Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 100 (100 összesen)

Téma: Autófejlesztés - másképp

  1. #76
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó' van má', hát én sem parkettázom mindenhol, ráadásul a tapasztalatom az, hogy jóval hosszabb féktávokat veszek, mint a kedves sporttársak és ennek ellenére is...
    Oké, oké - estefelé még rágyúrok, mint mondtam is.
    Ezért javasoltam Szabinak, hogy netán "gyorsbaaa" még alátennék egy új gumát ennek a dicső szörnyetegnek, de ha nem, hát nem.
    Van ezzel a bringával még egy furcsa "gond": gyakorlatunkban (és a korabeli versenysportban legfőképp) egyedülállóan ennek a nagy hajónak négyfokozatú AUTOMATA váló adta át a nem kevés erejét a hátsó kerekekhez. Abban az időben éppen az volt a gyár legfőbb reklámötlete, hogy egy szinte csontszéria (gondoljuk el: pl. benne hagyták a dögnehéz széria-bőrüléseket, még hátul is!) autóval bizonyítsák a német technika üermensch (bocs, lehet hogy nem így kell írni, kérdezzétek a fasisztákat) felsőbbrendűségét.
    Mondjuk, sikerült is (pl. Spa 24 óráson, ahol többek között 412-es Moszkvicsok is indultak, és a négyből három célba is ért!).
    Én ennek a négyfokú automatának (amit persze kézzel is lehetett pakolgatni, csak éppen nem volt érdemes) a lassabb és "nyúlósabb" jelleggörbéjét igyekeztem belefaragni ennek a nehézpáncélosnak a futási karakterisztikájába.
    Talán ez zavar valamelyest.

  2. #77
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ismét elképesztő hozzáértést tapasztaltunk. Köszönjük, köszönjük (nem vagyunk méltók...)
    Valószínűleg az Audi győri gyáregységén (ott is a Thorsen-osztályhoz) direktben bekötött közönségszolgálat ingyenszámán (hívható: 0001/900-001AUDI számon) bekötött vonalról.
    Zárójeles megjegyzés: a mai szételekronizált műanyagférgek és takony DTM ótvarok helyett itt hatvanas-hetveses évek vasból készült vasait próbálják lemodellezni hozzáértők (hangsúly a HOZZÁÉRTŐK szón van, ha nem tűnt volna fel), akiknek a feneke alatt viháncoltak valós lovak (százszámra).
    Lehetőleg minimális helyesírási hibákkal (ámbár néha melléütésekkel, de ez belefér - "Heat of the moment", énekelte anno az Asia), de jóindulattal és egymás maximális tiszteletével, segítőkész hozzáállással.
    Gondolom, érti, akinek végre meg kéne már értenie a pálya szélén a gondolatot.
    Én pedíg úgy láttam, hogy némi magyarázatra szorult nálad, hogy miért magasabb a power mint a coast a gyári autókon is

    Audiban alkalmazott Thorsen (helyesen írva TORSEN azaz TORQUE SENSING DIFFERENTIAL) pedíg 1 okból előnyös mindössze. Nem kíván karbantartást. Versenyautóban nem találsz ilyet, mert a pici fogaskerekeket méregdrága vagy egyszerűen lehetetlen lenne elég erősre készíteni, ráadásul akkor sem lenne állítható.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 14:59.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  3. #78
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Audiban alkalmazott TORSEN azaz TORQUE SENSING DIFFERENTIAL) pedíg 1 okból előnyös mindössze. Nem kíván karbantartást.
    A többi sem (olajcserét kivéve, de az a torsennél is akut probléma, mivel ugyanúgy gyötri a kenőanyagot - sőt, még talán jobban - mint a többi).
    Előnye viszont pont nem ez (nem ezért találták ki a svábok, lássuk be, hívhatod az ingyenvonalat): nevében a végzete (nomen est omen): nyomatékérzékeny.
    Elsőre nem is a fődiffik helyére agyalták ki ezt a túl sok szabadidővel rendelkező német barátaink: középre tervezték bepajszerolni, hogy az első/hátsó hajtás pillanatnyi nyomaték-elosztási igénye minél egyszerűbb (először tisztán mechanikus) megvalósításához meglegyen a csodaszer.
    Miután annak idején a szomszédom volt "Kapitány" (egy megszállott audista hívő, mellesleg többszörös kategória-ralikrossz bajnok, polgári nevén Keskeny Laci), akinek műhelyében sok órát töltöttem, valamit sikerült megtudnom erről a technikáról...
    Már megint mellékesen mondom - a pálya közepéről kitekintve.

  4. #79
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Mint említettem korábban is, fejlesztésben nem tehetek mást, mint alappal tolom a tesztkörök százait.
    Ilyenkor (ismét elmondom: az utolsó betűig újraírt-kitalált fizikai modellek esetében) nem tudok mást tenni, mint a 900 fokra állított, egyebekben a korábban részletezett beállítású (nulla középrehúzás stb. nem ismétlem) G25-re méretezem a kocsik minél realisztikusabb viselkedését, és pont a Te általad ajánlott kormányszöget írom a default-setup-ba.
    Mint szintén említettem, a későbbi setup-tartományokat úgy állítom be, hogy az általam megfelelőne ítélt alaphoz képest lefelé és felfelé is "kiengedem" a beállítási korlátokat, mert tiszteletben tartom, hogy mások máshogy szeretnek vezetni, legyen terük az önmegvalósításhoz. Elismerem, nem tesztelem le a végkitérésekig szétállított autókat (legyen az mások baja), de azt gondolom, hogy a legszigorúbban alappal megtolt verdáim egy G25-tel 900 fokon biztosan azt hozzák (hoznák), amit én szerettem volna a számokkal bűvészkedve beállítani.
    Gondolom, érthető az elv, amiről írok.
    Ennek ellenére abszolút nyitott vagyok, hogy állítsunk át pár alapadatot, ha ezt kívánja a csapat!
    Tuza Ervin
    Nem a kormányszögek mások, hanem a futóműgeometria amit használsz.

    Gyári autók mind, kivétel nélkül végletekig alulkormányzottak, és mindent megteszünk ennek kiküszöbölésére, beleértve a maximum kerékdőlést és utánfutást, ami nagyban segit kanyarban.

    A Te autóid nem ilyenek, alig van rajta hátul dőlés (persze értem én hogy ez gyárilag ilyen a merev tengely miatt) és az elöl már eleve jelentősebb kiindulási utánfutás és egyéb geometriai okosságok eleve érzékenyebb autót eredményeznek. Viszont egy tényező kimarad, és ez a gumi.
    Mivel a játékban semmilyen oldaltorzulása sincs a gumiknak, így nyilván hirtelenebbül reagálnak mindenre mint a valóságban tennék...és itt visszakanyarodhatunk oda, hogy ha a gumi szar akkor minden szar és el kell mindent csalni hogy az eredmény jó legyen..ebben jó volt az alap autók többsége a Tied viszont über ideges az esetek többségében.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  5. #80
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A többi sem (olajcserét kivéve, de az a torsennél is akut probléma, mivel ugyanúgy gyötri a kenőanyagot - sőt, még talán jobban - mint a többi).
    Előnye viszont pont nem ez (nem ezért találták ki a svábok, lássuk be, hívhatod az ingyenvonalat): nevében a végzete (nomen est omen): nyomatékérzékeny.
    Elsőre nem is a fődiffik helyére agyalták ki ezt a túl sok szabadidővel rendelkező német barátaink: középre tervezték bepajszerolni, hogy az első/hátsó hajtás pillanatnyi nyomaték-elosztási igénye minél egyszerűbb (először tisztán mechanikus) megvalósításához meglegyen a csodaszer.
    Miután annak idején a szomszédom volt "Kapitány" (egy megszállott audista hívő, mellesleg többszörös kategória-ralikrossz bajnok, polgári nevén Keskeny Laci), akinek műhelyében sok órát töltöttem, valamit sikerült megtudnom erről a technikáról...
    Már megint mellékesen mondom - a pálya közepéről kitekintve.
    Ez butaság! Mi az hogy nem kell karbantartani egy difit amiben kuplungtárcsák vannak? ( a versenysportban szinte csak ilyet találsz )
    Kötelező karbantartani hiszem lineárisan csökken a hatásfoka ahogy kopik! Ha versenyzel vagy driftelsz akkor pár ezer kilómétert bír, utána új tárcsák, közbetétek, alátétek és rugók kellenek bele.

    Más kérdés a Torsen ami tisztán mehanikus. Vagy eltörik, vagy bírja, de semmiképp sem ideális hátsókerék hajtású autóba. Működési elvéből adódóan a terhelt kerékre a terheletlen keréken felhasznált nyomaték szorzatát küldi, de ha valamelyik kerék a levegőben van, vagy jelentősen csökken a tapadása (nulla) akkor a terhelt kerékre is nulla nyomatékot küld (nulla szorzata is nulla), gázadásra pedíg nem állítható, ha változtatni akarsz a viselkedésén akkor újra kell tervezni, gyártani.
    Ezért terepjárókban, drift és versenyautókban nem alkalmazzák, csak utcán és néhány kezdetleges négykerekes utcai autóban található meg, nomeg ahol a karbantartáson akarnak spórolni.
    Ebből adódóan ritkán használják nehéz (súlyos) és drága is, míg a kuplungtárcsás megoldás olcsóbb, állítható, felújítható, gázadásra akkor is küld nyomatékot a terhelt kerékre ha a terheletlen keréken nincs tapadás, tehát versenysportra ideális, ha az elektrohidraulikus megoldás nem jöhet szóba.

    Tapasztalataimat driftautókon és Harsányi Zoltán többszörös magyar rallycross abszolult bajnok műhelyében szereztem, ahol igenis felújítják minden szezon előtt a diffiket minden szezon előtt.

    Csak érdekesség kedvéért, itt egy felújító készlet:
    http://www.rhdjapan.com/spoon-lsd-ov...erential-56483
    http://www.rhdjapan.com/sti-differen...d-repair-58643

    Audi hotline-t inkább nem hívom már, elavult. Audi 2010 óta nem használt Torsen elvü difiket már a középső difiműnél sem. Felismerték a hátrányait, túlléptek rajta.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 17:35.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Én nem mennék bele ilyen mélyen az okok keresésébe (azon egyszerű okból, mivel nem értek hozzá) és az sem ítélném meg, hogy ez gyári autókhoz képest harapósabb kormányzás ez hitelesebb-e vagy sem. (nekem személy szerint nincs vele bajom, teccődik )

    A rávezető kérdésem az, hogy ha azt akarnád, hogy a setup és steering lock változtatása nélkül harapósabb vagy közvetettebb legyen a kormányzás (vagy maga az áttétel), akkor mit változtatnál meg ehhez a futómű fizikában? Itt olyan dologra gondolok, ami nem setupolható a GTL-ben..

  7. #82
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Audi hotline-t inkább nem hívom már, elavult...
    Simán beszoptad.
    Csak kitaláltam a számot, egykorvolt amerikás barátnőm kedvelt mondata alapján.
    Ha hívtam valakit és nem akartam megmondani, ki volt az, mindig a filmbeli mondattal reagált (feladvány: melyik Woody Allen filmről beszélek?): "-Biztos a telefonszáma: 1-800-PUSSY!"
    Van úgy, hogy bejövünk a mellékutcába, arcos Barátom...
    De inkább olvasd el a következő hsz-t, neked adresszáltam.
    A diffikkel kapcsolatos ismereteidet meg kicsit korrigáld... pár dologban simán hülyeséget írsz, de ennek nem sok köze van a GTL-hez.
    Ugyanis: itt arról beszélnek hozzáértők.

    Mély tisztelettel:
    Tuza Ervin
    experte

  8. #83
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Két dolog tűnt fel.
    Egyfelől: érkezett egy közel normális hangom megírt, szakmai alázattal és segítőkészség halvány árnyékával színezett viszontválasz.
    Másfelől: még a benne foglaltakkal is lehet érdemben és megfelelő szakmaisággal foglalkozni.
    Ha ez megmarad így: vágjunk bele, beszéljünk a részletekről.
    Mielőtt továbbmennénk, megpróbálom világosan kifejteni: eszméletlen mennyiségű, teszteléssel és próbálgatással eltöltött idő van a következő mondatok mögött, tehát szorítkozzunk a bizonyított tényekre és a saját tapasztalatokra (ha van ilyen).
    Milyen is a GTL fizikája?
    Legalább 7-8 éves, és akkor is rengeteg kereskedelmi szempont határozta meg, miért lett ilyen (hangsúlyozom: szerintem még mindig a legjobbak közül való, bár most tesztelgetem az rFactor2 alá érkezett újabb patch-eket és sírok a gyönyörtől!).
    Mit próbáltak a korabeli készítők megvalósítani?
    Egy igencsak közepes gumifizikához igazítottan elképesztően torz fizikai modellekkel próbálták az alapjátékba bevont akkori alap-autók futási modelljét, vezetésük feelingjét megvalósítani, mindezt úgy, hogy a sarki hülyegyerek is megvegye a tetves cédét, mert kell a pénz kalácsra (mint tudjuk).
    Természetesen már akkor is tudtak volna sokkal kifinomultabb gumifizikát szerkeszteni (hiszen a mostani rFactor2-ben szereplő - előjátékként a pár hónapos Historix-modban már részleteiben mutatkozó – gumimodellt akkor is kiszámolta volna egy sima zsebszámológép is), de erre egyrészt még igény sem volt igazából (hiszen a hasonló GP Legends-et is csak a megszállottak vették meg, a Nascar Racing 2003-ról nem is beszélve...), ezért kellett a butítás, a kereskedelmi szempontok szerinti egyszerűsítés (Szabi, Te most ne olvasd tovább - tudom a véleményedet, ezerszer elmondtad már, de eljött a pillanat, mikor Attilánk végre érdemben szólt, tehát megérdemli, hogy választ kapjon).
    Belenéztek egy eredeti GTL autó fizikájába, és olyan dolgokat láthattok, ami egyszerűen nem igaz.
    Aki látott már merev hátsó tengelyt (én Moszkvicsokkal kezdtem, utána kocka-Ladával folytattam, aztán 240-es Volvo jött, ráadásképpen Camaro-k és F-Bird-ök hosszú sora, kocka-Olds Delta 88-as, Lincoln Mk. IV, meg hasonló borzalmak), az tudja, hogy ebben a konstrukcióban (a NASCAR kifinomult technikáját kivéve, ahol hátul kizárólag a jobb oldalt lehet jusztírozni!) a tengelyen alapból nincs kerékdőlési állításra lehetőség. Aki tudja, mit jelent pl. a csapdőlés és csapterpesztés fogalma (korábban részletesen leírtam, tessék visszalapozni), az tudja, hogy ennek gyakorlati értéke nem lehet (nem szokott) olyan értékekig elmenni, mint amit pl. a játék megenged. Miért is?
    Mert ha ilyen eszelős negatív szögben állnának a kerekek pl. elöl és így próbálnánk egy valós autóval befordulni a boxutca bejáratában, azonnal a szalagkorláton kötnénk ki.
    Mondok példát.
    Mostanában teljesen önszorgalomból és a márka iránti tiszteletből dolgozom a 02-es kisbömösön (Joe, mint megszállott béemvés és Szabi, mint ügyintéző félisten megkapja a mindenkori fejlesztéseket tesztelésre).
    Azt kell mondanom, hogy ha megfelelő gumifizikát pakolok a gép alá (nem tagadom, a fantasztikus, zseniális Historix-modból veszem az ötleteket!), és a gép futóművét lehetőleg centi-pontossággal modellezem a valódi autó adatainak megfelelően (és még egy ráadás: elöl a közismert, ámde a játék alap-autóiban nem szereplő Mc-Pherson felfüggesztést modellezem!), nulla összetartással és az eredetinek megfelelő csapterpesztéssel és csaphátradőléssel is eszement módon (már-már túl jól) vezethető, nyomtartó, hihetetlenül életszerű és stabil autót sikerült alkotnom.
    Az első olyan autó, amelyik:
    - a boxban nem azzal kezdi, hogy kifordul oldalra a kormánya
    - az egyenesekben kétszáznál is el lehet engedni a kormányt – zsinóregyenesen halad tovább,
    - fékezésnél mindenféle korrekció nélkül garantáltan nyomtartó
    - tökig kitekert kormánynál sem kezd el füstölve ugrálni, mint oly sok vacakul szerkesztett add-on kocsi(pl. a jobb sorsra érdemes E21) pont ott megy, ahová a kormányát tekerted, eszméletlenül életszerű.
    Mi a gond mégis?
    Hogy porig alázza a kategóriabeli vetélytársakat a játékban, pedig a korabeli pályák korabeli köridejéhez mérten minden rendben van (erről is írtam korábban nem kis kutatómunka eredményeként – valamit vagy vegyünk komolyan, vagy ugatjuk és kapjuk hozzá a kokikat és sallereket).
    Mit kéne tenni az új modoknál?
    Először is meg kell szerezni az eredeti autók gépkönyveit és milliméterre levenni a futóműveket (bekötési pontok, geometriák, stb.), kőkeményen tartva a méreteket, eredetinek megfelelő futóműveket felszerkeszteni. Sajnos, én most még csak a Chevelle, a Mercedes 300 SEL, az Alfa 1300 Junior, a BMW 2002 tii és pár másik (kb. 15-20) autó ilyen irodalmát birtokolom, tehát vagy kutatnom kell bőszen (meg ismételten sokadszorra kivándorolni törzshelyemre, a Maróti Könyvkereskedésbe a Nagykőrösi útra), vagy hasonlókat modellezek, mint amik már megbízhatóak.
    A másik: a valódihoz még közelebbi gumifizika.
    Ezzel viszont van egy nem kis gond: a játék csak bizonyos (Általatok legnagyobbrészt persze nem ismert) adatot tud kezelni, ezért hiába írnám be pl. a hihetetlenül kifinomult rFactor2 adatsorát egy gumihoz a játékba (sajnos, ez a gáma borzalmasan jó lesz, de nem akarok elébe menni a várhatóan még éves szintű fejlesztéseknek... csak szólok szerényen), a GTL semmit nem tudna vele kezdeni.
    Ezért kell gyötrően sok időt felhasználva azon kutakodnom: miből jöhet ki egy jobb autó.
    Aki nincs tisztában a játék számhegyeinek jelentésével és az adatok határértékeivel, az nyilván képtelen érdemben hozzászólni ehhez a témához, de nincs is ezzel semmi gond.
    A gond ott van főleg, hogy a modderek túlnyomó többsége is messziről ugatja a témát: azt a roppant egyszerű utat követik, hogy simán bemásolják egy „új” mod alá valamelyik régebbi, megbízhatónak látszó autó fizikáját és hatalmas arccal megjelennek: itt az új autó, ezt csináltam!
    Bár ne tetted volna...
    Tipikus esete volt régebben a kedvencem: valami barom kihozta az R12 Gordini-t (harmatos 3D-s grafikával, de ez most mindegy) a Falcon fizikájára építve...
    Ezektől a botcsinálta „modderektől” mentse meg a jó ég a becsületes játékosokat!
    Barátaim! Amíg ilyen okos emberek kiabálnak a partvonalról, addig valóban minden megtörténhet.
    Azt el kell mondanom: én minden általam megírt autó esetében
    nullából indulok, minden betű, minden szám saját agymenés eredménye, a fizikában
    elsőrendű szempont a vezethetőség, a játék által való feldolgozhatóság, a GTL alap-autóihoz való valamelyes hasonulás azzal az ódiummal, hogy én (ha tehetem) mindent a realizmusnak rendelek alá. Talán ebből jön ki az az érzés, amiről Zoli beszél: néha gyökeres az eltérés az én autóim és a GTL alapautói között. És – igaza is van.
    Nemrég átálltam a korábbi Vista-ról a Win7-re, meg ezzel együtt a doboztalanított GTL-t is fel kellett pakolnom.
    Pusztán brahiból megfuttattam 1-2 remek(-nek gondolt) vasat, pl. a Vette-ket.
    Azt hittem, nem vagyok magamnál vagy berúgtam egy milliliter bor nélkül, netán elromlott a kormányom vagy én – nem én vagyok.
    Spa-ban képtelen voltam egy értelmes kört menni, holott az az egyik legfontosabb tesztpályám.
    Rájöttem: fényévekre vagyok az eredeti játéktól, a fejemben a régebbi élmények és érzések adják az instrukciókat.
    Talán ezért érzi bármelyikőtök, hogy ezek az autók (az én modjaim) annyira mások. De ember nincs, aki megmondaná: a bajnokságban a régi pályán kéne haladni, vagy a realizmus irányában kéne nyitni még tovább.
    Ugye, érthető ez a probléma?
    Remélem, a különálló Merci-futam azért a megfelelő gyakorlással elegendő meggyőző erővel fog majd szolgálni. És még valami: azért táplálom a reményt, hogy Szervezőink mégis bizalmat adnak a kis nullkettesnek a Ringre. Hatalmas élmény lenne, azt garantálom (igaz, Joe?).
    Tuza Ervin

  9. #84
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Simán beszoptad.
    Csak kitaláltam a számot, egykorvolt amerikás barátnőm kedvelt mondata alapján.
    Ha hívtam valakit és nem akartam megmondani, ki volt az, mindig a filmbeli mondattal reagált (feladvány: melyik Woody Allen filmről beszélek?): "-Biztos a telefonszáma: 1-800-PUSSY!"
    Van úgy, hogy bejövünk a mellékutcába, arcos Barátom...
    De inkább olvasd el a következő hsz-t, neked adresszáltam.
    A diffikkel kapcsolatos ismereteidet meg kicsit korrigáld... pár dologban simán hülyeséget írsz, de ennek nem sok köze van a GTL-hez.
    Ugyanis: itt arról beszélnek hozzáértők.

    Mély tisztelettel:
    Tuza Ervin
    experte
    Akkor szoptam volna be ha megpróbálom felhívni...
    Te szoptad be.
    1. Audi nem használ már Torsent!
    2. Thorsen-t pedíg sohasem használt! Ha már a helyesíráson ugrálsz akkor az alapfogalmakat kéne elsősorban ismerni ha modolni akarsz.
    3. Sőt egyik GTL autó sem használ Torsent, nem is értem miért keverted ide, nyilván mert ilyet láttál a szomszéd audija alatt ropira tört fogaskerekekkel.
    4. Viszont állítható clutch pack lsd-t használnak és ott a nézeteiddel ellentétben jellemző hogy agresszívebben zár gázra mint gázelvételre..
    5. Ha a fenti tulajdonság zavar akkor gázfröccsöt kell adni a megfelelő pillanatban. Ennyi, nincsenek trükkök meg idióta ötletek hogy váltás közben ne fékezz...ilyeneket ajánottál itt másoknak. Abban hogy jó ritmusban add a gázfröccsöt, nagyban segít ha nincs elállítva a shifter delay..amit a másik hozzászólásomban támadtam.
    6. AZ ilyen tipusú verseny és magas teljesítményű utcai autók difije állandó karbantartást és felújítást IGÉNYEL. Ellentétben az előző hozzászólásodban hallottakkal.
    7. Tipikus beállítás orrmotoros hátsókerekes autónál 40/30, 30/15, 30/30, stb.

    Ha nem kuplungos difi van GTL (vagy ISI auto alatt) akkor nyitott vagy zárt difi van alatta, ezeknek a működése pedig nyilvánvaló. Szóval beszoptad megint.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 16:59.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  10. #85
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A rávezető kérdésem az, hogy ha azt akarnád, hogy a setup és steering lock változtatása nélkül harapósabb vagy közvetettebb legyen a kormányzás (vagy maga az áttétel), akkor mit változtatnál meg ehhez a futómű fizikában? Itt olyan dologra gondolok, ami nem setupolható a GTL-ben..
    Szabikám, ez pont nem tartozik ide!
    Ezzel Ismert Barátunk kihívó korábbi kérdésére próbálok válaszolni: talán meg is érti.
    De azért, ha már rákérdeztél: az egyik legfontosabb adatsor az irányítókarok helyzete és méretezése (ettől /ha rosszul szerkesztették föl/ kezd ugrálni némelyik vacak add-on autó a boxban, koppig kitekert kormánynál: próbáljátok ki, nem egy ilyen autót kaptatok a nyakatokba eddig!), és roppant fontosak a rugóerők és csillapítási vektorok méretei, elméleti 3D-s magasságai és irányai, de gyakorlatilag minden adat a futóművek bekötési pontjainál (mindez persze 3D-ben végiggondolva, azaz minden adat valójában három adat), meg a lengőkarok mértetezése, dőlésszöge... hülyeség sorolnom: minden.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 01. 17:00.

  11. #86
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor szoptam volna be ha megpróbálom felhívni....
    Néha már annyira idióta dolgokat írsz, hogy mindenki körberöhög.
    Ne erőltesd. Bukovári a dolog, nem értersz hozzá, állj félre.
    Elegánsan, mert most még megteheted.
    Kevesen h...gyozták még ennyire le magukat itt, errefelé, mint Te mindennap megteszed. Széllel szemben. Miért jó ez Neked? Ennyire dühöng Benned valamiféle bizonyítási vágy? Vannak a neten ismert hőbörgők, értelmetlenül mindenbe belemaró lelki sérültek. Ne akarj közéjük tartozni, megint elkúrod ezt a topikot is, mint már egy párat eddig. Megint azt mondom (pedig már rég off a dolog): vegyél vissza. Vannak dolgok, amikhez baromira nem értesz, de beleugatsz. Miért jó ez Neked?

    Ismételt tisztelettel:

    Tuza Ervin
    fejlesztő

  12. #87
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Két dolog tűnt fel.
    Egyfelől: érkezett egy közel normális hangom megírt, szakmai alázattal és segítőkészség halvány árnyékával színezett viszontválasz.
    Másfelől: még a benne foglaltakkal is lehet érdemben és megfelelő szakmaisággal foglalkozni.
    Ha ez megmarad így: vágjunk bele, beszéljünk a részletekről.
    Mielőtt továbbmennénk, megpróbálom világosan kifejteni: eszméletlen mennyiségű, teszteléssel és próbálgatással eltöltött idő van a következő mondatok mögött, tehát szorítkozzunk a bizonyított tényekre és a saját tapasztalatokra (ha van ilyen).
    Milyen is a GTL fizikája?
    Legalább 7-8 éves, és akkor is rengeteg kereskedelmi szempont határozta meg, miért lett ilyen (hangsúlyozom: szerintem még mindig a legjobbak közül való, bár most tesztelgetem az rFactor2 alá érkezett újabb patch-eket és sírok a gyönyörtől!).
    Mit próbáltak a korabeli készítők megvalósítani?
    Egy igencsak közepes gumifizikához igazítottan elképesztően torz fizikai modellekkel próbálták az alapjátékba bevont akkori alap-autók futási modelljét, vezetésük feelingjét megvalósítani, mindezt úgy, hogy a sarki hülyegyerek is megvegye a tetves cédét, mert kell a pénz kalácsra (mint tudjuk).
    Természetesen már akkor is tudtak volna sokkal kifinomultabb gumifizikát szerkeszteni (hiszen a mostani rFactor2-ben szereplő - előjátékként a pár hónapos Historix-modban már részleteiben mutatkozó – gumimodellt akkor is kiszámolta volna egy sima zsebszámológép is), de erre egyrészt még igény sem volt igazából (hiszen a hasonló GP Legends-et is csak a megszállottak vették meg, a Nascar Racing 2003-ról nem is beszélve...), ezért kellett a butítás, a kereskedelmi szempontok szerinti egyszerűsítés (Szabi, Te most ne olvasd tovább - tudom a véleményedet, ezerszer elmondtad már, de eljött a pillanat, mikor Attilánk végre érdemben szólt, tehát megérdemli, hogy választ kapjon).
    Belenéztek egy eredeti GTL autó fizikájába, és olyan dolgokat láthattok, ami egyszerűen nem igaz.
    Aki látott már merev hátsó tengelyt (én Moszkvicsokkal kezdtem, utána kocka-Ladával folytattam, aztán 240-es Volvo jött, ráadásképpen Camaro-k és F-Bird-ök hosszú sora, kocka-Olds Delta 88-as, Lincoln Mk. IV, meg hasonló borzalmak), az tudja, hogy ebben a konstrukcióban (a NASCAR kifinomult technikáját kivéve, ahol hátul kizárólag a jobb oldalt lehet jusztírozni!) a tengelyen alapból nincs kerékdőlési állításra lehetőség. Aki tudja, mit jelent pl. a csapdőlés és csapterpesztés fogalma (korábban részletesen leírtam, tessék visszalapozni), az tudja, hogy ennek gyakorlati értéke nem lehet (nem szokott) olyan értékekig elmenni, mint amit pl. a játék megenged. Miért is?
    Mert ha ilyen eszelős negatív szögben állnának a kerekek pl. elöl és így próbálnánk egy valós autóval befordulni a boxutca bejáratában, azonnal a szalagkorláton kötnénk ki.
    Mondok példát.
    Mostanában teljesen önszorgalomból és a márka iránti tiszteletből dolgozom a 02-es kisbömösön (Joe, mint megszállott béemvés és Szabi, mint ügyintéző félisten megkapja a mindenkori fejlesztéseket tesztelésre).
    Azt kell mondanom, hogy ha megfelelő gumifizikát pakolok a gép alá (nem tagadom, a fantasztikus, zseniális Historix-modból veszem az ötleteket!), és a gép futóművét lehetőleg centi-pontossággal modellezem a valódi autó adatainak megfelelően (és még egy ráadás: elöl a közismert, ámde a játék alap-autóiban nem szereplő Mc-Pherson felfüggesztést modellezem!), nulla összetartással és az eredetinek megfelelő csapterpesztéssel és csaphátradőléssel is eszement módon (már-már túl jól) vezethető, nyomtartó, hihetetlenül életszerű és stabil autót sikerült alkotnom.
    Az első olyan autó, amelyik:
    - a boxban nem azzal kezdi, hogy kifordul oldalra a kormánya
    - az egyenesekben kétszáznál is el lehet engedni a kormányt – zsinóregyenesen halad tovább,
    - fékezésnél mindenféle korrekció nélkül garantáltan nyomtartó
    - tökig kitekert kormánynál sem kezd el füstölve ugrálni, mint oly sok vacakul szerkesztett add-on kocsi(pl. a jobb sorsra érdemes E21) pont ott megy, ahová a kormányát tekerted, eszméletlenül életszerű.
    Mi a gond mégis?
    Hogy porig alázza a kategóriabeli vetélytársakat a játékban, pedig a korabeli pályák korabeli köridejéhez mérten minden rendben van (erről is írtam korábban nem kis kutatómunka eredményeként – valamit vagy vegyünk komolyan, vagy ugatjuk és kapjuk hozzá a kokikat és sallereket).
    Mit kéne tenni az új modoknál?
    Először is meg kell szerezni az eredeti autók gépkönyveit és milliméterre levenni a futóműveket (bekötési pontok, geometriák, stb.), kőkeményen tartva a méreteket, eredetinek megfelelő futóműveket felszerkeszteni. Sajnos, én most még csak a Chevelle, a Mercedes 300 SEL, az Alfa 1300 Junior, a BMW 2002 tii és pár másik (kb. 15-20) autó ilyen irodalmát birtokolom, tehát vagy kutatnom kell bőszen (meg ismételten sokadszorra kivándorolni törzshelyemre, a Maróti Könyvkereskedésbe a Nagykőrösi útra), vagy hasonlókat modellezek, mint amik már megbízhatóak.
    A másik: a valódihoz még közelebbi gumifizika.
    Ezzel viszont van egy nem kis gond: a játék csak bizonyos (Általatok legnagyobbrészt persze nem ismert) adatot tud kezelni, ezért hiába írnám be pl. a hihetetlenül kifinomult rFactor2 adatsorát egy gumihoz a játékba (sajnos, ez a gáma borzalmasan jó lesz, de nem akarok elébe menni a várhatóan még éves szintű fejlesztéseknek... csak szólok szerényen), a GTL semmit nem tudna vele kezdeni.
    Ezért kell gyötrően sok időt felhasználva azon kutakodnom: miből jöhet ki egy jobb autó.
    Aki nincs tisztában a játék számhegyeinek jelentésével és az adatok határértékeivel, az nyilván képtelen érdemben hozzászólni ehhez a témához, de nincs is ezzel semmi gond.
    A gond ott van főleg, hogy a modderek túlnyomó többsége is messziről ugatja a témát: azt a roppant egyszerű utat követik, hogy simán bemásolják egy „új” mod alá valamelyik régebbi, megbízhatónak látszó autó fizikáját és hatalmas arccal megjelennek: itt az új autó, ezt csináltam!
    Bár ne tetted volna...
    Tipikus esete volt régebben a kedvencem: valami barom kihozta az R12 Gordini-t (harmatos 3D-s grafikával, de ez most mindegy) a Falcon fizikájára építve...
    Ezektől a botcsinálta „modderektől” mentse meg a jó ég a becsületes játékosokat!
    Barátaim! Amíg ilyen okos emberek kiabálnak a partvonalról, addig valóban minden megtörténhet.
    Azt el kell mondanom: én minden általam megírt autó esetében
    nullából indulok, minden betű, minden szám saját agymenés eredménye, a fizikában
    elsőrendű szempont a vezethetőség, a játék által való feldolgozhatóság, a GTL alap-autóihoz való valamelyes hasonulás azzal az ódiummal, hogy én (ha tehetem) mindent a realizmusnak rendelek alá. Talán ebből jön ki az az érzés, amiről Zoli beszél: néha gyökeres az eltérés az én autóim és a GTL alapautói között. És – igaza is van.
    Nemrég átálltam a korábbi Vista-ról a Win7-re, meg ezzel együtt a doboztalanított GTL-t is fel kellett pakolnom.
    Pusztán brahiból megfuttattam 1-2 remek(-nek gondolt) vasat, pl. a Vette-ket.
    Azt hittem, nem vagyok magamnál vagy berúgtam egy milliliter bor nélkül, netán elromlott a kormányom vagy én – nem én vagyok.
    Spa-ban képtelen voltam egy értelmes kört menni, holott az az egyik legfontosabb tesztpályám.
    Rájöttem: fényévekre vagyok az eredeti játéktól, a fejemben a régebbi élmények és érzések adják az instrukciókat.
    Talán ezért érzi bármelyikőtök, hogy ezek az autók (az én modjaim) annyira mások. De ember nincs, aki megmondaná: a bajnokságban a régi pályán kéne haladni, vagy a realizmus irányában kéne nyitni még tovább.
    Ugye, érthető ez a probléma?
    Remélem, a különálló Merci-futam azért a megfelelő gyakorlással elegendő meggyőző erővel fog majd szolgálni. És még valami: azért táplálom a reményt, hogy Szervezőink mégis bizalmat adnak a kis nullkettesnek a Ringre. Hatalmas élmény lenne, azt garantálom (igaz, Joe?).
    Tuza Ervin
    Végigolvastam. A személyeskedés részére most kivételesen nem reagálok.

    Egy dolog van ami kulcs fontosságú.
    Ha a gyári autókkal közösen használható szerkezeteket akarsz akkor legalább 1 közös nevezőnek lennie kellene szerintem, és ha ajánlhatom akkor az legyen pont a gumi, mint életben is.
    Vagy a régieket kell átírni, vagy az új autóidnak kéne a GTL-ben szereplő gumik közül feltenni valamelyiket..mindazonáltal én nem teljesen értem, hogy mindennek mi értelme lenne a historix mod 2.0 rf2-es megjelenése után, mert hát ott pont a gumi az ami más szintre emeli az egész szimulációt.

    Helyedben én megcsinálnám a komplett különálló Trans Am modot és abban lesz elég autó amik remélhetőleg versenytársai egymásnak. Viszont a gumifizikát ott is egységesíteném amennyire lehet, de ebben az esetben legalább nem az eredeti Simbin autókhoz kell viszonyítani.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 17:20.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  13. #88
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Végigolvastam. A személyeskedés részére most kivételesen nem reagálok...
    Reméltem. Okos srác vagy - és ezt nem csak innen tudjuk. Tartsd meg jó szokásodat!
    Mindjárt jön az érdemi válasz a továbbiakra!

  14. #89
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    A rávezető kérdésem az, hogy ha azt akarnád, hogy a setup és steering lock változtatása nélkül harapósabb vagy közvetettebb legyen a kormányzás (vagy maga az áttétel), akkor mit változtatnál meg ehhez a futómű fizikában? Itt olyan dologra gondolok, ami nem setupolható a GTL-ben..

    Rávezető kérdésed, szerintem hibátlan volt.
    Az én válaszom egyszerűbb mint Erviné volt.
    A gumit változtatnám meg.

    Ha felteszed valamelyik GTL-es gumit Ervin autójára..biztos vagyok benne hogy lustábban fordulna és lassabb lenne egy körön.
    Kiváncsi lennék az eredményre ha kipróbálod.

    Szuper jó hogy van aki ad a futómű alapvető működési elvére, érdekli, pontosítja, de ha van egy olyan változó mint a gumi ami napnál világosabb változókat hagy figyelmen kívül akkor kérdéses hogy hol érdemes meghúzni a határt a precizitás terén, és hol kell elcsalni, lehet egyszerűsíteni, stb.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 17:28.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  15. #90
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Helyedben én megcsinálnám a komplett különálló Trans Am modot és abban lesz elég autó amik remélhetőleg versenytársai egymásnak. Viszont a gumifizikát ott is egységesíteném amennyire lehet, de ebben az esetben legalább nem az eredeti Simbin autókhoz kell viszonyítani.
    Az eredeti koncepciója ez (volt) Ervinnek, az hogy most beraktuk egy autóját a mezőnybe a gyári autók közé, az már csak a mi saját döntésünk volt, Ervinnél ez sosem volt cél.

    Majd a futamon eldől, hogy jó/rossz döntés volt-e, egyelőre én nem aggódom emiatt!


    Az rF2 + HistoricX mod pedig képben van, kivárjuk mit hoz a jövő!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 01. 17:51.

  16. #91
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolog van, ami kulcsfontosságú.
    Ha a gyári autókkal közösen használható szerkezeteket akarsz akkor legalább egy közös nevezőnek lennie kellene szerintem, és ha ajánlhatom, akkor az legyen pont a gumi, mint az életben is.
    Vagy a régieket kell átírni, vagy az új autóidnak kéne a GTL-ben szereplő gumik közül feltenni valamelyiket..., mindazonáltal én nem teljesen értem, hogy mindennek mi értelme lenne a Historix mod 2.0 rf2-es megjelenése után, mert hát ott pont a gumi az, ami más szintre emeli az egész szimulációt.

    Helyedben én megcsinálnám a komplett különálló Trans Am modot és abban lesz elég autó, amik remélhetőleg versenytársai egymásnak. Viszont a gumifizikát ott is egységesíteném - amennyire lehet - de ebben az esetben legalább nem az eredeti Simbin autókhoz kell viszonyítani.
    Ebben vannak megfontolandó dolgok, és viszontválaszolok is rá később, de most éppen felhívott Valaki (aki fontos Nekem), hogy találkozzunk.
    Mire végigértem a helyesírási javításokon (idézett mondataidban), jött az sms.
    Este válasszal leszek. Pontosan, konkrétan! Témához illően!

    Tuza Ervin

  17. #92
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A GTL-ben viszont, a valós élettől eltérően a tolóüzemi diffizár eltérő értékű, mint a hajtás alatti (ami egy mechanikus diffizár esetében nem így van a valóságban). Azt ugyan nem tudom megítélni, hogy egy adott érték beállításánál mennyire valósághű a hatás a játékban, de az biztos, hogy egészségesebb, ha a két diffizár érték közül a felső (magyar fordítású programban "Teljesítmény" címszóval szerepel - valljuk be, eléggé ostobán) jóval alacsonyabb, mint az alsó. Én az alap-setup értékekben általában erre 15-20 %-ot állítok be a saját autóimon, az alsóra (a tényleges diffizár értékére) pedig 35-40%-ot.
    t.
    Innen indult a vita. Azt állítod, hogy a pl. a 15/35 vagy a 20/40 a helyes érték.
    Fordítva van a játékban mint ahogy gondolod. A hajtás alatti érték (power) az első, és a motorfék (coast) a második. Tehát egy 40/20 vagy 30/15 lehet helyes, reális és jó beállítás, és a program kiválóan kezeli a difi variálását, érezhető, látható hatásai vannak. Úgy jó ahogy van se nem ostoba, se nem hibás.

    Az hogy számodra a 15/35 jobban működik annak az a magyarázata hogy az autóid rettentő túlkormányzottak.
    A 35% coast lenyugtatja beforduláskor hisz nem tud megfelelő sebességkülönbség kialakulni a hátsó kerekek között, azaz egyenesen akar továbbmenni az autó.
    A 15 power pedig szinte meggátolja hogy a külső terhelt kerék elpörögjön, így csak a belső pörög el ha nagy gázt adsz, amitől nincs ideális trakciód (romlik a köridő) de nem pördül meg az autó, csak a belső kerekét füstöli mintha nyitott difije lenne, így könnyen kezelhető.
    Ha ezt az értéket így felcseréled, akkor a sok óra tesztelés hiábavaló volt. Az értékeid számodra lehet hogy ideálisak, de nem szimulálnak semmit. Ilyen autó nincs és az élményeid nem tükrözi a többiekét.

    Detroit lockert nem hiszem hogy lemodellezték, de fixre zárt 100% hátsó difi modellezhető akár teljesen nyitott coastal is, ahogy a teljesen nyitott is.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 18:19.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #93
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Amit még észrevettem Ervin írásaiban az a kerékdőlés alulbecsülése.
    A korabeli autókban valóban nem voltak hatalmas dölések, de 2 esetenként 3 fok az első tengelyen még messze van a hatalmastól. Modern slickel szerelt túra autón 4-5-6 fok sem ritka, főleg ha rövid a verseny. Alapvetően annyi dőlést tesznek előre, amit a gumi még megenged károsodás nélkül. A katalógus érték lényegtelen ha átalakított versenyautókról beszélünk. Az egyenesfutás és az ideges viselkedés féktávon nem szempont hisz profik ülnek a kormány mögött, viszont létfontosságú hogy ráfordításkor maximális legyen a tapadás a terhelt oldalon.

    Tehát a helyes kerékdőlés pálya és gumifüggő. Ha van elég tapadás és oldalfal torzulása a guminak és a hőmérséklet adatok efogadhatóak (max 10-15C a gumi külseje és belseje között) akkor erősebb dőléssel jobban jársz összességében mert egyenletesebben oszlik el a terhelés a kormányzás szempontjából legfontosabb keréken.
    1-2 fok dőlésnél az első gumi külseje nagyon túlmelegedhet kanyarban, míg a belseje le sem ér az aszfaltra, ahogy növeled az értéket, nő a terhelés, kopás a belső oldalon és a külső oldalát csak akkor használod a gumi teljes terjedelmében, amikor maximális terhelést kap, tehát a legjobban van rá szükség.

    Tehát azt már tudjuk hogy előre a lehető legnagyobb dőlés kell és a lehető legkissebb guminyomás, hogy maximálizáld a tapadófelületet.

    Mivel ez sok esetben nem megvalósítható GTL-ben, hiszen nagy mértékben limitált amit beállíthatsz...ezért nyúlunk az utánfutáshoz. Ettől jobban érezhető az autó, de van egy olyan hatása is, hogy (leegyszerűsítve) nagyobb utánfutás esetén nagyobb kerékelfodításra nő a kerékdőlés is. Ez jóóó nekünk mert pótolni lehet amit nem tudunk beállítani alapból és negatív hatása alig alig lehet, féktávon sem romlik az autó viselkedése.

    Utcai és verseny jármüűveimen is az első az volt hogy elballagtam futóműveshez és beállítottuk a maximális lehetséges utánfutást, és dőlést. Ezek többnyire így is konzervatív értékek maradnak.





    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 19:03.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  19. #94
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Erre a legjobb példa a WTCC-s Volvó. Olyan kerékdőléssel mennek (hátul), hogy az ember azt hiszi, kitört a kerék.

    image12.jpg
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  20. #95
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Erre a legjobb példa a WTCC-s Volvó. Olyan kerékdőléssel mennek (hátul), hogy az ember azt hiszi, kitört a kerék.

    image12.jpg
    Igen, itt is az történik mint amit páran eröltetünk GTL-ben.
    Nagyon puha futóműve van a Volvonak, hatalmasak a terhelésváltások dőlések. Ettől megeszi a kerékvetőket, de nagyobb dőlés kell a guminak, hogy függőleges legyen a kerék az aszfaltra terhelésen. Ez az első tengelyre igaz elsősorban.

    Hátsó kereket szerintem és ezt kihangsúlyozom, hogy SZERINTEM csak azért csinálják ilyenre hogy rontsák a tapadását, csökkentsék az alapvetően alulkormányzott első kerekes autó hajtási befolyását azzal hogy a hátulja elkönnyül, kvázi nem ér le
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  21. #96
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Majd a futamon eldől, hogy jó/rossz döntés volt-e, egyelőre én nem aggódom emiatt!
    !
    Én egy kicsit aggódok , de ugye az egyéni szoc problem

    Tilus, az a kék lotusz az valami "könnyfakasztóan" gyönyörü.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  22. #97
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Nos, úgy néz ki Szabinak lesz (részben) igaza. A steering lock-ot csökkentve tényleg javult a helyzet a SEL Mercinél, de még így is erősen utcai autós beállításokat kell alkalmaznom a vezethetőség érdekében.

  23. #98
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Bocsánat. Kicsit elmaradtam innen (elhívott-vont egy érdemteli Valaki - kicsit hosszabban, mint gondoltam).
    A közben befutott szakmaiatlan butaságokkal természetesen nem kívánok foglalkozni, a hatvanas-hetvenes évek szinte tisztán mechanikus technikája annyira világos, hogy ehhez nincs mit hozzátenni.
    Találtam középső csoportos szinten is némi szellemi gimnasztikával feldolgozható anyagot - akinek inge, vegye fel:
    http://www.torsen.com/products/T-1.htm
    http://www.youtube.com/watch?v=Z9iPqIQ_8iM

    Aki itt talál karbantartást igényló csúszó alkatrészeket (dörzsbetéteket és minikuplungokat, stb.), kap egy dobozos eredeti GTL-lemezt tőlem (nem vicc, most már ingyé elvihető, hogy problémamentesen felugrott pár hete a digi-kópia).
    A VW legnagyobb limousine-ja a mai napig alkalmazza (többek közt) ezt a biztosan rövid időn belül ropira törő silány kis technikát, valszeg annyira gagyi a cucc, hogy csak egy tizenötmillás gépben lehet elsütni a hülyéknek (na jó, extrákkal tud huszonöt is lenni).
    Kis mellékes: mikor még üzemeltetőként dolgoztam egy érdekes helyen, volt a kezem alatt egy K-701 típusú csuklós kormányzású erőgép. A ruhásszekrény-méretű váltóházában (aminek a fele üres volt a közvetlen háborús helyzet esetén bepakolható, kenést alig igénylő katonai váltó-rendszer miatt, ami 150 km-nyi vészüzemmódban még 50-50% víz-petróleummal, mint kenőanyaggal is elment... - kitaláltátok, milyen gyártmány volt?) minden fokozatához tartozott egy soktárcsás kis tengelykapcsoló, ami egyben elegendő csúszást is biztosított az esetleg megszoruló hajtáslánc időleges tehermentesítésére (pár másodpercre). Csak mellékesen: hét fokozatú váltó volt...
    Zoli felvetésére: nem kevés tesztkört toltam a nagy Mercivel, és magabiztosan állíthatom: abszolút nem túlkormányzott, csak éppen szinte tökéletesen sikerült (végre!) eltalálni azt az inercia-összefüggést, amely ennek a teljesítmény-és tömeg-osztálynak a leginkább megfelel a játék feldolgozható fizikáján belül! Mindenképpen újra kell gondolni ezzel a vassal, hogy mikor vagyunk valóban életközeli viselkedés és vezetési élmény birtokában. Ismételten hangsúlyozom: ne az eredeti, ilyen-olyan GTL-autókhoz viszonyítsatok, ha ezt a verdát (vagy a Chevelle-t) választjátok: ezeknél a futómű minél valósághűbb méretezése volt az elsődleges cél, aztán meg a Merci-váltó és erőátvitel említett, "furcsa" karakterisztikája is okozhatja a szokottól talán nem túlzottan eltérő vezetési mód megvalósítását.
    Legyen elég annyi (érdemes rámenni a korabeli eredménylistákat tartalmazó oldalakra): ez a luxusbálna második tudott lenni egy "virgonc" Capri mögött! Talán nem a fara csúsztatásával...
    Még valami: ennek a két masztodonnak (Chevelle és Mercedes 300 SEL 6.8) egészen más a gumifizikája (ebben már voltak újabb tapasztalatok), mint a "hagyományos" GTL-gumiknak!
    Akinek valamelyes rálátása van a szimulátorunkban futó autók futómű-geometriájának, inercia-összefüggéseinek, saját alkatrész-tömegeinek és egyéb "fölöttébb érdekes" összefüggéseinek valóban szakmailag is megalapozott tanulmányozására (csak évek gyakorlatának kérdése...), annak világosak a korrelációk és nem beszél blőd baromságokat messzi távolból.
    Meg... nem árt pár száz kocsit saját kezűleg is szétszedni-összerakni, de hagyjuk az érdemtelen véleményeket.
    Diffi húzó-toló erőhatásaihoz (tekintsük most csak a játékot, és nem a bekiabált marhaságokat): ez ebben a játékban egy konkrét szimuláció, ami a valóságban nem így valósul meg. Ehhez képest itt tág tere van a fantáziának ahhoz képest, hogy:
    1. mint akart elérni a (hozzáértő!) modder
    2. mit enged a játék
    3. mit szeret a konkrét játékos
    4. az adott vezetési stílushoz az adott autó adott módon megírt (jó-rossz) karakterisztikái mit adnak ki az első beállításkor
    5. mennyire állította el a játékos az eredetileg kitalált, tesztelt és valószínűleg legjobb beállítást.
    Ergo: egyáltalán nincsenek mindenki számára, mindenkor és minden autónál, minden pályán egyformán jól használható "konfigurációk".
    Minden autónál, minden pályára mindenkinek sok gyakorlással ki kell találni a csak oda, csak azzal a vassal és csak neki jó beállításokat.
    Korábban elmondtam már a Jim Clark-féle esetet a versenytárs "beállíthatatlan" autójával (amivel az istenáldotta tehetség a negyedik körben tizedre azt az időt autózta, mint a sajátjával...).
    Senki ne hallgasson a mindent megmondó váteszekre - talán még én sem vagyok az. Mint a százéves viccben a sírásó két mondata:
    "Mindenki meghal egyszer. Talán még én is."
    De az amcsi vasak között töltött 17 év jelenthet valamit.

    Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. És saját hibáink elemzése a visszajátszásokban. Csak ez hozza az eredményeket.

    Tuza Ervin
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2012. 03. 05. 07:01.

  24. #99
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése

    Aki itt talál karbantartást igényló csúszó alkatrészeket (dörzsbetéteket és minikuplungokat, stb.), kap egy dobozos eredeti GTL-lemezt tőlem (nem vicc, most már ingyé elvihető, hogy problémamentesen felugrott pár hete a digi-kópia).
    Én kettőt is adok Neked a GTL lemezből ha mondasz 1 autót GTL-ből amiben Torsen gyártmányú differenciálmű volt gyárilag!
    Torsen céget 1984-ben alapították Te szavaddal élve ezt beszoptad.

    Ki mondta hogy karbantartást igényel a torsen? Azt mondtam hogy NEM igényli.
    VW azért használ torsent a luxus verdában mert az csendes teljesen észrevehetetlenül zár, nem csattog, nem ráz, és nem igényel karbantartást, és nem fognak vele versenyezni ahol rajtnál és visszaváltásoknál eltörhetne.

    Mellesleg vicces ahogy az egyébként teljesen szakmai vitát átugrod és hozol egy oda nem illő példát aztán eltereled a beszélgetést..
    Állítható differenciál ami GTL-ben gyakorlatilag minden autóban modellezve lett, függetlenül attól, hogy mi volt az eredeti autóban, no ez így néz ki belülről:

    http://www.club4ag.com/faq_and_tech_...ential_101.htm



    Torsen nem lehet, mert az NEM állítható..viszont a fenti szerkezet karbantartást igényel hogy írtam is.
    Csak az ilyen és az elektromos vezérlésű differenciál állítható minimum két fokozatban!
    Versenysportban is ilyet használnak többnyire, szinte kivétel nélkül, és ISI engine is ezt modellezi, mégpedíg KIVÁLÓAN!

    Amivel a Torsent kevered az az amcsiknál rendszeren használt egyszerűbb helical gear diffi mint az eaton truetrack, ilyet használtak 58 óra számos UTCAI de CSAK UTCAI autóban:
    http://www.eaton.com/Eaton/ProductsS...ials/index.htm
    De ha megnézed az Eaton oldalát akkor láthatod, hogy VERSENY célra az elektromosat és a kuplung/dörzs tárcsás itthon lamellásnak is hívott verziót ajánlják aminél a legelső feature az hogy REBUILDABLE Azaz karbantartást igényel.
    Ilyen posi-tracktion differenciált használ a gyakran emlegetett Chevelle de a Chevy Nova és Camaro is!!




    The Eaton Posi limited-slip differential prevents wheel slip before it can get started. To do that, carbon disc clutch packs, preloaded by a central spring assembly, are located behind each differential side gear. When torque input increases the clamping load on the clutch packs increases. That causes the chatter-free clutch packs to grab and transfer power to the other wheel.

    Muscle cars, hot rods and mild off-road vehicles should look to Eaton's limited-slip differential for their traction answers. And the fact is, Eaton's Posi units are virtually bullet proof.

    The Eaton Posi limited-slip differential is the perfect way to control traction in street rods, light duty pickups and all types of tarmac running race cars


    Ilyen elrendezést használ a ZF is amit számtalan német autóban megtalálsz, beleértve az audikat 2011 után, pl. RS5 quattro!
    Opsz, ebben is van kuplungtárcsaaa!


    Ford Traction-Lok differenciál (mustang, thunderbird) nézzétek a kis kuplungtárcsákat.


    C2 és C3 corvette differenciál, kuplungal.


    Detroit locker, miért is hívják Detroitnak?? Mégis van benne előfeszítő rugó és kuplung tárcsa


    Jaguár e-type differenciál felújító szett:


    E-type diffi felépítése:


    Porsche 912 (1965) limited slip differential, lamellákkal


    BMW 2002ti limited slip differential, kuplungtárcsákat látok?
    http://www.bacciromano.com/indi/_pic...5540205871.jpg

    Teljesen mind1 hogyan magyarázod, összekeverted a játékban a húzó/toló fokozatát a differenciálműnek. Ha kigyorsításkor 15 körüli értéket kell használnod, az azért van mert különben merészen túlkormányzott lenne az autó. Pont. Ha Neked így jó, akkor legyen, de akkor ne mond hogy neutrális az autó, mert NEM az. Egyszerűen csak ha a külső keréken 15%-al jobb a tapadás mint a belsőn akkor minden nyomatékon a kontrolálatlanul elpörgő és füstölő belső kerékre küld a differenciálmű...közben nem gyorsul az autó, persze hogy nem túlkormányzott NÁLAD!

    Ezen kívül bármikor vállalom a kihívást hogy bármelyik agyontesztelt autódat, átállítom fél óra alatt és leverem a legjobb körödet minimum 1 de inkább több másodpercel. Gyakorlás nélkül.

    ui: c2power néven saját tervezésű és Magyarországon gyártott differenciált és váltóművet is forgalomba hoztunk anno 1ZZ-FE és 2ZZ-GE típusú motorokhoz. Saját tapasztalatból mondhatom hogy a helical típusú differenciálművek nem felelnek meg komoly verseny célra ugyanis:

    1. ha az egyik kerék elemelkedik vagy jelentősen csökken a tapadása, akkor a terhelt kerékre nem jut elég nyomaték, ami versenyzés közben teljesen általános hisz a terhelt oldal tapadása többszöröse a terheletlennek!
    idézet a torsen weboldaláról:
    What happens when I have a wheel in the air?
    The Torsen differential is a torque multiplier. The Torsen requires some type of resistance or friction in the system to function properly. A wheel in the air provides zero torque or friction on the system and as the Torsen multiplies the available torque, zero, by its TBR, the end result is still zero.

    2. Rajtnál, felváltáskor és visszaváltáskor olyan hirtelen terhelés éri amitől eltörhet, ellentétben a hagyomásnyos limited slip diffikkel ahol ilyenkor ha a kerekek a tapdástól nem is a diffiben lévő a kuplungtárcsa elforoghat a közdarabon így legrosszabb esetben is csak kopik egy picit, ezért is kell rendszeresen felújítani.



    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy van egy T2R nevü Torsen variáns aminek van némi előfeszítése, így viselkedését tekintve verseny célra is alkalmas lehetne, használják is a Mustang Boss laguna verzióban 2012 óta, de a verseny verzióban NEM ez van mert idézet a torsentől...slick-el alkalmazva meghibásodás léphet fel:

    Will you be running slicks or street legal slicks on you cars?
    The reason for the question is that the Torsen needs to slip in order to
    function properly. Slicks tend to prolong the point of slipping so much so that
    the impact torque sent through the Torsen to the other tire is of a larger
    magnitude than what the unit was designed for
    in the first place. Enough of
    these high torque spikes and the unit will prematurely fail.

    Thanks for the question and interest in Torsen!


    Törött torsen:



    Ha idáig eljutottál, akkor valószínűleg rájöttél miért van csúszó szerkezet (más szóval kuplung) ezekben.
    Egyrészt ezzel megoldható hogy a nyomatékot elosszák és a nyomatékelosztást variálják, másrészről KELL a rendszerbe valami ami megcsúszhat (és a lendkeréken lévő kuplung nem fog a kedvedért megcsúszni egy versenyautóban), különben alkatrészek fognak törni abban az esetben ha a gumi nem csúszik meg!
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 07. 03:00.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #100
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Még valami: ennek a két masztodonnak (Chevelle és Mercedes 300 SEL 6.8) egészen más a gumifizikája (ebben már voltak újabb tapasztalatok), mint a "hagyományos" GTL-gumiknak!

    Tuza Ervin
    Kizárt.
    Minden gmotor2.0 program a pacejka modellt használja ez nem átírható, modolható. "magic formulának" hívják, mert semmilyen fizikai alapja sincs, szintisztán matematikai képlet, csak egyszerűen az általánosságban elfogadhatóan működik.
    Fizika ugyanaz, algoritmus ugyanaz csak a kitöltendő értékek lehetnek mások. (méret, kopás, maximális tapadás, slip curve)
    Mindnek ugyanaz a legnagyobb baja, az oldaltorzulással nem számol, tehát a gumi oldafala olyan mint a szekér kerekének. Merev. Ezért a tapadó felület méretét teljesen pontatlanul határozza meg, illetve nem is próbálja meghatározni, helyette van a "magic"

    rFactor2.0, NFSU, LFS és NetKar a Brush modellt használja, a kettő nem átjárható táblázatok útján, mert más matematikai algoritmusra épül, teljesen más az alapelképzelés.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 06. 21:17.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •