Oldal: 11 / 32 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 251 - 275 (778 összesen)

Téma: rFactor 2

  1. #251
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Itt csak két dolgot jegyzenék meg:

    Úgy látom a problémáid 90%-a az alacsony FPS-ből ered, ami egyrészt rendkívül nagy gond, hogy a fejlesztők nem tudják optimalizálni a kódot, másrészt viszont nem jelenti azt, hogy megfelelő sebességen ne lehetne valóban jó a dolog.

    A grafikát elnézve viszont én se nagyon értem, mire fel ez a nagy gépigény , viszont azért arról se feledkezzünk meg, hogy nem csak a grafikához kellhet a vas, a fizikai számításokban történt fejlesztések is megfoghatját így a gépet, ami lehet azért is, mert rosszul optimalizáltak, meg lehet azért is, mert tényleg ennyivel több változót számol a háttérben. (vagy a kettő együtt)

    Persze mindez a user-t nem érdekelni, mert neki csak az a fontos (megjegyzem tök jogosan), hogy tudjon vele érdemben körözni, de azért vminek a megítélésben szerintem nem mindegy az, hogy azt mondjuk "szar az egész", vagy csak azt, hogy "sajnos atomerőmű kell alá".
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 11. 16:44.

  2. #252
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Kipróbáltam a demot én is.......
    Engem nem győzött meg .
    Hasonló okok miatt mint NiBi-nél.
    Előre bocsátom nem vitatkoznék senkivel és nem is szeretnék senkit semmiről meggyőzni,de ez nálam amilyen gyorsan felkerült a gépre olyan gyorsan le is.
    Tudom gyenge a gépem:
    Íme: 3 monitor, 5900x1080 felbontásban.

    Intel Core i7 2600K s1155 Processzor
    Gigabyte GV-R697OC-2GD -HD6970 2GB PCle Videokártya
    WD 1TB 32MB SATA3 winchester
    4GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX memória KIT
    FSP 650W FSP650-80EGN Active PFC 90+ tápegység
    Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 s1155 alaplap

    Érdekes módon minden mai , nem mai szim és nem szim, max vagy a közeli grafon röccenéstelenül fut.

    Szerintem sokan cserélnének gépet velem hogy azt a grafikai élményt amit 1-1 játék nyújt ki tudják használni és élvezni tudják.
    Levettem én minimum közelire is a grafot de akkor is akadozott.
    Most őszintén ilyen grafikára ("barlangrajz")és egyébre mi zabálja annyira a gépet hogy ezt produkálja.
    Nincs optimalizálva ennyi .
    Ezért a játékért akkor sem fejlesztenék gépet ha nem nekem kellene fizetnem érte.
    Arról meg hogy pénzt adjak ezért .......na neeeeee
    Pár adalék az össze hasonlításhoz.
    GTL mikor feltettem a gépemre gondoltam,hú ez régi játék biztos a graf is olyan lesz...... és nem, veri az rf2-t.
    (ennél még a netKar Pro is jobb)
    Az iracing-nél is ugyan ez a helyzet természetesen az előbbinél is és ennél is minden maxon.
    Hozzá teszem egyik játék sem a grafikával adta adja el magát és nem azért használják ,és veszik meg,de még sincs egyikkel sem senkinek még hasonló gondja sem.
    Direkt a végére hagytam a bónuszt a pCars-t,minden maxon 20 AI-val,esőben pici lassulás érzékelhető,de eső nélkül hasít mint állat,online úgyszintén.
    Mint tudjuk ez a játék még messze nincs kész.

    "Egy biztos, ennek a játéknak 3 kép egyidejű renderelése fájni fog, de ez az összes mai, effektekkel teledobált játékra igaz.
    Vegyél gépet és kezdjük újra a beszélgetést."

    Így is meg lehet közelíteni ,de attól még hogy "sokan" megvették pénzt adtak érte és nekik tetszik ez a játék(kényszerűségből vagy nem tudom) még jobb nem lesz.
    A vezethetőségről sokat nem tudtam megállapítani,fent említett okok miatt ,de azért a lényeget éreztem vagyis nem éreztem,szinte alig volt vissza jelzés ha nekimentem valaminek,vagy lementem az útról ,ffb alig volt.
    Tudom bennem van a hiba rosszul állítottam be de nem állítottam semmit úgy ahogy alapból volt elindítottam.
    De ez is biztos az akadozás diavetítés miatt volt hogy ezeket a dolgokat nem tudtam megtapasztalni.
    Biztos hogy olyan jó ahogy "sokan" leírják ,de én valahogy nem bírtam odáig eljutni,vagy az enyémből kimaradt.
    De ha min közeli grafon is akadozik akkor azért nem hinném hogy gépet kellene cserélne,inkább játékot.....
    Még annyit az AC max közeli grafon 50-60 fps produkált,mint tudjuk az sem egy kész valami .
    Tudom nem a graf számít egy HC szimnél ,de azért itt amit láttam az messze van a mai kor elvárásainak.
    Ugyebár egy demo arra lenne hivatott hogy eldöntsük kell é ez nekem vagy nem,hogy fut a gépemen milyen a vezetési élmény stb ,stb,... itt sajna ezek hiányában felejtős.
    Bocs hogy így lehúztam de nálam csak ennyit produkált.
    Majd talán évek múlva ha tényleg normálisan össze lesz rakva rápillantok.
    Én úgylátom hogy itt is a szájkarate felé haladunk, mint a többi rf2 fórumban.

    - Az egyik oldalon vannak akik nem akarnak időt vagy pénzt szánni arra hogy elfogadható sebességet produkáljon az rf2 a gépükön. Felteszik, mennek 2 kört, aztán letörlik. De érdekes módon arra szánnak időt hogy több száz hozzászólásban méltassák hogy mennyire ********** az egész úgy ahogy van.

    - A másik oldalon vannak akiknek gond nélkül fut a gépén és a hibái ellenére tudják élvezni.

    Ha csak ennyiről fog menni a diskurzus akkor nem sok értelmét látom ennek a topic-nak.

  3. #253
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgylátom hogy itt is a szájkarate felé haladunk, mint a többi rf2 fórumban.

    - Az egyik oldalon vannak akik nem akarnak időt vagy pénzt szánni arra hogy elfogadható sebességet produkáljon az rf2 a gépükön. Felteszik, mennek 2 kört, aztán letörlik. De érdekes módon arra szánnak időt hogy több száz hozzászólásban méltassák hogy mennyire ********** az egész úgy ahogy van.

    - A másik oldalon vannak akiknek gond nélkül fut a gépén és a hibái ellenére tudják élvezni.

    Ha csak ennyiről fog menni a diskurzus akkor nem sok értelmét látom ennek a topic-nak.

    Távol álljon tőlem hogy "szájkaratézzak"azon milyen is az rf2,szerintem eddig nem is írtam róla semmit,de most hogy kipróbáltam a demót,és olyan amilyen,és ezt bátorkodtam ide a fórumba leírni,nem tudom mi ezzel a gond.
    Hidd el szívesebben írtam volna az ellenkezőjét .

    "- A másik oldalon vannak akiknek gond nélkül fut a gépén és a hibái ellenére tudják élvezni."
    Akkor reméljük rövidesen indulni fog egy bajnokság is ezzel a szuper játékkal ,ha ilyen sokan élvezik és röccenéstelenül fut az (atomerőmű) gépükön mindent maxra húzva.

    Időt pénzt áldozzak .....igen áldoznék én de valahogy nem tudott megfogni annyira semmivel ami miatt atomerőművet vegyek e miatt.
    Mentem volna 2 kört de mint mondtam még alap grafon is akadozott,a többi """árkád"""" játék iRacing,GTL ,netKar Pro,GTR2,stb... meg közel maxon fut gond nélkül.
    Tudom ennek ellenére is a gépem sz:.r hozzá.

    Na mind 1 ahogy az rf1 nélkül is el voltam a 2 nélkül is el leszek....gondolom az AC-nál azért nem lesznek ekkora gondjaim,hogy atomerőmű gépet kelljen vennem hozzá,legalább is a tech demo alapján.
    Részemről.... sok sikert mindenkinek az rf2-höz

  4. #254
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt csak két dolgot jegyzenék meg:

    Úgy látom a problémáid 90%-a az alacsony FPS-ből ered, ami egyrészt rendkívül nagy gond, hogy a fejlesztők nem tudják optimalizálni a kódot, másrészt viszont nem jelenti azt, hogy megfelelő sebességen ne lehetne valóban jó a dolog.

    A grafikát elnézve viszont én se nagyon értem, mire fel ez a nagy gépigény , viszont azért arról se feledkezzünk meg, hogy nem csak a grafikához kellhet a vas, a fizikai számításokban történt fejlesztések is megfoghatját így a gépet, ami lehet azért is, mert rosszul optimalizáltak, meg lehet azért is, mert tényleg ennyivel több változót számol a háttérben. (vagy a kettő együtt)

    Persze mindez a user-t nem érdekelni, mert neki csak az a fontos (megjegyzem tök jogosan), hogy tudjon vele érdemben körözni, de azért vminek a megítélésben szerintem nem mindegy az, hogy azt mondjuk "szar az egész", vagy csak azt, hogy "sajnos atomerőmű kell alá".
    Ha átolvasod a szösszenetem egy szóval nem írtam hogy "szar" csak azt amit tapasztaltam.
    Az meg hogy nem pozitív kicsengésű volt sajnálom de nálam ez van.
    A lényeget meg leírtad én is úgy látom ahogy írtad , "meg lehet azért is, mert tényleg ennyivel több változót számol a háttérben. (vagy a kettő együtt)"
    de ez hol kellene hogy érdekeljen engem....


  5. #255
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Demo Teszt CPU: I5 2500K 3.3 Ghz; Video: GTS 450; Memória: 12GB

    Minden opció: AF 2x; AA OFF --------Full --------HIGH ---------MED

    BOX kiengedésnél min. FPS ----------30 ----------54 -----------74
    Rajtrácson: 25 fő min. FPS ----------20 ----------34 -----------46
    Verseny közben ------ FPS --------28-32 ------40-42 --------50-55

    A videokarim már elég öreg és lassú, de némi kompromisszummal el lehet vele lenni, CPU viszont kell neki, de ez már lerágott csont, hogy 4 magos kell az új szimekhez. (esetleg az amd 3 magos szériái is jók lehetnek, ha valaki nagyon olcsón akarja megúszni, de ezt valakinek egy teszttel le kéne igazolnia)

    MED-en a sok FPS miatt valahogy kezelhetőbb volt a gép, de lehet, hogy csak belém beszéltétek.
    Mindenesetre, amíg nem finomítottam a kormánykezelésen, addig végig se tudtam menni, mert kanyarbejáraton túlreagál és az eleje azonnal elmegy a csába.

    Ezzel a beállítással, meg némi gyakorlással jobb lett:

    Kormány 900 fok
    St. Sensitivity 50% nem lineáris így, de olyan simbines
    Steering rate 10
    Car sp FFB 0.9
    FFB smooth 15

    Update:

    4.3 Gb max memória felhasználást mértem, a videomemóriánál ez 1 Gb volt, és mind a 4 cpu magot terheli a program. Elég jól lehet játszani a video beállításokkal, a főbb beállításokat high-ba téve és az összes extrát kikapcsolva is el lehet érni az 50-80 FPS-t. A grafikára azt tudnám mondani, hogy funkcionális, szerintem el lehet vele lenni. Amúgy meg jó lesz ez.
    Utoljára módosította: prost; 2013. 07. 12. 00:30.

  6. #256
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Távol álljon tőlem hogy "szájkaratézzak"azon milyen is az rf2,szerintem eddig nem is írtam róla semmit,de most hogy kipróbáltam a demót,és olyan amilyen,és ezt bátorkodtam ide a fórumba leírni,nem tudom mi ezzel a gond.
    Hidd el szívesebben írtam volna az ellenkezőjét .

    "- A másik oldalon vannak akiknek gond nélkül fut a gépén és a hibái ellenére tudják élvezni."
    Akkor reméljük rövidesen indulni fog egy bajnokság is ezzel a szuper játékkal ,ha ilyen sokan élvezik és röccenéstelenül fut az (atomerőmű) gépükön mindent maxra húzva.

    Időt pénzt áldozzak .....igen áldoznék én de valahogy nem tudott megfogni annyira semmivel ami miatt atomerőművet vegyek e miatt.
    Mentem volna 2 kört de mint mondtam még alap grafon is akadozott,a többi """árkád"""" játék iRacing,GTL ,netKar Pro,GTR2,stb... meg közel maxon fut gond nélkül.
    Tudom ennek ellenére is a gépem sz:.r hozzá.

    Na mind 1 ahogy az rf1 nélkül is el voltam a 2 nélkül is el leszek....gondolom az AC-nál azért nem lesznek ekkora gondjaim,hogy atomerőmű gépet kelljen vennem hozzá,legalább is a tech demo alapján.
    Részemről.... sok sikert mindenkinek az rf2-höz
    Húztunk egy x-et az FPS problémásokhoz, innentől tovább ezt felesleges ragozni.

  7. #257
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Ölég furcsa ez az fps dolog mert nekem a legerősebb Phenom II-es professzorom van a 980-as egy 7870-nel 8GB ram-mal és 60 fps körül mozog, sokszor megy 50 alá. A Dirt 2 ami jobban igénybe veszi a gépet mint a 3, 100fps ultra beállításokkal. Hol akkor a gond?
    A fejlesztőknél. Rettentően optimalizálatlan az engine. Le kell butítani...én kvázi rF1 módban próbálgatom, azaz se HDR, se reflections, alap árnyékok...így tud egyedül a pályán 100-120-at a fentinél jóval erősebb konfiggal, de ha rákapcsolok mindent akkor simán le tud menni 10-20fpsre, rajtnál annyi sincs

    Viszont tényleg vezethetetlen 60 alatt, és tényleg rosszul irányítható 100 alatt, viszont ez mindíg minden proginál így volt, csak mostanra erősebbek a gépek, régebbi programokat használtok és így feltünt a különbség.

    Mindegyik szim/simcade progi rosszabbul vezethető/lagos/szaggatós 100-120fps alatt, mind1, hogy rF2, Dirt, GTR2 vagy Assetto Corsa...utóbbinál például sokan rinyálnak hogy nagyobb FPS-el jobb a köridő...naná, mert jobban tudod irányítani

  8. #258
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    hát ezt így elég nehézkes lesz eladni,de majd megcsinálják mert rájuk rohad így az biztos
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  9. #259
    Én is próbáltam a céges laptopommal -csak poénból (az alaplapom az utolsó GTR futam napja óta "szervizben"ha lehet ezt a szót használni erre a szolgáltatásra) ...höhö.... 12,5-27,96 FPS minden graph kb. 0-án , a proci I5 (!) a GPU ebben alapvetően egy nulla, de ettől függetlenül valami alapvető produkciónak csak kellet volna történnie , nem? Jó hát nem..., mint olvastam a proci megvan csak akkor meg a GPU hiányzik .
    Ha kész lesz a lapom , kipróbálom majd - a ma már viszonylag átlagosnak számító PhII X4-955 / ATI6850-el is (4Gb RAM).

  10. #260
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    hát ezt így elég nehézkes lesz eladni,de majd megcsinálják mert rájuk rohad így az biztos
    Ott a pont

    Uhhh itt milyen jó "vita" folyik/t, szerencse, hogy csak most vetődtem erre, mert akkor lehet nem csak fröcsögés van ha előbb jövök..mondjuk így vicces volt végig olvasni a tipikus ligás viták kliséi befigyelnek nem egyszer...

    Én is kipróbáltam anno a full gamet és lenne negatívum a véleményemben így inkább le se írom, mert bármennyire is magyarázom, tuti nem vet jó fényt a kontextusra

    Free Tibet!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  11. #261
    Nekem annó egy régebbi verzióval 3 magos amd-n 4770es videokarival, ha kikapcsoltam a hdr-t és az árnyékokat, akkor szépen ment 100-200 fps között. Persze alacsony felbontáson (1280x1024). A mostani demoval az eredmény 80-50 fps átlagba ugyanazzal a videokarival viszont i5ös procival. Valami tényleg nem stimmel, viszont nekem a vezethetőséggel nincs problémám. Nem késik az irányítás és nekem a gyári beállítások kényelmesek.

  12. #262
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Lehet láma a kérdés.... Az rF2 ajánlott rendszerigénye RAM szempontból 4+GB. Az oprendszerem Win7 32 bit, ami ugye alapból csak max 4GB RAM-ot kezel, bár a használható csak 2,99GB. A gépemben viszont van 8GB RAM. Szóval a kérdés az, hogy a szim ki tudja használni a teljes RAM-ot (8GB), vagy a Windows határozza meg a felhasználható RAM mennyiségét? (Kvázi feleslegesen van 8GB a gépemben?)
    Úgy tudom van rá módszer, hogy a RAM lockot felül lehessen írni és a 32 bites rendszer is tudjon többet használni. Erről tudtok valamit?

  13. #263
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet láma a kérdés.... Az rF2 ajánlott rendszerigénye RAM szempontból 4+GB. Az oprendszerem Win7 32 bit, ami ugye alapból csak max 4GB RAM-ot kezel, bár a használható csak 2,99GB. A gépemben viszont van 8GB RAM. Szóval a kérdés az, hogy a szim ki tudja használni a teljes RAM-ot (8GB), vagy a Windows határozza meg a felhasználható RAM mennyiségét? (Kvázi feleslegesen van 8GB a gépemben?)
    Úgy tudom van rá módszer, hogy a RAM lockot felül lehessen írni és a 32 bites rendszer is tudjon többet használni. Erről tudtok valamit?
    A 32 bites rendszer max 4gb-ot lát és ebbe minden eszköz memóriája beletartozik (a videokari 1 gigája is). A 64 bites változatot fel kell tenni, ha több memóriát akarsz használni..

  14. #264
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    A 32 bites rendszer max 4gb-ot lát és ebbe minden eszköz memóriája beletartozik (a videokari 1 gigája is). A 64 bites változatot fel kell tenni, ha több memóriát akarsz használni..
    Köszi a választ. Akkor 32 biten nem is próbálom az rF2-t.

  15. #265
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A grafikát elnézve viszont én se nagyon értem, mire fel ez a nagy gépigény , viszont azért arról se feledkezzünk meg, hogy nem csak a grafikához kellhet a vas, a fizikai számításokban történt fejlesztések is megfoghatját így a gépet, ami lehet azért is, mert rosszul optimalizáltak, meg lehet azért is, mert tényleg ennyivel több változót számol a háttérben. (vagy a kettő együtt)
    Bocsi, hogy csak így beledumálok hirtelen Szerintem mindenképpen a fizika, és a rosszul való kódolása/fájlok felhasználása okozhatja a gondot, s semmiképpen sem a grafika. Két gépen próbáltam eddig a játékot, egyik a viszonylag erős asztali PC-m, amibe 4 magos AMD proci, 8 GB RAM meg HD 5830 VGA pörög, míg a laptopom ettől jóval gyengébb, mert abba csak egy i3 M 380-as, 2 magos CPU van, 4 GB RAM-mal és mobil Radeon HD 6470-nel. A két gép között azért klassziskülönbségek vannak, vagy legalábbis kellene lennie. Azonban, az asztalimon akárhogyan állítottam be bizonyos buildeknél az rF2-t, akkor is akadt, a magas FPS (80-100) értékek ellenére, míg a laptopomon egy jóval alacsonyabb FPS érték (40-60) ellenére sem lehetett annyira érezni azt, hogy gyengébb lenne a masina. Ebből is látszik, hogy inkább processzorfüggő a dolog. Hiába a 4 fizikai mag a 2 fizikai mag ellen, az elméletileg gyengébb i3-mal simábban fut, amely sztem az Intel kiváló technológiája (2 mag, 4 szál) lehet a megoldás.

    Így én annak, aki gépet fejlesztene, inkább ajánlanék rF2-höz egy inkább 2 magos Intel-t, mint egy 4 magos AMD-t, bár a mostani AMD procikkal nem igazán vagyok képbe.

    Amit viszont mindenképpen próbáljatok ki:
    - többféle VGA driver (legújabb, 2-3 hónappal ezelőtti, fél-1 évvel ezelőtti verziók)
    - legfrissebb alaplapi driver (nekem részlegesen megoldotta az akadozásos gondot, most már jóval játszhatóbb lett, bár Silverstone katasztrofális...na mind1)

  16. #266
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése

    Végezetül az lenne a kérésem hogy
    itt csak(!) az rFactor 2 - Build 240 - Demo-val készült eredményeket osszátok meg, hogy azok összhasonlíthatóak maradjanak!
    Milyen felbontás, milyen AA, milyen nézet, milyen tükrök, stb?
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 07. 15. 10:28.

  17. #267
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ. Akkor 32 biten nem is próbálom az rF2-t.
    rF2-től függetlenül, ha 8 giga RAM-od van, akkor sürgősen válts át 64 bitre, vagy adj el nyugodtan 4 gigát, mert tök fölöslegesen van így a gépedben...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 15. 10:34.

  18. #268
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen felbontás, milyen AA, milyen nézet, milyen tükrök, stb?

    Bocs hogy bele szólok de egy szimnél alap lenne hogy egy jó gépen simán vigye a 3 moncsit is .
    Gondolom mindezek a tesztek 1 moncsin készültek,így azért már más.
    Tudom kevésnek felhasználónak van 3 moncsija,nem is azért írtam ,de minvel Nibit említetted ha jól tudom ő is 3 moncsin tolta volna.
    Bocs a hsz-ért.

  19. #269
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen felbontás, milyen AA, milyen nézet, milyen tükrök, stb?
    A grafikai beállításokról egyértelmű a táblázat. A felbontást pótoltam.


    Bocs a nézetet elfelejtettem: csak 1 nézetet ismerek
    Azt hittem ezt oda sem kell írni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 07. 15. 11:17.

  20. #270
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs hogy bele szólok de egy szimnél alap lenne hogy egy jó gépen simán vigye a 3 moncsit is .
    Gondolom mindezek a tesztek 1 moncsin készültek,így azért már más.
    Tudom kevésnek felhasználónak van 3 moncsija,nem is azért írtam ,de minvel Nibit említetted ha jól tudom ő is 3 moncsin tolta volna.
    Bocs a hsz-ért.
    Átt tettem ide a csevejt, a másik topicban az eredmények legyenk, idézni itt is tudtok.
    A 3 monitoros elvárás jogos, de nem ez volt a lényeg. A Nibi által említett "sinautó fizika" 1 monitoron is előjött ahogy bekapcsoltam az efekteket és a tükröződést, az eső már csak azért kellet hogy legyen is valami efekt a képernyőn.

  21. #271
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Átt tettem ide a csevejt, a másik topicban az eredmények legyenk, idézni itt is tudtok.
    A 3 monitoros elvárás jogos, de nem ez volt a lényeg. A Nibi által említett "sinautó fizika" 1 monitoron is előjött ahogy bekapcsoltam az efekteket és a tükröződést, az eső már csak azért kellet hogy legyen is valami efekt a képernyőn.
    Oké renben.... Főnök Úr
    Melesleg abban a felbontásban amit te használtál,1280x.... már ne is haragundj...... de van olyan aki illyet használ ?
    Ha ilyen felbontásban használnám a játékokat az fps jelző kiakadna és menne minden simán röccenéstelenül, habár ennél a játéknál ez sem jelenthető ki egyértelműen,a tesztek alapján.

  22. #272
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Oké renben.... Főnök Úr
    Melesleg abban a felbontásban amit te használtál,1280x.... már ne is haragundj...... de van olyan aki illyet használ ?
    Ha ilyen felbontásban használnám a játékokat az fps jelző kiakadna és menne minden simán röccenéstelenül, habár ennél a játéknál ez sem jelenthető ki egyértelműen,a tesztek alapján.
    Lehet, hogy a cél az volt, hogy megfelelő beállításokkal elérhető a normál működéshez szükséges FPS, nem szükségszerű egy régi rendszernél eleve lemondani a programról.

  23. #273
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Oké renben.... Főnök Úr
    Melesleg abban a felbontásban amit te használtál,1280x.... már ne is haragundj...... de van olyan aki illyet használ ?
    Ha ilyen felbontásban használnám a játékokat az fps jelző kiakadna és menne minden simán röccenéstelenül, habár ennél a játéknál ez sem jelenthető ki egyértelműen,a tesztek alapján.
    Igen, egy Philips CRT volt a géphez és szándékosan választottam ilyen veterán gépet, mert kíváncsi voltam hogy mi az a minimum config ami alkalmas rá hogy valaki próbára tegye az rFactor 2 fizikáját és eldöntse akar e vele foglalkozni.

  24. #274
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Átt tettem ide a csevejt, a másik topicban az eredmények legyenk, idézni itt is tudtok.
    A 3 monitoros elvárás jogos, de nem ez volt a lényeg. A Nibi által említett "sinautó fizika" 1 monitoron is előjött ahogy bekapcsoltam az efekteket és a tükröződést, az eső már csak azért kellet hogy legyen is valami efekt a képernyőn.
    Akkor kevés FPS-nél nagyobb a tapadás? Ez könnyen összehasonlítható ha írtok időket.
    De szerintem semmi köze hozzá, mert érzem hogy csúszik az autó, csak befordulás kezdetekor túl érzékeny a kormány. Meg a hátsó leszorító ereje túl kevés. Így összességében a véleményem hogy nem előrelépés a progi. Ezért mondtam hogy a demo egy sebtiben összedobott, átgondolatlan progi. Nesze valami de ne kapj mégse semmit.

    De legyen igazatok hogy erősebb géppel tetszeni fog.
    És ti mi mást éreztek magas FPS-el?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  25. #275
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor kevés FPS-nél nagyobb a tapadás? Ez könnyen összehasonlítható ha írtok időket.
    De szerintem semmi köze hozzá, mert érzem hogy csúszik az autó, csak befordulás kezdetekor túl érzékeny a kormány. Meg a hátsó leszorító ereje túl kevés. Így összességében a véleményem hogy nem előrelépés a progi. Ezért mondtam hogy a demo egy sebtiben összedobott, átgondolatlan progi. Nesze valami de ne kapj mégse semmit.

    De legyen igazatok hogy erősebb géppel tetszeni fog.
    És ti mi mást éreztek magas FPS-el?
    Az utlsó beállításnál nálam kb olyan volt mint gtr2-ben az arcade mode. Köridőt aligha lehet így jobbat menni, bár én 3 kanyar után esc-et nyomtam.

Oldal: 11 / 32 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •