Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (149 összesen)
  1. #1
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    A squash labdáról

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont még mindíg nem ugyanaz az érzés mint a squash labda
    Én egyszer kipróbáltam a DFP-met squash labdával, de borzalmas volt.
    Eleve onnan kezdve nem értem, hogy ha squash-ozol, az labda melegítéssel indul, ugyanis hidegen használhatatlan.
    Akkor itt is gyors kör előtt, pumpálás van melegítés gyanánt?
    Aztán lehet csak a DFP-hez nem passzol, de alig nagyobb az a hely ahová be lehet tenni, mint a labda. Ez azt eredményezi, hogy azonnal felkeményedik (persze valami hasonló lehet egy igazi verseny fékpedál is), és hidegen gyakorlatilag képtelenség fékezni vele.
    Ráadásul mivel azonnal fog, ahogy néztem a használat a labdán minimális összenyomódásokat eredményez, ami kevés ahhoz, hogy melegen tartsa.
    Egy fél óra szenvedés után feladtam, mert egy értelmes féktávot nem tudtam venni vele.
    Valószínűleg egyébként nem ennyi idő átszokni rá, de én úgy voltam vele, hogy maradok a berögzült fékezési módszeremnél, nincs energiám ráerőszakolni magamra egy bizonytalan kimenetelű másikat.

    De azért érdekelne, hogy aki használja, nála hogyan működik ez jól?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  2. #2
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    De azért érdekelne, hogy aki használja, nála hogyan működik ez jól?
    Hát azt nem tudom hogyan, de működik az biztos

    Egyébként sztem squashlabda és squashlabda között is lehet különbség, nekem lehet hogy szerencsém volt és alapból puhább fajta (és esetleg kisebb). Ezért nem érzem azt, hogy egyből felkeményedne. Nekem pont az volt a problémám anno a Momoval, hogy nem igazán volt a fékpedálnak ellenállása, ezért szinte mindig lesatuztam. Ebből az is következhet, hogy kormány és kormány közt is lehet különbség. De ezt azok tudnák megmondani, akiknek volt már szerencséjük mind2 típushoz.

    De ezt a "hideg squashlabda" effektust sem vettem eddig észre, de most hogy mondod, majd külön fókuszálok rá legközelebb



  3. #3
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése

    De ezt a "hideg squashlabda" effektust sem vettem eddig észre, de most hogy mondod, majd külön fókuszálok rá legközelebb
    Egyszer, ha majd rendeltetésének megfelelően fogod használni, egyből rájössz: elütöd a falig, és tompa puffanás kíséretében leesik, majd visszagurul hozzád.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Egyszer, ha majd rendeltetésének megfelelően fogod használni, egyből rájössz: elütöd a falig, és tompa puffanás kíséretében leesik, majd visszagurul hozzád.
    Alapból a puhábbik labdát kell alkalmazni (többféle van), de egyébként én nem hiszem, hogy érdemes lenne felmelegíteni, mert szerintem úgysem sem lehet annyit és úgy fékezni, hogy utána végig meleg is maradjon.

    Squash közben azért ennél jóval keményebb erőbehatások érik azt a labdát, jónéhányszor neki kell k*rni a falnak izombó'


    De, lehet, hogy tévedek...

  5. #5
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Alapból a puhábbik labdát kell alkalmazni (többféle van), de egyébként én nem hiszem, hogy érdemes lenne felmelegíteni, mert szerintem úgysem sem lehet annyit és úgy fékezni, hogy utána végig meleg is maradjon.

    Squash közben azért ennél jóval keményebb erőbehatások érik azt a labdát, jónéhányszor neki kell k*rni a falnak izombó'


    De, lehet, hogy tévedek...
    A squash-t illetőleg semmiképp, ott az állandó sallerek melegen tartják a labdában lévő gázt, ami így puha és pattog (rugalmas). Akkor ezek szerint én gondoltam rosszul, hogy fékezni is előmelegített labdával kell.
    Egyébként elvileg én is a legpuhábbik, kezdőknek való (kék pötty) labdát próbáltam, de ezzel is oltári mód izmozni kellett.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  6. #6
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    A squash-t illetőleg semmiképp, ott az állandó sallerek melegen tartják a labdában lévő gázt, ami így puha és pattog (rugalmas). Akkor ezek szerint én gondoltam rosszul, hogy fékezni is előmelegített labdával kell.
    Egyébként elvileg én is a legpuhábbik, kezdőknek való (kék pötty) labdát próbáltam, de ezzel is oltári mód izmozni kellett.
    Nekem azt mondták annó, hogy a két sárga pöttyös a legpuhább (elvileg a profiknak való), és az kell bele. A módszer a MOMO-hoz lett kitalálva, a dfp pedáljában nem biztos ugyanannyi hely van.
    Egyébként az egésznek semmi köze Jani G25-jéhez, csak a forgalmat akarom fenntartani...
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  7. #7
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem azt mondták annó, hogy a két sárga pöttyös a legpuhább (elvileg a profiknak való), és az kell bele. A módszer a MOMO-hoz lett kitalálva, a dfp pedáljában nem biztos ugyanannyi hely van.
    Egyébként az egésznek semmi köze Jani G25-jéhez, csak a forgalmat akarom fenntartani...
    Valójában Janinak segítünk, mert ha látják, hogy pörög a topik, benéznek, és hátha így talál ide a potenciális vevő!

    Namost viszont a squash labdákkal összekavartál: addig vágom, hogy a kezdőknek adják a kék pöttyöst, mert könnyű felmelegíteni és így játszani vele, én azt gondoltam ez a puhább.
    Az szintén tény, hogy a sárga pöttyös a profiké, sőt ahogy írod, van a versenylabda, az kap ilyen két sárga pöttyöt meg ki tudja még mit. Mivel ezekkel nehéz játszani, én azt gondoltam ezek jóval keményebbek (nem fogtam még kézbe ilyen labdát). Akkor pont hogy fordítva lenne? Mekkora májernek érezhetem majd magam, ha végül be kell fáradnom a sportboltba egy dupla sárgás lasztiért!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  8. #8
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Ez egyébként egy érdekes téma
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  9. #9
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Valójában Janinak segítünk, mert ha látják, hogy pörög a topik, benéznek, és hátha így talál ide a potenciális vevő!

    Namost viszont a squash labdákkal összekavartál: addig vágom, hogy a kezdőknek adják a kék pöttyöst, mert könnyű felmelegíteni és így játszani vele, én azt gondoltam ez a puhább.
    Az szintén tény, hogy a sárga pöttyös a profiké, sőt ahogy írod, van a versenylabda, az kap ilyen két sárga pöttyöt meg ki tudja még mit. Mivel ezekkel nehéz játszani, én azt gondoltam ezek jóval keményebbek (nem fogtam még kézbe ilyen labdát). Akkor pont hogy fordítva lenne? Mekkora májernek érezhetem majd magam, ha végül be kell fáradnom a sportboltba egy dupla sárgás lasztiért!
    Részemről ez szigorú elmélet. Nem próbáltam még soha a játékot, de attól tartok, hogy maximum szemmel tudnám követni a labdát, vagy még úgy se, és ez a pöttyöktől tök független.
    G25 rulezz, addig se kell ugrálni!

    ui.:Na közben kaptunk új témát, így már semmi értelme az egésznek...
    Utoljára módosította: Krajsek Milán; 2010. 03. 25. 17:52. Indoklás: +ui.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  10. #10
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    http://www.decathlon.co.hu/HU/squash-balls-26709360/

    Na most akkor melyiket vegyem, mert nem mindegy miért adok ki ennyi pénzt ?

    Egyébként melyik MOMO-hoz találták ki? Nekem Force-om van, ahhoz próbálta már valaki?

    Lehet inkább megkérdek egy eladót, egyszer hátizsákot vettem, nagyon segítőkészek voltak. Biztos most is vágni fogják miről van szó !
    Utoljára módosította: vmaxter; 2010. 03. 26. 00:45.

  11. #11
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.decathlon.co.hu/HU/squash-balls-26709360/

    Na most akkor melyiket vegyem, mert nem mindegy miért adok ki ennyi pénzt ?

    Egyébként melyik MOMO-hoz találták ki? Nekem Force-om van, ahhoz próbálta már valaki?
    bocs MOMO=momo racing, de force az a piros nem? Ott nem tudom hova tudnád beerőszakolni.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  12. #12
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    bocs MOMO=momo racing, de force az a piros nem? Ott nem tudom hova tudnád beerőszakolni.
    Ja, ja a piros! Mekkora kb az átmérője ennek a labdának?

    http://arpuro.com/downloads/arpuro/i.../MomoForce.jpg

  13. #13
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, ja a piros! Mekkora kb az átmérője ennek a labdának?

    http://arpuro.com/downloads/arpuro/i.../MomoForce.jpg
    Talán úgy 30mm.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  14. #14
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Talán úgy 30mm.
    Az kevés, nekem 5 cm is több helyem van talán. Kiesik, pedig ide is jó lenne valami...

  15. #15
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.decathlon.co.hu/HU/squash-balls-26709360/

    Na most akkor melyiket vegyem, mert nem mindegy miért adok ki ennyi pénzt ?
    Én a teszkóban 3at vettem ennyiért Nekem se volt mind1



  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Az kevés, nekem 5 cm is több helyem van talán. Kiesik, pedig ide is jó lenne valami...
    Ahhoz is jó, Tilus majd elmondja a részleteket, bele kell valahogy ragasztani én is csak vmi képet láttam róla itt vhol a fórumon...

  17. #17
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Én egyszer kipróbáltam a DFP-met squash labdával, de borzalmas volt.
    Eleve onnan kezdve nem értem, hogy ha squash-ozol, az labda melegítéssel indul, ugyanis hidegen használhatatlan.
    Akkor itt is gyors kör előtt, pumpálás van melegítés gyanánt?
    Aztán lehet csak a DFP-hez nem passzol, de alig nagyobb az a hely ahová be lehet tenni, mint a labda. Ez azt eredményezi, hogy azonnal felkeményedik (persze valami hasonló lehet egy igazi verseny fékpedál is), és hidegen gyakorlatilag képtelenség fékezni vele.
    Ráadásul mivel azonnal fog, ahogy néztem a használat a labdán minimális összenyomódásokat eredményez, ami kevés ahhoz, hogy melegen tartsa.
    Egy fél óra szenvedés után feladtam, mert egy értelmes féktávot nem tudtam venni vele.
    Valószínűleg egyébként nem ennyi idő átszokni rá, de én úgy voltam vele, hogy maradok a berögzült fékezési módszeremnél, nincs energiám ráerőszakolni magamra egy bizonytalan kimenetelű másikat.

    De azért érdekelne, hogy aki használja, nála hogyan működik ez jól?
    Nem kell melegiteni, meg semmi extrát csinálni
    Csak be kell tenni...nem a melegedéstől lesz jó, hanem attól, hogy a labda PONT összenyomható kényelmes erővel, de nagyon jó ellenállást nyújt, fokozatosan keményedik. Gyakorlatilag 1000ftból nyomásérzékeny pedálod lesz...ezért máshol 300-600$-t fizetsz, de a G25höz is sokkal drágább egy load cell kit.
    Különböző labdák más eredményt nyújthatnak és hosszú futamon picit talán felkeményedik, de semmi zavaró. Én kék labdát használtam (dunlop).
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 26. 02:54.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #18
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.decathlon.co.hu/HU/squash-balls-26709360/

    Na most akkor melyiket vegyem, mert nem mindegy miért adok ki ennyi pénzt ?

    Egyébként melyik MOMO-hoz találták ki? Nekem Force-om van, ahhoz próbálta már valaki?

    Lehet inkább megkérdek egy eladót, egyszer hátizsákot vettem, nagyon segítőkészek voltak. Biztos most is vágni fogják miről van szó !
    Ezt a trükköt eredetileg a Forcehoz találták ki, nagyszerüen müködik.
    Szét kell szedni a pedált, és a fék alá szépen beilleszkedik, rögzíteni se kell.
    Boltban nyomkodd meg, és hozd el a legpuhábbat meg egy keményebbet is.
    Elsőre nagyon keménynek fogod érezni, de csak azért mert megszoktad a gagyi rugót. Nem árt a pedált, és/vagy a széket rögzíteni.
    Ez a mod már csak azért is jó, mert a rugó előbb utóbb eltörik...
    A képen jelezve van ahova szépen beilleszkedik a labda:


    "Okay, so why a squash ball? One of the most common complaints of racing game controllers is the unrealistic feel of the brake pedal; it's simply too light. This makes modulation and, in particular, heavy braking maneuvers very difficult and inconsistent. One might rig up a complex and cumbersome mechanism involving bungee cords, or pieces of foam or similar material stuffed in and around the brake pedal, but there is a better way. The unlikely squash ball provides the perfect solution, offering consistent braking with the necessary resistance, and a progressive feel. Once this easy task is complete, your Logitech pedals will offer greater control (though it can't be guaranteed, in theory at least, lap times should improve), while retaining their factory appearance, all for the low, low cost of about $3.00. It's the simplest, most inexpensive, and effective tweak available."


    Which Squash Ball?

    There's been some discussion over which squash ball, specifically, is the best for this purpose. Some swear by the blue dot squash balls, others prefer the red dot balls, and still some others, believe it or not, choose the yellow dots. I've not noticed a great difference among different coloured balls, but for what it's worth, mine is a blue dot.


    A forrás:
    http://www.lugnutsracing.com/pedals.php
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 03. 26. 02:44.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  19. #19
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Which Squash Ball?

    There's been some discussion over which squash ball, specifically, is the best for this purpose. Some swear by the blue dot squash balls, others prefer the red dot balls, and still some others, believe it or not, choose the yellow dots. I've not noticed a great difference among different coloured balls, but for what it's worth, mine is a blue dot.


    A forrás:
    http://www.lugnutsracing.com/pedals.php
    Köszi, megpróbálom csekély angol tudásommal átböngészni!

    Ha jól értelmezem a rugó helyére kerül majd be a labda, és a fedlapra kell rögzíteni, mert ott van neki pont akkora hely. Tehát a rugó kuka. Nem próbálkozott korábban valaki esetleg erősebb rugóval? Csak kérdem, tudom, hogy a gázzal töltött labda korektebb meoldás...

    A ragasztó szalag nem zavar be?

    A potméterekket érdemes tísztítani? Úgy látom WD-40-et nem ajánlja. Helyette mit javasolsz? Ha pótólni kell a zsírt (vagy mit látok ott) a bringához használt grafitos zsír jó?

    A fedél visszahelyezésénél valami trükkről hadovál at nem értem
    Utoljára módosította: vmaxter; 2010. 03. 26. 11:08.

  20. #20
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, megpróbálom csekély angol tudásommal átböngészni!

    Ha jól értelmezem a rugó helyére kerül majd be a labda, és a fedlapra kell rögzíteni, mert ott van neki pont akkora hely. Tehát a rugó kuka. Nem próbálkozott korábban valaki esetleg erősebb rugóval? Csak kérdem, tudom, hogy a gázzal töltött labda korektebb meoldás...

    A ragasztó szalag nem zavar be?

    A potméterekket érdemes tísztítani? Úgy látom WD-40-et nem ajánlja. Helyette mit javasolsz? Ha pótólni kell a zsírt (vagy mit látok ott) a bringához használt grafitos zsír jó?

    A fedél visszahelyezésénél valami trükkről hadovál at nem értem

    Erősebb rugó semmin nem változtat. Próbálkoztam vele. Legyártattam mikor eltört a gyári.
    Ragasztó szalag nem kell egyáltalán. A labda szépen beül a helyére.
    Potmétereket érdemes...de én WD40et használtam
    Fedél visszahelyezésénél a kábeleket figyeld, el ne vágd őket.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #21
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Erősebb rugó semmin nem változtat. Próbálkoztam vele. Legyártattam mikor eltört a gyári.
    Ragasztó szalag nem kell egyáltalán. A labda szépen beül a helyére.
    Potmétereket érdemes...de én WD40et használtam
    Fedél visszahelyezésénél a kábeleket figyeld, el ne vágd őket.
    Szuper, köszi!!!

  22. #22
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Elkészült a MOMO "Squash" Force. Nem volt egyszer&#251; összetenni, mert a labda folyton kiesett, de ragasztani nem akartam, kis türelem árán azonban sikerült összeraknom.

    Az eredmény furcsa, de aki hajlandó rászánni néhány órát és gyakorol vele rájön, hogy a legjobb megoldás. Olyan mint amikor fékrásegítô nélküli autót vezetetsz. A fékerô mehet 100%-on, mert ahhoz hogy blokkoljanak a kerekek nagyon oda kell lépni. Elôtte pedig elég finoman lehet szabályozni a fékerôt. Nem egyszer&#251;, de meglehet szokni. Nem tudom más kormányokon m&#251;ködik ez a dolog, de érdemes kipróbálni.

    Kék pöttyös labdát vettem, a boltban megnyomkodtam ôket, nekem ez t&#251;nt a legpuhábbnak.

  23. #23
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Elkészült a MOMO "Squash" Force. Nem volt egyszer&#251; összetenni, mert a labda folyton kiesett, de ragasztani nem akartam, kis türelem árán azonban sikerült összeraknom.

    Az eredmény furcsa, de aki hajlandó rászánni néhány órát és gyakorol vele rájön, hogy a legjobb megoldás. Olyan mint amikor fékrásegítô nélküli autót vezetetsz. A fékerô mehet 100%-on, mert ahhoz hogy blokkoljanak a kerekek nagyon oda kell lépni. Elôtte pedig elég finoman lehet szabályozni a fékerôt. Nem egyszer&#251;, de meglehet szokni. Nem tudom más kormányokon m&#251;ködik ez a dolog, de érdemes kipróbálni.

    Kék pöttyös labdát vettem, a boltban megnyomkodtam ôket, nekem ez t&#251;nt a legpuhábbnak.
    Ezek szerint túl vagy az átszokáson is?
    Biztos ez is egyéntől (is) függ, én anno mikor kipróbáltam, úgy láttam, hogy nálam nagyon sok óra lenne egyáltalán stabilan menni vele, és akkor még hol vagyunk a köridőjavulástól?
    Szóval hanyagoltam. Kíváncsi lennék a naplódra, hogy hogy haladsz majd vele, mikor kezdenek el jönni a jobb idők - ha kezdenek.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  24. #24
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint túl vagy az átszokáson is?
    Azért azt nem mondanám, inkább hogy kezdem megszokni és jó irányba halad a dolog. Az idôkön is meglátszik, bár Nordschleife nem a legjobb mérce, mert itt a javulás egész másodpercekben, nem pedig tizedekben, századokban mérhetô. Az átszokáshoz viszont szerintem jó, mert kevesebbet, de komolyabbakat kell fékezni.

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    ... Kíváncsi lennék a naplódra, hogy hogy haladsz majd vele, mikor kezdenek el jönni a jobb idők - ha kezdenek.
    Ebbôl sok mindent nem fogsz lesz&#251;rni, mert nem rég kezdtem az online versenyzést és eléggé a mezôny végén kullogok, úgyhogy szerintem labdával és anélkül is javulást remélek !

  25. #25
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint túl vagy az átszokáson is?
    Biztos ez is egyéntől (is) függ, én anno mikor kipróbáltam, úgy láttam, hogy nálam nagyon sok óra lenne egyáltalán stabilan menni vele, és akkor még hol vagyunk a köridőjavulástól?
    Szóval hanyagoltam. Kíváncsi lennék a naplódra, hogy hogy haladsz majd vele, mikor kezdenek el jönni a jobb idők - ha kezdenek.
    Nekem iracingben volt gondom a fékkel. Ott 50% körül már blokkol, ezt nagyon nehéz adagolni sima rugóval.
    Itt a 3. körömön már sokkal stabilabb voltam, és még abban a menetben megfutottam a PB-m ami 1-2 tizedre volt csak az akkori WRtől. Első gumikopásom viszont ötödére csökkent. Igy 10-15% volt, mig egyébként néha deffektesre fékeztem a verdát.

    ISI programokban pedig picit zavart hogy teljes erővel kell fékezni, de megszokható.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •