Oldal: 23 / 23 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23
Találatok: 551 - 568 (568 összesen)

Téma: F1 2010

  1. #551
    Ez egy kicsit tényleg túl általánosra sikerült. Itt nem az elvekről van szó már rég, a legapróbb részlet miatt lesz a RB tizedekkel gyorsabb, amit a külső burkolat alapján sose fogsz tudni eldönteni. Ez olyan mintha kívülről néznél egy fekete dobozt, hogy vajon milyen áramkör lehet benne.... vagy rájönnél hogy biztos 4 szelep kell egy hengerre a megfelelő befecskendezéshez, miközben az autógyárak már azt analizálják melyik ponton robbanjon be a töltet és hány elő-befecskendezés legyen....és még lehetne sorolni.

    Amúgy elég sok kép elérhető a racingunderground-on vagy a piranha-n. Ott lehet lesz egy-két kép a hátsó részről. A másodikon még regelni is tudsz.

  2. #552
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Perszehogy nem. És nem csak az F1-ben használják, minden valamirevaló pályaautó alján ott van ez a rendszer. Sőt. Ha van két épület között valami függőfolyosó, (asszem a Mammut ilyen, vagy pl. a Nyíregyházi Korzó) akkor a függőfolyosó alatt is többszörösére nő a szél sebessége, ugyanemiatt a törvényszerűség miatt.
    A leszorítóerő túlnyomó részét egyébként ez az elem adja, az első-hátsó szárny mondhatni csak a kiegyensúlyozás miatt kell. Nem a Redebull találmánya, ők inkább csak valami olyan pluszt találhattak valahol, ami növeli az autó alatt a levegő áramlás sebességét.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #553
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Perszehogy nem. És nem csak az F1-ben használják, minden valamirevaló pályaautó alján ott van ez a rendszer. Sőt. Ha van két épület között valami függőfolyosó, (asszem a Mammut ilyen, vagy pl. a Nyíregyházi Korzó) akkor a függőfolyosó alatt is többszörösére nő a szél sebessége, ugyanemiatt a törvényszerűség miatt.
    A leszorítóerő túlnyomó részét egyébként ez az elem adja, az első-hátsó szárny mondhatni csak a kiegyensúlyozás miatt kell. Nem a Redebull találmánya, ők inkább csak valami olyan pluszt találhattak valahol, ami növeli az autó alatt a levegő áramlás sebességét.
    Rosszul fogalmaztam akkor.

    A fenéklemez és a talaj kb. 2 sík felület (hétköznapi példával élve 2 papírlap mondjuk, amit egymáshoz közel raksz), ahol nagy sebességű levegő megy keresztül (2 papírlap közé nagy sebességgel fújsz levegőt).

    Amire én gondoltam, az egy külön cső lenne, ami indul pl. az oldalszekrény tetejéről, s a kivezetése valahol hátul, az alján található. Tehát valami olyasmira, gondolok, mint pl. a kipufogógáz kocsi aljáig történő vezetése. Nagy sebességű gáz (levegő) juttatása az autó aljához, külön csövön.

  4. #554
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Rosszul fogalmaztam akkor.

    A fenéklemez és a talaj kb. 2 sík felület (hétköznapi példával élve 2 papírlap mondjuk, amit egymáshoz közel raksz), ahol nagy sebességű levegő megy keresztül (2 papírlap közé nagy sebességgel fújsz levegőt).

    Amire én gondoltam, az egy külön cső lenne, ami indul pl. az oldalszekrény tetejéről, s a kivezetése valahol hátul, az alján található. Tehát valami olyasmira, gondolok, mint pl. a kipufogógáz kocsi aljáig történő vezetése. Nagy sebességű gáz (levegő) juttatása az autó aljához, külön csövön.
    Tudom mire gondolsz. Hogy mas iranybol (nem az auto aljabol) hozzavezetett plusz levegovel gyorsitva az aramlast nyernek extra leszoritoerot. Ez lehet. A masik trukk meg maga a felfuggesztesuk kialakitasa volt. Egyik versenyen tulzasba is vittek es modositaniuk kellett a profiltjat a karoknak, mert onmagukban azok is leszoritoerot generaltak.

  5. #555
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom mire gondolsz. Hogy mas iranybol (nem az auto aljabol) hozzavezetett plusz levegovel gyorsitva az aramlast nyernek extra leszoritoerot. Ez lehet. A masik trukk meg maga a felfuggesztesuk kialakitasa volt. Egyik versenyen tulzasba is vittek es modositaniuk kellett a profiltjat a karoknak, mert onmagukban azok is leszoritoerot generaltak.
    Jah, lényegében erre gondoltam, csak bonyolultan írtam le.

  6. #556

  7. #557
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  8. #558
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez az, egy jó nagy WTF



  9. #559
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Korea

    Na, van már betony is

    http://www.gpupdate.net/en/f1-photos/6127//

    Fantasztikus ötlet volt a főtribünt a pályán belülre építeni - a pályából csak a célegyenest látják róla...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #560
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Na, van már betony is

    http://www.gpupdate.net/en/f1-photos/6127//

    Fantasztikus ötlet volt a főtribünt a pályán belülre építeni - a pályából csak a célegyenest látják róla...
    Megéri majd a legdrágább jegyet venni...

    Gondolat1: van ezen a pályán egyetlen méter szintkülönbség?
    Gondolat1: a 8-as képen mik azok a luxusházak? Úgy értem mi közük a pályához? Ott lakik a helyi Palik?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  11. #561
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    a 8-as képen mik azok a luxusházak? Úgy értem mi közük a pályához? Ott lakik a helyi Palik?
    Hehe, az a paddock szerintem.



    Más téma.
    Az jutott ma eszembe, hogy ha ilyen hosszú évadok jönnek mint ez az idei is a 19 futamával, akkor be lehetne vezetni valami, a NASCAR playoffhoz hasonló rendszert. A nyári szünet lenne a határ, a Magyar Nagydíj után kihirdetnék a konstruktőri bajnokság győztesét (akkorra már úgyis látszik, melyik a legjobb autó), az első kilenc helyezett pontjait pedig "lenulláznák" a tizedik helyezett pontjára. A szezon hátralévő részében aztán --a konstruktőri béklyótól valamennyire megszabadulva-- lehetne küzdeni az egyéni címért. : )
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #562
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hehe, az a paddock szerintem.



    Más téma.
    Az jutott ma eszembe, hogy ha ilyen hosszú évadok jönnek mint ez az idei is a 19 futamával, akkor be lehetne vezetni valami, a NASCAR playoffhoz hasonló rendszert. A nyári szünet lenne a határ, a Magyar Nagydíj után kihirdetnék a konstruktőri bajnokság győztesét (akkorra már úgyis látszik, melyik a legjobb autó), az első kilenc helyezett pontjait pedig "lenulláznák" a tizedik helyezett pontjára. A szezon hátralévő részében aztán --a konstruktőri béklyótól valamennyire megszabadulva-- lehetne küzdeni az egyéni címért. : )

    Nem hülyeség. Én mindig mondom, hogy az amerikaiak értenek a show csináláshoz.
    Bár maga a Nascar az oválversenyeivel (már) nem különösebben köt le, de maguk a bajnokságaik, a szabályok, meg a lebonyolítás simán nyúlható lenne.
    És érdekes módon náluk 1949-ben (vagy mikor indult a Nascar) kitalálták a pontozást, és azóta úgy van (ez is a vesszőparipám lett már... ) F1-ben meg most milyen már, hogy egy évben szereznek annyi pontot, mint mondjuk Jim Clark egész pályafutása során...
    Rossz-rossz-nem jó!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  13. #563
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Az jutott ma eszembe, hogy ha ilyen hosszú évadok jönnek mint ez az idei is a 19 futamával, akkor be lehetne vezetni valami, a NASCAR playoffhoz hasonló rendszert. A nyári szünet lenne a határ, a Magyar Nagydíj után kihirdetnék a konstruktőri bajnokság győztesét (akkorra már úgyis látszik, melyik a legjobb autó), az első kilenc helyezett pontjait pedig "lenulláznák" a tizedik helyezett pontjára. A szezon hátralévő részében aztán --a konstruktőri béklyótól valamennyire megszabadulva-- lehetne küzdeni az egyéni címért. : )
    Merész De sztem hagyjuk a nascar szabályokat, sztem nem működnének itt. A konstruktőri vb amúgy sem érdekel senkit ígyse-úgyse, kis túlzással

    Meg aztán vannak itt ennél sokkal nagyobb bajok is az f1-gyel...



  14. #564
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    http://www.motorsportal.hu/forma1/a-...al-c38055.html

    „Ők megtehették ezt, mivel a csapat jelenlegi tulajdonosa (Dietrich Mateschitz) azt mondta, hogy inkább veszít, mintsem más módon nyerjen. A szponzori kötelezettségek miatt más csapatoknál ez lehetetlen lett volna.”

    Na igen, azt azért ne feledjük el, hogy a RB megtehette, míg a többiek még csak el sem játszhattak a gondolattal



  15. #565
    na még egy ismétlés 2010-ről, szuper összefoglaló


  16. #566
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Még csak most néztem meg, k.jó videó



  17. #567
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Az olvastátok, hogy idén a legjobb rendezés díját Korea kapta?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  18. #568
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Az olvastátok, hogy idén a legjobb rendezés díját Korea kapta?
    Kell nekik egy kis önbizalom. Na jó. Sok!


Oldal: 23 / 23 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •