Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (53 összesen)

Téma: HGTLM5 - Nordschleife Büntetések

  1. #26
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg _Bishop_ írta Hozzászólás megtekintése
    Hagyjátok má abba! De mindenesetre érdekes olvasni az eltérő szemszögeket!
    Ezt most csakis praktikus okokból beszéljük ki, abszolult semmi személyeskedés. Közérdekü az info.

  2. #27
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ez is benne van a szabályzatban! Az elöl haladó az egyenesben eldöntheti milyen íven akar menni.....A féktáv mint már írtam a kanyar része melyet a legtöbb esetben táblákkal jelölnek.
    Azt gondolom hogy ez már a szabályzat szövegének a túlgondolása részedről, szó sincs benne olyanról, hogy a kanyar teszem azt a 200-as táblánál kezdődne és a féktáv a kanyar része. Annyi van, hogy a "kanyar előtt". A külső és belső ív fogalmához sincs kötelezően tartandó aszfaltsáv eleve elrendelve, hanem relatíve pozíciókat jelöl. Értem én amit mondasz, és valóban biztonságosabb így az élet, ha mindenki mindig tök egyenesen halad, viszont ez így konkrétan nincsen szabályban kimondva.


    http://www.youtube.com/watch?v=vXZb9...layer_embedded

    Nézzétek meg ezt a videót, a védekező pilóta a célegyenes végén rendszeresen jobbról balra kihúzódik féktávon, közben ügyel rá, hogy hagyjon azért magam mellett helyet, ha be akarna szúrni mellé a támadó. A támadó szintén hasonló mozgást végez féktávokon. Lehet, hogy azt gondoljátok, hogy ilyet nem illik, nem szabad és hogy milyen rettentő veszélyes, ugyan akkor itt az elő példa rá, hogy a való életben mennyire magától értetődően működik a dolog, minden gond nélkül.

    Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy törekedjetek egyenesen menni, mert úgy jóval kevesebb a rizikó, viszont nincs szabályba foglalva, hogy kötelező lenne féktávokon a pályával tökéletesen párhuzamosan mozogni. Persze cikázás és más esztelen baromságok nem férnek bele, de pár métert azért lehet húzódni valamerre, ha közben a másiknak marad elég helye.

    A támadó pilóta részéről pedig az a lehető legbiztonságosabb magatartás, ha előzéskor a pálya szélére húzódik és ott kíséreli meg a manővert. A GTL Driving Aid - ajánlás előzésekhez is ezt a két elvet emeli ki, mint a legfontosabb magatartásmód előzéseknél: a védekező mindig hagyjon elég helyet maga mellett a pályán, a támadó pedig törekedjen a pálya szélén előzni, és akkor már nem lehet túl sok baj.


    Egyébkén örülök neki, hogy ilyen "bagetell" elvi kérdésekben megy csak a rendszerint a csatározás nálunk, tekintve hogy senki sem lökött ki senkit, senkinek nem lett semmi baja és a lehető legkisebb büntetés lett csak kiosztva... sok liga és bajnokság úgy gondolom megirigyelné a problémáinkat.

    Amúgy meg azt is mókásnak tartom, hogy Tilussal mi minden idényben rendszeresen lázasan összekapunk vmi előzéssel kapcsolatos elvi kérdésben, közben pedig a pályán ragyogóan tudunk egymástól centikre autózni, minden különösebb gond nélkül. Lehet, hogy csak szájhősök vagyunk?

    Amúgy a hónap végén le kell adnom a szakdogámat, és hát ha elkészülök vele, ha nem, utána már jövök és a pályán is bizonyítom a mondandómat, reszkessetek!
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 09. 15:39.

  3. #28
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Én is váltottam pár privit Szabival (), és az jött ki, hogy teljesen egyezik a véleményem Tiluséval.
    Nálam sok minden belefér, szeretem a test-test elleni küzdelmet, de a féktávon való irányváltás, meg a pályáról való leszorítás már nem fér bele a gentlemen versenyzésbe!

    Szabi!
    Ne az életből vegyél példát! Annyi pénzért én is blokkolnék össze vissza, akár szabályos akár nem...
    Itt a HGTLM-ben (is) a gentlemen versenyzésről van szó!

    Ezzel nem Zsoltot támadom, mert ő elmondta, hogy az autója a fékezéskor indult meg befelé (számára is váratlanul), tehát nem direkt unfair-ségből csinálta, csak így jött össze.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2010. 04. 09. 15:44.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    ...meg a pályáról való leszorítás már nem fér bele a gentlemen versenyzésbe!
    Nono, azt én is igen erősen ellenzem, annál mocskosabb dolog nincs a világon!

  5. #30
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nézzétek meg ezt a videót, a védekező pilóta a célegyenes végén rendszeresen jobbról balra kihúzódik féktávon, közben ügyel rá, hogy hagyjon azért magam mellett helyet, ha be akarna szúrni mellé a támadó.
    A legrosszabb példa ez a video! Mindent láthatunk amit nem szabad. Szándékos ütközés, szándékos blokkolás, szándékos feltartás, veszélyeztetés, leszorítás és egyáltalán nem hagy elég helyet sehol az elöl haladó. Ettől még szép meccs, de nem jöhetett volna létre ha nem a bajnoki cím a tét.

  6. #31
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Tilus te nem alszol? Ez a kettő kép nagyon komoly, én csak nagyon lelassítva néztem meg a visszajátszást, de ez
    A videóról csak annyit simán belefért volna ha finoman kiforgatja a vettét a másik, és még bünti sem lett volna belőle.Az okok ismertekde az a hang ahh
    Meg abból a szempontból is rossz példa a vid, hogy ezek GT autók mi meg ugye nem olyat jáccunk
    Utoljára módosította: tdawe; 2010. 04. 09. 16:18.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  7. #32
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A támadó pilóta részéről pedig az a lehető legbiztonságosabb magatartás, ha előzéskor a pálya szélére húzódik és ott kíséreli meg a manővert.
    Előre kérek elnézést érte! Ez egy teljes baromság.
    Ez a kanyar csúcspontjára (apexre) vonatkozik és egyáltalán nem a féktávra!
    Féktáv a kanyar legfontosabb része..itt dől el minden.

    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 16:41.

  8. #33
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én is váltottam pár privit Szabival (), és az jött ki, hogy teljesen egyezik a véleményem Tiluséval.
    Nálam sok minden belefér, szeretem a test-test elleni küzdelmet, de a féktávon való irányváltás, meg a pályáról való leszorítás már nem fér bele a gentlemen versenyzésbe!
    ezzel magam is egyetértek, de azzal nem hogy a 250-es tábla jelenti a féktávot egy olyan kanyarban ahol ha összekaptam magam a corvettel is bőven 150-en belül fékeztem....

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi!
    Ne az életből vegyél példát! Annyi pénzért én is blokkolnék össze vissza, akár szabályos akár nem...
    Itt a HGTLM-ben (is) a gentlemen versenyzésről van szó!

    Ezzel nem Zsoltot támadom, mert ő elmondta, hogy az autója a fékezéskor indult meg befelé (számára is váratlanul), tehát nem direkt unfair-ségből csinálta, csak így jött össze.
    asszem pontosan erről van szó...
    Látható volt már messziről, hogy Zsolt küzd a géppel, Dávid ennek ellenére csak felé tartva ment - lementél a fűre kotródj előlem stílusban - ha körültekintőbb akkor nincs ügy...ennyi.
    Maga az ütközés teljesen versenybaleset, de az előzmények alapján Dávidnak lett volna lehetősége elkerülni. Nem tette...és ha amennyit erről itt beszélünk nem jegyzi meg vagy nem érti meg valaki hogy mit akarok kihozni, akkor sajnálom, részemről befetéma ez az ügy...
    inkább gyúrok LimeRockra mert szar vagyok...ott is
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #34
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azt gondolom hogy ez már a szabályzat szövegének a túlgondolása részedről, szó sincs benne olyanról, hogy a kanyar teszem azt a 200-as táblánál kezdődne és a féktáv a kanyar része.
    A szabályzat nem fogalom határozó. Nincs benne egyetleg fogalom sem ismertetve. Eleve feltételezi hogy a fogalmak ismertek mindenki számára. A lehetőségeket viszont tisztán és egyértelmüen lefekteti.

  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ezzel magam is egyetértek, de azzal nem hogy a 250-es tábla jelenti a féktávot egy olyan kanyarban ahol ha összekaptam magam a corvettel is bőven 150-en belül fékeztem....
    Az a fékezési pont! (braking point) Az mindenkinek különböző..féktávon belül ott fékezel ahol jónak látod. Egyenesben nem!
    Van még fékút is(braking distance)..A fékezés kezdetétől* a megállásig megtett út.
    A féktáv (braking zone) pedig a pálya része. Táblák jelzik.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 16:20.

  11. #36
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Látható volt már messziről, hogy Zsolt küzd a géppel, Dávid ennek ellenére csak felé tartva ment - lementél a fűre kotródj előlem stílusban - ha körültekintőbb akkor nincs ügy...ennyi.
    Maga az ütközés teljesen versenybaleset, de az előzmények alapján Dávidnak lett volna lehetősége elkerülni. Nem tette...és ha amennyit erről itt beszélünk nem jegyzi meg vagy nem érti meg valaki hogy mit akarok kihozni, akkor sajnálom, részemről befetéma ez az ügy...
    inkább gyúrok LimeRockra mert szar vagyok...ott is
    Sziszka ezt most maximálisan elrontottad, mert lehet másik videót nézel, de meséld már el nekem, hogy hol mentem a másik autó felé?Én azt látom, hogy a pálya közepént haladok!És a lemetél a füre kotródj elölem ezt kikérem magamnak!!!!Én úgy gondolom, mivel magamból indulok ki, ha a füről jövök vissza akkor úgy helyezkedek, hogy nem húzok befele.Ha a pálya szélén vagyok úgy helyezkedek, hogy nem húzom rá!!!! Tehát mégeccer leírom bár úgy tűnik süket szemekre talál egyeseknél, nekem van igazam, és azon játékostársaimnak akik ezen a véleményen vannak. És fel lehetne fogni végre, hogy igen döntő többségben a hátulról érkező a ludas, de nagyon sok esetben nem
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ezt már leírtam és el is mondtam neked:

    ad 1. Zsolt pályelhagyása nem jelentett számára szignifikáns sebesség csökkenést, az adott szituációban a sebessége alapján nem mint pályára visszatérő, hanem nem mint 100%-osan versenyben lévő pilóta szerepelt, ez le lett mérve.

    ad 2. Ez igazolható (alaposan megnéztem), hogy az ütközés előtti vészelrántásod előtt te enyhén a pálya jobb oldala felé tartasz, Zsolti felé, ahelyett, hogy inkább enyhén balra tartanál. Amennyiben Zsolt másodszor nem váltott volna némi irányt, én akkor sem tettem volna oda az ujjam közétek, mert szemmel láthatólag nagyon nagyon közel tartottál hozzá.

    Személyes megjegyzés:
    Én meg ha magamból indulok ki, és látom, hogy egy versenyző a pálya szélről befelé húzódik, akkor én (szintén magamból kiindulva) a tőle ellenkező irányba kezdek el kihúzódni
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 09. 16:52.

  13. #38
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Személyes megjegyzés:
    Én meg ha magamból indulok ki, és látom, hogy egy versenyző a pálya szélről befelé húzódik, akkor én (szintén magamból kiindulva) a tőle ellenkező irányba kezdek el kihúzódni
    Ezt lassitásból elég könnyü levonni..de itt 1mp alatt történt minden!
    Dávid teljesen joggal várta el hogy Zsolt a helyén maradjon.

  14. #39
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Sziszka ezt most maximálisan elrontottad, mert lehet másik videót nézel, de meséld már el nekem, hogy hol mentem a másik autó felé?
    132..JPG133..JPG134..JPG135..JPG136..JPG
    kb 5 mp-ig folyamatosan arrafelé tartottál amerre láthatóan valakinek gondjai vannak az autóval
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #40
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Nekem az a bajom, hogy a szabályzatban egyetlen mondat vonatkozik erre a problémára és az is nagyon nagyvonalúan fogalmaz:
    "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj."
    1. mit jelent a kanyar előtt, mennyivel előtte?
    2. mit jelent a belső/külső ív pontosan

    Nyilván ezek relatívak, de szerintem az lenne a helyes megfogalmazás, hogy a védekező pilóta a saját fékezési pontját meghaladóan már nem változtathat irányt a támadó pilóta blokkolása céljából. Így nem kéne azt sem definiálni, mi a belső/külső ív. A védekező valahova helyezkedik az egyenesben, majd amint el kezd fékezni, fékezés közben már nem változtat irányt, amíg el nem kell kezdenie a kanyarodást.

    Na én és fogok jogalkotói munkakörben elhelyezkedni, éhen is döglenék, inkább maradok a szakmámnál és bűvölöm a számokat...

  16. #41
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt már leírtam és el is mondtam neked:

    ad 1. Zsolt pályelhagyása nem jelentett számára szignifikáns sebesség csökkenést, az adott szituációban a sebessége alapján nem mint pályára visszatérő, hanem nem mint 100%-osan versenyben lévő pilóta szerepelt, ez le lett mérve.

    ad 2. Ez igazolható (alaposan megnéztem), hogy az ütközés előtti vészelrántásod előtt te enyhén a pálya jobb oldala felé tartasz, Zsolti felé, ahelyett, hogy inkább enyhén balra tartanál. Amennyiben Zsolt másodszor nem váltott volna némi irányt, én akkor sem tettem volna oda az ujjam közétek, mert szemmel láthatólag nagyon nagyon közel tartottál hozzá.

    Személyes megjegyzés:
    Én meg ha magamból indulok ki, és látom, hogy egy versenyző a pálya szélről befelé húzódik, akkor én (szintén magamból kiindulva) a tőle ellenkező irányba kezdek el kihúzódni
    Mint mindenki más.
    Így utólag...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  17. #42
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az a bajom, hogy a szabályzatban egyetlen mondat vonatkozik erre a problémára és az is nagyon nagyvonalúan fogalmaz:
    "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj."
    1. mit jelent a kanyar előtt, mennyivel előtte?
    2. mit jelent a belső/külső ív pontosan

    Nyilván ezek relatívak, de szerintem az lenne a helyes megfogalmazás, hogy a védekező pilóta a saját fékezési pontját meghaladóan már nem változtathat irányt a támadó pilóta blokkolása céljából.
    Ezt nagyon tetszik.
    Ezt akár szó szerint be is írhatnánk a szabályzatba.
    Bár többször elolvasva ezt is kéne bővíteni.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #43
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    132..JPG133..JPG134..JPG135..JPG136..JPG
    kb 5 mp-ig folyamatosan arrafelé tartottál amerre láthatóan valakinek gondjai vannak az autóval
    Ne szórakozz már! Ez már vicces! Onnan kezdődik a kanyarív, persze hogy arra tartott..mindenki arra tartott még Te is.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 17:29.

  19. #44
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nagyon tetszik.
    Ezt akár szó szerint be is írhatnánk a szabályzatba.
    Bár többször elolvasva ezt is kéne bővíteni.

    Dehogy kell bővíteni. Tökéletes a szabályzat soksok évig jó volt. Csak a szerint kell menni. Ennyi.
    A valakinek fogalomhatározóra van szükség akkor csináljunk.

  20. #45
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése

    Nyilván ezek relatívak, de szerintem az lenne a helyes megfogalmazás, hogy a védekező pilóta a saját fékezési pontját meghaladóan már nem változtathat irányt a támadó pilóta blokkolása céljából. Így nem kéne azt sem definiálni, mi a belső/külső ív. A védekező valahova helyezkedik az egyenesben, majd amint el kezd fékezni, fékezés közben már nem változtat irányt, amíg el nem kell kezdenie a kanyarodást.

    Na én és fogok jogalkotói munkakörben elhelyezkedni, éhen is döglenék, inkább maradok a szakmámnál és bűvölöm a számokat...
    Ebben az esetben bemehetek eléd akármilyen hirtelen és nyomhatok egy satuféket! Ez a blokkolás tökéletes definiciója.
    Pont ez nem hiányzik még a szabályzatból.

  21. #46
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ne szórakozz már! Ez már vicces! Onnan kezdődik a kanyarív, persze hogy arra tartott..mindenki arra tartott még Te is.
    igen, de előttem nem ment le senki a fűre
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  22. #47
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  23. #48
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben bemehetek eléd akármilyen hirtelen és nyomhatok egy satuféket!
    Na most ezt hogy érted? Te ki vagy, a támadó vagy a védekező?

  24. #49
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Támadóan fellépő védekező.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  25. #50
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Támadóan fellépő védekező.
    AZ

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •