Oldal: 5 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (149 összesen)
  1. #101
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    nem

    annyira egyik sem kemény

    ahhoz tényleg kavics kell
    Nekem is momó van kék pöttyös Dunlop, de kiszedtem mert ha egy kicsit is elmozdult oldalra ,akkor megemeli a fékezéskor a műanyag házát a pedálnak, a pedál félre tekeredik egy picit és a potik csalnak még a gáz is.

  2. #102
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    eddig nem nyagyon foglalkoztatott squash labda de most elgondolkodtam rajta hogy ki kellene próbálni
    ettől menyivel lessz gyorsabb az ember?
    a Dechatlonféle ARTENGO az mennyira jó?
    a DFGT nél a pedál mögé elég betenni? a rugó megmarad?

  3. #103
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis összefoglaló az erotikakiállításról (vagy nem onnan?):
    ...de annál mindenkép nézz meg keményebbet is, hogy értsd, mi a különbség köztük... ; ...nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod... ; ...úgy emlékszem fogásra is ez volt a legpuhább... ; ...Megnyomkodtad?... ; ...Én kéket tettem bele... ; ...puhul sok nyomkodás után, - de hangsúlyozom: az enyém 1xkék pontos... ; ...sárga egypöttyös sztem kicsit kemény volt... ; ...rendesen melegítsétek be őket, és ne hagyjátok kihűlni... ; ...előbbi nyúlik, mint a takony... ; ...zabálta a golyót... ;
    De piszkos a fantáziád
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    ettől menyivel lessz gyorsabb az ember?
    Most ugye nem konkrét számokat vársz? Nyilván sok mindentől függ ez, de akár 1-2 secet is jelenthet sztem. De nem is csak maga a köridő a lényeg, hanem az, hogy stabilabban, "szebben" tudsz menni, hiszen nem blokkolod (annyira) állandóan a kerekeket. Mert jobban érzed azt a határt, ahol a legnagyobb a fékhatás, de úgy, hogy az még nem blokkol. Így bátrabban és később lehet féktávot venni (na ezzel lehet tizedeket nyerni). Persze én. pl. a gplben még így is blokkolom a kerekeket, de nem annyit és nem annyira.

    A másik, főleg olyan simekben, ahol van gumikopás, ott meg pláne nagy előny ez a módszer, hiszen nem koptatod úgy a gumikat. Nameg nem is hevülnek túl annyira.
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    a Dechatlonféle ARTENGO az mennyira jó?
    Sztem teljesen. Én onnan vettem.

    Am meg erről a márkahistóriáról is annyit, hogy ennek nem hinném hogy nagy jelentősége lenne hogy milyen márka ha a pötty uaz. Nem hinném hogy akkora különbség lenne köztük. Értitek, ez olyan mint pl. a ruháknál a méretek. Pl. van 2 xy márka pólója, és mint2 S-es. Lehet hogy az egyiknek kicsit rövidebb az ujja de nyaknál bővebb, de akkor is, nyilván nem a másik márka XXL-esével kell összehasonlítani

    Sőt, sztem még maguk a pöttyök közt sem, legalábbis ha a másik csak eggyel keményebb vagy puhább verzió. Én pl. ha végül 1 sárga pöttyöst vettem volna 2 pöttyös helyett, nem hiszem, hogy azt ne tudtam volna megszokni és ráállni. Ez sztem olyan dolog minthogy ha átülsz egy másik autóba irlben, legyen akármennyire is más a fékje, azt is pikk-pakk megszokod és ráérzel hogy hogyan is lehet vele szépen megállni
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    a DFGT nél a pedál mögé elég betenni? a rugó megmarad?
    Úgy tudom igen és igen, de inkább ezt passz, majd akinek DFGTje van, megmondja
    Utoljára módosította: convar; 2011. 01. 15. 15:17.



  4. #104
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Ha valóban 1-2sec lehet a különbség, akkor az nagyon profi Holnap már remélhetőleg lesz laszti a fék alatt

  5. #105
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    köszi

  6. #106
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    a DFGT nél a pedál mögé elég betenni? a rugó megmarad?
    végre nem gurul el a székem, így most beraktam a DFGT-be...
    simán csak be kell pottyantani a félpedál alá/mögé és kész, nem megy semerre...
    nagyszerű érzés így autózni, mintha tényleg egy fékpedált taposnék.

    csak ne felejtsétek el újrakalibrálni a cuccost miután betettétek a lasztit
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #107
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    végre nem gurul el a székem, így most beraktam a DFGT-be...
    simán csak be kell pottyantani a félpedál alá/mögé és kész, nem megy semerre...
    nagyszerű érzés így autózni, mintha tényleg egy fékpedált taposnék.

    csak ne felejtsétek el újrakalibrálni a cuccost miután betettétek a lasztit
    Ezt a pedálkalibrálást hogy érted, azt hogy lehet? A kalibrálásnál a kormányt lövi be (végállások+közép) ,de pedálokkal nem történik semmi.Vagy arra gondolsz hogy a játékon belül kell érzékenyebbre venni a féket? De akkor is ugyan ott van a végállása, csak nem lineárisan éri el, .. vagy nem? Esetleg van valami más módszer? ..Én is kezdek gondolkodni egy labda upgradén.

  8. #108
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a pedálkalibrálást hogy érted, azt hogy lehet? A kalibrálásnál a kormányt lövi be (végállások+közép) ,de pedálokkal nem történik semmi.Vagy arra gondolsz hogy a játékon belül kell érzékenyebbre venni a féket? De akkor is ugyan ott van a végállása, csak nem lineárisan éri el, .. vagy nem? Esetleg van valami más módszer? ..Én is kezdek gondolkodni egy labda upgradén.
    Amikor újraindítod a géped és először benyomod tövig a pedált, akkor minden esetben újrakalibrálódik. Vagy USB ki-be húzáskor is.

  9. #109
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor újraindítod a géped és először benyomod tövig a pedált, akkor minden esetben újrakalibrálódik. Vagy USB ki-be húzáskor is.
    Kössz a választ!
    Az világos hogy újraindításnál, meg ki-be dugásnál kalibrál, de olyankor honnan tudja a végállást ,-hisz nincs benyomva ? Vagy közben kell benyomva tartani? Nem akarok nagyon értetlenkedni, de tényleg nem vágom.

  10. #110
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Kössz a választ!
    Az világos hogy újraindításnál, meg ki-be dugásnál kalibrál, de olyankor honnan tudja a végállást ,-hisz nincs benyomva ? Vagy közben kell benyomva tartani? Nem akarok nagyon értetlenkedni, de tényleg nem vágom.
    Amikor először benyomod, akkor megjegyzi, meddig nyomtad be és az lesz a vég állás. Ezért ha csak félig nyomod be, akkor fél benyomásnál fogja azt hinni, hogy maxon van, egészen addig, amíg egyszer tovább nem nyomod. Tehát akkor lesz vége a kalibrációnak, amíg egyszer koppanásig le nem nyomod.

    Komolyabb szimekben (LFS, iRacing) pedig le is lehet "lock"-olni a kalibrácitó, de Simbin-nél nem.

  11. #111
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor először benyomod, akkor megjegyzi, meddig nyomtad be és az lesz a vég állás. Ezért ha csak félig nyomod be, akkor fél benyomásnál fogja azt hinni, hogy maxon van, egészen addig, amíg egyszer tovább nem nyomod. Tehát akkor lesz vége a kalibrációnak, amíg egyszer koppanásig le nem nyomod.

    Komolyabb szimekben (LFS, iRacing) pedig le is lehet "lock"-olni a kalibrácitó, de Simbin-nél nem.
    THX!

  12. #112
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    A sárga egypöttyös Dunlop Competition vált be nekem a momohoz, tegnap kiteszteltem netkar prora meg gplre. Hangsúlyozom nekem. Ez már nem mozdul el és egy rövidebb kanyargós pályán egy endurance futamnál ( netkar) igenis érezhető a labda fizikai tulajdonságainak változása. Szerintem melegszik. Néhány kör után egyre precízebben adagolható.És ahogy a fékek is bemelegszenek egész pofás féktávok vehetőek Nem fékeztem el a gumit 30 körön sem. Amit most már hibázok az e túl mély fékezésekből adódik bátrabb lettem tőle.
    Utoljára módosította: Lali; 2011. 01. 16. 11:00.

  13. #113
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    hmm-hmm..igen tetszett, de sajnos kiesik a pedál alól és elgurul oldalra - DFGT - kellene rá valami megoldás...
    még garis, úgyhogy nem akarom buherálni..
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #114
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hmm-hmm..igen tetszett, de sajnos kiesik a pedál alól és elgurul oldalra - DFGT - kellene rá valami megoldás...
    még garis, úgyhogy nem akarom buherálni..
    Ami nekem most benne van, az sokkal nagyobb átmérőjű, mint ami a régebbiben volt. Tesco gazdaságos labda, ha jól emléxem és 3 db volt 1 csomagban.Ez a nagyobb átmérő miatt nem tud annyira félrecsúszni, hogy ne legyen jó

  15. #115
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Ami nekem most benne van, az sokkal nagyobb átmérőjű, mint ami a régebbiben volt. Tesco gazdaságos labda, ha jól emléxem és 3 db volt 1 csomagban.Ez a nagyobb átmérő miatt nem tud annyira félrecsúszni, hogy ne legyen jó
    nekem is 3 van, azon töprengek hogy egyet jobbra egyet balra egyet meg a pedál alá...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #116
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nekem is 3 van, azon töprengek hogy egyet jobbra egyet balra egyet meg a pedál alá...
    Ehelyett inkább vmi papírral béleld ki, hogy ne tudjon félrecsúszni

  17. #117
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Sikerült végre beszereznem 3db sárga 1 pöttyös dunlop labdát Hamarosan kitesztelem, hogy valóban 1-2 secet jelent-e körönként

  18. #118
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Sikerült végre beszereznem 3db sárga 1 pöttyös dunlop labdát Hamarosan kitesztelem, hogy valóban 1-2 secet jelent-e körönként
    Áhh, annyit kizárt. Pláne míg megszokod... Botladozol össze-vissza.
    Eddig bírtam magamban tartani, bocs skacok.

    Persze Nordon lehet jelentene 2mp-et.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #119
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Áhh, annyit kizárt. Pláne míg megszokod... Botladozol össze-vissza.
    Eddig bírtam magamban tartani, bocs skacok.

    Persze Nordon lehet jelentene 2mp-et.
    Még labda nélkül is kell, hogy 2mp-et javuljak, ha szeretnék a középmezőny elején lenni Már csak 100-150 kör kérdése, hogy megszokjam a kormány és a pedálokat(már labdával)...

  20. #120
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Pláne míg megszokod... Botladozol össze-vissza.
    Nekem kb. 5 kör volt megszokni...

    A jót nem nehéz!

    u.i.: ha jól beillesztitek a pedál alá középvonalba, akkor nem tud az kigurulni
    (pontosabban: amíg kigurul, addig nem volt rendesen a "helyén"
    )
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 01. 16. 20:56.

  21. #121
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Sikerült végre beszereznem 3db sárga 1 pöttyös dunlop labdát Hamarosan kitesztelem, hogy valóban 1-2 secet jelent-e körönként
    Kizárt! Megmondtam hogy 2 pöttyöst vegyél
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Áhh, annyit kizárt. Pláne míg megszokod...
    Igen, szokni kell, az meg kinek mennyi idő, de sztem simán hozhat az 2 secet is. Persze, mondom, hosszú távon, nem az első nap.



  22. #122
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Kizárt! Megmondtam hogy 2 pöttyöst vegyél
    Csak sárga 1 pöttyös volt a tescoba. És bizony jó lesz ez... Most teszteltem, és tényleg sokkal pontosabban lehet adagolni. Annak lehet hátrány, akinek gurulós széke van.

    A játékon belül van a fék és a gázpedál érzékenységének a állítása. Ebben a fórumban szépen le van írva minden, hogyan is kell eljárni ezzel kapcsolatban. Viszont, hogy a labda a pedál alatt van, teljesen megdőlt A játékon belül 50%-ot javasolnak lineáris beállításhoz, mínusz pici, nálam 45%on volt. Most 10%ra állítottam, és sokkal jobb, pontosabb a fékezés

    Néhány kérdés merült fel bennem... Hogy a pedál tövébe érdemes rakni a labdát, vagy a vájat végébe beszorítani? Vagy teljesen egyén függő?

  23. #123
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Néhány kérdés merült fel bennem... Hogy a pedál tövébe érdemes rakni a labdát, vagy a vájat végébe beszorítani? Vagy teljesen egyén függő?
    Sztem az, próbáld ki mind2 módon oszt ahogy szimpatikusabb

    Az 1 pötty 2 pötty témát hagyd már, nemhiába volt ott 3 smili is. Pont arról beszéltem vmelyik nap, hogy sztem megszokás kérdése az egész, annyira kicsi lehet a különbség köztük.



  24. #124
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A játékon belül van a fék és a gázpedál érzékenységének a állítása. Ebben a fórumban szépen le van írva minden, hogyan is kell eljárni ezzel kapcsolatban. Viszont, hogy a labda a pedál alatt van, teljesen megdőlt A játékon belül 50%-ot javasolnak lineáris beállításhoz, mínusz pici, nálam 45%on volt. Most 10%ra állítottam, és sokkal jobb, pontosabb a fékezés
    Nem tudom ki írta azt a cikked, de nem sok lövése lehet hozzá az biztos. Nálam is a fék 10%-on van.

  25. #125
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom ki írta azt a cikked, de nem sok lövése lehet hozzá az biztos. Nálam is a fék 10%-on van.
    Ki is írhatta De ha már itt tartunk... akkor mi az ami nem jól van ott leírva? Gondolok itt a driveres beállításokra is.

Oldal: 5 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •