Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (53 összesen)

Téma: HGTLM5 - Nordschleife Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HGTLM5 - Nordschleife Büntetések

    Íme:


    79', P3 - Kiss Attila
    Tilus a T3-ban meglöki az előtte haladó Sziszka Corvette-jének fenekét, aki így kibillen az egyensúlyából és tempót, meg pozíciót veszít (amit később a V8-nak köszönhetően visszanyer)
    Attila büntetése: Figyelmeztetés


    137', P8 - Tarr Dávid
    A sikánhoz közeledve Dávid a pálya középén halad, majd féktávon hátulról meglöki az előtte szabályosan befelé húzódó Zsolt autóját, aki így némileg elveszti a stabilitását. Két okból is Dávid a hibás, egyrészt mert féktávon hátulról rácsúszott az előtte haladóra, másrészt mivel a pálya bal szélén rengeteg hely állt volna még rendelkezésére biztonságosabban kivitelezni eme manőverét. Zsolt mozgásában nem volt semmi rendkívüli vagy váratlan, minden joga megvolt olyan íven elkezdeni a kanyart, amin azt tette is. Az eset indukált egy másik kisebb koccanást is, azonban különösebb baj mindebből nem származott.
    Dávid Büntetése: 1 kredit levonás


    139', P7-8 - Jankó Zsolt vs. Tarr Dávid
    Az előző kocc után a sikán közepén a két kocsi összeér, Dávidnak ugyanis nem marad elég hely a pályán a belső íven való forduláshoz. Zsoltnak szemmel láthatólag már nem marad ideje Dávid Alfájára is figyelni a kocsija összekanlazása közben, ezért az ütközés.
    Versenybaleset


    177', P8 - Jankó Zsolt
    Zsolt is elvét egy féktávot és rácsúszik Dávid Alfájára, ami azonban jól kontrolálja a kis lökést. A két versenyző fennakadás nélkül halad tovább.
    Zsolt büntetése: 1 kredit levonás


    430', P5 - Niebel Zoltán
    551', P17 - Nagy László

    Laci lagjában fennakad Tamás kocsija és ennek következtében eltölt pár "békés" percet a pálya szélén.
    Nibi kocsija majdnem hasonlóan kínos helyzetbe hozza Balázst, ott azonban szerencsésebb a helyzet végkimenetele.
    Srácok, kérlek versenyek előtt ellenőrizzétek az internet kapcsolatotokat, az első körben olyan szinten LAG-oltatok, amely már nem alkalmas online versenyzésre. Sajnáljuk, hogy így jártatok a szolgáltatótokkal, de ez így sajnos komolyan veszélyezteti a többiek versenyét is. Szóban figyelmeztetünk.


    Gilbert tisztázatlan körülmények között 650'-nél eltűnt a szerverről és így nem fejezte be az első körét, azonban a Boxutcán való áthajtásos büntetését a VB letöltöttnek tekinti.
    Gilbert, szép volt a mentésed 530-nál!




    Az aktuális kreditekről szóló táblázat a szokott helyen: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...9325#post99325
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 06. 21:18.

  2. #2
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Nagyon gratulálok erröl ugy gondoltam hogy nem fogok írni de azér mindennek van határa.Az nem érdekel hogy kreditpontot vontatok le JOGTALAnul, de hogy én kapok büntetést Zsolti meg nem azér gondolkozzatok már el egy kicsit.Aztán meg egy olyanért kap amit észre sem vettem.
    Mi az , hogy féktávon belül én változtassak irányt?? hogy gondoljátok?Mert ha valamelyikőtök kivitelezi tessék mutassa meg!Fel lehet venni és belinkelni.Gratulálni fogok.Mi az hogy jogosan iránytváltoztat valaki féktávon és a mögötte érkező lesz a hibás?Az általatok említett rengeteg hely az kérlekszépen lehet hogy ott volt viszont az elöttem haladó játékos autója meg nem elöttem volt, mert nyilván akkor nem megyek neki.Sőt mondk még valamit ezt az esetet ne is úgy tekintsük hogy velem történt, mert ez tök általános.És akkor is fel lennék háborodva!Mert ilyen nincsen, hogy valaki kiválaszt egy részt a pályából becélozza, van közte meg az elötte haladó autó között oldalra legalább 30 centi, majd elkezd fékezni, és az elöl haladó bejebb húzza az autóját 50 centivel, FÉKTÁVON BELÜL, és akkor a mögötte érkező a hibás?? Milyen szabálykönyv szerint büntettek?? Ez bartátok között szólva VERSENYBALESET!
    És még eccer mondom nemérdekel a kreditlevonás, hanem az indoklás az háborít fel!Hogy durván fogalmazzak, de inkább nem, asszem ennyi elég.
    Lehet durvána tűnik ezt elolvasni, de nem ez volt az első furcsa dolog, viszont most ez verte ki a biztosítékot.És mégeccer mondom nem a büntetés mértéke, hanem az indoklás az ami nem ide illő, és akkor hihetetlen finoman fogalmaztam.
    Vitatkozni meg felesleges erről mert nekem van igazam, és ezért írtam hogy jogos vagy nem jogos büntetések majd kiosztásra kerülnek.
    Szép napot.
    ui.:még az az indoklás is sokkal elfogadhatóbb lenne,:Nekiment egy másik autónak ' kredit levonás.<-ezt komolyan írtam nem szarkasztikusan!
    Ha esetleg megbántanék valaki(remélem nem) előre elnézést kérek.
    Utoljára módosította: tdawe; 2010. 04. 06. 21:56.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  3. #3
    Horváth Csaba Versenyző _Bishop_ logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Város
    Szekszárd
    Életkor
    39
    Üzenetek
    307
    Ööööö, kapok pontot meg kreditet is, holott nem fejeztem be a versenyt??? Na nem, mintha baj vóna csak érdeklődöm!

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Már régóta "nyúzzuk" mi itt egymást a fórumon, és már kiismertelek annyira, hogy megpróbáljam olyan hangsúllyal és hanghordozással olvasni a soraidat, amivel azok nem hangzanak sértőnek, vagy bántónak és még normálisan is válaszolok.


    Dávid, ha te nem rendelekezel a féktávon való irányváltoztatás különös képességével, akkor javaslom vegyél legközelebb hosszabb féktávot, vagy húzodj le jobban a pálya széléhez, hogy biztonságosabb távolságba legyél a többi autótól, akik még féktávon is képesek jobbra-balra is elmozogni.

    Arra, hogy vki hátulról kilöki az előtte haladót arra normál körülmények között nincs mentéség. Az, hogy Zsolti 30 centit beljebb húzodik a kanyarhoz érve az nem egy rendkívüli esemény, megteheti, nem kell engedélyt kérni ehhez a mögötte haladóktól. Alap esetben annyi lett volna az indoklásom valóban, hogy "Nekiment egy másik autónak", de mivel erről már szó volt a fórumon, ezért úgy éreztem, hogy megérdemel az eset egy bővebb indoklást is neked, meg a többieknek is, hogy egyértelmű legyen a dolog.

    Mi számít rendkívüli eseménynek?
    Ha az előtted haladó váratlanul (pl baleset, vagy hiba következtében) jelentősen lelassul és neked már nincs lehetőséged (időd, helyed) elkerülni az ütközést. Ilyenkor lesz a dolog Versenybaleset. Ez az az 1%, amikor nem a hátul haladó a hibás.

    De Zsolti mozgásában nem volt semmi ilyen különösebben váratlan, neked mint hátul haladó versenyzőnek számítanod kell rá, hogy az elől haladó nem tök egyenesen fog menni és alkalmazkodnod kell az ő mozgásához. Lehet, hogy féktávon már baromi nehéz irányt váltani, de akkor ennek tudatában már ezzel is számolnod kell, ha belemész ilyen helyzetekben. Pl, hogy nem a pálya közepén haladva próbálsz meg kifékezni vkit, akiről 100%-osan tudható, hogy előbb-utóbb a kanyar felé fog húzódni, hogy bevegye azt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 07. 10:10.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg _Bishop_ írta Hozzászólás megtekintése
    Ööööö, kapok pontot meg kreditet is, holott nem fejeztem be a versenyt??? Na nem, mintha baj vóna csak érdeklődöm!
    A futam 70%-át kell teljesíteni ahhoz hogy értékelhető legyen az eredményed és az ezt számoló képlet lefelé kerekít, ha a 70% nem egész körre jönne ki. Tehát itt Nordschleife-ben 7 kör-t kellett teljesíteni a 11-ből.
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 07. 18:53.

  6. #6
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel már régóta "nyúzzuk" mi itt egymást a forumon, ezért megpróbáltam olyan hangsúllyal és hanghordozzásal olvasni a soraidat amivel azok nem hangzanak sértőnek, vagy bántónak és még normálisan is válaszolok.

    Dávid, ha te nem rendelekezel a féktávon való irányváltoztatás különös képességével, akkor javaslom vegyél legközelebb hosszabb féktávot, vagy húzodj le jobban a pálya széléhez, hogy biztonságosabb távolságba legyél a többi autótól, akik még féktávon is képesek jobbra-balra is mozogni.

    Arra, hogy vki hátulról kilöki az előtte haladót arra normál körülmények között nincs mentéség. Az, hogy Zsolti 30 centit beljebb húzodik a kanyarhoz érve az nem egy rendkívüli esemény, megteheti, nem kell engedélyt kérni ehhez a mögötte haladóktól. Alap esetben annyi lett volna az indoklásom valóban, hogy "Nekiment egy másik autónak", de mivel erről már szólt a fórumon, ezért úgy éreztem, hogy megérdemelsz egy bővebb indoklást is.

    Mi számít rendkívüli eseménynek?
    Ha az előtted haladó váratlanul (pl baleset, vagy hiba következtében) jelentősen lelassul és neked már nincs lehetőséged (időd, helyed) elkerülni az ütközést. Ilyenkor lesz a dolog Versenybaleset.

    De Zsolti mozgásában nem volt semmi ilyen különösebben váratlan, neked mint hátul haladó versenyzőnek számítanod kell rá, hogy az elől haladó nem tök egyenesen fog menni és alkalmazkodnod kell az ő mozgásához.
    Szabi ezt most erősen megvétóznám!

    Féktávon való irányváltás a legsúlyosabb baromságok egyike.
    Ezt kétszer láttuk Zsolttól, az egyiket saját elmondása szerint szándékosan csinálta, a másikat saját elmondása szerint hibából kifolyólag, amit súlyosbít hogy előtte meg a fűről kolbászolt vissza, ráadásul előtte meg ütközött is.
    Mozdulata kiszámíthatatlanok ÉS váratlanok voltak!

    Zsolt ezt a balesetet csak saját magának köszönheti, semmilyen módot nem látok arra hogy Dávid másképp közelítsen a féktávra vagy elkerülje a balesetet.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi ezt most erősen megvétóznám!
    Amennyiben ezt most tiszteletbeli VB tagként mondod, akkor kérlek az ilyesmit privátban intézzük, ha meg mint magánember véleményezed, akkor "vétózás" nem igazán ideilllő kifejezés.

    Ennek fényében az érveidre most itt nem reagálok.

  8. #8
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben ezt most tiszteletbeli VB tagként mondod, akkor kérlek az ilyesmit privátban intézzük, ha meg mint magánember véleményezed, akkor "vétózás" nem igazán ideilllő kifejezés.

    Ennek fényében az érveidre most itt nem reagálok.
    két féle képpen kerestelek privátban ezügyben!

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    két féle képpen kerestelek privátban ezügyben!
    Ok, itt akkor vmi kommunikációs baki lesz, mert nekem ez így nem rémlik. Folytassuk ezt mi privátban és VB szinten mégegyszer átrágjuk a kérdést.

  10. #10
    Szabó András Versenyző Bakter logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    196
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon gratulálok erröl ugy gondoltam hogy nem fogok írni de azér mindennek van határa.Az nem érdekel hogy kreditpontot vontatok le JOGTALAnul, de hogy én kapok büntetést Zsolti meg nem azér gondolkozzatok már el egy kicsit.Aztán meg egy olyanért kap amit észre sem vettem.
    Mi az , hogy féktávon belül én változtassak irányt?? hogy gondoljátok?Mert ha valamelyikőtök kivitelezi tessék mutassa meg!Fel lehet venni és belinkelni.Gratulálni fogok.Mi az hogy jogosan iránytváltoztat valaki féktávon és a mögötte érkező lesz a hibás?Az általatok említett rengeteg hely az kérlekszépen lehet hogy ott volt viszont az elöttem haladó játékos autója meg nem elöttem volt, mert nyilván akkor nem megyek neki.Sőt mondk még valamit ezt az esetet ne is úgy tekintsük hogy velem történt, mert ez tök általános.És akkor is fel lennék háborodva!Mert ilyen nincsen, hogy valaki kiválaszt egy részt a pályából becélozza, van közte meg az elötte haladó autó között oldalra legalább 30 centi, majd elkezd fékezni, és az elöl haladó bejebb húzza az autóját 50 centivel, FÉKTÁVON BELÜL, és akkor a mögötte érkező a hibás?? Milyen szabálykönyv szerint büntettek?? Ez bartátok között szólva VERSENYBALESET!
    És még eccer mondom nemérdekel a kreditlevonás, hanem az indoklás az háborít fel!Hogy durván fogalmazzak, de inkább nem, asszem ennyi elég.
    Lehet durvána tűnik ezt elolvasni, de nem ez volt az első furcsa dolog, viszont most ez verte ki a biztosítékot.És mégeccer mondom nem a büntetés mértéke, hanem az indoklás az ami nem ide illő, és akkor hihetetlen finoman fogalmaztam.
    Vitatkozni meg felesleges erről mert nekem van igazam, és ezért írtam hogy jogos vagy nem jogos büntetések majd kiosztásra kerülnek.
    Szép napot.
    ui.:még az az indoklás is sokkal elfogadhatóbb lenne,:Nekiment egy másik autónak ' kredit levonás.<-ezt komolyan írtam nem szarkasztikusan!
    Ha esetleg megbántanék valaki(remélem nem) előre elnézést kérek.
    Én abszolute értem Dávid álláspontját.
    Egyedül az a krokodil dolog nem teljesen tiszta.

  11. #11
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Ismét elővettem a replay-t és ha már ilyen vitát vált ki ez az eset, akkor én is leírom megint a véleményemet.

    Balázzsal történt koccom után félkerékkel a fűre kerültem, de álltam tovább a gázon, így csak minimális sebességet veszítettem.
    Úgy éreztem, hogy bár elég rossz a helyzetem de még szabályosan védhető. Ekkor szándékosan húztam egyszer beljebb az autót, ezzel is jelezve védekezési szándékomat.

    Itt viszont még megvolt a két autó között az oldaltávolság. Ekkor léptem a fékre, viszont a fékezés közben labilissá vált a Haely és szerencsétlen módon először kicsit jobbra kúszott a hátulja, amitől Dávid felé indult a verda.
    Közben Dávid is a fékre lépett, viszont az Ő kocsija pont ellenkezőleg, kifelé sodródott. Így vált védhetetlenné szerintem az eset.

    Próbáltam csinálni egy rövid kis videót a saját replay-ből, hátha látszik a féklámpám felvillanásának pillanata.

    Irányválltásom csak egy volt, de az a féktáv előtt lezárult és ezután még a két kocsi párhuzamosan haladt, majd szerencsétlenül egymás felé sodródtunk.

    Dávid sem volt hibásabb az ügyben, mint én.


  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bakter írta Hozzászólás megtekintése
    Én abszolute értem Dávid álláspontját.
    Szerintem mindannyian megértjük Dávid álláspontját...

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Kedves versenyzők!

    Megtörtént a VB-i egyeztetés a kérdéses eset kapcsán, melyben kifejtettük egymásnak az álláspontjainkat, megértettük egymás nézeteit, viszont itt egy elvi kérdésbe ütköztünk, ahol Tilusnak és nekem nem sikerült közös konszenzusra jutnunk egymással.

    Így a döntés a 3 tagú VB-ben többségi szavazati úton fog megszületni, Sziszka végighallgatta a kettőnk érvelését és nézeteit, ezek után a helyzet úgy hozta, hogy az Ő szava fogja végül eldönteni a kérdést.

    A döntés hamarosan kihirdetésre kerül (még én se tudom mi az) és a hatája végleges.
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 08. 18:29.

  14. #14
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Nos, miután bölcsen végighallgattam két tanult kollégám véleményét, illetve többször megnéztem több autóból, több nézetből több screenshotot az ominózus esettel kapcsolatban, azt kell mondjam hogy bár az eset felvet bizonyos kérdéseket a "féktávon irányváltás" témájában és arról hogy akkor most tulajdonképpen hol is kezdődik a féktáv, hol kell/lehet/szabad/ elkezdeni a ráfordulást egy kanyarra, meg hogy akkor most aki előrébb van az mit is tehet és mit nem stb stb, és a többféle kameranézet rávilágított arra is hogy utólag visszajátszást nézve kívülről/felülről pontosan méricskélve ki mikor hol merre mozog sokkal könnyebb mint adott helyzetben az autóban ülve versenyezve.

    Szóval hosszas töprengés után arra az elhatározásra jutottam, hogy minden marad így ahogy van.

    És miért? Mert mint ahogy Zsolt is írta lentebb Dávid semmivel se bűnösebb mint ő és ez igaz is. Bűnösnek nem bűnös. Azonban ez az egész eset elkerülhető lett volna. Ehhez pedig nem kellett volna más Dávid részéről, mint kicsit körültekintőbben megközelíteni az autóval küzdő Zsoltot. Nem felakasztani/felnégyelni/kerékbetörni akartunk az 1 kredit levonással, hanem arra felhívni a figyelmedet - és mindenki másét - hogy ha egy 2 órás verseny, de végül is akár sprintfutam is lehet, meg utolsó perc is - második percében egy autót összeszedni próbáló társad megy előtted/melletted - most az tulképp teljesen lényegtelen hogy miért küzd az autóval, jelen esetben nem veszített jelentősen a sebességből azzal hogy meglátogatta a füvet két kerékkel - akkor nem folyamatosan felé tartva próbálod kifékezni illetve közelíteni a féktávhoz hanem pont ellenkezőleg. Ugyan a "mi lett volna ha..." kezdetű mondatoknak nincs létjogosultsága a versenyzésben, de teljesen biztos vagyok ha mikor láttad hogy Zsolt lemegy a pályáról nem tartasz tovább a pálya jobb széle - azaz Zsolt - felé, hanem maradsz a bal oldalon, akkor simán kifékezed és elmész mellette. Én legalábbis így tettem volna. És ezért az 1 kredit emlékeztetőként - ami a legenyhébb büntetésünk idén - és ha ez ennyire felizgatott akkor remélem sikerült is elérni az eredményt és hasonló szitukban eszedbe jut, és nem csak neked hanem mindenki másnak is. Mert nálunk továbbra is a fő cél a másik tiszteletben tartása mellett, lehetőleg kontakt nélküli versenyzésre törekedni. Számos remek példát lehet látni fej fej melletti szoros és izgalmas csatákra replayeinken, és ez maradjon is így, és ez csak akkor lehetséges ha mindenki 110%-al törekszik az ütközések elkerülésére.
    Utoljára módosította: Sziszka; 2010. 04. 08. 20:52.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #15
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Ezután sajnos hasonló esetben még a féket is el fogom engedni, mert a látásmoddal egy kicsit gond van de sebaj....Továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy nekem van igazam!VERSENYBALESET!(barátok között) És mint írtam, nem a kreditlevonással van a problémám!Az jelen esetben nemérdekel, mert van sok amiből lehet vonni.......Féktávon belül nem vagyok hajlandó iránytváltoztatni, és nem vagyok hajlandó lefékezni azért, mert más legelészik elöttem.Ha lekerült a pályáról akkor oldja meg úgy a visszjövetelt, hogy ne legyen belöle gond.stb..És a másik amit lehet még nem említettm, Zsoltit semennyire nem tartom hibásnak, mert nem önszántából ment legelészniJa és ott nagyon sok lendületet vesztett, mert a héli jóval gyorsabb ott mint az alfa, tudom kipróbáltamTehát pont ezért kerültem oda ahol voltam és ezért csináltam azt amit.
    Végül köszönöm szépen Tilusnak, hogy kardoskodott az érdekemben, azaz a"elvi" kérdésben.Köszönöm!
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lekerült a pályáról akkor oldja meg úgy a visszjövetelt, hogy ne legyen belöle gond... ...ott nagyon sok lendületet vesztett, mert a héli jóval gyorsabb ott mint az alfa, tudom kipróbáltam
    Ezen kijelentés ellen tiltakoznék, pontosan lemértem és utánaszámoltam, hogy a fűről történő visszajövetel után lassabban halad-e Zsolti azon a szakaszon, mint a futamon résztvevő többi Healey az első körben. Mindezzel azt szeretném tisztázni, hogy az esettel nem áll szigorú összefüggésben a pályaelhagyás, aminek következtében ugyanis Zsolt nem vesztett szignifikánsan a sebességéből... az első körben eleve számolni kell azzal, hogy a féktávokon a tömegben még nem 100%-os a versenytempó, ezért lehetőleg még óvatosabban és körültekintőbben kell előzési manőverkbe kezdeni.


    A végső döntéssel és indoklással pedig lehet egyetérteni, illetve nem egyetérteni, mindenestre ez van, tudomásul kell venni és kész... a jövőben pedig ehhez tartani magunkat.


    Személyes megjegyzés:
    Mielőtt bárki azt hinné, az eset indoklásával én sem értek egyet 100%-osan, viszont az eljárás menete igazságos volt, minden álláspont ki lett fejte és meg lett hallgatva, így én is tudomásul veszem a végeredményt
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 08. 21:53.

  17. #17
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Ahhoz, hogy a versenyeken szép csaták legyenek és a végén ne legyen belőlük kocc, mindig kell egy kis szerencse is. Ez azért így van még a Forma 1- ben is. Ott is láthatunk néha gyönyörű jeleneteket, pl. amikor a két kerék összeér úgy fordulnak el a fiúk, máskor meg összeakad a két kerék és lesz egy csúnya kiforgatás.

    Most itt ez a szerencse faktor hiányzott, lehetett volna ez egy "kilincs a kilincsen" elfordulás is. Én Dáviddal már több szép csatát vívtam (pl. AF-GTL) és remélem fogok ezután is.

    Ez most így sikerült, viszont ez a HGTLM- ben alkalmazott szigorú büntetési rendszer kell ahhoz, minél kevesebb legyen túlzott kockázatvállalás.

  18. #18
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Én pedig Zsolt és a többiek figyelmét szeretném kérni!
    Féktáv az első jelzőtáblánál kezdődik 150-200 méterre a valós kanyartól. Innentől szándékos irányváltást nem szeretnék látni! Mint a mellékelt eset is mutatja simán előfordulhat hogy a hátul haladónak nem marad ideje lereagálni..

  19. #19
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Tilus, te azért mondod ezt, mert Te mindig csak előzni akarsz. De vannak akiknek néha védekezni is kell. Nem akartam én semmi rosszat, csak egy picit megnehezíteni a hátulról érkező helyzetét. Ott akartam én hagyni a helyet csak nem túl sokat.
    Dávid meg a számára legkedvezőbb helyről akarta elkezdeni a kanyart.

  20. #20
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Zsolt Jankó írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus, te azért mondod ezt, mert Te mindig csak előzni akarsz. De vannak akiknek néha védekezni is kell. Nem akartam én semmi rosszat, csak egy picit megnehezíteni a hátulról érkező helyzetét. Ott akartam én hagyni a helyet csak nem túl sokat.
    Dávid meg a számára legkedvezőbb helyről akarta elkezdeni a kanyart.
    Számomra rém egyszerü a képlet, benne van a szabályzatban, hogy "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Blokkolni szigoruan tilos."

    Az ugye nem kérdés, hogy a féktáv a kanyarhoz tartozik..hisz az annak a kanyarnak a féktávja, nem pedig az egyenesé.

    Ha a szabály ellenére Te blokkolni akarsz akkor védheted a poziciódat az egyenesben, de jelen esetben lekéstél róla, mert a kanyar előtt kívül voltál a füvön. Tehát a Tied a külső ív, azt választottad. Dávid erre hagyott Neked 2 autónyi helyet minimum. Féktávon már nem célszerü meggondolni magad és befékezni a belső íven jövő versenyző elé, főleg ha annak rövidebb a féktávja. Viszont ha még mindíg védeni akarod a poziciódat, akkor fékezhetsz késöbb..akkor nem tud kifékezni.

    "Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre"

    Dávidra vonatkozó szabály: "Ha féktávon kívánsz előzni, használj az előtted haladótól eltérő ívet! Ha elfékezed magad és kilököd a pályáról Téged terhel a felelősség."
    Dávid ez esetben nem fékezte el magát, és a tiedtől eltérő íven közelítette meg a kanyart.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 04:48.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Számomra rém egyszerü a képlet, benne van a szabályzatban, hogy a kanyar előtt döntsd el melyik íven akarsz menni, és utána mardj ott. Blokkolni tilos.

    Tehát a Tied a külső ív. Dávid erre hagyott Neked 2 autónyi helyet minimum.
    Ezzel szemben a pálya belső fele teljes mértékben szabadon állt, tekinthetjük akkor ezt esetleg egy még belsőbb ívnek, és akkor most Dávid a belső íven jött, de nem ment a legbelsőbbre, vagy a középsőn jött és nem jött a belsőre, vagy mi? Vagy lehet, hogy annak ellenére hogy Zsolt belső ívre jött, még mindig marad egy ott egy dugi belső ív? Vagy esetleg lehetséges, hogy Zsolt végig a külső íven maradt, tekintve, hogy még a pálya felét se lépte át? Ki dönti el melyik, hogy pontosan melyik nyomvonalra esik a pályán a belső/külső ív, az elől, vagy a hátul haladó? Ja és hogy most akkor már a hátul jövő hagy helyet az előtte menőnek, meg korlátozza az elől haladót, annak ellenére hogy még csak fedésben sincsenek egymással?

    Ezt csak arra reagálom, hogy mennyire egyszerű a képlet, meg az ívek értelmezésgetése...
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 04. 09. 04:38.

  22. #22
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel szemben a pálya belső fele teljes mértékben szabadon állt, tekinthetjük akkor ezt esetleg egy még belsőbb ívnek, és akkor most Dávid a belső íven jött, de nem ment a legbelsőbbre, vagy a középsőn jött és nem jött a belsőre, vagy mi? Vagy lehet, hogy annak ellenére hogy Zsolt belső ívre jött, még mindig marad egy ott egy dugi belső ív? Vagy esetleg lehetséges, hogy Zsolt végig a külső íven maradt, tekintve, hogy még a pálya felét se lépte át? Ki dönti el melyik, hogy pontosan melyik nyomvonalra esik a pályán a belső/külső ív, az elől, vagy a hátul haladó? Ja és hogy most akkor már a hátul jövő hagy helyet az előtte menőnek, meg korlátozza az elől haladót, annak ellenére hogy még csak fedésben sincsenek egymással?

    Ezt csak arra reagálom, hogy mennyire egyszerű a képlet, meg az ívek értelmezésgetése...
    Ez is benne van a szabályzatban! Az elöl haladó az egyenesben eldöntheti milyen íven akar menni, az előzni kívánó pedig ettől eltérő ívet kell válasszon. 1-2 autónyi hely elég kell hogy legyen, szó sincs fél pályáról.
    Ezért nem célszerü a féktávon váratlanul (váratlan mert a szabály elvárja hogy a választott íven maradj) vagy hirtelen változtatni. A féktáv mint már írtam a kanyar része melyet a legtöbb esetben táblákkal jelölnek. A szabályok általános értelmüek, konkrét esetben pedig a versenybíróság dönt.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 05:09.

  23. #23
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Az elől haladó megválasztotta az ívét! A hátul haladó ettől eltérő ívet választott. Féktávhoz értünk! Számomra az eset itt lezárult.


    Az elöl haladó autó váratlanul irányt váltott.

    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 09. 05:23.

  24. #24
    Horváth Csaba Versenyző _Bishop_ logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Város
    Szekszárd
    Életkor
    39
    Üzenetek
    307
    Hagyjátok má abba! De mindenesetre érdekes olvasni az eltérő szemszögeket!

  25. #25
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg _Bishop_ írta Hozzászólás megtekintése
    Hagyjátok má abba! De mindenesetre érdekes olvasni az eltérő szemszögeket!
    Akkor meg miért kéne abbahagyniuk???
    Én személy szerint Tilussal értek egyet 100%-ig. A fentebb csatolt képek meg akár egy bíróságon is megállnák a helyüket...

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •