Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (240 összesen)

Téma: Windows 7

  1. #1
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Windows 7

    Nem találtam erre megfelelő helyet ezért nyitottam ezt a bejegyzést.
    Windows 7-et tegnap este felraktam. Tetszik is meg minden csak 1 valamit nem tudok megoldani. A böngészőben illetve szöveges dokumentumban lévő betűk nagyon össze vannak mosódva. VGA driver gondolom jó mivel ezt a 7 elvégzi. Felraktam a legújabb Catalyst Center ott is mindent meghúztam. de semmi.
    Ötlet? Köszi.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  2. #2
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Független a betűktől, de én a Catalystot kidobnám. Valamit nagyon elk×××tak benne, mert a Win7 gyári drivere (ami egy régebbi catalyst) jobb teljesítményt ad.
    A betűk összemosása pedig
    Mit értesz rajta?
    Vista óta a Cleartype betűsimítás az alapértelmezett, lehet, hogy nálad ez van kikapcsolva. Én legalábbis ritkaronda betűket láttam, amikor kikapcsoltam. XP alatt nem használtam, mert ott nem olyan jó, de W7 alatt már sokkal jobban működik, bár itt sem 100%-os.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #3
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Nem találtam erre megfelelő helyet ezért nyitottam ezt a bejegyzést.
    Windows 7-et tegnap este felraktam. Tetszik is meg minden csak 1 valamit nem tudok megoldani. A böngészőben illetve szöveges dokumentumban lévő betűk nagyon össze vannak mosódva. VGA driver gondolom jó mivel ezt a 7 elvégzi. Felraktam a legújabb Catalyst Center ott is mindent meghúztam. de semmi.
    Ötlet? Köszi.
    Cleartype szöveg beállítása menüpontot keresd meg (keresőben is akár).
    Itt beállíthatod a cleartype betüt, először picit puhának elmosódottnak tünik, de ha kikapcsolod és megnézed milyen lenne e nélkül akkor gyorsan vissza fogsz állni DE és ez a fontos, jól kell beállítani, látni fogsz egy teszt sorozatot, attól függően hogy mit ixelesz változik a karakter.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  4. #4
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Köszönöm. Nem tudom miért de nálam akkor fordítva működik az a cleartype. Kikapcsoltam és jók lettek a batűk. Tököm érti, de mind1 most már jó.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  5. #5
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm. Nem tudom miért de nálam akkor fordítva működik az a cleartype. Kikapcsoltam és jók lettek a batűk. Tököm érti, de mind1 most már jó.
    Mekkora felbontáson van most neked a monitorod? (Mert attól is függhet sztem a betűk kinézete, mármint hogy mosottak-e vagy pixelesek.)

  6. #6
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474

    Re: Windows 7

    nekem nem win7em van, csak egy vista x64, de hasonlo problemam lenne. nemregen, semmit nem csinaltam, nem allitgattam sehol semmit, csak annyit vettem eszre hogy a monitoron horizontalisan az aprobb reszletek el vannak mosodva, es egy kicsit zavarosak. ugy tudom, hogyha a vertical sync opcio be van kapcsolva akkor lehetnek ilyen problemak. de nincs bekapcsolva, ha bekapcsolom akkor sem müködik ... raktam mar uj drivert is, igy sem jo. nemtudom milehet, evekig nem volt ilyen problema aztan most egyik pillanatrol a masikra ...

  7. #7
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Mekkora felbontáson van most neked a monitorod? (Mert attól is függhet sztem a betűk kinézete, mármint hogy mosottak-e vagy pixelesek.)
    1680x1050, de az xp-n is ekkor volt és ott nem volt gondom.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  8. #8
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    "először picit puhának elmosódottnak tünik"
    Monitor képélességet is feljebb lehet venni. Csak tudnám minek egy TFT monitorra képélesség?
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  9. #9

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ... látni fogsz egy teszt sorozatot, attól függően hogy mit ixelesz változik a karakter.
    Na ezt megtaláltad? Mert itt a lényeg, először nekem is mosódott volt, de ha jól állítod ezt a teszt sorozatot, akkor jó lesz a cleartype is. Az szebb szerintem.

  10. #10
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Újabb kérdéssel fordulnék a Win7 userek irányába.
    Tegnap elött 18:20-kor végeztem a Win7 telepítéssel. Tegnap este 18:20 után valamivel amikor hazaértem bekapcsoltam a gépet és nem volt hálózat. Restart és megjavult.
    Ma éppen a Nero-t telepítettem amikor kért 1 restart-ot, majd amikor felállt a rendszer ismét nem volt hálózat.Restart és megjavult.
    Szóval valami ismétlődő dolog tilthatja le a dolgot, de vajon mi?
    5let?
    Köszi.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  11. #11
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Újabb kérdéssel fordulnék a Win7 userek irányába.
    Tegnap elött 18:20-kor végeztem a Win7 telepítéssel. Tegnap este 18:20 után valamivel amikor hazaértem bekapcsoltam a gépet és nem volt hálózat. Restart és megjavult.
    Ma éppen a Nero-t telepítettem amikor kért 1 restart-ot, majd amikor felállt a rendszer ismét nem volt hálózat.Restart és megjavult.
    Szóval valami ismétlődő dolog tilthatja le a dolgot, de vajon mi?
    5let?
    Köszi.
    Ilyenkor a hálókártyát látja az eszközkezelő?
    Hálózatok között ott van csak nincs csatlakozva?

    Az új hálózatkezelő designos és kezdőket sem rémíti meg, de túl sok dolgot nem tudsz állítani (kb semmit).

    Viszont ha bal oldalon az alapbeállítások megváltoztatására nyomsz akkor feljön a megszokott ablak, ott láthatod pontosan mi a helyzet a hálózatokkal.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #12
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyenkor a hálókártyát látja az eszközkezelő?
    Hálózatok között ott van csak nincs csatlakozva?

    Az új hálózatkezelő designos és kezdőket sem rémíti meg, de túl sok dolgot nem tudsz állítani (kb semmit).

    Viszont ha bal oldalon az alapbeállítások megváltoztatására nyomsz akkor feljön a megszokott ablak, ott láthatod pontosan mi a helyzet a hálózatokkal.
    Hálókártyát látja az eszközkezelő és tuti nem a beállításokkal lesz a gáz hanem valami blokkolja az egészet.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  13. #13
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Hálókártyát látja az eszközkezelő és tuti nem a beállításokkal lesz a gáz hanem valami blokkolja az egészet.
    Csatlakozva van a hálózatra de nincs net?
    Ha legközelebb csinálja, tedd meg hogy bemész a hálózetkezelőbe, kéred az alapbeállítások megváltoztatását, és csinálsz egy screenshotot.
    Erre kiváncsi vagyok

    Aztán nyomj egy hibajavítást!!! Nekem is volt hasonló szívásom, nyomtam egy javítást (soha semelyik windozban nem ért semmit ez a feature) és láss csodát azóta jó
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 01. 03. 20:29.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #14
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Ok, akkor holnap. Mert gondolom ismétlés a tudás anyja és ezt a gép is így gondolja.
    Köszi.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  15. #15
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Ma nem csináltam a dolgot a gép. Annyit változtattam tegnap óta, hogy letiltottam a Windows update-et.
    Lehet ez volt a baj?
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  16. #16
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Csatlakozva van a hálózatra de nincs net?
    Ha legközelebb csinálja, tedd meg hogy bemész a hálózetkezelőbe, kéred az alapbeállítások megváltoztatását, és csinálsz egy screenshotot.
    Erre kiváncsi vagyok

    Aztán nyomj egy hibajavítást!!! Nekem is volt hasonló szívásom, nyomtam egy javítást (soha semelyik windozban nem ért semmit ez a feature) és láss csodát azóta jó
    Megint be szart ez a szar. Íme a képek. Hibaelhárítás nem segített, csak a restart. Sohase akkor dob le amikor megy a gép, hanem amikor restartolok.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  17. #17
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Asszem eddig bírtam idegileg. Tegnap délután szétcseszte a Windows7 a steam-et(csak offline ment), majd újraraktam a race-t+ a steam-et. Az Msn is szarakodott, majd a funrace warmupjában összeomlott a steam. Rakom vissza az Xp-t nem kínlódok ezzel a fos 7-tel. Még szerencse csak funrace volt.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  18. #18

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Asszem eddig bírtam idegileg. Tegnap délután szétcseszte a Windows7 a steam-et(csak offline ment), majd újraraktam a race-t+ a steam-et. Az Msn is szarakodott, majd a funrace warmupjában összeomlott a steam. Rakom vissza az Xp-t nem kínlódok ezzel a fos 7-tel. Még szerencse csak funrace volt.
    Hát nem tudom, nekem 6 hónapja fent van, stabilan, egyszer volt steam crash-em azóta, semmi kék halál vagy ilyesmi, Ultimate 64 bites.

  19. #19
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Nekem ultimate 32 bit. De már nagyon tele vele a tököm. Az Xp-vel semmi bajom nem volt.
    Lehet a gépem nem bírja?
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  20. #20

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ultimate 32 bit. De már nagyon tele vele a tököm. Az Xp-vel semmi bajom nem volt.
    Lehet a gépem nem bírja?
    Azt nem tudom, mivel nem tudom mid van, de nem hiszem. Magyar vagy angol?

  21. #21
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem tudom, mivel nem tudom mid van, de nem hiszem. Magyar vagy angol?
    Magyar.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  22. #22

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Magyar.
    Na igen, a fordítások eddig sosem sikerültek jól, XP-nél is sokkal többször borult mint az eredeti. Amúgy meg lehet, hogy a hálókártya drivere szar és emiatt borulgatnak dolgok. Én ha tehetem akkor csak Angol, mindig, mindenből. Office 2007 2 hétig magyarul vont fent, és minden marhaságot kiírkált, 6-szor kellett OK-ra nyomnom, mert valami macro-kat akart beállítani egy üres doksiban, pedig minden macro tiltva volt. Aztán ledaráltam, fel az angol és láss csodát, semmi baja.

    Lehet, hogy csak én csalódtam eddig a magyar verziókban, de szerintem valamiket nagyon elk.....k bennük.

  23. #23
    Knyihár Balázs Versenyző Bazsi logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 12.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    544

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem tudom, nekem 6 hónapja fent van, stabilan, egyszer volt steam crash-em azóta, semmi kék halál vagy ilyesmi, Ultimate 64 bites.
    Szintúgy, fennt van hónapok óta, semmi probléma, nekem nagyon bevált!

  24. #24
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Na igen, a fordítások eddig sosem sikerültek jól, XP-nél is sokkal többször borult mint az eredeti. Amúgy meg lehet, hogy a hálókártya drivere szar és emiatt borulgatnak dolgok. Én ha tehetem akkor csak Angol, mindig, mindenből. Office 2007 2 hétig magyarul vont fent, és minden marhaságot kiírkált, 6-szor kellett OK-ra nyomnom, mert valami macro-kat akart beállítani egy üres doksiban, pedig minden macro tiltva volt. Aztán ledaráltam, fel az angol és láss csodát, semmi baja.

    Lehet, hogy csak én csalódtam eddig a magyar verziókban, de szerintem valamiket nagyon elk.....k bennük.
    Ez régen volt. Most ugyanaz a magyar meg az angol, csak nyelvi csomagot kell cserélni (újraindítás se kell) és át tudsz váltani angolból magyarra és vissza.
    Az első héten én is picit küzdöttem Win7-el mire megismertük egymást és mindent sikeresen feltelepítettem, de azóta semmi panaszom, szép, gyorsabb mint az xp, könnyebben kezelhető. Azóta 4 gépre telepítettem gond nélkül.
    (64bit ultimate, E7500@3.66Ghz, 4gb ram, ATI4850 de telepítettem 32bites Home premiumot netbookra is gond nélkül)
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 01. 08. 11:27.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #25
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Windows 7

    Szasztok!

    Én is Win 7-et akarok felteni a gépemre! 2Gb Rammal még el fog menni?

    Lennének kérdéseim is...

    - P45 és P43-as chipset szempont lehet játéknál (ICH10-esek) ?
    - DDR 2 vagy DDR3?

Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •