Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (100 összesen)

Téma: Autófejlesztés - másképp

  1. #26
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post145143
    Ez a fizikát nem érinti és egy érték kivételével mindegyik a Te gyári default értékeid-en belül van, tehát lényegében azt jelenti, hogy így kevésébe lehet eltérni az általad megadott default setup-tól. Ez reményeim szerint azt eredményezi, hogy a kocsi mozgása a szétsetuploás ellenére is hitelesebb marad és a kocsi kanyarsebességéből is kicsit visszavesz.
    Mea maxima culpa!
    Dolgoztam most (megérdemelt vasárnap délutáni kávézás és az esti finomságok között) a Chevelle-en.
    Az a fő baj (az a baaaj... - mondja a Belga!), hogy most csőstül jönnek az újabb ingerenciák, leginkább az rFactor2 kormánybeállításainak folyományai (no, nem azért, mintha szöges ellentétben állnának a Ti korábban javasolt setup-otoktól, de vannak árnyalatnyi eltérések 900 fokon), meg az új gumifizika (gyakorlatilag újnak merhetem nevezni) a Historix modból.
    Ott tartok, hogy mindent hazavágnak ezek az új dolgok sevellileg (is). Ott tartok, hogy eddig csak közepes dolgok kerültek ki a billentyűzetem alól. Ott tartok, hogy sokakat meg kell, hogy kövessek (kormány beállításilag), és ott tartok, hogy még jelentős tartalékok vannak a jó öreg GTL-ben!
    Ott tartok, hogy megint újra kell számolnom ezek alapján a teljes inercia-rendszert a kocsira. És persze próbakörök, próbakörök...
    900 fok/32 kormányszöggel, GoodYear gumákkal (picit már módosítva), nulla összetartással (!), csökkentett tolóüzemi diffizárral, módosított stabilizátorokkal, kicsit módosított fékerőkkel, csökkentett utánfutással, pár jelentéktelennek látszó egyéb módosítással, egyebekben default setup-pal már nyolc tizededel azonnal gyorsabb vagyok Road Atlanta '70-en, mint korábban.
    És még csak most jönnek a fejlesztett gumik.
    Mindamellett a gépezet kezelhetősége, billegési hajllama, a kormánnyal való "kaszálás", meg egyéb, korábban általam undományosnak tartott tulajdonságok mind redukálódtak.
    Igaz, a játék menüjében is állítottam a kezelőszervek érzékenységén, holtjátékok nullára, stb. ahogy az rFactor2 kezelési utasítása ajánlja a G25 beállítását.
    Később bővebben írok (holnap), de ez most eléggé felforgatta az eddigi "nyugodt" fejlesztési sodorvonalamat.
    Sorry!

  2. #27
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Máté, féktávakon, amikor érzed, hogy kezd el úszni a kocsi segge, nem szoktál egy kicsit gázzal rásegíteni? Egyszerűen nem értem, hogy az általad használt 60:40es fékkel miért érzed instabilnak a fékezéseket.
    Szoktam gázfröccsöt adni visszaváltásnál (H&T), ha erre gondoltál.
    Nem akkor úszik el a gép, mikor ráengedem a kuplungot.
    Majd megnézem mostmár Dani setupjait, mert eddig még nem tettem meg.
    Hátha abból is okosodok.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  3. #28
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Szoktam gázfröccsöt adni visszaváltásnál (H&T), ha erre gondoltál.
    Nem akkor úszik el a gép, mikor ráengedem a kuplungot.
    Majd megnézem mostmár Dani setupjait, mert eddig még nem tettem meg.
    Hátha abból is okosodok.
    Esetleg még arra tudok gondolni, hogy túl hamar engedheted fel a féket és hamar akarod megkezdeni az ívre fordulást. Mármint nálam ilyenkor tud elmenni a kocsi segge.

  4. #29
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg még arra tudok gondolni, hogy túl hamar engedheted fel a féket és hamar akarod megkezdeni az ívre fordulást. Mármint nálam ilyenkor tud elmenni a kocsi segge.
    Ha tempóval megérkezel és korán elveszed a féket, akkor nagy a tempó és a orrát kell eltolnia. Ha nem az történik akkor túllasítottad magad, de akkor meg azért nem kell elmennie a seggének. Ha hamar teszed az ívre a kocsit, akkor meg max lecsúszol róla ha gyorsan mész Tehát ott más a gond, ha ezt tapasztalod.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  5. #30
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Ha tempóval megérkezel és korán elveszed a féket, akkor nagy a tempó és a orrát kell eltolnia. Ha nem az történik akkor túllasítottad magad, de akkor meg azért nem kell elmennie a seggének. Ha hamar teszed az ívre a kocsit, akkor meg max lecsúszol róla ha gyorsan mész Tehát ott más a gond, ha ezt tapasztalod.
    Kis kiegészítést szeretnék ideszúrnin azokra az autókra vonatkozóan, amiket én szoktam szerkeszteni.
    Van egy olyan tényező is a kocsik fizikájában, amelyik a kuplung kapcsolásának gyorsaságát és "erejét" (azaz tulképpen a kuplung fogásának hatásfokát) adja meg. Ez minden motor és annak minden nyomatéki karakterisztikája esetén más-már értéket kíván. Itt sajnos, nincs mese, csak a kíméletlen sok kisérletezés segít. Annyit mindenesetre elárulok, hogy az én autóimon általában 0,2-0,3 másodperc a felkapcsoláskori és 0,3-0,5 másodpers a visszakapcsolási kuplung-késleltetés (tévedés ne essék, ezt nem tudjátok állítani a .plr-ben!), vagyis a kapcsolás pillanatától ennyi idő kell a kuplungnak ahhoz, hogy "fogni kezdjen". Ez természetesen akkor is működik, ha kulungolva váltasz, tehát hiába tud(-na) ennél gyorsabb lenni a lábad (biztosan nem tud...), a program akkor is csak ennyi idő után engedi fogni a kuplungot.
    Az megint lényeges dolog, hogy ha netán kuplung nélkül váltasz, ezeket az értékeket úgy kell figyelembe venned, hogy itt a kuplung azonnal teljes erővel fog, tehát egy tempósabb lassítás megkezdése után, ha már kibillent a gép egyensúlya valamerre (azaz megkezdted a fordulást), a hirtelen nyomaték alá kerülő kuplung és erőátviteli lánc megránthatja a kocsi hajtott tengelyét és egy alapvetően alulkormányozott kocsi is megbiccenhet enyhén kitörni készülő farral a hirtelen nyomatékváltás hatására. Ez a valóságban is így van: ívben hirtelen visszaváltva és a kuplungról leugorva "megcsapatható" a gép fara (elméletben most egy "klasszikus" építésű autóról regélek).
    Olyasmi hatás ez, mintha egy pillanatra csak a hátsó fékbe rúgnál (ha lehetne ilyet csinálni, de a valóságban ezt legfeljebb egy hatásos kézifékkel teheted meg), és ezzel azonnal elveszed a tapadást a hátsó kerekektől.
    Én inkább azt szoktam javasolni (természetesen leginkább a saját autóimra), hogy az ív bejárata előtt előbb gáz alatt válts vissza gyors kuplunggal, és lehelettel utána kezdj fékezni, esetleg a gáz lassabb visszavételével (lényegében mindhárom pedált egyszerre kell nyomni - nem lehetetlen, nézd meg a rally-pilótákról készült videókat). Ezzel be lehet billenteni a gépet az ív irányára, és enyhe csúszással sodortatva enyhe oldalazással "csapatva" lehet igencsak tempósan fordulni. Semmi már teendő nincs, mint a gáz kifinomult változtatása, vagy ha valakinek keményebb a stílusa, akkor a gázpedál rugdosása a kocsi íven tartásához.
    Elismerem, hogy ez 100-150 lóerő alatti gépekkel nemigen fog hatásosan menni, de pl. az ötszáz lovas Trans Am gépekkel kötelező lecke lesz (Chevelle-el lehet rá gyúrni).
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2012. 01. 21. 20:12.

  6. #31
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Szoktam gázfröccsöt adni visszaváltásnál (H&T), ha erre gondoltál.
    Nem akkor úszik el a gép, mikor ráengedem a kuplungot.
    Majd megnézem mostmár Dani setupjait, mert eddig még nem tettem meg.
    Hátha abból is okosodok.
    Nem akartam hozzászólni, igazából beleszólni, de a szerintem a set-l van a gondod.

    Ervin hozzászólása miatt írok most, bár már az elején ez volt a véleményem.

    Emlékszel biztos mikor Sebringen kergettük egymást és a difi, meg a fékerő tök más volt nekem. Nem mondom, hogy az enyém a jó, ne érts félre. Más kérdés hogy szerintem nincs jó meg rossz beállítás, csak nekem jó, meg nekem nem jó, mert az emberre kell állítani, persze ha már ismered a pályát.

    Próbáld ki, hogy a difi motorféket lejjebb veszed pl.: 10%-l

  7. #32
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Próbáld ki, hogy a difi motorféket lejjebb veszed pl.: 10%-l
    Nos, igen, ez a diffizár meg motorfék-üzemmód mindig is okozott némi gondot nekem is, mert van benne egy fura ellentmondás.
    Először is: a "normál" üzemmódban értelmezett diffizár értéke hátsó hajtásos versenygépek esetében a valóságban valahol 25 és 40 % között szokik lenni, bár néha komolyabb utcai gépeknél is erős értékek találhatók.
    Korábbi Camaro-imban rendre a jó öreg, legalább hatvan éves (!) 12-bolt GM merev híd volt beépítve, ami ugyanabban a kialakításban az ötevenes évek vége óta megfelel a kisteherautók alatt éppúgy, mint a sportos kupék meghajtásának végén. A változatos áttételi arányok mellett a szerkezet ugyanaz: mechanikus dörzstárcsás positraction diffizár van bennük, a beépíthető-cserélhető kis rugók erejétől függő zárási értékkel. A Camaro-ban hihetetlen, de 35%-os ez az érték, pedig ez egy eléggé széles utcai gép mindennapos használatra. A szűk belvárosi utcákon szinte sarkon lehetett vele fordulni egy ügyes gázfröccs mellett, és közben hallhatóan nyiszogott a mechanika.
    A GTL-ben viszont, a valós élettől eltérően a tolóüzemi diffizár eltérő értékű, mint a hajtás alatti (ami egy mechanikus diffizár esetében nem így van a valóságban). Azt ugyan nem tudom megítélni, hogy egy adott érték beállításánál mennyire valósághű a hatás a játékban, de az biztos, hogy egészségesebb, ha a két diffizár érték közül a felső (magyar fordítású programban "Teljesítmény" címszóval szerepel - valljuk be, eléggé ostobán) jóval alacsonyabb, mint az alsó. Én az alap-setup értékekben általában erre 15-20 %-ot állítok be a saját autóimon, az alsóra (a tényleges diffizár értékére) pedig 35-40%-ot.
    Joe-nak abban is nagyon igaza van, hogy mindenkinek a saját setupja az egyedül üdvözítő megoldás, mert olyan, hogy biztosan jó setup (mármint mindenkinek biztosan jó) nem létezik. Ez nagy igazság.
    Remélem, tudtam segíteni valamennyit.

  8. #33
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Elnézést, korábban valamelyik másik topikon kérdezte Szabi, hogy milyenek voltak az akkori reális köridők itt-ott.
    Keresgéltem a neten a korabeli Trans Am futamokon használt gumikhoz autentikus anyagot, és közben rábukkantam a következő cikkekre: (ld. képek!).
    Itt a '69-es szezon köridőit láthatátok MidOhio pályáján, ami ráadásul igen jól megírva (VLN csapat) mindenkinek megvan (gondolom). Itt van tehát a tökléletes öszehasonlítási lehetőség.
    Csatolt képek Csatolt képek

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést, korábban valamelyik másik topikon kérdezte Szabi, hogy milyenek voltak az akkori reális köridők itt-ott.
    Itt a '69-es szezon köridőit láthatjátok MidOhio pályáján, ami ráadásul igen jól megírva (VLN csapat) mindenkinek megvan (gondolom). Itt van tehát a tökéletes összehasonlítási lehetőség.

  10. #35
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Kedves Barátaim!

    Végig bogarásztam legutóbbi izgalmas pengeváltásaitokat itt a topikon, és számos gondolat vetődött föl bennem, amit engedelmetekkel megosztanék Veletek.

    Már többször elvette a kedvemet egy-két önjelölt, tökéletesen hozzánemértő félhülye idióta hőbörgése ezeken az oldalakon (erősen felelőssé teszem itt a moderátorokat is persze), de kedvenc játékunk további faragása és minduntalan jobbá tétele megéri az érdemtelenek köpködésének letörlését és csak a játékra koncentráló további munkánkat.

    Örömmel olvasom, hogy súlyos időket fordítotok tesztelésekre és az új add-on autók betagolására. Hiszen erről (is) szól ez a remek kis játék!

    Az rFactor2 folyamatos tesztelgetése és a kiadott új mod-ok és patch-ek kibontása és mérlegelése után jutottam arra a megállapításra, hogy a mi általunk használt fizikai modell alapjaiban a legmegfelelőbbek egyike és lényegét tekintve szinte teljesen képes a valódi autók fizikájának, vezetési élményeinek leképezésére, de legfőképpen egy valós érzethez egészen közelálló feeling megvalósítására.

    És ez a lényeg, nemde?

    Ismert okostojásaink ugyan fikázzák és alázzák a jól ismert, lassan közel évtizedes fizikai motort, amivel még mindig játszunk élvezettel, de két betűt nem képesek tisztességgel változtatni egy kocsi modelljén anélkül, hogy végzetes kárt ne okoznának. Az ilyen véleményformáló alakoktól érdemes óvakodni.

    Igazán élvezettel bogarásztam pl. Dawe és Joe eszmefuttatásait, Szabi higgadt közbeszólásaival fűszerezetten, és ismételten meggyőződtem: valahol errefelé vezethet az út a játék(mindannyiunk kedvenc játéka) folyamatos fejlesztése útján. Ha nem önmaguk által felkent pedálvarázslók ugatnak be a pálya széléről, még akár jól is elsülhet az okos vita.

    Amikből sokat okultam a további fejlesztések irányát tekintve, azok a következők (most csak ömlesztem a gondolatokat, aztán vagy írtok rá, vagy törlitek).


    Először is: Ti egészen másképpen értékeltek egy-egy új add-on autót aszerint, hogy a bajnokságban „mennyiért” lehet hozzájutni az adott géphez és ehhez a „kiadáshoz” képest mennyit teljesít, mit hoz a konyhára.

    Én eddig teljesen figyelmen kívül hagytam ezt a szempontot (most sem vágom igazán persze, hiszen elvi okokból nem veszek/vehetek részt a futamokon – gondolom, ezt nem kell magyaráznom, pl. Szabi biztosan tudja, miért mondom mindezt), de erősen elgondolkodtam rajta.

    Látom, bevettétek a választható autók listájába a Chevelle-t. Én ugyan a következő merevtengelyes muscle-pack próbaautójának szántam eredetileg (ma már egy meglehetősen eltérő gumifizikával szerelt változata fut nálam kissé eltérő futómű-modellel, de csak és kizárólag fejlesztési alapként), ennek ellenére látom: „komolyan vettétek”.

    Innen felmerül a felelősség fokozott érzése: mit ad ki a keze alól az ember a pillanat heve által vezérelve. Igaz, hogy az optikáját igyekeztem optimalizálni a játék eredeti alapelveihez és az átlagosnak tekinthető gépparkhoz, sokat „szopkodva a f...szt”(szeretjük Guy Ritchie-t!) a fölös pixelek irtásával, de arra álmomban sem gondoltam, hogy a rengeteg munkát igénylő fokozott törésmodell ellenérzést is kiválthat (ez csak az egyik példa).

    Olvasom Dawe hozzászólását: porcelánként törik a Chevelle (meg a VörösVaddisznó is, csak csendesen szólok...), és nem derül ki, ez most pozitív vagy negatív kritika.

    Annyit tennék hozzá: igen sok estét-éjszakát vitt el az, hogy minden lámpakeretet, kilincset, díszlécet meg hasonló kis fiszfasz alkatrészt külön kiszerkesszek és leválása esetére valamelyest értékelhető fizikai modellel lássak el a játék korlátain belül. Tudom, nem (csak) ettől lesz élvezetes egy bajnoki futam, de valami szakmai önbecsülés is van a világon: ha kiadok a kezemből egy bringát, annak azért legyen már meg valamennyire a valósághoz közelítő törésmodellje. A gép ettől még nem romlik (a vezethetőségét tekintve), de talán sokat elárul az ellenfeleknek egy-egy hiányzó stoplámpa vagy ütközőléc arról, hogy az éppen leküzdendő (vagy a visszapillantóban feltűnő) rivális mennyire „vette erőszakosra” (vagy bénára...) az előző köröket. Mint mindennek, ennek is van (talán) információ-értéke, és erről nem érdemes lemondani, ha már egyszer belefeccöltem az energiát a gondos kidolgozásba.

    És még valami: külföldi barátaim előtti megmérettetésben nem vallhatok szégyent (eddig is dicsérték rendesen a modjaimat a mérvadók privát e-mailekben), kell a fényezés a magyar szellemnek. Ezt most egészen más értelemben mondom, de az erről folytatott vitából annak idején rosszul jöttünk ki, éppen ezért hagyjuk is (fogják vissza az agarakat a nemzetmentő zsinórmentések).

    Épp most dolgozom (először kikapcsolódásnak indult, de aztán szokás szerint elfajult) a kiváló kis 02-es BMW egyik korabeli, 1970-71-es Gruppe2-es változatán, és higgyétek el: az eredeti, ritka béna törésmodellel nem is esik olyan jól vezetni ezt a kiváló kis kocsit: látod, hogy egy kisebb koccanás után deformálódva(!) a helyén marad pl. a fényszóró üvege meg az indexbura... Hol van ilyen a valóságban? Még jó, hogy azonnal kidolgozom a lepattanó üvegburát és a kialvó lámpát!

    Aztán itt van a korabeli futamokon használt reális keréktárcsák, gumiméretek és kaszni-kiegészítők optikájának kérdése, de túl ezen, alapvetően igyekeznem kell a mezőny alap-autóihoz valamelyest illeszteni egy újabb fejlesztés teljesítményének és a reális pályákon a köridejeinek értékeit éppúgy, mint egy leváló ütközőléc elrepülésének fizikáját (csak mellékesen: egy leeső alkatrész esetében öt fontos adatot kell megadni ahhoz, hogy valamennyire is valósnak tűnjön pl. egy kilincs vagy egy lámpabura elvesztése, és ehhez nem egy tesztkört kell futni – alkatrészenként...).

    Kevesen gondolják végig, hogy pl. a jelen oldtimer/youngtimer futamok kötelező kellékei (motorházfedélre kihelyezett elektromos főkapcsolók vagy az ablakra csavarozott „majomfogó” hálók, vonószemek és más biztonsági felszerelések, de a mai biztonsági versenyülések is akár) a kocsik saját korában abszolút ismeretlenek voltak (tehát törölni vagy cserélni kell őket szívós munkával), és számos olyan korabeli kiegészítő (pl. a hosszú távú futamok pótfényszóró-szettjei, de akár a megfelelő formájú kipufogók vagy csővázak is) rengeteg külön munkát igényelnek. Enélkül pedig egy új add-on kocsi csak halvány fércmunka (az én fogalmaim szerint persze).

    Ehhez jön még a „játékbarát” fps-hez szükséges látástávolságok gondos beállítása éppúgy, mint az például, hogy milyen típusú sisakot viseljen a pilóta (egy '61-es Jaguarban hülyén fest a jet-sisak...), vagy az, hogy legyen a külső nézetben is belső visszapillantó az autóban. Meg még ezer más apróság.

    Most a 02-re visszatérve: szigorúan zárt körben terjesztve kapok vissza értékes adatokat a további fejlesztésekhez, de nagyon gondolkodom, hogy a bajnokságban való esetleges későbbi részvételhez kell-e, szabad-e és érdemes-e azon az úton haladnom, amelyet mindig is célba vettem.

    Most nem akarok a kocsi optikájával és törésmodelljével foglalkozni, azt úgyis megcsinálom magamnak a szakmai becsület miatt. Előre szólok Dawe-nek: ez is törik majd, mint a porcelán, erről is bőszen foszlanak majd a csip-csup alkatrészek és ez is megpróbál megfelelni a reális viszonyoknak, amennyire a játék fizikája ezt megengedi.

    Azon viszont agyalnom kell: szabad-e a kocsi futási modelljét, fizikáját, pályán mutatott teljesítményét a valódi adatokhoz viszonyítani (ebben az esetben „túl jó” lesz a bicikli), vagy inkább a játék alap-autóihoz kell/érdemes hozzábutítani? Némelyik feltűnően jól vezethető autó (pl. szerintem a Lotus Elan, a nagy CSi-k vagy pl. a hanyagolt 914-es Volk-Porsche) teljesítményéhez kell-e mérnem a kis bömöskémet, vagy süllyesszem-e a teljesen irreális gumifizikákkal „megáldott”egyéb gépekhez?

    Írjátok többen is: a Chevelle egyenesekben „átugorja” a mezőnyt (és még kanyarodik is valamennyire...). Hát... aki ült már igazán rendbe rakott combos amerikai gépben (nekem közel két évtized adatott ahhoz, hogy hozzászokjak szerencsés életemben ehhez a feelinghez), az tudja: egyenesben egy muscle kettéharapja és reggelire párosával zabálja a méregdrága szaros kis Porsche-ket, köcsög feketefóliás BMW-ket meg a hasonló európai férgeket – negyed pénzért! Csak kanyarodni ne kellene...

    Hát ezért (is) lett ilyen a Chevelle.

    Talán mégis inkább a valósághoz kellene közelíteni a fejlesztésekben?

    Szívesen látnám a véleményeteket akár külön topikban (pl. „Autófejlesztés másképp”), akár privátban is. A címemet tudjátok.




    További jó csapatást Mindenkinek!




    TuzaErvin
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 02. 28. 11:40. Indoklás: formai igazítás..

  11. #36
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Szívesen látnám a véleményeteket akár külön topikban (pl. „Autófejlesztés másképp”), akár privátban is. A címemet tudjátok.

    További jó csapatást Mindenkinek!

    TuzaErvin
    Az én véleményem az, hogy hosszútávra érdemes tervezni.
    Ha olyan komolyak itt a fejlesztések és kibővítések, mint ahogy sejtem, akkor szerintem nem szabad 1-2 futam határidejét figyelembe véve összecsapni egy igényes fejlesztést vagy lebutítani csak azért, hogy ne lógjon ki a sorból.
    A GTL alap autói adott fizikával rendelkeznek, de egy idő után már annyi használható add on géppel fogunk rendelkezni, hogy érdemes lesz szerintem külön szezont rendezni azoknak. Realisztikusabb fizika, törés...stb. És egy olyan szezonban már nem a Chevelle fog kilógni a sorból, hanem az alap gépek lesznek túl buták.
    Viszont ha nem lesz az elkövetkező 1-2 évben ilyen mértékű fejlődés, akkor tényleg több értelme van annak, ha az adott gépparkhoz igazítjátok az add on autókat.

    Én így látom ezt. Bármelyik utat is választja a többség, szerintem add on vasak kellenek.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Olvasom Dawe hozzászólását: porcelánként törik a Chevelle (meg a VörösVaddisznó is, csak csendesen szólok...), és nem derül ki, ez most pozitív vagy negatív kritika.

    Annyit tennék hozzá: igen sok estét-éjszakát vitt el az, hogy minden lámpakeretet, kilincset, díszlécet meg hasonló kis fiszfasz alkatrészt külön kiszerkesszek és leválása esetére valamelyest értékelhető fizikai modellel lássak el a játék korlátain belül...
    Ervin, Dawe-nek nem az a baja, hogy látványosan törnek az alkatrészek, hanem hogy a kocsi a mezőny többi tagjához képest könnyebben szerez olyan fizikai sérüléseket, ami a menetteljesítményre is kihatással van!

    Hogy az probléma-e, erről megoszlanak a vélemények itt a köreinkben, én azon a véleményen vagyok, hogy a te kocsijaid is a valósághoz képest még mindig így is némiképp megengedőek, a gyári verdák meg gyakorlatilag háborús bevetésre alkalmas tankok... mások szerint pedig a gyári sérülés modell (nem a grafikai, hanem a fizikai) a jól bevált.

    Ez egy olyan kérdés, amit még meg kell vitatnunk!


    Mindenesetre a potyogó alkatrészeket azt hiszem mindannyian szívesen látjuk a modjaidban!

    Azon viszont agyalnom kell: szabad-e a kocsi futási modelljét, fizikáját, pályán mutatott teljesítményét a valódi adatokhoz viszonyítani (ebben az esetben „túl jó” lesz a bicikli), vagy inkább a játék alap-autóihoz kell/érdemes hozzábutítani? Némelyik feltűnően jól vezethető autó (pl. szerintem a Lotus Elan, a nagy CSi-k vagy pl. a hanyagolt 914-es Volk-Porsche) teljesítményéhez kell-e mérnem a kis bömöskémet, vagy süllyesszem-e a teljesen irreális gumifizikákkal „megáldott”egyéb gépekhez?

    Talán mégis inkább a valósághoz kellene közelíteni a fejlesztésekben?

    Szívesen látnám a véleményeteket akár külön topikban (pl. „Autófejlesztés másképp”),
    Szerintem a fejlesztés irányának továbbra is szigorúan az "arccal a realizmus felé" eszmét kell követnie, mindent csinálj pont annyira jóra, vagy pont annyira szarra, mint amilyen a valóságban volt! Aztán a mezőnybe illesztés problémáját majd mi megoldjuk a kreditrendszer segítségével!

    Két dologra kel csupán figyelni, amit a mezőnybe illesztés kérdését illeti és muszáj harmonizálni a többi kocsi hasonló értékeihez mértén, ez a két dolog pedig a benya és gumifogyasztás, valamint a hatótávok!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 02. 28. 12:00.

  13. #38
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Az én véleményem az, hogy hosszútávra érdemes tervezni.
    Ha olyan komolyak itt a fejlesztések és kibővítések, mint ahogy sejtem, akkor szerintem nem szabad 1-2 futam határidejét figyelembe véve összecsapni egy igényes fejlesztést vagy lebutítani csak azért, hogy ne lógjon ki a sorból....
    Én így látom ezt. Bármelyik utat is választja a többség, szerintem add on vasak kellenek.
    Köszönöm a hozzászólásodat!
    Én is így értékelem a helyzetet.
    Ezért dolgozom. Ezért jó ez a játék.
    Azt hozzátenném: a mai helyzetben a jobban sikerült add-on vasak már messze felülteljesítik az eredeti GTL szintjét és feelingjét. Most meg, a kiadott Historix-mod és a remekbe szabott rFactor2 tapasztalatait és adatsorait felhasználva alapvető szimulátor tud maradni a csodás GTL - évekre!
    Teszteljetek és fikázzatok - ez a jövő útja ahhoz, hogy igazán jót játszhassunk még hosszú időkig!

    Tuza Ervin

  14. #39
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin, Dawe-nek nem az a baja, hogy látványosan törnek az alkatrészek, hanem hogy a kocsi a mezőny többi tagjához képest könnyebben szerez olyan fizikai sérüléseket, ami a menetteljesítményre is kihatással van!

    Hogy az probléma-e, erről megoszlanak a vélemények itt a köreinkben, én azon a véleményen vagyok, hogy a te kocsijaid is a valósághoz képest még mindig így is némiképp megengedőek, a gyári verdák meg gyakorlatilag háborús bevetésre alkalmas tankok... mások szerint pedig a gyári sérülés modell (nem a grafikai, hanem a fizikai) a jól bevált.

    Ez egy olyan kérdés, amit még meg kell vitatnunk!
    Hát ebben tökéletesen egyetértünk (ritka fejlemény, lássuk be)!
    Azt azonban ne tagadjuk, hogy a valóságban (ha már mégiscsak ezt az irányvonalat vesszük alapul szerencsére!) a kocsik nem háborús tankok, sőt! Pici koccok is horpasztanak annyit a korabeli lemezkasznikon, amiktől pl. éles hasítással defektes lesz egy gumi, de az is biztos, hogy a tőből kifordult lámpa árulkodik az ellenfél pillanatnyi állapotáról (azaz: valszeg be fog menni a pitbe pár körön belül, esetleg megnyekkent futóművel próbálkozik, tehát hagyhatod, hogy frankón kisederjen a következő kanyarkombinációban magától, stb.).
    Szerintem ezeknek a kis optikai jeleknek sokkal nagyobb információ-értéke van, mint gondolnátok!
    Meg egyébként is: szakadjon már le a bringáról, aminek szakadnia kell...

  15. #40
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Pici koccok is horpasztanak annyit a korabeli lemezkasznikon, amiktől pl. éles hasítással defektes lesz egy gumi, de az is biztos, hogy a tőből kifordult lámpa árulkodik az ellenfél pillanatnyi állapotáról (azaz: valszeg be fog menni a pitbe pár körön belül, esetleg megnyekkent futóművel próbálkozik, tehát hagyhatod, hogy frankón kisederjen a következő kanyarkombinációban magától, stb.).
    ...
    Végig néztem az összes Touring Car Masters futamot, amit csak össze lehetett guberálni a netről 2007-ig visszamenőleg. A látottak alapján biztosan állítom, hogy olykor még az Ervin gépei is keményebbek a kelleténél. Nem telt el úgy futam a fenti bajnokságból, hogy ne lett volna legalább egy gumiprofilt elfüstölő sárvédőiv vagy egy bepukkant lámpabúra a mezőnyben.
    Szerintem a "porcelán" effektus megnehezítené a versenyzők dolgát, ugyanakkor még nagyobb odafigyelésre is sarkallná őket. Ez által még izgalmasabbak tudnának lenni a futamok, még több dráma, még nagyobb tét! Már egy kis koccal is haza lehetne vágni mások futamát, ezért még nagyobb lenne a nyomás az indulókon.
    Minél realisztikusabb, annál nehezebb. Minél nehezebb, annál élvezetesebb, ha összejön.
    Én ezt gondolom.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  16. #41
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Végig néztem az összes Touring Car Masters futamot, amit csak össze lehetett guberálni a netről 2007-ig visszamenőleg. A látottak alapján biztosan állítom, hogy olykor még az Ervin gépei is keményebbek a kelleténél. Nem telt el úgy futam a fenti bajnokságból, hogy ne lett volna legalább egy gumiprofilt elfüstölő sárvédőiv vagy egy bepukkant lámpabúra a mezőnyben.
    Szerintem a "porcelán" effektus megnehezítené a versenyzők dolgát, ugyanakkor még nagyobb odafigyelésre is sarkallná őket. Ez által még izgalmasabbak tudnának lenni a futamok, még több dráma, még nagyobb tét! Már egy kis koccal is haza lehetne vágni mások futamát, ezért még nagyobb lenne a nyomás az indulókon.
    Minél realisztikusabb, annál nehezebb. Minél nehezebb, annál élvezetesebb, ha összejön.
    Én ezt gondolom.
    Kutyát se érdekelné ha úgy törne mint az iRacingben.
    Vonatszim lenne...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  17. #42
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Én azt gondolom, hogy távábbi add-on autókat lehetne még betenni a "játékunkba". Nem mindenféle szir-szart gondolok, de kapásból tudok 10-t ami még nagyon jó.

    Az én véleményem szerint nem gond az, ha egy kredit értéken van pl.: 3 autó is, mivel ezek pálya és vezetési tudás függvényében úgy is más-más értéket ad személyenként.

    Én kifejezetten sajnálom, hogy a gyári gtl törésmodel igen gyermeteg. Az nagyon tetszik, hogy egy autó a verseny végére "leharcolt" lesz, elhagyja a króm cumóit, stb.

    Abban azonban igaza van Dawenek, hogy a könnyebben sérül a fizikája, az hátrány, de mint mondtam korábban ez nem Destruction Derby!

    Sajnos ebben (sem) fogunk igazságot tenni.

    Mai véleményem alapján egyébként miután hetekig a Historix moddal játszottam, megállapítottam, hogy az reálisabb, mint a GTL. Egyszerűen jobb a kocsik mozgása, törésmodelje, vezethetetlensége, gumifizikája. Nem tudom, hogy ha az rF2 elkészül és kiadják ezt alá, akkor mi lesz...

    Ervin modjainak - miután most már elég sokat láttam - az Achilles sarka, pont az alaposság és ezáltal nehéz egyenrangúvá tenni, azaz besorolni. De ha tetszik Neki, ha nem a fogyasztást akkor is hozzá kell!!! igazítani a gyári autókhoz. Én várom, hogy Ervin adjon ki még autókat, és mi azt besoroljuk. Ez megtiszteltetés nekünk és Neki is.

    Én nagyon szeretnék még autókat és nagyon örülnék, ha volna olyan aki a tesztelésekben rendszeresen részt venne. Mennyivel gyorsabb lenne, ha lenne csak 5 olyan ember, aki fele annyit tesztelne mint én.

    Jelenleg nem próbálok semmit, várok, mi lesz. Mi lesz rF2 terén és milyen reakciókat váltanak ki a kiadott, besorolt autók.

    Dawe minden ellenkezése ellenére én úgy gondolom, hogy egyenlőre tetszik a többségnek és ez jó.

    Nem tudom, hogy volt-e valaha ilyen szoros futam, mint a legutolsó? Ez nemcsak az autók miatt volt, hanem azért is lehetett, mert Szabi kicsit szét húzta a választható autók maximális kreditét. Most is a max az 13,5. Én megengedném a 16-ig. Nem baj az ha nem Dani, Dawe, Nibi trió közül nyer valaki.

    Ezen a futamon a választható autók száma 13! Soha nem lehetett ennyi közül választani. Nagyon kíváncsian várom hogy milyen futam lesz.

  18. #43
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Kutyát se érdekelné ha úgy törne mint az iRacingben.
    Vonatszim lenne...
    Igazad van Nibi.

    Egyébként miért akarunk még több addon kocsit betenni? Így is baromi sok autó van a játékban. Nem hiszem, hogy az élmenő srácokon kívül bárki is ismerné mindegyik kocsit. Plusz tényleg, az se szerencsés ha a tankokat összeengedjük a porcelán autókkal. Aki gyári autóval indul, az eleve keményebben csatázhat a másik ellen, mert tudja, hogy ő semmi kép se húzhatja a rövidebbet.

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Aki gyári autóval indul, az eleve keményebben csatázhat a másik ellen, mert tudja, hogy ő semmi kép se húzhatja a rövidebbet.
    Dehogynem, jól szájba veri a VB...

  20. #45
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogynem, jól szájba veri a VB...
    Nagyon ráálltatok erre a szopós témára..

  21. #46
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Kutyát se érdekelné ha úgy törne mint az iRacingben.
    Vonatszim lenne...
    Sajnos, én nem ismerem az iRacing törésmodelljét (tudom, menjek és próbáljam ki...).
    Kérlek, írd le két-három mondattal, mennyivel keményebb (vagy puhább?) ott egy-egy autó.
    Másik dolog: ha leesik egy krómléc vagy egy hűtőrács, attól talán még nem lassul a bringa, vagy mégis?
    Én leginkább szakmai presztizsből meg szórakozásból csinálom meg a saját kis modjaimban, hogy molekulánként foszoljon egy bicikli, de arról igazából nem sok fogalmam van, hogy egy éles bajnoki futamon ezek a lefaragott kilincsek meg indexburák ennyit számítanának.
    Nekem eddig csak egy látványos effektet jelentettek, és mint írtam: információ-értékkel bírnak. Tényleg mondja már meg valaki: lassulnak ettől a gépek? Oké, egy leszakadó kerék biztosan jelent némi hátrányt addig, amíg elvonszolod a tönkrezúzott vasat a boxig, de egy fonnyadt kis ütközőléc?...

  22. #47
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Jelenleg nem próbálok semmit, várok, mi lesz ...
    Azért a priviben átküldött leguccsó 02-est próbálgasd már!

  23. #48
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Azért a priviben átküldött leguccsó 02-est próbálgasd már!
    Persze. AZ kivétel. Csinálom.

  24. #49
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként miért akarunk még több addon kocsit betenni? Így is baromi sok autó van a játékban. Nem hiszem, hogy az élmenő srácokon kívül bárki is ismerné mindegyik kocsit. Plusz tényleg, az se szerencsés ha a tankokat összeengedjük a porcelán autókkal. Aki gyári autóval indul, az eleve keményebben csatázhat a másik ellen, mert tudja, hogy ő semmi kép se húzhatja a rövidebbet.

    Jelenleg nincs folyamatban egysem. Nem hiszem, hogy a bőség ez esetben zavarral is társul, arra ez remek alkalom hogy megismerd az autókat - a játékban szereplőt, és a valóst is meglesheted. Sok az autó színesebb a mezőny.
    Persze ad abszurdum lehetne 5 autó is egy futamra, de lássd be a finomabb lépcsőzés és a több választási lehetőség nemcsak a mezőnyt teszi, teheti színesebbé, hanem Neked/Nektek is több lehetőséget ad. Az megint más kérdés, hogy lehet, tudtok-e ezzel élni.

    Nem igazán számít az, hogy jobban törik az autó, mivel itt nem az a cél, hogy kilökd a másikat, vagy lezúzd a lámpáit. Egy nagy hátránya van, ha elbénázod, és összetöröd, de azt meg magadnak köszönheted (mint én, hogy elnéztem a tankot).

  25. #50
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon ráálltatok erre a szopós témára..
    Ezt teccikelem
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •