Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (101 összesen)
  1. #51
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    Jaja az F1es autókban is van pályarajz beragasztva a versenyző mellé. Ugyanilyen megfontolásból.
    F1 autóban azért van beragasztva a pályarajz, mert fel vannak számozva a kanyarok.
    Ha a pilóta a mérnökével beszél rádión, és szóba kerül egy kanyar akkor így nincsenek félreértések, hogy melyik kanyar hanyas számu. Ilyen egyszerü.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  2. #52
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Miért, ki mondta hogy realisztikus??? Most szimben akar megtanulni vezetni nem Pesten vagy a Hungaroringen. De erre már különben is válaszoltam, #17 post:

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post104155
    A pályatanulási rutin az első dolog amit kiválóan lehet hasznosítani a való világban is
    Ezen felül még rengeteg reflex dolog van amit jól el lehet sajítítani és egy pár ami csak rossz útra terelne az életben..de erre a legjobb példa Kiss Norbi, és Michelisz Norbi..nulla tapasztalattal ültek versenyautóba és gyakorlatilag azonnal nyertek. Azon felül, hogy a tehetségüket itt előtte bizonyították, biztosan tudom, hogy rengeteg dolgot tudatalatt innen sajátítottak el..más lehetőségük nemigen volt.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  3. #53
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bors Barnabás írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    neilszab-nak köszi a tippet!! úgy látom ez lesz az új mekka
    nem rég regeltem itt de nem sok időm volt körülnézni, dee most picit belehúzok
    teccik a társaság ) remélem egyszer én is a része lehetek majd
    ha van vmi előrelépésem akkor azt ide beírhatom? vagy van arra vmi topic?
    (most az a célom, hogy monzában 2.02 alá tudjak menni)
    még egyszer is köszi a segítséget!
    Szisztok!
    Szia, hát attól függ, hogy miről van szó. Általános dolgokat persze írhatsz ide, de ha konkrét szimulátorról van szó, akkor érdemes ellátogatni annak a saját topikjában vagy a szimulátorok, vagy a bajnokságok témacsoportokban.

    Kicsit ismerkedj a fórummal, kell egy kis idő, hogy feltaláld magad, de megéri, mert rengeteg minden le van írva nálunk...
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 08. 04. 14:59.

  4. #54
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...Kicsit ismerkedj a fórummal, kell egy kis idő, hogy feltaláld magad, de megéri, mert rengeteg minden le van írva nálunk...
    Jaja, ez így igaz, de ahogy te is mondtad eléggé kusza. (Legalábbis annak tűnik első ránézésre. Sokszor még másodikra is. Azért meg lehet szokni. )
    Így egyszerűbb kérdezni, amitől még kuszább lesz. Ördögi kör.
    Bár a kereső is viszonylag jól használható, ha az embernek van egy kis ideje.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  5. #55
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Üzenetek
    216
    no hát leirom énis hogy tanulok meg egy pályát:
    nem használok sem kanyarjelzőt sem női-GPS t (forgó térkép, ki látott már ilyet, naneee... a nők forgatják, haggyatok békén hülyeségekkel )
    először lassan megyek körbe, majd egyre gyorsabban. ez alatt megtanulom hol milyen kanyar következik (naggyából, irányban, emelkedésben, mégis tudjam merre megy a pálya), aztán 10-20 kör után jön az a szakasz hogy minden kanyarban kicsúszok... (van aki ezzel kezdi ) aztán megint visszaveszek, megint túlvállalom magam, és jóeséllyel megtalálom az egyensúlyt. ja és ami fontos, ezekben a körökben nem állitok el semmit az autón. ami alatt a pályát megtanulom, naggyából kiismerem a határait, megtapasztalom hogy hol túlkormányzott, alulkormányzott, megcsúszik e féktávon, stb. így mire a pályát megismerem, már van róla fogalmam mit szeretnék rajta változtatni. megnyitom azt a tökös setup guide ot, és apránként, miközben tovább körözgetek, elállítgatom. hiszen amig a pályát se ismerem, egy-egy setup módositás hatását se tudom igazán érzékelni. nem tudom eldönteni hogy a beállitás miatt vagy a saját hülyeségem volt hogy az előző körben nem most viszont kicsúsztam. mikor elvileg a beállitástol csak jobb lesz...
    na szóval a "nulláról kezdeni" szellemében próbáltam összerakni csekély kezdő tapasztalataimból amit használhatónak vélek.

    ja és a replayek visszanézése is hasznos lehet, de én csak akkor nézem már amikor már csak tizedeket keresek, hogy hol figyeljek jobban. a szellemkocsis módszert még nem próbáltam, jó ötletnek tűnik, de én még akkor is jobban szeretek online menni, ha nincs fenn senki. egyszerűen az nekem ad egy olyan háttérfeelinget, hogy kimegyek A pályára gyakorolni.

  6. #56
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    no hát leirom énis hogy tanulok meg egy pályát:
    nem használok sem kanyarjelzőt sem női-GPS t (forgó térkép, ki látott már ilyet, naneee... a nők forgatják, haggyatok békén hülyeségekkel )
    először lassan megyek körbe, majd egyre gyorsabban. ez alatt megtanulom hol milyen kanyar következik (naggyából, irányban, emelkedésben, mégis tudjam merre megy a pálya), aztán 10-20 kör után jön az a szakasz hogy minden kanyarban kicsúszok... (van aki ezzel kezdi ) aztán megint visszaveszek, megint túlvállalom magam, és jóeséllyel megtalálom az egyensúlyt. ja és ami fontos, ezekben a körökben nem állitok el semmit az autón. ami alatt a pályát megtanulom, naggyából kiismerem a határait, megtapasztalom hogy hol túlkormányzott, alulkormányzott, megcsúszik e féktávon, stb. így mire a pályát megismerem, már van róla fogalmam mit szeretnék rajta változtatni. megnyitom azt a tökös setup guide ot, és apránként, miközben tovább körözgetek, elállítgatom. hiszen amig a pályát se ismerem, egy-egy setup módositás hatását se tudom igazán érzékelni. nem tudom eldönteni hogy a beállitás miatt vagy a saját hülyeségem volt hogy az előző körben nem most viszont kicsúsztam. mikor elvileg a beállitástol csak jobb lesz...
    na szóval a "nulláról kezdeni" szellemében próbáltam összerakni csekély kezdő tapasztalataimból amit használhatónak vélek.

    ja és a replayek visszanézése is hasznos lehet, de én csak akkor nézem már amikor már csak tizedeket keresek, hogy hol figyeljek jobban. a szellemkocsis módszert még nem próbáltam, jó ötletnek tűnik, de én még akkor is jobban szeretek online menni, ha nincs fenn senki. egyszerűen az nekem ad egy olyan háttérfeelinget, hogy kimegyek A pályára gyakorolni.
    Én is ezt a metódust részesítem előnyben. A féktávokat először "alulról" kell kóstolgatni, tehát hosszabban majd egyre rövidebben.Egy idő után szétesik a koncentráció, ha mindig a kavicsból kell visszakecmeregni.
    És fontos: amíg a pályát nem ismerem, nincs értelme hozzányúlni a setuphoz.

  7. #57
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg blackc írta Hozzászólás megtekintése
    aztán 10-20 kör után jön az a szakasz hogy minden kanyarban kicsúszok... (van aki ezzel kezdi )
    Ja, mint pl. én



  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem kifizetődőbb az a módszer, hogy egyből gyorsan akarsz menni. Miért? Mert így hamarabb megtudod a határokat. Sőt, úgy is fogalmazhatnék, hogy így meg fogod érezni, amúgy meg lehet hogy sose.

    Tehát az én taktikám: ha egy új pályát tanulok be, először mindent túlvállalok (úgy értem tehát, hogy a féktávot a kanyarsebességet és kigyorsot is) mint az állat. És aztán fokozatosan, körröl körre fogom vissza magam egészen addig, amíg 1xcsak sikerül bevenni

    Összegezve a lényeg, sztem hatékonyabb a már nem jó - már nem jó - most a tuti, mint a még nem jó - még nem jó - talán ez már a tuti? elv
    Kicsit figyeltem magam az utóbbi időben ilyen téren, mikor új pályákat/kocsikat tanulok és a tapasztalatom az, hogy ennyi idő után azért már nagyon ritkán fordul elő velem, hogy akár gyakorláson is palánknak verném a verdát. Persze szinte kötelező néha túlvállalni magát az embernek, de ha az ideális íven/tempón túllősz kicsit, akkor annak még csak annyi a következménye, hogy lecsúszol az ívről és időt vesztesz (amiből pedig egyértelműen érzed, hogy ez már sok volt) és nem pedig az, hogy hazavágod a gépet.

    Amúgy sincs annyi fölös ideje manapság az embernek, hogy azt folyamatosan a kavicsból való kikecmergéssel töltse el körözgetés helyett... szóval amit te írsz, azt egy bizonyos szint felett már nem tartom se előnyösnek, se kifizetődőnek, apróbb túlvállalásokkal is nagyon jól meg lehet találni a határokat.

  9. #59
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    Nulláról kezdeni...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit figyeltem magam az utóbbi időben ilyen téren, mikor új pályákat/kocsikat tanulok és a tapasztalatom az, hogy ennyi idő után azért már nagyon ritkán fordul elő velem, hogy akár gyakorláson is palánknak verném a verdát. Persze szinte kötelező néha túlvállalni magát az embernek, de ha az ideális íven/tempón túllősz kicsit, akkor annak még csak annyi a következménye, hogy lecsúszol az ívről és időt vesztesz (amiből pedig egyértelműen érzed, hogy ez már sok volt) és nem pedig az, hogy hazavágod a gépet.

    Amúgy sincs annyi fölös ideje manapság az embernek, hogy azt folyamatosan a kavicsból való kikecmergéssel töltse el körözgetés helyett... szóval amit te írsz, azt egy bizonyos szint felett már nem tartom se előnyösnek, se kifizetődőnek, apróbb túlvállalásokkal is nagyon jól meg lehet találni a határokat.
    Lehet, de a téma címe az, hogy: "Nulláról kezdeni..."

    Te már nem most kezdted nulláról...

    ...egy kezdőnek igenis legyen pl. ideje előjönni a kavicságyból! (sztem)
    ...a kikecmergések idejének sokszorosát kell, hogy gyakorlásoknak szentelje, ha tényleg jó akar lenni!

    Mindegy, hogy alul- vagy éppen túlvállalósan tapogatja ki a határokat; a lényeg: a megtett km-ek számával lesz leginkább arányban a "gyümölcs"...

    ÜBUNG MACHT DEN MEISTER

    most aztán megmondtam a frankót...
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 01. 12. 02:47.

  10. #60
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    ...egy kezdőnek igenis legyen pl. ideje előjönni a kavicságyból! (sztem)...a kikecmergések idejének sokszorosát kell, hogy gyakorlásoknak szentelje, ha tényleg jó akar lenni!

    Mindegy, hogy alul- vagy éppen túlvállalósan tapogatja ki a határokat; a lényeg: a megtett km-ek számával lesz leginkább arányban a "gyümölcs"...
    Ezt a módszert sosem próbáltam, de egészen biztos, hogy hamar elveszíteném a türelmemet és a kedvemet!

  11. #61
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a módszert sosem próbáltam, de egészen biztos, hogy hamar elveszíteném a türelmemet és a kedvemet!
    Megerősítelek, én ezt a módszert preferálom, és néha ütni-vágni tudnám a hardvert!
    Durván fél éve tolom, de hibásan az elején nem PRO-n, ami időpazarlás, mert kb. Need For Speed, sem mint szimulátor. Pörgő-forgó térkép inkább zavaró, mint segítség, szintén csatlakozom az ezt elvetőkhöz.
    Az mondjuk a kavicsozás mellet jó módszer, ha szép lassan körbejárogatjuk az adott pályát, míg nagyjából letisztul, mit hol találunk, de utána mehet a falazás, kavics szedés, fokozatosan elfelejtve ezeket.

  12. #62
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Üzenetek
    483
    "Pörgő-forgó térkép inkább zavaró, mint segítség, szintén csatlakozom az ezt elvetőkhöz."

    Nos a térkép nem azért hasznos mert látod h miylen kanyar jön. Nekem is több futamon át mondták Saby-ék h kapcsoljam be, mert nagyon hasznos. Főleg időmérőn, mikor jösz ki a boxbol, látod h hanyan jönnek stb. Nekem nagyon hasznos volt mondjuk 1 mantorpon, donington, vagy kyalamin, mikor a boxkijárat rajta van az ideális íven. És abszolút nem zavaró mert baloldalt van ahol gyakorlatilag az autó A oszlopát takarja ki
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  13. #63
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a módszert sosem próbáltam, de egészen biztos, hogy hamar elveszíteném a türelmemet és a kedvemet!
    Akkor te ezt totál hiába csinálod...

    Aki ettől elvesztheti a türelmét, annak pihennie kell, vagy a jóöreg Seduxen, de semmiképp sem szimulátor...

  14. #64
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor te ezt totál hiába csinálod...

    Aki ettől elvesztheti a türelmét, annak pihennie kell, vagy a jóöreg Seduxen, de semmiképp sem szimulátor...
    Te valamit félreértettél!

    Attól hogy fentről próbálom meg a határokat megközelíteni semmi jó nem származhat. Folyamatosan a kavicságyban hemperegni?
    Majd a 10. körben sikerülni bevenni a kanyart? Már bocsánat, de ez felesleges energiákat emészt fel. Alulról építkezni! Számomra ez
    a jó módszer és szerintem nem ennek a számlájára írható, hogy nem érek el jó eredményeket.

    Képzeld csak el azt a versenyzőt akinek két hét felkészülési időből marad mondjuk a következő futam előtt néhány órája.
    Nem jut el a megfelelő ideális ív, vagy féktáv megtalálásáig. Az első körben a fél mezőnyt lédózerólja minden kanyarban – na jó ez lehetnék én is,
    de nálam nem ezért van. Szóval szerintem ahogy a házat is, a optimális kört is az alapokkal kell elkezdeni felépíteni.
    Utoljára módosította: vmaxter; 2011. 01. 12. 13:12.

  15. #65
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Te valamit félreértettél!
    Lehet... De sztem nem csak én...

  16. #66
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet... De sztem nem csak én...
    Alapvető, ha nincs türelem, értelmetlen. Ettől függetlenül, nyílván elveszik kicsit a türelemből, ha sokszor besokal az ember itt-ott a pályán. Persze csak időlegesen!

  17. #67
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet... De sztem nem csak én...
    akkó most máán mindegy

  18. #68
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Attól hogy fentről próbálom meg a határokat megközelíteni semmi jó nem származhat. Folyamatosan a kavicságyban hemperegni?
    Majd a 10. körben sikerülni bevenni a kanyart? Már bocsánat, de ez felesleges energiákat emészt fel.
    Apropó, honnan következtettél ki ilyet, hogy én ezt így látnám???

    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Mindegy, hogy alul- vagy éppen túlvállalósan tapogatja ki a határokat...
    Sztem olvasd el még1x, amit először írtam, semmi ilyen nem volt benne...

    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Képzeld csak el azt a versenyzőt akinek két hét felkészülési időből marad mondjuk a következő futam előtt néhány órája.
    Nem jut el a megfelelő ideális ív, vagy féktáv megtalálásáig. Az első körben a fél mezőnyt lédózerólja minden kanyarban – na jó ez lehetnék én is,
    de nálam nem ezért van. Szóval szerintem ahogy a házat is, a optimális kört is az alapokkal kell elkezdeni felépíteni.
    Ezt meg nem értem, összefüggéstelen... (és nem is tudom, hogy jutottál el eddig a gondolatig)

    De az utolsó mondata nagyon bölcs és full igazad van...!
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 01. 12. 13:23.

  19. #69
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Apropó, honnan következtettél ki ilyet, hogy én ezt így látnám???
    Ó! Sorry! Ez volt a téma indító, amihez ma Szabi hozzá szólt! Téged csak azért idéztelek, mert Te voltál az utolsó hozzá szóló, továbbá nem tudok egyetérteni azzal, hogy "egy kezdőnek igenis legyen ideje..." Itt siklottunk el egymás mellett, boccs!

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez hozzá tudok szólni érdemben (pontosabban: talán érdemben ), a többit, a lényeget neilszabnál jobban, részletesebben úgysem lehet leírni

    Sztem kifizetődőbb az a módszer, hogy egyből gyorsan akarsz menni. Miért? Mert így hamarabb megtudod a határokat. Sőt, úgy is fogalmazhatnék, hogy így meg fogod érezni, amúgy meg lehet hogy sose. Pl. látok nem egy simes versenyzőt, hogy számomra érthetetlen módon pl. elveszi olyan kanyarban is, amelyikben én tudom, hogy át lehet fullgázon menni. Lehet hogy ő nem tudja, mert nem is próbálta soha? És nem lehet a setup miatt, mert én a lehető leglooseabb setuppal megyek

    Tehát az én taktikám: ha egy új pályát tanulok be, először mindent túlvállalok (úgy értem tehát, hogy a féktávot a kanyarsebességet és kigyorsot is) mint az állat. És aztán fokozatosan, körröl körre fogom vissza magam egészen addig, amíg 1xcsak sikerül bevenni

    Igaz, van egy hátránya ennek a módszernek, mert ilyenkor elfogy vagy fél doboz cigi meg egy levél Xanax + közbe öregedek vagy 5 évet, dehát nincsen rózsa tövis nélkül Szal persze sok ideget megesz így az ember az elején, amikor még csak esik-kel (ilyenkor örülök, hogy ez csak egy szim ), de amikor egyszercsak összeáll egy kör, hát az érzés.

    Összegezve a lényeg, sztem hatékonyabb a már nem jó - már nem jó - most a tuti, mint a még nem jó - még nem jó - talán ez már a tuti? elv

    De azzal fejezném be, amivel elkezdtem: tehát csak sztem! Nekem így működik.
    Eredetileg vmaxter írta
    Képzeld csak el azt a versenyzőt akinek két hét felkészülési időből marad mondjuk a következő futam előtt néhány órája.
    Nem jut el a megfelelő ideális ív, vagy féktáv megtalálásáig. Az első körben a fél mezőnyt lédózerólja minden kanyarban – na jó ez lehetnék én is,
    de nálam nem ezért van. Szóval szerintem ahogy a házat is, a optimális kört is az alapokkal kell elkezdeni felépíteni.
    Így akkor már érthető?
    Utoljára módosította: vmaxter; 2011. 01. 12. 13:47.

  20. #70
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    "Pörgő-forgó" pályatérkép

    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Pörgő-forgó térkép inkább zavaró, mint segítség
    Lehet...

    Bár akit ez zavar, azt lehet, a tükör is, mert az meg a hátrafelé látható képet adja...

    A "Pörgő-forgó" térkép (ha már ennyire degradálóan állunk hozzá - eleve régen rossz) igenis hasznos... Akit ez zavar, annak rossz a koncentráció-képessége...

    Hasznos, mert (ahogy 'speedr' kolléga is írta) láthatod, hogy mások milyen ütemben érkeznek a célegyenesben, ehhez képest pl. hogyan tudsz úgy kigurulni qualy-n a pályára, hogy meg ne zavard... Illetve ha nagy a tömeg időmérőn, hol van az a rés, ahová be tudsz csatlakozni a boxból, és fel tudod venni a ritmust a felvezetőben a köröző mezőnnyel... a megzavarásuk nélkül.

    És mielőtt sokan lehordanák ezt a funkciót, előszöris nézzétek meg, hogyan rajzolja ki a pályát:

    -nem az egész pályát mutatja folyamatosan - a pálya éppen következő két-három kanyarját
    -nem zavaróan forgatja (és lehet fixre is állítani, hogy ne forogjon)
    -nincs zavaró helyen (a tükröt nem takarja ki, ráadásul áttetsző)

    Nekem mai napig fenn van, pedig már ha körön vagyok nyilván nem nézegetem, de boxnál, vagy felvezetőben gyorskörön levő elengedésénél csak hasznos lehet, és nem azokat a nagy krumpli név-feliratokat kell lesni - EGYSZÓVAL: ha nem makacs és önfejű az illető, beláthatja, hogy csak segítség lehet, csak rugalmasan kell használni és nem csökönyösen ellenezni...!

    u.i.: ha valakit még így is zavar, felejtse el, amiket itt most leírtam, egy gombnyomás, és el is tűnt a "pörgő-forgó"...!
    De a boxból ettől még normálisan jöjjön ki, pl. egy Monte-Carló-n is...!
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 01. 12. 14:04.

  21. #71
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    nem tudok egyetérteni azzal, hogy "egy kezdőnek igenis legyen ideje..."
    Pedig legyen, egyébként értelmetlen az egész... (de nem kell egyetérteni)
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Így akkor már érthető?
    Persze

  22. #72
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Nekem alapba nincs baj a koncentrációval, kivéve szimezés közben (sajnos). Miből adódik? Rutintalanság, rookie-ság!
    Néha még a tükör is "zavar", ha a seggembe van valaki, mert nézem azt, közbe előlre is, és ott veszítek is a koncentrációból. Majd alakul.
    Abban egytértek, és akkor be is nyomom, ha boxból jövök ki, vagy pl Monaco alatt végig bekapcsolva volt.

  23. #73
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Nekem egy érdekes dolog jutott az eszembe, amiből fakadóan valószínű hogy a hátrányom egy része származhat:

    amikor megvettem a kormányomat – öööö 8 éve? húúú de rég volt – nagyon sok pénzbe került és igyekeztem vigyázni rá – talán ennek köszönhető, hogy még ma is ezt használom – arra ügyeltem, hogy ne tekerjem max-ra, mert olyan érzésem volt, hogy az nem tesz túl jót neki. Ekkor volt az, hogy egy csavar is kirázódott és szervizbe kellett vinni.

    Na ez az óvatosság ma is rányomja a bélyegét a versenyeimre.

  24. #74
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet...

    Bár akit ez zavar, azt lehet, a tükör is, mert az meg a hátrafelé látható képet adja...

    A "Pörgő-forgó" térkép (ha már ennyire degradálóan állunk hozzá - eleve régen rossz) igenis hasznos...Akit ez zavar, annak rossz a koncentráció-képessége...
    "name tags on" és gombra a hátra nézés
    minden problémát megold amit a "pörgő-forgó", sőőőt sokkal többet is - lekörözés pl.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  25. #75
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    "name tags on" és gombra a hátra nézés
    minden problémát megold amit a "pörgő-forgó", sőőőt sokkal többet is - lekörözés pl.
    nekem ezek közül minden be van kapcsolva + full HUD + xd, tehat kb nicns egy szabad centimeterem sem, megsem zavar, mert hozzaszoktam

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •