Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (149 összesen)
  1. #76
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Hatalma van a lasztinak...!

    Sárga, egypöttyös Wilson Premium...

    Akkor kék pöttyös vagy sárga pöttyös a puhább laszti?

  2. #77
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor kék pöttyös vagy sárga pöttyös a puhább laszti?
    Én kéket tettem bele, úgy tudom az a legpuhább, de ne hagyatkozzatok rám !

  3. #78
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Labda
    Nagyon fontos, hogy mindig a játéktudásunknak megfelelő labdát válasszuk! Az olyan labda, amely meghaladja jelenlegi tudásszintünket, elkedvetleníthet a játéktól, hiszen nem alakul ki játék. Minden labdát be kell melegíteni ahhoz, hogy kellőképpen pattanjon. Egy hideg labda szinte pattanás nélkül elgurul a padlón. Ugyanakkor nem elég bemelegíteni, de melegen is kell tartani a labdát. Az egyes labdák összetételük alapján könnyebben melegszenek fel, ezeket ajánljuk kezdő játékosok számára.
    Jelenleg a leggyakrabban kapható labdák nehézségi sorrendben a következők:
    nagyméretű kékszínű labda
    fekete normál méretű labda egy kék ponttal (kék egypontos)
    fekete normál méretű labda egy piros ponttal (piros egypontos)
    fekete normál méretű labda egy fehér ponttal (fehér egypontos)
    fekete normál méretű labda egy sárga ponttal (sárga egypontos)
    fekete normál méretű labda két sárga ponttal (sárga kétpontos)












    Dunlop 4 különböző fajta labdáját fogjuk megvizsgálni. Ezek a labdafajták lefedik a játékosok tudásának minden szintjét.
    A labdafajták:
    ● Pro – ezen két sárga pötty található, és ez a hivatalos profi verseny labda a WSF (World Squash
    Federation-Világ Squash Szövetség) a Psa (Professional Squash Association-a Profi Squash Szövetség) illetve a Wispa (Womans International Squash Association-a Női Profi Játékosok Squash Szövetségének) versenyeknek, valamint ezt használjuk minden hazai élvonalbeli squash versenyen is.
    ● Competition – ezen egy sárga pötty található,ezt ajánlják főleg hidegebb pályákra meg a klubokban napi szinten játszó játékosoknak.
    ● Progress – ez a középhaladók számára ideális labda, egy piros pötty található rajta
    ● Beginner – ez a kezdők labdája, eltérő kék szine és kicsivel nagyobb mérete ideális mindenkinek aki most ismerkedik a játék alapjaival és esetleg nehézségei vannak még a többi labdával.
    Ezek voltak a főbb labdatípusok, de azért érdekesség képpen megemlíteném még, hogy létezik külön magaslatra kifejlesztett versenylabda, (ilyet használnak a tengerszint felett sok helyen így példáula Himaláján is) ebben a labdában található gáz másfajta összetétele próbálja ellensúlyozni a levegő ritkaságát és így a labda pattanásának a különbségét.
    Létezik még a fehér labda, amit főleg az üvegpályás meccsekre fejlesztettek ki, használatával, könnyebben nyomon követhető a labda televízión keresztül mivel speciális fényvisszaverő réteggel vonták be. Hátránya hogy minden lejátszott szett után mindig újra föl kell melegíteni ,mert nagyon hamar kihűl.
    A tanács labdaválasztásnál tehát a következő: kezdjük a kezdőknek szánt labdával, majd ahogy egyre jobb szintre érünk, úgy cseréljük le a labdákat is. Ezek a labda fajták egyből pattannak, így nem kell őket pontosan sokszor megütni hogy elérjék az élvezetes játékhoz szükséges hőmérsékletet. Így egyből élvezetes mérkőzéseket tudunk majd játszani a fölösleges labdaszedegetés illetve labdamelegítés helyett!

  4. #79
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Kimerítő!
    Az alábbit mi is fontoljuk meg vajon?

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    A tanács labdaválasztásnál tehát a következő: kezdjük a kezdőknek szánt labdával, majd ahogy egyre jobb szintre érünk, úgy cseréljük le a labdákat is.



    Azt megerősítem, hogy kihűlt labdával valóban nehéz a játék, ezért a futamok előtt rendesen melegítsétek be őket, és ne hagyjátok kihűlni. Nagyon fontos a helyiség hőmérséklete is.

  5. #80
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Akkor kék labdát kell vennem az melegszik könnyen és akkor az a legpuhább

    Köszi

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor kék labdát kell vennem az melegszik könnyen és akkor az a legpuhább
    Igazából mindebből még nem derül ki a számunkra, hogy melyik a legpuhább labda...

  7. #82
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából mindebből még nem derül ki a számunkra, hogy melyik a legpuhább labda...
    Ha a sárga labdát nehezebb felmelegíteni, ami a pro verseny labda, akkor csak a kék labda lehet puhább ami könnyebben visszapattan, és hamarabb felmelekszik

    Végül is mit vesztek? Veszek egy kéket... ha nem jön be, akkor veszek egy sárgát is...

  8. #83
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Na tegyünk pontot a végére:




    A kéket nyomjad Gyula!

  9. #84
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor kék labdát kell vennem az melegszik könnyen és akkor az a legpuhább

    Köszi
    Igen elvileg így van, de nem tudom megerősíteni én csak 1 félét használtam és arra sem emlékszem már melyik volt.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  10. #85
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Na tegyünk pontot a végére:




    A kéket nyomjad Gyula!
    ez elég meggyőző

  11. #86
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    A kék túl lágy, a sárga egypöttyös sztem kicsit kemény volt, a piros pöttyös az igazi!!!

    Úgyhogy a befutó: piros Dunlop!!! Berendelek egy raklappal...!

  12. #87
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Na akkor elmondom már én is hogy nekem milyen van: ilyen:

    http://www.artengo.com/EN/artengo-db...ot-x2-8754298/

    Én a Decathlonban vettem, és én biztosra mentem, mert mielőtt megvettem volna, megkértem az eladót, hogy bontsuk már ki a típusokat kipróbálásra Nem volt probléma, így hát mindegyiket kibontottuk, és mind1iket azonos magasságból elejtettük. Azt vettem meg amelyik a legjobban felpattant. Ez volt az.

    Ez a hőmérsékletes dolog amit írtok nekem érdekes, mert én igazából nem nagyon szoktam észre venni különbséget hogy első féktáv-e vagy egy órás bajnoki utolsó féktávja vagy hogy nyár 50 fok vagy tél 10 fok



  13. #88
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a hőmérsékletes dolog amit írtok nekem érdekes, mert én igazából nem nagyon szoktam észre venni különbséget hogy első féktáv-e vagy egy órás bajnoki utolsó féktávja vagy hogy nyár 50 fok vagy tél 10 fok
    De biztosan az a legpuhább amelyik a legjobban pattog? Megnyomkodtad? Én úgy emlékeszem a kék volt az, de lehet a másik, - mert kettő volt - nem két pontos sárga volt, hanem valami más, nem emlékszem. Ha így van akkor cserélek.

    A hőmérséklet nekem észrevehető, tuti melegszik és puhul sok nyomkodás után, - de hangsúlyozom: az enyém 1xkék pontos.

  14. #89
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    De biztosan az a legpuhább amelyik a legjobban pattog? Megnyomkodtad?
    Meg. És úgy emlékszem fogásra is ez volt a legpuhább. Tehát "úgy emlékszem", mert most elbizonytalanítottál, már semmiben sem vagyok biztos

    De az biztos hogy ez pattogott a legjobban. Az meg elvileg mégiscsak azt jelenti egyben, hogy a legpuhább is nem?

    De tökmind1, mert bevált. Pont jó



  15. #90
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038

    Squash Ball

    Mégis a sárga egypöttyös Wilson Premium a befutó...

    Mostmár lepróbáltam 4-et is:


    kék labda (Artengo): nagyon gyenge, nem fékpedál érzés

    piros egypöttyös (fekete labda) (Dunlop): majdnem fékpedál érzés, de még picit gyenge

    sárga egypöttyös (fekete labda) (Wilson): fékpedál feeling, elég kemény, de nem túlságosan; jól adagolható (DFGT-hez nyerő választás)

    sárga kétpöttyös (fekete labda) (Wilson): fékpedál érzés, ami alá beszorult egy kő... túl kemény (sztem)

    (a fehér pöttyös és a pöttymentes nem szerepelt a teszten)

    u.i: ha egyszer bedobod a gépbe a labdát, nem hagyod abba; olyan ez, mint a flipper...
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 01. 14. 22:14.

  16. #91
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Mégis a sárga egypöttyös Wilson Premium a befutó...
    Nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod (MOMO, DFGT, G25), meg lehet az is számít márkás vagy noname labdát veszel-e.

  17. #92
    Kereki Zsolt 2 Regisztrált Kereki Zsolt logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Mégis a sárga egypöttyös Wilson Premium a befutó...

    Mostmár lepróbáltam 4-et is:


    kék labda (Artengo): nagyon gyenge, nem fékpedál érzés

    piros egypöttyös (fekete labda) (Dunlop): majdnem fékpedál érzés, de még picit gyenge

    sárga egypöttyös (fekete labda) (Wilson): fékpedál feeling, elég kemény, de nem túlságosan; jól adagolható (DFGT-hez nyerő választás)

    sárga kétpöttyös (fekete labda) (Wilson): fékpedál érzés, ami alá beszorult egy kő... túl kemény (sztem)

    (a fehér pöttyös és a pöttymentes nem szerepelt a teszten)

    u.i: ha egyszer bedobod a gépbe a labdát, nem hagyod abba; olyan ez, mint a flipper...
    ha túl kemény labdát teszek a pedál alá, nem fog eltörni? momo racing-em van...

  18. #93
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Kereki Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    ha túl kemény labdát teszek a pedál alá, nem fog eltörni? momo racing-em van...
    nem

    annyira egyik sem kemény

    ahhoz tényleg kavics kell

  19. #94
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod (MOMO, DFGT, G25), meg lehet az is számít márkás vagy noname labdát veszel-e.
    Kék pöttyöset nem is láttam még, nekem az egész labda kék... (de annál mindenkép nézz meg keményebbet is, hogy értsd, mi a különbség köztük)

    G25 alá nem hiszem, hogy labdák kellenének...

  20. #95
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Nekem az első labda a 2 sárga pöttyös volt, amit eszem ágában sem volt lájtosabbra cserélnem. Igaz, az DFP-nél volt. Most fekete, pötty nélküli van DFGT alatt és bőven jó. (lehet, hogy öregszem )

  21. #96
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Most fekete, pötty nélküli van DFGT alatt és bőven jó. (lehet, hogy öregszem )

  22. #97
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    lehet az is számít márkás vagy noname labdát veszel-e.
    Lehet...

    A pirosból van nekem Artengo (ez a Decathlon-os koca fajta), meg Dunlop, de azok valóban nem egyformák...

    Az előbbi nyúlik, mint a takony, a Dunlop majdnem jó volt, közelebb a sárga egypöttyös Wilson-hoz...

    Sőt, az totál jó volt, de a sárga egypöttyös Wilson nálam a csaszi...

  23. #98
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Egy kis összefoglaló az erotikakiállításról (vagy nem onnan?):
    ...de annál mindenkép nézz meg keményebbet is, hogy értsd, mi a különbség köztük... ; ...nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod... ; ...úgy emlékszem fogásra is ez volt a legpuhább... ; ...Megnyomkodtad?... ; ...Én kéket tettem bele... ; ...puhul sok nyomkodás után, - de hangsúlyozom: az enyém 1xkék pontos... ; ...sárga egypöttyös sztem kicsit kemény volt... ; ...rendesen melegítsétek be őket, és ne hagyjátok kihűlni... ; ...előbbi nyúlik, mint a takony... ; ...zabálta a golyót... ;


  24. #99
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis összefoglaló az erotikakiállításról (vagy nem onnan?):
    ...de annál mindenkép nézz meg keményebbet is, hogy értsd, mi a különbség köztük... ; ...nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod... ; ...úgy emlékszem fogásra is ez volt a legpuhább... ; ...Megnyomkodtad?... ; ...Én kéket tettem bele... ; ...puhul sok nyomkodás után, - de hangsúlyozom: az enyém 1xkék pontos... ; ...sárga egypöttyös sztem kicsit kemény volt... ; ...rendesen melegítsétek be őket, és ne hagyjátok kihűlni... ; ...előbbi nyúlik, mint a takony... ; ...zabálta a golyót... ;
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  25. #100
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis összefoglaló az erotikakiállításról (vagy nem onnan?):
    ...de annál mindenkép nézz meg keményebbet is, hogy értsd, mi a különbség köztük... ; ...nem tudom, de nekem a kék pöttyös is elég kemény, de az is lehet, nem mindegy miben használod... ; ...úgy emlékszem fogásra is ez volt a legpuhább... ; ...Megnyomkodtad?... ; ...Én kéket tettem bele... ; ...puhul sok nyomkodás után, - de hangsúlyozom: az enyém 1xkék pontos... ; ...sárga egypöttyös sztem kicsit kemény volt... ; ...rendesen melegítsétek be őket, és ne hagyjátok kihűlni... ; ...előbbi nyúlik, mint a takony... ; ...zabálta a golyót... ;

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •