Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (207 összesen)

Téma: IndyCar

  1. #26
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    Láttam a verseny élőben de azért köszi a linket . Azért nem húzódtak be, mert azzal odaadták volna az ideális ívet. De igazából tök mind1 hogy most behúzodnak-e vagy nem mert ha gyorsabb autó van mögöttük akkor így vagy úgy de meg fogja előzni, szal igazából semmi értelme izmozni, meg kockáztatni egy ütközést, mert lehet hogy fél kör múlva ő lesz a gyorsabb. A Forma1-ben nincs tiltva a blokkolás szal ott úgy rántják rá a kormányt egymásra ahogy akarják, meg ott az választ ívet aki elöl van szóval egészen mások a szabályok, azért tűnhet furcsának ez a fajta előzés.
    Félre érted szerintem.. Külső íven sokkal nehezebb előzni! Azért nem húzódnak be, azért nem próbálják védeni a poziciójukat mert blokkolni, tükörből vezetni tilos akkor is ha még mögöttük van valaki. Gyakorlatilag nem mehet le az ívről ilyen okból.
    A ráhúzás/leszorítás teljesen más témakör. Ahoz egymás mellett kéne menni
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 04. 10:01.

  2. #27
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Gentleman Racing? Amerikában nem hiába vannak azok a szabályok amik...Pont ezek miatt van ennyi "eksön" ami a nézőknek kell.Na meg az autók kialakítása is lehetővé teszi.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  3. #28
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Pedig milyen szép volt ma Hamit látni, ahogy cikázott a pályán?
    Én, versenybíróként azonnal kihívtam volna, hogy mondja már meg, mit csinált?
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  4. #29
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Üzenetek
    782
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig milyen szép volt ma Hamit látni, ahogy cikázott a pályán?
    Én, versenybíróként azonnal kihívtam volna, hogy mondja már meg, mit csinált?

  5. #30
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig milyen szép volt ma Hamit látni, ahogy cikázott a pályán?
    Én, versenybíróként azonnal kihívtam volna, hogy mondja már meg, mit csinált?
    Hát igen, ez a szabály is csak részben a balesetveszély miatt született..nagyobb részben az előzések megkünnyítése volt a cél, csakúgy mint Indycarban..csak ott 1x sem lehet. Viszont a többi FIA szériában ez természetes manőver, és rendszeren van eset belőle..mert ugye aki hátulról jön és beér egy ilyet...az egyre elkeseredettebb helyeken fog próbálkozni. Ez a fő veszélye..

  6. #31
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Hát igen, ez a szabály is csak részben a balesetveszély miatt született..nagyobb részben az előzések megkünnyítése volt a cél, csakúgy mint Indycarban..csak ott 1x sem lehet. Viszont a többi FIA szériában ez természetes manőver, és rendszeren van eset belőle..mert ugye aki hátulról jön és beér egy ilyet...az egyre elkeseredettebb helyeken fog próbálkozni. Ez a fő veszélye..
    Az IndyCarban is lehet egyszer irányt váltani. A Hamis megmozdulásról meg annyit, hogy a szabályok nem tiltják ezt akkor meg nincs miért megbüntetni.

  7. #32
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    aki hátulról jön és beér egy ilyet...az egyre elkeseredettebb helyeken fog próbálkozni. Ez a fő veszélye..
    Éppen ezért nem kéne engedni. Ha valaki körökön keresztül gyorsabb, akkor menjen. Ha pedig csak azért ért utol, mert elbambultál egy kanyarban, akkor is menjen. Ha te vagy a jobb, visszaelőzöd. Ha nem sikerül, és elmegy, mégsem te voltál a gyorsabb. Nem 1×ű?
    Persze ezt verseny közben nagyon nehéz észben tartani, nekem sem sikerül
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  8. #33
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    Az IndyCarban is lehet egyszer irányt váltani. A Hamis megmozdulásról meg annyit, hogy a szabályok nem tiltják ezt akkor meg nincs miért megbüntetni.
    Figy, én a 2008as Indycar szabálykönyvet másoltam be ide anno mikor erről ment a vita..nem lehet egyszer sem, nézd meg a versenyeket, sohasem védekeznek, azért van ennyi előzés. Egyetlen példát sem fogsz tudni mutatni, míg f1ben szinte nincs olyan előzés hogy ne védekeznének kézzel lábbal.

  9. #34
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Figy, én a 2008as Indycar szabálykönyvet másoltam be ide anno mikor erről ment a vita..nem lehet egyszer sem, nézd meg a versenyeket, sohasem védekeznek, azért van ennyi előzés. Egyetlen példát sem fogsz tudni mutatni, míg f1ben szinte nincs olyan előzés hogy ne védekeznének kézzel lábbal.
    Na mindegy látom nincs értelme veled vitázni. Amúgy nem tudom te milyen szabálykönyvet másoltál ide, de én csak azt láttam, hogy beírtad, hogy oválon nem lehet pozíciót védeni, ami igaz. De nem kéne összekeverni a road és ovál versenyzést. És lehet hogy kicsit több versenyt láttam már mint te szóval nekem mondhatod, mert én tudom hogy igazam van, ellenben veled, mert te csak úgy gondolod, hogy roadon sem lehet pozíciót védeni. Abban igazad van, hogy nem fogsz olyat látni mint az F1-ben mert ott aki előrébb van az azt csinál amit akar, itt viszont ha már melletted van akkor helyet kell hagynod, de ettől még védheted, de nem a kanyarban kell ráhúzni a kormányt. Azt meg ne várd el, hogy majd lehúzódnak az ideális ívről, mert akkor a mögöttük jövő gyorsabb autó még simábban megy el mellettük. A szabálykönyvet meg belinkelhetnéd, mert ha le van benne írva konkrétan, hogy roadon tilos pozicíót védeni, akkor valszeg én már 10 éve más versenysorozatot nézek, vagy én nem tudom. Úgyhogy kíváncsi lennék rá,de ne valami szimulátoros gagyi szabálykönyvet, hanem hivatalosat.
    Utoljára módosította: Casual; 2010. 04. 05. 11:39.

  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    Na mindegy látom nincs értelme veled vitázni. Amúgy nem tudom te milyen szabálykönyvet másoltál ide, de én csak azt láttam, hogy beírtad, hogy oválon nem lehet pozíciót védeni, ami igaz. De nem kéne összekeverni a road és ovál versenyzést. És lehet hogy kicsit több versenyt láttam már mint te szóval nekem mondhatod, mert én tudom hogy igazam van, ellenben veled, mert te csak úgy gondolod, hogy roadon sem lehet pozíciót védeni. Abban igazad van, hogy nem fogsz olyat látni mint az F1-ben mert ott aki előrébb van az azt csinál amit akar, itt viszont ha már melletted van akkor helyet kell hagynod, de ettől még védheted, de nem a kanyarban kell ráhúzni a kormányt. Azt meg ne várd el, hogy majd lehúzódnak az ideális ívről, mert akkor a mögöttük jövő gyorsabb autó még simábban megy el mellettük. A szabálykönyvet meg belinkelhetnéd, mert ha le van benne írva konkrétan, hogy roadon tilos pozicíót védeni, akkor valszeg én már 10 éve más versenysorozatot nézek, vagy én nem tudom. Úgyhogy kíváncsi lennék rá,de ne valami szimulátoros gagyi szabálykönyvet, hanem hivatalosat.
    Hivatalos szabálykönyvet olvastam. Indycart Mansell (1993) óta nézek..blokkolni 5 éve tilos.
    Szivesen eszmecserélek.

    Viszont az ideális ív elhagyásáról valami téves elgondolásod van..
    Előzni belülről lehet a legegyszerübben, mivel ezzel kizárod az ívről a melletted haladót. és nem tud elfordulni az ideális íven, mert kanyar kövepére a belül haladó kerül oda. A kívül haladó pedig nagyobb, porosabb ívet kell, hogy fusson, ami nagyon nem ideális már. Ezért szokták lezárni a belső ívet védekezéskor. Aki akar kiívülről próbálkozhat, de sok esélye nincs. Ilyet nem látsz Indycarban.

    Az természetes, hogy leszorítani nem lehet, azt sehol se lehet. F1ben is ritkán fordul elő, viszont a blokkolás mindennapos, ami annyit tesz hogy lezárod a belső ívet a közvetlenül mögötted haladó előtt..ehez ugye le kell menni az ideális ívről. Ilyen F1ben szinte minden előzésnél láthatsz, indycarban soha mert bünti jár érte...és nem azért mert kívülről előzni olyan könnyü lenne ahogy Te írtad. Hanem azért hogy megkönnyítsék az előzéseket.

    Fenntartom hogy mutass egy esetet ahol védik a poziciójukat Roadon.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 05. 13:34.

  11. #36
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Champ car 2007 szabályzatból:

    6.15.1. Blocking. Drivers altering their racing line based on the actions of
    pursuing competitors, or using an abnormal racing line to inhibit or prevent
    passing will be considered blocking. Blocking will result in a penalty.

    6.15.1. Blokkolás. Blokkolásnak nyilvánitjuk ha a versenyző megváltoztatja a versenyívét a mögötte haladó pilóta poziciójának függvényében, abnormális versenyivet használ hogy elfoglalja a pálya egyes részeit, vagy meggátolja az előzést. Blokkolást büntetni fogjuk.

  12. #37
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Hivatalos szabálykönyvet olvastam. Indycart Mansell (1993) óta nézek..blokkolni 5 éve tilos.
    Szivesen eszmecserélek.

    Viszont az ideális ív elhagyásáról valami téves elgondolásod van..
    Előzni belülről lehet a legegyszerübben, mivel ezzel kizárod az ívről a melletted haladót. és nem tud elfordulni az ideális íven, mert kanyar kövepére a belül haladó kerül oda. A kívül haladó pedig nagyobb, porosabb ívet kell, hogy fusson, ami nagyon nem ideális már. Ezért szokták lezárni a belső ívet védekezéskor. Aki akar kiívülről próbálkozhat, de sok esélye nincs. Ilyet nem látsz Indycarban.

    Az természetes, hogy leszorítani nem lehet, azt sehol se lehet. F1ben is ritkán fordul elő, viszont a blokkolás mindennapos, ami annyit tesz hogy lezárod a belső ívet a közvetlenül mögötted haladó előtt..ehez ugye le kell menni az ideális ívről. Ilyen F1ben szinte minden előzésnél láthatsz, indycarban soha mert bünti jár érte...és nem azért mert kívülről előzni olyan könnyü lenne ahogy Te írtad. Hanem azért hogy megkönnyítsék az előzéseket.

    Fenntartom hogy mutass egy esetet ahol védik a poziciójukat Roadon.
    Az előbb még 1996 volt vicc vagy ember

  13. #38
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    Az előbb még 1996 volt vicc vagy ember
    Utánanéztem mikor ment Mansell. 1993 volt.
    Mellesleg idéztem a szabályzatot..mutass példát vagy idézz frissebb szabályzatot aztán magyarázz b+


    Én segítek, de várom az ellenpéldát:

    -2007 Cleveland. Doornbos futamgyőzelmét vették el egy blokkolásért, kapott egy áthajtást miatta.
    "ROBERT DOORNBOS HAD TO SERVE A DRIVE-THROUGH PENALTY FOR BLOCKING ON LAP 2"
    Még a wikipediás oldalán is van említés róla: http://hu.wikipedia.org/wiki/Robert_Doornbos
    Idézet egy interjüból Doornbossal akit többször is megvádoltak ilyen menőverrel:

    http://www.meccaofspeed.com/pages/in...tdoornbos.html


    "Mecca of Speed: You have been taking the fight to Bourdais since the start of the season. During the Cleveland race you were penalized for blocking, which is a standard European defensive move. In the San Jose race your team was coaching you to not block. Was that a request you made to the team, a call made by the team, or a little of both?

    Robert Doornbos: Honestly, I have to say we have a great race director in Tony Cotman. After the race in Cleveland he came to me and said, “I gave you the penalty because these are the rules and you have to adjust from what you are accustomed to doing in Europe.” I respect that. This is the series I am competing in now, but it is an instinct from racing in Europe.

    After the race in Cleveland I spoke to Mike (Cannon) my engineer who is a great guy and said if something happens I’ll be on my toes, but let’s work together because things change in the heat of the moment and instinct tries to take over.

    I recall coming out of the restart in San Jose and him saying, “don’t block, don’t block!” so I let the guy go because I knew I could catch him again."


    - 2007 Mont-Tremblant. Megint Doornbos vs Bourdais:

    http://auto-racing.speedtv.com/artic...t-tremblant/P2

    "Robert passed me very cleanly on the track," he said. "I just left the door open. I was kind of hoping he was going to do the same when at some point I was a little quicker behind him. But that's not what he did. Going into Turn Eight and two laps later going into Turn 10 when I was on the 'push to pass'. He just ran me in the grass, so I had to back off. That's it.

    "If race control did not see it, OK. But Robert knows what he did. He told me after the race, 'You're going to see a lot of this in Formula 1.' And that's just the point. This is not Formula 1. The rules here are very clear about blocking and we are all supposed to play by the rules. If the rules said we are allowed to block it would have never come to this because he would have never gotten past me in the first place."
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 05. 14:10.

  14. #39
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Utánanéztem mikor ment Mansell....93 volt az
    Mellesleg idéztem a szabályzatot..mutass példát vagy idézz frissebb szabályzatot aztán magyarázz b+
    Ja me hogy ez nem megy fejből Amúgy én linket, vagy pontos idézetet szerettem volna az IndyCar szabályzatából, nem a Champ Car-éból, és pontosan arra a sorra lennék kíváncsi ahol az le van írva, hogy mindenféle törekvés az aktuális pozíció megtartására büntetést von maga után, mert ok hogy blokkolni tilos, de ez nem azt jelenti hogy ha valaki mögötted van azt el kell engedned. És (ezt tapasztalatból mondom) hogy egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit. Ja és roadon még jó hogy 2005-óta nem lehet blokkolni, mivel előtte nem volt road pálya a naptárban. Példának meg ajánlom hogy nézz meg néhány versenyt, ne csak a szádat jártasd.
    Utoljára módosította: Casual; 2010. 04. 05. 14:00.

  15. #40
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    Ja me hogy ez nem megy fejből Amúgy én linket, vagy pontos idézetet szerettem volna az IndyCar szabályzatából, nem a Champ Car-éból, és pontosan arra a sorra lennék kíváncsi ahol az le van írva, hogy mindenféle törekvés az aktuális pozíció megtartására büntetést von maga után, mert ok hogy blokkolni tilos, de ez nem azt jelenti hogy ha valaki mögötted van azt el kell engedned. És (ezt tapasztalatból mondom) hogy egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit. Ja és roadon még jó hogy 2005-óta nem lehet blokkolni, mivel előtte nem volt road pálya a naptárban. Példának meg ajánlom hogy nézz meg néhány versenyt, ne csak a szádat jártasd.
    Road pályákon évtizedek óta mennek indycarban..csak az a IRL-nek hívott csökevény volt olyan szar, hogy csak oválon köröztek...hívhatod ahogy akarod, az egy szégyen volt, senkit sem érdekelt, és nagyon helyesen összeolvadtak Champ car/CART-al ismét. Közben mindkét bajnokságnak számos neve volt..kár ezen leakadni mert IRL is Indy Racing Leage volt, nem pedíg Indycar...mellesleg nem is mentek Roadon..tehát ez esetben teljesen offtopic az IRL.

    Indycar szabályzatot megmutatod nekem akkor megkeresem benne. Sajnos nincs feltöltve.

    Te olvastad? tudsz ilyet mutatni? Ha nem akkor mitől vagy ilyen okos? Nézted a futamot? Akkor már biztosan szakértő vagy.. mutass példát! Ehez egy futamot se kell megnézned, fent vannak az összefoglalók..benne van a legtöbb akció. Senkise mondta hogy el kell engedned! Blokkolni tilos..
    Gyakorlatilag mindíg nyitva kell tartani az ajtót..ha nem ért melléd akkor azért mert az a szabály, ha melléd ért akkor azért mert már melletted van és nekimenni leszorítani megintcsak nem lehet.
    Belső ív védésén kívül milyen törekvést tudsz még az aktuális pozició megtartására? Mehetsz gyorsabban...ez az egy engedélyezett Indycarban a versenyívről nem mehetsz le. Ha mutatsz ellenpéldát akkor igazat adok Neked.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 05. 14:45.

  16. #41
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Road pályákon évtizedek óta mennek indycarban..csak az a IRL-nek hívott csökevény volt olyan szar, hogy csak oválon köröztek...hívhatod ahogy akarod, az egy szégyen volt, senkit sem érdekelt, és nagyon helyesen összeolvadtak Champ car/CART-al ismét. Közben mindkét bajnokságnak számos neve volt..kár ezen leakadni mert IRL is Indy Racing Leage volt, nem pedíg Indycar...mellesleg nem is mentek Roadon..tehát ez esetben teljesen offtopic az IRL.

    Indycar szabályzatot megmutatod nekem akkor megkeresem benne. Sajnos nincs feltöltve.

    Te olvastad? tudsz ilyet mutatni? Ha nem akkor mitől vagy ilyen okos? Nézted a futamot? Akkor már biztosan szakértő vagy.. mutass példát! Ehez egy futamot se kell megnézned, fent vannak az összefoglalók..benne van a legtöbb akció. Senkise mondta hogy el kell engedned! Blokkolni tilos..
    Gyakorlatilag mindíg nyitva kell tartani az ajtót..ha nem ért melléd akkor azért mert az a szabály, ha melléd ért akkor azért mert már melletted van és nekimenni leszorítani megintcsak nem lehet.
    Belső ív védésén kívül milyen törekvést tudsz még az aktuális pozició megtartására? Mehetsz gyorsabban...ez az egy engedélyezett Indycarban a versenyívről nem mehetsz le. Ha mutatsz ellenpéldát akkor igazat adok Neked.
    A történelemről ne tarts kiselőadást, csak azt mondom, hogy ne keverjük az IRL/IndyCart és a CART/Champ Car, mert a szabályaik igaz csak kis mértékben de eltértek. Tudom hogy régóta mennek roadon, csak nem voltam biztos benn hogy tudod mi a különbség az IndyCar és a Champ Car közt, mert kértem hogy linkelj vagy idézz egy IndyCaros szabálykönyvet erre folyton Champ Caros példát hoztál fel, meg ha azt mondod hogy öt éve tilos blokkolni, akkor én az IRL IndyCar mivel arról beszélünk. Olvasni olvastam hivatalos IndyCar szabálykönyvet, de az csak kölcsönben volt nálam, de már egyre inkább érik bennem a gondolat hogy veszek egyet. Az ívváltásról már elmondtam mi a helyzet, egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit, és még egyszer mondom, hogy először nézz meg egy versenyt élőben és ne az összefoglalóval példálózzál. Azután jöhetsz ide okoskodni hogy már 93-óta nézel IC-t meg hogy mekkora okos vagy a wikipédiából. Na részemről ennyi. Nem kívánok többet hozzászólni ehhez a témához. Videót linkelni meg nem fogok, mert ha akarnék tudnék néhány videót linkelni, ahol elég komoly blokkolásért sem büntettek, szal innentől nincs értelme. Ameddig nem láttál egy versenyt sem addig meg ne terjesszél baromságokat, mert még lesz aki elhiszi.

  17. #42
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    A történelemről ne tarts kiselőadást, csak azt mondom, hogy ne keverjük az IRL/IndyCart és a CART/Champ Car, mert a szabályaik igaz csak kis mértékben de eltértek. Tudom hogy régóta mennek roadon, csak nem voltam biztos benn hogy tudod mi a különbség az IndyCar és a Champ Car közt, mert kértem hogy linkelj vagy idézz egy IndyCaros szabálykönyvet erre folyton Champ Caros példát hoztál fel, meg ha azt mondod hogy öt éve tilos blokkolni, akkor én az IRL IndyCar mivel arról beszélünk. Olvasni olvastam hivatalos IndyCar szabálykönyvet, de az csak kölcsönben volt nálam, de már egyre inkább érik bennem a gondolat hogy veszek egyet. Az ívváltásról már elmondtam mi a helyzet, egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit, és még egyszer mondom, hogy először nézz meg egy versenyt élőben és ne az összefoglalóval példálózzál. Azután jöhetsz ide okoskodni hogy már 93-óta nézel IC-t meg hogy mekkora okos vagy a wikipédiából. Na részemről ennyi. Nem kívánok többet hozzászólni ehhez a témához. Videót linkelni meg nem fogok, mert ha akarnék tudnék néhány videót linkelni, ahol elég komoly blokkolásért sem büntettek, szal innentől nincs értelme. Ameddig nem láttál egy versenyt sem addig meg ne terjesszél baromságokat, mert még lesz aki elhiszi.
    Gratulálok!

  18. #43
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    A történelemről ne tarts kiselőadást, csak azt mondom, hogy ne keverjük az IRL/IndyCart és a CART/Champ Car, mert a szabályaik igaz csak kis mértékben de eltértek. Tudom hogy régóta mennek roadon, csak nem voltam biztos benn hogy tudod mi a különbség az IndyCar és a Champ Car közt, mert kértem hogy linkelj vagy idézz egy IndyCaros szabálykönyvet erre folyton Champ Caros példát hoztál fel, meg ha azt mondod hogy öt éve tilos blokkolni, akkor én az IRL IndyCar mivel arról beszélünk. Olvasni olvastam hivatalos IndyCar szabálykönyvet, de az csak kölcsönben volt nálam, de már egyre inkább érik bennem a gondolat hogy veszek egyet. Az ívváltásról már elmondtam mi a helyzet, egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit, és még egyszer mondom, hogy először nézz meg egy versenyt élőben és ne az összefoglalóval példálózzál. Azután jöhetsz ide okoskodni hogy már 93-óta nézel IC-t meg hogy mekkora okos vagy a wikipédiából. Na részemről ennyi. Nem kívánok többet hozzászólni ehhez a témához. Videót linkelni meg nem fogok, mert ha akarnék tudnék néhány videót linkelni, ahol elég komoly blokkolásért sem büntettek, szal innentől nincs értelme. Ameddig nem láttál egy versenyt sem addig meg ne terjesszél baromságokat, mert még lesz aki elhiszi.
    Mi lenne gyerekek, ha inkabb neznetek es egyutt izgulnatok, mintsem ezt az ertelmetlen, eredmenytelen vitat folytatnatok?

  19. #44
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Casual írta Hozzászólás megtekintése
    A történelemről ne tarts kiselőadást, csak azt mondom, hogy ne keverjük az IRL/IndyCart és a CART/Champ Car, mert a szabályaik igaz csak kis mértékben de eltértek. Tudom hogy régóta mennek roadon, csak nem voltam biztos benn hogy tudod mi a különbség az IndyCar és a Champ Car közt, mert kértem hogy linkelj vagy idézz egy IndyCaros szabálykönyvet erre folyton Champ Caros példát hoztál fel, meg ha azt mondod hogy öt éve tilos blokkolni, akkor én az IRL IndyCar mivel arról beszélünk. Olvasni olvastam hivatalos IndyCar szabálykönyvet, de az csak kölcsönben volt nálam, de már egyre inkább érik bennem a gondolat hogy veszek egyet. Az ívváltásról már elmondtam mi a helyzet, egy ív váltásért nem büntetnek meg senkit, és még egyszer mondom, hogy először nézz meg egy versenyt élőben és ne az összefoglalóval példálózzál. Azután jöhetsz ide okoskodni hogy már 93-óta nézel IC-t meg hogy mekkora okos vagy a wikipédiából. Na részemről ennyi. Nem kívánok többet hozzászólni ehhez a témához. Videót linkelni meg nem fogok, mert ha akarnék tudnék néhány videót linkelni, ahol elég komoly blokkolásért sem büntettek, szal innentől nincs értelme. Ameddig nem láttál egy versenyt sem addig meg ne terjesszél baromságokat, mert még lesz aki elhiszi.
    Nesze okostojás, senkit se büntettek?
    Ez indycar...ez a szabály, a versenyben vezető Castroneves győzelmét vették el ezért 2008-ban.
    Tök simán védte a pozicióját..F1ben mindennapos. Itt tilos:

    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 06. 00:59.

  20. #45
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne gyerekek, ha inkabb neznetek es egyutt izgulnatok, mintsem ezt az ertelmetlen, eredmenytelen vitat folytatnatok?
    Egyfelől igazad van, másfelől meg elég vicces Tilus vitapartnere.
    Én nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ha beregisztrálok egy fórumra, akkor ismeretlenként nem azzal kezdek, hogy az egyik láthatóan törzstaggal (5-6 év és több ezer hsz) leállok vitatkozni, mert én vagyok XY. Ráadásul milyen stílusban. Le a kalappal Tilus előtt, hogy így tűrte.
    Más kérdés, ha két régi fórumos vitázik egymással, ilyenre is látunk példát, de azért kábé tudjuk ki mit (Kimit ) képvisel, és tiszteljük a másikat, még ha nem is értünk egyet vele.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #46
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Főleg ha nem is véleményekről, hanem tényekről megy az okoskodás..

  22. #47
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nesze okostojás, senkit se büntettek?
    Ez indycar...ez a szabály, a versenyben vezető Castroneves győzelmét vették el ezért 2008-ban.
    Tök simán védte a pozicióját..F1ben mindennapos. Itt tilos:
    Mi az, hogy nem lehet pozíciót védeni? Mert nekem akkor ez így túl steril. Ez így olyan és kb. akkora élményt nyújt, mintha a gpl-ben az ai-kat nézném

    Az ovál az más, ott több okból is értelemszerű, hogy nem ugrál az ember. De a road versenyeik asszem így nem fognak különösebben érdekelni. Ezek sosem fognak cikázgatni a másik előtt



  23. #48
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mi az, hogy nem lehet pozíciót védeni? Mert nekem akkor ez így túl steril. Ez így olyan és kb. akkora élményt nyújt, mintha a gpl-ben az ai-kat nézném

    Az ovál az más, ott több okból is értelemszerű, hogy nem ugrál az ember. De a road versenyeik asszem így nem fognak különösebben érdekelni. Ezek sosem fognak cikázgatni a másik előtt
    Ez a szabály. Ezzel (meg sok mással) akarják elősegíteni az előzéseket. Mehetsz az íveden, meg visszaelőzheted mert van push to pass gomb is. Valóban mesterséges szabályok, de ez van. Valóban sok akció van, előzgetik egymást meg autóznak egymás mellett is néha. Még mindíg jobb mint a Bernie féle pályalevágás ötlete...
    Lássuk be F1ben az esetek többségében simán kivédheted a másik támadását, ha egyáltalán elég közel tud jönni.

  24. #49
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a szabály. Ezzel (meg sok mással) akarják elősegíteni az előzéseket. Mehetsz az íveden, meg visszaelőzheted mert van push to pass gomb is. Valóban mesterséges szabályok, de ez van. Valóban sok akció van, előzgetik egymást meg autóznak egymás mellett is néha. Még mindíg jobb mint a Bernie féle pályalevágás ötlete...
    Lássuk be F1ben az esetek többségében simán kivédheted a másik támadását, ha egyáltalán elég közel tud jönni.
    Hát, inkább lássak helyezkedéseket helycsere nélkül, mint ilyen előzéseket. De mondom, az oválversenyeik továbbra is érdekelnek



  25. #50
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, inkább lássak helyezkedéseket helycsere nélkül, mint ilyen előzéseket. De mondom, az oválversenyeik továbbra is érdekelnek
    Számomra ez még nem okozna gondot, így a leggyorsabb győz és tényleg van esélye..engem az állandó safety car bosszant. Futamonként 5-6x Tényleg mindenre behívják, hogy összerázhassa a mezőnyt. Ilyenkor persze kerékcserék, tankolások minden futamon 3-4x/autó ezzel megint teljesen felborítva a sorrendet és kezdődhet előröl az előzgetés. Tény hogy jól ki van találva mert állandóan megy az akció, a safety car közben meg állandóan mehet a reklám De valahol a legtisztább versenyzés mégis az mint most f1ben..feltankolják csurig a kocsidat, aztán toljad a finisig...ha elkopik a gumid akkor cserélsz. Viszont azt nem értem, hogy miért pont ettől vártak izgi futamokat f1ben

    Mindenesetre a versenyek jók Indycarban..csak szomorú, hogy a safety car/stratégia miatt nagyon nagy a szerencse szerepe is...de ha így gondolkozunk...akkor ilyenkor milyen jó hogy lehet gyorsan előzni
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 04. 06. 12:43.

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •