Találatok: 1 - 13 (13 összesen)
  1. #1

    RACE07 nvidia fagyás

    Gondoltam nyitok egy topicot ennek a temanak. Nekem iden par versenyem elment miatta, de ugy nez ki megtalaltam a megoldast. Hatha masnak is segitsegere lesz.

    Driver: 182.50 letoltheto a guru3d.com-rol
    Beallitasoknal nem allitottam semmi kulonlegeset, egyedul a v-sync -et hagytam bent.

    A c:\Document and settings\usernev\dokumentumok\Simbin\Race07 konyvtarban megnyitod a config.ini-t. Van egy ilyen sor: SYSTEMRAM=3250
    VIDEORAM=896
    Ezeket atirod a gepednek megfelelo ertekekre, ugyanis alapbol teljesen eltero, altalaban. Nekem igy tobb mint egy honapja nincs fagyasom. Remelem segitettem.

  2. #2
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    ezt meg atti mondta vagy 2eve, de akkor sem segitett akkoriban nekemis minden 2. verseny alatt fagyas volt, de mondjuk az elmult 1 evben (le is kopogom) max 2x fordult elö. se raceben, sem masik jatekokban nem talalkoztam vele :O mindig a legujabb whql driver kell. vsyncet meg total felesleges benthagyni :S

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Érdemes lehet pár havonta kipucolni a kari és a proci hűtőbordáit, mert ha megáll benne a kosz, akkor állítgathatsz bármit, nem sokat ér...

    A fagyás meg sok eseteben a túlmelegedéstől van.
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 05. 05. 10:23.

  4. #4
    Amikor nekem nvidia kártyám volt akkor nekem is előjött ez a jelenség, rfactorban és race07ben. Nekem akkor a driver-csere megoldotta és nem a legújabb hanem egy régebbi, akkor 178.24es.

  5. #5
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Nekem 2 évig volt Nvidia kártyám, közben cseréltem is zsír újra, a ventit is cseréltem nagyobbra, de semmi sem oldotta meg. Közben végig cserélgettem legújabbra a drivereket, néha kipróbáltam régebbit is, próbáltam nyitott házzal játszani...semmi sem segített. Végül lecseréltem ATi-ra, azóta teljesen hibátlan, házat bezártam, csöndes is, gyorsabb is, szebb is.

    Olyasmit olvastam, hogy a video memória felhasználásban van valami leak nvidiánál, és huzamosabb idő után elfogy a video memória..ekkor lefagy, némi idő után jön a GPU recover, szivárványszín meg térháló, aztán alt tab és nyomhatod tovább. Ultra gáz.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 05. 05. 11:54.

  6. #6
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    178.24.

    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor nekem nvidia kártyám volt akkor nekem is előjött ez a jelenség, rfactorban és race07ben. Nekem akkor a driver-csere megoldotta és nem a legújabb hanem egy régebbi, akkor 178.24es.
    Én is eszerint, mármint Gábor tanácsai szerint cselekedtem, és ha véletlenül egyszer-kétszer lefagyás volt, akkor a portalanítás a gépházon belül újra megoldott mindent...

    A kettő együtt tuti eredményt hoz... (178.24.-es driver és a pormacska off)

  7. #7
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    Steam

    Viszont ide tutira off ez a probléma-felvetés, de miért hisztizik megint ez a Steam? Valamit a netkapcsolatomban kifogásol a kis szemét... ???

    Találkoztatok hasonlóval? Nem engedi, csakis offline indítani a Steam-et, pedig a netkapcsolatom dettó ugyanaz, mint eddig volt...

    (Jó, oké, csak a .blob file-okat kellett törölnöm és steam-restartot nyomni) -legalább ez könnyen megoldódott... Huhhh!

    és bocs az off-ért!
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2010. 05. 05. 14:45.

  8. #8
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Vízhűtésem van már több éve és még soha nem volt 45-50 C° fölött a kártya hőmérséklete tehát a melegedést én kizárnám. Nekem az volt a furcsa hogy ha valamit mókerolt az ember pl. Win reinstall, driver csere stb akkor egy ideig nem volt probléma de aztán szépen lassan megint előjött a fagyi. Most is azt mondom hogy program hiba és nem kimondottan nvidia, ezt alátámassza az is hogy csak az ilyen grafikus motoros játékoknál fordul elő ez a jelenség. Hogy miért pont nvidiánál az már egy más kérdés, de ha az nvidia lenne a hunyó akkor miért fagytam ki múltkor a geforce 210-es(új fejlesztés) kártyával is? Én arra tudok gondolni hogy valamit nem úgy kezel az nvidia a játékban ahogy azt az ATI és ez inkább programmal kapcsolatos kérdés nem pedig kizárólag nvidia. Egyébként ha a memória kezeléssel lennének gondjai az nvidiának akkor több játéknál is előjönne ez a hibajelenség.
    Én pl azért vártam anno annyira a Race On-t hátha az már újabb alapokra épül, de ha jól tudom akkor csak fel van turbózva egy kicsit a régi motor.

  9. #9
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    ezt meg atti mondta vagy 2eve, de akkor sem segitett akkoriban nekemis minden 2. verseny alatt fagyas volt, de mondjuk az elmult 1 evben (le is kopogom) max 2x fordult elö. se raceben, sem masik jatekokban nem talalkoztam vele :O mindig a legujabb whql driver kell. vsyncet meg total felesleges benthagyni :S
    Igen vagom, irta. De igy talan mas egyszerubben ratalal. v-sync meg itt kb teljesen mindegy, hogy bent van-e. Ez nem fps, nem zavaro Multkor veletlenul nem kapcsoltam be, kb 5 perc mulva szet is fagytam.

  10. #10
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Érdemes lehet pár havonta kipucolni a kari és a proci hűtőbordáit, mert ha megáll benne a kosz, akkor állítgathatsz bármit, nem sokat ér...

    A fagyás meg sok eseteben a túlmelegedéstől van.
    Ennek a jelensegnek szvsz semmi koze a tuninghoz vagy tulmelegedeshez. Probaltam alapon is a gepet, ugy is szetfagyott.

  11. #11
    Lehet, hogy program hiba, de AMD kártyán tökéletesen fut, én anno ezért cseréltem kártyát és nagyon megérte, már csak azért is, mert nem kell idegeskedni, hogy ugyan mikor fagy le a játék, vagy indul ujra a gép.

  12. #12
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Vízhűtésem van már több éve és még soha nem volt 45-50 C° fölött a kártya hőmérséklete tehát a melegedést én kizárnám. Nekem az volt a furcsa hogy ha valamit mókerolt az ember pl. Win reinstall, driver csere stb akkor egy ideig nem volt probléma de aztán szépen lassan megint előjött a fagyi. Most is azt mondom hogy program hiba és nem kimondottan nvidia, ezt alátámassza az is hogy csak az ilyen grafikus motoros játékoknál fordul elő ez a jelenség. Hogy miért pont nvidiánál az már egy más kérdés, de ha az nvidia lenne a hunyó akkor miért fagytam ki múltkor a geforce 210-es(új fejlesztés) kártyával is? Én arra tudok gondolni hogy valamit nem úgy kezel az nvidia a játékban ahogy azt az ATI és ez inkább programmal kapcsolatos kérdés nem pedig kizárólag nvidia. Egyébként ha a memória kezeléssel lennének gondjai az nvidiának akkor több játéknál is előjönne ez a hibajelenség.
    Én pl azért vártam anno annyira a Race On-t hátha az már újabb alapokra épül, de ha jól tudom akkor csak fel van turbózva egy kicsit a régi motor.
    Nekem Crysis alatt is előjött zsír új kártyával, és teljesen mind1 melyik generációs nvidia
    Aztán ATIval elsőre sikerült végigjátszani
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  13. #13
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ide tutira off ez a probléma-felvetés, de miért hisztizik megint ez a Steam? Valamit a netkapcsolatomban kifogásol a kis szemét... ???

    Találkoztatok hasonlóval? Nem engedi, csakis offline indítani a Steam-et, pedig a netkapcsolatom dettó ugyanaz, mint eddig volt...

    (Jó, oké, csak a .blob file-okat kellett törölnöm és steam-restartot nyomni) -legalább ez könnyen megoldódott... Huhhh!

    és bocs az off-ért!
    amióta megújult a steam, azóta többször nem tudott csatlakozni online. újabb bug.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •