Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (163 összesen)
  1. #26

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Idézet Eredetileg White írta
    Az edzés és a verseny közötti beállítások között mi a különbség?
    Gondolok itt a motorfordulat limitálóra, a hűtőnyílásokra, a kerékdőlésekre, a lengéscsillapítókra és a rúgókra.
    Mit és mennyivel kell/érdemes máshogy állítani?
    a motorfordulatlimitálót, ha úgy érzed vedd lejjebb egy két klikkel, de szerintem fölösleges, ha a hűtőnyílást feljebb tolod, úgy, hogy ne legyen 100 fok közelében még véletlenül sem az olaj és a víz, akkor az is megteszi. a féknél is érdemes olyan 4esre rakni, de oda kell figyelni, hogy mennyire melegszenek a fékek és annak megfelelően növelni vagy csökkenteni (valahol azt olvastam, hogy olyan 500 már elég melegnek számít ).
    a kerékdőlést egy-két klikkel a pozitív irányba vissza lehet venni, de csak akkor, ha a kvali setupon kicsit többet használtál a jobb tapadás érdekében. itt az a fontos, hogy egyenletes legyen a gumi kopása, ehhez pedig a már jól ismert gumifelületi hőmérsékletnek kell ideálisnak lennie.
    lengéscsillapítót és rugót én nem állítanék, viszont a több benzin miatt érdemes lehet a kocsi hátulját 0,5-1 centivel megemelni, hogy a többlet súly ne változtassa meg nagyon a kocsi egyensúlyát. persze, ha már alapból 2-2,5 centi a különbség elöl ill hátul, akkor ez is fölösleges. én hotlapolásnál 1-1,5 centi között tartom a különbséget, de lehet rosszul csinálom.

  2. #27
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Mi a helyzet esőnél?
    Ott a gumikon kívűl kell valamit a száraz beállításokhoz képest változtatni?

  3. #28

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Idézet Eredetileg White írta
    Mi a helyzet esőnél?
    Ott a gumikon kívűl kell valamit a száraz beállításokhoz képest változtatni?
    kicsit több hátsószárny. mást nem tudom, nem sokat mentem esőbe.

  4. #29
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Puhább rugókat érdemes használni, kicsit meg kell emelni a kasznit, diffizárakat érdemes kevésbé drasztikusra állítani, kerékdőlést pedig utánahangolni a puhább összetételű esőgumikkal.Érdemes kicsit kissebb keréknyomással menni.Az stabilizátorkat csökkenteni elül hátul, és az arányaiban is változtatni kell, az első javára.Sebváltót nem érdemes piszkálni nagyon, inkább alacsony fordulatnál kell elváltani, így nem csúszkál annyira a gép.Ezért pont jó a száraz, annyi, hogy a 6.-at lehet kicsit rövidebbre venni.
    Hátsó szárny növelése is jó lehet,attól függ, mennyire túlkormányzott az autó.

  5. #30
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Motorfordulat-limitert nem érdemes lejjebb venni, igazából verseny közben van, hogy pont az a 200-300 fordulat hiányzik, például előzésnél, vagy ha egy kanyarhoz úgy érsz, hogy már nem érdemes elváltani.Ha okosan vezet az ember, és magától elvált picit hamarabb mint eddzésen, akkor azt a pár túlpörgetést amit kap simán elviseli.

    Magyarán, akinek a fejében nincs limiter, az vegye lejjebb

    Fék hűtést pedig úgy kell beállítani, hogy ne menjen 600 fok fölé, onnantól már csökken a fékhatás.Versenyre picit túlhűtöm a fékeket, qualon 2 versenyen 3-as fékkel szoktam menni.

  6. #31

    Re: Autó setupolás

    Itt könnyebben megtalálják azok akiknek autóbeállítás ügyben el kell a segítsék az Alienektől

  7. #32

    Re: Autó setupolás

    Az lenne a kérdésem,hogy a játékban én automata váltón kivül minden segítséget használok és 1 perc 46 alá nem nagyon tudom bevinni az autókat Monzán. Jó setupokat használok, a tiédet de esetleg valamelyik segítség kikapcsolásával vagy mérséklésével lehetne-e ezen javítani?
    Előre is köszönöm
    e-mail: santibi@citromail.hu

  8. #33

    Re: Autó setupolás

    nagyon leegyszerusitve: minel kevesebb segitseget hasznalsz, annal gyorsabb lehetsz...
    Balikó Attila

  9. #34
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Post Re: Autó setupolás

    Sziasztok!

    Vadonat új ember vagyok a pályaautózás világában.
    3-napja vettem meg a GTR-t és nagyon tetszik ill tetszene ha tudnék autót beállítani.
    A gyári beállítások használhatók?
    Vagy egészen újjakat kell csinálni?
    Barcában gyakoroltam NGT-s Ferrárival de 1.45.226-nál nem tudok jobbat persze ebben még benne van biztos a pályaismeret de jó lenne ha segítenétek mert akkor látnám merre induljak a setupban.
    Ha valaki küldene NGT-s beállítást 1-2 őt az nagyon sokat jelentene.
    Köszönöm.

    Halihó.

  10. #35

    Re: Autó setupolás

    Mar nem aze, de az 1:45 az nagyon jo ido!!!!
    Pataki Adam

  11. #36
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Autó setupolás

    1.30 körül van a rekord nem?
    Meg nagyon necces volt salen barce endurance setupot ráraktam a ferrárira
    és 1-szer sikerült a többi 1.45.800-1.47.500 között van de nagyon instabil fékponton ideges a segge az elejét meg letolja az ívről.
    Lehet hogy ez normális de én Rallyból jöttem ott nincs ilyen.

  12. #37

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Tomibá írta
    1.30 körül van a rekord nem?
    De az GT autóval! Nagy külünbség ám

  13. #38
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Autó setupolás

    JJJJJAA!
    Ott még nem tartok.
    Szóval ha valaki segítene az jó lenne.

  14. #39

    Re: Autó setupolás

    B ligások, segítsetek egy két jó setuppal. Nekem nagyon kevés van NGT-re, asszem Barcára nincs is igazán...

  15. #40
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Autó setupolás

    Csá Tomibá!

    Az időd nagyon jó!

    1:42 a wr


    A gyári setupok nem túl jók, kell rajtuk alakítani bőven.

    A legelső, hogy változtass a kormányzás szögén tedd 16-18 közé, és máris jobban fordul a kocsi.

    A fékponton való stabilitás eléréséhez tedd előrébb a fékerőelosztást.
    Ezt rá lehet rakni a kormány gombjaira is, ezt ajánlom, mert akkor menet közben is tudod állítani.

    Növeld az első stabilizátorokat és csökkkentsd a hátsókat.Attól alulkormányzottab lesz a gép féktávon, de a kanyarban is.

    Talán még az segíthet, ha finomabbanm váltasz vissza és később, meg növeled a motorfék difit(coast).

    És üdv))

    U.I.:

    GTR Rank: http://www.schuerkamp.de/zope/gtrank/mch

    ez olyasmi mint az rbr rank

  16. #41

    Re: Autó setupolás

    Monzán sikerült 1.43.788-as időt futni az 550-nel, versenyen.
    Az jó idő?
    Üdv.

  17. #42

    Re: Autó setupolás

    Segítségek? Simulation mód?

  18. #43
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Smile Re: Autó setupolás

    Hi!
    Az lenne a problémám a játékkal hogy: (sajna még csak a 2demoval-nyomom)
    -sehol nem találok adatokat a menet közbeni gumikopás mértékéröl, lehet hogy csak az autó csuszkálás lehet észrevenni? Olyan Realtime kijelzésre gondolok mint Pl: mint a Nascar-ban... vagy a motec nem ir valami pluszt..
    -Motec-hez nem lehet valami magyarositást beszerezni? Nem igazán vagyok
    a TOPpon angolból..
    -Az lehetséges hogy a motec szerint minden körben ugyanannyit fogyaszt az
    autó?
    -Caster-rel mit lehet állítani a futómüvön?Annyit vágok hogy valami utánfutás vagy mi...
    - és végül még 1., a teljes gamét sajna még játszottam, de SPA-án már vagy
    kb. 5-600 kört mentem(egy kicsit uncsi már), a teljes game mennyivel több extrát tartalmaz a demo2höz képest, pl: MOTEC egy picit lehetne részletessebb ... ja meg néhány menüje most nálam fagy! Ja és nem az új autókra meg pályákra gondolok...

    aszem mára ennyi

  19. #44
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Motorfordulat-limitert nem érdemes lejjebb venni, igazából verseny közben van, hogy pont az a 200-300 fordulat hiányzik, például előzésnél, vagy ha egy kanyarhoz úgy érsz, hogy már nem érdemes elváltani.Ha okosan vezet az ember, és magától elvált picit hamarabb mint eddzésen, akkor azt a pár túlpörgetést amit kap simán elviseli.

    Magyarán, akinek a fejében nincs limiter, az vegye lejjebb

    Fék hűtést pedig úgy kell beállítani, hogy ne menjen 600 fok fölé, onnantól már csökken a fékhatás.Versenyre picit túlhűtöm a fékeket, qualon 2 versenyen 3-as fékkel szoktam menni.
    A fékek höméréskleti adatait a cockpit néztenél olvasod le a kijelzöröl, vagy esetleg ezt meg lehet nézni máshol is? Az a helyzet hogy nekem csak 14-es Belinea moncsim van és csak néha váltok vissza a cockpitre a gumik miatt amúgy mindig a motorháztetös nézetet választom - igy többet látok

  20. #45
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Autó setupolás

    Sajnos vagy szerencsére nem, bár lehet, hogy a player.ini-ben lehet állítani, de nem hiszem.Mi minannyian belső nézetből nyomjuk.Ez az első eset, hogy megértem, ha külsőből játszol.21''-os moncsin ez kevésbé zavaró...:P

    Én sem nézegetem amúgy, érzed ha elmelegszik.Mert sajnos nem tudja az átmenetet a program,ha 600 fölé megy, másfélszeresére nő a féktáv.Gumihőmérsékletet azt hiszem külső nézetben is tudja.

    A motecnél részletesebb nincs, 1000 olyan dolog van amit kiír, és semmire sem jó, nemtom neked mi hiányzik....

    Nincs magyar belőle, pedig elkélne.A motec egyébként átlagfogyasztást ír.

    A demo2 csak a pályákban és kocsikben szegényebb, na meg a multiban, ami az egész lényegét adja.600 kör spa-ban?az tényleg uncsi lehet))

  21. #46

    Re: Autó setupolás

    Komolyan kérdezed ezt a zászlos dolgot?
    Egyébként a kézikönyvben minden benne van ami téged érdekelhet!

  22. #47

    Re: Autó setupolás

    Üdv mindenkinek!
    Azt szeretném megtudni,hogy a FF-es kormány mennyire befolyásolja a játékot és főleg az időeredményt? Én egy Logitech vibration feedback-es kormányt használok és ebben nincs erővisszacsatolás.Amúgy a játék szerintem százas!!!!!Valahogy az az érzésem, hogy ez több mint egy játék!!!
    Jelenleg ez a CSÁSZÁR!!!!! "a GTR 2-ig vagy a GTL-ig az is marad"

  23. #48

    Re: Autó setupolás

    Sokan vannak, akiknek FFB-s kormányuk van és mégis leveszik róla az erővisszacsatolást, de van aki 150%-on nyomja bicepszből! Szerintem csak izlés kérdése, én pl. csak 25-30%-ot használok azért, hogy érezzem azért a kerékvetőket, meg a csúszást, de "ne vigye el a kezem", ne kelljen birkóznom a kormánnyal.

  24. #49

    Re: Autó setupolás

    Ja és akkor én is kérdeznék valamit! Szóval: mikor, milyen gumit kell használni!!! TESSÉK NEKEM MEGMONDANI, mert már a 2. versenyen szaxizok miatta!

  25. #50
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624

    Re: Autó setupolás

    Idézet Eredetileg Ratesz írta
    Ja és akkor én is kérdeznék valamit! Szóval: mikor, milyen gumit kell használni!!! TESSÉK NEKEM MEGMONDANI, mert már a 2. versenyen szaxizok miatta!
    Seva!
    Ez sok mindentöl függ! Soft, Med, Hard, közül azt válaszd amivel el tudod érni a gumik idelális tapadási hömérsékletét, kb 90-100 fok. Ennél melegebb ne nagyon legyen, 100-110 fok felett rohamossan csökken a tapadás. De egyébként ez az érték minden guminál más, 10-15 fok eltérések is lehetnek az egyes márkák között.A gumi"fajták" (hard, med, soft) között további lényeges eltérés az hogy milyen gyorsan kopnak. Egyértelmü hogy a keményebb birja tovább. Szóval én azt javasolom hogy döntsd el milyen beállítást. Pl: gyors beállítás mondjuk edzésre: soft és médium, aztán versenyre mehet már a hard. De ezt az is eldöntheti hogy hogyan közlekedsz a pályan, ha sokat pörögsz:-), az nem tesz jót, hama túl melegszenek a papucsok, aztán már a kavicságyba is vagy...
    Ha kerek nyomásával tudod beállítani a megfelelö üzemi hömérséketet! De nem érdemes nagy túlzásokba esni, 1,4bar az optimal aztán mondjuk én speicel +-0,2bar szoktam variálni, ha nem oxa, akkor meg válts keményebb vagy puhább gumira...

    remélem erre voltál kiváncsi ,

    U.I.: mondjuk kiváncsi lennék más véleményére is.

    Rich
    Utoljára módosította: Kis Richard; 2005. 07. 13. 01:07.

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •