Szavazás eredménye: Indulsz a HGPLM22 East London bajnoki futamon?

Szavazók
12. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • igen / valószínű

    11 91,67%
  • nem / nem valószínű

    1 8,33%
Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 94 (94 összesen)

Téma: East London (HGPLM22)

  1. #76
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, mikor áttértem a win7-re eltűnt sok gplplusz+, meg egyéb verziók pakolgatása közben, de ha neked kéznél van szívesen feltenném.
    http://freeleo.hu/gpl/dload/brm_dashboard_compass.zip

    Ha még kell valakinek, így néz ki

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #77
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Az alábbi kép a lexikonokban a "Hogyan Ne Közelítsük Meg Egy Kanyart", címszó alatt található, a szélárnyékról szóló bekezdésben:
    3xBRMxT1.jpg

    Holnap majd írok valamit, addig is köszönöm szépen a gratulációkat!
    Utoljára módosította: Krajsek Milán; 2010. 06. 02. 22:59.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  3. #78
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    http://freeleo.hu/gpl/dload/brm_dashboard_compass.zip

    Ha még kell valakinek, így néz ki


    kösz!!!

  4. #79
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy nagyon kellemes kis pálya következik - olyan Silverstone kaliber, kis csavarral a közepén. Ajánlom mindenkinek a részvételt
    Na ez a pálya aztán mindennek nevezhető de kellemesnek nem, Silverstone-al pedig semmilyen közös vonást nem találtam benne. :P

    Az előfutam előtt is versenyeztem már itt, de sehogy se sikerült megkedvelnem ezt a pályát. Az időmérőn csak röhejes 1:24-es időt sikerült összehoznom ami csak a 11. rajthelyre volt elég. A rajtnál Gabi és Gergő gabalyodott egymásba de sikerült elkerülnöm őket, Gabit hamar visszaengedtem mert tudtam, hogy gyorsabb lesz, majd a továbbiakban is estek ki előlem így egészen a 8. helyig jutottam. Gergő üldözött még egy darabig, de mivel sokáig nem bírtam hiba nélkül így visszaelőzött. Ezek után gyakorlatilag alig volt tiszta köröm, sorra fékeztem el magam vagy sodródtam le a pályáról, többször a bokor adta a másikat de legalább végigmentem reset nélkül, igaz a végére 2x-es körhátrányt szenvedtem el. Azért a végén még Benővel jót versenyeztünk de ennek is a lekörözések vetettek véget, végül a kiesések miatt a 8. hely jött össze.

    A bajnokságban a 9. helyen végeztem, a Tireburner Racing pedig, sztárpilótánkkal Szeglettel a 6. lett. Sajnos azt kell mondjam az élmezőny és a sereghajtók közti különbséget akár az idei F-1 szezonhoz is lehet hasonlítani. Nekem a hosszabb versenytávval nincs bajom de az ehhez hasonló rövid, gyors pályák nem igazán szerencsések, gyakorlatilag folymatosan a leköröző versenyzőkre kell figyelni ami jelentősen visszaveti az amúgy is lassú versenyzőket. Ráadásul a szezonbeli addon pályák egyike sem jött be számomra. Pozitivum viszont, hogy jóval kevesebb resetet használtam ezen a bajnokin. Grat Milánnak és a ZORRO csapatnak! Köszi a versenyzést mindnekinek!
    :heyjoeani oldschool GPL site: http://gpl.uw.hu :heyjoeani



  5. #80
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg TireBurner írta Hozzászólás megtekintése
    Na ez a pálya aztán mindennek nevezhető de kellemesnek nem, Silverstone-al pedig semmilyen közös vonást nem találtam benne. :P
    Az az igazság, hogy ennek minden szavával egyetértek Én pl. kyalami setuppal mentem.

    Keddről: közepes edzés közepes idővel, Gabó be is jött elém, meglepett, szép volt. Rajt: közepes, de Norbi a T3-ban szépen körbeautózott, -1 hely. Pár kör semmi, de egyszercsak megbosszulta magát az 50-50 fék, és a sikán féktávján eldobtam a vasat. Amitől úgy bepipultam (1x azért, mert úgy még soha nem indult el a fara, hát persze hogy most kellett, másodszor pedig azért, mert akármily óvatosan gurultam, csak megperdültem a fűben), hogy nyomtam egy esc-t majd rá egy enter-t és kiléptem.

    Magáról a bajnokságról: összességében csalódott vagyok a teljesítményem miatt. Túl sok volt a hiba, tempóban is nagyobb fejlődést vártam magamtól. Az őszi szereplés után ezt az eredményt mindenképpen visszalépésnek érzem. Viszont...nyertem egy bajnokit, és ez sokmindenért kárpótol. Sőt, ennek fényében azt kell mondjam, inkább 6 ilyen szezont, mint egy őszit.

    Végezetül én is gratulálok Milánnak és a ZORRO-nak! De meg kell dicsérjem csapattársamat, Gergőt is, aki szemmel láthatóan rohamosan fejlődik, versenyről versenyre egyre jobb!

    Daytona-ban találkozunk!
    Utoljára módosította: convar; 2010. 06. 05. 22:32.



  6. #81
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Pár kör semmi, de egyszercsak megbosszulta magát az 50-50 fék
    Hehe, én végül 48-as fékkel mentem a versenyre, mert 50-essel állandóan 150 fokosra fékeztem a jobb elsőt a sikánnál...

    Egyébként továbbra is csodálkozom, hogy hogy tudtok ilyen 85/30 meg 56-os fék szerű setupokkal ilyen tempót jönni.
    Volt egy kísérleti periódusom itt: mivel annyira fontosak a kigyorsok, és csak szenvedtem velük, mert sehogy nem akarta elbírni a padlót ott, ahol Milán már régen padlózott, mondom biztos túl durva ez a difi. Próbaképp visszatettem a 85/30-at, úgyis évek óta nem mentem ilyennel. Hát én valami b*szott jókat nevettem magamon!
    Ezzel a difivel minden kigyors olyan volt, hogy az ívkülső kerék kapart mint az állat, a belső csak gurult, én meg ott drifteltem padlózva, pörgő egyik kerékkel, és nem gyorsulva. Szóval jó vicc volt, de ekkor láttam meg, hogy a másik lesz az én irányom, a 60/60-as difit 45/60-ra tettem (a /85-azért csak modokkal merem) és tádámm, többet mozgott kigyorson a kocsi segge, de teljesen kontrollálhatóan. Persze egyszer mégis megbokrosodott, ekkor elment Jani és Gabó is....

    Milán, várjuk a bajnoki beszámolót!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  7. #82
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként továbbra is csodálkozom, hogy hogy tudtok ilyen 85/30 meg 56-os fék szerű setupokkal ilyen tempót jönni.
    Hát, miután ti, úgy értem szinte mindenki szapulja és tanácsolja, hogy menjek más difivel, én is

    De pedig próbálkoztam én már más difivel is a tavasz folyamán, tul.képpen tudok is velük közlekedni, de vmiért az van, hogy még mindig 85/30-cal vagyok a leggyorsabb. Dehogy miért, azt meg nem tudnám mondani



  8. #83
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Milán, várjuk a bajnoki beszámolót!
    Én meg az ihletet!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  9. #84
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, miután ti, úgy értem szinte mindenki szapulja és tanácsolja, hogy menjek más difivel, én is

    De pedig próbálkoztam én már más difivel is a tavasz folyamán, tul.képpen tudok is velük közlekedni, de vmiért az van, hogy még mindig 85/30-cal vagyok a leggyorsabb. Dehogy miért, azt meg nem tudnám mondani
    Most jött el az ideje nálad a következő lépésnek: veszel egy "éles" setupot és addig mész vele (lehetőleg minimális állítgatással), amíg gyorsabb nem leszel vele mint a butítottal. Mert gyorsabb leszel vele, csak idő kérdése. Használd ki a 67-es uborkaszezont, lazításképpen pedig gyere szépen 65-re, ott nem kell sz@rakodni a difivel.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  10. #85
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Most jött el az ideje nálad a következő lépésnek: veszel egy "éles" setupot és addig mész vele (lehetőleg minimális állítgatással), amíg gyorsabb nem leszel vele mint a butítottal. Mert gyorsabb leszel vele, csak idő kérdése. Használd ki a 67-es uborkaszezont, lazításképpen pedig gyere szépen 65-re, ott nem kell sz@rakodni a difivel.
    Silverben majd egy hetet próbálkoztam ezzel. Egy hetet! Majd, miután meguntam, visszaraktam 85/30-ra és a 3. körben megdöntöttem az addigi legjobbamat. Akkor mennyit menjek még? Egy hónapot? Annyit nem ér az egész

    Az van, és ez részben megmagyarázza a miértet, hogy én tul.képpen nem tudok vezetni. Úgy értem, nem tudok és nem is szeretek küzdeni a kocsival. Nekem az kell, hogy "bízzak" a kocsiban, hogy "biztonságban érezzem magam". De csak ha ez megvan, akkor merek maxon menni. De ehhez 85/30 kell. Vagyis: a merészebb difiből elvileg származó tizedek megtalálására az én vezetéstechnikám és stílusom nem alkalmas. Ellenkezőleg, csak időt vesztek az állandó korrigálásokkal. Jobban nem tudom körülírni



  11. #86
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Silverben majd egy hetet próbálkoztam ezzel. Egy hetet! Majd, miután meguntam, visszaraktam 85/30-ra és a 3. körben megdöntöttem az addigi legjobbamat. Akkor mennyit menjek még? Egy hónapot? Annyit nem ér az egész

    Az van, és ez részben megmagyarázza a miértet, hogy én tul.képpen nem tudok vezetni. Úgy értem, nem tudok és nem is szeretek küzdeni a kocsival. Nekem az kell, hogy "bízzak" a kocsiban, hogy "biztonságban érezzem magam". De csak ha ez megvan, akkor merek maxon menni. De ehhez 85/30 kell. Vagyis: a merészebb difiből elvileg származó tizedek megtalálására az én vezetéstechnikám és stílusom nem alkalmas. Ellenkezőleg, csak időt vesztek az állandó korrigálásokkal. Jobban nem tudom körülírni
    Na jó, de mit csinálsz azzal a jelenséggel amit írtam? Hogy a buta difi odaküldi a nyomatékot, ahol amúgy is kipörög a kerék. Nem mondom, hogy a 30/85 a tuti, de van közte pár lehetőség. Lépj 1-1-et, mondjuk 60/45, aztán szép sorban megszokod.
    Nekem a 85/30-ból elég volt 3 kör, és nyüszítve menekültem vissza a megszokotthoz.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #87
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, de mit csinálsz azzal a jelenséggel amit írtam?
    Semmit, mert pont az a lényeg, hogy én nem azt és nem úgy érzem, mint te/ti. Én azt érzem, hogy 85/30-cal stabilabban tudok menni, bátrabban, felszabadultabban. Hamarabb, és jobban tudok kigyorsítani, tehát gyorsabb vagyok vele, ez van. Merészebb difi hiába ígér jobb köridőket, ha "nem merem" kiautózni, úgy értem ezt, hogy azokkal "nem merem" úgy nyomni (pl. kigyorsoknál, kanyarokban, stb.), mint 85/30-cal.



  13. #88
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Semmit, mert pont az a lényeg, hogy én nem azt és nem úgy érzem, mint te/ti. Én azt érzem, hogy 85/30-cal stabilabban tudok menni, bátrabban, felszabadultabban. Hamarabb, és jobban tudok kigyorsítani, tehát gyorsabb vagyok vele, ez van. Merészebb difi hiába ígér jobb köridőket, ha "nem merem" kiautózni, úgy értem ezt, hogy azokkal "nem merem" úgy nyomni (pl. kigyorsoknál, kanyarokban, stb.), mint 85/30-cal.
    Amit 85-el most "mersz" nyomni, az nagyrészt füst lesz, meg egy kis plusz hő a gumik külső felületén, szigorúbbnál pedig hajtás. Most szerintem keveset hibázol ezért, nincs nagy tapasztalatod abban sem, hogy mit csinálj olyankor ha baj van. Az erősebb difi több galibát okoz, de egy idő után fel sem veszed majd. Kis ellenkormány, padlógáz! Nálam egy versenyen 4-5 olyan eset is van, amikor rutin nélkül a bokorba dobnám a vasat, és régebben sűrűn elő is fordult. Igen egy hét kevés, de most van időd nem? Azt meg, hogy fél éve mi volt (amikor még füstölőset fékeztél minden kanyar előtt), és nem vagy elég jó, azt gyorsan felejtsd el, mert !
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  14. #89
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Az erősebb difi több galibát okoz, de egy idő után fel sem veszed majd.
    Dehogynem. Hacsak nem szerződtetek egy sportpszihológust
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Kis ellenkormány, padlógáz!
    Aha, végülis tényleg pofonegyszerű Ezt megtapasztaltam én is, miután fél év alatt egy kezemen meg tudtam számolni, hányszor sikerült Ezért volt isteni sugallat Ricsitől a gáz-fék egyszerre technika, na azzal már mentem vmire.

    Na, nem akartam elpoénkodni a dolgot, de sztem az a helyzet, hogy nem vagyunk egyformák



  15. #90
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése

    Na, nem akartam elpoénkodni a dolgot, de sztem az a helyzet, hogy nem vagyunk egyformák
    Szerintem sem.

    Milán, te se győzködd tovább, épp elég bajom van vele így is, mi lenne, ha még jobban begyorsul itt nekem...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #91
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sem.

    Milán, te se győzködd tovább, épp elég bajom van vele így is, mi lenne, ha még jobban begyorsul itt nekem...
    Ja igazad van!
    Mondjuk a gáz-fék technika alatt nem tudom mit ért pontosan, és hogy ahhoz miért kellett Ricsi, de ne feszegessük a témát tovább.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  17. #92
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk a gáz-fék technika alatt nem tudom mit ért pontosan, és hogy ahhoz miért kellett Ricsi, de ne feszegessük a témát tovább.
    Csak annyiról van szó, hogyha megindul a kocsi fara, egyszerre le kell nyomni mind2 pedált és az esetek túlnyomó többségében ez visszarántja egyenesbe a versenygépet, igaz, elég számottevő sebességvesztéssel. A Ricsi személye pedig annyiban lényeges, hogy amikor végképp teli lett a t...m a megforgásokkal, épp ő volt kéznél, hogy tanácsot kérjek



  18. #93
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Csak annyiról van szó, hogyha megindul a kocsi fara, egyszerre le kell nyomni mind2 pedált és az esetek túlnyomó többségében ez visszarántja egyenesbe a versenygépet, igaz, elég számottevő sebességvesztéssel. A Ricsi személye pedig annyiban lényeges, hogy amikor végképp teli lett a t...m a megforgásokkal, épp ő volt kéznél, hogy tanácsot kérjek
    Ja ok, azt hittem a stabilizálásól van szó.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  19. #94
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Csak, hogy írjak valamit...

    Erre a versenyre sem tudtam tisztességesen felkészülni, ezért kedden igyekeztem pótolni a hiányosságokat, aminek megint a verseny setup itta meg a levét.
    Az edzés a felkészüléshez képest jól sikerült, a várakozásomnak megfelelően a 2. helyre kerültem.
    Ricsi rajtnál valamiért rondán beragadt, és ezzel az ölembe hullott az első hely. Ez azért igazán kellemetlen, mert messze földön híres első köröket fut. Megtankolva eleinte csak olyan féktávokat tudtam venni, hogy az autó szélességének 2x bejártam oldal irányban, köszönhetően a pocsék verseny setupnak. Előfordulhat, hogy Ricsit emiatt fel is tartottam néhány helyen, de egyáltalán nem volt szándékos. Izgalmasra sikeredett így az eleje, sosem tudtam pontosan, hogy épp melyik BRM akar letolni a pályáról.
    Sajnos Ricsi valami fura indíttatásból kiállt a boxba, amiből csak annyit láttam, hogy eltűnik a pribiről. Azt hittem végleg kiszállt a buliból. Visszavettem a tempóból és Szeglettel próbáltam funolni egy kicsit, de amíg elől voltam nem nagyon "mert" támadni, gondolom véletlenül sem szeretett volna kiütni. Az utolsó kanyarban előre engedtem, aztán több kevesebb sikerrel kergetni próbáltam. Annyira lelassultunk a vívástól, hogy szép lassan felért ránk a mezőny. Szeglet kicsit hibázott, meg akartam várni, de a pribin újra megláttam Ricsit. Talán mondnom sem kell, hogy veszett sebességgel közeledett. Fun/off.
    Így hogy egyedül maradtam, nagyjából sikerült konzerválnom a távolságot köztünk. Az utolsó harmadban, belefutottam egy akkora lagba, hogy a kormányt is majdnem kitekerte a kezemből. A továbbiakban nem számolta a köreimet a szerver, és csak reménykedhettem, hogy nem vág ki végleg. A legvégére felforrósodott a helyzet, két körrel a vége előtt Ricsi már lőtávolban volt. Az mentett meg, hogy a sikán előtt valószínűleg füvet fogott az első kereke, ezért a látványos befutó elmaradt, 10 kör virtuális hátránnyal kocogtam be a célba.

    Az idényről: ehhez a címhez elég sok szerencsés tényező kellett, kezdve Szeglet más irányú elfoglaltságaitól, Ricsi motor hibáin át, az 1200-as induló kreditig bezárólag.
    A közeljövőben valószínűleg nem adódik ilyen kedvező helyzet, ezért örülök, hogy sikerült kihasználnom a lehetőséget. Mindenkinek köszönöm a gratulációkat, és a versenyeket!
    Nagy grat a ZORRO-nak az aranyhoz! Gyulának külön elismerésem azért mert betegen is végignyomta, és újra győztes csapatot hozott össze!!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •