Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (163 összesen)
  1. #1
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Post Autó setupolás

    Idézet Eredetileg White írta
    úgyhogy itt mindjárt meg is kérdezném, hogy a stabilizátort hogyan kell állítani alulkormányozottság esetén?
    Hát, ha túlkormányzott, akkor elől kell növelni-hátul csökkenteni, ha alulkormányzott értelemszerüen fordítva.
    Azonban néhány farnehéz autónál (saleen, lambo pl.), annak ellenére ha nagyon is alulkormányzott nem érdemes tulságosan lecsökkenteni, mert az hosszu távon a hátsó gumik kopása miatt teljesen vezethetlenné válik.
    Szóval qualra le lehet menni az összes kocsinál kicsi különbségre, de futamra érdemes feltolni az elsőt pár ugrással, mondom főleg a farnehéz kocsiknál.

    A rugó keménységek meg főleg az autótól függenek, hogy mit enged a játék.
    550-nél pl. ELŐL-HÁTUL 250-200-at enged minimum, saleennél meg 250-250.
    A puhább jobb a hepehupákon, és állítólag általánosságban is jobb a tapadása, de még a 200 körüli is elég kemény a stabilitáshoz szentem. Egy utcai autóban 25-től 35-ösig vannak kábé. Egy Renault Mégane Trophy-ban (legdurvább sportváltozat) 42-44-esek vannak.

  2. #2
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Zajcev írta
    Tenyleg akar meg is beszelhetnenk itt, mi, mit csinal :P
    Kezdjuk pl a lassu berugozassal
    Lassú berugózás a nemtom én hány mm/sec sebesség alatti (le van irva az abba a setupos kézikönyvbe, de nem is lényeg) rugózások esetén számit, a fast pedig az a felettieknél. Magyarul a lassú akkor számít, mikor fékezel, gyorsítassz, és előre vagy épp hátra dől a kaszni, vagy kanyarodásnál mikor oldalra, a fast pedig mikor rámész a kerékvetőkre, vagy nagy hepehupákra, és azoktól kajak gyorsan felcsap a kerék.
    A lassúval tehát jól lehet szabályozni hogyan reagáljon a kormány, és gáz mozdulatokra. De a berugózás szoros kapcsolatban van a kirugozással értelemszerüen. Általában az adott berugozás érték 2x-esért szokták beállítani kirugozásra.
    Ha elől csökkenti-hátul növeli az ember a lassu berugozást kanyarra ráforduláskor túlkormányzott lehet.

    De egyébként a legéscsillapítók a legutolsó dolgok között vannak, amit be kell állítani, és igazából a köridőben is kábé az utolsó 1-2 tizedet jelenthetik.
    A keréknyomás, dőlés, stabilizátor, rugók, hasmagasság az egyénre megfelelő beállítása sokkal de sokkal fontosabb ezeknél.

  3. #3

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Norbi írta
    De egyébként a legéscsillapítók a legutolsó dolgok között vannak, amit be kell állítani, és igazából a köridőben is kábé az utolsó 1-2 tizedet jelenthetik.
    A keréknyomás, dőlés, stabilizátor, rugók, hasmagasság az egyénre megfelelő beállítása sokkal de sokkal fontosabb ezeknél.
    És a diffi

  4. #4

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Norbi írta
    Lassú berugózás a nemtom én hány mm/sec sebesség alatti (le van irva az abba a setupos kézikönyvbe, de nem is lényeg) rugózások esetén számit, a fast pedig az a felettieknél. Magyarul a lassú akkor számít, mikor fékezel, gyorsítassz, és előre vagy épp hátra dől a kaszni, vagy kanyarodásnál mikor oldalra, a fast pedig mikor rámész a kerékvetőkre, vagy nagy hepehupákra, és azoktól kajak gyorsan felcsap a kerék.
    A lassúval tehát jól lehet szabályozni hogyan reagáljon a kormány, és gáz mozdulatokra. De a berugózás szoros kapcsolatban van a kirugozással értelemszerüen. Általában az adott berugozás érték 2x-esért szokták beállítani kirugozásra.
    Ha elől csökkenti-hátul növeli az ember a lassu berugozást kanyarra ráforduláskor túlkormányzott lehet.

    De egyébként a legéscsillapítók a legutolsó dolgok között vannak, amit be kell állítani, és igazából a köridőben is kábé az utolsó 1-2 tizedet jelenthetik.
    A keréknyomás, dőlés, stabilizátor, rugók, hasmagasság az egyénre megfelelő beállítása sokkal de sokkal fontosabb ezeknél.
    A kereknyomas az amit meg talan a jatek folyaman soha nem allitottam meg, ahogy a kerekdolest sem :P
    Azoknal mire kell figyelni?
    Pataki Adam

  5. #5
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés

    Kösz Norbi.Nekem amúgy nem azzal van a problémám, hogy mikor mit állítsak mihez, hanem a nagyjából eltalálással.

    Tehát ha alulkormányzott, puhítok az első stabin kicsit, mondjuk 140-15-ről 120-15re, javulok, álllítgatok mindent a tanultaknak megfelelően, elérek egy x időt, aztán megnázem Norbi setuőját, és merőben más értékeket használ, csak az arányok azonosak, és azzal sokkal gyorsabban lehet menni mondjuk 1mp-vel.Szóvalaz alapot nem tudom beállítani, az utána hangolás megy csak.Nagyjábül vágom az összes értéket, érzem is a változást, de nem tudom, honnan induljak...

  6. #6

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Zajcev írta
    A kereknyomas az amit meg talan a jatek folyaman soha nem allitottam meg, ahogy a kerekdolest sem :P
    Azoknal mire kell figyelni?
    A kerékdőlésnél elől egy kissé negatív értéket szokás beállítani, pl. -0.2-t, ettől jobban kanyarodik majd, jobban "ráharap" a kanyarokra. Hátul 0-s értéknél van a legnagyobb végsebesség, viszont ha elállítod akkor stabilitást kaphatsz egyenestávon, pl. fékezésnél.

    Ha nem, Norbi kijavít

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés

    Kerékdőlés azért kell, mert mikor kanyarodsz , dől kicsit magától a kerék, a kanyarodáskor fellépő erők hatására.Ezért érdemes úgy megdönteni egyenes haladáskor, hogy mikor kanyarodsz nagyjából egyenesen álljon a kerék, mert így tapad ugye a legnagyobb felületen.

    Lehet 2 irányba dönteni a kereket ugye, de pályaautóknál befelé érdemes, mert az ívkülső kerékre esik a terhelés legnagyobb része, ezt hívják negatív kerékdőlésnek(-).

    Egyenesen haladáskor az első kerekeknél nem sokat számít, hogy meg van-e döntve, de a hátsó kerekeknél már van jelentősége, az erőátvitel miatt.Ezért ott érdemes kissebbet használni.

    És akkor van jól beállítva, ha az első kerekek belső és külső oldala közötti hőmérséklet különbség 10 fok körül van, a hátsóknál ez a különbség ideális esetben 5 fok.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Hummer írta
    A kerékdőlésnél elől egy kissé negatív értéket szokás beállítani, pl. -0.2-t, ettől jobban kanyarodik majd, jobban "ráharap" a kanyarokra. Hátul 0-s értéknél van a legnagyobb végsebesség, viszont ha elállítod akkor stabilitást kaphatsz egyenestávon, pl. fékezésnél.

    Ha nem, Norbi kijavít
    Ha jól értem te most az összetartást magyaráztad

    De amúgy mindenen stimmel.

    Összetartás növelése kanyarbemenetkor ad pluszt, de féktávon instabilabb lesz a kocsi, no meg egyensekben is.

  9. #9

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ha jól értem te most az összetartást magyaráztad

  10. #10
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Kerékdőlés azért kell, mert mikor kanyarodsz , dől kicsit magától a kerék, a kanyarodáskor fellépő erők hatására.Ezért érdemes úgy megdönteni egyenes haladáskor, hogy mikor kanyarodsz nagyjából egyenesen álljon a kerék, mert így tapad ugye a legnagyobb felületen.

    Lehet 2 irányba dönteni a kereket ugye, de pályaautóknál befelé érdemes, mert az ívkülső kerékre esik a terhelés legnagyobb része, ezt hívják negatív kerékdőlésnek(-).

    Egyenesen haladáskor az első kerekeknél nem sokat számít, hogy meg van-e döntve, de a hátsó kerekeknél már van jelentősége, az erőátvitel miatt.Ezért ott érdemes kissebbet használni.

    És akkor van jól beállítva, ha az első kerekek belső és külső oldala közötti hőmérséklet különbség 10 fok körül van, a hátsóknál ez a különbség ideális esetben 5 fok.

    A középső hömérséklete pont középen a két szélső között. Ezt tudod szabályozni a nyomással.
    Ha növeled a nyomást, a gumi közepén nő a hömérséklet, ha csökkented a két szélén. De ezt a nyomással kapcsolatban oktatják még a kresszórákon is, igaz ott a kopással példálózak, de ez összefügg a hömérséklettel ugye, csak az az utcán nem számít.

    A gumik ideális hömérséklete meg 100 fok, kivéve a Pirelli, az 105.
    A gyakorlatban az első gumikkal lehet ugy menni hogy akár 110-115-ig felmelegedhet, kitart 45 percig elvileg, a hátsókat SOSE szabad 100 fölé hagyni. Inkább biztoságosan 90 legyen, mint 110.

  11. #11

    Re: GTR magyar megjelenés

    Ezért lenne jó ha mindenkinek angol setup menüje lenne, én sosem beszélek ilyenekről mint ti, nekem amióta elkezdtem a versenyzést camber van és toe-in

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés


  13. #13
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Ha jól értem te most az összetartást magyaráztad

    De amúgy mindenen stimmel.

    Összetartás növelése kanyarbemenetkor ad pluszt, de féktávon instabilabb lesz a kocsi, no meg egyensekben is.
    Egyébként ezt az össze, széttartás fogalmát is érdemes letisztázni, különben könnyen félreérthető.

    Tehát van az az érték, ha az negatív, pl. -0.20, akkor a kerekek széttartanak, ha pozítiv, akkor össze.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR magyar megjelenés



    Így van.

  15. #15

    Re: GTR magyar megjelenés

    off:szerver ma nem lesz?

  16. #16
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg K.András írta
    off:szerver ma nem lesz?
    Hehe, nemtom, de Bagi Zsolt már 19 órája keni

  17. #17
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR magyar megjelenés

    Ezt én is észrevettem. Kitartó a srác.

    Idézet Eredetileg Norbi írta
    Hehe, nemtom, de Bagi Zsolt már 19 órája keni

  18. #18
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    1. Mit lehet tenni olyankor, ha előre lágy gumit teszek, és mégsem megy 70-75 fok főlé?

    2. Lágy gumit érdemes-e versenyen használni, vagy az hőmérséklettől függetlenül elkopik és elveszíti a tapadását?

    3. Mit és hogyan kell állítani, ha a bal oldali kerekek jobban melegszenek, mint a jobb oldaliak?

    Hirtelen most ennyi jutott eszembe.

  19. #19
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Idézet Eredetileg White írta
    1. Mit lehet tenni olyankor, ha előre lágy gumit teszek, és mégsem megy 70-75 fok főlé?

    2. Lágy gumit érdemes-e versenyen használni, vagy az hőmérséklettől függetlenül elkopik és elveszíti a tapadását?

    3. Mit és hogyan kell állítani, ha a bal oldali kerekek jobban melegszenek, mint a jobb oldaliak?

    Hirtelen most ennyi jutott eszembe.
    1. Keményebben, gyorsabb vezetni

    2. Érdemes, ha nem melegszik túl, jó lesz.

    3. Nem sokat lehet tenni. A hidegebb gumik oldalán kisebb nyomást érdemes használni, az segít valamit, de nem sokat.
    Nascarban és modjaiban súlyelosztással lehet segíteni azon, de itt olyasmi nincs.

  20. #20
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg Norbi írta

    A középső hömérséklete pont középen a két szélső között. Ezt tudod szabályozni a nyomással.
    Ha sikerült belöni kerékdölés és guminyomás állítgatással a megfelelö hömérsékleteloszlást (pl.: 85-90-95) számít-e a melegen mért keréknyomás? Mennyi legyen kb? 165? 170? 175? Milyen hideg guminyomásról érdemes indulni setup-oláskor?

  21. #21
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés

    Idézet Eredetileg tvr írta
    Ha sikerült belöni kerékdölés és guminyomás állítgatással a megfelelö hömérsékleteloszlást (pl.: 85-90-95) számít-e a melegen mért keréknyomás? Mennyi legyen kb? 165? 170? 175? Milyen hideg guminyomásról érdemes indulni setup-oláskor?
    Nem számít. A hideg nyomást állítsd úgy hogy melegen jó legyen a hömérséklet eloszlás. Hogy miről érdemes indul azt nem tudom.
    Pár kört kell menni az alap schnell-el, ugy hogy nem csuszkál az ember össze vissza(mert az elrontja a hömérséklet eloszlást) aztán ugy állitgatni. És egyre gyorsabban menni csuszkálás nélkül, és utánaállítani.

  22. #22
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Láttam olyan setup-ot, aminél az első és hátsó hasmagasság úgyan az az érték volt, de legtöbb esetben az autó hátulja meg volt emelve.
    Melyik a jó, és miért? Ha a hátulját magasabbra kell állítani, akkor mennyivel?

  23. #23
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    A hátulja legyen magasabban egy 2-2.5 cm-rel, bár ez a rugóhatárolóktól is függ, de ha lejjebb van az eleje, akkor kapsz egy kis plussz leszórítóerőt előre. Elvileg

  24. #24
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Idézet Eredetileg White írta
    Láttam olyan setup-ot, aminél az első és hátsó hasmagasság úgyan az az érték volt, de legtöbb esetben az autó hátulja meg volt emelve.
    Melyik a jó, és miért? Ha a hátulját magasabbra kell állítani, akkor mennyivel?
    Hátul kell magasabbnak lenni mert úgy nagyobb lesz a kaszni által kreált leszorítóerő, 1.5-2.0 centivel.
    De érdekes mert én nem igen veszek észre különbséget

  25. #25
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR magyar megjelenés, setupolás

    Az edzés és a verseny közötti beállítások között mi a különbség?
    Gondolok itt a motorfordulat limitálóra, a hűtőnyílásokra, a kerékdőlésekre, a lengéscsillapítókra és a rúgókra.
    Mit és mennyivel kell/érdemes máshogy állítani?

Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •