Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (163 összesen)
  1. #76
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta
    Azt szeretném megtudni, hogy a irányítás menüben az egyéb opcióknál, melyek a legideállísabb beállítás?
    Gondolok itt ilyenre, hogy érzékenység, holtjáték.Köszönöm előre is!!
    Nekem minden (kormány, gáz, fék) 50%-on van és 0% holtjáték.
    Az 50%-os az jelenti a GTR-ben a lineáris irányítást.
    2.-nehézségi erő szimuláció
    Mennyire "mozog" a kaszni belső kamerás nézetben, mennyire pattog például.
    Fontos, ez az autó pattogását vagy mozgását NEM befolyásolja csak a vizuális megjelenést.

  2. #77

    Re: Autó setupolás

    A nehézségi erö szimulácio tudomásom szerint a G-Force szimulátorokhoz IS van, azzal lehet állitani az erösségét...Persze lehet nem jol tudom.Azokrol a 30 ezer dolláros csodákrol beszélek...

  3. #78
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Autó setupolás

    Kis help kéne: miért van az, hogy kanyar elött már csak rá akarok lassúlni az ívre, vagyis nem nyomok se gázt, se féket, csak gurulok, és olyankor iszonyatosan kitör a hátulja???
    Lehet ezt valahogy stabilizálni???

    Másik hatalmas problémám, hogy mindent 0%-ra teszek (főleg az érzékenységről beszélek) és még így is bazi érzékeny a kormányom! Na ezt hogy lehetne még érzéketlenebbé tenni?

  4. #79

    Re: Autó setupolás

    Nem akarok türelmetlen lenni, de bátorkodom megkérdezni mégegyszer, hátha valaki ír valami okosat.
    Szóval:

    Barcelonában Saleen-el 1:38.830-at csináltam, de átlagosan olyan 1:39-1:40-et tudok qual setuppal. Szeretném a setupot finomítani. Azt áruljátok már el, hogy melyek azok a beállítások, és milyen irányba kell őket állítani, melyektől valszeg jobb köröket futok majd egy ilyen gyors kanyarokkal teletűzdelt pályán, mint a barcelonai???

  5. #80

    Re: Autó setupolás

    Nézd meg a gumihőfokokat, pár fok eltérés legyen a gumik belső széle felé (ott legyen melegebb), és nagyjából ugyanannyi legyen mind a 4 gumin (persze melegen). Ha nem melegebb a belső fele adj neki több kerékdőlést.
    A diffit is megnézheteted, ha úgy érzed hogy tudod még uralni egy kicsit fixebb diffivel akkor növeld a gázadás %-át. Ettől kicsit idegesebb lesz a kigyorsításnál, viszont nagyobb végsebbességet tudsz elérni egy-egy jó kigyorsítással a következő féktávig.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segít.

    Ja...és sok sok sok gyakorlás.

  6. #81
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Kis help kéne: miért van az, hogy kanyar elött már csak rá akarok lassúlni az ívre, vagyis nem nyomok se gázt, se féket, csak gurulok, és olyankor iszonyatosan kitör a hátulja???
    Lehet ezt valahogy stabilizálni???

    Másik hatalmas problémám, hogy mindent 0%-ra teszek (főleg az érzékenységről beszélek) és még így is bazi érzékeny a kormányom! Na ezt hogy lehetne még érzéketlenebbé tenni?
    Ne vedd el a gázt a kanyarban!Akkor nem fog kitörni.A motorfék túl nagyot fog rajta,állíthatod a coastot nagyobbra, deakkor kevésbé jól lassulsz.Vagy a féket vagy a gázt mindíg nyomd, ha csak picit is.5-10% elég ahhoz, hogy ne állj keresztbe.

    Kormányérzékenység az úgy jó, ahogy van szerintem, 0%-nál nincs érzéketlenebb.

  7. #82
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ne vedd el a gázt a kanyarban!Akkor nem fog kitörni.A motorfék túl nagyot fog rajta,állíthatod a coastot nagyobbra, deakkor kevésbé jól lassulsz.Vagy a féket vagy a gázt mindíg nyomd, ha csak picit is.5-10% elég ahhoz, hogy ne állj keresztbe.

    Kormányérzékenység az úgy jó, ahogy van szerintem, 0%-nál nincs érzéketlenebb.
    Pedig még az is sok nekem... (Majd megszokom, sebaj) (:
    Hát ezt a gázadást még gyakorolnom kell...
    Csak belső nézetből vezettek? (mert szerintem elég bugyuta..., sokkal több előzés lehetne, ha pl spoiler nézetből is lehetne)
    Már készülök a progira (időm már van, mert a HGP4M-ben már bajnok vagyok!), de még van mit tenni-venni benne!!!!
    Most még cak NGT-be gyúrok!
    Ja, és a Porsche-val vagyok, úgy, h mindig ki akar törni! (Az a fránya) (:
    A Modenával semmi ilyen gondom nincs!

  8. #83

    Re: Autó setupolás

    A bajnokságban csak belső nézetből vezetve indulhatsz. A szerver nem is enged be másképp. Elvégre ez egy szimulátor.
    Szerintem kezdj minél előbb átszokni rá, mert könnyen meg lehet szokni, és szerintem sokkal élvezetesebb is ahogy rázkódik a kocsi. Mondjuk én egy métert se mentem más nézetből...

    ...és csak a kuplung segítséget használhatod a bajnokságban.

  9. #84

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Zizics János írta
    Nézd meg a gumihőfokokat, pár fok eltérés legyen a gumik belső széle felé (ott legyen melegebb), és nagyjából ugyanannyi legyen mind a 4 gumin (persze melegen). Ha nem melegebb a belső fele adj neki több kerékdőlést.
    A diffit is megnézheteted, ha úgy érzed hogy tudod még uralni egy kicsit fixebb diffivel akkor növeld a gázadás %-át. Ettől kicsit idegesebb lesz a kigyorsításnál, viszont nagyobb végsebbességet tudsz elérni egy-egy jó kigyorsítással a következő féktávig.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segít.

    Ja...és sok sok sok gyakorlás.
    Ahhoz éppen csökkenteni kell a gázadás %-át, nem?

  10. #85

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Travelos írta
    Ahhoz éppen csökkenteni kell a gázadás %-át, nem?
    Nem, mivel minél közelebb van a 100%-hoz annál fixebb. Ha összehegesztesz egy diffit, az a 100%. GPL-ben volt ez az érték fordítva.

  11. #86

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Zizics János írta
    Nem, mivel minél közelebb van a 100%-hoz annál fixebb. Ha összehegesztesz egy diffit, az a 100%. GPL-ben volt ez az érték fordítva.
    Én Wéber GAbi GPL guide-ját olvastam. Akkor ezért értelmeztem fordítva. A fék is fordítva értelmezendő??? Tehát a GTR-ben a fék% növelés stabilabb fékezést, de lassabb kanyarodást eredményez??

  12. #87

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Travelos írta
    Én Wéber GAbi GPL guide-ját olvastam. Akkor ezért értelmeztem fordítva. A fék is fordítva értelmezendő??? Tehát a GTR-ben a fék% növelés stabilabb fékezést, de lassabb kanyarodást eredményez??
    A fék a motorfékre értendő, minél nagyobb az érték annál nagyobb erőt fejt ki a kerekekre.

  13. #88

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Zizics János írta
    A fék a motorfékre értendő, minél nagyobb az érték annál nagyobb erőt fejt ki a kerekekre.
    Szerintem mindkettőt olyan 50% körül érdemes tartani, nem?? Kompromisszumos megoldás.

  14. #89

    Re: Autó setupolás

    Azt szeretném kérdezni, hogy a PRELOAD az micsoda az autó beállításainál?
    Illetve a mérnöki kézikönyvben elolvastam, hogy micsoda, de engem az érdekelne, hogy a csökkentése vagy növelése miként hat az autó viselkedésére?

  15. #90
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Travelos írta
    Azt szeretném kérdezni, hogy a PRELOAD az micsoda az autó beállításainál?
    Illetve a mérnöki kézikönyvben elolvastam, hogy micsoda, de engem az érdekelne, hogy a csökkentése vagy növelése miként hat az autó viselkedésére?
    Ez engem is érdekel!!!
    Aki tudja, légyszi írj a le!!!

  16. #91

    Re: Autó setupolás

    Könyörögve kérem, hogy aki tudja, mondja már el, hogy az előfeszítés és az utánfutás az micsoda, és értékének állítása hogyan befolyásolja az autó viselkedését??

  17. #92
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Travelos írta
    Könyörögve kérem, hogy aki tudja, mondja már el, hogy az előfeszítés és az utánfutás az micsoda, és értékének állítása hogyan befolyásolja az autó viselkedését??
    Az utánfutás az a "bevásárlókocsi effekt". A bevásárló kocsik kereke is úgy működik hogy egy kar a tengely előtt húzza a kereket. Emiatt amikor előre tolod a kocsit, akkor a kar mivel a tengely előtt van így húzza a kereket, ami miatt az stabilan előre megy és nem imbolyog. A Caster/utánfutás az azt befolyásolja hogy ez a kar mennyire van a tengely előtt, tehát mennyire stabil az egyenestartása a kerekeknek.

    Az előfeszítés/preload, az a diffit befolyásolja, hogy mennyire van a diffi zárva alapból, tehát amikor se nem gyorsítasz se nem lassítasz.

    De egyébként próbálkozz, és akkor fogod érezned kell, hogy mi mit befolyásol.
    Hasznos ez a könyv is: http://www.gtr-masters.hu/download/o...s_Handbook.pdf

  18. #93
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Re: Autó setupolás

    Hi!
    Hogyan kell beállítani úgy a futót Magny-Cours-ban hogy nem melegedjen túl a közepesen kemény slick 2. durvább kör után (sima tréningen nyomtam 20C levegö, 27 aszfalt) Most 1:42:2 nél tartok de már voltam 1mp gyorsabb is csak a hátsó lassú kanyaroknál már 150 fokos a hátsó kerék... Ja 360as modenával szenvedek. Már kiprobáltam mindent mentem lágy futóval, 90%fékerövel, lábujjhegyen kevés diffi zárral... én nem értem ha egy picit odalépek egyböl izzanak a papucsok...
    Mondjuk egy frankó setupnak örülnék a legjobban amivel lehet repeszteni akár 1:40-et is..
    Utoljára módosította: Kis Richard; 2005. 08. 02. 08:07.

  19. #94

    Re: Autó setupolás

    Emberek!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni setup ügyben. A Simchallengen indulok majd GT és NGT kategóriában is. Na most a GT kategóriában nem mertem a Ferrari 550-et választani, habár azzal vagyok a leggyorsabb.

    Most jön a doningtoni futam, egyelőre offline kvali van. F 550-el 1:26.8 körül megyek, de Listert választottam. Ezzel viszont akármit állítsak is, csak 1:28.4xx a legjobb időm.

    Valszeg nincs elég tapasztalatom ezzel az autóval, jó lenne, ha valaki, aki 1:26-27-es időket autózik listerrel, megszánna és belinkelné a setupját, amit aztán a saját vezetési stílusomhoz igazíthatok.

    Köszönöm.

  20. #95
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Most jön a doningtoni futam, egyelőre offline kvali van. F 550-el 1:26.8 körül megyek, de Listert választottam. Ezzel viszont akármit állítsak is, csak 1:28.4xx a legjobb időm.
    Jól tetted! A Lister nagyon-nagyon stabil autó, és sokkal bátrabban lehet vele autózni - főleg igaz ez Donington-ra -, mint 550-el. Valószínűleg itt lesz a probléma, hogy 550 után szokatlan a Lister stabilsága, és hozzászoktál az óvatossághoz Illetve az utolsó két kanyar amiben nagyon sok időt (akár 1mp) lehet nyerni/veszteni.

    Én Huttu setupját használtam Donington-ban, ezeket megtalálod a http://www.teamredline.co.uk oldalon, van ott verseny setup is és replay illetve motec file is.

  21. #96

    Re: Autó setupolás

    Gyerekek marha jo motec leirás-beállitás!Van benne tulkormányzás-felfüggesztés-analysis gyakorlatilag pontosan be lehet állitani a gépet, mindezt csak be kell tölteni van pdf is amiben el van magyarázva igaz angolul hogy mit hogyan miért...
    Motec-Beginners-Guide
    Marha jo volna valaki leforditaná az egészet

  22. #97
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Autó setupolás

    Nem a legideillőbb dolog, de akkor is leírom!
    Oscherslebenben F360-al 1:28.0, Lambo-val 1:23.3-as idő a rekordom!
    Az mire lenne elég itt a bajnokságban, kb?
    Ugye ezek nem töksz.r idők?!

  23. #98

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Jól tetted! A Lister nagyon-nagyon stabil autó, és sokkal bátrabban lehet vele autózni - főleg igaz ez Donington-ra -, mint 550-el. Valószínűleg itt lesz a probléma, hogy 550 után szokatlan a Lister stabilsága, és hozzászoktál az óvatossághoz Illetve az utolsó két kanyar amiben nagyon sok időt (akár 1mp) lehet nyerni/veszteni.

    Én Huttu setupját használtam Donington-ban, ezeket megtalálod a http://www.teamredline.co.uk oldalon, van ott verseny setup is és replay illetve motec file is.
    Kösz Feri, megnézem Huttu setupját Listerre, hátha jó lesz, némi állítás után.

  24. #99

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Nem a legideillőbb dolog, de akkor is leírom!
    Oscherslebenben F360-al 1:28.0, Lambo-val 1:23.3-as idő a rekordom!
    Az mire lenne elég itt a bajnokságban, kb?
    Ugye ezek nem töksz.r idők?!
    Idők után nézhetsz itt:


    http://www.sim-challenge.com/gtrhof/

    és itt:

    http://www.schuerkamp.de/zope/gtrank/index_html

    Előbbi mértékadóbb, hiszen a segítségeket ellenőrizni lehet az SCR Utilityvel.

  25. #100
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta
    Nem a legideillőbb dolog, de akkor is leírom!
    Ne haragudj, de ha tudod hogy nem ide illő, akkor miért kell mégis ideírni?
    Vannak különböző témák, kiválaszthatod hogy melyikbe illik legjobban és oda írod. Nem nehéz...

Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •