Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (73 összesen)

Téma: Meglepetés autó - VW Bogár

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Meglepetés autó - VW Bogár

    Pár hónappal ezelőtt megismerkedtem valakivel, akinek a hobbija igen csak érdekes lehet a számunkra, hiszen a GT Legends autóit tökéletesíti eredeti mérnöki kézikönyvek és versenynaplók alapján. Az átalakítás persze nem csak a belső műszaki tartalmat, hanem az autók formáját és a 3D modelleket is érinti, ráadásul mindezt kocsiverziónként versenyről versenyre lebontva. (Ezek a verdák ugyanis ritkán léptek a pályára azonos formában két egymást követő versenyen, sőt az azonos típusok is gyakran igen eltérő műszaki tartalommal indultak egyazon futamon)
    A történethez még az is hozzá tartozik, hogy a készítő korábban hivatásosan régi amerikai autók tuningolásával foglalkozott, nem egyet vezetett is közülük, sőt pályán is megfordult egy-egy darabbal... szóval mindez igen ígéretesen hangzik ahhoz, hogy ezek a kocsik valóban jól sikerült kis méregzsákok legyenek.

    Kapva az alkalom, meg is kértem Ervint, válasszon nekünk ki egy kocsit a munkái közül, melyet mi is kipróbálhatunk és alaposan meghajthatunk az egyik futamunkon. Nos íme az idei Hungaroringi futam meglepetés autója:


    VW Bogár 1600



    letöltés (v1.1 full - a régi Bogár mappát törölni kell)



    Ez a Porsche motorral felvértezett kis Bogár a régi szép időkben ebben a formájában eredetileg is rótta a köröket a versenypályákon, bár az is igaz, hogy egyáltalán nem a versenyképességéről volt híres a járgány. Bár minderről és a műszaki tartalomról bővebben inkább majd mesél nektek az alkotó (link), kérdezzetek tőle bátran és szívesen fogad minden véleményt a kocsival kapcsolatban.

    Természetesen a Bogáron kívül még sok más kocsi is van Ervin tarsolyában, melyeket majd később mutatunk be nektek.


    Addig is koncentráljunk a versenyre, ennek fényében most csütörtökön tartunk a Bogárral egy kis FunRace-t, gyertek! (Részletek itt)

    Éles futam: 2009. December 17., 21:00 - Hungaroring (részletek itt)



    További "kiegészítő" letöltések:
    - VW Bogár 1600 v1.0 első verzió a "Bogár Fun" Replay-hez
    - VW Bogár 1600 v1.1 low FPS barát verzió, minimal desing-os, csupaszított verzió, lemezfelnikkel (törölni kell a Bogár mappáját és bemásolni helyette ezt, hangfájlokat nem tartalmaz)
    - lemezfelni a full verzióhoz, ha vkinek ez jobban bejönne (szintén előbb törölni a régit)
    - Herbie (A "Kicsi Kocsi" sem hiányozhat a futamról, letöltése az online játékoz mindenkinek szükséges!!)


    Fontos kiegészítés:
    A kocsi csak full details-ben indul el, így a videó beállításoknál mind a saját mind az ellenfelek autójának részletességét a legmagasabbra kell állítani. A tapasztalatok alapján ez nem jelent különösebb FPS visszaesét, érdemesebb egyébként ilyenkor az árnyékokból és a megjelenítési távolságból visszavenni. Ha vkinek mégis gondja lenne ezzel, akkor kérem jelezze. A kocsinak nincs menüikonja, de ez ne zavarjon senkit...
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: neilszab; 2010. 07. 10. 08:07.

  2. #2
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Thumbs up Re: Meglepetés autó

    Ez nagyon durva !!
    köszi...

  3. #3
    Szabó András Versenyző Bakter logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    196

    Re: Meglepetés autó

    Hát ez nagyonnagy!!! Ez a hét legjobb híre!! Iszonyat zsiráf
    Köööööööössssssszzzzzzzzzííííííííííííííííííííííííí ííííííí

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: Meglepetés autó

    Van még egy meglepetésünk is.. Ervinnek hála sikerült szerezni egy 2007-es nyomvonalú (tehát az új ) Hungaroring-et is a GTL-hez!

    A pályával azonban még egy kis munka van, igyekszem mihamarabb felölteni és a FunRace is lehet azon megy már..



    Ja és előre megsúgom nektek, hogy a kocsi a szerkezetéből adódóan nem kifejezetten versenygép, így a viselkedése a pályán is "más" hozzáállást igényel!
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 12. 02. 21:53.

  5. #5
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg Bakter írta Hozzászólás megtekintése
    Iszonyat zsiráf

  6. #6
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Meglepetés autó

    Szóhoz sem jutok!!!!

    Nagyonállat!!

    De most nem tudok vele foglalkozni, jelenésem van pau-ban a bobpályán
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  7. #7
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    Re: Meglepetés autó

    Szép munka!
    Kalandos versenynek nézünk elébe a Hungaroringen.

    Előre is köszi.

  8. #8
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Re: Bogár Fun

    mentem vele pár kört, a seat után (pau) egy kicsit még szokni kell, de nagyon szép hangja van. A 300-320-as keréknyomás -alap beállításon van- az normális?

  9. #9
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: Meglepetés autó

    Hű, nagyszerű!
    Két furcsaságot vettünk észre:
    - az ütközések, főleg oldalról, elég furcsán tompák
    - a bal oldali tükör össze volt nyomva, a belső pedig le volt lapulva.

    Mindazonáltal nagyon nagyon jó az autó, kellemes kihívás menni vele, érezni a farmotort, vicces a kormány holtjátéka, szép, és jó a hangja, müszerfala is, tempóját tekintve beleillik a TC65 mezőnybe a mostani pályán 13.3-at mentem vele.
    Utoljára módosította: Tilus; 2009. 12. 03. 11:13.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: Bogár Fun

    Idézet Eredetileg yoda73 írta Hozzászólás megtekintése
    A 300-320-as keréknyomás -alap beállításon van- az normális?
    A gumi is korhű rajta, akkoriban ezek az értékek normálisnak számítottak. De majd jön nemsokára Ervin és az utolsó csavarig elmondja mi miért van..
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 12. 03. 08:20.

  11. #11
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

    Re: Meglepetés autó

    Kedves GTL Rajongó Barátaim!


    Először is nagyon köszönöm Szabinak és az oldal gazdáinak szívességét és nyitottságát, hogy feltették a honlapra az egyik „fejlesztésemet”, a VW Bogarat. A kocsiról később még írok, előbb azonban néhány általános mondatot engedjetek meg a játékhoz és a realisztikus szimulátorokhoz való viszonyomról és a fejlesztéssel kapcsolatos irányultságomról.
    Mielőtt belemerülnék, két szó magamról: 51 éves krapek vagyok, szeretem a dolgokat valódi értékükön megkapni és mérni. Nyilván nem választhattam magamnak más játékot, mint a GTR2-GTL-RaceOn szentháromságot meg a repcsikből az Il-2-t. Aki ismeri ezeket (full nehézségi fokon), tudja, miről beszélek.
    Innen már csak egy ugrás és néhány filléres program megvásárlása, és azonnal kezdtem pakolni a játékba a kedvenc autóimat, némi fizikai, később optikai módosítással, aminek a vége egy-egy autó szénné átírása, teljesen más verziók, évjáratonkénti típusváltozatok megcsinálása (pl. a Lotus Elite nyolc évjárattal és azon belül tizenegy változattal, később még bejöhet ide, ha Szabiék beengedik), meg hasonlók.
    Alapelvként követem azt a gondolatsort, hogy lehetőleg minél többet hozzáolvasva, könyveket vásárolva igyekszem felkutatni a típus teljes történetét, az eredeti adatokat rakom a játékba (még ha azok elkeserítően gyengék is egy-két esetben, elnehezült kasznik, gyenge motorok, stb.), lehetőleg, a játék adta korlátok között próbálom a kiválasztott verdát bepakolni egy-egy futamba, lássuk, miért voltak kiemelkedőek egyes legendás típusok és miért merültek alá az idő süllyesztőjében más, szebbre hivatott szekerek...
    Mint minden szimulátor-programnál, a GT Legends-nél is igyekeztek az eredeti fejlesztők a lehetőségekhez képest a gépi játékban legjobban megközelíteni a valóságot, a kocsik reális viselkedését. A legjobb programok ezt meglehetősen jó színvonalon valósították meg. Hogy a jónál is lehet jobb, azt viszont a számos kiegészítő program, mod és komplett, magán-fejlesztésű játék (gondoljunk csak illő tisztelettel a Power&Glory sorozatra, már izgalommal várjuk az újabb részt a „rettenetes” hetvenes évek szörnyetegeiről) bizonyítja.
    Csak apróság: nézzétek meg a P&G fejlesztői gárdáját! Csupa tisztes, őszes halánték... Talán nem véletlenül!
    Magam részéről csak kisebb módosításokat, konverziókat (pl. rFactor-ból, stb.) és finomított fizikát szeretnék a játék híveinek nyújtani, kis optikai javításokkal, módosításokkal.
    Ennek nem a legfrissebb, de szeretettel gondozott hozadéka a Bogár. Eredetileg az rFactor alá készült, és első verziójában gyakorlatilag el is tűnt a süllyesztőben, talán nem is véletlenül. Elnagyolt külső, rettentő ronda festések, kevés pixel (az is ronda), számos alkatrész hiánya, gyenge fizika, szánalmas menettulajdonságok. Aztán egyszer megjelent egy újabb változat, ahol már kellemesebb kidolgozású külsővel és egy hajszállal élvezhetőbb fizikával (a realitásoktól még mindig mesze) találkozhattunk az autóval, és volt egy abszolút felejthető változat is, valami Fun Race névvel... Spongyát rá.
    Ekkor kaptam kedvet a típushoz, elkezdtem böngészni a netet, találok-e a hatvanas évekből valami nyomot, hogy ilyen olcsó sufnituning verdákkal nyomult-e valaki akkoriban. Meglepetés: nem is kevesen, persze a mezőny hátsó végében, de erről szintén később.
    Elkezdtem átkonvertálni, és egyre jobban megtetszett. Raktam rá kilincseket, futóművet, új kifufogó dobot, új első féktárcsákat, hátra autentikus, radiálisan bordázott fékdobokat, korhű kormánykereket, korrekt ülést, övet, aztán még megbolondítottam egy kis olajhűtővel, első-hátsó emelő-villával, levarázsoltam az abszolút típusidegen hátsó szárnyat és annak rögzítését adó nyomokat, kiválasztottam az ebben az időben már kapható Fuchs ötküllős Porsche-felniket (a 911-es korabeli változatán már rendelhető gyári tuning volt), leszedtem a műszerfalról az abszolút oda nem illő LCD kijelzőt (!), kiiktattam a MOTEC dobozkát, módosítottam a belső nézetnél a karvastagságú ablakkereteket (most se a legszebb, de ebből ezt lehetett kihozni), raktam az üvegre némi koszt meg párát (a tükrök torzítását hamarosan korrigálom), átalakítottam a csillogás-tükröződés effekteket, mintát tettem a gumik felületére, módosítottam a kocsi nyomtávját, magasságát, meg még sok apróságot elkövettem, hogy szebb, csillogóbb, izgalmasabb legyen a megjelenése. Beraktam egy kardánboxot meg váltókart, pontosítottam a lábakat a pedálokon, változtattam a belső nézet fény-effekjein (tudom, még nem egy NFS Shift, de ez a kocsi ennél többet nem érdemel, hiszen az alap-textúrákból ennyi hozható ki), új gumik, keréktárcsák.
    Minden autómnál igyekszem a kornak megfelelő sisakformát adni a pilótának, a hatvanas évek közepén még nemigen volt elterjedt a jet-forma, ezért látjátok a vezetőt klasszik sisakkal.
    Mindezek után a 3DSimEd programmal az optikai megjelenést véglegesítem, az adott típus adott korból fellelhető fotói alapján.
    Még a külcsínhez: nem alkalmazom a mostani veterán-rallikon látható „kütyüket, és a gumik/felnik formájánál is az akkori típusokat, fazonokat modellezem. Kedvencem a hatvanas évek második fele-hetvenes évek eleje időszaka. Itt még igazi „barkács-szörnyetegek” ugyanúgy előfordultak, mint vérkomoly gyári ragadozó rettenetek, és mindez senki sem zavart. Lehetett ártatlan népautóból faragni olcsó nép-versenykocsit éppúgy, mint hatalmas gyári támogatással avéttos technikára építeni vérengző vadállatot, uralhatatlan futóművel, iszonyat erős motorokkal, szánalmas fékekkel és öngyilkosjelölt sztárpilótákkal.
    Minden autóm esetében teljesen új a fájlrendszer, ezen belül pedig részletesen átírt mappák, fájlok várnak „bevetésre”.
    Ha valaki belemélyed a fájlok, mappák átvizsgálásába, láthatja, hogy az autó (mint ahogy a többi kocsim is) lényegesen kisebb méretű fájlokból áll össze, mint az eredeti GTL autók. Ennek két oka van. Egyrészt kihagytam minden olyan effektet (pl. eső, éjszakai menethez szükséges fényszóró-effektek, stb.), amit Szabi instrukció alapján most nem fogtok használni. Másrészt: az autó megjelenésében csak a legnagyobb felbontású nézetek és ezek textúrái vannak megírva, ezzel a gépek terhelését igyekeztem (remélem, sikerrel) csökkenteni, ugyanis a gépnek nem kell a látástávolság függvényében három-négy nézet (low-mid-max-full) változtatásához állandóan új és új textúrákat beolvasnia és akár másodpercenként többször váltogatnia. Az autó képe 700 méter látástávolságig egységesen ugyanaz, pilótával, kerekekkel, stb. Javaslom, hogy akinek esetleg kisebb teljesítményű a gépe, először mindenképpen az árnyék részletesség faktort vegye vissza közepesre vagy alacsonyra, a fényszóró-effektet minimumra, és ha még mindig akadna a játék, fokozatosan kapcsolja vissza a látástávolságot. Ez a játék-élményben gyakorlatilag semmilyen negatív hatást nem fog okozni, viszont jelentősen javítja a gép teljesítményét.
    Fontos ellenben, hogy a többi, kocsira (és ellenfelekre) vonatkozó grafikai beállítást (mint azt Szabi is írta) vegyük full-ra, mert a kocsi fájlrendszere csak ennek megfelelő, tehát pl. közepes belső nézet esetén nem fog elindulni!
    Most pedig lássuk, hogyan is kell terelgetni ezt az eredetileg anti-race érdekességet!
    A valóságban a Bogár egy rettenetesen versenymentes futóművel és harmatgyenge motorral rendelkezett, semmi nem indokolta, hogy ilyen rémisztő Noé-előtti kövülettel valaki is bepróbálkozzon az akkori idők versenyeinek világába. Lássuk be: voltak már akkor is bőven verseny-legendák a kisebb kategóriákban is, és akkoriban még nem volt olyan szigorú a gyári támogatási rendszer sem, azaz viszonylag könnyen lehetett „ütős” géphez jutni egy tehetséges versenyzőnek.
    Adva volt viszont néhány vonzó dolog: egyfelől lehetett olcsón, ládában kapni versenykészen a boxer 4-es Porsche-motort, ami a 904-esben tisztességgel szolgált (középmotorként). Másfelől az alap-autót fillérekért megvehette bárki, és a speckó-alkatrészekért sem kértek budai villa-árakat. Igaz, a torziós rudas első futómű meg a hátsó, abszolút lehetetlen szögben becsavarozott diagonál-féltengelyek nem sok jóval kecsegtettek, de már lehetett tárcsaféket hegeszteni előre, és sokan Schrick-tengelyt meg két dupla Weber-t férceltek a motorra, házilag öntött szívócsövekkel, aztán minden karosszéria-elemet kikönnyítettek, előre vitték az akksit, módosították a farnehéz súlyelosztást, cizelláltak a futóművön, hűtötték a motorolajat, kinyitották a kipufogót, a padlóra csavarozták az ülést, meg még számos bűvészmutatványt elkövettek. Jöttek a korabeli jobb gumik (akkoriban még a gumi oldalvezetését a betonkemény légnyomás adta meg, mert a szövetszerkezet nem volt olyan színvonalon, hogy alacsony nyomást engedhetett volna, az alapbeállításban megadott érték nem tévedés!), és aztán uccu neki!
    Nos, ilyen gépet szerettem volna szerkeszteni, és remélem, sikerült is.
    Előre bocsátom: bár nem ultragyors a szekér, de nem olyan egyszerű vezetni, mint az először látszik. Javaslom, mindenki először alapon megadott beállításokkal tolja meg a cuccot, aztán kezdjen kutakodni a hátsó futómű dőlésszög, fékerő, fékerő-elosztás, rugó-keménység vonalon.
    A kocsit igyekeztem amolyan Porsche-san alattomos farmotoros fazonra megszerkeszteni, remélem, ez sikerült is. Egy határig nagyon finom gázadagolással akár még enyhén driftelhető is, de ha elvesztette a hátsó tapadását, becsóválja a farát, és a jóisten sem állítja meg, szinte menthetetlenül sodródni kezd, azonnali gázelvétel, finom fékezés és villámsebes kormány-korrekció az esetleg lehetséges „gyógyszer”. Nagyon sokat kell gyakorolni (különösen a Ring-en) az ún. „gázpedál-rugdosós” kanyarodást, ahol szinte kormány-gáz összjátékkal „befűrészeljük” az autót a kanyarba, az ív közepétől viszont (ahol már érezzük a biztos tapadást) kövér parkettát tolhatunk az arcába, mivel a kaszni tömegéhez képest nem kicsi a motor teljesítménye, szépen kihúz a kanyarból.
    Tanácsos folyamatosan figyelni a forimérőt, lehetőleg 5.500 alá ne engedjük (az eredeti nyomaték-görbét szegecseltem a játékba, ezért valószínűleg nem lesz megszokott a motor karakterisztikája a GTL-ben egyébként teljesen torz alap-autó karakterisztikákhoz képest) a fordulatot, felváltáskor forgassuk nyugodtan maxra, visszaváltás padlógázon. A hátsó fékek (lévén dobfékek) talán hamarabb túlmelegszenek, erre érdemes figyelni, szűkebb hőmérséklet-karakterisztikát állítottam be hozzájuk.
    A gumik kb. három-négy kör után érik el az igazi tapadásukat, a nyomás beállítására közepesen érzékenyek, 10-20 kPa plusz-mínusz nem igazán számottevő. Sokkal fontosabb a megfelelő kerék-dőlésszög, és ne feledkezzünk meg a „Coast/Motorfék” állítgatásáról sem. Tapasztalatom szerint 100%-on sokkal csúszkálósabb a kocsi fara egy fék-visszakettő-hajtű kombinációnál, mint pl. 30%-on.
    A kormány elfordulás szögét mindenki állítsa a saját kormányához, itt Szabi instrukcióit vettem figyelembe a határértékek megadásánál.
    A belső nézetben javallott az ülést minél előbbre állítani, és olyan magasságig, ahol már éppen látszik a csomagtartó fedél teteje, de ez persze teljesen ízlésfüggő.
    Összességében tehát egy közepesen erős, nem túl fürge, de nem is alulmotorizált népautóval nyomulhattok, aminek jellegerős „faros” viselkedését kicsit szokni kell, sokkal finomabb gázadagolást kér, mint azt megszoktuk, villámsebes kormánykorrekciók alapon kívánatosak, igyekezzünk minden ívbe kicsit sodródva érkezni, mert így a gép kellemesen és könnyen befordul, de mindenáron tartsuk gázadagolással a sodródás szögét. Mikor már kifelé nézünk a kanyarból, fokozatosan lenyomott pedállal adagoljunk neki bőven málnát, de készüljünk az esetleges meglepetésekre, a gép meglehetősen érzékeny például a szegélykövek eltérő tapadására. Egyenesből jól fékezhető, kellemesen nyomtartó, de hipli-huplin (pl. Mid-Ohio, Oulton Park) egy domtetőn nagyon el tud szállni! Verseny közben az egyes fokozatot nemigen kell használni, kettőben már kellemes nyomatékkal „csapathatjuk”.
    Minden véleményt szívesen várok a tuzaervin@gmail.com emilre. További kellemes gumikoptatást Mindenkinek!


    Üdv


    Tuza Ervin

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Minden véleményt szívesen várok a tuzaervin@gmail.com emilre.
    Persze itt van a fórum is, nem ám kimaradnak a többiek vmi izgalmas részletből...
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 12. 03. 15:52.

  13. #13
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402

    Re: Meglepetés autó

    Jó kis gép. Az első kanyarnál rögtön a 911-es jutott róla eszembe.
    Köszönjük és még ilyet!!


  14. #14
    Knyihár Balázs Versenyző Bazsi logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 12.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    544

    Re: Meglepetés autó

    Köszönjük Ervin!
    Jó kis autó lett tényleg! Kipróbáltam jó sodrósan lehet bele fordulni!
    Még sok ilyen autót!

  15. #15
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Meglepetés autó

    Üdvözlünk a fórumban és a csapatban Ervin!

    Gratulálok a munkádhoz és az elszántságodhoz, és remélem látunk még Tőled hasonlókat.
    Köszönjük szépen!

  16. #16
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Meglepetés autó

    Nekem valami gebasz van. Az autólistában egy Shelby Cobra szaladgál a képernyőn, bogár helyett, és zárolva van. Próbáltam felhasználói profilt törölni, és újat létrehozni. GTRCartool-al is engedélyezve van minden autó, és az a 0 byteos file ott van a helyén, minden autót megkapok, csak a bogarat nem.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  17. #17
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017

    Re: Meglepetés autó

    Próbáld ki fog az müködni menj tovább tudod max felbontású auto meg stb.Ha továbbmész akkor fogod látni a "bug"-ot
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  18. #18
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Meglepetés autó

    Próbáltam. Valóban, hiába lakat van rajta, engedi kiválasztani, de sajnos a pálya betöltése után, a desktopon találom magam
    Más pályán is így jártam a bogárral, viszont az új ring rendben működik, mert más autókkal tudok rajta menni gond nélkül.

    Géphiány nem nagyon lehet, 2.9GHz CoreII-es gép, 150-180 körüli az fps.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  19. #19
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem valami gebasz van. Az autólistában egy Shelby Cobra szaladgál a képernyőn, bogár helyett, és zárolva van. Próbáltam felhasználói profilt törölni, és újat létrehozni. GTRCartool-al is engedélyezve van minden autó, és az a 0 byteos file ott van a helyén, minden autót megkapok, csak a bogarat nem.
    Nincs kép a menüben, csak vedd meg és használd. Ne zavarjon, hogy más autót mutat. Nálam is totál más szaladgál a képen.

    Amúgy gázelvételre nagyon érzékeny kis masina.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2009. 12. 03. 19:08.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam. Valóban, hiába lakat van rajta, engedi kiválasztani, de sajnos a pálya betöltése után, a desktopon találom magam
    Más pályán is így jártam a bogárral, viszont az új ring rendben működik, mert más autókkal tudok rajta menni gond nélkül.
    Nekem 4 hónapig ezt csinálta!!!

    Menüben láttam, gyönyörűen forgott a kocsi, de a pálya betöltése után elszállt egyből, szevasz. Pár napja jöttünk csak rá (közben kihullott pár marék hajunk ), hogy csak is full details-ban indul el, tehát a video setup-nál állítsd a legnagyobbra a saját és a többi kocsik részletességét is!

  21. #21
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs kép a menüben, csak vedd meg és használd. Ne zavarjon, hogy más autót mutat. Nálam is totál más szaladgál a képen.

    Amúgy gázelvételre nagyon érzékeny kis masina.


    Kedves Zoltán és Mindenki!

    Köszönöm a hozzászólásokat!
    A gázelvételre: mint a korai farmotorosoknál, itt is pont ez az egyik lényegi faktor: valóban, érzékenyebb, mint egy alulkormányzott, "orrát toló" classic építésű gép, és ez nem véletlenül van így. Azok a biciklik hasonlóan viselkedtek, gáz alatt kanyarodva gyakran és erősen emelgették a kanyar belső ívén futó első kereket (gyakorlatilag három keréken "toltak ki" a kanyarból, nézzük meg a korabeli fényképeket), visszajátszásban ez a Bogáron is jól látszik. Ráadásul, a viszonylag puha rugók miatt billegősebb, jobban dől a kanyarokban, mint a mai "sínautók". Nos, igen: ennél a gépnél ez volt a cél.
    Sok sikert a csapatáshoz!

    Tuza Ervin

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Re: Meglepetés autó

    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ráadásul, a viszonylag puha rugók miatt billegősebb, jobban dől a kanyarokban, mint a mai "sínautók". Nos, igen: ennél a gépnél ez volt a cél.

    Sok sikert a csapatáshoz!
    Így van, közben már él is a "Bogaras" szerver, szal lehet jönni tesztelni és meghajtani a kis dögöket.

    Ervin, Te is csatlakozz a mókához, ha szeretnél..

    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=2682
    Utoljára módosította: neilszab; 2009. 12. 04. 13:53.

  23. #23
    Horváth Csaba Versenyző _Bishop_ logója
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Város
    Szekszárd
    Életkor
    39
    Üzenetek
    307

    Re: Meglepetés autó

    Dzsízzusz! Hát ez nagyon durva lesz! Állat, bejön!

  24. #24
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: Meglepetés autó

    Én úgy is tudtam csatizni, hogy a többi jármű részletessége közepesen volt.
    Az volt a bibi, hogy csak a kormányt () láttam az ellenfél verdákból.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  25. #25
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

    Re: Meglepetés autó

    Kedves GTL Rajongók!

    Elkészítetem egy kis javítást a Bogárhoz, amit ma adok át Szabinak.
    A fizika gyakorlatilag változatlan maradt, a csillapítókat erősítettem kisé, meg finoman módosítottam az alapbeállítást, megnöveltem néhány állítási lehetőség tartományát.
    Az optikát illetően a legfontosabb, hogy új tükröket kapott a kocsi, két oldalra korhű krómozott csepptükör került, kicseréltem a belső tükröt is. A belső nézetben korrigáltam a torzításokat, mindhárom tükör reális és oldalhelyes képet mutat. Ami még fontos: készítettem egy eredeti lemezfelnit, amit akkoriban szinte minden Porsche modellen használtak (pl. 906-os, stb.), ötcsavaros kerékaggyal, másik AVON gumival. Van két új festés is, meg korrigáltam az első féknyergek helyzetén és alakján, úgyszintén a hátső fékdobon, és pontosítottam a futómű hátsó elemeit. A kocsi nem kevés pixelből áll, ezért azok kedvéért, akik kisebb teljesítményű kártyával rendelkeznek, készítettem egy takrékosabb optikájú változatot is, lemezfelnikkel. A külső alkatrészek (kiegészítők) lekerültek, és a belső nézetben is van némi változás, remélem, jobb lesz az fps ezzel a változattal. Természetesen nagyobb teljesítményű kártyával vígan hasít az eredeti, sokpixeles változat, itt lehet választani a Fuchs alufelnis és a lemezfelnis változatok között.
    Mellékelek egy teljesen új hangot, ami a kétliteres RSR hangjára alapozott változat, én ezt használom a saját játékomban, talán informatívabb, mint az előző verzió.
    Remélem, Szabi mihamarabb felteszi a letölthető változatokat.
    Kellemes gumikoptatást mindenkinek!

    Tuza Ervin
    Remélem, mindenki elégedetten fog mosolyogni.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •