes centimeteren latod hogy mennyi az aktualis ertek). Az idealis nyomas 180-190 Kpa (a MoTeC I2pro guide 200-at ir de az lehet hogy kicsit sok, bar nem tudom) az idealis homerseklet 90-100 fok (bar ez gumifajtankent valtozik, ertsd Pirelli, Michelin, Dunlop). Ennek az eloszlasat a Camber-el (kerekek fuggoleges dolese) tudod szabalyozni, a lenyeg az, hogy a kerekek belso es kulso szele kozott 5-10 fok kulonbseg legyen a belso szel javara, a kozepe meg valahol a ketto kozott. A gumikat a nyomas csokkentesevel tudod jobban melegiteni, de ebbe meg kemenyen beleszol a rugoero, a roll-bar-ok, damperek, nem mindegy hogy kemenyre vagy lagyra van beallitva az auto rugozasa. Ha a kozepso gumihomerseklet nagyobb mint a belso csokkenteni kell a guminyomast, ha a kozepso gumihomerseklet alacsonyabb mint a kulso novelni kell a nyomast.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •