Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (143 összesen)
  1. #76
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nem teljesen látszik a videón az eset eleje, de amennyire látszik, szerintem ez tök más, itt az előzött autó még egy harmadikat próbált előzni miközben az őt előző Krossnoff mellé ér és gondolom összeértek a kerekek, így repült fel.
    Ezzel szemben ez az eset sztem egyértelműbb, BAR bement a szűkülő résbe - a viden is látszik, hogy MSC már elindult arra, szal nem lett volna neki kötelező belülre menni...
    Nem lett volna kötelező, de ő úgy döntött, szóval ez teljesen másodlagos az ügy szempontjából... Az a lényeg, hogy MSC balesetveszélyes helyzetet teremtett és ez büntetést érdemel.

  2. #77
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Egyáltalán nem. Sumi beállt egy ívre..amikor mellé ért még volt 2 autónyi hely, Sumi tovább szorította teljesen szándékosan. Ismerjük ezt a taktikát...Senna kezdte el csinálni. Az a lényege, hogy Sumi/Senna/Webber rádbízza, hogy akarsz e balesetet, a másik lehetőséged az hogy fékezel.

    A szabályzatban totál egyértelmüen benne van, hogy választanod kell egy ívet azon nem változtathatsz és a leszorítás szogoruan tilos. Jeff Krossnoff így halt meg, nameg egy pályabíró is a balesetben. Ez tegnap centiken múlott.

    Nem akartam feszegetni, de iden mikor Hamilton nevu "orult" gyerek cikazott tobbszor Petrov elott, akkor erdekes modon nem sujtottak ilyen buntetessel. O aztan szabalytalan volt a tobbszori iv valtoztatassal. Itt meg semmi sem volt. Ha volt is veszelyes helyzet, azt csaki Bari idezte elo a viselkedesevel. Szerintem nagyon szep latvany volt, ilyent akarunk meg latni sokat. Elegem van a vonatozasokbol....

  3. #78
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam feszegetni, de iden mikor Hamilton nevu "orult" gyerek cikazott tobbszor Petrov elott, akkor erdekes modon nem sujtottak ilyen buntetessel. O aztan szabalytalan volt a tobbszori iv valtoztatassal. Itt meg semmi sem volt. Ha volt is veszelyes helyzet, azt csaki Bari idezte elo a viselkedesevel. Szerintem nagyon szep latvany volt, ilyent akarunk meg latni sokat. Elegem van a vonatozasokbol....
    Csak egy kérdés. Ha téged a HGTRM8 valamelyik versenyén leszorítanak a pályáról, megóvod?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #79
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam feszegetni, de iden mikor Hamilton nevu "orult" gyerek cikazott tobbszor Petrov elott, akkor erdekes modon nem sujtottak ilyen buntetessel. O aztan szabalytalan volt a tobbszori iv valtoztatassal. Itt meg semmi sem volt. Ha volt is veszelyes helyzet, azt csaki Bari idezte elo a viselkedesevel. Szerintem nagyon szep latvany volt, ilyent akarunk meg latni sokat. Elegem van a vonatozasokbol....
    Hamilton is szabálytalan volt, de nem volt mellette senki. Sumi akkor kezdett el keménykedni amikor már beengedte maga mellé Barikát..igen hagyott neki 2 autónyi helyet, tehát beengedte.
    Sumák lenne az utolsó ember akit kívülről próbálok megelőzni..ha nem féktávon fog kizárni akkor kigyorsításkor tol le a fübe.

    Ha tegnap Bari kívülről próbálkozik akkor Sumi belülről még visszatámadhat féktávon, így esélye sem maradt más mint leszorítani az ellenfelét a boxutca falához, a box kijáratába, a fübe és a vizelvezető árokba..totálisan szándékosan..végig jobbra nézett.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  5. #80
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Elegem van a vonatozasokbol....
    Saját kocsi, BKV?
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  6. #81
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Szerintem Barrichello teszi a dolgát. Amikor kellet akkor a gázt nyomta, pedig biztos hogy a zabszem nemfért el...

    Mostmeg sír mert most ezzeltud eredményt elérni.

    Ami a bírálatokat illeti, remélem senkisem sértődikmegrajta, de szerintem itt senkisincs aki ezt az előzést élőben bevállaltavolna. (F1 kormányon nincs ESC ).

  7. #82
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ami a bírálatokat illeti, remélem senkisem sértődikmegrajta, de szerintem itt senkisincs aki ezt az előzést élőben bevállaltavolna. (F1 kormányon nincs ESC ).
    Simán becsuktam a szemem, amikor élőben ment az onboard.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  8. #83
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Simán becsuktam a szemem, amikor élőben ment az onboard.
    Szerintem simán verte ezeket az xtrem-es meg 20autón égőkarikákon átugratós videókat.

  9. #84
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ...így esélye sem maradt más mint leszorítani az ellenfelét a boxutca falához, a box kijáratába, a fübe és a vizelvezető árokba..totálisan szándékosan..végig jobbra nézett.
    Hova kellett volna néznie? Bal oldalon nem volt senki...
    Nézőpont kérdése:

    • Rossz indulatú nézőpont: azért nézett jobbra, mert szándékosan fel akarta kenni a falra, de még így sem sikerült
    • Jó indulatú: azért nézett jobbra mert figyelt a másikra, hogy meddig mehet még úgy hogy a másik ne kenődjön fel a falra...
    • Semleges: csak azt nézte hogy meddig mehet még jobbra hogy ő maga se menjen a falnak, de már a szeme sem a régi

  10. #85
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Semleges: csak azt nézte hogy meddig mehet még jobbra hogy ő maga se menjen a falnak, de már a szeme sem a régi
    ez jó
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  11. #86
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327
    Az nem ugy van, hogy az ember oda iranyitja az autot ahova nez? Kanyarba befele ezert nezzuk az apex-et, kifele pedig a palya szelet.

  12. #87
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Nos, MSC is elismerte...
    http://www.a5.hu/cikkek/53/42266.shtml

  13. #88
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez már inkább a médiának szól. A nemzetközi (angol nyelvű) sosem kedvelt Schumit.
    Persze az is lehet, hogy tényleg felülbírálta magát. De Bari akkor is birka volt.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  14. #89
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nem teljesen látszik a videón az eset eleje, de amennyire látszik, szerintem ez tök más, itt az előzött autó még egy harmadikat próbált előzni miközben az őt előző Krossnoff mellé ér és gondolom összeértek a kerekek, így repült fel.
    Ezzel szemben ez az eset sztem egyértelműbb, BAR bement a szűkülő résbe - a viden is látszik, hogy MSC már elindult arra, szal nem lett volna neki kötelező belülre menni...
    Nem érdekes az eset eleje, csak az érdekes, hogy rossz esetben ez történik ha összeérnek a kerekek, és falak vannak a közelben.

    MSC vs BAR esetről csak annyit, hogy mindegy hogy melyik irányból jön Barika..ez akkor is leszorítás volt, ráadásul teljesen szándékos, és nincs rá garancia, hogy külső ívről több helyet hagy Sumi, hiszen akkor övé a belső ív és valódi eséllyel küzdhet a kanyarért.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  15. #90
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ez már inkább a médiának szól. A nemzetközi (angol nyelvű) sosem kedvelt Schumit.
    Persze az is lehet, hogy tényleg felülbírálta magát. De Bari akkor is birka volt.
    MSC nem az a bocsánatkérős tipus, nemigen szokta belátni a hibáit, és csínytevéseit. Ha így kiáll és fejet hajt akkor el tudom képzelni, hogy látta a videot Bari szemszögéből..

    Derreck Warwick ex f1 pilóta a stewardok tanácsadója ezt nyillatkozta a futam után:
    "You have to view the evidence you have and you could disqualify him from the next grand prix, or two grands prix," he continued. "But we felt a 10-place penalty is a big penalty to carry for Spa. It kind of puts him out of the race at Spa, and hopefully he will learn from that and remember that the new stewards will not tolerate that driving."
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 08. 03. 13:09.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  16. #91
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Senna kezdte el csinálni. Az a lényege, hogy Sumi/Senna/Webber rádbízza, hogy akarsz e balesetet, a másik lehetőséged az hogy fékezel.
    Régi szép idők. Ekkor kezdődött: 1988 Estoril. Akkoriban már ez is hatalmas nemtetszést váltott ki...


    Most olvastam, ez friss leszorítósdi... Mondjuk Brands Hatch amúgy is szűk pálya, közel a korlát és hatalmasat lehet esni. Sikerült! És még örülhet, hogy néhány töréssel megúszta.

  17. #92
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ... remember that the new stewards will not tolerate that driving."
    nem akarom elkezdeni, mert aztán tudjuk mi lesz belőle korábbról, de remélem hogy akkor a tiszteletteljes "new stewards" ezentúl nem fog kivételezni mással se. Mondjuk érdekes hogy bizonyos ember(ek)nek évek óta elnézik, és most hirtelen a 7x bajnokon "példát statuálnak"...működhet, csak nehogy megcáfolják saját magukat a következő HAM esetnél....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #93
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nem akarom elkezdeni, mert aztán tudjuk mi lesz belőle korábbról, de remélem hogy akkor a tiszteletteljes "new stewards" ezentúl nem fog kivételezni mással se. Mondjuk érdekes hogy bizonyos ember(ek)nek évek óta elnézik, és most hirtelen a 7x bajnokon "példát statuálnak"...működhet, csak nehogy megcáfolják saját magukat a következő HAM esetnél....

    Na igen...
    Volt is már erre utalás ebben a témában is, aztán a válasz olyasmi volt, hogy az más volt. Igen, de szabálytalan volt. Nem egyszer, többször. Büntetés? Az nincs.
    Mind1, idén (is) divat MSC-t gyalázni, nagyon drukkolok, hogy segítsen összehozni a Mercinek egy olyan kocsit amit ő akar, és jövőre lesz gyalázás!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #94
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nem akarom elkezdeni, mert aztán tudjuk mi lesz belőle korábbról, de remélem hogy akkor a tiszteletteljes "new stewards" ezentúl nem fog kivételezni mással se. Mondjuk érdekes hogy bizonyos ember(ek)nek évek óta elnézik, és most hirtelen a 7x bajnokon "példát statuálnak"...működhet, csak nehogy megcáfolják saját magukat a következő HAM esetnél....
    Ahhoz képest, hogy nem akartad elkezdeni, mégis elkezdted...

  20. #95
    Nagyon sokat nem keresgéltem, de itt egy link, HAM és Glock, kb a 2. perc környékén. Glock megy a vizes fűre. Az esetet nem is vizsgálták. Barikellonak ehhez képest tengernyi helye volt. Ha félti a bőrét akkor menjen inkább golfozni.

    http://www.youtube.com/watch?v=GDlLOrDZlyM

  21. #96
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Nem az a baj, hogy most Schumit büntetik, hanem hogy eddig nem büntették az ilyet rendesen. Tavaly ugyan kapott egy áthajtásost Webber Nürbin, de előtte volt már ilyen eset(e), és simán elengedték az elkövetőt.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  22. #97
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Gerlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon sokat nem keresgéltem, de itt egy link, HAM és Glock, kb a 2. perc környékén. Glock megy a vizes fűre. Az esetet nem is vizsgálták. Barikellonak ehhez képest tengernyi helye volt. Ha félti a bőrét akkor menjen inkább golfozni.

    http://www.youtube.com/watch?v=GDlLOrDZlyM
    Marhajó video, de fogadnék rá, hogy fogalma sem volt, hogy van ott valaki...ebben az esőben ennyi vizfelverődéssel pont semmit se látni a tökörben.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  23. #98
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Sok a kritika, hogy nincs előzés. Most majd megoldják. Nem hagyod magad? Büntetünk. Valószínüleg valaki félreérhetett valamit, mert előzni egy dolog. Csatát akarok látni. Abban nincs semmi, hogy az aktuális "nagyongyors" pilóta-autó páros kerülgeti a többieket (mondjuk már ilyet sem nagyon látni), ha azoknak esélye sincs hárítani. A Schumi-Bari akció nagyon tetszett, ilyenért érdemes leülni a TV elé. Régen fikázás tárgya volt az ilyen rinyálós pilóta, a pilóták között. Bariról tudjuk, hogy hisztis, mint egy kisgyerek (a tavalyi állandó sírdogálását már én szégyelltem), de ellent mond az egész sírásnak, hogy a gázról a lábát nemigen vette el! Megcsinálta azt amiért fizetik és amiért leülök a TV elé. A nagy győztesek sem tartanának ott ahol (ahol Bari nem is fog), ha minden rizikós előzés után elcsukló hangon pityeregnének a rádióba, hogy Blackflag! Cirkuszba sem kísérném a gyereket, ha az oroszlánon szájkosár lenne és valszeg a bikaviadal sem lenne olyan népszerű, ha mindig tutira a torreádor győzne, stb. Ja, hogy mi köze ezeknek az F1-hez? Én. A néző, aki igazi cirkuszt akar, nem mesterségeset, amit a médiak.csögök kreálnak. Azért vagyok bosszús, mert mindennaposnak kellene lennie a hasonló akcióknak, nem pedig megvárni egyet, ami szökőévente történik, hogy a média meglovagolhassa és megkérdezze a sok "szakértőt" (pl. Irvine. (kapásból Burti jutott eszembe Spaban). Ha ha, kacagnom kell...ene, valójában sírok), hogy tudjon valami f...ságot nyilatkozni, hogy: Mit is kell mondani? Ja igen! Húúúúú de nem volt szép, hát ilyet?! Ez is egy bizonyítéka, hogy nagy a baj az F1-ben, hogy már hír egy előzés, amit az előzendő meg akar akadályozni! Hogy mik vannak (nem csak a konkrét esetre vonatkozólag, hanem általánosságban beszélek, ha valami nagyon gáz, legyen büntetve, de azért ne feszítsünk keresztre sem senkit)?! Milyen bajban lenne a bírói testület, ha minden versenyen 18 ilyen előzést kellene vizsgálni. Remélem eljön az az idő is. Újra.

    Ui.:Egyetértek, monnyon le, menjen golfozni.
    Utoljára módosította: Morgo; 2010. 08. 03. 21:22.


  24. #99
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Hova kellett volna néznie? Bal oldalon nem volt senki...
    Nézőpont kérdése:

    • Rossz indulatú nézőpont: azért nézett jobbra, mert szándékosan fel akarta kenni a falra, de még így sem sikerült
    • Jó indulatú: azért nézett jobbra mert figyelt a másikra, hogy meddig mehet még úgy hogy a másik ne kenődjön fel a falra...
    • Semleges: csak azt nézte hogy meddig mehet még jobbra hogy ő maga se menjen a falnak, de már a szeme sem a régi
    Akkor ime egy video a Barrichellos apukaert rinyalos csapatnak!


    Azt hiszem itt Massa pl. neccesebben elozott es valahogy nem emlekszem, hogy Webber fekete zaszlot kapott volna-e... Mondjuk Massa se hisztizett! Na most akkor mi van? Lehet versenyezni vagy sem? Szerintem nem. Minden elore le van zsirozva. Mesterseges izgalom.
    Ha szabad versenyt akarnanak kevesebb szarnyak lennenek es tobb gumi!
    Schumi meg tul laza volt Barival szemben. En siman becsuktam volna a kapuk hadd satuzzon. Legkozelebb majd a szabad ivet valassza!

  25. #100
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Csak egy kérdés. Ha téged a HGTRM8 valamelyik versenyén leszorítanak a pályáról, megóvod?
    Nem, csak akkor ha kiloknek.

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •