Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (100 összesen)

Téma: Autófejlesztés - másképp

  1. #51
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem igazán számít az, hogy jobban törik az autó, mivel itt nem az a cél, hogy kilökd a másikat, vagy lezúzd a lámpáit. Egy nagy hátránya van, ha elbénázod, és összetöröd, de azt meg magadnak köszönheted (mint én, hogy elnéztem a tankot).

    Nem éppen ugyan az a kettő eset!
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  2. #52
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Szabi! Legalább az érintett hozzászólóknak küldhetnél egy offtopik üzenetet, hogy átraktad a témát valami más oldalra (amivel alapvetően egyetértek persze, de az "informatikában kevésbé járatos" barátaink esetleg nem találnak rá a minap felpakolt hozzászólásaikra).
    Mondtam én a mailben, hogy megkapod még ezt egy párszor...
    De hogy ilyen gyorsan bepajszerolhassam az első gyomrost...
    Mellesleg: mi van a gyorsforraló sevell-fájlokkal? Miért nincsenek kinn? Szerintem Cola, Dawe, Zoli, Joe meg a többi hívő barátunk azért megérdemelné, hogy megkapják, ha már dolgoztunk rajta!

  3. #53
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Mellesleg: mi van a gyorsforraló sevell-fájlokkal? Miért nincsenek kinn? Szerintem Cola, Dawe, Zoli, Joe meg a többi hívő barátunk azért megérdemelné, hogy megkapják, ha már dolgoztunk rajta!
    Így igaz! Pár kör alatt én is megfőztem a V8-pörköltet!

  4. #54
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Így igaz! Pár kör alatt én is megfőztem a V8-pörköltet!
    Reggel óta ott van Szabi serpenyőjében a javított mappa, és még nem főtt meg?
    Tényleg kiutalok egy újabb kokit meg kis kísérő-sallert a Szervező-démon "informatikában jártas" Barátunknak.

  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Reggel óta ott van Szabi serpenyőjében a javított mappa, és még nem főtt meg?
    Tényleg kiutalok egy újabb kokit meg kis kísérő-sallert a Szervező-démon "informatikában jártas" Barátunknak.
    Este nem volt idő letesztelni úgy meg nem akartam kirakni... illetve a Merchihez is pótolni akartam az ikonokat, de már kint van!

    Kösz mindenkinek a közreműködést!

  6. #56
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Este nem volt idő letesztelni úgy meg nem akartam kirakni... illetve a Merchihez is pótolni akartam az ikonokat, de már kint van!

    Kösz mindenkinek a közreműködést!
    Szabi, ez félig privát, de ideírom, hátha a srácok is hozzászólnak! A Mercivel foglalkozhatok még picit (konkrétan: új gumifizika a Historix mod tapasztalatai alapján)? Ha igen, mennyi időm lenne rá?
    Nagy változás nem lenne, de azért még élvezetesebben terelgethető volna a nagy legendás vas, a Vörös Vaddisznó.
    Merciről még: a gépterhelések csökkentése miatt a ködlámpahegyeket meg pár apró kacatot (pl. ablaktörlő, visszapillantók, stb.) szívesen ledobok a gépezetről, talán javítana az fps-en (azoknak a sporttársaknak, akik gyengébb géppel nyomulnak) 2-3-5-10 fokozatot.
    Más kérdés: miért dobtad ki a Chevelle festések jó részét? Nem keveset dolgoztam velük, és talán a skacok is szívesen vették volna a választékot, de ez csak mellékes megjegyzés.

  7. #57
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Bár nem tudom mekkora egy-egy szkin, de szerintem méretcsökkentés miatt likvidálta.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  8. #58
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, ez félig privát, de ideírom, hátha a srácok is hozzászólnak! A Mercivel foglalkozhatok még picit (konkrétan: új gumifizika a Historix mod tapasztalatai alapján)? Ha igen, mennyi időm lenne rá?
    Nagy változás nem lenne, de azért még élvezetesebben terelgethető volna a nagy legendás vas, a Vörös Vaddisznó.
    Ha már a mercinél tartunk! Tegnap kipróbáltam ezt a nagy állólámpást. Gyakorlatilag élvezhetetlen, annyira túlkormányozott. Ez normális dolog? Hiba, vagy jelenség?
    A kérdés nem csak Ervinhez szól, más véleményére, tapasztalataira is kíváncsi vagyok!

    Gyakorlatilag mindent megcsináltam, amit normál esetben az alulkormányozottság elérésére el lehet követni és mégis, a kanyarhoz közelítvén, szimplán gázelvétellel fordul a belső ív mellé a fűre... Ez így ebben a formában nekem csak bohóckodni jó, versenyzésre semmiféle képen. Nehéz elhinnem, hogy ezek a dögök tényleg így viselkedtek anno. És ne értsd félre Ervin, nem fikázom a munkádat, csak tényleg az van ebben az esetben, amit leírtam és ez kicsit furcsa számomra, mert a te autóid mindig a "vigyorfaktor" miatt emelkednek ki az átlagból, ítt viszont alig győztem összeszedni a döbbenettől leesett államat. Csak vigyor nem volt...

  9. #59
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Csak vigyor nem volt...
    Igyá előtte, s minnyá vigyorgós leszel
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  10. #60
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kis kiegészítést szeretnék ideszúrnin azokra az autókra vonatkozóan, amiket én szoktam szerkeszteni.
    Van egy olyan tényező is a kocsik fizikájában, amelyik a kuplung kapcsolásának gyorsaságát és "erejét" (azaz tulképpen a kuplung fogásának hatásfokát) adja meg. Ez minden motor és annak minden nyomatéki karakterisztikája esetén más-már értéket kíván. Itt sajnos, nincs mese, csak a kíméletlen sok kisérletezés segít. Annyit mindenesetre elárulok, hogy az én autóimon általában 0,2-0,3 másodperc a felkapcsoláskori és 0,3-0,5 másodpers a visszakapcsolási kuplung-késleltetés (tévedés ne essék, ezt nem tudjátok állítani a .plr-ben!), vagyis a kapcsolás pillanatától ennyi idő kell a kuplungnak ahhoz, hogy "fogni kezdjen". Ez természetesen akkor is működik, ha kulungolva váltasz, tehát hiába tud(-na) ennél gyorsabb lenni a lábad (biztosan nem tud...), a program akkor is csak ennyi idő után engedi fogni a kuplungot.
    Az megint lényeges dolog, hogy ha netán kuplung nélkül váltasz, ezeket az értékeket úgy kell figyelembe venned, hogy itt a kuplung azonnal teljes erővel fog, tehát egy tempósabb lassítás megkezdése után, ha már kibillent a gép egyensúlya valamerre (azaz megkezdted a fordulást), a hirtelen nyomaték alá kerülő kuplung és erőátviteli lánc megránthatja a kocsi hajtott tengelyét és egy alapvetően alulkormányozott kocsi is megbiccenhet enyhén kitörni készülő farral a hirtelen nyomatékváltás hatására. Ez a valóságban is így van: ívben hirtelen visszaváltva és a kuplungról leugorva "megcsapatható" a gép fara (elméletben most egy "klasszikus" építésű autóról regélek).
    Olyasmi hatás ez, mintha egy pillanatra csak a hátsó fékbe rúgnál (ha lehetne ilyet csinálni, de a valóságban ezt legfeljebb egy hatásos kézifékkel teheted meg), és ezzel azonnal elveszed a tapadást a hátsó kerekektől.
    Én inkább azt szoktam javasolni (természetesen leginkább a saját autóimra), hogy az ív bejárata előtt előbb gáz alatt válts vissza gyors kuplunggal, és lehelettel utána kezdj fékezni, esetleg a gáz lassabb visszavételével (lényegében mindhárom pedált egyszerre kell nyomni - nem lehetetlen, nézd meg a rally-pilótákról készült videókat). Ezzel be lehet billenteni a gépet az ív irányára, és enyhe csúszással sodortatva enyhe oldalazással "csapatva" lehet igencsak tempósan fordulni. Semmi már teendő nincs, mint a gáz kifinomult változtatása, vagy ha valakinek keményebb a stílusa, akkor a gázpedál rugdosása a kocsi íven tartásához.
    Elismerem, hogy ez 100-150 lóerő alatti gépekkel nemigen fog hatásosan menni, de pl. az ötszáz lovas Trans Am gépekkel kötelező lecke lesz (Chevelle-el lehet rá gyúrni).
    Fasza hogy a modderek ennyire vágják a modolást.

    Az nem kuplung késleltetés, hanem shift delay, kikapcsolt autó kuplungnál is jelen van, akkor is ha nem kuplungolsz egyáltalán, csak a váltás pillanatát tolja el előre beállított intervallummal. Hosszabb sem lesz a váltás, sem a hajtás kimaradás, csak egyszerűen később történik meg
    A váltás idejét hivatott szimulálni, de...nem azt teszi, csak eltolja azt némileg. Ez annak aki nem auto kuplungal megy....finoman szólva is roppant zavaró tud lenni, hiszen ha váltasz a kézi váltóval azonnali reakcióra számítasz, de ez nem történik meg és UTÁNA kell gázfröccsöt adni, kuplungolni. Ez nyilvánvalóan baromság, ilyen nem tennél élőben semmilyen körülmények között.

    Tehát ha ezt az értéket megnöveled akkor megváltozik a szükséges inputok sorrendje is és lássuk be a váltás nem a kuplung és a gázfröccs előtt, hanem közben kéne hogy megtörténjen
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 14:16.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #61
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már a mercinél tartunk! Tegnap kipróbáltam ezt a nagy állólámpást. Gyakorlatilag élvezhetetlen, annyira túlkormányozott. Ez normális dolog? Hiba, vagy jelenség?
    A kérdés nem csak Ervinhez szól, más véleményére, tapasztalataira is kíváncsi vagyok!

    Gyakorlatilag mindent megcsináltam, amit normál esetben az alulkormányozottság elérésére el lehet követni és mégis, a kanyarhoz közelítvén, szimplán gázelvétellel fordul a belső ív mellé a fűre... Ez így ebben a formában nekem csak bohóckodni jó, versenyzésre semmiféle képen. Nehéz elhinnem, hogy ezek a dögök tényleg így viselkedtek anno. És ne értsd félre Ervin, nem fikázom a munkádat, csak tényleg az van ebben az esetben, amit leírtam és ez kicsit furcsa számomra, mert a te autóid mindig a "vigyorfaktor" miatt emelkednek ki az átlagból, ítt viszont alig győztem összeszedni a döbbenettől leesett államat. Csak vigyor nem volt...
    Hááát... most aztán igazán megleptél.
    Idegességemben azonnal toltam is pár tesztkört Doningtonban (2011-es verzió), Spa-ban (2011-es verzió), Sebring 24 órásom meg Road Atlata 1970-en.
    Hát, nem igazán értem... Nekem nem ilyen a bringa. Szépen kanyarodik (az a dolga) de semmiképpen nem úgy, ahogy írod.
    Szabival majd konzultálok priviben: nem piszkált-e bele ebbe is a kiokosított kis fekete kókuszkájával (már annyi mindent elmondtam neki a GTL rejtélyeiről - még ma reggel is - hogy ez a fiú képes rá... a végén még Ő lesz a Főmodder, figyeljétek meg!). Aztán mégegyszer leellenőrzöm a legendás nagyvasat.
    Amit bizton állíthatok: ha valami amolyan kicsit orrtolós, limuzinosan úszkálós, kenődős-sétálós óceánjáró letetett, akkor a Rote Sau biztosan az volt.
    Köszönöm a visszajelzést és rádolgozok, ha valami mégsem gömbölyű.
    Legkésőbb holnap visszajövök!

    Tuza Ervin

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már a mercinél tartunk! Tegnap kipróbáltam ezt a nagy állólámpást. Gyakorlatilag élvezhetetlen, annyira túlkormányozott. Ez normális dolog? Hiba, vagy jelenség?
    A kérdés nem csak Ervinhez szól, más véleményére, tapasztalataira is kíváncsi vagyok!
    Ervin modjainál nekem rendszerint jó 5 fokot lejjebb kell állítanom a megszokotthoz képest a Steering Lockot, hogy ne legyen ideges az autó. Tehát magyarra lefordítva finomabb kormány áttételt kell beállítanom.

    Nem tudom, hogy ez miért van, de így tünetmentesen orvosolható a probléma.


    ...egyébként én minden autóhoz/pályához külön állítok számomra ideális steering-lockot, ez ugyan olyan alap setup tevékenység nálam, mint mondjuk a váltóáttétel beállítása.

    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A Mercivel foglalkozhatok még picit (konkrétan: új gumifizika a Historix mod tapasztalatai alapján)? Ha igen, mennyi időm lenne rá?

    Más kérdés: miért dobtad ki a Chevelle festések jó részét? Nem keveset dolgoztam velük, és talán a skacok is szívesen vették volna a választékot....
    Szia, a Mercin már semmilyen módosítást nem hajtunk végre, mivel a nyakunkon van már a futam, a packban kiadott verzió pedig változatlanul az, amit tavaly próbálgattunk. Ha valaki jelzi, hogy nagyon nem bírja FPS-sel, akkor esetleg egy a fizikát nem érintő butított grafikát kiadhatunk, viszont nem hiszem, hogy erre lenne igény, mivel a Merci így is csak 2-4%-kal eszik több FPS-t mint a gyári autók.

    A Chevelle mivel bekerült a mezőnybe, így egy-egy futamon jó ha 3-4 db fog belőle maximum szaladgálni a pályán, és mivel 41 autó szerepel összesen a bajnokságban, ezért méretgazdaságossági okokból minden autóhoz csupán 1 tucat skin-t tudunk belerakni a packba, ezért fájó szívvel, de ki kellett mazsoláznom a skineket, nem csak a tiédből, hanem a többi modból is.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 01. 13:50.

  13. #63
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Fasza hogy a modderek ennyire vágják a modolást.

    Az nem kuplung késleltetés, hanem shift delay, kikapcsolt autó kuplungnál is jelen van, akkor is ha nem kuplungolsz egyáltalán, csak a váltás pillanatát tolja el előre beállított intervallummal.
    A váltás idejét hivatott szimulálni, de...nem azt teszi, csak eltolja azt némileg. Ez annak aki nem auto kuplungal megy....finoman szólva is roppant zavaró tud lenni, hiszen ha váltasz a kézi váltóval azonnali reakcióra számítasz, de ez nem történik meg és UTÁNA kell gázfröccsöt adni, kuplungolni. Ez nyilvánvalóan baromság, ilyen nem tennél élőben semmilyen körülmények között.
    Ismét okos és hozzáértő hozzászólást hallottunk.
    Köszönjük!

  14. #64
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin modjainál nekem rendszerint jó 5 fokot lejjebb kell állítanom a megszokotthoz képest a Steering Lockot, hogy ne legyen ideges az autó.
    Nem tudom, hogy ez miért van, de így orvosolható a probléma.
    ...egyébként én minden autóhoz/pályához külön állítok számomra ideális steering-lockot, ugyan olyan setup tevékenység nálam, mitn a váltóáttétel beállítása..
    A kormány alap-beállítása ilyen szempontból éppenséggel a leglényegtelenebb adat egy-egy új autó megírásánál, hiszem gondolom (!), hogy mindenki azzal kezdi egy autó beállítását az első tesztkörök után, hogy ezt az értéket a kocsi megalkotott fizikája és a saját szokásai alapján önmagához állítja.
    Szabi adatai az Ő kormányának beállításához és vezetési szokásaihoz biztosan jók, másoknál meg más adat lesz a jó. A javaslatát mindenesetre érdemes megfontolni!
    Korábban sokat vitatkoztunk a 900 fokos kormányszög használatáról, én ugyan nem favorizáltam, de a GTL alaprendszerébe illeszkedő modok miatt én is így állítottam be a G25-ömet. Azt nem tudhatom, hogy más kormányok más szoftverei és ffb-je alatt hogy muzsikál egy modom (annak idején az eredeti készítőknek egyszerűbb volt a dolguk: mindenki ugyanazzal a szettel tolhatta a stúdióban a végső összehangolás során és ehhez optimalizálták a játékot a kiadáshoz), de ma ahány felhasználó (és bejáratott gyakorlat), annyiféle kormányszög.
    Én csak beírok egy megszokott értéket, de nyilvánvalónak gondolom, hogy ez az első dolog, amit mindenki saját magához igazít.

    Tuza Ervin

  15. #65
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, a Mercin már semmilyen módosítást nem hajtunk végre...
    méretgazdaságossági okokból minden autóhoz csupán 1 tucat skin-t tudunk belerakni a packba, ezért fájó szívvel, de ki kellett mazsoláznom a skineket, nem csak a tiédből, hanem a többi modból is.
    Oké és mégegyszer oké.
    Bár... vérzik a szívem!

  16. #66
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi adatai az Ő kormányának beállításához és vezetési szokásaihoz biztosan jók, másoknál meg más adat lesz a jó. A javaslatát mindenesetre érdemes megfontolni! A kormány alap-beállítása ilyen szempontból éppenséggel a leglényegtelenebb adat egy-egy új autó megírásánál, hiszem gondolom (!), hogy mindenki azzal kezdi egy autó beállítását az első tesztkörök után, hogy ezt az értéket a kocsi megalkotott fizikája és a saját szokásai alapján önmagához állítja.
    Pontosan, épp ezért nem is akartam senkit se traktálni az én konkrét beállításaimmal, csak jelezni, hogy a te modjaidnál a tapasztalatom az, hogy az általam más kocsikban megszokott 30 körüli értéket csökkentenem kell, olyan 25-26 körülire. (közben a kormányom fix 900 fokon)


    Ervin, ezen kérlek kicsit gondolkozz el, hogy mi lehet az oka a kocsijaid ezen sajátosságának, a többieknek meg javaslom ,hogy próbálják ki, hogy a saját jól megszokott steering lock beállításukat csökkentik pár nagyvonalúbb klikkeléssel!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 01. 13:59.

  17. #67
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin modjainál nekem rendszerint jó 5 fokot lejjebb kell állítanom a megszokotthoz képest a Steering Lockot, hogy ne legyen ideges az autó. Tehát magyarra lefordítva finomabb kormány áttételt kell beállítanom.

    Nem tudom, hogy ez miért van, de így tünetmentesen orvosolható a probléma.


    ...egyébként én minden autóhoz/pályához külön állítok számomra ideális steering-lockot, ez ugyan olyan alap setup tevékenység nálam, mint mondjuk a váltóáttétel beállítása.
    Ha csak ennyi lenne a baj, annak örülnék, mert könnyen megoldható lenne...
    Sajnos semmivel nem fordul többet, mint amennyit kellene a kormány mozgatására. Ha egyenletes gázállással fordulok, teljesen rendben van. (talán). De amint feljebb engedem a gázt, úgy csinál, mintha a motorfék maximumra lenne húzva a diffin. Ennél pontosabban nem tudnám jellemezni a jelenséget. Road Atlantán próbáltam (csak). Amikor kijövök a pályára, T1-nél még nem kell lassítani, ezért gázon simán befordul, majd a következő jobbosnál már annyira sodródik a hátulja, mivel el kell venni a gázt, hogy csak na. A következő balost meg már nem is tudom bevenni, csak ha qrv@ra lefékezek....
    Na mindegy, majd este még próbálgatom...

    Aztán lehet mégis arról van szó, hogy többet fordul a "kormány" a megszokottnál és ezáltal én magam teszem "túlkormányozottá"...

  18. #68
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, igen, ez a diffizár meg motorfék-üzemmód mindig is okozott némi gondot nekem is, mert van benne egy fura ellentmondás.
    Először is: a "normál" üzemmódban értelmezett diffizár értéke hátsó hajtásos versenygépek esetében a valóságban valahol 25 és 40 % között szokik lenni, bár néha komolyabb utcai gépeknél is erős értékek találhatók.
    Korábbi Camaro-imban rendre a jó öreg, legalább hatvan éves (!) 12-bolt GM merev híd volt beépítve, ami ugyanabban a kialakításban az ötevenes évek vége óta megfelel a kisteherautók alatt éppúgy, mint a sportos kupék meghajtásának végén. A változatos áttételi arányok mellett a szerkezet ugyanaz: mechanikus dörzstárcsás positraction diffizár van bennük, a beépíthető-cserélhető kis rugók erejétől függő zárási értékkel. A Camaro-ban hihetetlen, de 35%-os ez az érték, pedig ez egy eléggé széles utcai gép mindennapos használatra. A szűk belvárosi utcákon szinte sarkon lehetett vele fordulni egy ügyes gázfröccs mellett, és közben hallhatóan nyiszogott a mechanika.
    A GTL-ben viszont, a valós élettől eltérően a tolóüzemi diffizár eltérő értékű, mint a hajtás alatti (ami egy mechanikus diffizár esetében nem így van a valóságban). Azt ugyan nem tudom megítélni, hogy egy adott érték beállításánál mennyire valósághű a hatás a játékban, de az biztos, hogy egészségesebb, ha a két diffizár érték közül a felső (magyar fordítású programban "Teljesítmény" címszóval szerepel - valljuk be, eléggé ostobán) jóval alacsonyabb, mint az alsó. Én az alap-setup értékekben általában erre 15-20 %-ot állítok be a saját autóimon, az alsóra (a tényleges diffizár értékére) pedig 35-40%-ot.
    Joe-nak abban is nagyon igaza van, hogy mindenkinek a saját setupja az egyedül üdvözítő megoldás, mert olyan, hogy biztosan jó setup (mármint mindenkinek biztosan jó) nem létezik. Ez nagy igazság.
    Remélem, tudtam segíteni valamennyit.
    Utcára sokféle difi készül, van nyitott (sorozatgyártású nem sport autók többsége) van önzáró (a camaro, vagy a többi őskori 100%-ban záródó difik, különböző elvü lockerek), létezik manuálisan zárható, van sebesség érzékeny (már nem jellemző), van nyomaték érzékeny (torsen), és előfeszített kuplungos, lapkás megoldás ami állítható és versenysportban előszeretettel használják. Más néven Limited Slip Diff, vagy itthoni nevén Sperr difi

    A versenysportban használt komolyabb diferenciálművek 3 féle képpen állíthatóak.
    Gázadásra, gázelvételre és előfeszítésre is.
    ISI engine alapvetően ezt a tipust szimuláltja, bár teljesen zárt és nyitott difi is előre konfigurálható. GTL-ben Race/rF sorozattal ellentétben nem állítható az előfeszítés.

    Versenysportban ha a szabályok engedik akkor manapság már elektromos diferenciál művet használnak mert ennek a viselkedése programozható, de tekintsünk el ettől most hiszen GTR-el ellentétben itt nincsenek ilyen fejlett autók.
    Második legjobb megoldás az úgy nevezett clutch pack lsd, azaz kuplung tárcsa szerű szerkezetek melyek előfeszítése és sürüsége (száma) határozza meg mennyire agresszíven zár a difi.
    Ezekből is van 1, 1.5 és 2 utas állítható, ezen felül a tárcsákat egy rugó feszíti elő hiszen a működésükhoz nyomatékra van szükség.
    Szimulátorokban amelyik autón ez állítható, általában 1.5 vagy 2 utasat találunk, tehát állítható a difi viselkedése gázon és gázelvételkor is.

    "Teljesítmény" a gázon történő viselkedését határozza meg az autónak, míg a "coast" vagy nemtom hogy hívják magyarul...a gázalvételkor határozza meg az autó viselkedését.

    "Teljesítmény/power" jellemzően 30-50% között müködik jól. Ez igaz a versenysportra és a szimekre is.
    Gázelvételre pedíg ugye azt szeretnénk hogy jobban forduljon az autó, ezért alacsonyabb érték 15-30% is elég, ezért előnyosek a 1.5 utas diffik.
    Előfeszítés pedig minimális zárást eredményez akkor is amikor nincs elég nyomaték különbség a féltengelyek között. Ez a fajta előfeszítés rugóval történik, illetve a lemezek számával is variálható.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 17:47.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  19. #69
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan, épp ezért nem is akartam senkit se traktálni az én konkrét beállításaimmal, csak jelezni, hogy a te modjaidnál a tapasztalatom az, hogy az általam más kocsikban megszokott 30 körüli értéket csökkentenem kell, olyan 25-26 körülire. (közben a kormányom fix 900 fokon)


    Ervin, ezen kérlek kicsit gondolkozz el, hogy mi lehet az oka a kocsijaid ezen sajátosságának, a többieknek meg javaslom ,hogy próbálják ki, hogy a saját jól megszokott steering lock beállításukat csökkentik pár nagyvonalúbb klikkeléssel!
    Rendben, bár nem tudom, mit is kéne tenni.
    Beírhatok öt fokkal kevesebbet vagy többet, szerintem mindenkinek első dolga kell, hogy legyen: átírja önmagára méretezve ezt az adatot.
    Mit javasolsz?

  20. #70
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    ... A következő balost meg már nem is tudom bevenni, csak ha qrv@ra lefékezek....
    Hát süsd meg, ha mindenhová csak úgy aszfaltig tolt parkettával be lehetne fordulni egy közel kéttonnás ötszáz lovas vassal, az kánaán lenne.
    De valljuk be: a valóságban azért (szavaiddal élve) qrv@ára nem ez a helyzet...

  21. #71
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, bár nem tudom, mit is kéne tenni.
    Beírhatok öt fokkal kevesebbet vagy többet, szerintem mindenkinek első dolga kell, hogy legyen: átírja önmagára méretezve ezt az adatot.
    Mit javasolsz?
    Nem arról van szó, hogy a setupba mit lehet beírni, mert nyilván azt mindenki beríja magának, ahogy gondolja. Hanem arról, hogy én úgy tapasztalom, hogy az általad készített autókban egy 30 fokos steering lock beállítás sokkal harapósabb kormányzást eredményez, mint egy gyári, vagy más által készített add-on autóban beállított 30 fokos steering lock. (fix 900 fokos kormány beállítás mellett)

    Ezt éreztem a Bogárban, a Merciben és a Chevelle-ben is és nem mondom, hogy ez rossz, vagy hiba (sőt, lehet hogy a tied a jó).. csak hogy tapasztalat, és feltételezem a futómű fizika/geometria kialakításánál keresendő az oka, nem a setupban.

  22. #72
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Hát süsd meg, ha mindenhová csak úgy aszfaltig tolt parkettával be lehetne fordulni egy közel kéttonnás ötszáz lovas vassal, az kánaán lenne.
    De valljuk be: a valóságban azért (szavaiddal élve) qrv@ára nem ez a helyzet...
    Na jó' van má', hát én sem parkettázom mindenhol, ráadásul a tapasztalatom az, hogy jóval hosszabb féktávokat veszek, mint a kedves sporttársak és ennek ellenére is...

  23. #73
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ismét okos és hozzáértő hozzászólást hallottunk.
    Köszönjük!
    Szívesen. Ha double decker szimulátort akarsz csinálni akkor hajrá, abban volt olyan váltó amin előbb kellett sebesség fokozatot választani, aztán kuplungolni
    Mivel ISI engineben egyáltalán nincs kidolgozva a hajtáslánc modellje, ezért ezzel próbálták kompenzálni a lassabb váltóművek működését, de ez a köridőre semmilyen hatással sincs, mindössze azok életét nehezíti meg akik maguk blippelnek. Értsd...ha 0.5s-et állítasz be, akkor a váltást jelző kézmozdulatot 0.5 másodpercel később kellene követnie a kuplungnak/blipnek, de tudjuk hogy a helyes sorrend kuplung, blip, váltás lenne, tehát ellentétes a megszokással amit igazi autóban csinálnál. Ezért használata egy két tizedmásodperc felett káros hisz teljesen rendellenes váltó, kuplung kezelést igényel.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 03. 01. 16:26.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  24. #74
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Utcára sokféle difi készül, van nyitott (sorozatgyártású nem sport autók többsége) van fix (a camaro) van sebesség érzékeny (már nem jellemző), van nyomaték érzékeny (torsen), és kupos hajtású kuplungos, lapkás megoldás ami állítható és versenysportban előszeretettel használják.

    A versenysportban használt komolyabb diferenciálművek 3 féle képpen állíthatóak.
    Gázadásra, gázelvételre és előfeszítésre is.

    Versenysportban ha a szabályok engedik akkor manapság már elektromos diferenciál művet használnak mert ennek a viselkedése programozható, de tekintsünk el ettől most hiszen GTR-el ellentétben itt nincsenek ilyen fejlett autók.
    Második legjobb megoldás az úgy nevezett clutch pack lsd, azaz kuplung tárcsa szerű szerkezetek melyek előfeszítése és sürüsége (száma) határozza meg mennyire agresszíven zár a difi.
    Ezekből is van 1, 1.5 és 2 utas állítható, ezen felül a tárcsákat egy rugó feszíti elő hiszen a működésükhoz nyomatékra van szükség.
    Szimulátorokban amenyik autón ez állítható, általában 1.5 vagy 2 utasat találunk, tehát állítható a difi viselkedése gázon és gázelvételkor is.

    "Teljesítmény" a gázon történő viselkedését határozza meg az autónak, míg a "coast" vagy nemtom hogy hívják magyarul...a gázalvételkor határozza meg az autó viselkedését.

    "Teljesítmény/power" jellemzően 30-50% között müködik jól. Ez igaz a versenysportra és a szimekre is.
    Gázelvételre pedíg ugye azt szeretnénk hogy jobban forduljon az autó, ezért alacsonyabb érték 15-30% is elég, ezért előnyosek a 1.5 utas diffik.
    Előfeszítés pedig minimális zárást eredményez akkor is amikor nincs elég nyomaték különbség a féltengelyek között. Ez a fajta előfeszítés rugóval történik, illetve a lemezek számával is variálható.
    Ismét elképesztő hozzáértést tapasztaltunk. Köszönjük, köszönjük (nem vagyunk méltók...)
    Valószínűleg az Audi győri gyáregységén (ott is a Thorsen-osztályhoz) direktben bekötött közönségszolgálat ingyenszámán (hívható: 0001/900-001AUDI számon) bekötött vonalról.
    Zárójeles megjegyzés: a mai szételekronizált műanyagférgek és takony DTM ótvarok helyett itt hatvanas-hetveses évek vasból készült vasait próbálják lemodellezni hozzáértők (hangsúly a HOZZÁÉRTŐK szón van, ha nem tűnt volna fel), akiknek a feneke alatt viháncoltak valós lovak (százszámra).
    Lehetőleg minimális helyesírási hibákkal (ámbár néha melléütésekkel, de ez belefér - "Heat of the moment", énekelte anno az Asia), de jóindulattal és egymás maximális tiszteletével, segítőkész hozzáállással.
    Gondolom, érti, akinek végre meg kéne már értenie a pálya szélén a gondolatot.

  25. #75
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem arról van szó, hogy a setupba mit lehet beírni, mert nyilván azt mindenki beríja magának, ahogy gondolja. Hanem arról, hogy én úgy tapasztalom, hogy az általad készített autókban egy 30 fokos steering lock beállítás sokkal harapósabb kormányzást eredményez, mint egy gyári, vagy más által készített add-on autóban beállított 30 fokos steering lock. (fix 900 fokos kormány beállítás mellett)

    Ezt éreztem a Bogárban, a Merciben és a Chevelle-ben is és nem mondom, hogy ez rossz, vagy hiba (sőt, lehet hogy a tied a jó).. csak hogy tapasztalat, és feltételezem a futómű fizika/geometria kialakításánál keresendő az oka, nem a setupban.
    Mint említettem korábban is, fejlesztésben nem tehetek mást, mint alappal tolom a tesztkörök százait.
    Ilyenkor (ismét elmondom: az utolsó betűig újraírt-kitalált fizikai modellek esetében) nem tudok mást tenni, mint a 900 fokra állított, egyebekben a korábban részletezett beállítású (nulla középrehúzás stb. nem ismétlem) G25-re méretezem a kocsik minél realisztikusabb viselkedését, és pont a Te általad ajánlott kormányszöget írom a default-setup-ba.
    Mint szintén említettem, a későbbi setup-tartományokat úgy állítom be, hogy az általam megfelelőne ítélt alaphoz képest lefelé és felfelé is "kiengedem" a beállítási korlátokat, mert tiszteletben tartom, hogy mások máshogy szeretnek vezetni, legyen terük az önmegvalósításhoz. Elismerem, nem tesztelem le a végkitérésekig szétállított autókat (legyen az mások baja), de azt gondolom, hogy a legszigorúbban alappal megtolt verdáim egy G25-tel 900 fokon biztosan azt hozzák (hoznák), amit én szerettem volna a számokkal bűvészkedve beállítani.
    Gondolom, érthető az elv, amiről írok.
    Ennek ellenére abszolút nyitott vagyok, hogy állítsunk át pár alapadatot, ha ezt kívánja a csapat!
    Tuza Ervin

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •