Találatok: 1 - 25 (25 összesen)

Téma: gplsetupconv

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    gplsetupconv

    A 1.3-1.2 setupátalakítót letölthetitek a honlap Letöltések / Egyebek pontjánál.

    Köszönjük, Gabó!
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    N
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A 1.3-1.2 setupátalakítót letölthetitek a honlap Letöltések / Egyebek pontjánál.

    Köszönjük, Gabó!


    Némileg a témába vág:
    Már linkeltem egyszer,de hátha nem ismeri mindenki, itt van egy online setup összehasonlító oldal: http://www.gplsc.net/gplsc/
    Mindjárt le is lehet ellenőrizni, hogy Gabó milyen munkát végzett!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  3. #3
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506
    Köszönjük!
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  4. #4
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    N



    Némileg a témába vág:
    Már linkeltem egyszer,de hátha nem ismeri mindenki, itt van egy online setup összehasonlító oldal: http://www.gplsc.net/gplsc/
    Mindjárt le is lehet ellenőrizni, hogy Gabó milyen munkát végzett!
    Tisztelt Adminok, kerem Milan elozo hozzaszolasat azonnal torolni

    Viccet felreteve, a programom csak annyit csinal, hogy (feltetelezhetoen) a ket szarny adatot kiveszi a setupbol, es az igy lerovidult file meretet (ami szinten benne van a setup-ban) frissiti. Azt nem figyelem, es nem tudom, hogyan reagalja le az v1.2-es GPL (utalja, megjeleniti, kerdojelekkel helyettesiti?), ha olyan ertek volt a v1.3-as setupban, amit a v1.2 nem tartalmaz. Milan v1.3-as Pau setupjanal mintha azt csinalta volna, hogy egy kattintassall elallitja a setupot. Sajnos nem tudom rendesen tesztelni, mert nincs eleg 1.3-as setupom, ugyhogy ha barmi gond van, jelezzetek legyszives.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  5. #5
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Adminok, kerem Milan elozo hozzaszolasat azonnal torolni

    Milan v1.3-as Pau setupjanal mintha azt csinalta volna, hogy egy kattintassall elallitja a setupot. Sajnos nem tudom rendesen tesztelni, mert nincs eleg 1.3-as setupom, ugyhogy ha barmi gond van, jelezzetek legyszives.
    Hát ez nem volt szép!

    Amúgy igen kb. annyi a különbség, hogy pl. a hátsó rugó keménysége nem 184, hanem 183, ami az 1.2-ben nem volt.
    Azért pórbálom fejből az eredeti értékeket használni, de aztán addig állítgatom amíg végül ilyen 183-ak jönnek ki belőle.
    (Csak azért használom az 1.3-at mert abban tudtam a FOV-ot 90-re állítani, illetve a gem+ az 1.3-as exe-t volt csak hajlandó módosítani. Volt erre régen egy külön kis program de az most nem akart működni, egyébkén nem erőltetném a dolgot. De nehogy most meg írj egy Fov állító programot, mert megharagszom! )
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  6. #6
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Gabó, fogadd őszinte elismerésem



  7. #7
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    De nehogy most meg írj egy Fov állító programot, mert megharagszom! )
    Sajnos az exe es a dll-ek binaris boncolgatasa meg nagy falat nekem, dehat azalatt a 10-20 ev alatt, amig meg GPL-ezunk, barmit hozhat a jovo, lehet, hogy csak megirom azt a FOV allito programot is
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  8. #8
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos az exe es a dll-ek binaris boncolgatasa meg nagy falat nekem, dehat azalatt a 10-20 ev alatt, amig meg GPL-ezunk, barmit hozhat a jovo, lehet, hogy csak megirom azt a FOV allito programot is
    Ez aztán a szimpatikus hozzáállás, de ha lehet kérni akkor a fov az utolsó utáni legyen a sorban, van pár jobb ötletem is arra a néhány évre!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  9. #9
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    A GPLRA-s hsz-eket áttettem a GPLRA topikba --> http://forum.gtr-masters.hu/showthre...eplay-Analyzer
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #10
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem figyelem, es nem tudom, hogyan reagalja le az v1.2-es GPL (utalja, megjeleniti, kerdojelekkel helyettesiti?), ha olyan ertek volt a v1.3-as setupban, amit a v1.2 nem tartalmaz. Milan v1.3-as Pau setupjanal mintha azt csinalta volna, hogy egy kattintassall elallitja a setupot. Sajnos nem tudom rendesen tesztelni, mert nincs eleg 1.3-as setupom, ugyhogy ha barmi gond van, jelezzetek legyszives.
    Készítettem 3 screenshotot.

    Az 1. az, ahogy a Milán pénteken lediktálta, egy-két kisebb módosítással a sajátjához képest, ha nem volt az 1.2-nek olyan értéke.

    A 2. az "igazi" Milán setup, a converter által átkonvertálva. Bejelöltem a "gyanús eseteket". Az egyik a guminyomás: Milán, elöl 138, hátul 131-nek kell lennie, vagy tényleg asszim a guminyomás is és én írtam el? A másik rugó, az a 173 több mint fura, az asszem mindig u.a. mind2 oldalon. A drivetrain oldalon minden stimmel.

    A 3. pedig a Jani által közzétett setup. Itt 2 x-aktát látok: egyszer azt, hogy egy gh2 szimmetrikus setup (ja, miközben a guminyomás nem), a másik a mindenhol -0,40-es kerékdőlés. A többit nem tudom, én ugye nem láthatom az origit. Jani, a többi passzol?
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 1..JPG (56,4 KB, 9 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 2..JPG (57,3 KB, 10 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 3..JPG (58,8 KB, 9 megtekintés)



  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    A 3. pedig a Jani által közzétett setup. Itt 2 x-aktát látok: egyszer azt, hogy egy gh2 szimmetrikus setup (ja, miközben a guminyomás nem), a másik a mindenhol -0,40-es kerékdőlés. A többit nem tudom, én ugye nem láthatom az origit. Jani, a többi passzol?
    Én állítottam szimmetrikusra (a guminyomást nem is néztem), illetve a kerékdőlést is -0,4-re.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #12
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Készítettem 3 screenshotot.

    Az 1. az, ahogy a Milán pénteken lediktálta, egy-két kisebb módosítással a sajátjához képest, ha nem volt az 1.2-nek olyan értéke.

    A 2. az "igazi" Milán setup, a converter által átkonvertálva. Bejelöltem a "gyanús eseteket". Az egyik a guminyomás: Milán, elöl 138, hátul 131-nek kell lennie, vagy tényleg asszim a guminyomás is és én írtam el? A másik rugó, az a 173 több mint fura, az asszem mindig u.a. mind2 oldalon. A drivetrain oldalon minden stimmel.

    A 3. pedig a Jani által közzétett setup. Itt 2 x-aktát látok: egyszer azt, hogy egy gh2 szimmetrikus setup (ja, miközben a guminyomás nem), a másik a mindenhol -0,40-es kerékdőlés. A többit nem tudom, én ugye nem láthatom az origit. Jani, a többi passzol?
    Jani setupja volt az egyetlen, amin tesztelni tudtam a programot, meghozza azert, mert o elkuldte a screenshotokat az eredeti setuprol, es igy tudom, hogy azzal a setuppal nem volt problema a konvertalaskor. Hogy miert szimetrikus a GPL szerint az asszimetrikus setup, azt mar nehezebb megvalaszolni

    Milan valaszara en is kivancsi vagyok, mert ez volt a masik amin teszteltem, de itt nem ismerem az eredeti beallitast, csak az altalad atirt valtozatot, ahol latszolag tenyleg elofordulnak furcsasagok.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  13. #13
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Jani setupja volt az egyetlen, amin tesztelni tudtam a programot, meghozza azert, mert o elkuldte a screenshotokat az eredeti setuprol, es igy tudom, hogy azzal a setuppal nem volt problema a konvertalaskor. Hogy miert szimetrikus a GPL szerint az asszimetrikus setup, azt mar nehezebb megvalaszolni

    Milan valaszara en is kivancsi vagyok, mert ez volt a masik amin teszteltem, de itt nem ismerem az eredeti beallitast, csak az altalad atirt valtozatot, ahol latszolag tenyleg elofordulnak furcsasagok.
    Szerintem az is 100%-os csak valszeg Convarnak csak az egyik oldalt diktáltam le, hogy ne legyen asszimetrikus, vagy elírtunk valamit. Igazából nem sok jelentősége van, csak nehezebben kezelhető lesz tőle a gép. Szóval a program így jó ahogy van!
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  14. #14
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az is 100%-os csak valszeg Convarnak csak az egyik oldalt diktáltam le, hogy ne legyen asszimetrikus, vagy elírtunk valamit.
    Nem, mind a 4 "sarkot" lediktáltad külön, és azóta ugye egyeztettünk és kiderült, hogy nincs elírás.



  15. #15
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506
    Esetleg lehetne egy ilyen opció, hogy az 1.3-asból úgy konvertálja 1.2-be, hogy a "hack-elt" értékeket olyanokra cseréli, amik vannak az eredeti GPL-ben is.


    Pl. 1.3-ban beállítok magamnak 1:5-ös kormányzást, akkor abból 1:7-est csinál. Vagy 1,24-es hasmagasságból 2,54-et (ez az eredeti, Papy féle minimum). Mindig a legközelebbi 1998-ban is elérhető számra cserélné. Az értékek kigyűjtését az eredeti GPL-ből vállalom, ha így a legegyszerűbb hozzájuk jutni.


    GPLSetupConverter Pro, now only USD 9.99 : )
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  16. #16
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg lehetne egy ilyen opció, hogy az 1.3-asból úgy konvertálja 1.2-be, hogy a "hack-elt" értékeket olyanokra cseréli, amik vannak az eredeti GPL-ben is.


    Pl. 1.3-ban beállítok magamnak 1:5-ös kormányzást, akkor abból 1:7-est csinál. Vagy 1,24-es hasmagasságból 2,54-et (ez az eredeti, Papy féle minimum). Mindig a legközelebbi 1998-ban is elérhető számra cserélné. Az értékek kigyűjtését az eredeti GPL-ből vállalom, ha így a legegyszerűbb hozzájuk jutni.


    GPLSetupConverter Pro, now only USD 9.99 : )
    Kerdes, hogy megeri e ez a szenvedest, eloszor neked kigyujteni az ertekeket, nekem meg felvenni azokat. Egyebkent a file-ban angolszasz mertekegysegekkel tarolja az adatokat, szoval ugy kene oket osszeirni, de szerintem ezzel a modositassal varjuk meg a tomegeket, amikor mar mindenki ezt koveteli
    (nem hinnem, hogy tul sok GPL-esnek van szuksege erre a programra)
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  17. #17
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    ...de szerintem ezzel a modositassal varjuk meg a tomegeket, amikor mar mindenki ezt koveteli
    (nem hinnem, hogy tul sok GPL-esnek van szuksege erre a programra)
    Hát követelni biztos nem fogom. Ha megcsináljátok, megcsináljátok, ha nem, akkor nem.

    Esetleg segíthetek az adatgyűjtésben, ha az 1.2-es GPL még u.azokkal a paraméterekkel dolgozik, mint az alap



  18. #18
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Kerdes, hogy megeri e ez a szenvedest, eloszor neked kigyujteni az ertekeket, nekem meg felvenni azokat. Egyebkent a file-ban angolszasz mertekegysegekkel tarolja az adatokat, szoval ugy kene oket osszeirni, de szerintem ezzel a modositassal varjuk meg a tomegeket, amikor mar mindenki ezt koveteli
    (nem hinnem, hogy tul sok GPL-esnek van szuksege erre a programra)
    OK, értem : ) A másik megoldás az, hogy a betöltött setupban csinálsz egy kattintást minden értékre, ilyenkor 1.2 esetén a következő origi értékre ugrik.

    Voltak idők, amikor ezek a kattintások elveket különböztettek meg : )
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  19. #19
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Voltak idők, amikor ezek a kattintások elveket különböztettek meg : )
    Ja, de sajnos ezek az elvek akkor dőltek végleg romba, amikor beletették ezt a marhaságot az 1.3-ba. Amíg még külön program kellett hozzá, addig volt választás, meg elvek. Ha tényleg kigyűjtöd az alap értékeket, azt juttasd el nekem is lécci, akkor azokra állítom majd a setupokat. Ez az a lépés, amihez lusta voltam...
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  20. #20
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, mind a 4 "sarkot" lediktáltad külön, és azóta ugye egyeztettünk és kiderült, hogy nincs elírás.
    Az első rugók közti különbséget tudom, hogy nem diktáltam, igazából magamnak is ki akartam venni belőle, de elfelejtettem, aztán ezzel sikerült az a kör amit mellékeltem is. Átneveztem így maradt.
    A héten még előállítok egy másikat, mondjuk úgy, versenyre valót, szigorúan 1.2-es értékekkel. Addig valamit kezdenem kell a hátsó gumikkal.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  21. #21
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, de sajnos ezek az elvek akkor dőltek végleg romba, amikor beletették ezt a marhaságot az 1.3-ba. Amíg még külön program kellett hozzá, addig volt választás, meg elvek. Ha tényleg kigyűjtöd az alap értékeket, azt juttasd el nekem is lécci, akkor azokra állítom majd a setupokat. Ez az a lépés, amihez lusta voltam...
    Az eredeti valtoatteteleket itt megtalaljatok:

    http://www.vanwall.eclipse.co.uk/gplediting/
    (es itt, baloldalt, a GPL file tipusok kozul: SET)
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  22. #22
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Krajsek Milán írta Hozzászólás megtekintése
    Az első rugók közti különbséget tudom, hogy nem diktáltam, igazából magamnak is ki akartam venni belőle, de elfelejtettem, aztán ezzel sikerült az a kör amit mellékeltem is. Átneveztem így maradt.
    És a jobb hátsó guminyomással mi a helyzet? Csakmert az volt a másik difi...



  23. #23
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    És a jobb hátsó guminyomással mi a helyzet? Csakmert az volt a másik difi...
    En ugy latom, azzal nem lehet gond:

    http://www.signoflife.hu/gpl/setup_compare.jpg

    Baloldalt a v13-as, jobboldalt az atkonvertalt setup.

    Kulonbsegek:
    Az elejen valtozott a setup subtype es a file merete, a vegerol eltunt 2x4 byte (szarnyak). A kozben levo setup ertekek nem valtoztak, persze ettol meg valamitol olvashatja rosszul a GPL a file-t.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  24. #24
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    És a jobb hátsó guminyomással mi a helyzet? Csakmert az volt a másik difi...
    Megnéztem, az ilyen csálé volt.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  25. #25
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Na, akkor lassan nyugtázhatjuk, hogy az általam képeken bejelölt piros karikák közül egyikről sem a progi tehet



Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •